PDA

View Full Version : Etapa 4: ASA Targu Mures - Universitatea Craiova 0-0



delaoltenia
24th July 2015, 10:20
Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .

Leo
29th July 2015, 15:04
1 solist.

Johnny D
30th July 2015, 07:34
Asa am votat si eu dar... parca regret usor fix acu dupa ce-am votat.
ASA are meci greu cu St. Ettiene si apoi nu le va fi usor cu spiridusii astia ratangii, e posibil sa nu mai rateze asa de mult acum.

Ferko
30th July 2015, 12:04
Merge un X ? Eu zic ca da.

Johnny D
31st July 2015, 08:12
Daca merge, voteaza-l!
Sau tu esti din ala ca si Unghierul care voteaza doar in minutul 90 si apoi ne arata lista cunoscatorilor, mandru cu guler!:D

Duba
31st July 2015, 10:12
Nu cred ca Asociatia Sportiva Ardealul isi revine atat de usor dupa meciul de aseara. Craiolguta poate profita. Un X este foarte probabil. Poate chiar si 2.

aLLiin
31st July 2015, 11:48
x...

delaoltenia
31st July 2015, 19:49
egalitate aici .

Ferko
2nd August 2015, 12:23
Daca merge, voteaza-l!
Sau tu esti din ala ca si Unghierul care voteaza doar in minutul 90 si apoi ne arata lista cunoscatorilor, mandru cu guler!:D Nu le am cu pariurile, dar iti fac pe plac si votez chiar daca nu-i inca min 90.

delaoltenia
2nd August 2015, 16:05
Liga 1 - Etapa 4
Data: 02.08.2015
Ora: 21:00
Live: Look TV, Digi Sport, Dolce Sport
Stadion: "Trans-Sil"
Oras: Targu-Mures


ASA Tg Mures: Stancioiu, Golanski, I. Gonzalez, Bejan, Balici, Muresan, N'Doye, Jazvici, Ramiro Costa, Brandan
Axente
Antrenor: Vasile Miriuta

U Craiova: Balgradean, Dumitras, Acka, Popov, Vatajelu, Baluta, Mateiu, Ferfelea, Tarnacop, Bawab, Nuno Rocha
Antrenor: Emil Sandoi
Director tehnic: Sorin Cartu

singuratic83
2nd August 2015, 18:11
ASA se descurca mai bine in campionat decat in cupele europene, dar acest meci se indreapta spre X.

Hingherul
2nd August 2015, 20:48
Hai CSUCraiova! Campioana unei mari iubiri..../hello/hello/hello


M-a facut muica oltean, mai...../OLE/


Afara, afara, cu...cfr-istii astia de la ASA din tara! /hello/hello/hello

Hingherul
2nd August 2015, 21:00
Lordliv, vino-ncoa,
saluta galeria! /hello/hello/hello


ungurii au probleme cu nocturna. startul se amana....
sa piarda cu 3-0 la masa verde da-i dreacu de atehnici :D

delaparis
2nd August 2015, 21:04
Le-au furat francezii sigurantele :D

Hingherul
2nd August 2015, 21:06
sa se observe ca sunt singurul care merge pe mana oltenilor. sa mai zica cineva ca sunt xenofob... :D

Hingherul
2nd August 2015, 21:32
foarte nervosi ungurasii. cred ca se lasa cu rosu

delaparis
2nd August 2015, 22:25
Ce rateaza astia de la ASA :o:

TheIceMan
2nd August 2015, 22:27
Craiova apara 0-0

Hingherul
2nd August 2015, 22:28
au bagat autobaza :)

Hingherul
2nd August 2015, 22:58
cine e pe primul loc? :D

delaparis
2nd August 2015, 23:56
ASA Tg Mures

Cristy RVD
3rd August 2015, 00:09
cine e pe primul loc? :d

asa :)

Hingherul
3rd August 2015, 01:48
Si Steaua :D

Alex1986
3rd August 2015, 10:46
cine e pe primul loc? :D

O echipa de pusti cu media de varsta de 22 de ani.
Titularii ar fi over-kill pentru Liga 1.

Leul Oltean
3rd August 2015, 18:20
Cristinele, te-ai mai lamurit intrucatva ?

Cristy RVD
3rd August 2015, 18:25
Ca CS U e o echipa slaba?

Leul Oltean
3rd August 2015, 18:37
De exemplu.

Cristy RVD
3rd August 2015, 18:39
M-am convins ca CS U e mai degraba un club slab. Echipa, ramasa fara niste oameni buni, arata cam cum ar trebui sa arate. Adica Sorinaccio scoate maximum din ei.

Ce mi se pare interesant e, totusi, ca desi nu reusesc sa marcheze macar ataca poarta. Nu mereu plimba mingea anapoda cate 70 de minute cu om in plus.

Leul Oltean
3rd August 2015, 18:43
:))

Si de ce ar fi facut asta atunci ? Ca in vreo cateva luni de zile nu mi-ai oferit nici un argument.
De curiozitate : din alea 300 articole ... cate au fost pe tema asta ? :D

(si fara ce oameni buni a ramas echipa ? :confused:)

Cristy RVD
3rd August 2015, 18:48
Sa zicem ca fara un om bun, Brandan, si unul care nu stralucea, dar era de ajutor, Frasinescu.

In conditiile astea, ati ajuns sa jucati cu Kay :D la inchidere si pe fundaii centrali i-am tot vazut gafand. Exemplu Popov aseara si Izvoranu in Groapa.

Cauta mai atent, s-ar putea sa gasesti unele :D

Leul Oltean
3rd August 2015, 18:58
Brandan a fost accidentat mai mult de juma' de retur, iar cand a fost in teren (in retur, zic) a fost unul dintre cei mai slabi (alaturi de Bawab, Vatajelu, Baluta ...). Admit totusi ca e o pierdere.
Frasinescu e jucator de liga a 2-a, a fost de mare ajutor ... altora. :D
Izvoranu a jucat excelent pe Dinamo, la gol nu a gresit el.
Craiova are vreo 20 meciuri proaste in 2015, daca dam la o parte partidele cu melcii de la Cluj, cred ca are cea mai slaba eficacitate in liga I.

Da' te pricepi, nu gluma, cred ca articolele tale de acolo sunt la sectiunea Umor. :))

Cristy RVD
3rd August 2015, 19:02
Dar cine a gresit la golul lui Rotariu? Balgradean, Vatajelu, Cartu?

Popov a gresit aseara la faza in care i-a pus mingea pe tava lui Costa?

Leul Oltean
3rd August 2015, 19:16
1. Balgradean si Vatajelu, bineinteles ... dar si Dumitras, in dreapta.
2. Popov a gresit aseara o data, dar asta se intampla oricui. Insa in rest a fost ireprosabil, tinand si flancul drept defensiv.
E cel mai apreciat jucator de cand a inceput campionatul, nu il poti compara cu Frasinescu dacat daca ai absolvit o postliceala de balet la ff. :D

Cristy RVD
3rd August 2015, 19:21
Ma gandeam ca esti baiat destept si te duce capul sa-mi spui ca Nuno Rocha a gresit la faza asta, dar vad ca nu prea.

Lordliv
3rd August 2015, 19:22
de ce nu luati exemplul celor de la ziare.com.
sa va vedem si noi mutrele.;) sa avem de cine rade.

scrieti articole sub puterea anonimatului.
va credeti pe forum.:happy

Cristy RVD
3rd August 2015, 19:35
ce cauti aici, ma? vreo banare politica?

mutre, ip-uri, atat visezi.

Lordliv
3rd August 2015, 20:02
tu ,ce cauti aici?
vrei sa inveti sa scrii despre fotbal?

am avut si ziar de fotbal.si am vazut muuult fotbal.
dar nu ziaristi "slabi" ca tine

"Ma gandeam ca esti baiat destept si te duce capul sa-mi spui ca Nuno Rocha a gresit la faza asta, dar vad ca nu prea."

si aici faci pe desteptu'?

pustulache,printre altele,trebuia sa-ti dai seama ca sorin nu a bagat autobaza,cum insinuezi, ci doar i-a introdus pe madson si zlatinsky, titulari de drept,dar inca nepusi la zi cu pregatirea fizica.
si a jucat tot in 4-4-2.
la mijloc cu zlatinsky-mateiu-madson-ferfelea,iar in atac a fost urcat herghelegiu.deci,tot doi atacanti.
kay,la cupa africii a jucat si fundas central.
asa ca documenteaza-te inainte de a face pe ziaristul...

ps. deci esti amploiat al lui vadim.
normal sa-ti aperi patronul!:ok:

Cristy RVD
3rd August 2015, 20:05
nu fac pe desteptul, nuno rocha chiar poarta o parte din vina la faza golului.
esti pe langa, dar rau de tot, cu tot cu ziarul tau de fotbal pe care-ti imaginezi ca l-ai avut. ce a jucat kay aseara?

da, sunt angajatul lui vadim, recunosc si ma mandresc cu asta.

Lordliv
3rd August 2015, 20:15
pustulache,intelegi greu?

madson a intrat in locul lui kay,care a fost retras langa acka,
iar popov a fost trecut in locul lui tarnacop ( schimbat)
zlati a trecut in locul lui herghelegiu,iar herghelegiu in locul schimbatului bawab.
miscari tactice ale lui sorin.
daca are jucatori plurivalenti.:D


ai inteles acum?
nu stiu la ce gol te referi legat de nuno rocha...

nu trebuie sa ma crezi tu. cu ce am avut,am si voi avea.
ti-am spus doar ca ma pricep la fotbal.mult mai bine ca un pustulica de 21 de ani.
si infatuat.

Cristy RVD
3rd August 2015, 20:20
eu nu stiu ce vrei tu sa argumentezi aici, de ce-mi expui toate miscarile tactice ale lui sorinaccio, pe care oricum le-a vazut toata lumea. de unde discutia cu kay? am spus eu ca nu a jucat kay fundas central, la cupa africii sau oriunde in alta parte?

eu am spus ca ati ajuns sa jucati cu kay la inchidere.

Lordliv
3rd August 2015, 20:24
ok, atunci.:)
dar folosesti prea mult anacolutul in exprimarea ziaristica.
n.p.
ai viata inainte!

Cristy RVD
3rd August 2015, 20:25
vezi ca ne intelegem? :)

Lordliv
3rd August 2015, 20:28
ar trebui,cristi,ar trebui...:)
de multe ori dusmanul iti este prieten,iar prietenul iti este dusman.de foarte multe ori.

Leul Oltean
3rd August 2015, 20:53
eu am spus ca ati ajuns sa jucati cu kay la inchidere.Pai asa si trebuie sa fie, asta e meseria lui.
A mai fost folosit ca fundas central doar din lipsa de solutii (stoperii ... problema nr.1 a Craiovei anul trecut), dar el e inchizator.
Chiar cu Dinamo, ca tot am vorbit, a jucat foarte bine acolo; problemele in aparare au venit din benzi. Cel mai bun joc al sau ramane insa cel cu ASA de acum 1 an, cand vedeta Ndoye nu s-a intalnit cu mingea, cat timp Kay a fost in teren.

Cristy RVD
3rd August 2015, 21:02
Of, nu am o problema cu postul lui. Ce vreau eu sa arat. Am spus ca CS U e un club slab. Mai bine spus slab condus in aceasta vara, cand nu s-au facut achizitiile necesare si ati ajuns sa atacati un sezon greu cu aceiasi jucatori de anul trecut. Multi dintre ei blazati, altii probabil demoralizati ca nu joaca in Europa, desi au castigat dreptul asta pe teren. Cert e ca mie mi se pare ca unii dintre ei ar fi putut fi vanduti pe sume relativ bune si ca va puteati alege cu un lot mai puternic. Dar nu s-a intamplat asta.

Ei, fara sa aveti un lot intarit in pauza de vara ati ajuns in situatia in care la Targu Mures ati jucat cu Kay la inchidere. Nu discutam daca ala e sau nu postul lui, ci situatia in sine. Stiu, Madson nu e refacut complet, altfel ar fi jucat, dar cand incepi un meci cu mijlocasi centrali pe nume Kay si Mateiu mi-e greu sa cred ca poti spera la altceva decat un 0-0.

Lordliv
3rd August 2015, 21:24
rotaru si andrici au spus ca nu au dorit sa faca achizitii anul acesta pentru ca nu vor sa joace in cupele europene, pe la cluj.asteapta sa se faca stadionul nou.:)

asa au motivat ei.
era normal ca csu sa inregistreze un recul in acest inceput de campionat.
fara centralii madson si brandan,presiunea pe fundasi era mult mai mare.mai ales ca sorin a folosit cuplul acka-popov foarte putin in pregatire,deci neomogen.
in campionatul trecut kay a fost mai mult rezerva.la inchidere.
mateiu era insa prima rezerva.
sorin a mers pe 4-4-2.a jucat la victorie.exact ca in groapa.dar norocul nu i-a suras.iar daca mijlocasii laterali herghe si rocha au jucat si atacanti meciurile trecute se poate spune ca sorin a jucat cu un 4-2-4.:)
asa ca sa lasam termenul de autobaza.
se asteapta mult de la zlaty,dar pe mine nu m-a convins.inca.

acum sorin face presiuni si vrea un varf de linia portii.

aLLiin
3rd August 2015, 21:25
Urat meci...

Leul Oltean
3rd August 2015, 21:30
Cu asta sunt de acord :
cand incepi un meci cu mijlocasi centrali pe nume Kay si Mateiu mi-e greu sa cred ca poti spera la altceva decat un 0-0.dar cu asta, nu :

Cert e ca mie mi se pare ca unii dintre ei ar fi putut fi vanduti pe sume relativ bune si ca va puteati alege cu un lot mai puternic. In rest, nu mai e vreun secret pentru cineva, CSU este un club slab.

(Titularizarea lui KAY la inchidere a fost tocmai in ideea de a-l tine pe Ndoye - a mai facut-o si inca bine)

Cristy RVD
3rd August 2015, 21:37
Eu zic ca pe Vatajelu, un jucator ok, dar nu mai mult, cu o imagine prea buna in fotbalul romanesc pentru ce joaca, se puteau lua ceva banuti.

N2 a intrat totusi in minutul 71, cand, culmea, Kay nu mai era mijlocas central.

Leul Oltean
3rd August 2015, 21:39
Ndoye era anuntat titular.

Vatajelu ? :happy:happy:happy

Cristy RVD
3rd August 2015, 21:40
Da, mah, nu zic ca merita multi bani, dar eu cred ca putea fi vandut. E jucator de nationala, nu vezi? :))

Leul Oltean
3rd August 2015, 22:03
Daca ar veni acum la echipa un antrenor italian sau olandez, Vatajelu nu ar prinde nici primul 18.

Sa il urmaresti intr-unul din meciuri, maxim o repriza : cum ''urca'' in atac cu mingea la picior (in fapt, blocand faza intr-o tusa) sau cum trage la poarta de la 30 m cu ... dreptul :)) si cum apoi ramane pe acolo, aia pleaca pe contra si el nici macar nu se retrage ...
Sau sa il vezi cum iese cu mingea in afara terenului, fara sa il preseze cineva.

Cristy RVD
3rd August 2015, 22:05
Stiu, l-am urmarit, dupa ce toti ziceau ca e unul Vatajelu la Craiova si in doi ani ajunge fundasul stanga al nationalei.

Leul Oltean
3rd August 2015, 22:08
Pai si atunci ? Ce bani sa iei pe el si de la cine ? Nu stiu de vreo oferta pe numele lui ...

Singurii cu oarecare cota sunt Balgradean si Rocha. Dar nu poti sa ii dai pe cei mai buni.

Cristy RVD
3rd August 2015, 22:10
Eu am spus ca se puteau lua bani pentru ca are o imagine buna in fotbalul romanesc. Cladita de presa, de selectia aia la nationala, de varsta s.a.m.d.

Mai pe scurt, puteati da o teapa buna cu el.

petea
4th August 2015, 08:17
Oltenii nu jucara rău.

Johnny D
4th August 2015, 10:38
Etapa trecuta jucara si mai bine si obtinura si mai putin.
N-a fost suficient, daca vor sa castige pe viitor trebuie sa joace si mai prost de-atat!