PDA

View Full Version : Copa America 2015



Pages : [1] 2

Nadalfan
21st May 2015, 14:32
Daca nu ma-nsel turneu' se tine-n Chile...
Ce o sa fie mai misto?Meciurile pline de spectacol intre echipele sud-americane sau tipele din tribuna?
Despre femei pana nu le vedem inca nu putem vorbi, dar despre echipe putem...
Grupele sunt asa:
Grupa A: Chile, Mexic, Ecuador, Bolivia
Grupa B: Argentina, Uruguay, Paraguay, Jamaica
Grupa C: Brazlia, Columbia, Peru, Venezuela

Lotul provizoriu al marilor echipe e asa:
Argentina :
Portari: Sergio Romero, Nahuel Guzman, Mariano Andujar, Agustin Marchesin
Fundasi: Pablo Zabaleta, Facundo Roncaglia, Ezequiel Garay, Martin Demichelis, Nicolas Otamendi, Federico Fernandez, Marcos Rojo, Milton Casco, Lucas Orban
Mijlocasi: Javier Mascherano, Lucas Biglia, Ever Banega, Roberto Pereyra, Fernando Gago, Angel Di Maria, Federico Mancuello, Maxi Rodriguez, Enzo Perez, Erik Lamela, Javier Pastore, Nicolas Gaitan
Atacanti: Lionel Messi, Sergio Aguero, Carlos Tevez, Ezequiel Lavezzi, Gonzalo Higuain
Pe hartie, superechipa...Jucatori unul si unul...Sunt cam principalii favoriti la turneu.

Brazilia :
Goalkeepers: Jefferson, Diego Alves, Marcelo Grohe, Neto
Defenders: Fabinho, Marcelo, Filipe Luis, Danilo, David Luiz, Marquinhos, Thiago Silva, Miranda, Gil
Midfielders: Luiz Gustavo, Elias, Fernandinho, Casemiro, Willian, Philippe Coutinho, Everton Ribeiro, Douglas Costa, Felipe Anderson, Fred, Rafael Alcantara, Kaka
Forwards: Neymar, Robinho, Roberto Firmino , Diego Tardelli, Leandro Damiao
Echipa e cam...Meh...Nu-mi place...Ma oftic ca Mario Fernandes de la CSKA Moscova tot nu vrea sa se prezinte.Ar fi fost o buna alternativa pentru Danilo.La fel, nu inteleg de ce Luiz Adriano nu e chemat.E peste Tardelli oricand.Sper ca macar-n poarta sa fie Diego Alves ci nu Jefferson, dar ma indoiesc ca se va-ntampla asta.

Trebuie spus ca Suarez nu va particpa pentru uruguayeni fiind inca suspendat.
Cea mai puternica grupa mi se pare grupa C, unde Columbia ii poate face pe Brazilia.Columbia are echipa buna de tot.James si armada de atacanti de valoare mare sunt in lot.

delaparis
26th May 2015, 15:58
Competitia va incepe pe 11 iunie iar finala are loc pe 4 iulie, Estadio Nacional, Santiago de Chile.

Nadalfan
2nd June 2015, 20:20
Marcelo(Brazilia) si Valencia(Ecuador - Man Utd) s-au rupt si probabil nu vor mai juca.
La Marcelo cica e nasoala situatia.Se pare ca are ceva la nervul sciatic...Aceiasi accidentare a avut si Gundogan...

YoNuTzz
2nd June 2015, 21:13
in mod normal prima sansa o are argentina...

apoi la egalitate: columbia, brazilia, uruguay si chile...

Nadalfan
4th June 2015, 19:48
Ziua si accidentarea la brazilieni. Luis Gustavo s-a rupt si nu va juca nici el.

sannicola
4th June 2015, 19:53
Il transmite digi cica.Se uita dracu la astia ca joaca tot pe la 1 si 3 noaptea :D.

Nadalfan
4th June 2015, 20:13
Parca majoritatea meciurilor erau de la 22:00 si 00:30....Stiu ca Brazilia - Columbia si Argentina - Uruguay sunt de la ore mai tarzii...Si parca meciul de deschidere...

Xaviesta
4th June 2015, 21:16
Eu am vazut ca de la 1:30 incep meciurile. Prea tarziu pentru perioada asta...

Nadalfan
4th June 2015, 23:07
Eu am vazut ca de la 1:30 incep meciurile. Prea tarziu pentru perioada asta...

Adica prea tarziu?A inceput vara...E ideala ora.

TheIceMan
4th June 2015, 23:12
Mare minune daca marile vedete apar. Am urmarit-o acum cativa ani, nu mai siu ce editie, dar numai "rezervele" erau in teren. Meciuri slabute.

El Pistolero
4th June 2015, 23:31
Jucatorii de top care joaca in Europa se gandesc la vacanta, nu le mai sta gandul la o competitie intinsa pe o luna de zile.
Probabil jucatorii buni o sa joace cateva minute in primele meciuri, o sa intre titulari in meciurile finale.

Lordul
7th June 2015, 23:26
Brazilia trebuie sa spele rusinea de anul trecut de la World Cup....de vazut cum se vor descurca la aceasta Copa America

Nadalfan
7th June 2015, 23:30
Fara 4 titulari nu prea cred ca au cum sa le faca fata argentinienilor.Diego Alves, Marcelo, Luis Gustavo si Oscar vor lipsi de la turneu' asta.Alex Sandro care era rezerva lui Marcelo, am inteles ca ar avea si el ceva probleme cu Dunga si nu a fost convocat nici el.Deci, practic Brazilia nu are primele 2 variante pentru postul de fundas stanga.

Argentina a rupt azi.Di Maria a bagat 2 boabe.Aguero 3.

Xaviesta
8th June 2015, 18:32
Danilo s-a accidentat si el si rateaza Copa America. Dunga e un ******* pentru ca nu l-a luat pe Alves.

Nadalfan
8th June 2015, 19:52
Inca poate sa modifice ceva.Totusi, parca as vrea sa vina Mario Fernandes cu toate ca e interzis...

Nadalfan
10th June 2015, 22:24
Ma uit la emisiunea de la Digi legata de Copa America.Tocmai ce dau lotul Argentinei.Sunt terifiat.Lotul ala este absolut pervers.N-ar trebui sa fie eligibili toti :))...Cum ma sa ai asa echipa.Cred ca o sa decime fiecare echipa la turneu' asta.Si pe termen lung zic ca o sa ia si CM2016...
Poate le dau si astia 7 Braziliei in semifinale :))

El Pistolero
10th June 2015, 22:37
In 2016 nu e CM. Chiar daca au multe vedete, cum am mai zis, jucatorii din Europa sunt rupti de oboseala, nu vor trage foarte tare la competitia asta.

Nadalfan
10th June 2015, 23:10
In 2016 nu e CM. Chiar daca au multe vedete, cum am mai zis, jucatorii din Europa sunt rupti de oboseala, nu vor trage foarte tare la competitia asta.

nu stiu ce-a fost in capu' meu.2018...mneah..mistake

Xaviesta
11th June 2015, 12:03
Dunga l-a chemat pe Alves :ok:

Avem Copa America si vara viitoare. 2 sanse uriase pentru Argentina

queque
12th June 2015, 03:03
Eu merg pe Chile,are o echipa fantastica,cred ca peste ce era Uruguay in 2010.De fapt,in 2010,dupa meciul cu Spania am inceput sa simpatizez cu ei.Doar Argentina ar fi peste ca si calitate,dar cred ca nu la fel de echilibrata in toate compartimentele.
Prin anii 2000,ma plictiseam cand ma uitam la Copa America,dar acum mi se pare peste CE.Si Columbia si Ecuador au echipa,Mexico intotdeauna joaca frumos.La ultima Copa America,au facut figura frumoasa si Costa Rica a jucat cu echipa under21!) si Bolivia si Peru...

Nadalfan
12th June 2015, 10:43
Dunga l-a chemat pe Alves :ok:

Avem Copa America si vara viitoare. 2 sanse uriase pentru Argentina

Ma, cica nu e sigura treaba cu turneu' de anu' viitor.Cica o sa se decida in curand.Plus ca cica, de fapt, nu ar fi Copa America ci un fel de turneu al Americii(Sud + Nord).Turneu' se va tine in SUA daca se va desfasura.

Edit: Cum a fost aseara?Am fost la o aniversare si n-am prins.Bine, ajunsesem cam pe la pauza, dar m-am bagat direct la somn :))

dardar_3
12th June 2015, 10:49
Am urmarit eu pana prin minutul 70. Ecuador a jucat foarte bine. Bravo i-a salvat in nenumarate randuri pe chilieni. In mod normal din grupa asta vor merge amandoua in sferturi.

Nadalfan
12th June 2015, 11:14
https://www.youtube.com/watch?v=bgMWEGLUrto VENEZUELA4LIFE

Sir. Eko
12th June 2015, 14:46
Ce rupe Sanchez.

delaparis
12th June 2015, 23:53
Urmeaza Mexic - Bolivia si Uruguay - Jamaica

Primul meci a fost Chile - Equator 2-0

Eddy DoubleD
13th June 2015, 21:13
Cavani & co mai bine ar fuma ceva cu jamaicanii decat sa joace fotbal

El Pistolero
13th June 2015, 22:00
Organizatorii nu mai gaseau o echipa sa iasa la numar si i-au chemat pe saracii astia. O sa fi fun meciul. La Jamaica probabil o sa vedem niste sprinturi fantastice, ca doar la asta sunt nr. 1. :D

sannicola
13th June 2015, 22:27
Pana acum se prezinta surprinzator de bine.De cate ori trag cu ochiul pe stream tot ei sunt in atac :)).

Eddy DoubleD
13th June 2015, 22:31
Iti dai seama ca i-au adus pe post de distribuitori neoficiali de iarba :)) Altfel, de ce?

Nadalfan
13th June 2015, 23:36
Aiurea atmosfera...Zici ca joaca Steaua.

Nadalfan
14th June 2015, 00:46
Shiet...Pana acum doar la Chile - Ecuador a fost atmosfera misto.In rest zici ca-s meciuri amicale.Naspa...

Eddy DoubleD
14th June 2015, 01:01
Cum sa-i pui mingea lui Aguero asa? :))

Xaviesta
14th June 2015, 01:05
Pai se joaca in Chile. E normal sa fie atmosfera misto la meciurile lor.

Eddy DoubleD
14th June 2015, 02:24
Proasta rau Argentina...

queque
14th June 2015, 03:40
Dupa prima parte parea ca doar diferenta de scor mai intra in discutie.Am urmarit meciul pe TVP Argentina,Mascherano s-a rugat de coechipieri la pauza sa fie atenti,sa nu-i lase sa intre in meci...Un singur lucru bun a scos Argentina din meciul asta,ca a fost primul meci si au timp sa corecteze.
Chile nu are 'matador',atacant de careu,e o versiune de Spania de acum cativa ani,dar in general,echipa e mai 'inchegata' decat Agentina,vom vedea ce zic Columbia si Brazilia,dar nu cred...

phife
14th June 2015, 03:50
argentina carata in finala wc de doi oameni defensivi. deci se poate.

Xaviesta
14th June 2015, 09:28
Argentina la WC a avut apararea, Masche si Messi. Finala WC cu Sabella. Tata Martino a fost penibil, degeaba ai super echipa daca esti bolovan. Ce am scris pe alt form:

How Messi starts every move deep in the midfield and still ends up making the final pass or scoring... Unreal.

Tata Martino is lucky with this team, especially because Pastore and Banega are in form. In the second half without them... Messi getting the ball deep on his own half while the team is lost and slow. 13-14 season all over again. what a fucking nightmare. Always said Sabella is a very good coach for Argentina.

Argentina had such a great defence at WC and without a class player like Otamendi. tonight, no defensive organization, no tactics, nothing.

Nadalfan
14th June 2015, 16:26
Argentina la WC a avut apararea, Masche si Messi. Finala WC cu Sabella. Tata Martino a fost penibil, degeaba ai super echipa daca esti bolovan. Ce am scris pe alt form:

How Messi starts every move deep in the midfield and still ends up making the final pass or scoring... Unreal.

Tata Martino is lucky with this team, especially because Pastore and Banega are in form. In the second half without them... Messi getting the ball deep on his own half while the team is lost and slow. 13-14 season all over again. what a fucking nightmare. Always said Sabella is a very good coach for Argentina.

Argentina had such a great defence at WC and without a class player like Otamendi. tonight, no defensive organization, no tactics, nothing.

Meh...eu am vazut pana la pauza.Mi s-au parut buni de tot si m-am culcat cu gandul ca le vor da 4-5 astora.Probabil s-au relaxat in a doua repriza.Tot ei o sa castige turneu'.Partea proasta e ca m-au curatat dupa vreo 3 bilete...

E ciudat cum apararea asta cu Otamendi e mai slaba decat cu Demichelis :))

Xaviesta
14th June 2015, 16:31
Pentru ca e un bou Tata Martino. Sabella avea echipa organizata perfect, nu degeaba spunea multa lume ca seamana cu Atletico. Plus ca pe finalul meciurilor juca 4-4-2 sau 4-3-3 dar cu Di Maria la mijloc. Ieri, in ultimele 15 min, Argentina a jucat 4-2-4 cu Di Maria lipit de banda din stanga, Tevez si Higuain in centru si Messi in dreapta.

Sa vedem, au si ratat mult aseara. Inca sunt favoriti.

Nadalfan
14th June 2015, 16:46
Pentru ca e un bou Tata Martino. Sabella avea echipa organizata perfect, nu degeaba spunea multa lume ca seamana cu Atletico. Plus ca pe finalul meciurilor juca 4-4-2 sau 4-3-3 dar cu Di Maria la mijloc. Ieri, in ultimele 15 min, Argentina a jucat 4-2-4 cu Di Maria lipit de banda din stanga, Tevez si Higuain in centru si Messi in dreapta.

Sa vedem, au si ratat mult aseara. Inca sunt favoriti.


Sa-l bagi pe Tevez in locu' lui Pastore e sinucidere curata :)).Banega in prima repriza a fost si el bun.Are niste pase...
Otamendi a avut un tackling care m-a aruncat din pat :))Fenomenal!!!

Xaviesta
14th June 2015, 16:52
Daca Sabella i-ar fi avut vara trecuta pe Banega, Pastore, Tevez, Otamendi si Aguero la maxim... Numai la asta ma gandeam azi noapte :))

El Pistolero
14th June 2015, 21:39
Azi intra in scena viitoarea campioana. Columbia desgiur. Ce lot au astia! Azi ar trebui sa defileze cu Venezuela.

delaparis
14th June 2015, 22:50
Pana acum nu prea se vede ca viitoare campioana.
0-0 la pauza si jocul e cam egal ca nivel.

YoNuTzz
14th June 2015, 22:52
falcao e acolo doar cu numele...eu as juca cu jackson martinez si bacca in atac...

delaparis
14th June 2015, 22:59
falcao e acolo doar cu numele...

Si cu coafura inedita :)

El Pistolero
14th June 2015, 23:00
Slaba de tot prima repriza. Fara vlaga par toti jucatorii.

Xaviesta
14th June 2015, 23:00
Azi intra in scena viitoarea campioana. Columbia desgiur. Ce lot au astia! Azi ar trebui sa defileze cu Venezuela.

:))

El Pistolero
14th June 2015, 23:10
Ce ii de ras? Probabil egalul Argentinei de la 2-0. :))
Columbia are echipa buna, ramane de vazut daca au si chef sa castige competitita.

delaparis
14th June 2015, 23:15
De fiecare data cand Columbia e clasata ca favorita unei competitii intrenationale pierde primul meci. A fost cazul la CM 1994 si 1998 :cool:

In alta ordine de idei nantezul Vizcarrondo e exceptional. :yes:

Eddy DoubleD
14th June 2015, 23:22
Chile FTW then :))

delaparis
14th June 2015, 23:22
Ce ziceam :))

Xaviesta
14th June 2015, 23:26
Pistolero strikes again

YoNuTzz
14th June 2015, 23:26
hai ca a deschis scorul venezuela...care sa nu uitam a facut si o copa america 2011 f buna...au terminat pe 4...

inainte de incepere aveam cam 4-5 favorite: argentina, colombia, brazilia, uruguay si chile...

primele 2 incep cu stangul din ce observ...

delaparis
14th June 2015, 23:37
Ce ma distreaza arbitrajul la sudamericani. Lucena a luat galben inainte sa intre pe teren :))

Nadalfan
14th June 2015, 23:39
A fost foarte corect galbenu' ala.A impiedicat reluarea jocului.

Nadalfan
14th June 2015, 23:41
Zapata si Teofil ala o sa fie arsi pe rug de catre traficantii din Columbia :))

YoNuTzz
14th June 2015, 23:54
brazilia cumva cumva se va califica...daca venezuela bate pe peru si face 6/6, atunci e groasa ptr colombia...

YoNuTzz
15th June 2015, 00:10
ps: brazilia de la acest turneu chiar mi se pare cea mai slaba brazilie din istorie...

delaparis
15th June 2015, 00:14
Din ce am vazut in ultimele meciuri nu prea te cred

YoNuTzz
15th June 2015, 00:16
ma uit la lot...

brazilia de la ronaldo, rivaldo, romario, ronaldinho a ajuns sa joace in atac cu fred, robinho si tardelli :))

doamne fereste...

delaparis
15th June 2015, 00:28
YoNuTzz, Brazilia nu a jucat mai bine niciodata decat in epoca in care avea un singur mare atacant. Un singur dar mare. Azi are pe Neymar. Ieri avea pe Ronaldo. Pe vremuri Pele etc ...
Restul care citezi tu nu sunt mari atacanti. Sunt mijlocasi ofensivi exceptionali care pot juca atacanti. Uiti pe Leonardo de altfel :)

Eddy DoubleD
15th June 2015, 00:34
Bun rau Jefferson ala :))

delaparis
15th June 2015, 00:38
Si Neymar :D
LMA Eddy ;)

phife
15th June 2015, 00:43
e o rusine ca rondon inca e in rusia si nu il vad echipele astea mari in cautare de atacanti

delaparis
15th June 2015, 00:44
e o rusine ca rondon inca e in rusia si nu il vad echipele astea mari in cautare de atacanti

Liverpool si Arsenal vrei sa spui :)

Eddy DoubleD
15th June 2015, 00:45
O sa fie un meci in care Neymar nu va juca nimic si Brazilia o sa fie eliminata. Pana acum e un meci antrenant.

Merci, delaparis, dar o zi intarziere e inacceptabila :))

delaparis
15th June 2015, 00:56
Merci, delaparis, dar o zi intarziere e inacceptabila :))

Tu ai auzit de termenul decalaj orar? :D

OT
Brazilia joaca foc /hello

Eddy DoubleD
15th June 2015, 01:06
Da, cu Fred si Tardelli :)) Dunga n-a auzit de Firmino sau Douglas Costa? Probabil si Coutinho statea pe banca daca era disponibil.

Taquito
15th June 2015, 01:30
frumos meciul dintre Brazilia si Peru, spectaculos, cu driblinguri, putin tacticizat

delaparis
15th June 2015, 01:45
Bai ce bara Neymar ... ce jucator :ok::ok::ok:

YoNuTzz
15th June 2015, 02:27
neymar e bun, dar nu are cu cine...

iar dunga este pur si simplu vai de steaua lui...

ps: chiar si cu victoria chinuita din min 91, insist ca aceasta este cea mai slaba brazilie din istoria...

50% dintre jucatori nu ar avea nici o selectie vreodata in nationala argentinei...

chiar - oscar si luiz adriano sunt accidentati ?

Taquito
15th June 2015, 02:31
pacat de Peru, au jucat binisor însă spre final nu au mai legat pasele.. nici marcajul nu a functionat, au fost surprinsi de mai multe ori de centrarea lui Neymar din stanga catre dreapta unde mereu gasea cate un jucator liber. Ultima oara a fost gol si cu o pasa ce a trecut printre multi fundasi

queque
15th June 2015, 02:35
N-am vazut in ultimii 20 de ani o echipa atat de naiva cum e Peru.Joaca fotbal din alta epoca,total 'in afara subiectului'...
Au pierdut cel putin 15 mingi la marginea propriului careu,pentru ca in loc de o pasa simpla incercau sa dribleze :)
Orice echipa din Europa ii rupeau in seara asta.
Brazilia nu e favorita la nimic cu jocul asta,probabil trec de grupa,dar mai mult nu au cum,seamana destul de mult cu ce-au jucat la Mondial.

Eddy DoubleD
15th June 2015, 03:13
chiar - oscar si luiz adriano sunt accidentati ?

Oscar da. Probabil si celalalt.

Dunga e varza daca mai joaca cu Fred si Tardelli.

Xaviesta
15th June 2015, 09:47
Reymar

Top3 la Balonul de aur.

Xaviesta
15th June 2015, 09:56
That assist #rey

http://s18.postimg.org/5wjvkiq4p/image.jpg

phife
15th June 2015, 10:11
cine dracu e tardelli si ce cauta el la nationala braziliei?

sannicola
15th June 2015, 10:40
Joaca la Shandong Luneng :)).

Nadalfan
15th June 2015, 12:03
Pasa lu' Neymar m-a facut sa tip ca terminatu' in casa la 2 jumate dimineata :)):));))

Totusi, Peru astia sunt tampiti rau de tot.Dortmund din 2012-2013 le dadea 5-6 :)):)).N-am vazut echipa sa futa mingea atat in terenu' ei :)).Daca facea un pressing bun se distra Brazilia.

Dunga trebuie sa faca ceva schimbari in echipa asta.Elias ala e cam ciudat asa.Eu i-as schimba si pe Elias si pe Fred.As incepe cu Casemiro si Firmino in locu' lor.Tardelli trebuie sa iasa si el din schema.Nu mi s-a parut prea incisiv.Si Willian a fost cam sters.De aia din aparare nu mai zic nimic.David Luiz e...nici nu stiu ce sa zic.Nu inteleg de ce nu joaca Silva in locu' lui.

Apropo, astia parca sunt blestemati cu accidentarile la turneu' asta.Ma refer la Coutinho.Ma asteptam la multe de el.Willian, Coutinho, Neymar.Asa voiam sa joace.Si cu Firmino 9 fals.

Xaviesta
15th June 2015, 14:59
Dunga nu e normal la cap. Silva era capitanul lor de multa vreme, iar la inceput Dung nici nu il lua in lot.

Sir. Eko
15th June 2015, 16:47
Iar joaca Chile asa taziu...

Nadalfan
15th June 2015, 16:54
Sunt echipa gazda.Probabil vor sa-i puna in prime time pentru aia din Chile.

Xaviesta
15th June 2015, 16:58
Argentina, Chile si Brazilia Joaca numai de la 12:30 in colo.:( o sa ma uit numai la Argentina in grupe.

Sir. Eko
15th June 2015, 17:01
Sa ii puna in prime time pentru mine. Ca adorm dupa prima repriza...

Eddy DoubleD
16th June 2015, 02:39
Lol, Ecuador :))

Eddy DoubleD
16th June 2015, 04:23
Ce rupe Vidal...

Luis Garcia10
16th June 2015, 04:33
Asta e meci de fotbal? WOW :o: :o:
Fantastica intensitate a avut meciul asta. Daca asa arata niste jucatori aflati la final de sezon... Efectiv ca niste animale au jucat azi. :o: Chilienii joaca superb :ok:

Johnny D
16th June 2015, 07:09
Pasa lu' Neymar m-a facut sa tip ca terminatu' in casa la 2 jumate dimineata :)):));))

Totusi, Peru astia sunt tampiti rau de tot.Dortmund din 2012-2013 le dadea 5-6 :)):)).N-am vazut echipa sa futa mingea atat in terenu' ei :)).Daca facea un pressing bun se distra Brazilia.

Dunga trebuie sa faca ceva schimbari in echipa asta.Elias ala e cam ciudat asa.Eu i-as schimba si pe Elias si pe Fred.As incepe cu Casemiro si Firmino in locu' lor.Tardelli trebuie sa iasa si el din schema.Nu mi s-a parut prea incisiv.Si Willian a fost cam sters.De aia din aparare nu mai zic nimic.David Luiz e...nici nu stiu ce sa zic.Nu inteleg de ce nu joaca Silva in locu' lui.

Apropo, astia parca sunt blestemati cu accidentarile la turneu' asta.Ma refer la Coutinho.Ma asteptam la multe de el.Willian, Coutinho, Neymar.Asa voiam sa joace.Si cu Firmino 9 fals.

Pasa lu Neymar a fost Dumnezo, una din executiile turneului fara doar si poate!;)
Nici eu nu prea-nteleg ce naiba tot joaca Fred ala si inca si titular, o fi un fel de Cocis a lu Piturca sau Florescu a lu Razvanel!?:rolleyes:

Johnny D
16th June 2015, 09:15
Lol, Ecuador :))

Parca Bolivia n-avea nici o victorie in ultimele 16 meciuri jucate la Copa America! Trebuiau si ei sa bata pe cineva!:))

Xaviesta
16th June 2015, 10:22
Uite ca si Chile a facut egal pana la urma. Am inteles ca Alexis nu a jucat mai nimic.

Argentina - Uruguay ar trb sa fie misto, chiar daca nu joaca Suárez.

Luis Garcia10
16th June 2015, 10:25
Nu i-a iesit mare lucru in fata portii. Dar e aberant sa zici ca nu a jucat nimic. Omul a fost senzational.

Xaviesta
16th June 2015, 10:26
Asa am citit pe net. Bine, astia sunt fani Arsenal care il faceau praf daca nu dadea gol pentru ei, deci e posibil sa fie la fel din nou.

Luis Garcia10
16th June 2015, 10:30
:lol: :lol: Fani disperati de numere.

Nadalfan
16th June 2015, 12:56
Argentina - Uruguay la 2:30 si Brazilia - Columbia la 3:00?Pe bune coaie...Probabil, o sa vad 15-20 de minute la Argentina, iar la Brazilia fluierul arbitrului o sa fie si inceputul somnului meu...Inteleg, sa-i pui pe Chile la orele astea ca sunt echipa gazda si vor sa-i vada ai lor.

YoNuTzz
16th June 2015, 13:36
eu plec de acasa spre munca pe la 7:20, deci nici o sansa sa vad meciurile..

Xaviesta
16th June 2015, 14:09
Ful1rGRHh4k

Leo
16th June 2015, 14:16
Ecuadorul au ratat un penalty si au avut o bara pe final de meci. Pacat, puteau scoate un egal.

El Pistolero
16th June 2015, 23:00
Argentina - Uruguay la 2:30 si Brazilia - Columbia la 3:00?Pe bune coaie...Probabil, o sa vad 15-20 de minute la Argentina, iar la Brazilia fluierul arbitrului o sa fie si inceputul somnului meu...Inteleg, sa-i pui pe Chile la orele astea ca sunt echipa gazda si vor sa-i vada ai lor.

Se pare ca pe organizatori ii doare undeva de audienta din Europa. Daca ii interesau catusi de putin, puteau sa puna meciurile la ora 5-6 locala. Aia insemnand 11-12 pm. in Europa. Asa aveau audienta de pe ambele continente.

Pentru un om care lucreaza ii imposibil sa vada meciurile la orele alea.

phife
16th June 2015, 23:37
pai ii doare in paispe. e copa america

Xaviesta
17th June 2015, 02:29
Nu i-a iesit mare lucru in fata portii. Dar e aberant sa zici ca nu a jucat nimic. Omul a fost senzational.

Dap, a jucat excelent.

cFISypwWXfo

Sir. Eko
17th June 2015, 14:31
Ce prost ii Vidal.

Eddy DoubleD
17th June 2015, 14:55
Puteai sa zici si de ce...noroc ca am dat din greseala peste stire :D

http://www.bbc.com/sport/0/football/33161026

Mare tampit :rosu:

Luis Garcia10
18th June 2015, 00:30
Dap, a jucat excelent.

cFISypwWXfo

Sunt curios ce meci au vazut cei care zic ca a fost slab? :headbang: :happy

El Pistolero
18th June 2015, 10:58
Ce tigan e Neymar! Columbia s-a pisat pe Brazilia. Astept sa apara bolovanul ala care radea de Columbia acum cateva zile. Ala care are in cap doar Messi, Neymar si Alexis Sanchez.

TenisFan
18th June 2015, 11:18
Cel mai socant lucru din stirea cu Vidal e faptul ca e casatorit. :o:
Adica cine rahat s-ar casatori cu un cocalar care are freza aia? Nu mai punem la socoteala comportamentul de idiot de pe teren dar si din afara lui acum.
Dar apoi te uiti in Romanica si-ti dai seama ca "foame" e peste tot. :(

YoNuTzz
18th June 2015, 11:26
@TenisFan - la banii lui :)) e de inteles...

Xaviesta
18th June 2015, 11:52
Ce tigan e Neymar! Columbia s-a pisat pe Brazilia. Astept sa apara bolovanul ala care radea de Columbia acum cateva zile. Ala care are in cap doar Messi, Neymar si Alexis Sanchez.

Bai fucking retard, tu ai zis ca Columbia e viitoarea castigatoare si ca argument ai spus ca au lot bun. Pai Argentina are lot si mai bun, dar de ei faci misto de cate ori ai ocazia. Nu am ras de Columbia, am ras de tine, dar nu ai creier ca sa-ti dai seama de asta.

Tin minte niste discutii de acum 2 ani cand spuneam ca Argentina e total schimbata cu Sabella si ca au sanse bune la WC, tu dadeai quote la ce spuneam eu si radeai, ca atat te duce capul. La fel si cand ziceam ca sunt echipe in America de Sud care sunt bune pe teren propriu.

El Pistolero
18th June 2015, 12:38
Cum ziceam fanboy, n-are in cap decat Messi, Neymar, Argentina, Barca. Vine unu' si zice ca Chile sau Columbia poate sa castige competitia si incepe sa rada ca fraierul. Si tot el se da destept.

Esti o cauza pierduta, ultima data cand iti mai raspund pe acest forum. Discuta cu fanboii tai.

Xaviesta
18th June 2015, 12:49
Ba, tu nu stii ce inseamna fanboy. Cand am zis si de Chile ca e echipa buna, ziceai ca zic asta doar pt ca e Alexis pa ei. Nu, nu ai zis ca Chile sau Columbia poate sa castige, ai zis ca Columbia e viitoarea campioana si ca argument ai adus lotul lor. Nici nu stii ce vorbesti, de multe ori esti orbit de hatereala. Vrei sa dau quote cu penibilitatile pe care le-ai spus pe thd cu Barça vs Bayern si pe Primera?

Xaviesta
18th June 2015, 12:52
In fine, s-a lamurit toata lumea cu tine. Esti definitia haterului, un pic fanboy si te multe ori nu esti in stare sa vorbesti, sa aduci argumente.

phife
18th June 2015, 13:15
ce aveti ma?
btw, ce echipa are brazilia .. saracii.

Nadalfan
18th June 2015, 23:01
Eu inca sunt in stare de soc ca am stat pana la 4 dimineata sa vad o repriza din meciu' de aseara.Deocamdata spun pas acestei competitii.O sa incep sa ma uit din nou din sferturi.

Luis Garcia10
19th June 2015, 00:00
Eu inca sunt in stare de soc ca am stat pana la 4 dimineata sa vad o repriza din meciu' de aseara.Deocamdata spun pas acestei competitii.O sa incep sa ma uit din nou din sferturi.

Asa slab a fost? Eu inca sunt fascinat de ce fotbal am vazut la Chile - Mexic. Dar nu-mi permit sa stau asa tarziu. A fost o exceptie atunci :(

Xaviesta
19th June 2015, 00:11
Si eu am stat sa vad Argentina - Uruguay si a fost o mizerie. Uruguay pur si simplu a refuzat fotbalul, parca a fost o varianta urata a lui Atleti.

Luis Garcia10
19th June 2015, 00:14
Uruguay-ul asa joaca. Asta e stilul lor. D-aia nici n-am stat. N-au mijloc cu care sa construiasca si d-aia sunt oarecum obligati sa joace asa. Columbia totusi parca e putin mai ofensiva. Ma mir ca a fost asa slab meciul cu Brazilia.

Nadalfan
19th June 2015, 11:31
Asa slab a fost? Eu inca sunt fascinat de ce fotbal am vazut la Chile - Mexic. Dar nu-mi permit sa stau asa tarziu. A fost o exceptie atunci :(

Da...aproape toate actiunile se incheiau la 30m de poarta.Nu cred ca am vazut atatea pase gresite.Firmino si Fred cred ca au stabilit un record sau ceva de genu'.O singura faza de poarta a avut Brazila, cand i-a centrat Alves lui Neymar si asta din 5m a dat direct in portar cu capu'.Golul Columbiei a venit dupa o invalmaseala in careul brazilienilor.Total aiurea.

Xaviesta
20th June 2015, 09:10
Ronaldo kicking and boxing players: 2 match ban
Neymar shooting the ball at a player and getting pushed: 4 games ban.

Poate ca Neymar merita, poate ca nu. Asta nu face decat sa arate si mai mult faptul ca mizeria aia de Perez controleaza La Liga, asa cum poate el mai bine.

sun
20th June 2015, 09:22
Tu esti fata de Ronaldo cum e Antena3 fata de Basescu :D

Xaviesta
20th June 2015, 09:23
Asta nu are treaba cu Ronaldo

bogdan_nj
20th June 2015, 12:56
Ronaldo kicking and boxing players: 2 match ban
Neymar shooting the ball at a player and getting pushed: 4 games ban.

Poate ca Neymar merita, poate ca nu. Asta nu face decat sa arate si mai mult faptul ca mizeria aia de Perez controleaza La Liga, asa cum poate el mai bine.

Neymar a avut un meci suspendare pentru cele 2 cartonase galbene plus 3 pentru cartonasul rosu.

Intr-adevar suspendarea de 2 etape a lui Cristiano Ronaldo a fost o gluma proasta.

sun
20th June 2015, 16:06
intr-adevar, nu are nici o treaba cu Ronaldo.. dar totusi tu ai facut o legatura :D

Ca si Antenele cand e vorba de incalzirea globala, ISIS sau grupurile anti-PSD :D Cumva tot fac o legatura cu Base :ok:

Johnny D
20th June 2015, 18:08
Ce au facut cu Neymar a fost bataie de joc, pai turu urmator nu e sferturile?
Sferturi, semi si finala, pai asta inseamna ca l-au suspendat tot turneul!:confused:
Gunoaie imputite si retardate, si pe astia trebuiau sa-i impuste nu pe Ceausescu; Neymar e atractia turneului si tu o dai afara cand partea interesanta abia sta sa-nceapa!? Cine plm i-a inzestrat cu creiere pe astia sa se lase de meserie ca si-a irosit materialul pe degeaba!
Nu pot sa le zic animale ca alea au creier functional cat de cat.

PS: Sper ca nu comparati un turneu final cu un campionat, pai sa vad eu cand il suspenda pe Ronaldo pe tot campionatul, cam asa se judeca bre "cunoscatori"! Si evident ca nu se compara ce-a facut Neymar cu ce-a facut Ronaldo si el a primit o pedeapsa minim de 10 ori mai grea!

Eddy DoubleD
20th June 2015, 18:16
Neymar e penibil ca personalitate. Nu zic ca merita in situatia asta...dar merita:ok:

Johnny D
20th June 2015, 18:22
Pai da Rolando are o personalitate deosebita pe de alta parte, eu ma si pierd in 200 de mii de orgasme cand ii vad buzele alea sexi pe ecran cum si le facea la prezentarea echipelor, ce sa-ti mai povestesc!... Sau poate e misto freza lui gelata cum sta pe loc cand el sare si se-mplanta in teren dupa fiecare gol de fiecare data la fel, chiar si la rahaturile alea care le da doar din penalty, dar freza rezista!:sneaky:
Sunt cumva pline de ****ri comisiile alea sau ce Dumnezeu!?:thinkso:
Neymar intr-adevar n-are muschii lu Rolando si nici nu e atat de inalt, nu stiu de ce dracu s-a mai facut fotbalist, trebuia sa se faca lacheu.:rolleyes:


Apropo, rahatului ala de fotbalist cu nume de ciuperca, Bacca ce l-a trimis pe Neymar sa manance iarba i-au dat doar 2 etape!?:))

Eddy DoubleD
20th June 2015, 18:37
Pai da Rolando are o personalitate deosebita pe de alta parte

Faci misto? Sunt facuti din acelasi "material"; zici ca si au aceeasi mama...

Xaviesta
20th June 2015, 19:46
Nunse compara

delaparis
21st June 2015, 00:15
Blat intre Uru si Para ... guay? :cool:
1-1 si ambele calificate :)

YoNuTzz
21st June 2015, 00:23
doar ca uruguay va juca cu chile...cred...

delaparis
21st June 2015, 00:32
Inca nu se stie ce va face Brazilia fara Neymar :)

Eddy DoubleD
21st June 2015, 01:13
Ce o fi fumat jamaicanul ala din poarta ca e bun rau :groggy:

Hamsik
21st June 2015, 01:19
Argentina rateaza foarte mult, Rojo e destul de slab.
Cred ca in a doua repriza Messi marcheaza minim un gol.

delaparis
21st June 2015, 01:27
Pt mine Pastore e omul meciului :D

Eddy DoubleD
21st June 2015, 01:45
'ai de plm, ce face portarul ala :happy

Luis Garcia10
21st June 2015, 01:54
Are cineva vreun dubiu ca ia Chile trofeul? :rolleyes:

Eddy DoubleD
21st June 2015, 01:56
Asa ar trebui. Finala ar trebui sa fie Chile vs Argentina.

Luis Garcia10
21st June 2015, 01:58
Da. Daca nu cumva se intalnesc pe parcurs. Nu stiu exact cum arata traseul.

Eddy DoubleD
21st June 2015, 02:07
Nu se pot intalni. Castigatoarele grupelor B si C sunt pe cealalta jumatate.

Jamaicanii astia joaca un fotbal de 100 de ori mai bun decat prapadita noastra de nationala :))

Sir. Eko
21st June 2015, 09:58
Ce o fi fumat jamaicanul ala din poarta ca e bun rau :groggy:

La asta m-am gandit si eu, jur:)).

Leo
21st June 2015, 16:46
Ma asteptam la un scor mai mare, dar portarul pantera al jamaicanilor nu a fost de acord.

Hamsik
21st June 2015, 18:04
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/babb/11689621/Jamaican-player-takes-on-pitch-selfie-with-Lionel-Messi.html
:))

delaparis
21st June 2015, 21:43
Azi avem meciuri tari in grupa C unde toti sunt la egalitate de puncte.
Columbia - Peru si Brazilia Venezuela.
Parca vad Brazilia eliminata ... :cool:

YoNuTzz
21st June 2015, 23:55
doamne cat de slaba e colombia, si cat de slaba poate fi aceasta copa america...

o dezamagire totala !

sper sa castige chile...mai ales ca nu au nici o cupa...

delaparis
21st June 2015, 23:58
Ce aiureala in grupa asta... :groggy:
Daca Brazilia face egal cu Venezuela cine se califica?

YoNuTzz
22nd June 2015, 00:02
depinde de goluri marcate cred...daca toate au 4 puncte...

peru termina peste colombia...

peru are 2-2 si colombia 1-1...

la scor de 1-1 se duc atat brazilia, de pe primul loc (ar avea 3-3 la golaveraj), cat si venezuela cu 2-2...si e out colombia...

sau cel putin asa cred...

Xaviesta
22nd June 2015, 00:03
Penibila Columbia. inteleg ca Uruguay joaca urat, astia nici nu au jucatori si lipseste si Suárez, dar Columbia... Fuck off. Overrated.

Tare si faza cu James, now imagine of that was Neymar

http://vine.co/v/eiLKa9wbOY9

YoNuTzz
22nd June 2015, 00:06
da...penibila columbia...sa ai in atac james, falcao, bacca, martinez si sa dai 1 gol in 3 meciuri...

merita sa faca 1-1 venezuela cu brazilia si sa termine grupa pe 4..

Leo
22nd June 2015, 00:21
Eu vreau sa castige Venezuela. :D

Hamsik
22nd June 2015, 09:51
Columbia pana acum nu a jucat nimic, dar va fi un meci foarte interesant cu Argentina. Doua echipe cu loturi foarte bune, dar cu un joc nu prea spectaculos pana acum.
La Brazilia joaca Robinho...ok. :))

delaparis
22nd June 2015, 18:23
Sferturi:

Chile - Uruguay
Bolivia - Peru
Argentina - Columbia
Brazilia - Paraguay

Eddy DoubleD
22nd June 2015, 19:02
Sferturi:

Chile - Uruguay
Bolivia - Peru
Argentina - Columbia
Brazilia - Paraguay

Chile are lejer. N-are scuza sa nu faca finala. Pe cealalta parte e intre Argentina si Columbia.

YoNuTzz
22nd June 2015, 19:08
bolivia - peru :(

Johnny D
23rd June 2015, 08:32
:))


Nunse compara

Evident ca nu se compara, la Rolando-i dau 2-3 etape de campionat suspendare in loc de vreo 6-7, pe astalalt il suspenda tot turneul pt mai nimic!:)):rolleyes:

Luis Garcia10
25th June 2015, 04:33
Cred ca nici Romania nu are un joc mai imbacsit si mai inestetic ca Uruguay. Colac peste pupuza, au terminat si meciul ca niste taranoi. :rosu: :rosu: Ma bucur ca am scapat de ei. :mda: Chilienii n-au facut un meci extraordinar, dar au meritat si azi victoria. :ok:

Sir. Eko
25th June 2015, 09:44
Ala i-a bagat un deget in fund lui Cavani...si apoi Cavani a fost eliminat. Interesanta Cupa asta :D.

Xaviesta
25th June 2015, 10:05
Uruguay a terminat meciul cu posesie 20% si 2 rosii. :)) minse pare si mie ca Chile a foat ajutata aproape meci de meci de stiti voi cine.

Xaviesta
25th June 2015, 10:11
Aha, e clar atunci. Numai chestii de genu' am citit in dimineata asta. Un mic rezumat:

"What a disgraceful refeering, this is all made for Chile to win like Korea 2002"

Luis Garcia10
25th June 2015, 10:16
A fost un arbitraj corect azi. Sa fim seriosi. Cavani a simtit nevoia sa-l palmuiasca pe chilian. Uruguayenii se fac de ras contestand arbitrajul.

Xaviesta
25th June 2015, 10:28
Pe naiba. Eu l-as fi calcat in picioare pe ala daca imi baga degetul in cur apoi facea pe victima. Cavani abia daca a reactionat putin.



They made of the victim the executor again.
https://pbs.twimg.com/media/CITvAhsWcAAbXi7.jpg

Cavani reacted like every human would have done, not even aggression on Jara!

Jara in alt meci, de data asta cu Suárez




http://dmtinc.cl/imagenes/Ogz2N.jpg

Sir. Eko
25th June 2015, 10:37
A fost un arbitraj corect azi. Sa fim seriosi. Cavani a simtit nevoia sa-l palmuiasca pe chilian. Uruguayenii se fac de ras contestand arbitrajul.

Io bagat degetu in cur :)). Inca nici nu o reactionat agresiv

Luis Garcia10
25th June 2015, 10:38
Ideea e ca se da galben. Uruguayul nu merita sub nicio forma sa termine meciul in 11. Niciun moment n-au avut in cap sa faca altceva decat sa faulteze si sa provoace. Faza respectiva a fost o exceptie. Gestul chilianului e unul nesimtit. Dar pana la urma decizia normala e galben pentru amandoi.

milanezu
25th June 2015, 11:39
ce apucaturi mai au si sud-americanii astia.
unu musca, altu baga degetul in cur.
niste gesturi de superclasa.
oare ce mai urmeaza?

YoNuTzz
26th June 2015, 10:48
prima semifinala: chile - peru

a 2-a va fi probabil: argentina - brazilia...

Luis Garcia10
26th June 2015, 11:21
Putin probabil sa fie Argentina - Brazilia la cum s-au prezentat cele doua.

Doctor_Satan
26th June 2015, 11:53
Cred ca nici Romania nu are un joc mai imbacsit si mai inestetic ca Uruguay. Colac peste pupuza, au terminat si meciul ca niste taranoi. :rosu: :rosu: Ma bucur ca am scapat de ei. :mda: Chilienii n-au facut un meci extraordinar, dar au meritat si azi victoria. :ok:
Cu asa arbitri si asa eliminari, normal c-a reusit Chile calificarea.
Jara ar trebui suspendat pana la finalul turneului.

Leo
27th June 2015, 00:32
Peru a jucat bine, Guerrero a inscris toate cele 3 goluri. Mi-as dori sa-i invinga pe Chile. :D

Leo
27th June 2015, 00:33
Argentina- Columbia, sper sa fie un meci frumos cu multe goluri.

Vamos Argentina!

Eddy DoubleD
27th June 2015, 02:56
Ospina, frate :ok:

Luis Garcia10
27th June 2015, 03:19
Columbienii saracii au boxat in corzi toata repriza. Surclasati in camp, dar nu si pe tabela. :rolleyes:

Eddy DoubleD
27th June 2015, 04:16
Argentina vs Ospina 0-0 Ar fi culmea ca Ospina sa si poata marca. Probabil ar face-o daca ar juca atacant...

Inca o ratare Argentina :)) Era sa-l bage Zapata in rahat pe Ospina... Perfect s-a aparat Murillo.

Daca Ospina nu era deja erou, are sansa sa puna bomboana de pe coliva Argentinei la penalty-uri:ok:

Stifi Jamaicanu
27th June 2015, 04:25
Ar fi trebuit eliminat Cuadrado, dar și comentatorii de la Digi sunt prea pro Argentina.

Eddy DoubleD
27th June 2015, 04:33
Astia se copiaza unul pe altul la modul in care trag :))

Plm, cum trag argentinienii. Degeaba ghiceste Ospina coltul...

:happy Romero...

Biglia are probleme cu vederea :happy

Nu inteleg cum antrenorii pot pune fundasi sa traga. Cei mai praf...

Ce ziceam:happy Rojo :happy

OMFG :happy Cum sa dai asa!!! Fundasii sunt VARZA!

Murillo i-a scos la golul ala, el i-a ingropat inapoi :))

Stifi Jamaicanu
27th June 2015, 04:42
Preferam comentariul de la meciurile din Copa Libertadores sau campionatul Braziliei când spunea 5 cuvinte pe repriză decât mizeria asta.

Luis Garcia10
27th June 2015, 04:47
Arbitrajul a fost curajos in general, dar totusi... macar 2 columbieni tot trebuiau eliminati. Au fost vreo 3 faze cand se vede pe arbitru ca isi da seama ca respectivul mai are unul si il iarta :))
Argentina merita calificarea asta. M-as fi bucurat pentru columbieni, dar au batut prea slab penaltyurile. Sa ai atata bulan si tot sa nu profiti.... Ultimii 2 executanti la columbieni au fost absolut ridicoli. Foarte foarte slab si Rojo. :))
In fine, echipa cu 3 clase mai buna azi in camp s-a impus. La finalizare au avut totusi mari probleme si e ingrijorator. Columbia a fost o echipa cenusie la turneul asta si cu toate astea, a fost la un pas sa-i scoata. Vorbeste mult despre problemele Argentinei, dar si despre calitatea individuala a jucatorilor columbieni

Eddy DoubleD
27th June 2015, 05:36
Columbia a fost foarte slaba per total la Copa America. Sa ii ai in lot pe James, Falcao, Jackson si Bacca si totusi sa fii o echipa fara atac e absolut penibil. Azi cel putin, nici Argentina n-a fost mai departe, dar macar de la ei te astepti sa-si ridice nivelul pentru semifinala si finala.

El Pistolero
27th June 2015, 10:45
Cum sa bati penalty-urile in halul ala!?? :)) Columbia a avut sanse sa treaca mai departe, dar nu a stiut sa profite.

Sir. Eko
27th June 2015, 11:15
Ospinaaaaaaaaaaaaa

Xaviesta
27th June 2015, 11:27
Columbia aka Viitoarea Campioana a marcat un gol la Copa America, iar cu Argentina au avut 2 suturi (1 pe poarta). Cuadrado trebuia eliminat devreme, dar e greu daca nu joaca Chile. Argentina a ratat iar in prostie, 2 bare etc, au fost si fraieri la penalty, puteau sa inchida lejer, dar a fost si vina lui Tata Martino. Il pui pe Tevez dupa Biglia si Rojo...fuck off. Ospina a fost excelent.

Messi si Tevez sunt lesinati dpdv fizic si totusi incearca, mai ales Messi care desi a ratat mult la acest turneu, a fost la nivel inalt. Singurele echipe care au jucat fotbal la turneul asta sunt Chile si Argentina, asta ar trb sa fie si finala.

Lordul
27th June 2015, 22:37
se prefigureaza o semifinala Argentina-Brazilia

Leo
28th June 2015, 00:57
Asa o fi, dar meciul e plicticos.

delaparis
28th June 2015, 01:21
Brazilia fara Neymar este o echipa fara orizont. Va castiga aici in mod normal dar cu Argentina lui Messi va lua scor

Sir. Eko
28th June 2015, 01:26
Toata cupa asta a fost plictisitoare.

Luis Garcia10
28th June 2015, 01:30
Toata cupa asta a fost plictisitoare.

Not true. Au fost si unele meciuri exceptionale. Putine ce-i drept :yes:

Leo
28th June 2015, 01:47
Toata cupa asta a fost plictisitoare.

Nu chiar. Ecuador - Bolivia 2-3 si Chile - Mexic 3-3 nu au fost plictisitoare. Chiar si Argentina - Columbia a fost altceva.

Leo
28th June 2015, 02:02
1-1 si meciul s-a aprins. Vedem lovituri de departajare? Eu zic ca da.

Cristy RVD
28th June 2015, 02:29
Pe asta l-au bagat in minutul 88 ca sa dea pe langa poarta la 11 metri.

Bun si Dunga :))

Luis Garcia10
28th June 2015, 02:38
Brazilia a evitat o noua rusine de tipul celei de acum 1 an. Una e sa pierzi la penaltyuri cu Paraguay, alta sa iti dea Argentina 5-6. :rolleyes:

patriot
28th June 2015, 02:38
n au jucat nimic brazilienii

Eddy DoubleD
28th June 2015, 02:39
Asa o sa fie o semi mai competitiva.

delaparis
28th June 2015, 02:42
Bye Brazilia
Deja anul trecut au ajuns in semi cu arbitrii dar acum a fost clar ca au devenit o adunatura de milionari care formeaza o echipa de rahat. Jucatori supracotati etc ...:no:

milanezu
28th June 2015, 02:47
aia 3 de la psg is cei mai de rahat.
numai mercenari joaca pentru psg.

Leo
28th June 2015, 03:07
Argentina - Paraguay, cealalta semifinala.

Mi-ar place ca Peru sa bata Chile si sa joace finala cu Argentina.

YoNuTzz
28th June 2015, 11:48
cum ziceti si voi...brazilia a mai evitat un meci gen cel cu germania din semifinale de anul trecut...

daca argentinei ii intra tot, le-ar fi dat vreo 6....

probabil finala va fi cea mai corecta si anume: chile - argentina...

ar fi senzational ptr messi sa faca anul asta: camp spaniei, cupa spaniei, UCL si copa america :))

Xaviesta
28th June 2015, 12:06
Dunga: "It's not an excuse, but 15 players had a virus so we couldn't train properly."

Filipe Luís: "I didn't know anything about that..."

Stifi Jamaicanu
28th June 2015, 13:03
De ce nu l-a convocat și pe Eric "al nostru"? Pun pariu că el înscria din penalty.

Hamsik
28th June 2015, 16:46
Cred ca este cea mai slaba Brazilia din istorie. O selectionata unde Robinho este un mare ajutor... :headbang:
Iar Dunga este un o gluma.

bogdan_nj
28th June 2015, 17:08
Selectionata de acum a Braziliei are "sanse" sa rateze mondialul din 2018 daca joaca la fel.

Lordul
28th June 2015, 18:01
nu vor rata mondialul...asa s-a spus si in 2002 ca nu se vor califica dar pana la urma au facut-o :ok:

YoNuTzz
28th June 2015, 18:18
se duc 5 echipe la mondial...

si totusi brazilia, slaba, dar este peste echipe precum venezuela, bolivia, peru, ecuador...

probabil se vor duce asa: argentina, chile, colombia, brazilia si uruguay

bogdan_nj
28th June 2015, 22:27
Nu am spus ca vor rata. Am spus ca daca in alte dati aveau sanse 0.01% sa-l rateze acum tot au un 10-20 %. In 1993 au fost la 8 minute de ratare calificarii la mondialul din 1994 pe care l-au si castigat.

delaparis
29th June 2015, 00:02
Jara a primit 3 meciuri suspendare si competitia e terminata pt el. Deci este vorba de chilianul ala care i-a bagat degetul in ... lui Cavani :)

Eddy DoubleD
29th June 2015, 00:18
Discriminare pe motiv de orientare sexuala...

delaparis
29th June 2015, 00:24
... pt Cavani. S-a facut ca il plezneste pe ala desi a acceptat clar :D

Franz
29th June 2015, 11:20
http://www.theguardian.com/football/2015/jun/26/mainz-gonzalo-jara-edinson-cavani-bottom

Stifi Jamaicanu
30th June 2015, 03:51
Dacă Peru elimină Chile s-a dus și ultima mea speranță că Argentina nu o să câștige turneul.

Xaviesta
30th June 2015, 09:11
Haha, alt meci cu rosu pentru adversari.

Stifi Jamaicanu
1st July 2015, 03:01
E gata meciul.

Eddy DoubleD
1st July 2015, 03:44
Tur de forta pentru Argentina chiar inainte de finala.

YoNuTzz
1st July 2015, 10:19
desi joaca acasa, nu cred ca chile poate opri argentina...

Sir. Eko
1st July 2015, 10:36
Sper sa castige Chile finala.Messi a fost incredibil meciul asta.

Franz
1st July 2015, 11:40
Haha, alt meci cu rosu pentru adversari.
ai avut dreptate

Sir. Eko
1st July 2015, 12:15
A fost rosu dat corect.

Luis Garcia10
5th July 2015, 00:43
0-0 minutul 78. Joaca bine Chile. :ok:

Eddy DoubleD
5th July 2015, 00:55
Cineva surprins ca e 0-0?

Luis Garcia10
5th July 2015, 00:59
N-a fost meci rau deloc totusi din cat am putut sa vad. :rolleyes:

YoNuTzz
5th July 2015, 01:11
la fel ca in finala de mondial pentru argentina...0-0 dupa 90 de min..

ar fi urat sa piarda ambele finale...

Johnny D
5th July 2015, 01:20
Ei vezi Xaviestule, de aia-i zic mascariceano lu mucesito!
Cat pe ce sa-i coste pe argentinieni trofeul ca da pe langa minge si-l lasa pe Alexis singur!:))

Cineva surprins ca e 0-0?
Comentatorii!:))
Si multi pariori bag deseama, eu am jucat doar ca Argentina castiga cupa.

Hopshio
5th July 2015, 01:34
eu chile castiga :D

Luis Garcia10
5th July 2015, 01:41
Chile :D Hai cu Copa :ok:

Taquito
5th July 2015, 01:45
thuamne cum a dat Mathias Fernandez, cat tupeu incredibil iti trebuie sa dai asa, perfect a dat, daca-i spunea portarului ca da acolo, nu putea sa o ia... nu tin minte sa mai fi vazut un alt penalty asemenea

Eddy DoubleD
5th July 2015, 01:47
Alexis are sange in instalatie :D

Luis Garcia10
5th July 2015, 01:48
CHILE :ok: Echipa cea mai estetica de la aceasta Copa America e cea care ridica si trofeul :yeah: BRAVO BAAA!

Xaviesta
5th July 2015, 01:48
Nu are cu cine Messi. Joci cu Higuain care rateaza din 1 m in min 90, apoi la penalty. Afara cu Martino.

Stifi Jamaicanu
5th July 2015, 01:49
Hahahargentina

Johnny D
5th July 2015, 01:50
Higuain ala e un gunoi absolut! Eu nu-l convocam in veci amin, Napoli a ajuns o echipa de kkt in retur 90% din cauza lui.
Slab antrenor, il bagi si la penalty-uri pe rahatul ala care e vax mental... slab de tot, inca o data dupa episodul Barcelona.

Nu are cu cine Messi. Joci cu Higuain care rateaza din 1 m in min 90, apoi la penalty. Afara cu Martino.
Chiar ziceam zilele astea c-am transferat numa gunoaie la Arsenal, asta ar fi "perla tomberonului", si retrogradam daca-l ia Wenger pe parazitu asta!:))


PS: Sa admiram totusi executia lu Alexis, s-a pisat pe Argentina!;)

Luis Garcia10
5th July 2015, 01:52
Johnny ti-ai pus banii pe tata Martino? :))) :rolleyes:

Johnny D
5th July 2015, 01:55
Johnny ti-ai pus banii pe tata Martino? :))) :rolleyes:

Ultimii bani, dupa ce Kerber si Tsonga m-au rezolvat azi, am zis sa pun 100 de lei pe Murray ia setu 4 cota 1.30, Germania 1X la ****ri cota 1.12 si Argentina ia cupa cota 1.55! Sa fac si io 233 de lei sa-mi recuperez gaura! M-a recuperat rahatu ala de antrenor ******* cu parazitii lui de Higuaini!:))
Ieri am mushcat-o cel mai urat pe Dimitrov parazitul parazitilor ca n-a fost instare sa ia un set, ala cand pierde in GS nu stie lua set, ori bate 3-0 sau 3-1 ori pierde 0-3, am uitat treaba asta, nu stiu de ce i se spune Federer junior, Federer in viata lui n-a fost atat de handicapat mental sa nu poata juca nimic cand are un adversar in zi buna in fata.

In fine, sa nu deviez de tot, Tevez a fost accidentat sau ce dracu!? Ala ar fi dat minim 2 goluri azi!

Taquito
5th July 2015, 01:59
Nu are cu cine Messi.
cand o sa intelegi ca Messi are cu cine doar la Barcelona ? jocul lui e facut strict pe stilul Barcei. Daca nu are unul ca Neymar sau un mijlocas cu viziune f buna a jocului Messi e mancat. Daca-l duci in Anglia devine anonim

Johnny D
5th July 2015, 02:00
Nu si daca-l duci la Arsenal care are joc de pase construit pe stilul sau.;)

Luis Garcia10
5th July 2015, 02:02
Urat ti-ai luat-o, dar cum sa pui pe Argentina? Chile e o echipa de superclasa. Juca acasa! Tu stii mai bine... Eu am jucat din grupe ca ia Chile trofeul. La cota 5. :ok: O echipa unita si bine pusa la punct. Joaca baietii astia in filosofia Bielsa de atatia ani, dar parca acum cu generatia asta au si jucatorii de calitate care sa-i duca pana in finale/semifinale sau chiar la trofee castigate. Asa rau mi-a parut de ei anul trecut cu Brazilia... Merita trofeul asta :ok:

Taquito
5th July 2015, 02:06
uitati-va la acest penalty :o: incredibil..

_o9vvXqi6oo

Johnny D
5th July 2015, 02:08
Am crezut ca clacheaza astia daca ajung la penalty-uri cu atata presiune si 4 finale pierdute in trecut.
Dar Tata rahatino ala joaca cu Higuain..... Cristosu mamii lui de retardat!:headbang::headbang::headbang:
Sa-l felicite amu pe Higuain si sa se felicite si pe el! Da de ce-l tot iau echipele mari pe asta antrenor?
A fost ceva Platini de Argentina in trecut sau ce Dumnezo de fotbalist mare de n-a auzit nici dracu de el!:thinkso:



Apropo, daca transferul lu Higuain la Arsenal a depins de finala asta, ma bucur c-am pierdut banii!
Nu vreau sa retrogradam, da-i dracu de bani! :))



Daca ar fi sa aleg intre Cavani si Higuanin greu mi-ar fi, 2 handicapati totali, unu ochiometric la clarviziune, vede crucis mingea si alalalt mental, rar am vazut parazit mental mai mare ca si Higuain! Era bun la Real Madrid dar acum imi dau seama ca era bun doar ca nu se astepta nimeni de la el sa rezolve meciurile, nu era decat o rezerva fara responsabilitati si din pozitia asta e usor sa acoperi jocurile mental si sa arati ce supertehnica ai tu! Cand colo el e un rahat fara putere de-a procesa statutul de jucator cu responsabilitatea extrem de apasatoare de-a da gol! VARZA!

YoNuTzz
5th July 2015, 02:24
bravo chile...meritat si azi, si la general...

btw...cand ma gandesc ca unii de la noi inca mai zic ca am fost eliminati in sferturi acum 21 de ani la World Cup :))

saracii cei de la argentina...pierd in 2 ani in extra-time 2 finale: World Cup si Copa America...

Johnny D
5th July 2015, 02:34
Mai degraba saracu Messi, el avea o privire asa pierduta in spatiu la final de parca ar zice "Ce dracu caut eu aici, in echipa loserilor iar!?!":))
"Not my style, I'm afraid!":rolleyes: Ceva de genu, dar va trece peste asta si pana la urma va lua ceva cu/pentru Argentina.
Ramane de vazut ce si cand.

Eddy DoubleD
5th July 2015, 02:41
uitati-va la acest penalty :o: incredibil..

_o9vvXqi6oo

A dat ca ghiolbanul. Noroc ca a fost pe spatiul portii, ca altfel il luau chilienii la capace.

singuratic83
5th July 2015, 08:44
A fost lectia morala si fotbalistica primita de Martino, care s-a incapatanat sa-l tina in teren pe Higuain in locul unuia ca Tevez. In schimb, Sampaoli, celalalt argentinan (insa mai putin experimentat) si-a asezat echipa foarte bine, agresiv in propriul careu, special pentru a-i anihila pe Messi si Higuain.

SwedishMafia
5th July 2015, 09:55
messi se leaga de trofeele cu argentina, ceva de groaza... :))

Xaviesta
5th July 2015, 10:06
cand o sa intelegi ca Messi are cu cine doar la Barcelona ? jocul lui e facut strict pe stilul Barcei. Daca nu are unul ca Neymar sau un mijlocas cu viziune f buna a jocului Messi e mancat. Daca-l duci in Anglia devine anonim

Haha, Messi pana acum nu putea fara Xavi si Iniesta, acum nu poate fara Suarez si Neymar :))

Sir. Eko
5th July 2015, 10:49
Bine Sancheeez !!

El Pistolero
5th July 2015, 10:59
Messi fara trofeu international cu Argentina. Bine boss.

messi19
5th July 2015, 11:02
Haha, Messi pana acum nu putea fara Xavi si Iniesta, acum nu poate fara Suarez si Neymar :))

Exact. Fac ce fac astia ca tot construiesc super echipe pt Messi. Pana sa apara Messi nu puteau sa faca asta, sa aiba si ei vreo 5 CL castigate. Niciunu dintre haterii astia nu vede ca Barca cu Messi in teren, joaca altceva decat atunci cand lipseste?

Sir. Eko
5th July 2015, 11:12
Castiga iar tot cu Barcelona la anu Messi si ii trece.

Xaviesta
5th July 2015, 11:17
@messi19 nu ai ce sa le ceri. Forumul asta e plin de asa ceva.

Ma bucur pentru Alexis si Bravo. Anul trecut eram singurul care credea in Chile si uite unde sunt acum.

Nadalfan
5th July 2015, 11:22
Daca nici Messi n-are cu cine...
Ieri mi s-a parut ca nici macar n-a incercat.Nu stiu de cate ori a atins mingea in primele 90 de minute(dupaia nu am vazut).

Misto pentru chilieni.Seama asa putin cu Atletico :)) Cred ca juma din echipa Argentinei trebuie sa poarte pantofi cu un numar mai mare ceva timp de acu' incolo la cum au intrat astia aseara :))

Sir. Eko
5th July 2015, 11:42
Ma bucur pentru Alexis si Bravo. Anul trecut eram singurul care credea in Chile si uite unde sunt acum.

Chile a jucat bine si la mondial in 2010...si in 2014. E super echipa:ok:

p.s Daca Higuain nu era o femeie in momente importante si in general un jucator slab(de ce a jucat el si nu Tevez?)...poate acum vorbeam de Argentina Campioana Mondiala si castigatoare a Cupa America. Problemele de la echipa aia sunt mai complicate decat ....Messi.
Aguero care rupe tot in Anglia de ce joaca ca o cizma mereu la nationala? Poate nu ii intereseaza foarte tare...

queque
5th July 2015, 13:38
Ma bucur pentru Alexis si Bravo. Anul trecut eram singurul care credea in Chile si uite unde sunt acum.
N-ai fost chiar singurul.Eu am spus,spre exemplu,ca Spania sau Olanda nu trece de grupe...


Eu merg pe Chile,are o echipa fantastica,cred ca peste ce era Uruguay in 2010.De fapt,in 2010,dupa meciul cu Spania am inceput sa simpatizez cu ei.Doar Argentina ar fi peste ca si calitate,dar cred ca nu la fel de echilibrata in toate compartimentele.
Prin anii 2000,ma plictiseam cand ma uitam la Copa America,dar acum mi se pare peste CE.Si Columbia si Ecuador au echipa,Mexico intotdeauna joaca frumos.La ultima Copa America,au facut figura frumoasa si Costa Rica a jucat cu echipa under21!) si Bolivia si Peru...
Pe Costa Rica am mizat si la Mondial!


...
Chile nu are 'matador',atacant de careu,e o versiune de Spania de acum cativa ani,dar in general,echipa e mai 'inchegata' decat Agentina,vom vedea ce zic Columbia si Brazilia,dar nu cred...
O generatie de exceptie (Orellana nici macar nu a jucat),felicitari Chile!

phife
5th July 2015, 14:30
felicitari chile , a fost intr-adevar cea mai frumoasa echipa de la CA.
nu uitati ca selectioneru asta a dus argentia in finala CM , nu e de hulit , la penaltyuri se poate intampla orice.

Xaviesta
5th July 2015, 14:41
felicitari chile , a fost intr-adevar cea mai frumoasa echipa de la CA.
nu uitati ca selectioneru asta a dus argentia in finala CM , nu e de hulit , la penaltyuri se poate intampla orice.

What?

phife
5th July 2015, 14:50
au , da , a fost sabella. sorry , my bad.
nasol atunci.
oricum , a pierdut la penaltyuri se poate intampla oricui.

Johnny D
6th July 2015, 07:40
Exact. Fac ce fac astia ca tot construiesc super echipe pt Messi. Pana sa apara Messi nu puteau sa faca asta, sa aiba si ei vreo 5 CL castigate. Niciunu dintre haterii astia nu vede ca Barca cu Messi in teren, joaca altceva decat atunci cand lipseste?

Pai asta pt ca Barca e construita pt Messi, dar Argentina doar il are pe Messi in echipa!:D

Lordul
6th July 2015, 09:54
Congratulations Chile /OLE/ Au o super-echipa acum cu Cladudio Bravo-Arthuro Vidal-Alexis Sanchez -M.Isla (asta ca sa enumar vedetele echipei)