PDA

View Full Version : Noua procedura pe Administrativ legata de reclamatii threaduri/mesaje/moderatori



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Vadim
30th July 2015, 08:23
In cazul in care vreun membru de pe Forum are de reclamat o problema despre un moderator, thread sau posst din Forum se va deschide un thread separat care sa contina punctual plangerea si un link spre mesajul sau thread-ul respectiv.

Moderatorul in cauza, supermoderatori sau administratori vor raspunde punctual problemei, explicand pe scurt despre ce a fost vorba si ce este de facut, daca e cazul.

De ambele parti sunt interzise caderi ale discutiei pe alte subiecte, trecerea la jigniri si altele. Se discuta doar punctual.

Astfel membrii sunt asigurati de cel mai echidistant tratament.

Duba
30th July 2015, 11:18
Deja raul a fost facut. Baietii si fetele:D (Leo) si-au facut de cap. Au avertizat dupa simpatii. Pe unii, chiar, i-au determinat sa nu mai intre, in ciuda faptului ca nu erau banati definitiv.
Eu, de exemplu, sunt la o singura infractiune de un ban definitiv. Delaparis ma tot ameninta cu banul definitic. Cica as avea 49, si la 50 esti gata. Foarte multe dintre ele sunt, spun eu, inofensive. Te poti uita in arhiva, cred ca e posibil, si imi vei da sau nu dreptate. La fel de multe, daca nu toate sunt dupa ce am fost provocat. Din pacate aici se judeca doar efectul, nu si cauza.

Toata moderarea este facuta pe prietenii/simpati. Daca un moderator, spre exemplu, se intelege bine cu un user, fii sigur ca acel user nu va fi sanctionat NICIODATA de acel moderator. Pur si simplu se face ca n-a vazut. Cel mai bun exemplu este TD, alias cheneru', care, dupa ce injura ca la usa cortului in 4, 5, 6 sau mai multe postari, fie ii erau trecute cu vederea, fie acele postari, fie, si asta in cel mai fericit caz, i se acorda o singura sanctiune. De altfel, acest TD a fost banat definitiv. Si-a facut, insa, alt nickname (sincer nu ma deranjeaza), insa jigneste aproape la fel ca prima oara. Jignirea insemnand injuraturi de mama, morti, familie, adica ceva ordinar. Adica ca la el in tigania Ghiulestiului.:D

Le-am transmis si altor moderatori, cred ca ar trebui umblat la regulament. Micile jigniri, de exemplu cap patrat, ai creierul cat un dop, esti o mizerie si altele sa nu mai fie neaparat sanctionate, in schimb toate injuraturile la adresa familiei, mortilor, parintilor sa fie sanctionat imediat cu ban direct. Prima data cu o zi, apoi 3, 7, o luna. Parerea mea.

Vadim
30th July 2015, 11:21
Toate trebuie sanctionate ca se ajunge la lucruri urate, nu aduc nimic bun.

Daca o primesti pe a 50-a si crezi ca a fost data gresit, te rog sa urmezi procedura.

Spui ca unii sunt lasati in pace pe simpatii, cum ar fi TD, dar dupa aia tot tu scrii ca a fost banat definitiv.

Duba
30th July 2015, 11:32
Daca toate trebuie sanctionate sa se si intample acest lucru. Tu n-ai de unde sa stii pt. ca intri din cand in cand, cel putin in ultimii ani.

Pai dupa ce mi s-au acordat, hai sa nu exagerez, cel putin 10-15 extrem de usor, ca sa nu spun degeaba, in timp ce altii pt. aceleasi 'jigniri' n-au fost sanctionati, e posibil ca ultima sa fie, sa spunem, justificata. Insa ... raul a fost deja facut.

Da, TD la un moment dat a fost banat definitiv, insa a fost lasat sa se cloneze si acum posteaza bine-mersi sub nick-ul Chelneru_chiung. Asa ca ... vax albina.

Paul Atreides
30th July 2015, 11:36
In cazul in care vreun membru de pe Forum are de reclamat o problema despre un moderator, thread sau posst din Forum se va deschide un thread separat care sa contina punctual plangerea si un link spre mesajul sau thread-ul respectiv.

Moderatorul in cauza, supermoderatori sau administratori vor raspunde punctual problemei, explicand pe scurt despre ce a fost vorba si ce este de facut, daca e cazul.

De ambele parti sunt interzise caderi ale discutiei pe alte subiecte, trecerea la jigniri si altele. Se discuta doar punctual.

Astfel membrii sunt asigurati de cel mai echidistant tratament.

Este un pas spre normalitate. Desi se putea sa nu se ajunga aici. Un moderator ar trebui sa respecte userii. Care, unii, poate valoreaza mai mult decat ei. Exemplele ( cei 2 care isi permit multe mizerii pe ols) ti le-am transmis.
Salut!

Vadim
30th July 2015, 11:46
Da, TD la un moment dat a fost banat definitiv, insa a fost lasat sa se cloneze si acum posteaza bine-mersi sub nick-ul Chelneru_chiung. Asa ca ... vax albina.
Nu e nimeni lasat sa se cloneze. Daca intra cu alt ip, alt nume de user, nu se poate detecta si dovedi nimic.

Duba
30th July 2015, 11:59
Parca esti Simona Marinescu!!!!! O mai tii minte, este? Fatuca aia care a scapat fosta echipa a securitatii comuniste, dinamu, (uite chiar si pt. acel 'u' am primit de multe ori sanctiune, in timp ce altii scriau bine-mersi 'stoaia' sau eram facuti oi noi ce care simpatizam cu supercamioana STEAUA:D, si, bineinteles, ca leo, delaparis si altii se faceau ca nu observa), am inchis paranteza, deci, cum spuneam, fatuca aia care in loc sa sanctioneze cu meci pierdut pt. blatul ordinar dintre Ceahlaul si fosta echipa a securitatii comuniste, a cerut probe, asa cum faci acum si tu. Hai sa nu mai fim ipocriti, Vadime, stiu ca si tu il simpatizezi pe cheleru', alias TD. Totusi, hai sa fim echidistanti.

O zi buna!

Vadim
30th July 2015, 12:04
Habar nu am cine e, dar nu imi suna bine mai ales din cauza vremurilor.

In rest, din ce inteleg, tu vrei sanctioni imediate si directe, fara argumente si dovezi. Interesant. Ca sa fac si eu o paranteza, ca pe vremea comunistilor din anii 50, cand cu un simplu telefon dat de un vecin invidios erai ridicat de acasa si aruncat in inchisoare luni de zile sau mai mult. Interesant. Erau totusi alte vremuri. Nu ca ele nu s-ar fi intors acum in Romania acestor ani, dar sa nu le intoarcem noi aici pe forum, ca nu e bine.

Faptul ca tu ai fost sanctionat pentru pociri de nume si altii nu, nu e bine. Dar ai oricand dreptul sa folosesti procedura de mai sus ca sa semnalezi.

ps: nu stiu cine e chelneru' sau TD.

Vadim
30th July 2015, 12:08
Hai sa luam un caz recent.

Tu la mesajul asta (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4191754&postcount=148)raspunzi:

Nu ma, daca era Radu Petrescu din meciul vostru cu Viitorul, cu siguranta ne calificam dupa meciul tur.:D Mars la cotet potaie ca ne dai purici!:D

In timp ce faci aici teoria chibritului.

Ti-am editat partea cu Mars la cotet potaie ca ne dai purici! in Merg la cotet ca o potaie ce sunt ca sa nu dau purici!:D ca sa fie in regula, asa da autocritica. Dar la mai multe de astea mergi spre 50.

Duba
30th July 2015, 12:26
Eu cred ca dinamizez:D forumul cu astfel de mici rautati, sa le spun asa. Il/ii provoc pe cel/cei care sustin o alta echipa sa intre mai des si sa dea o replica. Lucru ce duce la un trafic mai mare, nu? :D
Daca e la fel de inofensiva replica respectivului, e ok. Daca insa recurge la mizerii gen familie, morti, din punctul meu de vedere e o mare problema.

Exagerezi cand compari sanctiunile de aici cu cele pe care le faceau comunistii in anii '50. Ca sa nu spun ca aici exista probe clare - injuraturile de mama, familie etc. Comunistii bagau oameni in puscarii doar daca cineva spunea de un altul ca ar fi 'dusman al poporului'. Era suficient, nu era nevoie de probe, nu era nevoie de nimic. Nu e acelasi lucru.

Vadim
30th July 2015, 12:30
Nu le compar eu, tu le-ai adus in discutie si tot tu ai criticat ca eu cer dovezi pentru sanctiuni.

Cand exista probe clare, asa cum spui, si nu se iau masuri avem aici instrumentele sa corectam.

Duba
30th July 2015, 12:38
Pai nu prea sunt acele instrumente. Nu e ca in justitie, sa faci apel la o instanta superioara. Ca sa nu spun ca aici daca nu esti pe faza se pot falsifica probele. Iar cel mai bun exemplu este faptul ca moderatorii pot modifica postarile userilor pe care-i protejeaza. Ceva de genul a ceea ce ai facut tu mai devreme. Intra pe postare si modifica in totalitate sau partial poatarea respectiva. Deci nema proba. Si acest lucru s-a intamplat de multe ori.

P.S.
Te-ai convins ca Steaua a fost dezavantajata clar de Balaj in meciul cu CFR? Ca portughezul Camora trebuia eliminat, iar la Gradinaru trebuia acordat penalty???

Vadim
30th July 2015, 18:49
Nici un moderator nu modifica posturile userilor pe care ii protejeaza. Daca ar face-o, s-ar vedea oricum. Daca imi arati unul modificat de un moderator iti pot spune daca e asa sau nu in mod cert ca sa te convingi ca nu e cazul. Sau nu e cazul in sensul in care spui tu, ca posturi se mai modifica in baza regulamentului.

Nu stiu ce sa iti spun la PS, am vazut meciul dar nu mi s-a parut ca ar fi fost greseli de arbitraj.

Bobi Cearton
30th July 2015, 19:21
Il propun pe domnul Duba moderator pe Intern si pe Tim pe politica.

Vadim
30th July 2015, 20:35
Asta e alta discutie.

Bobi Cearton
30th July 2015, 20:45
Asta e alta discutie.

Corect, cum vezi propunerile mele?
Sunt convins ca domnul Duba poate fi echidistant, impartial, un forumist de nadejde care nu va face rabat ca sa imparta adevarul.

Vadim
30th July 2015, 21:06
Tim a mai avut propunere si a refuzat, dar a fost si contestat. Cred ca si Duba la fel.

Lordliv
30th July 2015, 21:13
:))
aha!
de aceea tii troika aia nociva pentru sanatatea userilor!
pentru ca nu este contestata?:evil:

delaparis
30th July 2015, 21:19
Tim a mai avut propunere si a refuzat, dar a fost si contestat. Cred ca si Duba la fel.

Daca pun ce mi-a trimis pe pm ieri nu numai ca nu se mai pune problema de moderator dar risca si bann direct :)

Nu-l prea inteleg, sincer. Eu incerc sa-i evit bann automat pt cumul sanctiuni si el ma tot injura :groggy:

Bobi Cearton
30th July 2015, 21:28
Daca pun ce mi-a trimis pe pm ieri nu numai ca nu se mai pune problema de moderator dar risca si bann direct :)

Nu-l prea inteleg, sincer. Eu incerc sa-i evit bann automat pt cumul sanctiuni si el ma tot injura :groggy:

Omul se schimba subit daca-i dai functie.
Daca stie ca e sef pe tarla devine responsabil.
Ce va costa un experiment in plus?

Vadim
30th July 2015, 21:29
Experientele de dinanainte au aratat ca oamenii care jigneau si au primit moderare nu au rezistat si au trecut la vechile metehne.

Bobi Cearton
30th July 2015, 21:31
Daca stiti ca nu schimbati nimic de ce mai lasati oamenii sa-si bata gurile degeaba?

TheIceMan
30th July 2015, 21:32
pune-l pe bobita modelator, ce mai tot povestim?

Bobi Cearton
30th July 2015, 21:38
pune-l pe bobita modelator, ce mai tot povestim?


Nu ma calific, n-am posed calitati pt aceste domeniu.

TheIceMan
30th July 2015, 21:40
esti modest :D

Vadim
30th July 2015, 21:45
Daca stiti ca nu schimbati nimic de ce mai lasati oamenii sa-si bata gurile degeaba?

Nu am zis ca nu schimbam, schimbam pe ici pe colo daca sunt probleme. Nu am spus ca punem moderatori noi in mod special, oricum asta se poate face oricand daca sunt propuneri. Dar zi-mi de ce sa punem moderatori dintre membrii cu probleme in loc sa punem dintre cei care nu au probleme.

delaparis
30th July 2015, 22:23
De ce nu posteaza nimic pe aici niciun membru din grupul lui Marius? Teama sau nicio opinie? :)

Hai "curaj gaina ca te tai" :D

TheIceMan
30th July 2015, 22:26
pai cine-i din grupul lui Marius ca nu mi-e clar?

delaparis
30th July 2015, 22:31
Cum cine? Cei care i-au "taiat gatul" Leului si care au incercat sa-l "lichideze" pe Lordliv. A trebuit sa pun GIGN SM sa evit alta "varsare de sange" :D

TheIceMan
30th July 2015, 22:37
Cum cine? Cei care i-au "taiat gatul" Leului huh? cum adica? :confused:



A trebuit sa pun GIGN SMasta numai tu stii ce inseamna :D

delaparis
30th July 2015, 22:44
asta numai tu stii ce inseamna :D

Nu numai. Eu si cei care vorbesc franceza :)
Groupe d'Intervention Gendarmerie Nationale si Super Moderateur :D

Hingherul
30th July 2015, 22:47
tot cu apucaturi de oltean ai ramas.... stai sa cauti strigoi la indemnurile paranoice alea unuia si altuia... :D

Cristy RVD
30th July 2015, 22:49
care ai incercat ba sa-l lichidezi pe lordliv? :))
si, daca tot ai incercat, de ce nu l-ai penalizat cand a injurat?

umblati cu d-astea urate :(

TheIceMan
30th July 2015, 22:51
ok, cum zici tu, asa e :ok:

Evolutia Leului pe forum imi pare foarte asemanatoare cu Silver Dream, chiar cel care a initiat "abuzurile moderatorilor". Arogant, conflictual, usor sa ia la misto pe altii, iute cautator de dreptate... Silver a ajuns moderator chiar, ca mai pe urma sa dispara d epe forum cu bann permanent. Tu zici ca Leul a dispatut? Nu cred, dar daca e asa, doar calea aleasa e diferita, rezultatul acelasi.

delaparis
30th July 2015, 22:53
TheIceMan ai un inceput de raspuns la intrebarea ta initiala. :D

Lordliv
31st July 2015, 09:00
De ce nu posteaza nimic pe aici niciun membru din grupul lui Marius? Teama sau nicio opinie? :)

Hai "curaj gaina ca te tai" :D



pozeaza in victime inocente.
nu vor sa-si scoata in evidenta limbajul tamimic.:))

comportament de gasca de cartier.
ataca conivent si pe urma chitaie daca primesc ceea ce merita.

apropos de sensul threadului:

cer scoaterea de la moderare a userilor

marius
hingherul
cristy rvd

pentru comportament suburban in relatiile cu userii pe ols.
dar si pentru incapacitate manageriala.:)

sa auzim doar de bine!;)

Marius
31st July 2015, 09:55
Vezi, pariziene, ce-ai facut? Si-a trecut peste cuvant si nu s-a mai retras de pe forum cum tot promite de vreo... 3 luni sa fie? :)))

Johnny D
31st July 2015, 10:06
Pai dupa ce mi s-au acordat, hai sa nu exagerez, cel putin 10-15 extrem de usor, ca sa nu spun degeaba, in timp ce altii pt. aceleasi 'jigniri' n-au fost sanctionati, e posibil ca ultima sa fie, sa spunem, justificata. Insa ... raul a fost deja facut.


Rapidistule!:(:console:


in timp ce altii scriau bine-mersi 'stoaia' sau eram facuti oi noi ce care simpatizam cu supercamioana STEAUA:D

Compatimistule!:(:console:

Eu cred ca dinamizez:D forumul cu astfel de mici rautati, sa le spun asa. Il/ii provoc pe cel/cei care sustin o alta echipa sa intre mai des si sa dea o replica. Lucru ce duce la un trafic mai mare, nu? :D


Pai da, dar atunci nu mai vii cu compatimisme p-aici, ce faci tu nu e munca de oaie, e munca de c****, ma-ntelegi?:))


Pai nu prea sunt acele instrumente. Nu e ca in justitie, sa faci apel la o instanta superioara. Ca sa nu spun ca aici daca nu esti pe faza se pot falsifica probele.

Numa pe sectiunile unde sunt repartizati!;)
Si apoi apare numele modificatorului de post, si acesta va fi luat la intrebari in caz ca postul e centru de investigatie.



Il propun pe domnul Duba moderator pe Intern si pe Tim pe politica.
Asta e alta discutie.

Este, este! O discutie lunga de vreo 30 de secunde care incepe si se termina cam asa: :))


Nu am zis ca nu schimbam, schimbam pe ici pe colo daca sunt probleme. Nu am spus ca punem moderatori noi in mod special, oricum asta se poate face oricand daca sunt propuneri. Dar zi-mi de ce sa punem moderatori dintre membrii cu probleme in loc sa punem dintre cei care nu au probleme.

Ca sa am cu cine bea o bere de la egal la egal!:bere:

pai cine-i din grupul lui Marius ca nu mi-e clar?

Cu moderatorii din grupu lu Marius nu pot sa ma consider de la egal la egal, ca doar eu, Leul si Lordiv ziseram ca au probleme, ei de fapt sunt curati ca lacrima aia ce curge agonizant de incet pe obajorul mamei!:D

Johnny D
31st July 2015, 10:11
care ai incercat ba sa-l lichidezi pe lordliv? :))
si, daca tot ai incercat, de ce nu l-ai penalizat cand a injurat?

umblati cu d-astea urate :(

Nu e evident? I-a fost teama ca umbla cu fofarlica pe la administrativ sa-mi faca si mie partener de-o bere si l-au solutionat preventiv.

ok, cum zici tu, asa e :ok:

Evolutia Leului pe forum imi pare foarte asemanatoare cu Silver Dream, chiar cel care a initiat "abuzurile moderatorilor". Arogant, conflictual, usor sa ia la misto pe altii, iute cautator de dreptate... Silver a ajuns moderator chiar, ca mai pe urma sa dispara d epe forum cu bann permanent. Tu zici ca Leul a dispatut? Nu cred, dar daca e asa, doar calea aleasa e diferita, rezultatul acelasi.

Leul e de 10 ori mai om decat Duba, doar ca e usor mai sensibil.
Duba jigneste rapidisti si dinamovisti pe banda pe motiv c-a fost facut oaie, ceea ce mi se pare de f bun simt, cred ca si lupii ar trebui sa fie jigniti daca ar fi comparati cu el, pe cand Leul are un umor pronuntat catre toate natiile de suporteri posibile si imposibile precum si una din cele mai vaste culturi fotbalistice si nu numai folosite de multe ori cu scop de informare, nu jignire asa ca Duba.
Si totusi dube avem, leii ne-au parasit... asa se-ntampla cand n-ai grija de speciile pe cale de disparitie si le lasi prada timpurilor negre.:(

Cristy RVD
31st July 2015, 11:25
pentru comportament suburban in relatiile cu userii pe ols.




du-te bai in pwulla mea de jigodie ********a.




prima ta problema este ca esti un nemernic!




da.greseala mea.am fost provocat de niste jigodii basiste decerebrate.




ps.bai prostul dracului vezi definitia lui looser in urban dictionary.




da,suparat ca ii tin isonul unei jigodii apeviste!


daca mai este ceva de comentat legat de cererea scriitorului de science fiction, aveti cuvantul :cool:

Tim
31st July 2015, 11:38
Vorbiti vorbe ! Vadime , atata timp cat nu ne spui cine e mihaidascalescu , cum are el cont din 2006 si nu are postari pana in noiembrie anul trecut ( campania electorala) , pana atunci poti sa schimbi ce moderatori vrei tu. Noi vrem sa stim daca asta e politica forumului sau te obliga organele statului sa asiguri un mediu de propaganda dezantata a basistilor si ********ilor.



Sper sa iei intrebarea mea in serios, chiarf nu fac misto cand te intreb asta!

Vadim
31st July 2015, 12:09
Timache, zi-mi tu cine e, ca doar aici nu cerem buletinul la intrare. E un forum anonim. Cine vrea zice cine e. Zi si tu cine esti, ca nimeni nu stie, esti la fel lrecum cel pe care il pomenesri mai sus.

Si am mai zis. Nu intru pe Politica, nu ma intereseaza nu citesc nu ma uit. Cine e pasibat sa aiba dispute "politice".

Johnny, Legat de Leul, si mie mi se pare in regula.

Tim
31st July 2015, 12:15
Eu exist. Ma stie multa lume de pe aici. M-am intalnit cu multi tipi faini de pe aici , am baut o bere cu ei. mihaidascalescu nu exista, e o denumire pentru masina de propaganda. Zice ca sta in Londra. Asa e? Asta poti sa ne confirmi?

Poate ne spui si cine era J Bond? Marker?


Nu ma intereseaza exact ce grad aveau!:rolleyes:

Marius
31st July 2015, 12:21
Eu nu te stiu. Si prea le zici din filme cu 300 km/h pe autostrada. Nu cumva esti un robot de la Moscova? :drak:

Tim
31st July 2015, 12:25
Eu nu te stiu. Si prea le zici din filme cu 300 km/h pe autostrada. Nu cumva esti un robot de la Moscova? :drak:Eu te stiu , mi-au povestit cunostinte comune detalii despre tine.:evil:


Si nu 300/h , 200 !:)

Vadim
31st July 2015, 13:03
Eu exist. Ma stie multa lume de pe aici. M-am intalnit cu multi tipi faini de pe aici , am baut o bere cu ei. mihaidascalescu nu exista, e o denumire pentru masina de propaganda. Zice ca sta in Londra. Asa e? Asta poti sa ne confirmi?

Poate ne spui si cine era J Bond? Marker?


Nu ma intereseaza exact ce grad aveau!:rolleyes:

Cand ajung la un laptop pot spune daca e sau nu din Londra dupa ip, atat, fra sa spun ip-ul.

Despre ceilalti doi in afara de problemelw create pe forum nu stiu nimic, la fel cum nu stiu nici despre tine.

Ce pot sa iti spun eu este despre mine ca nu am nici un grad spre deosebire de multi din presa care daca nu au ei au parintii lor. Asa ca daca unii aici posteaza pentru grade, treaba lor, dar nu vad cum ii putem opri sau de ce sa ii oprim daca au sau nu grade.

Dupa cum stii pe forum nu se cere buletinul, stiam si eu cativa membri mai de mult, acum abia daca mai sunt. Nici cu delaparis nu m-am intalnit niciodata si tu ma intrebi de marker si bond pe care nu dau nici un "carajo".

Marius
31st July 2015, 13:06
Eu te stiu , mi-au povestit cunostinte comune detalii despre tine.:evil:

Alea de la servicii sau de la partid? :drak:

delaoltenia
31st July 2015, 13:09
wau, ce surpriza !!!!!!! :o: :D

Vadim discuta cu "utilizatori" onlinesport. ro . Pe unde-ti umblara picioarele bre ca de mai bine de 1 an nu te vazui acilea ?
Sa fie-ntr-un ceas bun, bine ca revenisi sanatos . :)

Vadim
31st July 2015, 13:10
Am citit 1an.

delaoltenia
31st July 2015, 13:11
da, lipsa 1 an la discutii .
gresesc ?

Vadim
31st July 2015, 13:14
Daca dai sa imi vezi mesajele se vede. Dar sa stii poti discuta foarte interesant si tacand, chiar mult mai interesant.

Dar sigur nu e cum spui, acum 2 luni sigur stiu ca am vorbit despre varianta de mobil pe forum pe care am si pus-o. Am vorbit de asemenea si de varianta noua de forum pe care am cumparat-o dar nu am instalat-o.

delaoltenia
31st July 2015, 13:17
nu spune ca te si cred, ti-a luat o (una) :D luna pentru un amarat de subforum, liga 1 2015-2016 .
toate bune si la locul lor pan' la urma daca suporti critica venita taman din n-v OLTENIEI . ;)

Vadim
31st July 2015, 13:18
Suport critica din orice zona. E nu a fost o luna. Plus ca se putea comenta foarte bine despre meciuri.

Tim
31st July 2015, 13:22
Cand ajung la un laptop pot spune daca e sau nu din Londra dupa ip, atat, fra sa spun ip-ul.

Despre ceilalti doi in afara de problemelw create pe forum nu stiu nimic, la fel cum nu stiu nici despre tine.

Ce pot sa iti spun eu este despre mine ca nu am nici un grad spre deosebire de multi din presa care daca nu au ei au parintii lor. Asa ca daca unii aici posteaza pentru grade, treaba lor, dar nu vad cum ii putem opri sau de ce sa ii oprim daca au sau nu grade.

".Astept cu nerabdare sa ajungi la un laptop.:)


Dezavantaj tu ca nu ne-am intalnit, Tudose m-a cunoscut
, aici e dezavantaj la el.:))

Nu ma intereseaza gradele sau ordinul lor de serviciu, fiecare trebuie sa aibe o meserie. Unii sunt vidanjori , altii lucreaza la pompe funebre , alti la securitate. Ce ma enerveaza pe mine este ca se dau acoperiti pe aici, cetateni liberi si de buna credinta.:(

Vadim
31st July 2015, 13:26
Corect, cu asta nici eu nu aunt de acord, pentru ca nenintoarcem inainte de 1989. Acum in 2015 daca esti ofiter spui si gata, nu e nici o problema, dar joaca deschis nu tr ascunde ca pe vremea lui Ceausescu, pentru ca unii nu au uitat acele vremuri cand sexuritii intrau in case si dadeau tablouri jos de pe pereti ca sa te sperie.

delaoltenia
31st July 2015, 13:27
Suport critica din orice zona. E nu a fost o luna. Plus ca se putea comenta foarte bine despre meciuri.

:ok: corect .

e bine ca esti printre noi si ar fi de dorit sa stai cat mai mult, poti asculta in felul asta nemultumirile si doleantele userilor, multi inca loiali acestui forum .


o zi buna tuturor ! :)

Vadim
31st July 2015, 13:28
Asa e, ai dreptate.

Vadim
31st July 2015, 14:57
Legat de userul mihai dascalescu sau cum il cheama, am ajuns la un laptop, dar am si primit un mesaj privat care m-a pus pe ganduri si am decis sa nu dezvalui public pentru nimeni provenienta IP-urilor. Nu este corect, fiecare are dreptul sa dezvaluie cat vrea despre el, sa faca ce vrea in viata privata si sa zica ce vrea despre el pe forum, atata timp cat respecta regulamentul. Daca dezvalui pentru unul va trebui sa dezvalui pentru toti si nu vreau sa fac asta. Nu vad vital si nici benefic sa spun eu daca X sau Y posteaza din Londra sau din Bucuresti sau de stiu eu unde. E treaba fiecaruia, privata, si asa trebuie sa ramana.

Situatia e diferita in aria moderatorilor, acolo unde se poate spune una sau alta in cadru privat, atunci cand sunt suspiciuni de clone.

Lordliv
31st July 2015, 15:27
@ pustulache cu postliceala!

ceea ce inserezi cu manie proletara este doar consecinta faptelor voastre de golani de cartier.folositi sau nu, de unii mai smecheri decat voi ,pe ols.;)

la asemenea provocari,jigniri,persiflari,facute de voi in calitate de moderatori,meritati asemenea raspunsuri.:ok:
vorbesc pe limbajul vostru ca sa intelegeti.oare?



Vadim
QUOTE


Ce pot sa iti spun eu este despre mine ca nu am nici un grad spre deosebire de multi din presa care daca nu au ei au parintii lor. Asa ca daca unii aici posteaza pentru grade, treaba lor, dar nu vad cum ii putem opri sau de ce sa ii oprim daca au sau nu grade.

atitudine sanatoasa pe care o apreciez.mai ales ca stiu destule cazuri la care ai facut referire.********i in media din bunic,tata,fiu.:mda:

numai ca acoperitii care actioneaza pe aici tulbura apele serios.
propaganda basista si anti romani din tara provoaca raspunsuri pe masura.
sanctionate subiectiv de moderatorul marius



marker si bond pe care nu dau nici un "carajo".
ok de acord.adauga-l si pe acest dascalescu-alt protejat al moderatorului marius.

moderatorule marius,faci mult caz de o eventuala retragere a mea de pe ols.
faci eforturi disperate, cu toata gasca ta de derbedei, sa-ti satisfaci obsesia maladiva.

sunt tare curios pana unde se vor materializa amenintarile gastii tale la adresa mea.un motiv bun ca sa raman pe aici.;) inca.

timule,la obiect interventia ta.:ok:

@ interesant vadime cu pm-ul primit de tine.
banuielile noastre incep sa devina certitudini in privinta unor propagandisti basisti infecti care folosesc ols ca_curea de transmisie.;)

Ess
31st July 2015, 16:02
@banuielile noastre incep sa devina certitudini in privinta unor propagandisti basisti infecti care folosesc ols ca_curea de transmisie.;)

hai sa ma bag si eu ca si musca'n kkt, in sensul ca nu prea ma intereseaza subiectul, dar mai scriu si eu ceva, sa-mi poata da vadim salarul: care sunt basistii aia (care-s nick-urile lor) si pe ce baza afirmi ca fac propaganda aici? asta raportat la ce faceti voi - tu, tim, bob, etc, pe-aici - care "doar" va dati cu parerea - a3 este etalonul televiziunilor de stiri, iar iisus s-a intors pe pamant, "imbracat" in ponta aducand romania pe culmile dezvoltarii...:ok:

in alta dezordine de idei, am citit acum ceva vreme parerea ta despre afinitatile politice ale irinei (yoyoyoi): m-a cam bufnit rasul. cine te-a mintit in privinta asta: ea, sau altii? :)

Paul Atreides
31st July 2015, 16:28
Am sa va spun ceva ce nu stiti multi. Poate ca o sa ma intelegeti. Sau poate nu. Vadim tine in viata acest forum. Nu stiu cu reuseste. Dar va tine pe toti. Si pe tine Ess. Cu salariu sau fara. Cand dispare se simte. Asa ca e bine sa stim asta.

Ess
31st July 2015, 16:33
:)
bine paul, am notat! :ok:
...deci daca dispare vadim, dispare ols-ul. acum imi dau seama ca am nevoie de mitigation plan (scuze pt romengleza mea, dar vreau sa par mai cult decat sunt): are cineva nr lui tudose? ca vorba aia...

Cristy RVD
31st July 2015, 16:35
hai sa ma bag si eu ca si musca'n kkt, in sensul ca nu prea ma intereseaza subiectul, dar mai scriu si eu ceva, sa-mi poata da vadim salarul: care sunt basistii aia (care-s nick-urile lor) si pe ce baza afirmi ca fac propaganda aici? asta raportat la ce faceti voi - tu, tim, bob, etc, pe-aici - care "doar" va dati cu parerea - a3 este etalonul televiziunilor de stiri, iar iisus s-a intors pe pamant, "imbracat" in ponta aducand romania pe culmile dezvoltarii...:ok:

in alta dezordine de idei, am citit acum ceva vreme parerea ta despre afinitatile politice ale irinei (yoyoyoi): m-a cam bufnit rasul. cine te-a mintit in privinta asta: ea, sau altii? :)

sensibila intrebare, Ess-ule :ok:

daca insisti, in cateva zile vei fi acuzat ca l-ai amenintat cu moartea.

Paul Atreides
31st July 2015, 16:40
:)
bine paul, am notat! :ok:
...deci daca dispare vadim, dispare ols-ul. acum imi dau seama ca am nevoie de mitigation plan (scuze pt romengleza mea, dar vreau sa par mai cult decat sunt): are cineva nr lui tudose? ca vorba aia...

Nu cred ca ai inteles. Am sa repet : daca dispare Vadim disparem toti. Inclusiv tu si cu romengleza si mitigation plan cu tot!

Ai inteles? :D

Tim
31st July 2015, 17:23
Legat de userul mihai dascalescu sau cum il cheama, am ajuns la un laptop, dar am si primit un mesaj privat care m-a pus pe ganduri si am decis sa nu dezvalui public pentru nimeni provenienta IP-urilor. Nu este corect, fiecare are dreptul sa dezvaluie cat vrea despre el, sa faca ce vrea in viata privata si sa zica ce vrea despre el pe forum, atata timp cat respecta regulamentul. Daca dezvalui pentru unul va trebui sa dezvalui pentru toti si nu vreau sa fac asta. Nu vad vital si nici benefic sa spun eu daca X sau Y posteaza din Londra sau din Bucuresti sau de stiu eu unde. E treaba fiecaruia, privata, si asa trebuie sa ramana.

Situatia e diferita in aria moderatorilor, acolo unde se poate spune una sau alta in cadru privat, atunci cand sunt suspiciuni de clone.Stai linistit Vadime, te inteleg. Puteam sa jur ca vei fi contactat pe subiectul deschis de mine. Acum ai realizat si tu ca nu esti un cetatean liber, ca te supui cerintelor securitatii. Puteai sa spui orice, eu cunosc adevarul , stiu ca userul mihaidascalescu nu are nicio treaba cu Londra. Si stiu asta nu pentru ca as avea legaturi cu acea zona obscura ci pentru ca eu sunt un baiat destept. Asta e si motivul pentru care ma irita tipul acesta de user, nu accept sa fiu luat de prost.Atat.

PS : eu nu ma tem de SECURITATE. Din decembrie '89 nu ma mai tem de ei. Ce sa-mi faca? Sa ma distruga? Sa ma ucida? Asa ,si?

Vadim
31st July 2015, 17:34
Si mie mi se pare ciudat contactul pe tema acestui user. Insa pe de alta parte ti-ar conveni sa ma intrebe cineva despte tine ceva si eu sa ofer chetii confidentiale? Nu cred, chiar daca tu poti spune ca da. Sau despre Lordliv, care si el ma critica. Am aparat mereu "privacy-ul" pentru ca asa mi se pare corect. Da-mi un motiv pentru are ar trebui sa il sparg si sa iti ofer tie date confidentiale doar ca sa iti satisfaci o curiozitate personala. Crezi ca daca ai cere pe mail celor de la Facebook date despre un user, ti le-ar da? E aceeasi chestie.

Pune-te nitel in panfotii mei, in "palaria" mea, asa cum facea si Walt Disney cand lua unele decizii. Ce ai face?

Daca tu esti baiat destept, ceea ce nu ma indoiesc, si mirosi ceva, foarte bine, actioneaza ca atare si bazeaza-te pe asta.

Mai era cineva de aici care se plangea ca in urna disputelor politice daca am inteles bine unii au vrut sa afle despre el cine e. Era corect sa dau eu asemenea date sub un pretext sau altul? In mod cert, nu. De aceea, nu o sa fac asta niciodata, chiar daca as vrea sau as putea, sau chiar daca as fi sigur ca nu ar face nici o diferenta. Pentru ca nu ai cum sa sti cum poate face.

Tim
31st July 2015, 17:39
Nu trebuie sa dai NIMANUI date despre useri de aici, asa e corect!

Eu nu discutam despre un user. mihaidascalescu nu e un user !!!!! Marker nu era un user!!!!! J Bond nu era un user !!!! Vadime , tocmai spuneam ca nu sunt naiv. mihaidascalescu a aparut in noiembrie 2014 cu un cont creat in 2006 si cu 8 postari generale pana atunci. Imi dai voie sa nu pun botul la asemenea prosteala?







Irina ti-a trimis PM-ul ala?:evil:

Vadim
31st July 2015, 17:48
Dar ce erau toti de mai sus, daca nu useri. Ce diferenta face ca avea contul creat in 2006 si a scris in 2014 sau ca isi facea cont in 2014 si scria in 2014?

Legat de PM, daca tu imi trimiteai era corect sa zic ca mi-ai trimis? A trimis cineva PM, ramane confidential, pentru ca de aia se numeste PM. :)

Tim
31st July 2015, 17:52
OK, o lasam asa. Sa stii ca au fost momente in care am regretat ca te-am refuzat atunci ca moderator. Macar asa puteam sa faca ceva fata de un "organ" care ne provoaca si ne jigneste pe toti pe aici.

Case close ,cum ar zice romglezul.:)

Lordliv
31st July 2015, 17:56
Si mie mi se pare ciudat contactul pe tema acestui user. Insa pe de alta parte ti-ar conveni sa ma intrebe cineva despte tine ceva si eu sa ofer chetii confidentiale? Nu cred, chiar daca tu poti spune ca da. Sau despre Lordliv, care si el ma critica.

Mai era cineva de aici care se plangea ca in urna disputelor politice daca am inteles bine unii au vrut sa afle despre el cine e. Era corect sa dau eu asemenea date sub un pretext sau altul? In mod cert, nu..

nu trebuie sa dai tu datele.in cazul meu s-au servit singuri.e-mailurile sunt dovada.
a cere sa dai afara niste moderatori care iti fac moderarea de ras, pe ols,inseamna ca te critic?
moderatori care in gluma sau in serios declara ca obiectivul lor este "sa-si bata joc de lordliv sau de olteni" sau sa trimita fel si fel de amenintari de prost gust prin alte mijloace?!

culmea este ca eu sau tim sau altul, reactionand la propaganda unor astfel de "useri" gen dascalescu suntem sanctionati de unul ca marius.un discipol demn de yoyoo care proceda la fel pe vremea lui marker sau bond.

aici este problema.
nu-ti convine atitudinea noastra,scoate-ne de pe forum.asta incearca marius si gasca lui.
este forumul tau!
dar nu ne luati de prosti.

Vadim
31st July 2015, 17:59
Nu s-a servit nimeni ti-am mai zis. Doar eu acces la ele si nu le dau.

Am inteles ca ai avea acelasi cont si pe alte forumuri.

Personal nu am nimic sa reprosez atitudinii voastre, cel putin de cand ma uit sa fie totul in regula nu am nimic de comentat.

Tim
31st July 2015, 18:01
O mica completare Vadime: cu sau fara voia ta sa stii ca ai dat toate datele despre toti userii OLS !! Cand? Atunci cand ti s-a luat toata baza de date! :ok:

Tu crezi ca a fost intamplator?;)

Hingherul
31st July 2015, 18:02
ce face baietii? reclamatii? :D

Lordliv
31st July 2015, 18:03
Nu s-a servit nimeni ti-am mai zis. Doar eu acces la ele si nu le dau.

Am inteles ca ai avea acelasi cont si pe alte forumuri.

Personal nu am nimic sa reprosez atitudinii voastre, cel putin de cand ma uit sa fie totul in regula nu am nimic de comentat.

sry.
ai inteles gresit.
contul nu a fost decat pe ols.cu adresa de mail aferenta.nefolosita in alte scopuri.

sry,
nu am spus ca le-ai dat tu.datele.
asa este tim.stii mai multe!:ok:

Vadim
31st July 2015, 18:05
O mica completare Vadime: cu sau fara voia ta sa stii ca ai dat toate datele despre toti userii OLS !! Cand? Atunci cand ti s-a luat toata baza de date! :ok:

Tu crezi ca a fost intamplator?;)

Habar nu am daca a fost sau nu intamplator. Avand in vedere ca nu am putut controla, nu pot sti, treaba lor sa se spele cu ea pe cap.

Tim
31st July 2015, 18:05
ce face baietii? reclamatii? :DDa , ii reclam pe pitziponcii aia care merg in iunie la Mamaia.:))


Ce , s-a dat alarma de aparusi?:D

Tim
31st July 2015, 18:08
Habar nu am daca a fost sau nu intamplator. Avand in vedere ca nu am putut controla, nu pot sti, treaba lor sa se spele cu ea pe cap.Si atunci cu drepturile omului cum ramane? Macar au avut un mandat pe siguranta nationala, asa de prosteala? De ce toata lumea renunta atat de usor la drepturile fundamentale ale cetateanului?

Lordliv
31st July 2015, 18:09
Da , ii reclam pe pitziponcii aia care merg in iunie la Mamaia.:))


Ce , s-a dat alarma de aparusi?:D

reactie la un cuvant-stimul.:D

Hingherul
31st July 2015, 18:11
mi-a dat Marius un bip fara sms-ul explicativ si am intrat sa vad unde arde :D
daca nu va potoliti cu astea chem si restul gastii si jar mancati! :))

Lordliv
31st July 2015, 18:12
Si atunci cu drepturile omului cum ramane? Macar au avut un mandat pe siguranta nationala, asa de prosteala? De ce toata lumea renunta atat de usor la drepturile fundamentale ale cetateanului?

mictioneaza securitatea basista si acum johanista pe "drepturile omului".:)

Hingherul
31st July 2015, 18:13
Da , ii reclam pe pitziponcii aia care merg in iunie la Mamaia.:))


Ce , s-a dat alarma de aparusi?:D

ti-am mai explicat ca la noi nu e ca la civili. pleci in concediu cand se poate. si nici atunci nu e sigur ca pleci. oricand poate suna vreo alarma ceva :D

Vadim
31st July 2015, 18:14
Si atunci cu drepturile omului cum ramane? Macar au avut un mandat pe siguranta nationala, asa de prosteala? De ce toata lumea renunta atat de usor la drepturile fundamentale ale cetateanului?

Nu stiu ce au avut sau ce nu au avut pentru ca nu impotriva mea sau a acestui site a avut loc actiune. Cred ca eu si alte siteuri am fost la momentul si locul nepotrivit. Daca aveam un backup in alta parte, local, in afara celor care se faceau acolo nu ma durea capul.

Dar orice e posibil, cine stie? E posibil sa fi tintit mai multi iepuri deodata. NU am vreo dovada, pentru ca daca as avea mi-as apara drepturile. Asa nu am ce sa apar, ei au dat si inapoi copiile, ce puteam face era as le cer despagubiri, insa ei erau aparati din punct de vedere legal.

Tim
31st July 2015, 18:15
ti-am mai explicat ca la noi nu e ca la civili. pleci in concediu cand se poate. si nici atunci nu e sigur ca pleci. oricand poate suna vreo alarma ceva :D

Aha , un fel de " BD la munte si la mare " . Nu-mi spune, tu esti Capsuna?:))

Hingherul
31st July 2015, 18:18
daca era si ariciul de comitet pe el il faceam cainele Costel :))

Lordliv
31st July 2015, 18:19
cum ma exprimam plastic mai sus.au "baza legala".:cool:

Lordliv
31st July 2015, 18:20
daca era si ariciul de comitet pe el in faceam cainele Costel :))

alta obraznicie tolerata pe aici.
doar sunteti in gasca,activilor.

TheIceMan
31st July 2015, 18:25
timache, citindu-te pe aici, strict aici, ma bucur enorm ca nu ai fost pus moderator. :ok:

btw, am adresa lui mihaita din Londra, vrei sa ti-o dau? :D

Vadim, chapeau! :ok: keep up the good work, cum ar zice parizianul :)

Tim
31st July 2015, 18:28
daca era si ariciul de comitet pe el il faceam cainele Costel :))

Imposibil. Ariciul clar va e superior. Un capitan sa nu zic maior!:D

Tim
31st July 2015, 18:29
timache, citindu-te pe aici, strict aici, ma bucur enorm ca nu ai fost pus moderator. :ok:

btw, am adresa lui mihaita din Londra, vrei sa ti-o dau? :D

Vadim, chapeau! :ok: keep up the good work, cum ar zice parizianul :)Nu poti sa ai ceva ce nu exista. Eu l-am invitat la o bere la el "acasa". Nu a raspuns provocarii. De ce nu eram bun ca moderator pe politica, crezi ca echilibram prea mult balanta?




PS. e posibil sa am adresa.;)

Hingherul
31st July 2015, 18:29
Imposibil. Ariciul clar va e superior. Un capitan sa nu zic maior!:D

asa cred si eu. ar putea sa joace la orice ora rolul lui....Harpalete :))

TheIceMan
31st July 2015, 18:29
ti-am mai explicat ca la noi nu e ca la civili. pleci in concediu cand se poate. si nici atunci nu e sigur ca pleci. oricand poate suna vreo alarma ceva :D

:)) :)) :))

doh! nu mai spune cand ai luat concediu in Februarie desi tu nu schiezi :)) :))

Hingherul
31st July 2015, 18:31
daca nu schiez nu inseamna ca nu le pot da si eu de pe schiuri :D

TheIceMan
31st July 2015, 18:31
Nu poti sa ai ceva ce nu exista. Eu l-am invitat la o bere la el "acasa". Nu a raspuns provocarii.
Pai a zis clar ca te-a pus pe ignore si de aia n-a vazut invitatia :) mai incearca o data.


PS. e posibil sa am adresa.;)

Pai si atunci de ce te agiti? :D

Lordliv
31st July 2015, 18:32
:happy
bravo vadime,te gratuleaza ********ii din diaspora!;)

Tim
31st July 2015, 18:32
alta obraznicie tolerata pe aici.
doar sunteti in gasca,activilor.

Te rog sa vorbesti cuvincios la adresa to'asului Capsuna!:happy

TheIceMan
31st July 2015, 18:36
:happy
bravo vadime,te gratuleaza ********ii din diaspora!;)

mars ma la stefan gheorghiu la reciclare politica :D

Hingherul
31st July 2015, 18:52
mars ma la stefan gheorghiu la reciclare politica :D

ce copita de ren i-ai dat :))

Vadim
31st July 2015, 18:59
:happy
bravo vadime,te gratuleaza ********ii din diaspora!;)

Nu e asa, uite ca am o problema cu google si nu ii dau de cap.

Tim
31st July 2015, 19:03
Ca sa-l citez pe Mircea Badea :D : " am fost plecat din tara " deci intreb , unde e Ariciul?

Hingherul
31st July 2015, 19:04
in convalescenta :D

Tim
31st July 2015, 19:16
ati profitat de absenta mea?


Neah, ariciul e genul care va bate cu ciorapul ud pana cereti apa.:D

Hingherul
31st July 2015, 19:19
pai si acum mai intra o data la cateva zile, mai incearca sa dea o palma cu piciorul ca in tinerete dar nu mai poate cum putea.... ii joaca si un ochi.... a fost greseala lui ca a stat intr-o seara mai mult. ne-a prins pe toti cu cate o bere la bord si.... nici noi n-am stiut ce facem. am dat ca intr-un animal sa fiu sincer. acum regret ca poate l-a durut. e om si el :D

Tim
31st July 2015, 19:21
Vezi mah, asta nu imi place mie la voi: cand e sa dati , sunteti nefalciti, cand e sa luati, sunteti toti plecati din localitate. Nu se face asa ceva.

Hingherul
31st July 2015, 19:22
pai daca si tu hotarasti falcirea aia in zi de alegeri cand toata lumea da.... :D

Tim
31st July 2015, 19:23
OK, promit ca la urmatoarea electorala sa o luati!:D

Hingherul
31st July 2015, 19:24
asa zicea si ariciu` in timp ce ii atarna o mana inerta. ca el da de fapt si nu ia :))

bre, singura sansa sa dai si tu o falca, e sa lasi dracu comunistii si sa treci la noi. la astia din gasca lui Marius :D

Tim
31st July 2015, 19:25
Vadime uite de exemplu hingherul nu se ascunde de nimeni si-a pus poze cu el pe forum. Sa vezi ce picioare paroase are!!!!!:))

Hingherul
31st July 2015, 19:26
ca sa inot in mare nu am nevoie de picioare aerodinamice si sa ma epilez. poate pentru schiat e nevoie, nu stiu :D
vezi ca si ariciu` zisese ceva de picioarele mele cu cateva ore inainte sa dispara :))

Tim
31st July 2015, 19:28
Asa apare confuzia intre floci si alge.:))

Hingherul
31st July 2015, 19:30
imi rezerv dreptul ca macar pe picioare sa am... floci :D
bai, in ce discutii ma atragi.... cred ca urmaresti sa se ia Vadim de mine ca mai apoi sa aiba probleme cu gasca :))

Tim
31st July 2015, 19:31
Hai ariciule ca acum tocmai l-am fragezit. Da-i fatala.:D

Hingherul
31st July 2015, 19:32
d`aia pierdeti ma toate alegerile importante. va coordonati ca un cur :))

na, strigai dupa arici si a venit cipanu. acu` sa te vaz :happy

Tim
31st July 2015, 19:33
va spun pentru a mia oara, eu nu ma coordonez cu nimeni, eu sunt un cetatean liber.

Hingherul
31st July 2015, 19:34
cu falcile dislocate dar liber :D

Tim
31st July 2015, 19:35
e clar, e "Radu cel Frumos" pe unitate. !:D

Tim
31st July 2015, 19:40
Vadime ca sa trec cu vederea ca nu ai confirmat IP-ul londonez al lui miaitza iti propun sa ma faci MODERATOR SEF de proba pe o perioada limitata de max 3 luni pe politica. Ce zici, te bagi?:drak:

Hingherul
31st July 2015, 19:41
nu se poate. e nevoie de voturile moderatorilor pentru asta. eu ti-am zis ca nu e bine sa faci pe al dracu cu noi :))

Tim
31st July 2015, 19:42
Auzi Vadime, cica esti doar de forma.

Hingherul
31st July 2015, 19:43
ce fitilist :))

Tim
31st July 2015, 19:44
:evil:

eu ti-am spus ca am avut un concediu placut.:)

cip
31st July 2015, 19:45
mi-a dat Marius un bip fara sms-ul explicativ si am intrat sa vad unde arde :D
daca nu va potoliti cu astea chem si restul gastii si jar mancati! :))
vad ca am un nepreluat,ce se intampla? :o::sneaky:
fac pariu ca iar reclamagiii aia 3...:o:
ca al patrulea am inteles ca-i in greva energiei :D

Hingherul
31st July 2015, 19:45
:evil:
tu esti periculos ca moderator. din ce ai lasat sa se inteleaga pana acum e evident ca alea 3 luni ai sta doar cu nasul pe RA sa sapi si sa faci dosare fiecarui user. ca un pesedist veritabil, adica :D

nu cred ca te-as vota :D

Hingherul
31st July 2015, 19:47
vad ca am un nepreluat,ce se intampla?

s-a rezolvat intre timp. a ramas doar timache care nu stiu ce probleme administrative are. totul e sub control :D

Tim
31st July 2015, 19:47
tu esti periculos ca moderator. din ce ai lasat sa se inteleaga pana acum e evident ca alea 3 luni ai sta dor cu nasul pe RA sa sapi si sa faci dosare fiecarui user. ca un pesedist veritabil, adica :D

nu cred ca te-as vota :D

Dar ce aveti de ascuns acolo?:o:

Hingherul
31st July 2015, 19:47
esti curios? :D

Vadim
31st July 2015, 19:49
Auzi Vadime, cica esti doar de forma.

Nu e chiar asa, am drept de veto.

Tim
31st July 2015, 19:50
acum chiar ca-s curios.
Vadime da-le fatala, unge-ma modelator.:D

Hingherul
31st July 2015, 19:50
daca era ariciul moderator invoca si el dreptul... de Veta :happy:happy:happy

Vadim
31st July 2015, 19:51
acum chiar ca-s curios.
Vadime da-le fatala, unge-ma modelator.:D

Te pot propune, dar nu esti cam nou pe forum, doar 3-4 luni?

Hingherul
31st July 2015, 19:52
ce se joaca Vadim cu maxilarele tale... :happy

Tim
31st July 2015, 19:53
Te pot propune, dar nu esti cam nou pe forum, doar 3-4 luni?

Pai nu ziceai tu ca nu conteaza anul aderarii?:rolleyes:

Tim
31st July 2015, 19:54
ce se joaca Vadim cu maxilarele tale... :happy

Ti temi, este?:evil:

Hingherul
31st July 2015, 19:54
nu te mai amari bre. a zis ca TE POATE PROPUNE. deci tot la voturi cum ti-am zis eu se ajunge :D

Hingherul
31st July 2015, 19:55
Ti temi, este?:evil:

normal. pe RA am poze cu mine intreg. cu tot cu picioare :happy

toti avem poze acolo si cv-ul public. folosim RA ca pe un fel de FB cand ala oficial nu merge :D

Vadim
31st July 2015, 19:55
In acelasti timp cred ca moderatorii propusi de mine au fost in general votati, pentru ca nu am facut propuneri slabe sau aberante, cin in sprijinul forumului.

Tim
31st July 2015, 19:56
nu te mai amari bre. a zis ca TE POATE PROPUNE. deci tot la voturi cum ti-am zis eu se ajunge :DAuzi Vadime, deci tu nu poti sa pui un moderator pe forumul tau? De ce nu il donezi atunci?
Tudose era mai coios la el pe tarla!

Hingherul
31st July 2015, 19:56
In acelasti timp cred ca moderatorii propusi de mine au fost in general votati, pentru ca nu am facut propuneri slabe sau aberante, cin in sprijinul forumului.

pai d`aia zic. nu il mai amagi pe timache :D

Vadim
31st July 2015, 19:58
Auzi Vadime, deci tu nu poti sa pui un moderator pe forumul tau? De ce nu il donezi atunci?

Asta e democratia adevarata.

Tim
31st July 2015, 19:58
pai d`aia zic. nu il mai amagi pe timache :D

Vadime, acum chiar vreau sa fiu moderator. Ce zici, te bagi?

Hingherul
31st July 2015, 19:59
Tudose era mai coios la el pe tarla!

de aia vorbesti acum de Tudose LA TRECUT :D

Tim
31st July 2015, 20:00
de aia vorbesti acum de Tudose LA TRECUT :D

Mah da'chiar am bagat spaima in voi. Chiar nu mai intelegeti nici de gluma?:))

TheIceMan
31st July 2015, 20:00
ANUNT DE ULTIMA ORA. Nu o sa-ti vina sa crez!!! Da click aici ca sa vezi DE CE timache nu e moderator.

Pam-paaam! :D

Vadim
31st July 2015, 20:01
Vadime, acum chiar vreau sa fiu moderator. Ce zici, te bagi?

Da, te pot propune.

Hingherul
31st July 2015, 20:01
Mah da'chiar am bagat spaima in voi. Chiar nu mai intelegeti nici de gluma?:))
bre, lasa dracu cumunistii astia hotomani, fa o cerere scrisa catre Marius, fa-te om cateva luni ca sa vedem ca nu ne minti si esti ca si uns :D

Tim
31st July 2015, 20:02
Da, te pot propune.

Hai baga, sa vedem ce rezulta.:D


Atentie Hinghi, ma propune sefu'.

Hingherul
31st July 2015, 20:02
Da, te pot propune.
haidibre.... nu mai stii de gluma? nu auzi ca decat a glumit? :D

Hingherul
31st July 2015, 20:03
Hai baga, sa vedem ce rezulta.:D


Atentie Hinghi, ma propune sefu'.

pai glumim sau nu mai glumim ca nu mai inteleg nimic :))
Marius ce a zis? :D

Tim
31st July 2015, 20:03
haidibre.... nu mai stii de gluma? nu auzi ca decat a glumit? :D

:happy:happy:happy


hai ca plec la concert HIM.:)

Hingherul
31st July 2015, 20:06
discutam pe RA cand te intorci :D

TheIceMan
31st July 2015, 20:08
timache, chiar moderator fiind nu ai access la IP-uri. Totusi, bafta! :ok:

Hingherul
31st July 2015, 20:09
i-ai stricat toata surpriza :))

iti dai seama ca pe el il intereseaza sa cotrobaie dupa informatii :))
dar ca supermoderator are acces la ip-uri. acum nu stiu daca il intereseaza postul asta ca e cu mai mare raspundere :D

Vadim
31st July 2015, 20:09
timache, chiar moderator fiind nu ai access la IP-uri. Totusi, bafta! :ok:

Exact, dupa cum am spus moderatorii nu au acces la IP-uri. De aia ai fost si tu dezamagit, Ice? :)

Vadim
31st July 2015, 20:45
Vadime, acum chiar vreau sa fiu moderator. Ce zici, te bagi?
Dar cu ce ai veni in plus la moderare acolo?

phife
31st July 2015, 20:57
cer inlocuirea moderatorilor de pe germania. pe motive de inactivitate. nu e locul ? nu imi pasa , nu am unde altundeva sa ma plang de treaba asta.

Vadim
31st July 2015, 21:02
Deschide un thread separat aici pe Administrativ cu chestia asta.

Bobi Cearton
31st July 2015, 21:30
Buna seara.
Constatare: faptul ca Vadim nu da informatii despre Mihai Dascalescu il face pe acesta si mai dubios:rolleyes:

Hingherul
31st July 2015, 21:32
ce scoala aveti in voi.... Stefan Gheorghiu e mic copil :D

Vadim
31st July 2015, 21:35
Sectiunea asta Politica de doi bani pe care se cearta trei ametiti numiti de unii servicii care controleaza mai merita sa ramana pe forum? Nu de alta, dar se scriu trei mesaje pe zi, orgoliile sunt cat casa, iar acuzele care de care mai dubioase. Ba ca basisti securitsi, ba ca pesedisti la stefan gheorghiu etc. Sunt niste discutii care personal nu imi plac.

Bobi Cearton
31st July 2015, 21:35
ce scoala aveti in voi.... Stefan Gheorgiu e mic copil :D

Nu cred, am am curaj sa-mi pun toate datele personale pe forum, dansul de ce prefera ilegalitatea:confused:

Tu esti la fel de transparent, ai recunoscut ca esti cadru militar.

Hingherul
31st July 2015, 21:38
sectiunea asta politica de doi bani pe care se cearta trei ametiti numiti de unii servicii care controleaza mai merita sa ramana pe forum?

da!



Tu esti la fel de transparent, ai recunoscut ca esti cadru militar.

ti-am mai spus ca esti adorabil :))

Vadim
31st July 2015, 21:46
Ce sens are, daca se pare ca este condusa si activata de niste useri cu interese obscure? Bine, asta zic unii, fara fapte doar asa pe vorbe.

phife
31st July 2015, 21:46
Sectiunea asta Politica de doi bani pe care se cearta trei ametiti numiti de unii servicii care controleaza mai merita sa ramana pe forum? Nu de alta, dar se scriu trei mesaje pe zi, orgoliile sunt cat casa, iar acuzele care de care mai dubioase. Ba ca basisti securitsi, ba ca pesedisti la stefan gheorghiu etc. Sunt niste discutii care personal nu imi plac.

asta ar fi o treaba

TheIceMan
31st July 2015, 21:50
Exact, dupa cum am spus moderatorii nu au acces la IP-uri. De aia ai fost si tu dezamagit, Ice? :)

Nu, deloc :D mie putin imi pasa de IP-uri / clone, ci faptul ca pe rand ati relaxat regulile de sanctionare. Intai scos trollingul, da, ok, aia a fost o masura buna pentru ca oricarui moderator ii casuna la cap si vedea trolling si sanctiona, dar apoi urmatoarele masuri am considerat ca nu-s ok sa le scoateti din regulament. Btw, cand am inceput eu, vedeam Ip-urile ca sa verificam clonele, dar la putin timp s-a scos accessul, deci, logic, orice moderator nou, nu are access la IP. Si e foarte bine. Nu asta m-a deranjat, chiar deloc, eu chiar nu am vanat clone. Iar alta decizie proasta, sa-l puneti moderator pe silver dream a fost un alt mic imbold sa ies. Ma rog, ala a fost si bannat mai tarziu.

TheIceMan
31st July 2015, 22:14
Sectiunea asta Politica de doi bani pe care se cearta trei ametiti numiti de unii servicii care controleaza mai merita sa ramana pe forum? Nu de alta, dar se scriu trei mesaje pe zi, orgoliile sunt cat casa, iar acuzele care de care mai dubioase. Ba ca basisti securitsi, ba ca pesedisti la stefan gheorghiu etc. Sunt niste discutii care personal nu imi plac.

ok, logic, inchizi sectiunea? What's next? maine apare in presa alt "scandal politic", un user indignat va deschide subiectul pe Diverse.
Deci, ce ai rezolvat cu inchiderea sectiei?

De certat se vor certa precum se cearta si pe fotbal, doar tu ai ajuns la concluzia asta, nu?

Tu zici frumos "acuze dubioase"... hmmm.... vezi, aici e mai mult decat atat. Iar daca discutam la concret, nu eu sunt cel care a pornit focul asta. Vezi in urma, foarte linistit discut orice subiect, daca ma intereseaza, dar cand sunt calomniat ca fiind ********... Hai, o "zicere" la nervi, mai treaca-mearga, dar cand aceleasi calomnii sunt reptetate obsesiv (aproape) zilnic, cam ce ar trebui sa fac? Sau cand aproape orice comentariu al meu este pescuit de leutul ca fiind "perla"? O forma parsiva de a jingni, esti de acord?

Explica-i pe romaneste lordului oltean ca nu are nici un drept sa ma faca pe mine ********, explica-i lui timache ca e absurd sa "demonstreze" ca mihaita nu-i user :D si nu o sa mai vezi nici replici asemanatoare. Ba mai mult, gasca lui Mariusica se va sparge :D

Am avut discutii contradictorii cu Utilizator, cu miril, pe politica, totusi nu am fost facut ******** de ei, nici eu nu i-am acuzat de altceva, da? Pentru ca asa-i normal!!!

Am avut discutii contradictori cu delaparis, totusi nu mi-a zis ca am plecat din tara pentru ca suferam de foame, sau asa ceva, cum a facut-o leul oltean Este admisibil asa trolling?

Acu' cativa ani cand eram 100% de partea Univ Craiova, Dario ma acuza ca nu vreau sa recunosc ca sunt oltean :D De aparea leul atunci pe forum, eram prieten cu el :D dar acum olteanul a gasit sa-si faca de cap cu mine, pe motiv ca-s banatean :D ca asa a "dedus" el.

Cand hinghi ma taxa ca-s dinamovist si-i "protejam" pe lexus, cum era?

Hai, please, nu ma mai baga in aceeasi oala cu "trei ametiti" de pe politica.

Tim
31st July 2015, 22:19
Nu, deloc :D mie putin imi pasa de IP-uri / clone, ci faptul ca pe rand ati relaxat regulile de sanctionare. Intai scos trollingul, da, ok, aia a fost o masura buna pentru ca oricarui moderator ii casuna la cap si vedea trolling si sanctiona, dar apoi urmatoarele masuri am considerat ca nu-s ok sa le scoateti din regulament. Btw, cand am inceput eu, vedeam Ip-urile ca sa verificam clonele, dar la putin timp s-a scos accessul, deci, logic, orice moderator nou, nu are access la IP. Si e foarte bine. Nu asta m-a deranjat, chiar deloc, eu chiar nu am vanat clone. Iar alta decizie proasta, sa-l puneti moderator pe silver dream a fost un alt mic imbold sa ies. Ma rog, ala a fost si bannat mai tarziu.remember, ce-ti mai placea sa ma arzi pe vremuri? de asta ti temi sa nu se intoarca roata? sa nu am si eu aceleasi frustrari?

Hingherul
31st July 2015, 22:21
timache, da un restart la calculator ca tot negru iti apare numele :D

Marius
31st July 2015, 22:23
Ce se executa aicisa? :D

TheIceMan
31st July 2015, 22:23
remember, ce-ti mai placea sa ma arzi pe vremuri? de asta ti temi sa nu se intoarca roata? sa nu am si eu aceleasi frustrari?

Te-am ars cand injurai, si pe tine si pe bobita si pe J.Bond, nu pentru ce spui "politic".

Vezi aici ce am scris privind moderarea, da' ai minte scurta stimabile.

http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=3301035#post3301035

Tim
31st July 2015, 22:27
Te-am ars cand injurai, si pe tine si pe bobita si pe J.Bond, nu pentru ce spui "politic".

]

pai de asta as vrea sa va ard si eu , stimabile? De ce va temeti atat de tare de mine?

Marius
31st July 2015, 22:30
timache a ramas acelasi revolutionar, incearca si el o revolta mau mau :D

Tim
31st July 2015, 22:34
timache a ramas acelasi revolutionar, incearca si el o revolta mau mau :D

trei luni, atata va propun. voi useri si eu moderator. ce e asa greu?

Bobi Cearton
31st July 2015, 22:38
Te-am ars cand injurai, si pe tine si pe bobita si pe J.Bond, nu pentru ce spui "politic".

Vezi aici ce am scris privind moderarea, da' ai minte scurta stimabile.

http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=3301035#post3301035

Pe mine nu m-ai injurat niciodata.

Marius
31st July 2015, 22:38
Eu te las in locul meu moderator daca asa o sa te simti si tu realizat :)))

Da' nu inteleg care mai e problema acum. A propus Vadim metoda asta de semnalare a abuzurilor. Daca te simti nedreptatit, poti deschide thd. aici, il poti sesiza pe Vadim prim PM si o "arbitreze" el orice problema.

De fapt inteleg. Sunt aproape sigur ca atunci cand nici Vadim n-o sa-ti dea dreptate o sa scrii si despre el ca e basist si angajat la servicii :)))))

Vadim
31st July 2015, 22:39
ok, logic, inchizi sectiunea? What's next? maine apare in presa alt "scandal politic", un user indignat va deschide subiectul pe Diverse.
Asta e un argument bun, probabil ca sunt sanse mari ca asa sa stea treaba.

Vadim
31st July 2015, 22:40
trei luni, atata va propun. voi useri si eu moderator. ce e asa greu?

Deschide aici pe Administrativ un thread daca vrei sa fii moderator sau sa fie modificari pe Politica si vedem. Daca vrei sa fii moderator trebuie sa motivezi si de ce, ca asa ar fi multi care ar vrea, dar nu e suficient.

TheIceMan
31st July 2015, 22:41
Timache, ia sa numaram, ca Pristanda, sanctiuni date de mine:

2011:
Infraction for Tyler Durden: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
Infraction for diana10: Reclama repetata
Infraction for diana10: Jigniri conform Regulament punctul 6.8
Warning for Bobi Cearton: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
Warning for J.Bond: Trolling
Infraction for tim S: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera b
Infraction for Radu: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a

2010:
Infraction for Vandam: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
Infraction for Razvan T.: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
Warning for Uncle Ben: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
Infraction for J.Bond: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
Infraction for J.Bond: Trolling
Infraction for Razvan T.: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
Infraction for Bobi Cearton: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
Infraction for St3phano: Trolling
Infraction for tim S: Trolling
Infraction for J.Bond: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
Infraction for J.Bond: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera a
Infraction for tim S: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera b
Warning for Lexus.: Jigniri conform Regulament punctul 6.8 litera c
Warning for Morom3t3: Jigniri conform Regulament punctul 6.8
Warning for Anglofil: Reclama

2008
Warning for baxi: Trolling
Warning for Hardliner: Trolling
Infraction for baxi: Trolling
Infraction for aaxi: Jigniri usoare
Infraction for Hardliner: Jigniri grave repetate
Warning for aaxi: Jigniri usoare
Infraction for Cimitiru Ghencea: Jigniri usoare
Warning for Hardliner: Pocire voita nume membru
Infraction for Hardliner: Jigniri usoare
Infraction for KIDON: Jigniri grave
Infraction for Hardliner: Trolling
Infraction for Hardliner: Jigniri grave
Infraction for Hardliner: Jigniri usoare
Infraction for KIDON: Jigniri grave
Infraction for Kainsashiki: Jigniri grave

2007
Warning for Bumbescu: Jigniri la adresa moderatorilor
Warning for balaci: Trolling
Infraction for Bumbescu: Jigniri usoare
Warning for epictetfil: Jigniri grave repetate
Warning for Gorjan: Jigniri grave repetate
Warning for Iulian Lazialu: Reclama repetata
Warning for relansat: Jigniri la adresa moderatorilor
Warning for the lion king: Jigniri grave
Warning for redaustintown: Jigniri grave repetate


Astea-s toate, timcahe. Dupa cum vezi, nu m-a deranjat sa dau de la mine oricui, fara preferinta or cenzura.

Tu ai luat 3 (TREI) sanctiuni de la mine, in timp ce hulitul propagandist J.Bond a luat 5 (cinci)

Lordliv a luat ZERO sanctiuni de la mine.

Dar in minte a voasrta, EU sunt ********ul care va pesescuta pe voi

:)) :))

Si tu ai pretentia sa fii moderator. Adica impartial carevasazica

Tim
31st July 2015, 22:41
Eu te las in locul meu moderator daca asa o sa te simti si tu realizat :)))

Da' nu inteleg care mai e problema acum. A propus Vadim metoda asta de semnalare a abuzurilor. Daca te simti nedreptatit, poti deschide thd. aici, il poti sesiza pe Vadim prim PM si o "arbitreze" el orice problema.

De fapt inteleg. Sunt aproape sigur ca atunci cand nici Vadim n-o sa-ti dea dreptate o sa scrii si despre el ca e basist si angajat la servicii :)))))nu intelegi. Trei luni....atat. Ok facem schimb....eu moderator si tu deschizi threaduri aici...


ce zici, te bagi?

Ess
31st July 2015, 22:41
trei luni, atata va propun. voi useri si eu moderator. ce e asa greu?

de ce numa' 3?
ai votul meu.

Bobi Cearton
31st July 2015, 22:41
Da, chiar, sa fie pus supermoderator Tim, experimental, 3-6 luni.
Sa vada ce e pe acolo, el, mai mult ca sigur, n-o sa se sperie de un Mesaj privat, si-o sa-l scoata la lumina pe domnul doctor primar de familie Mihai Dascalescu.

Marius
31st July 2015, 22:47
eu moderator si tu deschizi threaduri aici...


Eu n-o sa deschid niciodata thd. aici, asta e diferenta :))

TheIceMan
31st July 2015, 22:47
pai de asta as vrea sa va ard si eu , stimabile? De ce va temeti atat de tare de mine?

Ma tem ca nu ai discernamantul necesar intre a face distincte intre o opinie politica si o injuratura.

Dar ok, daca insisti, din partea mea poti sa the bagi la moderare. Numa' vezi ca n-ai access la IP-uri :ok:

Tim
31st July 2015, 22:48
de ce numa' 3?
ai votul meu.asa de experiment....chiar daca se dovedeste dupa 3 luni ca am fost cel mai bun moderator, sa expire numirea.


merci ca nu te temi de mine.:)

Tim
31st July 2015, 22:50
Ma tem ca nu ai discernamantul necesar intre a face distincte intre o opinie politica si o injuratura.

Dar ok, daca insisti, din partea mea poti sa the bagi la moderare. Numa' vezi ca n-ai access la IP-uri :ok:deci tu consideri ca am mai putin discernamant decat putzoiul ala care se crede asistent de profesori americani?:(

Novac
31st July 2015, 22:51
Iarasi incepe:cool: Bai, asta nu-i paranoic dar are idei fixe :))


PS. Putoi este de :rosu:

TheIceMan
31st July 2015, 22:52
deci tu consideri ca am mai putin discernamant decat putzoiul ala care se crede asistent de profesori americani?:(

Putzoiul ala nu si-a manifestat public dorinta de a cauta si a face publice date private ale userilor anonimi. Deci, da :D

Hingherul
31st July 2015, 22:52
Tim, tu ce vrei de fapt? Sa fii moderator sau sa moderezi pe politica?

Marius
31st July 2015, 22:52
Uite de-asta n-ai cum sa fii moderator. Tu esti prea interesat sa afli cine-s oamenii care scriu pe forum, vrei sa controlezi tot. La ce serviciu prestezi? :drak:

Tim
31st July 2015, 22:53
de ce va temeti de voi? ce aveti de ascuns?

TheIceMan
31st July 2015, 22:54
Tim, tu ce vrei de fapt? Sa fii moderator sau sa moderezi pe politica?

nici una nici alta, doar vrea sa dea bann lui mihaiata, si poate mie :D

Marius
31st July 2015, 22:55
de ce va temeti de voi? ce aveti de ascuns?

Ce te mana pe tine in lupta de a afla identitatea unor oameni care scriu pe forum? N-o arzi cam ******** in ultima vreme, tovarase? :happy:happy:happy

Novac
31st July 2015, 23:00
Pa Galati sa-l puneti 3 luni daca este vorba de probatelea.

Bobi Cearton
31st July 2015, 23:02
Uite de-asta n-ai cum sa fii moderator. Tu esti prea interesat sa afli cine-s oamenii care scriu pe forum, vrei sa controlezi tot. La ce serviciu prestezi? :drak:

Nu e tragedie sa-ti cunosti aproapele.
Daca omul cunoaste pe forum, de ex, un intreprinzator auto, un servisar, ceva de genu, merge la el sa achizioneze sau sa repare un otomobil.

Tim
31st July 2015, 23:03
Vadime, QED !

Acum ma bag la somn.:D

TheIceMan
31st July 2015, 23:09
Nu e tragedie sa-ti cunosti aproapele.
Daca omul cunoaste pe forum, de ex, un intreprinzator auto, un servisar, ceva de genu, merge la el sa achizioneze sau sa repare un otomobil.

De parca tu te duci la Londra sa-ti schimbi uleiul :)

Hingherul
31st July 2015, 23:14
cred ca timache vrea sa isi scoata parleala cu falcirile alea. sa falceasca si el macar o data sa vada cum e ca in baza pesedeului... :))

Novac
31st July 2015, 23:17
Propunere fresh pentru moderatoreala: Sevilla


Vadim, pe bune acuma incepe si tu cu inceputul. Scoate din functie pe cei care nu au intrat pe forum in ultimele 3 luni si abia dupa aia vezi pe ce sectiuni ai nevoie de oameni.

ps. Politica "merge" foarte bine ... acum nu-i trafic pentru ca-s plecati blegul & schiopul in usa (concedii) dar revin ei :D

Vadim
31st July 2015, 23:19
Am scos acum cateva luni moderatorii inactivi, dar o sa ma mai uit si acum.

Novac
31st July 2015, 23:23
Tot sunt mai multi ca userii zilnici :D

Vadim
31st July 2015, 23:25
Numarul membrilor zilnic e mult mai mare. Si e vara.

Novac
31st July 2015, 23:35
Haidi bre ca glumeam :)


Scoate de la moderare orice mod care nu intra frecvant pe forum si da-le sansa (nu-i obligatoriu) sa revina dupa ce si-au incheiat perioada grea a vietii (examene, nastere, svhimbare de job, etc). Asta doar in caz ca-si anunta in prealabil lipsa de timp ca daca-i doare in cursul zilei sau nu-si pot gestiona singuri programul nu's chiar cei mai buni pt ols.

TheIceMan
31st July 2015, 23:43
Timache, uite un test pentru moderator:

1) Cum se sanctioneaza "Puie Monta"

a) nimic
b) warning
c) infraction 2 ore
d) bann permanent
e) all of above

2) Cum se sanctioneaza "basist ********"

a) nimic
b) nimic, nu e jignire
c) nimic, e adevarat
d) nimic, o merita
e) nimic de raportat aici

3) Cum se sanctioneaza "antenistii"

a) warning
b) infraction
c) doar infraction, daca zicea "antenistii trei" era dubla
d) bann 24 ore
e) bann permanent


4) Este legal sa circuli cu 200 km/h?

a) da.
b) da, dar in Ungaria
c) da, dar in Ungaria pe autostrada
d) da, dar in Ungaria pe autostrada cu A6
e) da, dar in Ungaria pe autostrada cu A6 inmatriculat in BG.

5) Cum se sanctioneaza pozele indecente pe forum

a) nu se sanctioneaza, oameni suntem toti
b) warning
c) ban 24 ore daca sunt picioarele hingherului
d) ban permanent daca-s puse de doua ori
e) nimic, lasa-l pe paulica in lumea lui

6) Cum se sanctioneaza clonele?

a) nu exista clone
b) nimic
c) nu e clona, omul si-a uitat parola
d) de unde stii ca-i clona?
e) dau RP la superiori, nu-i de mine

7) Daca o injuratura apare pe o sectiune unde nu esti moderator:

a) nu-s mod, nu ma intereseaza.
b) aici is user normal, il injur inapoi.
c) dau RP
d) dau direct sanctiune
e) dau bann

8) Daca alt moderator da o sanctiune unui amic de-al tau:

a) rapid, ridici sanctiunea, cu scandal
b) te certi cu modul in cauza
c) ridici sanctiune si te certi cu modul in cauza
d) modul ala e basist, trebe dat afara
e) ridici sanctiune discret la ora tarzie sa nu vada nimeni


Hai, la treaba ai 15 minute sa alegi raspunsurile corecte, apoi votam daca te avansam in grad :D

Novac
31st July 2015, 23:48
Dai si despre Galati ceva ca acolo-si pierde cumpatul.

Hingherul
31st July 2015, 23:50
:)) bun testul

TheIceMan
31st July 2015, 23:50
Dai si despre Galati ceva ca acolo-si pierde cumpatul.

ala-i testul pentru moderatori pe senctiuni multiple, nu e cazul :D

Novac
31st July 2015, 23:54
Numarul membrilor zilnic e mult mai mare. Si e vara.

Muta te rog topicul asta pe RA:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=653164

:cool:

Tim
1st August 2015, 10:50
Am ceva probleme cu compul, inca nu imi afiseaza numele albastrit.:D

Vadim
1st August 2015, 10:54
Ai mai sus o intrebare la care nu ai raspuns. :)

Tim
1st August 2015, 10:55
care?:confused:

Vadim
1st August 2015, 10:57
Ce ai aduce in plus zonei de Politica?

Tim
1st August 2015, 11:01
Acum nu vreau sa ma laud dar eu am vitalizat aceasta zona . Dupa ce am plecat de pe forumul lui Tudose am provocat multe dezbateri aici pe politica, m-au urmat si altii de pe 365. Uita-te cate threaduri sunt deschise de mine.


Ce as aduce nou? Poate mai multa salubritate morala. Poate as tempera putin dictatura basista de acolo si asa ar indrazni si alti useri sa intre si sa isi spuna parerea fara a fi luati in morisca de catre "gasca glumetilor ".

cip
1st August 2015, 11:24
ce intelegi prin "gasca glumetilor"? :o:
aia care nu injura?
cu Lordliv si ariciul din gasca ta,cum ai proceda daca ar injura ca la usa cortului?
i-ai bana sau i-ai lua in marsupiu?
decat intreb,sa vad daca te votez:sneaky:

Bobi Cearton
1st August 2015, 11:27
ce intelegi prin "gasca glumetilor"? :o:
aia care nu injura?
cu Lordliv si ariciul din gasca ta,cum ai proceda daca ar injura ca la usa cortului?
i-ai bana sau i-ai lua in marsupiu?
decat intreb,sa vad daca te votez:sneaky:

N-ai drept de vot, cum nici eu n-am.
Doar moderatorii au.
Democratie in toata splendoarea.

cip
1st August 2015, 11:34
N-ai drept de vot, cum nici eu n-am.
Doar moderatorii au.
Democratie in toata splendoarea.
pai mai citesc si ei pe-aici.
poate-si fac o parere :D

Bobi Cearton
1st August 2015, 11:45
Trebuie o contrapondere in fata agresivitatii si obrazniciei lui Marius si Hingherului.

Tim poate anula aceasta disproportie.

Leul Oltean
1st August 2015, 11:47
Ce as aduce nou? Poate mai multa salubritate morala. Poate as tempera putin dictatura basista de acolo si asa ar indrazni si alti useri sa intre si sa isi spuna parerea fara a fi luati in morisca de catre "gasca glumetilor ".:thinkso:

care glumeti, 'bre ? adunatura aia de complexati, care se tot bat pe umar si se lauda unul pe altul, isi fac complimente unul altuia de parca ar fi cocote :D, frustrati cu acte in regula si condicuta, nimurici in viata reala (cred ca toti au sef oltean, de vreo doi sunt sigur) care s-au autointituat ''de dreapta'' pe cand ei au gandire de bugetar (si se tradeaza la fiecare post) ... de astia va plangeti voi ? Ce morisca ? De glumele lor obosite si copiate dupa altii iti este tie rau ? :confused:

cip
1st August 2015, 11:56
era doar o problema de timp,azi injuram si parasim incinta,maine revenim si suntem iar solemni...:))
salut,Lazare...
gata greva energetica? :happy

Tim
1st August 2015, 12:11
ce intelegi prin "gasca glumetilor"? :o:
aia care nu injura?
cu Lordliv si ariciul din gasca ta,cum ai proceda daca ar injura ca la usa cortului?
i-ai bana sau i-ai lua in marsupiu?
decat intreb,sa vad daca te votez:sneaky:

eu n-am gasca, eu sunt UN OM LIBER ! Am mai zis asta. Daca in unele probleme sunt de acord cu unii , in altele nu.


Ce as face? Poate ce au facut moderatorii de pana acum in cazul lui J Bond sau mihaidascalescu?

Nu mai fiti atat de speriati, solicit decat un mandat limitat la 3 luni. Atat.:D





LE: salut Leule.:)

Leul Oltean
1st August 2015, 12:13
Timache, vrei sa vezi cat de suferinzi sunt astia, in realitate ? La vreo saptamana dupa ce eu declar ca ma retrag de pe forum, uite de cate ori ma pomenesc (si astea sunt adunate la repezeala, de pe aproape, cred ca sunt foarte proaspete, cele mai multe de ieri) :

http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4191152&postcount=1969
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4191365&postcount=79
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4191512&postcount=1033
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4191513&postcount=1034
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4191514&postcount=1035
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4191522&postcount=1039
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4191523&postcount=1040
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4192361&postcount=90
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4192286&postcount=1138
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4192381&postcount=99
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4192403&postcount=108
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4192401&postcount=106
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4192395&postcount=102
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4192576&postcount=550
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4192433&postcount=128
http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=4192410&postcount=112

Poti face si o statistica, fara multa aritmetica rezulta destul de clar si cine e suferindul-sef ... e tocmai ala care se lauda cel mai mult ca e mare bataus, dar in realitate plange si acum dupa cate a incasat. :))

Tim
1st August 2015, 12:14
Am fost plecat , nu am citit ce s-a intamplat dar nu inteleg de ce sa te retragi? Stai aici si da-le la temelie.:D

Leul Oltean
1st August 2015, 12:17
Nu vad vital si nici benefic sa spun eu daca X sau Y posteaza din Londra sau din Bucuresti sau de stiu eu unde. :))

Asa, asa ... foarte bine ca ''nu'' le-ai spus ... :happy

Lordliv
1st August 2015, 12:22
de la cine primeste vadim ordine::happy

http://oi58.tinypic.com/sqgl50.jpg

Vadim
1st August 2015, 12:24
:))

Asa, asa ... foarte bine ca ''nu'' le-ai spus ... :happy

Acea cerere m-a prins pe mobil, am raspuns de pe mobil la repezeala. Da a fost si un pm, e drept de la un user problema dar care avea dreptate in acel pm, chiar daca el in sine are pe forum o activitate care nu ii face cinste. Si chiar daca e primul pm primit de la acel user in toti anii de forum. Nici un am raspuns. Apoi acel user dar si altul care cauta scandal au spus ca eu "ascult" sau sunt la "ordinele" lui. Tampenii. Oricum, chiar daca ar fi asa, nu vad de ce ar fi o problema in a asculata oamenii de pe forum sau in general in viata, atunci cand au dreptate. Nu a fost cazul, dar ca idee.

Cand am ajuns la calculator m-am gandit la ce a vrut Timache si asa cum am facut mereu nu am dat detalii. Cine vrea detalii poate cere celor in cauza, oamenii se pot intalni, vorbi asa cum multi o fac sau au facut-o, de pe forum in viata reala.

cip
1st August 2015, 12:25
Timache, vrei sa vezi cat de suferinzi sunt astia, in realitate ? La vreo saptamana dupa ce eu declar ca ma retrag de pe forum
din ciclul ein man ein wort...
:))

Marius
1st August 2015, 12:27
Ia uite cum se reuneste gasca :)))) Vadime, daca i-ai bagat in seama, acum nu mai scapi de ei. :D

Ieri voiau sa supervizezi deciziile moderatorilor, acum vor sa fie moderatori, maine vor vrea sa fie administratori de forum :happy

Leul Oltean
1st August 2015, 12:29
Am fost plecat , nu am citit ce s-a intamplat dar nu inteleg de ce sa te retragi? Stai aici si da-le la temelie.:DEu as putea fi de acord, insa ... cui sa dau, vericule ? Ca astia dupa 2-3 slap! slap! plang si fac spume, se invart in loc precum titirezu, imi aduc neamurile in discutie si dupa un bobarnac amical ... :mda:

Sa fiu si putin on-topic, il vad aici pe Vadim ... uite ce crize face unul, pe un topic deschis chiar de Vadim, nu de fitecine (a si explicat de ce l-a deschis). Doar cateva minute, citeste posturile, chiar de la primul. Trage concluzii, ca nu e greu. Nu sunt multe postari.

http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=653327

Leul Oltean
1st August 2015, 12:32
Cand am ajuns la calculator m-am gandit la ce a vrut Timache si asa cum am facut mereu nu am dat detalii. Cine vrea detalii poate cere celor in cauza, oamenii se pot intalni, vorbi asa cum multi o fac sau au facut-o, de pe forum in viata reala.Ideea era alta. Tu, de fapt, ai raspuns la intrebarile puse de 2 useri. Cine stie sa citeasca, a priceput. :)
Simplu ca meciul cu Partizan. A, scuze. :D

Vadim
1st August 2015, 12:33
Raspund la multe intrebari puse de sute de useri.

cip
1st August 2015, 12:42
Eu as putea fi de acord, insa ... cui sa dau, vericule ?
alles klaar,Timache moderator pe sectiunea csucs ,new oblemenco sau Craiova capitala europeana a culturii.../hello:))

Leul Oltean
1st August 2015, 12:43
Iar a inceput asta sa bazaie ca un tantar ... ce tot vrei, mah ? Nu cumpar saibe, nu ma intereseaza.

cip
1st August 2015, 12:46
numai nu te enerva,n-am vrea sa ne parasesti definitiv din nou :))

Leul Oltean
1st August 2015, 12:55
Raspund la multe intrebari puse de sute de useri.In fine, ai inteles ideea. Au inteles si altii. ;)

Referitor la ce i-am zis lui timache ... ce parere ai ? De fapt, exemplul cu threadul respectiv era mai mult pentru tine, mai putin pentru el. E vorba de un moderator care isi incalca foarte grav fisa postului si chiar demonstreaza ca nu are ce cauta la moderare. El demonstreaza asta de multa vreme, cel putin de cand am eu cont aici ... insa exemplul meu e foarte recent. Sunt on topic, zic eu.

Vadim
1st August 2015, 12:59
Deschide separat un subiect daca tu crezi ca sunt probleme pe acel thread.

Tim
1st August 2015, 12:59
Vadime, daca tot raspunzi ascultatorilor :D , spune-mi si mie de ce sunt atat de panicati baietii la perspectiva ca as ajunge moderator? Ce crezi, care e cel mai speriat?:evil:

cip
1st August 2015, 13:01
ai cont a*r*ici :D
cu injuraturile alea de neam prost cum ramane?
victimo :D

Vadim
1st August 2015, 13:01
@Timache: Nu stiu, habar nu am, ma gandesc ca ai avut unele dispute si conversatii. Am cerut parerile lui Miril si Delaparis pe tema, daca ei cred ca e oportun bine, daca nu nu se va face propunerea.

Marius
1st August 2015, 13:02
Vadime, daca tot raspunzi ascultatorilor :D , spune-mi si mie de ce sunt atat de panicati baietii la perspectiva ca as ajunge moderator? Ce crezi, care e cel mai speriat?:evil:

Tu pareai macar amuzant atunci cand nu te luai atat de mult in serios. Daca tie ti se pare ca e cineva panicat, nu ma mir ca pui botul si la povestile cu serviciile :))))

Leul Oltean
1st August 2015, 13:07
Deschide separat un subiect daca tu crezi ca sunt probleme pe acel thread.Am uitat sa iti spun, nu sunt vreo clona de-a lui reivan.
Nu iti face iluzii, nu vei reusi sa ma agati, ca sa produc traffic pe un asa-zis subiect. Oricum, sunt 99% convins ca un eventual demers nu va avea finalitate, logica fiind simpla aici : daca dorinta ta de ''asanare'' a forumului era una reala ... Hingherul era de mult scos de la moderare, motive erau destule, sunt sigur ca ai citit pe aici (in ultimul an, de exemplu). Exemple sunt cu zecile, poate chiar cu sutele.
Intentionat am ales threadul respectiv, e deschis de tine, e proaspat ... stii bine ce si cum. ;)

Tim
1st August 2015, 13:09
6 ( sase) , a aparut delafranta.:D

Vadim
1st August 2015, 13:09
@Leul Olten: Nu pot scoate moderatori de pe forum sau membri pentru ca X sau Y cred ca este oportun. Personal, ca tot spui ca am deschis eu acel thread, ia citeste cine a scris pe acolo si cum am fost atacat de la primele mesaje, din nimic. Asta nu inseamna ca aceia care au atacat aiurea au fost scosi de pe forum. I-am lasat in pace, daca pe ei atat in duce capul.

Daca te referi la schimbul de mesaje de mai jos sa imi zici tu pe cine sa sanctionez, cine e mai destept decat altul. Sunteti doi baieti foarte inteligenti, uneori. Nu uita ca moderatorii fac o munca benevola in interesul forumului, ajuta dezvoltarea lui. Chiar daca mai fac greseli, nu pot fi eliminati atat de usor.

Totusi o sa ii dau Hingherului un mesaj, el fiind moderator, si trebuind sa aiba o atitudine mai buna.

Tim
1st August 2015, 13:16
Vadime, ai deschis cutia. A Pandorei cutie ai deschis-o !:D

Vadim
1st August 2015, 13:23
A confrunta direct probleme pe care unii useri le au nu e usor. Dar nu e nici cutia pandorei. Despre unii ma lamuresc repede, nu merita, sunt pusi pe scandal, altii insa merita atentie si suport.

Leul Oltean
1st August 2015, 13:24
qed. :))

Eram sigur ca asta vei face. Eram sigur ca ii vei cauta circumstante atenuante lui Ornito :D, punand in balanta cu ce am scris eu DUPA. Pentru mine, reactia ta (asteptata de mine) avea cota 1.01 :D
Dar ideea era alta. Ofuscat ca o lua rau de tot ''pe caterinca'', pe thread deschis de el doar in acest scop (si inchis, probabil corect, de dlp) ... si obsedat sa isi demonstreze ''valoarea'', individul nu realizeaza ca e moderator, posteaza off topic, jigneste, provoaca ... nu stiu ce mai trebuia, sa dea foc la server ? :D
Daca postarea mea e sanctionabila, ok ... punct penalizare, ban definitiv - nu ma deranjeaza.
Dar fa ce trebuie cu moderatorii, altfel nu vei avea credibilitate la nici o initiativa. Nici la asta de acum. Hai sa nu fiu prea obraznic si sa nu afirm (deocamdata) ca ultimele threaduri deschise de tine nu sunt altceva decat surse de traffic, pe discutii asa-zise de imbunatatire a calitatii forumului.

cip
1st August 2015, 13:26
cum ziceam.
3 useri guraLivi :D,maxim 4...
ca la teatru :rasc:

Vadim
1st August 2015, 13:28
Leule, o repet, nu pot scoate moderatori care ajuta la forum pentru ca oameni care recunosc ca intra sa faca scandal si sa se refuleze o cer. Daca nu esti in categoria asta, cred ca intelegi.

I-am dat un pm Hingherului si sunt sigur ca va fi o mica schimbare, dar intelege ca uneori e dificil sa ai de-a face cu tot felul de specimene.

Uneori si tu si el aveti probleme cu adresarea, dar dupa cum vezi tu esti aici nu ai sanctiune si el la fel. Tratamentul e egal. Daca pe tine nu te intereseaza ca nu mai scrii pe forum pe mine ma intreseaza ca un moderator care are activitate si implicare sa nu mai fie. Te rog sa te pui si in locul meu, chiar daca vezi adversari in unii moderatori.

Am schimbat zeci de moderatori daca nu sute. Nu poti spune ca nu fac nimic. Daca in acest caz nu se schimba lucrurile asa cum vrei tu, un inseamna ca nu fac nimic. Pentru ca uite imi pierd timpul aici, desi nu pari sa imi asculti argumentele. Cand o sa consider ca am scris tot nu o sa mai insist pe subiect, dar asta de asemenea nu inseamna ca nu fac nimic.

Tim
1st August 2015, 13:34
qed. :))

Eram sigur ca asta vei face. Eram sigur ca ii vei cauta circumstante atenuante lui Ornito :D, punand in balanta cu ce am scris eu DUPA. Pentru mine, reactia ta (asteptata de mine) avea cota 1.01 :D
Dar ideea era alta. Ofuscat ca o lua rau de tot ''pe caterinca'', pe thread deschis de el doar in acest scop (si inchis, probabil corect, de dlp) ... si obsedat sa isi demonstreze ''valoarea'', individul nu realizeaza ca e moderator, posteaza off topic, jigneste, provoaca ... nu stiu ce mai trebuia, sa dea foc la server ? :D
Daca postarea mea e sanctionabila, ok ... punct penalizare, ban definitiv - nu ma deranjeaza.
Dar fa ce trebuie cu moderatorii, altfel nu vei avea credibilitate la nici o initiativa. Nici la asta de acum. Hai sa nu fiu prea obraznic si sa nu afirm (deocamdata) ca ultimele threaduri deschise de tine nu sunt altceva decat surse de traffic, pe discutii asa-zise de imbunatatire a calitatii forumului.

Te rog, lasa-l in pace pe plutonier Capsuna, nu vreau sa fie scos de la moderare si sa fiu uns eu, o sa se planga la Merkel ca e discriminat.:D

Lordliv
1st August 2015, 13:38
apropos de scandal.
spune-ne ce s-a intamplat in 2012 cand sri a preluat baza de date a ols.
se vanau basisti sau antibasisti?
vestea despre desfraul basist facut pe sectiunea politica a forumului se dusese in toata lumea virtuala.;)

mai sunt datele noastre personale in siguranta in aceste conditii?:cool:
la mine s-a dovedit ca nu.

apropos de scandal.
acesta este intretinut de prietenii tai moderatori.
si pentru trafic.ala cu guesti ciudati.:D

Leul Oltean
1st August 2015, 13:41
Leule, o repet, nu pot scoate moderatori care ajuta la forum pentru ca ...Serios ? ''For reals ?'' cum ar spune Johnny ... :D
Hingherul pe care il tii in brate este cel mai bun exemplu de ''manager'' care iti prabuseste afacerea, pe termen mediu si lung. Asa-zisul profit pe termen scurt (ceva traffic produs pe baza faptului ca ii musca intr-una de tzur pe useri, pe toate threadurile ... ) este atenuat si anulat prin pierderea adusa pe termen lung.
Moderatorul-manelist hingheru iti produce, de fapt, pierdere adaugata ... in nici un caz valoare adaugata. Eu ca asta am cunoscut si vii (cum ar spune Tyler).

Vadim
1st August 2015, 13:46
@Lordliv: In 2012, in noiembrie, SRI nu a preluat nici o baza de date. De unde scoti asta? Am scris ce s-a intamplat atunci, a fost o actiune DIICOT in data centerul in care era si acest site, din cauza unui site care avea niste probleme legale. Iar acel site a platit legal. Restul sunt si acum bine mersi. Ba au primit si datele inapoi dupa cateba luni, asa cum si eu le am dar nu le-am mai putut "lipi" in forum, pentru ca in site am facut-o.

Asa au actionat autoritatile, am picat acolo alaturi de alte siteuri mari care s-au trezit fara servere, totul fiind confiscat de autoritati pentru a-i prinde pe cei care ii vizau, unii care am inteles clonau carduri. Totul s-e predat inapoi, eu nu am avut nici o treaba, iar acest site nu a avut de a face cu nimic in acele lucruri.

Stai linistit, ca orice site din lume se supune controalelor autoritatilor, daca se cere acest lucru. Ca orice cetatean si un site face la fel. Daca sri vrea sa afle ce e aici, o poate face, daca vrea sa afle ce are X pe mail o poate face. Daca vrea sa auda ce vorbesti la telefon, o poate face. Asta e lumea in care traim. E bine asa? Eu cred ca nu, dar pentru ca lumea in care traim e uneori nebuna au si lucrurile astea o noima.

Ma intrebi pe mine daca datele sunt in siguranta in cazul in care autoritatile statului le au? Intreaba-i pe ei. Sau intreaba-te daca datele tale de pe facebook si mail sunt in siguranta. Normal ca nu sunt, ce e online, totul, nu e in siguranta. Eu nu am cont de facebook, dar am mail insa stiu ca sunt curat si nu ma intereseaza cine citeste.

@Leul: Am vorbit cu Hingherul, sper sa observi o schimbare in bine. Pe moment nu am ce sa mai comentez despre subiect, daac apar altele vom vedea. Sper ca am atatat tot suportul si bunul-simt.

Hingherul
1st August 2015, 13:48
ce vioi e harissonul, pesemne ca a plouat prin Dolj :))

Tim
1st August 2015, 13:50
Toata lumea observa schimbarea.....:)):))