PDA

View Full Version : Baraj de promovare pentru Liga 3 (2015-2016)



solaris
12th June 2015, 21:46
Joi dimineață, la Casa Fotbalului, a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea programului meciurilor barajului de promovare în Liga 3. Se cunosc deja 38 de echipe campioane din cele 42 de campionate, în Brașov, Giurgiu, Neamț și Vaslui rămânând ca cel târziu în weekend să se afle și aceste ultime reprezentante.

42 de campioane județene se vor întâlni în 21 de duble tur-retur, pe 20 și 27 iunie.

Iată meciurile de baraj pentru promovarea în Liga 3:

Performanța Ighiu (AB) - Progresul Pecica (AR)
FC Aninoasa (DB) - Unirea Bascov (AG)
Potaissa Turda (CJ) - Luceafărul Oradea (BH)
Înfrățirea Agromec Hărman / ASF Zărnești* (BV) - Viitorul Ungheni (MS)
Olimpia Râmnicu Sărat (BZ) - Avântul Valea Mărului (GL)
FC Chitila (B) - CSM Oltenița (CL)
Viitorul II Constanța (CT) - Granitul Babadag (TL)
AFC Odorheiu Secuiesc (HR) - Nemere din Ghelința (CV)
CNS Cetate Deva (HD) - Gilortul Târgu Cărbunești (GJ)
FC Voluntari II (IF) - Arsenal Malu / Unirea Izvoarele* (GR)
ACS Fotbal Comuna Recea (MM) - Voința Cetate (BN)
CS Universitatea II Craiova (DJ) - Pandurii Cerneți (MH)
Unirea Mircești (IS) - Speranța Răucești / Voința Ion Creangă / Victoria Horia* (NT)
Sporting Turnu Măgurele (TR) - AS Milcov (OT)
Petrolistul Boldești (PH) - Unirea Fierbinți (IL)
Olimpia II Satu Mare (SM) - Luceafărul Bălan (SJ)
Inter Dorohoi (BT) - Bucovina II Pojorâta Ciocănești (SV)
ASU Politehnica Timișoara (TM) - Voința Lupac (CS)
Sport Club II Bacău (BC) - Atletico Vaslui / FC Gârceni* (VS)
Măgura Cisnădie (SB) - Flacăra Horezu (VL)
Victoria Traian (BR) - FC Panciu (VN)


Prima echipă va fi gazdă în manșa tur, care va avea loc pe 20 iunie, ora 17:30. Returul va avea loc pe 27 iunie, ora 17:30, pe terenul celei de-a doua echipe. Ultima zi pentru depunerea tabelelor nominale cuprinzând jucătorii care participă la jocurile de baraj este 17 iunie. Până pe 15 iunie, asociațiile județene de fotbal, respectiv AMFB, sunt obligate să comunice FRF - Departamentul de Competiții, în scris, echipele calificate pentru a participa la jocurile de baraj, precum și copia Certificatului de Identitate Sportivă al clubului respectiv/bonului de înregistrare a documentației la M.T.S..

Mario Di Lazi
22nd June 2015, 09:33
ASU Politehnica Timișoara (TM) - este echipa care a jucat in Liga 1? sau e doar o alta Poli... a 4a :))

Mario Di Lazi
29th June 2015, 09:10
Au promovat:
INTER DOROHOI (BT)
PERFORMANȚA IGHIU (AB)
FC ANINOASA (DB)
ÎNFRĂȚIREA AGROMEC HĂRMAN (BV)
OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT (BZ)
VIITORUL II CONSTANȚA (CT)
AFC ODORHEIU SECUIESC (HR)
CNS CETATE DEVA (HD)
FC VOLUNTARI II (IF)
FOTBAL COMUNA RECEA (MM)
CS UNIVERSITATEA II CRAIOVA (DJ)
SPERANȚA RĂUCEȘTI (NT)
SPORTING TURNU MĂGURELE (TR)
PETROLISTUL BOLDEȘTI (PH)
LUCEAFĂRUL BĂLAN (SJ)
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA (TM)
MĂGURA CISNĂDIE (SB)
CS PANCIU (VN)
LUCEAFĂRUL ORADEA (BH)
ATLETICO VASLUI (VS)
CSM OLTENIȚA (CL)