PDA

View Full Version : Etapa 4: FC Botosani - FC Steaua Bucuresti 0-1



delaoltenia
24th July 2015, 10:21
Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .

Leo
29th July 2015, 14:57
Egal.

Johnny D
30th July 2015, 07:39
Sunt singurul care crede ca bate FCSB!?:))
Chiar daca am pus ca bate FC Steaua Bucuresti gresit din cauza celor care au facut thread-ul, se intelege cu cine am votat!;)

Duba
30th July 2015, 12:42
Meci extrem de greu, mai ales ca, mai mult ca sigur, nu vom folosi prima echipa. Votez 2 doar cu inima. Sper sa si iasa.

Vadim
30th July 2015, 13:22
Botosani se va trezi acum sa faca supriza, dupa ce a jucat la pariuri meciul retur din europa league.

Johnny D
31st July 2015, 08:07
Asa de rau va bate Botosaniu ca va retrogradeaza din Steaua inapoi in FCSB!?
Ca vad ca pe cand jucati cu Dinamo sunteti iar FCSB!:))

Tyler Durden
31st July 2015, 10:17
2 solist, moldovenii sunt doar lachei de ceausei...

Duba
31st July 2015, 10:31
Ce bine ar fi!!!!:D Tu si alti trogloditi ca si tine nu intelegeti ca acum nu se mai fac blaturi intre echipe. Se joaca pe f. multi bani si niciun patron/finantator/presedinte nu-si permite sa rateze play-off-ul sau un loc mai bun in clasament, ceea ce inseamna bani la bugetul clubului. S-au dus smecheriile pe care Mircea pamant, Borcea ursaru', Vama si alti nenorociti le faceau in continuu. Acum se joaca fotbal adevarat meci de meci. Cine n-a inteles acest lucru degeaba se mai uita la fotbal. Un singur lucru se mai poate face. Umblatul la arbitrii. Cel mai bun exemplu este meciul din etapa trecuta Viitorul - dinamo, cand Radu Petrescu a fost pe fata cu echipa fostei securitati comuniste, dinamo.

Tyler Durden
31st July 2015, 10:37
nu intelegeti ca acum nu se mai fac blaturi intre echipe.

Esti mai naiv decat o dom'soara de pension, parol! :))


alti nenorociti le faceau ''in continuu''.

Du-te, ba, la scoala! Nu-i niciodata prea tarziu. :D

Duba
31st July 2015, 10:39
Acolo ar trebui sa te duci si tu. Shalaba sitie de ce.:D

In ceea ce priveste blaturile, esti un ignorantonne. Blaturi pe banda rulanta, asa cum faceati voi pe vremea lui Mircea pamanat, Vama, Zotta, iti spun ceva cele 20 si de meciuri in care ati castigat non-stop cu Bistrita??????, sunt de domeniul trecutului. Poate in utimele etape sa se mai faca cate ceva. La inceput sub nicio forma. Apuca-te ma de altceva! Nu-i fotbalul de tine! Pe bune-ti spun!:D

Tyler Durden
31st July 2015, 10:43
Eu am mai multi ani de scoala decat ai tu de sportiv la Dinamo. :))

Duba
31st July 2015, 10:45
Aici ai dreptate!:D Eu am doar vreo 2 la dinamo!:D

aLLiin
31st July 2015, 11:47
2 solist

Cristy RVD
31st July 2015, 11:48
2 solo, cu moldovenii alergand disperati dupa golul de onoare la scorul de 0-3 si cu doi oameni in plus.

pentru ca de ce? pentru ca daca ai stat o data capra, dupa aia ti-e mai usor.

Duba
31st July 2015, 12:45
Altu' cu creierul atrofiat de blaturile pe care ei le faceau in era Mircea pamant/UTCopos/Vama. Goazare, crede-ma, nu intelegi nimic din fotbal!

Tim
31st July 2015, 13:23
Altu' cu creierul atrofiat de blaturile pe care ei le faceau in era Mircea pamant/UTCopos/Vama. Goazare, crede-ma, nu intelegi nimic din fotbal!

Vorbeste mah literar, esti la un pas de sucombare definitiva.:D

Fedayn
31st July 2015, 18:01
Vorbeste mah literar, esti la un pas de sucombare definitiva.:D

cam greu...cu atatea "bonboane" :groggy:


:rasc:

Tim
31st July 2015, 18:02
Com estas con calor?:))


V-ati pregatit de hinghereala?:d

Hingherul
1st August 2015, 19:24
"Asta e cel mai bun moment sa o batem pe Steaua!" Moldovenii au prins curaj dupa meciul cu Partizan: "Au fost calcati in picioare"

:)

Hingherul
1st August 2015, 21:03
minutul 2
Iancu
1-0 Steaua :D

Eddy DoubleD
1st August 2015, 21:06
S-a terminat repede...

phife
1st August 2015, 21:19
a fost frumos golu?
minte de conducator , vrea sa dea un jucator de 21 de ani mai ieftin decat la cumparat desi intr-un an asta a dat mai multe goluri decat dodel -sau , ma rog , comparabil- in toate sezoanele lui la club :happy

Hingherul
1st August 2015, 21:22
bengos. din lovitura libera :ok:

Marius
1st August 2015, 21:43
cojocaru e finu' finului?

delaparis
1st August 2015, 21:46
Bun, va las cu blatul asta ca incepe meciul dincolo in Canada :)

Leo
1st August 2015, 21:56
Cam slaba FCSBul la mijlocul terenului. Noroc cu golul ala din minutul 2.

Hingherul
1st August 2015, 21:59
cred ca asta e solutia ca sa nu mai ucidem campionatul. sa jucam cu juniorii :D
oricum, e urat ce face radoi. adica sacrifica meciurile din campionat ca sa ia nasi-su banii din CL? :mda:

Srdjan
1st August 2015, 22:00
Slab meci al Stelutei, noroc cu Iancu

Hingherul
1st August 2015, 22:11
Cam slaba FCSBul la mijlocul terenului. Noroc cu golul ala din minutul 2.

nu te bucura prea tare. pentru voi avem alta echipa :evil:

Marius
1st August 2015, 22:14
Intra si chpciu cu rasii, sa se joace 11-10 :)))

Leo
1st August 2015, 22:26
nu te bucura prea tare. pentru voi avem alta echipa :evil:

Jar mancati. :D

Eddy DoubleD
1st August 2015, 22:51
S-a terminat repede...

Cum am zis :)) Puteau sa opreasca meciul.

Hingherul
1st August 2015, 22:51
final 0-1

niste... campioni :D

aLLiin, Dario, Duba, Eddy DoubleD, Hingherul, Johnny D, z3uSS

Leo
1st August 2015, 23:01
Tot meciul v-ati aparat. Moldovenii v-au calarit, dar nu au inscris. Una peste alta o victorie chinuita.

Capitanu.Burcea
2nd August 2015, 08:54
Pachetul all inclusive, achizitionat de spurcatul albanez pt perioadele de relas ale echipei (20 etape pe campionat) cu cateva paturi si conserve de la ajutoare, include si spectacole de teatru de revista, apreciate la superlativ de cunoscatorii :jerk: suporteri ghencisti din botosani si alte provincii isterice. Meci greu, incrancenat, cum ar spune marele tarsaitor de coaie prin colbul nerusinarii :D Blatin, Crroitoru, rroman, actori la fel de indragiti ca Buza sau Margelatu, s-au asigurat ca totul va fi bini si d-l biecali va apriecia. Arbitraj mizer, pro ghencist, dar spurcatii nu vad, au orbul gainilor. Huo, oarba la voi, baaa! :D


final 0-1

niste...

...mizerii :D

Duba
2nd August 2015, 10:03
Victorie norocoasa, dar sanatoasa. De mult n-am mai vazut Steaua dominata de maniera din prima repriza si prima partea a celei de-a doua. Poate asa isi dau seama si neghiobii ca fotbalistul roman e un mare ZERO. In momentul in care au intrat Tade si Muniru, Botosaniul nu ne-a mai pus nicio problema. Va dati seama daca jucam cu intreaga echipa? Cu Hamroun, Popa, Varela, Alcenat etc?
Urmeaza spurcatii! Sper sa le spargem fofeaza si de aceasta data! :D

solaris
2nd August 2015, 12:10
Meci urat si arbitru pe masura jocului. Cluburi de fotbal cu numele...

Ferko
2nd August 2015, 12:20
fcsb & tudor = echipa imbatabila. Smecher tare tudor asta !

Clau7_D
2nd August 2015, 14:06
De apreciat totusi straduinta plaiesilor de la Botosani de a trage fiecare sut pe langa spatiul portii :sneaky: obiectiv indeplinit :yes:

Duba
2nd August 2015, 14:11
Ce mai ai vazut tu, ma capsomane? Dar oare te-ai uitat la meci? N-as crede! De fiecare data vorbesti pe langa subiect?

Clau7_D
2nd August 2015, 14:28
Am vazut bre meciul si asta e parerea mea :) daca nu-ti convine e problema ta ;)

delaoltenia
2nd August 2015, 15:08
Un gol frumos...si cam atat .
Radoi trebuie sa inteleaga ca vom pierde puncte importante cu astfel de improvizatii . Urmeaza echipa cu maidanezi pe sigla, sper sa jucam cu primul 11 . Sanse 0 pentru spurcati in cazul asta .

Capitanu.Burcea
3rd August 2015, 09:59
A aflat si barbatul ce stia tot satul: cu ioghinul imputit la centru, fc gazda joaca mereu in 12 :jerk:

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/tudor-steaua-mereu-joaca-in-12-sapte-meciuri-in-care-centralul-i-a-ajutat-pe-ros-albastri-455328.html

Tyler Durden
3rd August 2015, 11:42
Iar au furat spurcatii, da-le-ar Dumnezeu bube-n fund si maini scurte.

Duba
3rd August 2015, 11:54
Spurcatii joaca diseara, amarasteanule! Vom vedea daca vor fura la fel ca la Ovidiu, unde Radu Petrescu a privat echipa lui Hagi de 2 penalty-uri clare ca lumina zilei.
Cat priveste mizeria de articol facut, mai mult ca sigur, de dementul de Decebal Radulescu, in proportie de 90 la suta sunt minciuni sfruntate scrise pt. amaratii bolnavi de antistelism.

Tyler Durden
3rd August 2015, 11:56
Partzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Duba
3rd August 2015, 11:59
Cand n-ai argumente, aplezi la gaze.:D

Tyler Durden
3rd August 2015, 12:03
Suptilule! :))

Paul Atreides
3rd August 2015, 12:29
Iar au furat spurcatii, da-le-ar Dumnezeu bube-n fund si maini scurte.

Mai bine te descurcai cu Kant. Pe vremuri. Daca ai coborat la botosani inseamna ca in curand ajungi si la Vaslui. Poate te prinde si pe tine violand ceva. Orice gasesti pe ulita! :D

Paul Atreides
3rd August 2015, 12:31
Tot meciul v-ati aparat. Moldovenii v-au calarit, dar nu au inscris. Una peste alta o victorie chinuita.

De cand folosesti termenul "a calari". Pentru o doamna ca tine suna ciudat. Nu crezi?
ps-stii ca-ti vreau binele. :D

Tyler Durden
3rd August 2015, 12:40
Mai bine te descurcai cu Kant. Pe vremuri. Daca ai coborat la botosani inseamna ca in curand ajungi si la Vaslui. Poate te prinde si pe tine violand ceva. Orice gasesti pe ulita! :D

Pai de ce sa nu cobor acolo, de vreme ce prin zona aia s-au nascut alde Eminescu, Iorga sau Enescu...

Cat despre violuri campestre nu prea e tarlaua mea de actiune. Eu raman pe nisa mea, stelistele urbane! :D

Paul Atreides
3rd August 2015, 12:52
Pai de ce sa nu cobor acolo, de vreme ce prin zona aia s-au nascut alde Eminescu, Iorga sau Enescu...

Cat despre violuri campestre nu prea e tarlaua mea de actiune. Eu raman pe nisa mea, stelistele urbane! :D

Orice concept - repet oricare ar fi - este prin definitie de ordin apofatic. Asa ca nu-l amesteca pe Eminescu in mizeria asta.

Paul Atreides
3rd August 2015, 13:02
Nietsche - mare influentza in sensul negarii adevarului.

de acord?

ps- Leo ne-a "calarit" destul? :D

Tyler Durden
3rd August 2015, 13:03
Nu l-a negat, doar l-a relativizat.

Paul Atreides
3rd August 2015, 13:12
Nu l-a negat, doar l-a relativizat.

Fals. Marx si Nietzche au fost simptomele crizei adevarului as cum stii si tu.
Nietzche a negat mereu adevarul supracosmic.
De fapt- sa fiu corect: Nietzche are o importanta deosebita pt elaborarea unei noi teorii asupra omului.
Importanta lui Marx se rezuma doar la doctrina sociala.
Eu il prefer pe Dostoievski care leaga adevarul de suferintza.

Ce mai faci in Vaslui? :D

Paul Atreides
3rd August 2015, 13:26
Daca D-zeu exista - EL trebuie sa se releveze.

Altfel nu ar exista Vaslui.

Tylere- mai esti un simplu muritor sau esti un DOAR "lucru in sine"? :D