PDA

View Full Version : 17 Miha Mevlja



Leo
29th June 2015, 21:50
Date of birth: Jun 12, 1990
Age: 25
Nationality: Slovenia Slovenia
Height: 1,90 m
Contract until: 30.06.2015




Fundasul central sloven Miha Mevlja, ultima oara la clubul Bnei Sakhnin (Israel), a semnat un contract cu FC Dinamo Bucuresti pana la 30.06.2017.

''Imi place fotbalul de lupta. Nu ma dau înapoi de la muncă pe teren, sunt dedicat echipei. Am venit la Dinamo fiindca vreau sa devin campion si mi-a placut ceea ce mi-au propus domnul Rednic si ceilalti conducatori''.

''Eu sunt agresiv ca fotbalist doar cat imi permite regulamentul, ma lupt pentru fiecare minge si caut sa-mi ajut colegii''

Mario Di Lazi
30th June 2015, 07:24
Vytautas Cerniauskas, Ionel Danciulescu și Miha Mevlja

redmyst
3rd July 2015, 03:22
Sa speram ca va fi bun slovenul, avem nevoie de un punct fix in defensiva. :yes:

C a t a l i n
3rd July 2015, 13:55
CV-ul lui e foarte bun daca il comparam cu alti jucatori care au dat pe la Dinamo in ultimii ani. De exemplu, Durimel. Mi se pare putin suprinzator cum a ajuns la noi un jucator care are intr-un sezon mai multe minute in Elvetia decat a strans Herea in doua. Iar Herea chiar a fost un jucator peste nivelul ligii 1, intr-o perioada in care aici se bagau bani. Totusi nu ma entuziasmez prea tare. E clar ca daca merita sa ramana in Elvetia nu ajungea la Dinamo.
Solutia cea mai buna si la indemana era pastrarea lui Machado.

Leo
31st August 2016, 16:14
Miha Mevlja a semnat cu Rostov pt 3 sezoane. Dinamo va primi 700.000 de euro iar Miha va castiga 1 milion de euro in cei 3 ani de contract.

Multumim pt tot ce ai facut pt noi si succes la noua echipa!

Clau7_D
31st August 2016, 17:41
Intre noi fie vorba Miha merita mai mult decat Dinamo :) eu unul ii multumesc pentru perioada petrecuta aici :yes:

Leo
31st August 2017, 20:40
Mevlja a fost vandut de Rostov la Zenit pt 8 milioane euro si prin urmare Dinamo primeste 800.000 de euro, adica 10 % din suma de transfer.