PDA

View Full Version : La Liga 2015/2016



Pages : [1] 2 3 4 5

Xaviesta
14th July 2015, 20:06
Calendarul pentru sezonul urmator: http://www.as.com/misc/pdf/cal-2015-2016.pdf

Prima parte a sezonului e infernala pentru Barça, daca scapa cu bine e favorita mare la titlu.

El Clasico in noiembrie pe Bermabeu. Atleti - Barça in a 3-a etapa. Real are un inceput lejer.

queque
16th July 2015, 23:33
Spuneam in topicul de anul trecut ca Eibar a fost programata dupa sentinta TAS.Elche a castigat ultimul apel la 'Audiencia Nacional' si se pare ca va fi show mare :)
...
Spania-Rusia,finala Euro-under19

Lordul
1st August 2015, 16:11
oare cine o sa transmita ?

YoNuTzz
1st August 2015, 18:06
sper ca il va transmite digi...

e totusi campionatul cu cele mai bune echipe din lume, si sa nu uitam, anul asta vor avea 5 echipe in grupele UCL :D

queque
4th August 2015, 18:36
Preturi bonamente
http://deportivoleganes.com/wp-content/uploads/2015/07/abonos-web-grande.jpg (http://deportivoleganes.com/wp-content/uploads/2015/07/abonos-web-grande.jpg)

sanyi68
6th August 2015, 08:08
In acest an am sa organizez concursul de pronosticuri deci va rog sa postati ,astept doar ca Vadim sa faca Dosarul in subforum,mai multe amanunte veti afla acolo

queque
10th August 2015, 17:26
Nu gasesc topicul pentru supercupa Europei (daca exista)...
Sevilla n-are nicio sansa,nu are dipsonibil niciun fundas dintre titularii de anul trecut.
La Barça va lipsi Neymar,dar sunt convins ca Pedro va profita de acest moment si va incerca sa fie unul dintre protagonistii partidei.
L-am vazut in amicalul cu Roma,este intr-o forma fizica exceptionala (ca mai intotdeauna).

Luis Garcia10
15th August 2015, 00:18
Ce face Barca? :o:

Eddy DoubleD
15th August 2015, 00:27
Ce viol :))

YoNuTzz
15th August 2015, 00:40
lool, 4 goluri luate de la sevilla, si acum 4 luate de la bilbao...doar ca in al 2-lea meci e 0-4 :))

phife
15th August 2015, 00:47
ups

queque
15th August 2015, 01:15
Bilbao n-a castigat niciun trofeu din '84 (copa del Rey,tot cu Barça) si a ramas singura echipa 'cu nume' fara vreun trofeu in tot acest timp.Diferenta mare de intensitate intre cele 2 echipe,cum spuneam si dupa meciul cu Sevilla,Barça de-abia incepe si Bilbao parea pregatita exact pentru acest meci.
Lucho a incercat sa odihneasca cativa titulari dupa 'macelul' de marti,dar sa nu uitam ca si Bilbao a jucat fara 5 titulari:Iturraspe,Muñain,Ibai Gomez,Williams,Unai Lopez.
Daca revenim putin asupra partidei,ne dam seama ca a fost un gol de la mijlocul terenului,unul din penalty pe care doar DaniAlves stie de ce,unul pe o greseala copilareasca a lui Adriano.
Dupa Mathieu si Mascherano marti,azi au gresit ceilalti.E cam mult
Daca exista o echipa care poate spera sa remonteze un astfel de rezultat,doar Barcelona e,dar cred ca nu au 'ritm' in acest moment...
In prima etapa din campionat vor reveni pe San Mames si veti vedea o alta fata,sunt convins.

mariomax
15th August 2015, 08:02
s-a vazut din cum a facut echipa LE ca s-a dus acolo la infrangere, insa si-a luat-o peste bot cum nu se astepta. foarte bine, daca desconsideri un meci fotbalul sa te pedepseasca.

Dante7
15th August 2015, 20:03
Pfff, 8 goluri in 2 meciuri e inacceptabil pt o echipa de talia Barcelonei... sper sa-si revina.

ady_g
19th August 2015, 21:10
Deci nu televizeaza nimeni La Liga?!... Bine ca se televizeaza meciuri din campioante de 2 bani, precum Ucraina sau Belgia...Asta in conditiile in care Barcelona si real au cei mai multi suporteri...:(

El Pistolero
19th August 2015, 22:02
Se pare ca va transmite Dolce din ce se aude. Inca se negociaza. Suntem singura tara din Europa in care nu s-au vandut drepturile pana acum. Daca pierd si La Liga, dupa CL si EL, e cazul sa trec de la RDS la Telekom.

YoNuTzz
19th August 2015, 22:36
deja Dolce au un mare plus cu UCL si EL...daca iau si La Liga, e grav...

chiar...nu prea ma pricep...banuiesc ca poti avea 2 provideri in acelasi timp, nuh ?

Xaviesta
19th August 2015, 22:55
Da

YoNuTzz
19th August 2015, 23:22
Deja devine no brainer...
Mai ales daca se adauga si La Liga

Lordul
19th August 2015, 23:47
sa nu ne grabim cu Dolce totusi Digi a dat Supercupa Spaniei

El Pistolero
20th August 2015, 20:16
Macar atat. La Liga la Digi Sport pana in 2018! :ok:
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/La+Liga/OFICIAL+Primera+Division+continua+cu+inca+3+sezoan e

Johnny D
20th August 2015, 21:01
Macar atat. La Liga la Digi Sport pana in 2018! :ok:
http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/La+Liga/OFICIAL+Primera+Division+continua+cu+inca+3+sezoan e

Eu nici nu m-am gandit ca n-o sa fie, practic n-au mai nimic altceva.

YoNuTzz
20th August 2015, 21:55
pai nu s-au riscat digi...

ar fi pierdut multi abonati daca pierdeau chiar tot...

Lordul
20th August 2015, 21:57
V-am zis eu !! Excelenta veste

phife
21st August 2015, 20:37
la liga pe dolcesport de anul asta
cred ca e clar cea mai buna televiziune de sport din ro

Luis Garcia10
21st August 2015, 21:51
E si pe digisport :ok:

Johnny D
21st August 2015, 22:35
la liga pe dolcesport de anul asta
cred ca e clar cea mai buna televiziune de sport din ro

Daca ar fi, ar avea acoperire majoritara.

Luis Garcia10
22nd August 2015, 21:53
0-0 Deportivo azi. Meci destul de plictistor pentru neutrii, dar cine a avut ochi sa vada, a vazut ce era de vazut. Echipa asta nu va mai fi muribundul de sezonul trecut. Transferurile au fost de data asta bine facute si cred ca salvarea va veni cu multe etape inainte de final.
Mosquera si Fajr, veniti de la Elche, sunt 2 jucatori foarte buni. Lucas e Lucas :D Iar Fede Cartabia a intrat cu multa calitate in ultimele 20 de minute. Exista si banca lunga, alt aspect important. :ok: Etapa viitoare meci la Valencia. :D

Nadalfan
22nd August 2015, 22:22
Arda e un jucator fabulos, dar ma bucur enorm ca a plecat si i-a facut loc in echipa lui Oliver Torres.Omu' e fascinant.E peste Koke.El si cu Griezmann o sa rupa multe aparari anu' asta.Atletico de anu' asta e mai buna ca aia din 2013/2014.

El Pistolero
22nd August 2015, 22:41
Atacul lui Atletico e fabulos. Griezmann, Martinez, Vietto si Torres pe acolo. In mod normal ar trebui sa fie multe goluri, dar Simeone joaca prudent, da un gol si dupa aia joaca la asteptare.
Oricum se va bate pentru locul 2 Atletico cu Real in acest sezon.

Luis Garcia10
22nd August 2015, 22:47
Vietto de ce nu joaca totusi? :rolleyes:

Xaviesta
22nd August 2015, 22:53
Foarte misto echipa lui Atleti. In afara de atacul ala mai sunt si Oliver + Filipe Luis. Nu imi place pivotul, atat. Chiar mi se pare slab.

Uitasem de Correa si Carrasco. :D, hai, ba, ca am luat H1!

YoNuTzz
22nd August 2015, 23:08
mie anul asta sincer mi se pare ca atletico are echipa peste cea cand a castigat titlul...

va fi o lupta in 3 de data asta.

El Pistolero
23rd August 2015, 08:43
In 3 n-are cum sa fie. Realul n-a adus nimic notabil, doar pe Benitez care e slab. O sa fie un sezon modest pentru Real, nu am mari asteptari.

YoNuTzz
23rd August 2015, 11:39
sa fim seriosi...au jucatori foarte buni: ronaldo, bale, benzema, james, isco, modric etc etc...

nu au cum sa nu se bata la titlu...

Sir. Eko
23rd August 2015, 12:33
sa fim seriosi...au jucatori foarte buni: ronaldo, bale, benzema, james, isco, modric etc etc...

nu au cum sa nu se bata la titlu...

Si eu tot asa zic. Barca e putin favorita dar toate 3 au sanse.

phife
23rd August 2015, 13:08
In 3 n-are cum sa fie. Realul n-a adus nimic notabil, doar pe Benitez care e slab. O sa fie un sezon modest pentru Real, nu am mari asteptari.

benitez e slab, danilo si kovacic sunt niste nimeni...aha

Nadalfan
23rd August 2015, 14:32
Benitez nu e antrenor mare, iar de Kovacic nu era nevoie deloc...Danilo s-ar putea sa fie un upgrade pentru Carvajal, dar din ce am citit nu prea a impresionat in pre-sezon.Si Navas s-ar putea sa fie mai bun decat Casillas.

YoNuTzz
23rd August 2015, 20:25
messi incepe la liga cu un penalty ratat...penalty care nu prea a fost.

YoNuTzz
23rd August 2015, 21:23
messi incepe la liga cu un penalty ratat...penalty care nu prea a fost.

castiga barca cu 1-0...victorie importanta...

va fi un teren pe care probabil nu va mai castiga nimeni...

Xaviesta
23rd August 2015, 21:27
Victorie uriasa. Jordi Alba e extrem de important pentru echipa asta. Roberto si Verminator, holy shit!

Sezonul trecut fara accidentari... Exact invers acum. Sper ca nu e grav la Busquets in primul rand.

Nadalfan
23rd August 2015, 22:20
Real....
Oamenii se calca pe picioare acolo in fata.Ronaldo si Bale nu trebuie sa fie amandoi pe teren.Nu se inteleg deloc.Plus ca Bale, care joaca un fel de CAM, nu-i ajuta deloc pe Kroos si Modric care sunt overrun rau de tot la mijloc de aia de la Gijon.Nu merge deloc echipa.

Razor
23rd August 2015, 23:09
Bale cu cat isi lasa parul mai lung cu atat joaca mai prost...dar in fine , e inceput de sezon...il mai asteptam putin.

Joc mediocru , rezultat rusinos.Observ ca baietii joaca iar pe centrari...e bine...

El Pistolero
23rd August 2015, 23:12
Benitez. :)) Cum am zis, o sa fie un sezon chinuitor de tot. Terminam pe 3 ca acum 2 sezoane.

Razor
23rd August 2015, 23:14
Problema e ca astia nu stiu ce sa faca atunci cand se apropie de poarta...se opresc din atac si paseaza mingea mereu spre benzi , unde se mai avanseaza putin si vine centrarea in careu...plictisitor si ineficient , credeam ca si-au invatat lectia.

Suna ciudat , dar mi-e dor de jocul ofensiv si contraatacurile de pe vremea lui Mou. :))

YoNuTzz
23rd August 2015, 23:19
benzema clar nu mai pleaca...

Luis Garcia10
23rd August 2015, 23:21
Slaba La Liga asta. Nou promovata, Gijon gives RM a match in the opening round. :rolleyes: #BaniiNuAducFericirea

Xaviesta
23rd August 2015, 23:26
Gijon are echipa misto. Media lotului e 23 de ani sau ceva de genul. Abia astept sa il vad pe Halilovic la ei.

Razor
23rd August 2015, 23:32
Benzema out...Aguero in...
Bale out...Reus in...
Benitez out...oricine in...

Problem solved. :))

YoNuTzz
23rd August 2015, 23:36
vindeti-l pe bale la united pentru vreo 120 de milioane de euro...man utd e disperata...il cumpara :))

Xaviesta
23rd August 2015, 23:36
Apropo. Cum dracu l-a lasat grasu' ala pe James pe banca, nu stiu. Nu ai atacant dar bine ca ii iei pe Kovacic & Danilo :))

Sir. Eko
24th August 2015, 00:15
Benitez e un manager...special.

Johnny D
24th August 2015, 00:16
Victorie uriasa. J

Da, a dat Suarez din 5m cu siretu liber ca pasarea cerului, si eu dadeam de acolo gol dar cu latu, ce rost avea s-o umplu de sange!
Pe mine m-a disperat iar ca dupa meciurile din cupa, iar a dat pe langa minge in prima repriza, de data asta din fata portii...:rolleyes:



Avantaj mare Barca etapa asta, bate la o nuca tare, in timp ce Real se sparge de una moale!:))


PS: Messi e deosebit de slab la penalty-uri, nu stie si basta desi tot timpul e lasat.... 6 ratate din ultimele 11, costandu-l si un CL!:no:
Calcul simplu... cred ca e singurul jucator ce bate mereu penalty-uri din istoria fotbalului cu procentaj de sub 50% in transformarea lor!:))

Lordul
24th August 2015, 00:24
un antrenor care a castigat Uefa Cup , U.C.L , Europa League si SuperCupa Europei si CM al cluburilor + La Liga de 2 ori cu Valencia nu cred ca e un antrenor slab

YoNuTzz
24th August 2015, 00:27
benitez e antrenor de cupe...nu a mai luat un titlu de prin 2004 :))

Johnny D
24th August 2015, 00:28
Tocmai, el a antrenor pt echipe ce nu stiu domina dar stiu juca bine momentele cruciale, a fost perfect pt Liverpool!
Cred ca ar fi excelent si la Chelsea sau chiar la Atletico Madrid, dar la echipe de posesie si joc ofensiv pur-sange, e cam pe degeaba.

Johnny D
29th August 2015, 23:02
A salvat Vermaelen agonia...:rolleyes:

Johnny D
29th August 2015, 23:24
Cat pe ce Iniesta sa-i redea viata agoniei in prelungiri, la ultima faza!:))

Johnny D
29th August 2015, 23:37
RM am impresia ca vrea sa-i indoape bine de tot pe Betis dar degeaba, Barcelona cu garbovitul ei de 2-0 golaveraj e intangibila!:P

Johnny D
30th August 2015, 00:37
Am impresia ca James Rodriguez e nr. 1 la RM nu Cristinaldo Rolando!:rolleyes:

Xaviesta
30th August 2015, 01:26
Hamez! Ronaldo arata de parca echipa lui nu a castigat, ce terminat. Obsesia pentru goluri e mai rea decat credeam.

Abdennour oficial la Valencia... Daaaamn

YoNuTzz
30th August 2015, 01:29
ptr ronaldo faptul ca au dat 2 bale, 2 james si 1 benzema e o drama...e ca si cand ar fi pierdut echipa cu 0-3 acasa...

Johnny D
30th August 2015, 01:32
Imi place clasamentul:
Locu 1: Barcelona 6p golaveraj 2-0
Locu 2: Real Madrid 4p golaveraj 5-0
:))



Abdennour oficial la Valencia... Daaaamn

E bun? :sneaky:


PS: Caraho!:P

El Pistolero
30th August 2015, 08:55
Ce meci a fãcut columbianul. :ok:

Nadalfan
30th August 2015, 12:13
N-am apucat sa vad nimic ieri...Au jucat ceva macar?

phife
30th August 2015, 13:52
meci frumos a facut realul aseara.
babaiatule,nu ii spune nimeni lu bale ca arata penibil? e pacat de el :happy

Luis Garcia10
30th August 2015, 17:10
Abdennour oficial la Valencia... Daaaamn

:o::o::o::o:

Heck of a signing! Ota-who? :sneaky:

YoNuTzz
30th August 2015, 23:21
sevilla - atletico madrid 0-3 ! wow...

Luis Garcia10
30th August 2015, 23:23
Depor scoate un punct pe Mestalla. Frumos golul lui Lucas din prima repriza :ok:

El Pistolero
31st August 2015, 14:31
Are echipa buna Simeone, foarte frumos au jucat aseara.

Lordul
31st August 2015, 17:30
Jackson Martinez a marcat pt Atletico !

queque
1st September 2015, 02:39
De Gea vrea sa vina la Madrid de anul trecut.A refuzat renovarea contractului (in conditii foarte avantajoase pentru el),sotia sa face televiziune in Madrid (Edourne,a reprezentat Spania la Eurovision),familia sa e din Madrid,etc...
Van Gaal l-a amenintat ca-l va tine 'pe bara' si a fost un joc de nervi pana acum.De Gea,fara sa renoveze nu juca si pierdea convocarea pentru Europeanul din vara,implicit pierdea interesul Realului.Momentul era crucial pentru cariera sa si Van Gaal i-a demonstrat ca nu se joaca.Dar nu a fost tot.Manchester a acceptat oferta Madridului,dar a avut grija sa nu trimita documentele in Spania pana la ora 23.59 (ora Spaniei).La ora 24 (ora Spaniei) s-a inchis perioada de transferari si De Gea nu a fost legitimat la LPF,deci nu are drept de joc la Real Madrid!!!

queque
1st September 2015, 02:48
- Joaquín la Betis
- Javi Guerra la Rayo Vallecano
- Adrián la Villarreal (s-a intarit bine)
- Raúl García la Athletic
- Pablo Hernández fost (Valencia) la Rayo Vallecano
- Andreolli (Inter) la Sevilla
- van Wolfswinkel la Betis
- Diop la Espanyol
- Scepovic la Getafe
- Mastour la Málaga
- Wakaso (Rubin) la Las Palmas

Johnny D
2nd September 2015, 12:48
Depor scoate un punct pe Mestalla. Frumos golul lui Lucas din prima repriza :ok:

:(:mad::no::jerk:

Felicitari.:sleep:

Mereu avem meciuri grele cu astia, oricat de desculti ar fi.... mama ma-sii de traditie!:headbang:

Luis Garcia10
2nd September 2015, 14:49
Anul asta nu suntem deloc desculti :D

queque
2nd September 2015, 21:56
Estonia-Spania (sub21) 0-2.Au marcat Gaya si Deulofeu.
Trei sferturi din jucatorii Spaniei sub21 joaca in Champion League.Ca sa facem o comparatie cu echipa nationala a Romaniei :)

YoNuTzz
12th September 2015, 18:22
hai ca real a inceput sa defileze...
5-0 cu betis si acum e tot 5-0 la espanyol min prin 65 :)))

Razor
12th September 2015, 18:48
6-0...Ronaldo x5...bun asa. :ok:

mariomax
12th September 2015, 18:50
cum a dat de o varzã cum a redevenit mare golgeter :))

Razor
12th September 2015, 18:52
Da , ca Betis si Gijon sunt forte ale campionatului de n-a reusit sa inscrie cu ele. :))

Sir. Eko
12th September 2015, 18:54
5 boabe, omu ii nebun.

YoNuTzz
12th September 2015, 18:58
ok. spania le are pe barca / real / atletico madrid + sevilla si valencia..hai si bilbao...
si tot timpul vor fi peste anglia in europa...

dar campionatul uneori e jenant...pai real pana la urmatorul derby va da in fiecare meci 5-6...

Lordul
12th September 2015, 22:38
El Nino loveste ! 1-0 Atleti-Barcelona

Lordul
12th September 2015, 22:41
ce gol Neymar /OLE/ Lovitura libera superb executata

Lordul
12th September 2015, 23:04
ce simplu e uneori fotbalul ...deviere Suarez si gol Messi

mariomax
12th September 2015, 23:20
foarte bazata echipa asta a Barcei. chiar si cu mai multe absente, jocul e foarte sigur in aparare.

remarc executia/atingerea cu exteriorul la gol a lui Messi :)

Xaviesta
12th September 2015, 23:23
Ce victorie uriasa! Un joc foarte bun, multe lucruri pozitive avand in vedere cati titulari nu au jucat. Pacat de Vermaelen, chiar era on fire. bine ca revine Pique dupa meciul cu Levante.

MSN ireal din nou. Trebuie sa remarc si performantele lui Roberto si Rafa, foarte buni amandoi.

mariomax
12th September 2015, 23:23
stati ca am uitat. Mateu esti o mizerie. 2 (poate chiar 3) penalty-uri clare refuzate Barcei. o fi vreo directiva, altfel nu imi pot explica. hai odata n-ai vazut, a 2-a oara iar n-ai vazut, dar a 3-a oara, cand a fost foarte clar, ce mortii matii te-a impiedicat sa dai?

mariomax
12th September 2015, 23:25
Ce victorie uriasa! Un joc foarte bun, multe lucruri pozitive avand in vedere cati titulari nu au jucat. Pacat de Vermaelen, chiar era on fire. bine ca revine Pique dupa meciul cu Levante.

MSN ireal din nou. Trebuie sa remarc si performantele lui Roberto si Rafa, foarte buni amandoi.

Roberto este o varianta mult mai sigura ca si Alves in ce priveste faza de aparare, insa in atac tinde spre 0. sper sa creasca.

Xaviesta
12th September 2015, 23:42
Sergi Roberto a fost surpriza sezonului. Chiar e bun acolo, nu e Alves dar isi face treaba. Rafinha creste incet dar sigur, incredibil ce a jucat azi. Lotul va fi complet cu Arda si Aleix in Ianuarie plus un atacant probabil.

Messi a avut ultimul antrenament cu Barça inaintea meciului cu Malaga. O saptamana grea pentru el si totusi in 30 de minute pe Calderon reuseste 1 gol si 8 driblinguri. De Neymar si Suarez nu mai e nimic de spus. Atacul asta e perfect din toate punctele de vedere.


Mi-am pus mainile in cap la al treilea hent, la sutul lui Neymar. Nu se poate asa ceva, dar m-am cam obisnuit. A spus si Simeone sa ne pregatim. :))

YoNuTzz
13th September 2015, 00:04
victorii la bilbao si la atletico...nicely done :ok:

Dante7
13th September 2015, 01:29
Ce arbitraj :))

mariomax
13th September 2015, 13:51
nu's toate 100% adevarate, dar merge o citire, asa....:))

10 differences between MESSI and RONALDO 1. When RONALDO scores he points at himself. When MESSI scores he points up, 2. RONALDO will do 5 skills to beat 1 player. MESSI will do 1 trick to beat 5 players. 3. RONALDO is compared to Messi.. While MESSI is compared to Pele and Maradona. 4. RONALDO shoots where MESSI would have passed to better positioned player. 5. RONALDO is hungry for individual success, MESSI plays for the success of the team as a whole. 6. Girls like RONALDO for his Good Looks, they like MESSI for his Good Game. 7. RONALDO scores goals, MESSI Breaks World Records. 8. RONALDO plays because he loves fame, MESSI plays because he loves the game. 9. RONALDO will make your DAY! MESSI will make your HISTORY! 10. RONALDO is Good, but MESSI is the best.

Nadalfan
13th September 2015, 14:15
Baiiii, am vazut si eu mai de dimineata Atletico - Barca :))) Lahoz ala e un terminat.Aia de la Atletico au jucat mai mult handbal decat fotbal.Sutul lui Neymar in mana lui Gimenez a fost vazut si de aia care stateau pe ultimu rand din stadion, in timp ce sutul in mana lui Godin a fost vazut si de astronautii din spatiu :))..Dupaia, a mai fost o faza pe la mijlocul terenului cand Filipe Luis a oprit un atac periculis al Barcei si asta nu i-a dat galben desi ala pur si simplu s-a dus cu mana spre minge :))...Ala la Gimenez in prima repriza n-a fost penalty.Nu avea unde sa-si puna mana acolo.O avea in spatele corpului si era in alunecare.Nu avea cum sa se apare altfel :))

PS : De acum incolo lui Iniesta ii trebuie verificate ghetele.E mare mirare daca nu-si da cu lipici pe ele.Adica, **** mea...acum si cand face tackling ramane mingea la el.

PS 2: Ronaldo e dat dracu' :)) stiu ca dat goluri doar din careu, dar plm...omu' are o miscare in teren absolut fabuloasa.Cel mai bun din lume de departe.Efectiv n-ai cum sa-l tii.Intotdeauna te surprinde.

Johnny D
14th September 2015, 07:38
Deci, sa recapitulam:
1. Barcelona: 9p golaveraj 4-1
2. Real Madrid 7p golaveraj 11-0
3. Epic:yes:


victorii la bilbao si la atletico...nicely done :ok:

50% e deja reluat titlul, victorie cu Madridu de serviciu si e 85%.


Aia de la Atletico au jucat mai mult handbal decat fotbal.

Sincer nici una nu mi s-a parut intentionata dar macar la aia a lu Neymar trebuia sa dea penalty, mingea ar fi intrat in poarta.


Ce victorie uriasa! Un joc foarte bun, multe lucruri pozitive avand in vedere cati titulari nu au jucat. Pacat de Vermaelen, chiar era on fire. bine ca revine Pique dupa meciul cu Levante.

MSN ireal din nou. Trebuie sa remarc si performantele lui Roberto si Rafa, foarte buni amandoi.

Totu bine si frumos la Barcelona cu o exceptie: parazitu ala de Rafinha!
Eu asa panarama jucator n-am vazut in echipa Barcei de cand se batea la retrogradare pe vremea cand venea Ronaldinho, poate nici atunci!
Si titular dupa titular, asa ceva... Ce stie ala sa faca, sa fuga? Stie sa fuga macar? Nu sunt sigur...
Daca ar disparea ala nu din echipa ci din lot, ati creste mult randamentul echipei, e o piedica grozava la orice actiune de constructie.

Xaviesta
14th September 2015, 13:43
:facepalm:

si nu stiu ce e asa ciudat la golaverajul ala. Barça a avut 3 meciuri grele, deplasari la Bilbao si Atleti iar Real a jucat cu 2 nou promovate si Asspanyol.

Johnny D
14th September 2015, 14:24
Nimeni nu zice ca e ciudat, e foarte misto!:evil:
Frustrare maxima pe ciocoflenderi, le-ati tras o mica figura Chelsea pe acest debut!:D
Evident c-o sa recuperati voi pe parcurs dar momentan e f tare cum cu +3 esti in fata celora cu +11!:)) 1-0 si la casierie!:D

messi19
14th September 2015, 20:17
:facepalm:

si nu stiu ce e asa ciudat la golaverajul ala. Barça a avut 3 meciuri grele, deplasari la Bilbao si Atleti iar Real a jucat cu 2 nou promovate si Asspanyol.

eu daca m-as duce sa vorbesc pe vreun forum de cricket, cred ca nu as ajunge la nivelul de idiotenii scrise de joni, cand vine vorba de fotbal. :headbang::headbang: dar, cred ca o face intentionat. altfel, nu imi explic.:mda:

Luis Garcia10
14th September 2015, 23:25
Demonstratie de forta pe terenul lui Rayo :yeah: Borges, Luis Alberto si Lucas Perez marcatori. Gazdele au scapat ieftin cu acest 1-3.
Sa vina Gijonu :D Cu jocul asta, ne salvam din ianuarie :ok:

Johnny D
15th September 2015, 21:22
Te iei si tu de comentarii de clasament, Xaviestule... mai bine explica-mi care e treaba cu parazitu ala de Rafinha!
Vreti sa va chinuiti meci de meci cand totul poate fi simplu si va dati singuri cu dreptu-n stangu ca sunteti prea buni?:rolleyes:

eu daca m-as duce sa vorbesc pe vreun forum de cricket, cred ca nu as ajunge la nivelul de idiotenii scrise de joni, cand vine vorba de fotbal. :headbang::headbang: dar, cred ca o face intentionat. altfel, nu imi explic.:mda:
Chelsea care sunteti!:no:

Xaviesta
19th September 2015, 17:21
gol valabil granada. anulat. :)) ce plm sa faci in liga florentino perez.

Nadalfan
19th September 2015, 18:07
Tampitii astia de la Granada se bat singuri azi.Asta daca e sa piarda.

Nadalfan
19th September 2015, 18:15
Deja sunt prea prosti astia de la Granda...Ar merita macar un gol azi.

Nadalfan
19th September 2015, 18:46
Sorry Rafa, dar la Real Madrid nu scoti un mijlocas ofensiv/de creatie si bagi un mijlocas defensiv intr-un meci de acasa cu o echipa gen Granada...

Xaviesta
19th September 2015, 20:48
mda. nu conteaza ce zic unii, campionatul asta e al lui Real Madrid daca Barça nu face o prima parte de sezon fantastica. Liga Florentino Perez. Ba, se mai intampla si la Barça uneori, recunosc, dar e nesimtire deja. mult prea mult si a spus asta si Simeone si alti 1901824908 de oameni. las-o in colo de treaba.

Nadalfan
19th September 2015, 23:16
Ce vrei ma...n-am mai luat titlul de multicel..Mai lasati si pe altii.

Xaviesta
19th September 2015, 23:36
atunci luati-l meritat, nu cu *****urile astea.

YoNuTzz
20th September 2015, 01:44
real a luat campionatul 1 singura data in ultimii 7 ani...

avem 5 barca, 1 atletico si 1 real...

e extrem de putin...anul asta isi iau toate masurile de precautie...

dar va fi fff greu cu barca...

mariomax
20th September 2015, 14:09
Real Madrid, aceasi mizerie.

iar penalty-uri nedate Barcei fac parte din acelasi film.

Nadalfan
20th September 2015, 14:17
Real Madrid, aceasi mizerie.

iar penalty-uri nedate Barcei fac parte din acelasi film.

Si Real a avut vreo 2 aseara...ce-i drept dupa ce li s-a anulat alora golul aiurea.

Xaviesta
20th September 2015, 14:37
Ce fotbal joaca Celta & Nolito. O sa fie greu la Celta miercuri.

Luis Garcia10
20th September 2015, 14:54
Celta daca nu facea prostia de etapa trecuta cu Las Palmas, acum aveau 12 puncte. Impresionant debut de campionat. In sfarsit joaca si ei un meci contra unei echipe in 11 :rolleyes:

Luis Garcia10
20th September 2015, 17:37
Haliloviæ ala e Dumnezeu. :o:
Depor 2-3 Sporting, min 34.

YoNuTzz
20th September 2015, 18:14
sevilla - celta 1-2..interesant...

Xaviesta
20th September 2015, 18:51
Haliloviæ ala e Dumnezeu. :o:
Depor 2-3 Sporting, min 34.

Cum a jucat?:D am vazut decat assistul.

Luis Garcia10
20th September 2015, 18:58
A fost de departe cel mai bun jucator de pe teren. E putin firav, dar are o viziune a jocului si o tehnica exceptionala. Pentru Gijon o sa fie mana cereasca. Oricum aveau jucatori buni, dar cu Sanabria si Halilovic, nu cred sa aiba probleme cu retrogradarea.
Depor a ratat sanse mari azi. :( Oricum nu e motiv de asa mare suparare sa pierzi cand joci bine. E o infrangere pozitiva, daca poate exista asa ceva :D

YoNuTzz
21st September 2015, 01:09
sevilla e pe locul 20...wtf...

Sir. Eko
21st September 2015, 09:38
Ronaldo could play in every Real Madrid league game until November 2024 without scoring and still have more goals in fewer games than Raul.

He can go scoreless for the next 350 games and still have a higher goal/game ratio than Raul. That covers the rest of this season, 8 full seasons after that, and the first 12 games of the 2024-25 season.


:groggy::groggy:

Johnny D
21st September 2015, 11:25
mda. nu conteaza ce zic unii, campionatul asta e al lui Real Madrid

Eh nu pe dracu, ii bateti anu asta cu tot cu arbitrii!;)
E drept ca nu iese figura mereu, dar anu asta sunteti prea buni in momentele care conteaza!
Si pe Celta o sa-i bateti miercuri, o sa vezi.

Barca e numa una, desi ar fi misto sa fie mai multe!
Din pacate e singura echipa destul de buna sa-i bata p-ailalti cu tot cu arbitrii lor cu tot.

Luis Garcia10
21st September 2015, 11:27
Cu Celta o sa fie foarte greu pt Barca :rolleyes: Nolito si Orellana par in forma, iar Aspas acolo in fata e util tare. Complicat sa joci cu Celta atm.

Xaviesta
21st September 2015, 14:50
Johnny se uita pe flashscore la meciuri, credeam ca stiai asta. :D cu Celta e greu mai mereu pentru ca ei joaca fotbal, iar acum sunt si in forma. Problema lor e sa nu se deschida prea mult.

Johnny D
21st September 2015, 15:24
Asta ziceti voi!

Eu zic victorie Barca, probabil de la 2 in sus diferenta!

Concluzia o s-o vedem in 2 zile!:)

PS: Sevilla a scapat in prima repriza cand inca era 0-1 singur cu portaru dar evident c-a sutat hapt in porkar...
Barca le sterge mucii, flashscore mi-a zis!;)

Luis Garcia10
23rd September 2015, 21:07
Deja in 7 minute, Celta a avut posesie cat Roma in tot meciul de sapt trecuta. :))

sannicola
23rd September 2015, 21:29
Frumos a dat ala :).
Nu vad ce vina a avut aici Stegen.
Pique gafeaza si Aspas face 2-0...

Luis Garcia10
23rd September 2015, 21:31
2-0 Celta :ok:

YoNuTzz
23rd September 2015, 21:33
Celta FTW !!!

messi19
23rd September 2015, 21:47
acuma e momentul ca Neymar sa arate cat e de bun. nu numai in meciurile in care il trage Messi dupa el.

Luis Garcia10
23rd September 2015, 21:48
Poate ne explica Johnny cum era aia cu de la 2 goluri in sus :rolleyes:

Xaviesta
23rd September 2015, 21:49
^^ lol wtf

de acum in colo ii sterg posturile lui Johnny aici, alea in care chiar vorbeste *****uri si face pe desteptul.

mariomax
23rd September 2015, 21:53
ce imi place cand dorm astia pe teren. zero combativitate frate, zici ca is drogati.

Razor
23rd September 2015, 22:14
3-0...magnific. /hello

El Pistolero
23rd September 2015, 22:18
Nolito si Aspas se pisa efectiv pe Barca. :))

messi19
23rd September 2015, 22:37
ai mai fost asa fericit, de cand esti tu pe lumea asta? cred ca traiai pt momentul asta.

Luis Garcia10
23rd September 2015, 22:48
Slaba La Liga. Un rahat de campionat. :sneaky: NOT!

YoNuTzz
23rd September 2015, 22:52
real, barca, atletico, valencia, sevilla, bilbao, celta, villarreal, doamne ce echipe sunt in spania...

si mai fac legea si in UCL si EL, iar campionatul e superb...

bilbao si celta ii dau 4 barcelonei, care matura cu oricine in europa...

mariomax
23rd September 2015, 22:52
meci slab, insa si ghinion cat casa.

Luis Garcia10
23rd September 2015, 23:00
real, barca, atletico, valencia, sevilla, bilbao, celta, villarreal, doamne ce echipe sunt in spania...

si mai fac legea si in UCL si EL, iar campionatul e superb...

bilbao si celta ii dau 4 barcelonei, care matura cu oricine in europa...

:ok:

PS: Si Sevilla le-a dat 4. Roma a dat de la gara un gol si in rest n-au parasit careul.

messi19
23rd September 2015, 23:00
ghinion ca au jucat cu Celta, sau de ce?
dupa tripla de sezonul trecut, nu m-am grabit sa ii acord prea multe merite lu Luis Enrique. fiind parca prea evident ca Messi a castigat trofeele alea. insa, acuma, cand echipa e clar ca e departe de varful de forma, sa nu fii in stare sa pierzi cu onoare meciurile cu Bilbao si Celta si sa fii egalat de la 4-1 cu Sevilla, spune destule despre tine, ca antrenor.

jucatori ca Neymar sau Busquets, pt ce au salarii de ~10 mil pe an, daca in asemenea meciuri, nu reusesc sa schimbe fata echipei?

mariomax
23rd September 2015, 23:04
3-0...magnific. /hello

stai flexat ca la final de campionat s-ar putea sa recitesti mesajul asta si sa-ti dai bobarnace ;)

a fost doar un meci, cum au fost si altele sezonul trecut.

Razor
23rd September 2015, 23:10
stai flexat ca la final de campionat s-ar putea sa recitesti mesajul asta si sa-ti dai bobarnace ;)

a fost doar un meci, cum au fost si altele sezonul trecut.

E posibil , dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa ma bucur in prezent...campionatul se termina la anul , meciul asta s-a jucat azi.

Nadalfan
23rd September 2015, 23:19
Mateu asta e cel mai ciudat arbitru.Garcia il calca pe Ronaldo si nu da nimic, dupaia careva il faulteaza pe Pepe si el da lovitura libera pt Bilbao:))
Ronaldo trebuie scos.De cand am dat la meci joaca doar in calcaie si biciclete.Zici ca face intentionat ca sa enerveze pe altii.

YoNuTzz
23rd September 2015, 23:43
da, corect uitasem de sevilla...deci sevilla, bilbao si celta ii dau 4 barcelonei, in interval de 1 luna si ceva...

queque
24th September 2015, 00:10
:ok:

PS: Si Sevilla le-a dat 4. Roma a dat de la gara un gol si in rest n-au parasit careul.
Hmmmm :mad: ,mda,dar nici la vecchia signora,nici il diavolo nu s-au descurcat mai grozav in ultimii ani...

Luis Garcia10
24th September 2015, 00:30
Hmmmm :mad: ,mda,dar nici la vecchia signora,nici il diavolo nu s-au descurcat mai grozav in ultimii ani...

Eu cred ca a fost efectul Bayern, si d-aia a jucat Roma asa fricos.

YoNuTzz
24th September 2015, 00:59
wtf se intampla cu sevilla, dubla castigatoare de EL consecutiv...

sunt pe locul 20 cu 2/15.

si bilbao la fel cu 3/15, dar bilbao a scapat de barca si real...

Luis Garcia10
24th September 2015, 01:04
A facut Emery echipa azi de zici ca a fost Gica Hagi :lol: PATETIC!
Sa-i spuna cineva ca daca ai 4 mijlocasi: Krohn Dehli, Iborra, Krychowiak si Cristoforo, inseamna ca nu ai benzi. :))) De cand am vazut 11-le eram sigur ca nu bat azi.

Johnny D
24th September 2015, 07:07
Mda, m-a fentat flashscore dar si Barca destul de penibila in fata portii!:)


Poate ne explica Johnny cum era aia cu de la 2 goluri in sus :rolleyes:

M-am gandit ca e imposibil sa faca 2 meciuri la rand mai slabe dupa cel cu Roma si sa nu bata, se pare ca m-am grabit!:D

Nadalfan
24th September 2015, 19:04
Am auzit eu bine sau Barca incearca ceva artificiu cu Arda?Am inteles ca vor sa-l scoata dupa lista pe Rafinha care nu va mai prinde minute tot sezonul, si vor incerca sa-l bage pe Arda ca jucator liber pe locul astuia motivand ca inscrierea lui nu face parte din perioada de transferuri(Barca nu are dreptul sa inregistreze jucatori timp de doua perioade de transferuri).

BlueEnergy
24th September 2015, 19:50
Da...cica ar vrea sa foloseasca un "joker", insa UEFA se pare ca a zis deja NU Barcelonei. Spuneau astia de la BeIn Sport ieri. Au facut un multiplex si au dat cam toate meciurile importante de ieri. Pentru mine era de asteptat sa piarda Barcelona, surpriza o reprezinta Liverpool cu egalul 1 - 1 cu Carlisle, echipa din liga a 4 a. :D

Xaviesta
24th September 2015, 20:56
E Fifa, nu Uefa, dar bine ca ai incercat. :D ce vrea Barcelona sa faca cu Arda e perfect legal. Inca nu e nimic oficial.

btw, Barcelona a reusit sezonul asta sa faca de 2 ori clean sheet, in 9 meciuri jucate. Nu e vina lui Lucho ca singura rezerva buna s-a rupt, Mascherano si Pique sunt total iesiti din forma, iar Jordi a tot fost accidentat.

Sir. Eko
24th September 2015, 22:03
E Fifa, nu Uefa, dar bine ca ai incercat. :D ce vrea Barcelona sa faca cu Arda e perfect legal. Inca nu e nimic oficial.


Cum naiba ii legal ca Barcelona, echipa care nu are voie sa cumpere pe nimeni cumpara pe banda rulanta ca cica nu ii joaca. Acuma ii si joaca :)). What the fuck.

Luis Garcia10
25th September 2015, 00:15
FEDE FUCKING CARTABIA :ok:

Luis Garcia10
25th September 2015, 00:59
Intr-o mare de pomanageli si proteste ale gazdelor, Depor iese invingatoare la Betis acasa :ok: Fede Cartabia si Fajir in repriza a doua au marcat pentru a doua victorie in 5 meciuri. 8 puncte suna mult mai bine :D Pacat ca etapa trecuta cu Sporting acasa s-a ratat asa mult. Nu-i nimic. Debutul e foarte bun.
Urmeaza duminica pe Riazor cu Espanyol. (La 5 puncte de Vigo :sneaky: )

Va las si golul lui Fede aici.
https://www.youtube.com/watch?v=8o_HTjXYoH4

Xaviesta
25th September 2015, 23:06
Cum naiba ii legal ca Barcelona, echipa care nu are voie sa cumpere pe nimeni cumpara pe banda rulanta ca cica nu ii joaca. Acuma ii si joaca :)). What the fuck.

A avut voie de la inceput sa cumpere, Fifa a spus asta, dar nu jucatorii aveau voie sa joace. cele 2 perioade s-au incheiat (iarna si vara trecuta), iar in Spania daca cineva se accidenteaza grav (5-6 luni minim) echipa are voie sa faca un transfer. Federatia Spaniola deja a confirmat ca Barcelona are voie sa il foloseasca pe Arda Turan, singura problema e Fifa. Zubi si Freixa (avocat) au spus deja ca Barcelona are voie sa il foloseasca pe Arda. si apropo, parintii copiilor de la La Masia au dat in judecata Fifa zilele astea, sau urmeaza sa o faca. 10 familii sau ceva de genul.

oficial: Barcelona are preparing a statement on Fifa/Arda case. Fifa informed Barcelona that registrating Arda "could be" against Fifa rules, Barcelona urges them to give a more concrete answer. Barcelona explain in official statement that legal department of spanish federation says Barcelona's fifa ban has ended already.

Nadalfan
26th September 2015, 18:25
A avut atatea fite la penalty-ul asta Neymar, incat era si pacat sa dea gol.

mariomax
26th September 2015, 18:57
se pare ca Messi va o perioada serioasa. se mai odihneste si el, campionatul trecut a jucat tot, in vacanta a jucat la copa america si se vedea pe el ca este 'saturat'...

oricum e o perioada mai usoara pentru Barca, perioada importanta e in primavara.

mariomax
26th September 2015, 18:58
cica intre 6 si 8 saptamani. daca e asa probabil ca in 5 saptamani revine.

Xaviesta
26th September 2015, 19:17
Perioada usoara? La Liga se poate decide in urmatoarele saptamani. Urmeaza deplasari la Sevilla Getafe si Valencia, iar Messi ar urma sa revina fix pe Bernabeu. fuck this. singurele deplasari dificile din a doua parte a sezonului sunt la Sociedad si Villareal, trebuie sa rezistam bine acum pana in Ianuarie. Jur ca nu pot sa cred ca Messi lipseste 6-8 saptamani, ghinion ireal in startul asta de sezon. numai accidentari. Inca sper sa avem bulan urias si sa-l putem folosi pe Arda, altfel iese urat.

mariomax
26th September 2015, 19:36
situatia nu cred ca e asa urata, sunt acolo Neymar si Suarez totusi. daca acuma nu ies in fata, mai ales Neymar, atunci cand?

cred ca esti de acord cu mine ca Messi avea nevoie de o pauza si se vedea si pe el...

Xaviesta
26th September 2015, 20:01
da, clar. mi s-a parut obosit din prima etapa, chiar m-am gandit in timpul meciului azi ca macar primeste o pauza buna. aceeasi parere o am si despre Neymar & Alexis, am spus si pe Anglia asta. Nu se poate sa joci la nivelul asta atat de mult, sa nu obosesti etc. Practic intr-un an a fost World Cup, sezon cu echipa de club, Copa America. A spus si Suarez ca asta-vara a avut cea mai buna pauza ever si asta din cauza ca a avut ban la Uruguay. :))

sannicola
26th September 2015, 21:11
Doar 0-0 Real acasa cu Malaga.Aia sunt pricajiti rau de tot :)).In 6 etape jucate au 0 goluri marcate :groggy:.

Xaviesta
26th September 2015, 21:12
ce meci la Real :)) au ratat peste 30 de ocazii. unexpected. :D Kameni a facut meciul vietii. Ronaldo joaca incredibil de prost. Acelasi joc cu centrari, Benitez nu a schimbat nimic in afara de formatie + rotatii.

Nadalfan
26th September 2015, 21:16
ce meci la Real :)) au ratat peste 30 de ocazii. unexpected. :D Kameni a facut meciul vietii. Ronaldo joaca incredibil de prost. Acelasi joc cu centrari, Benitez nu a schimbat nimic in afara de formatie + rotatii.

Nu da gol..atat.Azi s-a pisat pe el de meci.A ratat din toate pozitiile.Da-o-n ***** de treaba.N-a ratat asa mult de la juniori.In schimb insa, alaturi de Benzema e cel mai activ jucator al echipei.Si Carvajal mi-a placut azi.Kroos, Isco si Marcelo slabi.Marcelo nu mai aduce nimic pe faza de atac.A avut centrarea aia pe care s-a pisat Ronaldo, dar in rest nimic.Isco deja devine enervant.Nu inteleg de ce nu mai da drumu' la minge.Kroos n-are incisivitate.
Am avut si noi azi 2 goluri valabile care n-au fost date de arbitru:ok:

Xaviesta
26th September 2015, 21:25
s-au jucat 6 etape si in 5 nu a dat gol. E foarte rau pentru el. Azi a fost mai activ, se vede ca ii place cu Benzema acolo, dar in celelalte meciuri a fost 0. la Bilbao a fost pe langa total. E treaba lui sa dea gol, nu e Messi sa stie si altceva.

Ronaldo azi: 14 suturi, 2 pe poarta si 0 driblinguri.

Villareal vs Atleti ar trebui sa fie misto.

mariomax
26th September 2015, 21:33
ce meci la Real :)) au ratat peste 30 de ocazii. unexpected. :D Kameni a facut meciul vietii. Ronaldo joaca incredibil de prost. Acelasi joc cu centrari, Benitez nu a schimbat nimic in afara de formatie + rotatii.

la Kameni asta e meci normal, am vazut multe meciuri ale vietii facute de el :))

Ronaldo a marcat 5 goluri cu Espanyol pentru ca aia au avut bulevarde. in rest, aproape zero.

Isco? a ajuns si asta sa bage centrari la Real. penibil.

mariomax
26th September 2015, 21:34
da, clar. mi s-a parut obosit din prima etapa, chiar m-am gandit in timpul meciului azi ca macar primeste o pauza buna. aceeasi parere o am si despre Neymar & Alexis, am spus si pe Anglia asta. Nu se poate sa joci la nivelul asta atat de mult, sa nu obosesti etc. Practic intr-un an a fost World Cup, sezon cu echipa de club, Copa America. A spus si Suarez ca asta-vara a avut cea mai buna pauza ever si asta din cauza ca a avut ban la Uruguay. :))

spune-mi, ce meci are Barca pana la el classico pe care nu il poate castiga fara Messi?

Nadalfan
26th September 2015, 21:35
s-au jucat 6 etape si in 5 nu a dat gol. E foarte rau pentru el. Azi a fost mai activ, se vede ca ii place cu Benzema acolo, dar in celelalte meciuri a fost 0. la Bilbao a fost pe langa total. E treaba lui sa dea gol, nu e Messi sa stie si altceva.

Ronaldo azi: 14 suturi, 2 pe poarta si 0 driblinguri.

Villareal vs Atleti ar trebui sa fie misto.

Oh boy...

Nadalfan
26th September 2015, 21:37
spune-mi, ce meci are Barca pana la el classico pe care nu il poate castiga fara Messi?

Sevilla si Valencia in deplasare.La astea 2 e greu sa castigi si cu Messi...

mariomax
26th September 2015, 21:44
Sevilla si Valencia in deplasare.La astea 2 e greu sa castigi si cu Messi...

ambele slabe in momentul asta.

Xaviesta
26th September 2015, 21:49
Oh boy...

Ti-am dat un exemplu. omul chiar e in forna slaba, ca a fost activ cu Malaga acasa nu inseamna nimic. Ce o mai insemna si activ, sa castige duelurile aeriene. Tacklinguri 0, interceptii 0 etc. il prefer pana si pe Suarez, macar stiu ca asta alearga ca nebunul, baga piciorul si stie sa paseze. Ideea e ca Ronaldo in astfel de meciuri nu face altceva, nu e playmaker deloc. Sezonul trecut 50% din goluri au fost din penalty + goluri cu capul.

Villareal deschide scorul. Avem si cu astia fara Messi, dar acasa. Faza e ca nu avem rezerve, era foarte grav fara Rafinha, dar acum... Daca echipa era la maxim aveam incredere dar nu e, deocamdata.

messi19
26th September 2015, 22:21
Perioada usoara? La Liga se poate decide in urmatoarele saptamani. Urmeaza deplasari la Sevilla Getafe si Valencia, iar Messi ar urma sa revina fix pe Bernabeu. fuck this. singurele deplasari dificile din a doua parte a sezonului sunt la Sociedad si Villareal, trebuie sa rezistam bine acum pana in Ianuarie. Jur ca nu pot sa cred ca Messi lipseste 6-8 saptamani, ghinion ireal in startul asta de sezon. numai accidentari. Inca sper sa avem bulan urias si sa-l putem folosi pe Arda, altfel iese urat.

tot l-ai ridicat in slavi pe Neymar. ca e viitor balon de aur si alte abureli.
acuma e momentul sa arate ca e macar de luat in seama in primii 30 la balonul de aur. cat e Messi pe teren si in forma, toti par mai buni.

Xaviesta
26th September 2015, 22:23
Hatereala asta a devenit obositoare deja.

Nadalfan
26th September 2015, 23:03
Ce-i drept, Neymar a fost socant in a doua repeiza azi..felul in care a batut penalty-ul ala :))

messi19
26th September 2015, 23:05
mai obositoare decat ridicarea in slavi a unui jucator mediocru, pe care il face Messi sa para mai bun decat e??

sannicola
26th September 2015, 23:09
Aia de la Sevilia zici ca sunt batuti in cap.

YoNuTzz
26th September 2015, 23:23
barca isi ia 4 de la celta, real nu o bate pe o malaga in 10 oameni...villarreal e lider...what the fuuuck ?

Xaviesta
26th September 2015, 23:26
mai obositoare decat ridicarea in slavi a unui jucator mediocru, pe care il face Messi sa para mai bun decat e??

Asta e ca aia cu Messi nu poate fara Xavi si Iniesta. Ma faci sa rad. :))

messi19
27th September 2015, 00:11
pai, ce am zis prima data e adevarat, nu? vedem acuma ce super star e. Xavi si Iniesta erau fantastici. Messi insa ii facea si mai buni. asa si cu Neymar, e bunicel si atat. joaca ca un world class o data la 10 meciuri. in rest, culege lauri pe spatele altora. ramane sa imi arate in perioada urmatoare ca m-am inselat in privinta lui.

Xaviesta
27th September 2015, 00:24
39 de goluri intr-un sezon. 10 in UCL. Singurul din istorie cu gol in sferuri tur si retur, semifinale tur si retur, finala. Ok, e mediocru, bunicel si ce mai vrei tu. Ma opresc aici, m-am saturat de asta.

Edit: deplasarea la Valencia e dupa Real, nu inainte. My bad. Mai bine :ok:

Luis Garcia10
27th September 2015, 00:38
A egalat Aspas la Eibar. Pfff.. Si incepusem sa ma bucur :P

queque
27th September 2015, 02:02
Cred ca Xaviesta are dreptate cand spune ca titlul se poate decide in perioada asta.Sevilla si Valencia sunt deplasari criminale si nu vad cine sa fie inlocuitorul lui Messi in aceasta perioada.Si apararea sta prost,TerStegen are 16 goluri primite in ultimele 7 jocuri!!!
Anii trecuti mai erau alternative,il aveau pe Xavi si Pedro pe banca,acum Sandro si Munir.Mi-amintesc cand a fost accidentat Messi,Pedro 'si-a facut de cap',a dat 4 goluri la Getafe cand era 2-0 pentru gazde.
Se poate complica chiar si champions,pentru ca au de castigat meciurile de acasa cu Leverkusen si Roma.Ar fi culmea sa-si joace calificarea in deplasarea de la Leverkusen dupa ce le-au indesat 7 acum cativa ani.
Ca o palma pentru cei care spuneau ca in Spania competitia e foarte disproportionata,etapa de astazi le poate da de gandit.Disproportia asta se vede in momentul in care echipele mai modeste primesc gol repede,altfel meciurile sunt foarte complicate chiar si cand se joaca pe Bernabeu sau CampNou.

mariomax
27th September 2015, 08:00
cu Valencia se joaca in decembrie, deci singurul meci mai greu e cu Sevilla in deplasare. meci care nu cred ca va fi asa greu.

Luis Garcia10
27th September 2015, 08:21
Ce titlu sa se decida ma? :lol: In favoarea cui? Realul cu Benitez e la pamant. Voi nu vedeti ca daca nu le-o pune nimeni pe var, au meci greu cu oricine..

Sir. Eko
27th September 2015, 11:38
Nu mai joaca Messi 2 luni, 2 luni nu ma mai uit la fotbalul din Spania.

Luis Garcia10
27th September 2015, 19:07
Un autogol si o dubla Lucas Perez :yeah: 11 puncte in 6 etape. Excelent debut de sezon. :ok: Meci controlat in totalitate de Depor. Locul 6, la 3 puncte de Vigo :sneaky:

mariomax
27th September 2015, 20:20
Higuain despre Ronaldo: "El ego que tiene es altísimo. Si no le dices que eres el mejor, no eres su amigo"."Cristiano se cree el mejor pero está sobrevalorado. He compartido vestuario con Messi y no tienen nada que ver el uno con el otro"

El 'pipita' afirma que una de las razones por las que dejó el club blanco fue por el delantero portugués, porque no le gustaba tener que jugar siempre para él, ya que, hasta en los entrenamientos, si el argentino finalizaba las jugadas sin asistir a Cristiano, éste se enfadaba.

purul adevar, baiatul asta e supraevaluat ca fotbalist. nu ca marcator, ca fotbalist, pentru ca fotbalul e mai mult decat marcat goluri. iar despre caracter, despre om, nu are rost sa mai vorbim. aproape ca e suficient sa stim ca e portughez.

queque
27th September 2015, 22:35
cu Valencia se joaca in decembrie, deci singurul meci mai greu e cu Sevilla in deplasare. meci care nu cred ca va fi asa greu.
Ai dreptate,nu am privit calendarul,din memorie mi se parea ca meciurile sunt in perioada asta...


Ce titlu sa se decida ma? :lol: In favoarea cui? Realul cu Benitez e la pamant. Voi nu vedeti ca daca nu le-o pune nimeni pe var, au meci greu cu oricine..
Randamentul antrenorilor spanioli in exterior este aproape nul,demonstrat prin experientele lui DelBosque,Emery,Michel,Valverde,Camacho,Clemente.
In schimb,in 'interior',situatia e diametral opusa,nu e nevoie sa amintesc palmaresul lor.
De aceea nu cred ca ar trebui sa te aventurezi in ceea ce-l priveste pe Benitez,dar fiecare poate avea opinia sa,respectabila,de altfel.
Adresarea ta mi s-a parut reprobabila,putin ofensiva,nu crezi?

Luis Garcia10
27th September 2015, 22:56
Randamentul antrenorilor spanioli in exterior este aproape nul,demonstrat prin experientele lui DelBosque,Emery,Michel,Valverde,Camacho,Clemente.
In schimb,in 'interior',situatia e diametral opusa,nu e nevoie sa amintesc palmaresul lor.
De aceea nu cred ca ar trebui sa te aventurezi in ceea ce-l priveste pe Benitez,dar fiecare poate avea opinia sa,respectabila,de altfel.
Adresarea ta mi s-a parut reprobabila,putin ofensiva,nu crezi?

Daca nici ca fan Liverpool nu pot sa am o parere despre nulitatea de Benitez, ma intreb cine poate? :ok:

Johnny D
28th September 2015, 07:12
A avut atatea fite la penalty-ul asta Neymar, incat era si pacat sa dea gol.

:))


tot l-ai ridicat in slavi pe Neymar. ca e viitor balon de aur si alte abureli.
acuma e momentul sa arate ca e macar de luat in seama in primii 30 la balonul de aur. cat e Messi pe teren si in forma, toti par mai buni.

Acum nu mai e, ramane sa vedem!:)
Pe Suarez l-am vazut cu Celta, omul a fost din alt film, oricine mai prinde meciuri slabe, cei drept cam toti au jucat slab atunci, dar acu vine momentul adevarului pt Barcelona, sa-i vedem far de lider ce fac!


barca isi ia 4 de la celta, real nu o bate pe o malaga in 10 oameni...villarreal e lider...what the fuuuck ?

Fiecare cu oaia lui neagra!
Realu cand face egal nu da nici gol, Barca cand pierde, nu se joaca, chiar pierde, ia 4 si de la Bilbao si de la Celta!:yes:

lopez
1st October 2015, 15:41
N-am mai intrat de ani buni pe forumul asta,dar am observat un singur lucru : barca a ramas tot de rahat!

Nadalfan
3rd October 2015, 14:04
https://twitter.com/OptaJose/status/628561701785468928/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

...Griezmann...

El Pistolero
3rd October 2015, 16:52
Incepe Sevilla cu Barca. E momentul ca Sevilla sa scoata ceva de la meciul asta.

Johnny D
3rd October 2015, 17:28
Ce ******* Suarez, care cate faze mai tre sa-i creeze echipa, in speta Neymar ca el sa dea gol, sa sa nu stea-n offside!:))

Sir. Eko
3rd October 2015, 17:52
https://streamable.com/0bav
Nu a vrut ea sa intre :D.

BlueEnergy
3rd October 2015, 18:38
Luis Enrique cu 4 3 3 lui de kkt o sa piarda tot sezonul asta. Si sa nu uitam atacantii lui peste Munir si Sandro. Daca ii prinde Real asa , le da manita lui Varzelona. :D

Nadalfan
3rd October 2015, 18:44
Luis Enrique cu 4 3 3 lui de kkt o sa piarda tot sezonul asta. Si sa nu uitam atacantii lui peste Munir si Sandro. Daca ii prinde Real asa , le da manita lui Varzelona. :D

Ba tu esti tampit?Asta e cel mai bun meci al Barcei din sezonu' asta.Au avut ocazii cacalau.
Sandro ala e bun, iar 4-3-3 e cel mai bun sistem din fotbal.Acopera toate zonele perfect.

YoNuTzz
3rd October 2015, 18:48
barca sufera a 2-a infrangere.

Julio_Zane
3rd October 2015, 18:49
ocazii,dar nu goluri (destule)

Razor
3rd October 2015, 18:51
Inca o ocazie pentru Real sa treaca peste Barca in clasament...etapa trecuta au dat cu bata in balta acasa cu Malaga , sper sa nu fie cazul si maine pe Calderon. :ok:

BlueEnergy
3rd October 2015, 18:54
Ba tu esti tampit?Asta e cel mai bun meci al Barcei din sezonu' asta.Au avut ocazii cacalau.
Sandro ala e bun, iar 4-3-3 e cel mai bun sistem din fotbal.Acopera toate zonele perfect.

Daca asta a fost cel mai bun meci al Varzelonei sezonul asta, eu zic sa mai lasi derby-urile Voluntari - Chiajna sau Botosani - Pandurii. :)
P.s. Te citez "esti tampit"? :)

El Pistolero
3rd October 2015, 18:56
Trebuia sa vina victoria asta. Meciul a fost foarte frumos.

Maine se incurca si Real cu marele Benitez. ;)

Nadalfan
3rd October 2015, 18:57
Inca o ocazie pentru Real sa treaca peste Barca in clasament...etapa trecuta au dat cu bata in balta acasa cu Malaga , sper sa nu fie cazul si maine pe Calderon. :ok:

Hai ma...un egal pe Calderon e chiar rezultat bun.Plus ca avem si multe absente.E posibil sa jucam iarasi cu Nacho si Varane in aparare.Ultima oara cand am jucat asa contra lui Atleti am luat 4.Plus ca nu avem pe nimeni pe banca inafara de Vasquez ala care e accidentat.James din pacate s-a accidentat chiar la primul antrenament de la revenire.
Danilo,Pepe, James, Bale si Jese vor rata meciul.Ramos e incert.

Xaviesta
3rd October 2015, 18:59
Barça a facut cel mai bun meci al sezonului, ba dar nu a vrut sa intre. in afara de cele 3 bare au mai fost nspe ratari uriase. si asta fara Messi, Iniesta, Vermaelen. Pacat... bine ca urmeaza pauza si vin 2 meciuri lejere pe Camp Nou.

E imposibil programul asta. Cate etape au trecut, 6-7-8? Deja au fost deplasari la Bilbao, Atletico, Celta si Sevilla.

Sir. Eko
3rd October 2015, 19:01
Luis Enrique cu 4 3 3 lui de kkt o sa piarda tot sezonul asta. Si sa nu uitam atacantii lui peste Munir si Sandro. Daca ii prinde Real asa , le da manita lui Varzelona. :D

Esti genial :ok:
Anu trecut prin mai...nu ai fost foarte activ pe forum :D

Julio_Zane
3rd October 2015, 19:25
Blue Energys finest trolling.not.

YoNuTzz
3rd October 2015, 21:56
maine va fi super interesant atletico - real, ultima oara parca a fost 4-0 :))

Eddy DoubleD
3rd October 2015, 22:01
https://streamable.com/0bav
Nu a vrut ea sa intre :D.

Esti nebun la cap :happy Deci a fost bara, apoi din spatele portarului in bara, apoi s-a plimbat perfect pe linie, apoi au fost doua interventii ale fundasilor care au scos un gol ca si facut. :happy Nu vezi in fiecare zi asa ceva.

Nadalfan
3rd October 2015, 22:15
Daca asta a fost cel mai bun meci al Varzelonei sezonul asta, eu zic sa mai lasi derby-urile Voluntari - Chiajna sau Botosani - Pandurii. :)
P.s. Te citez "esti tampit"? :)

Bun...
1.Inafara de meciurile Rapid-ului n-am mai vazut un meci din Liga de ce putin 2 ani.
2.Eu iti pot veni cu statistici clare cum ca asta a fost ce mai bun meci al Barcei din sezonu' asta.Tu ce poti sa faci inafara de a ma "cita"?

Xaviesta
3rd October 2015, 23:32
Alen fucking Halilovic!

In Spania sunt stadioane pe care pur si simplu e foarte greu de castigat, nu conteaza forma echipei. Valencia, Bilbao, Sevilla, Villareal, Sociedad, Atletico, Celta mai nou si asa mai departe.

Luis Garcia10
3rd October 2015, 23:38
Alen fucking Halilovic!

In Spania sunt stadioane pe care pur si simplu e foarte greu de castigat, nu conteaza forma echipei. Valencia, Bilbao, Sevilla, Villareal, Sociedad, Atletico, Celta mai nou si asa mai departe.

Sa vezi pe Riazor ce greu se va castiga anul asta :ok:
Bun punct la Granada azi. 12 puncte in 7 meciuri. Am ratat repriza a doua azi, dar nivelul din prima a fost din nou f bun. /hello FORZA DEPOR!

Xaviesta
3rd October 2015, 23:42
Corect. In afara de echipele mari am mai urmarit putin Deportivo si Sporting si mi-au placut ambele. Sunt totusi impresionat de Sporting, au jucatori extrem de tineri si talentati, joaca un fotbal foarte placut. Halilovic e incredibil, pur si simplu a explodat asa fara sa se astepte nimeni.

Luis Garcia10
3rd October 2015, 23:45
Sporting si in Segunda anul trecut jucau cel mai bun fotbal. Iar acum sunt si intariti si joaca extrem de spectaculos. Halilovic e o bestie :ok:

Nadalfan
4th October 2015, 21:43
Benzema e tare de tot anu' asta.

Nadalfan
4th October 2015, 21:52
Hot headed Ramos...noroc ca-i Griezmann prost.

Correa ala e life.Lovely player.

Xaviesta
4th October 2015, 21:55
Nu pot sa cred ca Ramos o sa prinda un loc in echipa anului in fata unora ca Pique si Boateng.

Nadalfan
4th October 2015, 22:18
Modric tata...asta chiar e cel mai bun CM din lume...energie, pase, dribbling, personalitate...e tot ma.

Xaviesta
4th October 2015, 22:48
Clar.

Cand te gandesti cum si-a batut joc de Filipe boul ala de Mou...

YoNuTzz
4th October 2015, 23:19
1-1...echitabil...atletico merita clar ceva din acest meci...

Nadalfan
4th October 2015, 23:21
Benitez a facut pe el azi...Tampit..cum sa-l scoti pe Benzema si sa-i tii pe Ronaldo si Kroos in teren?Niciunu n-a miscat azi.

Xaviesta
4th October 2015, 23:24
da :)) Benitez extrem de fricos. 2 suturi pe poarta Real, golul si balaria lui Ronaldo din minutul 90. Nu au jucat chiar nimic. Atletico batea azi daca nu rata Griezmann penalty-ul sau daca Simeone incepea cu Jackson/Vietto. Au fost excelenti azi Ferreira, Vietto, Jackson si Correa. Simeone incearca un altfel de fotbal, il foloseste pe Griezmann mult mai mult la constructie si in aparare. Echipa va arata excelent cand se vor integra la maxim cei care au venit asta-vara.

ah, si s-a vazut cat de importanti au fost Arda si Koke in meciurile astea.


si inca ceva: cum dracu de l-a tinut Ancelotti pe Keylor Navas pe banca? omul a fost ireal sezonul asta.

Luis Garcia10
4th October 2015, 23:32
Correa ala e foarte bun. A avut un impact important de cand a intrat in primul 11. In rest...tipic Simeone si azi. Jackson si Vietto bench. Doar el stie de ce :rolleyes: :mda:

Xaviesta
4th October 2015, 23:40
Nu stiu de ce Simeone tot insista cu Torres. Poate ca inca nu s-au integrat ceilalti asa cum ii place lui.

Luis Garcia10
4th October 2015, 23:56
E singura explicatie posibila. Dar... la cum au intrat azi amandoi in repriza a doua, ar fi cazul sa le dea o sansa. :ok:

Johnny D
5th October 2015, 07:36
Ce e Xaviestule, de ce mi-ai sters postul? N-a fost varza dintzosul sau ce? Sau n-am voie sa-mi exprim parearea total on topic?:)
In prima repriza preluarea lui din singur cu portaru in cosmos si multe altele v-a costat cele 3p! Chiar si pe Cavani l-am vazut preluand mai bine!:)) Degeaba, Neymar nu poate de unul singur! Noroc ca Atletico a egalat pe Real pe final si nu e atat de rau.


Valencia...:(

Johnny D
5th October 2015, 07:53
Rectific, Neymar poate de unul singur dar nu cu echipe grele in deplasare, si-a gasit Sevilla cand sa-nceapa sa joace fotbal, pana acu praf.:rolleyes:

Razor
16th October 2015, 19:27
Benitez :“Si el Atlético no nos metió cuatro es que algo hicimos bien”

Pe cine dracu crede asta ca antreneaza de face declaratii de genul asta ? De parca o echipa ca Real Madrid ar trebui sa fie multumita ca nu primeste 4 goluri de la Atletico...a fost mai degraba o intepatura la adresa lui Ancelotti din cauza rezultatului de anul trecut , dar penibila oricum...macar sa ia jumate din trofeele care le-a luat italianul in primul an...apoi sa vorbeasca.

Sper sa o tina tot asa si poate la iarna zboara.

Nadalfan
16th October 2015, 19:57
Benitez :“Si el Atlético no nos metió cuatro es que algo hicimos bien”

Pe cine dracu crede asta ca antreneaza de face declaratii de genul asta ? De parca o echipa ca Real Madrid ar trebui sa fie multumita ca nu primeste 4 goluri de la Atletico...a fost mai degraba o intepatura la adresa lui Ancelotti din cauza rezultatului de anul trecut , dar penibila oricum...macar sa ia jumate din trofeele care le-a luat italianul in primul an...apoi sa vorbeasca.

Sper sa o tina tot asa si poate la iarna zboara.

Nu zboara ma.Si-a negociat bine contractu'.Daca va fi dat afara trebuie sa primeasca tot contractu'.
Plus ca are si super echipa.Uita-te si tu.In momentul asta sunt accidentati asa:James, Benzema, Modric, Carvajal, Danilo si Pepe...Totusi, echipa tot arata bine.Are cam cel mai bun lot din lume la dispozitie.N-o sa fie dat afara fiindca are jucatori de mare valoare care, individual, o sa castige cam toate meciurile inafara de alea cu Barca/Atletico/Sevilla/Valencia/Villarreal/Bibao/Sociedad.Egalul ala cu Malaga a fost un accident.Cand a ratat Ronaldo 14 suturi intr-un meci?Arbitrul n-a dat un gol perfect valabil etc...Probabil ca echipa asta o sa termine pe 2 sau 3 in campionat si o sa ajunga in sferturi/semi in Liga.Doar daca-i bate PSG pot sa iasa in optimi.

Razor
16th October 2015, 21:40
Indiferent , mi se pare penibil sa faca o declaratie de genul asta si sa fie multumit ca nu a primit 4 goluri de la Atletico...eu ca fan sunt nemultumit de rezultat si de faptul ca au avut doar 2 suturi pe poarta tot meciul...asta e adevarat problema , nu ca nu au primit 4 goluri...ca doar nu au jucat cu Bayern.

Sir. Eko
17th October 2015, 21:46
Rakitic rateaza sinnnggguuur cu portaru.
Suarez rateaza sinnngggur cu portaruuuu. Nimeni in jurul lor.

Rayo da gol din corner :D.

Nadalfan
17th October 2015, 21:48
Hmm...deci...febra am, picioru futut il am...ar fi o buna consolare ca Barca sa ia bataie.

Bebe ala mai joaca fotbal? :))

Sir. Eko
17th October 2015, 21:59
Deci cat rateaza Barcelona. Incredibil. Fiecare atac e ocazie mare. Trebuie sa fie 4-1 pana acum.

Nadalfan
17th October 2015, 22:05
Mneah...Suicide Rayo nu face surpriza azi.

queque
17th October 2015, 22:25
Barça n-are niciodata emotii cu Rayo,astia tot timpul joaca asa.Prefera sa-si ia sapte,dar sa joace si ei ceva.Chiar si-au luat sapte acum vreo doi ani in Vallecas.Multa simpatie am pentru cum joaca echipa asta si in fiecare an vand cate 7-8 jucatori...

Lordul
17th October 2015, 22:59
poker pt Neymar

Xaviesta
18th October 2015, 02:47
Dap. Respect Paco Jemez.

Xaviesta
18th October 2015, 13:18
Ieri rezervele Barçei care au intrat in repriza a doua au fost Munir, Gumbau si Douglas. Baaaa nu cred asa ceva, aia isi rupeau picioarele la o pasa simpla.

Nadalfan
18th October 2015, 13:43
Celta is firing on all cylinders.A dat bine de tot ala in ea.Mi-e ca-i bate si pe Real etapa viitoare.Desi s-ar putea sa revina James la meciu' ala.Si Modric la fel.

Nadalfan
18th October 2015, 14:03
Bailly asta e imaginea perfecta a negrului tampit fara minte...In prima repriza a facut un fault total aiurea(daca era un arbitru nenorocit ii dadea rosu) si acum, la 1 minut de cand a inceput a doua repriza pune inexplicabil mana pe minge.Mare prost.

Sir. Eko
18th October 2015, 16:15
http://gfycat.com/TotalEmbellishedDesertpupfish

Ii spune Suarez unde sa fuga sa isi faca spatiu la bara a 2 a.

Luis Garcia10
18th October 2015, 23:28
De la 0-2 in min 78, Depor egaleaza pe Athletic :ok: Superb golul lui Lucas. Ramanem pe 6. :yeah:

https://www.youtube.com/watch?v=4BJxT11WKbM

Johnny D
19th October 2015, 07:22
poker pt Neymar

V-am zis ca omu rezolva meciurile singur cu echipe accesibile sau chiar cu din alea mai grele pe teren propriu, a facut 4 penalty-uri chiar daca a obtinut doar 2 oficial, si multe alte goluri si faze. Suarez si el e bun cand conduce echipa, in rest rateaza iar singur cu portaru, spre apararea lui nu avea mingea sub control, a sutat din prima in piciorul drept al portarului, e de scuzat, insa Rakitic nu are nici o scuza, avea coechipier liber cu poarta goala si el da-n piciorul portarului, minge pe care singur si-a pregatit-o si-a avut si timp sa astepte... iar la faza urmatoare echipa lui primeste gol si e condusa. Penal. A mai fost unul care tot asa, singur cu portaru in loc sa dea pasa la jucatorul liber cu poarta goala, cade-n cur si da eseu... Sandro parca sau sti-l dracu care, alt penal. Rayo a inscris primul si ultimul gol, daca n-ai sti ca Neymar a facut show intre acestea ai zice ca s-a terminat nasol pt Barca.

Problema Barcei e ca e traznita rau la finalizare, daca ar rezolva problema asta ar ramane doar apararea, dar si aia s-ar descurca mai bine daca ar sti ca are atac ce da un gol la 15-20 de minute cel putin, cum ar fi normal la ce se joaca.

Razor
20th October 2015, 17:09
Bale s-a rupt iar...:rolleyes: Hai cu Hazard la vara.

Nadalfan
20th October 2015, 17:22
Bale s-a rupt iar...:rolleyes: Hai cu Hazard la vara.

Bale, James, Pepe, Carvajal si Benzema....Ramos cica o sa joace cu inflitratii.Modric e incert.

Daca n-o sa joace Ramos si Modric asa o sa arate echipa:
Navas - Danilo, Varane, Nacho, Marcelo - Kroos, Casemiro, Kovacic - Jese, Ronaldo, Isco.Carne de tun pentru PSG...Macar avem super portar.Navas si De Gea mi se par cei mai buni portari din Europa in momentu' de fata.Totusi, ofensiv echipa arata rau de tot.Kroos, Isco si Ronaldo nu joaca nimic pana acum.Jese daca nu joaca constant e normal ca atunci cand intra sa nu joace nimic.Doar Modric joaca bine.

Nadalfan
23rd October 2015, 18:19
Benitez (coach Madrid): "Clasico-fixing claim? Don't think it's serious. They should investigate. If true, fine. If not, people should pay."


IF TRUE, FINE :)):)):))

queque
23rd October 2015, 23:41
Barça s-a descurcat razonabil in perioada post LastPalmas,a strans randurile si a castigat partide importante.
Lui Neymar nu i s-a cerut sa fie Messi,i s-a cerut sa fie Neymar si a fost.
Cu toate ca e foarte devreme,Barça are toate atuurile sa castige campionatul,ma asteptam sa-i pice mai greu absenta lui Messi.
Din iarna,se vor incorpora piese grele si Messi va reveni inainte de Clasico.In perioada meciului cu Real se joaca si un Brazilia-Argentina (si Argentina sta prost in calificari) si mi-e imposibil sa cred ca Messi va vedea meciurile astea la TV :)

queque
24th October 2015, 00:12
Fran Escriba a fost secundul lui Quique Flores la Getafe,Valencia,Benfica si Atletico.
A promovat cu Elche si a mentinut Elche doi ani in Primera.Actualmente e principal la Getafe si se vede cu ochiul liber ce joaca acum Getafe,cu totul altceva de ce a jucat in ultimii ani.
Imi pare si rau,intr-un fel,de vreo cinci ani astept sa cada in secunda,cu exceptia perioadei Contra,dar anul asta nu vad sa aiba mari emotii.

Eibar mi se pare mult mai puternica decat anul trecut.Au cumparat doar cei mai buni jucatori ramasi in Segunda (SergiEnrich,Keko si BorjaBaston),au si experienta de anul trecut,nu au probleme cu fiscul si nici o presiune prea mare din partea publicului.Un amestec important.

Vroiam sa povestesc,un pic,despre toate echipele care-mi plac,dar sunt aproape toate,asa ca o sa fiu mai concis si o sa specific cele care nu-mi plac:
1.Levante
nu mi-a placut nici cand jucau in Europa,medie de varsta mare,pentru astia conteaza dar meciul cu Valencia
2.Sociedad
exceptand meciurile cu Real,Barça si Bilbao nu pot sa ma uit la alt meci cand joaca ei;nu inteleg deloc ideea cu Moise antrenor
3.LasPalmas
i-am vazut de mai multe ori,anul trecut,in Segunda;jucatori cu probleme de greutate,'mucha fiesta' in insula;au trei jucatori cu tehnica deosebita,restul nu fac bien fata nici in Segunda...
4.Granada
imi place la nebunie stadionul (ca si al lui Elche,de altfel),dar au trei ani de cand nu joaca fotbal;aveau si jucatori,acum trei ani,dar s-au imprastiat toti...
5.Betis
astia sunt in Primera pentru ca au public de ChampionsLeague,in rest infractori la conducere si vedete de doi lei in teren (sunt si aici trei exceptii)
6.Espanyol
tot timpul aceeasi istorie,trei jocuri bune,trei proaste;cand nu respecta ritmul asta,se duc in Segunda

Atletico nu-mi displace,dar nu prea ma uit la meciuri,nu-mi place jocul.Anul asta le lipseste piesa cea mai importanta din echipa:Cholo.Pare mai interesat de tratamentul capilar decat de ce se intampla pe la echipa.Parca incearca sa schimbe 'tactica',nu mai joaca atat de direct,a si pierdut jucatori importanti pentru stilul asta:Miranda,Costa,RaulGarcia...

Faza cu arbitrii.Un tusier(nu s-a facut public numele) a facut plangere impotriva vicepresedintelui comisiei de arbitri,care facea presiuni sa arbitreze pro Real in El Clasico.Problema e ca saracul nu are nici un fel de 'acoperire' pentru ca nu s-au desemnat inca arbitrii pentru acest meci,se presupune doar ca cei mai buni arbitrii au mai multe sanse sa arbitreze derbyul....

Nadalfan
24th October 2015, 17:11
Na ma...La asta e bun Ronaldo acum.A primit mingea...a dat-o mai departe si dupa s-a demarcat imediat in careu cu o viteza fantastica.De acolo se stie ce se intampla daca n-are o zi ca aia cu Malaga.

messi19
24th October 2015, 18:56
V-am zis ca omu rezolva meciurile singur cu echipe accesibile sau chiar cu din alea mai grele pe teren propriu, a facut 4 penalty-uri chiar daca a obtinut doar 2 oficial, si multe alte goluri si faze. Suarez si el e bun cand conduce echipa, in rest rateaza iar singur cu portaru, spre apararea lui nu avea mingea sub control, a sutat din prima in piciorul drept al portarului, e de scuzat, insa Rakitic nu are nici o scuza, avea coechipier liber cu poarta goala si el da-n piciorul portarului, minge pe care singur si-a pregatit-o si-a avut si timp sa astepte... iar la faza urmatoare echipa lui primeste gol si e condusa. Penal. A mai fost unul care tot asa, singur cu portaru in loc sa dea pasa la jucatorul liber cu poarta goala, cade-n cur si da eseu... Sandro parca sau sti-l dracu care, alt penal. Rayo a inscris primul si ultimul gol, daca n-ai sti ca Neymar a facut show intre acestea ai zice ca s-a terminat nasol pt Barca.

Problema Barcei e ca e traznita rau la finalizare, daca ar rezolva problema asta ar ramane doar apararea, dar si aia s-ar descurca mai bine daca ar sti ca are atac ce da un gol la 15-20 de minute cel putin, cum ar fi normal la ce se joaca.

o echipa de penali, care, anul trecut, au castigat tot. fiind la fel de penali.
viva Giroud, viva livescore, viva ionel d( d=dementul?? ) /hello/hello/hello

Xaviesta
24th October 2015, 18:59
Ce mizerie de antrenor e Benitez asta, rusine ba. Respect Celta, iar Nolito e ireal, sper sa vina in Ianuarie. A ratat cat pentru tot sezonul Celta, iar Navas a fost excelent.

Luis Garcia10
24th October 2015, 19:04
Fran Escriba a fost secundul lui Quique Flores la Getafe,Valencia,Benfica si Atletico.
A promovat cu Elche si a mentinut Elche doi ani in Primera.Actualmente e principal la Getafe si se vede cu ochiul liber ce joaca acum Getafe,cu totul altceva de ce a jucat in ultimii ani.
Imi pare si rau,intr-un fel,de vreo cinci ani astept sa cada in secunda,cu exceptia perioadei Contra,dar anul asta nu vad sa aiba mari emotii.

Eibar mi se pare mult mai puternica decat anul trecut.Au cumparat doar cei mai buni jucatori ramasi in Segunda (SergiEnrich,Keko si BorjaBaston),au si experienta de anul trecut,nu au probleme cu fiscul si nici o presiune prea mare din partea publicului.Un amestec important.

Vroiam sa povestesc,un pic,despre toate echipele care-mi plac,dar sunt aproape toate,asa ca o sa fiu mai concis si o sa specific cele care nu-mi plac:
1.Levante
nu mi-a placut nici cand jucau in Europa,medie de varsta mare,pentru astia conteaza dar meciul cu Valencia
2.Sociedad
exceptand meciurile cu Real,Barça si Bilbao nu pot sa ma uit la alt meci cand joaca ei;nu inteleg deloc ideea cu Moise antrenor
3.LasPalmas
i-am vazut de mai multe ori,anul trecut,in Segunda;jucatori cu probleme de greutate,'mucha fiesta' in insula;au trei jucatori cu tehnica deosebita,restul nu fac bien fata nici in Segunda...
4.Granada
imi place la nebunie stadionul (ca si al lui Elche,de altfel),dar au trei ani de cand nu joaca fotbal;aveau si jucatori,acum trei ani,dar s-au imprastiat toti...
5.Betis
astia sunt in Primera pentru ca au public de ChampionsLeague,in rest infractori la conducere si vedete de doi lei in teren (sunt si aici trei exceptii)
6.Espanyol
tot timpul aceeasi istorie,trei jocuri bune,trei proaste;cand nu respecta ritmul asta,se duc in Segunda

Atletico nu-mi displace,dar nu prea ma uit la meciuri,nu-mi place jocul.Anul asta le lipseste piesa cea mai importanta din echipa:Cholo.Pare mai interesat de tratamentul capilar decat de ce se intampla pe la echipa.Parca incearca sa schimbe 'tactica',nu mai joaca atat de direct,a si pierdut jucatori importanti pentru stilul asta:Miranda,Costa,RaulGarcia...

Faza cu arbitrii.Un tusier(nu s-a facut public numele) a facut plangere impotriva vicepresedintelui comisiei de arbitri,care facea presiuni sa arbitreze pro Real in El Clasico.Problema e ca saracul nu are nici un fel de 'acoperire' pentru ca nu s-au desemnat inca arbitrii pentru acest meci,se presupune doar ca cei mai buni arbitrii au mai multe sanse sa arbitreze derbyul....

:ok:
Cam defensiv Escriba pentru gustul meu, dar se simte mana lui la Getafe. La Elche a facut treaba foarte buna. Echipa incepuse sa joace bine si pe atac in al doilea sezon. Asta pana au aparut problemele financiare...
PS: Zici de Betis ca au infractori in conducere, dar Granada o lauzi... Mi se pare cea mai patata echipa din liga spaniola. 2 ani la rand au ramas in Primera doar prin hotii si aranjamente.