PDA

View Full Version : Catalin Carp



delaoltenia
22nd July 2015, 02:18
http://i61.tinypic.com/255qjyb.jpg

Nume complet: Catalin Carp
Data nasterii: 20 octombrie 1993 (21 de ani)
Locul nasterii: Chisinau, Republica Moldova
Inaltime: 1,85 m
Post: Fundas

Catalin Carp si-a inceput cariera in Ucraina, acolo unde a evoluat pentru grupele de copii si juniori ale lui Sahtior Donetsk. In 2012 a semnat un contract de profesionist cu Dinamo Kiev, insa a evoluat doar pentru echipele de juniori si pentru echipa a doua a campioanei Ucrainei. In luna septembrie a anului trecut a semnat cu CFR Cluj, echipa pentru care a evoluat, pana la sfarsitul sezonului, in 17 partide de Liga 1 si in 3 de Cupa Romaniei. De asemenea, a debutat in echipa nationala a Moldovei pe 14 august 2013, intr-un meci amical cu Andorra. A strans, pana in prezent, 4 partide oficiale si un gol reusit chiar impotriva Romaniei, intr-un amical sustinut in februarie 2015.

delaoltenia
22nd July 2015, 02:20
Consider ca acest transfer reprezinta un mare pas inainte in cariera mea. Sunt foarte fericit pentru ca am semnat cu Steaua si am acceptat aceasta provocare, fiindca vreau sa-mi demonstrez ca am capacitatea de a ajunge la nivel inalt. Imi propun sa ma antrenez si sa joc foarte bine, sa castig trofee si, bineinteles, sa joc in cupele europene, acolo unde nu orice jucator are sansa de a ajunge


Bine ai venit si mult succes in tricoul ros-albastru !

delaoltenia
23rd October 2015, 12:17
La Multi Ani, Catalin !