PDA

View Full Version : Alexandru Tudorie



delaoltenia
23rd June 2015, 11:17
http://i60.tinypic.com/rtpcsy.jpg


Alexandru Tudorie a fost transferat de la Otelul Galati si a semnat un contract valabil pe cinci sezoane cu clubul nostru .
Este un jucator nascut pe 19 martie 1996, la Galati, care a evoluat, pana in prezent, doar pentru Otelul. Acesta a fost promovat de la grupele de copii si juniori si a inceput sa evolueze constant, in Liga 1, in sezonul 2014-2015, cand a strans 24 de partide si 4 goluri. Pana sa se transfere la Steaua, a evoluat in 51 de jocuri oficiale in toate competitiile si a punctat de 6 ori, una dintre reusite fiind chiar impotriva Campioanei Romaniei. Alex face parte din lotul echipei nationale de tineret . La Steaua va purta tricoul cu n umarul 17 .

delaoltenia
23rd June 2015, 11:18
In primul rand, as dori sa punctez faptul ca sunt stelist din copilarie. Pentru mine, Steaua reprezinta o echipa cu stabilitate, la care sper sa ma adaptez usor si foarte rapid. Imi doresc foarte mult ca echipa din care fac parte de acum sa isi respecte traditia si, mai mult decat atat, sa contribui si eu la ascensiunea acesteia. Primul meu obiectiv, ca ordine cronologica, la Steaua este sa castig Super Cupa Romaniei, iar cel de-al doilea este sa ajung alaturi de colegii mei in grupele UEFA Champions League. Sunt convins ca Steaua va repeta performantele sezonului trecut pe plan intern"

Bine ai venit la Steaua si mult succes in tricoul ros-albastru !

Sir. Eko
23rd June 2015, 11:24
Legenda in Footbal Manager 15.
125 de goluri in 190 de meciuri ceva de genu are la mine pe salvare.

delaoltenia
15th July 2017, 18:31
Steaua Bucuresti anunta transferul lui Alexandru Tudorie la FC Voluntari, club la care acesta a mai fost imprumutat in sezonul 2015-2016.