PDA

View Full Version : Etapa 1: CS U Craiova - Botosani 0-0



Leo
29th June 2015, 23:50
Duminica, 12 iulie, ora 18.30

Duba
30th June 2015, 12:56
Craiolguta are meci greu cu moldovenii botoseneni. Nu cred ca clona va reusi mai mult de un X.

Tim
30th June 2015, 12:59
Vorbeste spanzuratul de funie! Moshule, steaua nu mai exista!!!!!

Duba
30th June 2015, 13:02
Vorbeste spanzuratul de funie! Moshule, steaua nu mai exista!!!!!

Vorbesti pe nas ca orice filorus.:D

Leul Oltean
30th June 2015, 18:57
Ogica fecesebistu. :D

delaoltenia
1st July 2015, 08:49
1 solist

Leo
3rd July 2015, 17:41
Egal. 1-1

singuratic83
4th July 2015, 22:24
Gazdele isi propun titlul, botosanenii pot acuza deplasarea din Georgia. 1 solist.

aLLiin
10th July 2015, 16:18
1 solist

Leul Oltean
12th July 2015, 11:35
Gazdele isi propun titlul ...Mihaita Plesan nu mai este la echipa. :D

Pentru tataie Duba : mosule, incerc sa dau un pronostic aici (poate il pun si la pariuri, ma mai gandesc). Doua echipe care au ca obiectiv playoff (=> automat Europa, foarte posibil) insa cu aparari slabe, in momentul de fata.
Pronostic : over 2.5 ... eu asa vad meciul.

Sir. Eko
12th July 2015, 11:50
X. In liga 1 toate sunt X. Iar eu tot scot la pariuri pe X.

singuratic83
12th July 2015, 18:32
Mihaita Plesan nu mai este la echipa. :D

Plesan declarase?

Leo
12th July 2015, 19:30
0-0 la pauza. Moldovenii par mai in forma.

Hingherul
12th July 2015, 20:12
Pentru tataie Duba : mosule, incerc sa dau un pronostic aici (poate il pun si la pariuri, ma mai gandesc). Doua echipe care au ca obiectiv playoff (=> automat Europa, foarte posibil) insa cu aparari slabe, in momentul de fata.
Pronostic : over 2.5 ... eu asa vad meciul.

:happy:happy:happy:happy:happy

atata precizie.... mai ceva ca un statistician. de logica nu mai pomenesc. imbatabila :))

Hingherul
12th July 2015, 20:28
felicitari meseriasilor:

Duba, leodacin

a, si ariciului pentru buna dispozitie provocata :))

Leul Oltean
12th July 2015, 22:18
Acum pe bune, la unul dintre cele mai tari meciuri ale etapei, astia il deleaga pe cel mai prost arbitru din primele 3 ligi ... numele sau : pff, sigur e ruda cu trompeta de la Ciorogarla.

Hingherul
12th July 2015, 22:19
cate iti mai trebuiau sa iasa biletul? :D

Lordliv
13th July 2015, 00:05
cum am mai spus, cu mateiu si tarnacop centrali, si cu baluta in primul 11,craiova va avea un start ratat.
se simte lipsa lui madson si brandan.
iar terenul de la extensiv park este prielnic pentru tactica de 0-0 a lui cartu.

sa vina mai repede cei doi jucatori de la villarreal.:D

Johnny D
13th July 2015, 07:36
Care au jucat la Villareal in anii '90 sau cum?:))

Duba
13th July 2015, 08:43
Acum pe bune, la unul dintre cele mai tari meciuri ale etapei, astia il deleaga pe cel mai prost arbitru din primele 3 ligi ... numele sau : pff, sigur e ruda cu trompeta de la Ciorogarla.

Nu inteleg de ce te plangi, cand respectivul a gresit doar in favoarea voastra????!!!!

Leul Oltean
13th July 2015, 12:12
Nu inteleg de ce te plangi, cand respectivul a gresit doar in favoarea voastra????!!!!Daca ai vazut meciul si faci asemenea afirmatie, un singur lucru pot recomanda : nu iti mai pierde timpul cu fotbalul, te cam depaseste.
Cei de la Botosani au faultat tot meciul, in special fundasii (punctul lor slab, asa cum spuneam ... si s-a vazut : ocaziile* Craiovei au venit pe fondul marcajului prost, chiar pe centru), insa problema este ca au faultat si nu au fost sanctionati (cum trebuie), cartonasele au venit prea tarziu, dupa min 75-80 ...
In repriza a 2-a, au obstructionat si tras de timp continuu, intrari ca la judeteana etc.
Colac peste pupaza, in min 56 Brown a provocat penalty clar, insa Barsanul de la centru nu l-a vazut nici pe asta. Oarecum surprinzator, asistentii au judecat foarte bine toate fazele, unele chiar grele.

(*) este valabil si pentru ocaziile Botosaniului.

Duba
13th July 2015, 15:20
Cu siguranta ai vazut alt meci. Probabil ca faci confuzie cu Steaua-Astrolu', cand Hategan nu i-a eliminat pe Ropotan si pe francezul Rippert. La voi n-a fost nimic de acest gen. V-ati omorat intre voi si atat. Penalty zici, dar de ala neacordat botosenenilor prin min 80 nu spui nimic????

P.S.


Pronostic : over 2.5 ... eu asa vad meciul.

Mi-a placut pronosticul tau.:D Tot sa aiba casele de pariuri d-astia ca tine!:D

Tyler Durden
13th July 2015, 15:24
Brrr, ce parturi trage fosila!

Leul Oltean
13th July 2015, 16:23
Ce spun eu si ce zice Duba ... ma ia cu Astrolul si Ropotan. :)):))
Penalty zici, dar de ala neacordat botosenenilor prin min 80 nu spui nimic ?Daca ar fi asa cum spui, mi-ai da dreptate : inca o greseala de arbitraj, deci arbitru slab (asta am zis, de aici a plecat discutia).
Numai ca in min 80 botoseii gafaiau in careul propriu, respingand disperati atacurile oltenilor. Te referi probabil la o faza de prin min 88 cand, pe o contra, Kay l-a tinut discret de tricou pe un adversar IN AFARA CAREULUI si prostalaul barsan nu a observat (fault+ cartonas galben, sa zicem).
Mai zic ceva flagrant : prima ocazie a moldovenilor (lovitura libera peste zid urmata de reluarea spectaculoasa a lui Batin) a venit la cateva secunde dupa o intrare cu talpa a lui Brown asupra lui Bawab, langa careul botoseilor ... prostanul nu a vazut si aia au plecat pe contra etc.
Brown asta a faultat tot meciul, insa a primit galben abia prin min 82 ...

Mi-a placut pronosticul tau.Te cred. Cand iti iese 1/6 ... :D