PDA

View Full Version : Etapa 2: Dinamo - CS U Craiova 1-0



Leo
12th July 2015, 19:02
Vineri, 17 iulie 2015, ora 21.00

Duba
14th July 2015, 09:57
Cred ca un X va multumi ambele echipe. :D

aLLiin
14th July 2015, 23:27
Aici vad 1...din pacate!

Leo
14th July 2015, 23:58
Vezi bine.

dextercioby
15th July 2015, 19:00
Clonele si insolventii. Tusea si junghiul. Meci de nula la nula.

cip
15th July 2015, 19:14
achiesez,nici eu n-o ziceam mai bine...:D

Leo
16th July 2015, 00:16
1 solist.

Johnny D
16th July 2015, 07:47
X! Cu greu poti vota altceva in "derby-urile" astea!:))

delaoltenia
16th July 2015, 10:06
1 solist .

Leul Oltean
16th July 2015, 15:44
Clonele si insolventii. Tusea si junghiul. Tot cu ''adevaratii'' esti ? :))
Meci de nula la nula.Neah ... vor fi goluri. Cu Botosani a fost intamplare/accident ca nu s-a marcat. Doua echipe cu aparari profilate sa primeasca :D ... in special a Craiovei.

Duba
17th July 2015, 11:30
Spurcaciunile sunt cam sfiioase. Nu se incumeta sa pronosticheze nici macar la meciul echipei lor de suflet. Intr-un fel ii inteleg, de atata amar de vreme s-au facut de kakat nu numai in Europa, unde au un palmares teribil:D, ci si in amaratul nostru de campionat. :D

Sir. Eko
17th July 2015, 11:41
Pe ce stadion joaca ?

Duba
17th July 2015, 11:59
Cum unde se joaca????!!!!! In fosta groapa de gunoi a capitalei, actuala groapa cu gloabe.:D

Sir. Eko
17th July 2015, 12:49
Cum unde se joaca????!!!!! In fosta groapa de gunoi a capitalei, actuala groapa cu gloabe.:D

Da nu stiam daca joaca si ei pe National Arena. Vreau sa prind un meci pe stadionu ala...in groapa mere dracu.

solaris
17th July 2015, 14:12
Intra si achizitia aia de 100 de kg? Atacantul cu pofta de mancare de la Dinamo? Marele gurmand Harlem-Eddy GNOHERE! Cand va descoperi sarmalele, ciorba de burta si zacusca de vinete...sa te mai tii! E opera strambului, expert in fizica cuantica intarziata!

:evil:

Lordliv
17th July 2015, 14:40
cu kay si izvoranu pe fund este greu sa nu iei gol(uri).

dar poate csu da mai multe decat primeste.:D

Capitanu.Burcea
17th July 2015, 15:46
Suntem blestemati ca golgheterii nostri sa inscrie hattrick la debut, apoi sa intre pe sec si reziliere de contract :D

C a t a l i n
17th July 2015, 17:01
cu kay si izvoranu pe fund este greu sa nu iei gol(uri).

dar poate csu da mai multe decat primeste.:D

Fii serios! In primul rand ca cei doi mentionati de tine nu sunt titulari. Achim - Acka - Popov - Vatajelu a fost, de la dreapta la stanga, linia defensiva a Craiovei la ultimul meci. Si la mijloc e un pic peste Dinamo.
In plus, cine sa dea gol pentru noi? Alexe? Ma faci sa rad.

Leul Oltean
17th July 2015, 17:05
dar poate csu da mai multe decat primeste.:DDa. :D
De fapt, o sansa (teoretica) ar fi : baietii sa joace precum in Austria, cu pressing foarte avansat, in jumatatea adversa si cu mare consum de energie pe tot terenul ... senzatia mea este ca stau bine la capitolul fizic. Cel mai bun exemplu acolo : meciul cu Ludogorets, in care ai nostri au fost clar mai buni si au jucat cum spuneam.
Daca jucam altfel ... mi-e teama ca luam de nu putem duce. :))

Suntem blestemati ca golgheterii nostri sa inscrie hattrick la debut, apoi sa intre pe sec si reziliere de contract :DDa. :D

Lordliv
17th July 2015, 17:48
Fii serios! In primul rand ca cei doi mentionati de tine nu sunt titulari. Achim - Acka - Popov - Vatajelu a fost, de la dreapta la stanga, linia defensiva a Craiovei la ultimul meci. Si la mijloc e un pic peste Dinamo.
In plus, cine sa dea gol pentru noi? Alexe? Ma faci sa rad.

sry,
daca te documentai inainte de a posta, aflai ca acka,popov si tarnacop,accidentati,nici nu au facut deplasarea.
lor li se adauga ma vechii accidentati ivan si madson.

dinamo a facut in returul trecutului campionat la craiova cel mai bun meci.
este posibil si acum sa recidiveze.
mai ales cu ambitia puriului!:D

ok.merita sa te fac sa razi si alexe sa nu dea gol.:D (parca si asta era accidentat)

ps nici cu izvoranu lucrurile nu prea merg bine.s-ar putea sa intre avramia.:)

Lordliv
17th July 2015, 17:59
echipele probabile dupa gsp



Dinamo: Cerniauskas - Feussi, A. Marc, Mevlja, Fai - Nedelcearu, Vojnovici - Gavrilă, Van Haaren, C. Matei - V. Lazăr

CS U Craiova: Bălgrădean - S. Achim, Izvoranu, Kay, Vătăjelu - Herghelegiu, Mateiu, Nuno Rocha, Bancu - Bawab, Curelea

cip
17th July 2015, 18:53
De fapt, o sansa (teoretica) ar fi : baietii sa joace cu pressing foarte avansat, in jumatatea adversa si cu mare consum de energie pe tot terenul ...
recunosti din prima connaisseurii,astia nu se joaca cu tactica...nea mircea radulescu poate sa se retraga linistit la pensie...:))
parca vad dupa meci comentariul ariciului,nush care echipa si-a dorit mai mult victoria...:happy
eu de cand va tot spun,baiatul asta fugit de-acasa e o sursa inepuizabila de haz,un fel de halagian,titi teasca si sebi domozina intr-unul singur...
isi dau palme aia de la kinder surprize...:happy

Bobi Cearton
17th July 2015, 19:56
Un joc care nu duce nicaieri, nu vor juca in Europa chiar daca la finalul campionatului vor obtine locuri fruntase. S-ar putea sa ma uit la meci, l-a luat Dolce.

Leul Oltean
17th July 2015, 20:00
Eu, in schimb, nici nu-mi mai pierd timpul sa imi dau cu parerea, despre cum e sau cum nu e ... Ioji. S-a prins toata lumea ca e trompeta. :D

Lordliv : eu am auzit ca nici Achim nu e ok, s-ar putea sa il vedem pe Dumitras.

Bobi : Toate meciurile au fost luate (si) de Dolce.

Lordliv
17th July 2015, 20:08
Eu, in schimb, nici nu-mi mai pierd timpul sa imi dau cu parerea, despre cum e sau cum nu e ... Ioji. S-a prins toata lumea ca e trompeta. :D

Lordliv : eu am auzit ca nici Achim nu e ok, s-ar putea sa il vedem pe Dumitras.

Bobi : Toate meciurile au fost luate (si) de Dolce.

dupa prosport,dumitras ar juca central cu izvoranu.
iar kay cu mateiu la inchidere.


ps,echipa data in micapi ar fi cea mai buna.cu ferfelea si curelea titulari.

Leul Oltean
17th July 2015, 20:13
Poate e mai bine. Oricum, ar fi sansa lui Dumitras sa demonstreze ca nu a fost luat degeaba.

Hingherul
17th July 2015, 20:55
Avem rasi insolventi la TV! /hello/hello/hello
si... csucisti anonimi... pe forum :D


hai juvetii! Olgutz de mic :D

Leo
17th July 2015, 21:01
Avem rasi insolventi la TV! /hello/hello/hello
si... csucisti anonimi... pe forum :D


hai juvetii! Olgutz de mic :D

Si gura casca. :))

TheIceMan
17th July 2015, 21:03
na ca s-a inchis votul pana sa dau click.... :)) deci bazat pe analiza oltenilor de pe thread, bate Dinamo :D

Hingherul
17th July 2015, 21:04
Si gura casca. :))
parca vad ca va strica nea marinii calculele si dupa meci... reluati numaratoarea la punctul ala din prima etapa :))


"un over 2.5 aici" cum ar zice ariciul analist:happy

Leo
17th July 2015, 21:06
De grija noastra ti-ai sacrificat seara asta, sau stai prost cu banii?

Hingherul
17th July 2015, 21:08
stii ca e mereu o placere. de ce spui ca e grija? :D

Leo
17th July 2015, 21:13
Of of... mai Ionut...

Hingherul
17th July 2015, 21:14
cine e Ionut?

Leo
17th July 2015, 21:16
In niciun caz tu.

Cristy RVD
17th July 2015, 21:18
penalty la nedelcearu - vatajelu? se cam putea da :D

Hingherul
17th July 2015, 21:18
pai si cine e de oftezi dupa el pe aici? :))


nici vorba de penalty. trebuia rosu pentru simulare :D

Hingherul
17th July 2015, 21:25
s-a oprit meciul sa dea apa la caini :happy:happy:happy

Leo
17th July 2015, 21:27
Razi ca broasca la inundatie.

Hingherul
17th July 2015, 21:29
golul oltenesc pluteste in aer....

Srdjan
17th July 2015, 21:30
Meciul asta miroase a X

Hingherul
17th July 2015, 21:33
rotariu ala si-a luat adidasi noi? ca vad ca sta numai cu ochii la ei cand are mingea :))

Leo
17th July 2015, 21:36
Srdjan, schimba si tu semnatura aia.

Srdjan
17th July 2015, 21:41
Done :D

Hingherul
17th July 2015, 21:42
e altceva acum :))

Srdjan
17th July 2015, 21:54
Mai realist :D

Leul Oltean
17th July 2015, 22:01
penalty la nedelcearu - vatajelu? se cam putea da :DPai daca la asta dai penalty, inseamna ca la faza lui Bawab din etapa trecuta trebuia penalty, rosu la Brown, excludere din viata sportiva, strangulat cu siretul de la bocancul stang, spanzurat cu capul in jos, jupuit de viu, clubul din Botosani amendat cu 100,000 euro si interdictie de a mai organiza meciuri pe teren propriu pana in 2021, luna august.
Btw ... si Covaci asta e dus cu pluta. Trebuiau 4 galbene in repriza asta (2 atacuri la Curelea ... la unul nu a dat nici fault, unul la Feussi si unul la Nedelcearu). Fluierasii astia ori sunt idioti ori au tema.

Un singur lucru ma bucura : nea Sorin a abordat meciul foarte bine, adica asa cum am zis eu :D. Din pacate, nu prea are cu cine, baietii gresesc mereu ultima pasa.

Cristy RVD
17th July 2015, 22:02
Mie mi s-a parut ca s-ar putea da, iar comparatia ta cu etapa trecuta e irelevanta in cazul de fata.

Leo
17th July 2015, 22:04
e altceva acum :))

De ce stai pe invizibil? Pe cine pandesti? :D

Hingherul
17th July 2015, 22:07
infractorii. :))

Bobi Cearton
17th July 2015, 22:11
Sa-mi spuneti si mie cand se deschide scorul.

Leo
17th July 2015, 22:12
Tu n-ai televizor?

Bobi Cearton
17th July 2015, 22:14
Tu n-ai televizor?

Am dar ma uit pe Investigation Discovery, e un film fain.

Srdjan
17th July 2015, 22:25
Nu-mi place sa arunc cu pietre, insa Dinamo este echipa din Liga 1 care te baga cel mai usor la somn

delaparis
17th July 2015, 22:29
perfect pt transmisia de finalul serii :D

Hingherul
17th July 2015, 22:34
propun sa se mai ia o pauza sa se dea apa la caini. par lesinati :D

Bobi Cearton
17th July 2015, 22:36
Craiova joaca rezonabil.
Mateiu jucator bun.:yes:

delaparis
17th July 2015, 22:36
Mateiu imi aduce aminte de Irimescu pe vremuri. Trage extraordinar de puternic ... pe langa poarta :D Doar ca nu e stangaci

Bobi Cearton
17th July 2015, 22:38
Mateiu imi aduce aminte de Irimescu pe vremuri. Trage extraordinar de puternic ... pe langa poarta :D Doar ca nu e stangaci

Irimescu era inalt, ciolanos, sut tip dinamita.

delaparis
17th July 2015, 22:42
Nu era foarte inalt. Cam 1m80 pe acolo ... dar se tinea bine pe picioare si dadea bine ... din pumni :)


Ontopic: Rotariu pentru noi esti Barboianu doi /hello/hello/hello
:D

Leo
17th July 2015, 22:43
Gol Dinamo. :D

Capitanu.Burcea
17th July 2015, 22:43
Guoooool!! :D

Bobi Cearton
17th July 2015, 22:44
Rezultatul e nedrept.

delaparis
17th July 2015, 22:45
a trebuit sa-l trag de coada oe Rotariu sa inscrie si el :D

Capitanu.Burcea
17th July 2015, 22:50
Rezultatul e nedrept.

Adevarat, dar noi nu avem nicio vina :)

LE. Un gol de 4 puncte. Noapte buna.

Leo
17th July 2015, 22:53
Drept, nedrept, putin imi pasa. La sfarsitul campionatului nu-si aminteste nimeni decat de clasament. Deci, bravo Dinamo!

Hingherul
17th July 2015, 22:55
hahaha ce echipa penibila clona asta. daca si rasii i-o trag.....

Leo
17th July 2015, 22:57
1
aLLiin, Capitanu.Burcea, chimbonda, Dario, delaparis, Fedayn, leodacin, reivan


Felicit cunoscatorii!

Srdjan
17th July 2015, 23:03
Bawab, sincer dupa meci: "Suntem niste prosti!" Bravo, baiete!

Leul Oltean
17th July 2015, 23:03
Rezultatul e nedrept.Nedrept, dar util. :yes:
Ma bucur enorm ca au luat bataie, in opinia mea Cartu are in acest moment toate argumentele pentru a cere transferuri. Pentru mine, egalul era mai rau ca o infrangere ... nu ma interesa deloc. Am intalnit cea mai slaba echipa Dinamo de cand ma uit eu la fotbal (poate pe parcurs jocul lor va creste, dar asa cum s-au prezentat astazi sunt de locul 10 in cel mai bun caz).
Cartu a pregatit meciul perfect, dar nu a avut cu cine.

Leul Oltean
17th July 2015, 23:35
Mateiu imi aduce aminte de Irimescu pe vremuri. Doamne fereste ! ...
Din 30 de suturi-bomba de la 30 metri, Irimescu cadra pe spatiul portii cel putin 25 (si erau fie greu de aparat, fie imposibil :D). Mai mult, avea o tehnica de lovire a mingii incat, daca isi propunea, aceasta nu se ridica de la pamant mai mult de 1m.
Mai mult, era un excelent inchizator-piston, unul dintre cei mai buni pe care i-a avut fotbalul romanesc. Deocamdata, Mateiu este un jucator rudimentar. ;)
btw, Mateiu este mai inalt ca Irimescu.

Hingherul
17th July 2015, 23:38
ce chef de vorba are ariciu dupa ce e ciufulit :))

delaparis
17th July 2015, 23:39
Cartu a pregatit meciul perfect, dar nu a avut cu cine.

Ambele echipe s-au prezentat bine dpdv tactic. Presing sus, posesie, viteza la pase, pase scurte de preferat si in sensul jocului etc ... s-a vazut ca sunt antrenori cu experienta la carma. Craiova a ajuns mai repede si mai des in fata portii dar ineficace la finalizare. Dinamo a ajuns chinuit la 20 metri de poarta si acolo nu prea avea solutii. Dar cand a fost sa fie executie exacta a rupt filmul.
Un fel de meci din Serie A intre Milan si Inter sau Juve vs Napoli :)

Leul Oltean
17th July 2015, 23:49
Ambele echipe s-au prezentat bine dpdv tactic. Eu sunt de acord cu ce spui. Dar si tu trebuie sa fii de acord cu schimbarea (cat mai rapida) a incompetentilor de pe intern. :D

delaparis
18th July 2015, 00:00
Mercato e inca deschis. Sa vedem ce oferte avem :D

Leul Oltean
18th July 2015, 00:07
Sunt oferte ... nu foarte multe, dar sunt. Johnny, reivan ...
Pana prin aprilie-mai a fost si Cristi RVD, dar a pierdut niste puncte la faze de genul ''oltenii sunt cea mai spurcata natie'' si nu se mai califica.

Lordliv
18th July 2015, 10:05
punctul slab.izvoranu-balgradean.se cunoastea ca au jucat la dinamo si au semnat angajamentul.:D

Bawab: Sincer, suntem proști!
da, foarte prosti ca te bazezi pe fosti jucatori ai lui dinamo in meciul cu dinamo.

cum spuneam,va fi un start ratat de campionat.
si vine meciul cu astra...

stiai ca nu vei beneficia de cuplul madson-brandan,care ti-a dus echipa in spate campionatul trecut si nu iei nicio masura.in schimb bagi bani in "kamikaze" ca sa pui umarul sa dai jos guvernul.

cip
18th July 2015, 11:45
afara si cu unii si cu altii...:rosu:
fotbalul romanesc ar fi mult mai curat fara dinamo si csuc :D
si Steaua aia in nu mai stim cate triunghiuri:rasc:

Ferko
18th July 2015, 12:09
Probabil nici una din echipe nu s-a "incalzit" inca ! Daca are cine si ce sa incalzeasca. Eu m-am saturat de bambilici. Vreau FOTBAL si la noi, daca nu este trec iar pe englezi, spanioli, nemti, italieni.

six
18th July 2015, 12:27
....si Steaua aia in nu mai stim cate triunghiuri:rasc: :happy:happy:happy

Leul Oltean
18th July 2015, 12:28
Vreau FOTBAL si la noi, daca nu este trec iar pe englezi, spanioli, nemti, italieni.Asa amenintare nu am mai vazut de pe vremea lui TataPuiu1995, care ameninta pulimea ro-microb ca ... isi da demisia de la nationala, daca ... :))

Leul Oltean
19th July 2015, 15:46
Guoooool!! :DDa' stiu ca v-au chinuit oleaca, negriciosii astia (Rocha, Bawab ...). Voi avea o discutie cu ei, data viitoare (indiferent rezultatul pentru care cad la pace) sa fie nitel mai blanzi ... :sneaky:

Lordliv
19th July 2015, 16:36
Da' stiu ca v-au chinuit oleaca, negriciosii astia (Rocha, Bawab ...). Voi avea o discutie cu ei, data viitoare (indiferent rezultatul pentru care cad la pace) sa fie nitel mai blanzi ... :sneaky:



balgradean iese de 2 ori aiurea prin careul de 16 m (de prin min 75) ,iar cand trebuia sa iasa in 6 m ,la faza golului,ramane pironit.
sa nu mai vorbesc de alt dinamovist,izvoranu.
nu sare in 6 m la centrare...
a venit rednic,au inceput miscarile gen... borcea.:D
cartu,neasteptat de calm...

Capitanu.Burcea
20th July 2015, 08:22
Da' stiu ca v-au chinuit oleaca, negriciosii astia

Ne-au chinuit toti cei 22 din teren, fara exceptie :)

Unul dintre putinele meciuri in care Craiova poate urca vartos in jumatatea adversa este cel cu Dinamo, altfel nu e o echipa de la care sa astepti sa faca jocurile (in deplasare, zic). Pe final nu i-au mai ascultat picioarele si au scapat din mana si punctul pe care-l meritau din oficiu.

cimitiru' ghencea
20th July 2015, 09:26
iar l-au scapat apartinatorii pe lordliv pe forum...:D
ne calarira oltenii ,nenicule ,da' e bine ca rednic nu-i stoican ...
victorie meritata .:D

Johnny D
20th July 2015, 10:59
Ne-au chinuit toti cei 22 din teren, fara exceptie :)

Macar pe voi cand va chinuie, mai si castigati!
Eu as zice ca e mult mai bine decat sa va chinuie si sa pierdeti, ce ni s-a intamplat noua anu trecut!:P

Lordliv
20th July 2015, 15:55
iar l-au scapat apartinatorii pe lordliv pe forum...:D
ne calarira oltenii ,nenicule ,da' e bine ca rednic nu-i stoican ...
victorie meritata .:D

dinamovist nesimtit.
pleonasm?:D

petea
20th July 2015, 16:22
iar l-au scapat apartinatorii pe lordliv pe forum...:D
ne calarira oltenii ,nenicule ,da' e bine ca rednic nu-i stoican ...
victorie meritata .:D

Cu oltenii nu-i de glumit.

Fedayn
20th July 2015, 17:11
dinamovist nesimtit.
pleonasm?:D

oltean destept...asta da pleonasm :rolleyes:

Lordliv
20th July 2015, 17:22
da, se confirma.:D
dinamovisti nesimtiti.
si nesimtirea lor tolerata pe ols.

next!:))

Cristy RVD
20th July 2015, 18:08
balgradean iese de 2 ori aiurea prin careul de 16 m (de prin min 75) ,iar cand trebuia sa iasa in 6 m ,la faza golului,ramane pironit.
sa nu mai vorbesc de alt dinamovist,izvoranu.
nu sare in 6 m la centrare...
a venit rednic,au inceput miscarile gen... borcea.:D
cartu,neasteptat de calm...

eh, sa fim seriosi acum.

Lordliv
20th July 2015, 18:50
tu nu ai auzit ca oltenii nu glumesc?:rolleyes:

Cristy RVD
20th July 2015, 19:09
auzisem ceva, dar cu gandit in loc de glumit :D

Lordliv
20th July 2015, 19:12
iar tastezi cand ar trebui sa faci altceva.cu mainile, spre exemplu.;)

cimitiru' ghencea
21st July 2015, 09:34
Cu oltenii nu-i de glumit.

eu vorbeam cat se poate de serios...:))

Lordliv
21st July 2015, 20:40
de cand astepta dinu centrarea! ( stiind ca dinamovistul izvoranu va sta cuminte:D)

Cornel Dinu a glumit pe seama execuției lui Fai, dar nu l-a uitat nici pe Izvoranu, pe care l-a desființat.

"E un zîmbet în plus pentru Dinamo, la peluza dinspre Spitalul de Urgență, unde e atîta suferință. De data asta Fai a nimerit centrarea pe care o greșise cu cîteva minute înainte, cînd trimisese undeva spre salonul de operații.

De data asta nimerește direct capul lui Rotariu, care a scăpat din marcajul lui Izvoranu, despre care mă întreb dacă e într-adevăr fotbalist. Turnul ăsta care se numește Izvoranu nu știu dacă a făcut un marcaj în viața lui", a glumit Cornel Dinu la Dolce.

:))

cimitiru' ghencea
22nd July 2015, 11:29
adevarul e ca izvoranu a plecat de la dinamo la real madrid ...:sneaky:
era bun tare ...:))

Lordliv
22nd July 2015, 18:08
Silviu Izvoranu, atac dur la Cornel Dinu: Să-și vadă de fetișurile lui! Să nu sufere de complexul Oedip
:))

"În primul rînd nu e în măsură să-și dea cu părerea asupra jocului meu. Eu am antrenor, și nu unul, chiar doi."

:happy
asa este, sorin "si-a dat cu parerea asupra jocului" lui izvoranu!
l-a dat afara din lot pe avramia!:D

Leul Oltean
22nd July 2015, 18:14
adevarul e ca izvoranu a plecat de la dinamo la real madrid ...:sneaky:
era bun tare ...:))Nu stiu cum ERA cand a plecat de la Dinamo, insa acum cu certitudine e mai bun decat fundasii vostri centrali. ;)