PDA

View Full Version : Meci Lucian Bute pe 15 august 2015



Hingherul
7th July 2015, 01:03
Pugilistul Lucian Bute a anuntat, luni, pe pagina sa de Facebook, ca urmatorul sau meci va avea loc in data de 15 august, la Montreal, el precizand ca este foarte motivat, dupa aproape un an si jumatate de pauza, scrie Mediafax.

"Voi boxa pe 15 august la #Montreal #CentreBell... Foarte motivat dupa 17 luni de pauza...", a scris Bute.

Pugilistul roman a avut ultimul meci oficial in ianuarie 2014, cand a fost invins la puncte de canadianul Jean Pascal. Lucian Bute ar fi trebuit sa boxeze in data de 6 decembrie 2014, cu argentinianul Roberto Bolonti, dar confruntarea a fost anulata dupa ce romanul s-a accidentat la spate.



daca doriti sa radeti de acest Simon Halep al boxului romanesc....

cip
7th July 2015, 20:38
ce sa mai radem,asta mai e si galatean...:(
un meci de badminton intre Lucian si Simona mi s-ar parea mult mai inspirat...castiga un roman si scapa si Bute fara ochi umflati...salvam si onoarea romanilor pana la urma...trei lovituri dintr-o piatra...:D

Lucian86
9th July 2015, 16:17
Sa vedem cu cine...un adversar de 2 lei ar fi o pierdere de timp..ca tot a pierdut timp in ultima vreme

Numero Dieci
11th July 2015, 21:38
Sa vedem cu cine...un adversar de 2 lei ar fi o pierdere de timp..ca tot a pierdut timp in ultima vreme

Cred ca tocmai asta va fi.Haymon va dezgropa un mort din cimitirul din Quebec care va fi adus sa fie carne de tun pt Lucian.

Dupa care cred ca meciul viitor va fi randul lui Bute sa joace acest rol probabil impotriva lui Stevenson.Il decapiteaza Adonis.

Cel putin asa se aude.

Lucian86
15th July 2015, 01:58
Cred ca tocmai asta va fi.Haymon va dezgropa un mort din cimitirul din Quebec care va fi adus sa fie carne de tun pt Lucian.

Dupa care cred ca meciul viitor va fi randul lui Bute sa joace acest rol probabil impotriva lui Stevenson.Il decapiteaza Adonis.

Cel putin asa se aude.

Pana la urma adversarul va fi Di Luisa, un italian.

Il cunosc foarte bine. Candva cica era o speranta a Italiei. A fost pus la punct de Ndiaye (care i-a aratat barbia slaba pe care o are) si de Rebrasse (care i-a aratat inima slaba). Loveste bine insa si are destula putere (teoretic niste probleme i-ar putea pune deci lui Bute). Este insa destul de lent si se misca foarte putin.

Nu cred ca va avea vreo problema Bute (daca va fi un Bute decent). Il vad castigator prin KO

delaparis
16th August 2015, 01:10
Onlinesport.ro transmite duminica dimineata de la ora 5:00 a Romaniei meciul prin intermediul caruia Lucian Bute revine in ring dupa o pauza de un an si jumatate.
http://www.onlinesport.ro/alte-sporturi/box/live-lucian-bute-andrea-di-luisa-duminica-ora-500-nid-115283/

Capitanu.Burcea
29th November 2015, 09:27
Surprinzator daca ati ascultat transmisia Radio Romania, printul din Pechea a pierdut dupa ce Adi Fetecau ne asigurase ca a numarat cel putin 7 reprize pt noi, plus doua egale :))

Leul Oltean
29th November 2015, 11:16
Daca esti chitit:D pe distractie, citeste livetext ols.ro al meciului, scris la cald de relansat (probabil a fost relansat ... sper ca e relansat :))).
Acolo Bute a castigat cel putin 11 reprize, da' clar de tot, pline de sange ... :D

Nu am vazut meciul, m-am trezit la 06:00 dar nu era pe nicaieri. Nici nu stiu daca l-a dat cineva ... la 06:30 inca nu era si m-am culcat la loc, normal.
Pricep totusi din alte cronici ca a fost meci egal, ceea ce pentru Bute inseamna mai mult decat victorie. Bravo, barbate ! :yes:
Insa (ceea ce nu stie relansat) la profesionisti nu e ca la olimpiade. Se da victorie pentru detinatorul titlului, asa e in ... box. ;)

Numero Dieci
29th November 2015, 14:04
Chiar daca a pierdut Bute a luptat bine.Este prima infrangere care nu taie din prestigiul sau.

DeGale s-a tinut de cuvant si a incercat un Marvin Hagler sa-l scoata repede dar Bute a raspuns bine.Chiar a dus surprinzator de bine loviturile englezului si l-a si prins tare de cateva ori.

Cheia meciului cred ca a fost in jocu lde picioare al lui DeGale-chiar semana cu Lucian la aceeasi varsta;Bute ca si alti boxeri ajunsi la aceasta varsta isi planteaza mult mai mult picioarele mergand pe lovituri de forta si devine oarecum un plodder.Nu mai are joc de picioare.
Insa acest meci arata ca desi nu este de top inca este u nboxer solid.Doar ca are nevoie de boxeri care sa nu fuga prea mult de el.Il vad bine in meciuri cu Abraham,Stieglitz,Ramirez sau Murray(boxeri de sau in jurul top 10) insa sunt meciuri cam greu de facut.Cine stie daca Groves nu-si revine mental si el poate fi o varianta.
Acu mca Ward a urcat la light heavy DeGale este in opinia mea cel mai bun la super middle insa va trebui sa il bata pe Jack pt a dovedi acest lucru.

Lucian86
29th November 2015, 17:17
Chiar daca a pierdut Bute a luptat bine.Este prima infrangere care nu taie din prestigiul sau.

DeGale s-a tinut de cuvant si a incercat un Marvin Hagler sa-l scoata repede dar Bute a raspuns bine.Chiar a dus surprinzator de bine loviturile englezului si l-a si prins tare de cateva ori.

Cheia meciului cred ca a fost in jocu lde picioare al lui DeGale-chiar semana cu Lucian la aceeasi varsta;Bute ca si alti boxeri ajunsi la aceasta varsta isi planteaza mult mai mult picioarele mergand pe lovituri de forta si devine oarecum un plodder.Nu mai are joc de picioare.
Insa acest meci arata ca desi nu este de top inca este u nboxer solid.Doar ca are nevoie de boxeri care sa nu fuga prea mult de el.Il vad bine in meciuri cu Abraham,Stieglitz,Ramirez sau Murray(boxeri de sau in jurul top 10) insa sunt meciuri cam greu de facut.Cine stie daca Groves nu-si revine mental si el poate fi o varianta.
Acu mca Ward a urcat la light heavy DeGale este in opinia mea cel mai bun la super middle insa va trebui sa il bata pe Jack pt a dovedi acest lucru.


De acord. Nu mai am nimic de adaugat.

Deci De Gale a castigat pe merit. Nu vreau sa aud de furturi insa bravo Bute.
Nu credeam ca poate lupta un meci atat de dur intr-un asemenea ritm. A aratat vointa, spirit de sacrifiu si putere mentala. :ok:

melo
29th November 2015, 21:17
Am vazut meciul din repriza a 7-a. Bute tot cu stilul lui. Daca nu incasa atatea crosee de stanga cred ca putea castiga meciul. Nu stie sa boxeze inside, atunci de ce stai cu el la bataie, doar sa ne arate ca rezista la lovituri? Meciul se castiga pe reprize. Cand e in distanta tine dreapta sus cand sunt unu pe altul o lasa jos. Cand am timp o sa revad tot meciul.

Lucian86
30th November 2015, 01:18
Am vazut meciul din repriza a 7-a. Bute tot cu stilul lui. Daca nu incasa atatea crosee de stanga cred ca putea castiga meciul. Nu stie sa boxeze inside, atunci de ce stai cu el la bataie, doar sa ne arate ca rezista la lovituri? Meciul se castiga pe reprize. Cand e in distanta tine dreapta sus cand sunt unu pe altul o lasa jos. Cand am timp o sa revad tot meciul.

Si ce vroiai sa faca ? De Gale era mai tanar, mai rapid, mai agil. Trebuia sa fie agresiv.

Capitanu.Burcea
4th December 2015, 02:14
Pricep totusi din alte cronici ca a fost meci egal, ceea ce pentru Bute inseamna mai mult decat victorie. Bravo, barbate ! :yes:

Daca era egal ii dadea victorie canadianului :D

Eu am ascultat la radio si la final asteptam doar formalitatea: Bute castiga ca Celta Vigo cu FC Arges :D Numai ca Fetecau tacea si din sala se auzeau fluieraturi. Atunci a intervenit din studio unul mai hatru: Zice: Adrian, ne lasi in suspans cu rezultatul final? :D Si asta cu o voce stinsa, de unde pana atunci nu comentase decat pumnii canadianului: aaa, da, nu inteleg cum, decizia a fost, desi aaa, a fost echilibrat, asa ceva...

Nu s-a mai facut de ras, in sensul ca nu a mai fost lamentabil. Dar se pare ca a pierdut clar. Ca el nu stie sa piarda si da apa la moara contestatarilor, cu poze si ironii de *****, e altceva. Dar am inteles ca i-a umflat ochii, a dat fo' 100 de pumni in plus tiganusul ala...

PS. Eu in general tin cu echipele englezesti. Un pic am tinut si cu englezul asta :D Pe bune, asta nu e box. Vrem si noi sa fim acolo, dar cu asa sportivi de carton nu ma dau convins usor. Meh, ala din Ploiesti a mancat bataie in toate meciurile pe care le-am vazut si a fost dat ba invingator, ba s-a dat egal. Ba s-au numarat nu stiu cate secunde in plus ca sa se ridice de jos. Nu ma pricep la scorecard, dar am bun simt si nu halesc chiar orice made in romani. L-am adorat pe Gatti. Cum l-a facut el de caca pe asta umflat cu carnati, in nici doua reprize, Dumnezeule :))