PDA

View Full Version : 19 Fabian Himcinschi



Leo
22nd June 2015, 01:40
Full name: Fabian Adrian Himcinschi
Date of birth: 12 May 1994 (age 21)
Place of birth: Alba Iulia, Romania
Height: 1.87 m (6 ft 2 in)
Playing position: Striker


Fotbalistul in varsta de 21 de ani a fost testat timp de o saptamana de antrenorul Mircea Rednic, care si-a dat acceptul pentru inregimentarea fotbalistului ce s-a remarcat in 2011, la Campionatul European Under 17.

In 2010, acesta a debutat in Liga 1 cu Unirea Alba Iulia iar in vara urmatoare s-a transferat in Italia, la Empoli in Serie B. Revenit in tara la ACS Poli Timisoara, fiul antrenorului Adorian Himcinschi (actualmente la Performanta Ighiu) a mai trecut in acest sezon pe la FC Caransebes si CSM Rm. Valcea.



Atacantul albaiulian Fabian Himcinschi a semnat un contract cu prim-divizonara Dinamo Bucuresti, pentru un sezon, pana in vara anului 2016.

Leo
22nd June 2015, 01:44
''Cred ca era si momentul meu, nu pot fi decat bucuros si mult mai increzator in ceea ce priveste viitorul meu. Mi s-a dat o sansa foarte importanta. Multumesc lui Dumnezeu si oamenilor care au avut incredere in mine si in momentele mai grele ale carierei'' a declarat fotbalistul care in 2011 a fost inclus de UEFA in unsprezecele ideal al turneului final european.

C a t a l i n
22nd June 2015, 18:10
Se continua cu astfel de experimente, specifice perioadei actuale, in care Negoita conduce clubul. Baiatul asta nu face altceva decat sa continue o lista pe care s-au mai aflat Samoila, Horia Crisan, Alexandru Giurgiu, Velici samd.
Ar face bine Negoita sa lase glumele la o parte si sa aduca un atacant decent.

Leo
20th August 2015, 00:27
FC Dinamo si FC Dunarea Calarasi au ajuns la un acord pentru transferul temporar al atacantului Fabian Himcinschi (21 de ani) la echipa din Liga a II-a.

Lordul
21st August 2015, 23:01
Himcinschi era de viitor dar nu prea a confirmat sezonul trecut pe unde a fost :D