PDA

View Full Version : Luati masuri!



Bobi Cearton
16th April 2015, 07:50
Luati masuri:
generatia ta poate mai dureaza 25 de ani tu daca mori miine nu strici media de loc.





exact, o sa fii rece la morga pt ca doctorii vor fi toti in Anglia.



singura sansa e sa astepti sa moara generatia lui bobi.

Tim
16th April 2015, 09:24
Acum intelegeti unul dintre motivele pentru care am renuntat la vechiul meu nume? Aceasta clona nenorocita m-a scos din draci , am vrut sa am un cont cu care sa-l pot baga in ma-sa fara regrete. Daca acest nenorocit a reusit performanta de a il enerva si pe bonomul Bobi , l-a facut in toate felurile pe DLP si Miril , asta spune totul despre ciudatul cu cont din 2006 si care pana anul trecut nu avea decat cateva postari.

Trafic,trafic dar parca e prea mult.

Calandrinon
16th April 2015, 11:48
Lucian Mandruta

Tim
16th April 2015, 12:25
Mai degraba e stilul Lordului.

cimitiru' ghencea
16th April 2015, 16:12
bonomul bobi ...
:happy:happy:happy

Tim
16th April 2015, 20:25
Eu asa il vad si rar ma insel la oameni.

Bobi Cearton
16th April 2015, 20:32
M-am necajit cand am vazut ca individul vorbeste de moarte ca si cand n-ar avea nici un Dumnezeu.

delaparis
16th April 2015, 20:38
Trafic,trafic dar parca e prea mult.

Nici macar trafic. Daca omul enerveaza pe toata lumea traficul scade deoarece discutiile se rezuma la contre sterile si "facutul pe desteptul" in permanenta. Userii nu mai intra pana la urma daca nivelul scade pe zi ce trece.
Macar daca ar avea umor

Cristy RVD
16th April 2015, 20:43
Mai degraba e stilul Lordului.

postul anului anyone?

cimitiru' ghencea
17th April 2015, 10:03
Eu asa il vad si rar ma insel la oameni.

pe dreaq.te inseli tot timpul.;)
raman la parerea mea ca e o ipocrizie fara margini sa-i spui unuia "mars la morga " si dupa aia sa plangi cu lacrimi de crocodil ca ala a spus "daca" si "generatie"...
cunosc situatia in care se afla bobi ,imi pare rau ca i s-a intamplat asta ,nu i-as dori nici celui mai rau dusman sa treaca prin asa ceva si asta este motivul pentru care inteleg faptul ca este un personaj acru si inrait (asta o fi definitia cuvantului bonom pe wikipedia :rolleyes:).asta nu inseamna ca nu ii doresc toata sanatatea din lume.:ok:

Bobi Cearton
17th April 2015, 18:23
pe dreaq.te inseli tot timpul.;)
raman la parerea mea ca e o ipocrizie fara margini sa-i spui unuia "mars la morga " si dupa aia sa plangi cu lacrimi de crocodil ca ala a spus "daca" si "generatie"...
cunosc situatia in care se afla bobi ,imi pare rau ca i s-a intamplat asta ,nu i-as dori nici celui mai rau dusman sa treaca prin asa ceva si asta este motivul pentru care inteleg faptul ca este un personaj acru si inrait (asta o fi definitia cuvantului bonom pe wikipedia :rolleyes:).asta nu inseamna ca nu ii doresc toata sanatatea din lume.:ok:Originally Posted by mihaidascalescu View Post
generatia ta poate mai dureaza 25 de ani tu daca mori miine nu strici media de loc.


Quote:
Originally Posted by mihaidascalescu View Post
exact, o sa fii rece la morga pt ca doctorii vor fi toti in Anglia.

Quote:
Originally Posted by mihaidascalescu View Post
singura sansa e sa astepti sa moara generatia lui bobi.

Multumesc pt urari.
Daca vrei sa ma crezi, ma crezi, daca nu, nu.

Dupa ce mi-a transmis cele 3 mesaje de mai sus am reactioant cu "mars la morga". Marius poate confirma acest lucru.
Asta e ordinea cronologica. Urarea mea n-a fost serioasa, am transmis-o ca sa destind atmosfera. Emoticonul pe care l-am pus confirma acest lucru.

Nu vreau sa ma victimez, vreau sa fiu tratat egal cu toti ceilalti uzeri si cand gresesc sa fiu pedepsit.

cimitiru' ghencea
20th April 2015, 11:03
Originally Posted by mihaidascalescu View Post
generatia ta poate mai dureaza 25 de ani tu daca mori miine nu strici media de loc.


Quote:
Originally Posted by mihaidascalescu View Post
exact, o sa fii rece la morga pt ca doctorii vor fi toti in Anglia.

Quote:
Originally Posted by mihaidascalescu View Post
singura sansa e sa astepti sa moara generatia lui bobi.

Multumesc pt urari.
Daca vrei sa ma crezi, ma crezi, daca nu, nu.

Dupa ce mi-a transmis cele 3 mesaje de mai sus am reactioant cu "mars la morga". Marius poate confirma acest lucru.
Asta e ordinea cronologica. Urarea mea n-a fost serioasa, am transmis-o ca sa destind atmosfera. Emoticonul pe care l-am pus confirma acest lucru.

Nu vreau sa ma victimez, vreau sa fiu tratat egal cu toti ceilalti uzeri si cand gresesc sa fiu pedepsit.

prima si a doua sunt niste referiri la o generatie intreaga si nu un atac la persoana.
a doua este o replica dintr-o controversa a voastra cu parere la sistemul medical romanesc pe care tu te gasesti sa-l ridici in slavi cu exemple precum doctorul bradisteanu ... ;):rolleyes:
iar nu e un atac la persoana ci mai degraba o ironie,poate sarcasm...
in ceea ce priveste urarea ta, e numai meritul tau ca lumea nu stie cand vorbesti serios si cand glumesti...;)

Bobi Cearton
20th April 2015, 18:40
prima si a doua sunt niste referiri la o generatie intreaga si nu un atac la persoana.
a doua este o replica dintr-o controversa a voastra cu parere la sistemul medical romanesc pe care tu te gasesti sa-l ridici in slavi cu exemple precum doctorul bradisteanu ... ;):rolleyes:
iar nu e un atac la persoana ci mai degraba o ironie,poate sarcasm...
in ceea ce priveste urarea ta, e numai meritul tau ca lumea nu stie cand vorbesti serios si cand glumesti...;)

Interpretezi cum iti convine.:rolleyes:
Fara legatura cu dialogul desfasurat pe viu, in timp real.

In lipsa de amici, te apropii vertiginos de Mihai Dascalescu.
El simte ca-i esti prieten.

delaoltenia
20th April 2015, 20:11
lipsa de amici :o:

eu stiu ca dinamovistii este peste tot .

Lordul
20th April 2015, 23:07
Mai degraba e stilul Lordului.

imi pare rau sa va dezamagesc dar nu am nimic de a face cu mihaidascalescu :ok:

mihaidascalescu
20th April 2015, 23:59
Baaaaa, nu-i vorba de nici o interpretare, citeste ce este scris nu ce îČ›i imaginezi tu. TrezeČ™ti te

delaparis
21st April 2015, 00:03
Baaaaa, nu-i vorba de nici o interpretare, citeste ce este scris nu ce îČ›i imaginezi tu. TrezeČ™ti te

Corect. Trebuie citit exact ce este scris si sa nu ne imaginam prostii.
Deci dupa cum se vede clar Dascalescu se exprima ca un mitocan

Tim
21st April 2015, 12:50
:happy:happy:happy




Pot sa dau RP la un semeu? Nu vreau sa fie penalizat, vreau sa comentam si acolo subiectul!!:happy

Johnny D
21st April 2015, 13:16
Corect. Trebuie citit exact ce este scris si sa nu ne imaginam prostii.
Deci dupa cum se vede clar Dascalescu se exprima ca un mitocan

Nu stiu de unde are atata shfortza baiatul ista, io am abosit de cat il vad cum se lupta cu morile de vant!

Tim
21st April 2015, 13:17
Poseda o minte odihnita.:D

cimitiru' ghencea
21st April 2015, 16:30
Interpretezi cum iti convine.:rolleyes:
Fara legatura cu dialogul desfasurat pe viu, in timp real.

In lipsa de amici, te apropii vertiginos de Mihai Dascalescu.
El simte ca-i esti prieten.

tu interpretezi cum iti convine.
nu-s prieten deloc cu MD , dar nu pot sa-l acuz de ceva impotriva evidentei...
cat despre prietenii mei ,stai linistit ...o mie de prieteni de-ai tai nu fac cat doi de-ai mei...:cool:

Doctor_Satan
21st April 2015, 16:50
Baietasii mei sunt mai tari in brand ca baietasii tai.
BUG Mafia in za house.
:happy

delaparis
21st April 2015, 17:16
tu interpretezi cum iti convine.
nu-s prieten deloc cu MD , dar nu pot sa-l acuz de ceva impotriva evidentei...
cat despre prietenii mei ,stai linistit ...o mie de prieteni de-ai tai nu fac cat doi de-ai mei...:cool:
Mai bine spune ca nu te poate deranja ce a spus Dascalescu cand ai un asemenea nick :D

Bobi Cearton
21st April 2015, 17:51
tu interpretezi cum iti convine.
nu-s prieten deloc cu MD , dar nu pot sa-l acuz de ceva impotriva evidentei...
cat despre prietenii mei ,stai linistit ...o mie de prieteni de-ai tai nu fac cat doi de-ai mei...:cool:

Mai nea Cimi, pana la urma nu e treaba ta de unde beau oile apa.
Diferendul se desfasoara intre mine, MD si Administratia OLS.
Adiministratia a luat masuri, a motivat decizia, toate bune si frumoase.

Asa ca canta la alta masa, nu ti-a cerut nimeni parerea.

Tim
21st April 2015, 19:50
tu interpretezi cum iti convine.
nu-s prieten deloc cu MD , dar nu pot sa-l acuz de ceva impotriva evidentei...
cat despre prietenii mei ,stai linistit ...o mie de prieteni de-ai tai nu fac cat doi de-ai mei...:cool:

Tot cu aia doi defilezi?:D

Stai putin, care e al doilea?:confused:

delaparis
21st April 2015, 19:54
Stoican. Va ingropa Dinamo pana la urma :D

Tim
21st April 2015, 19:56
Vezi Lordlivule, asta iti ziceam.:))

mihaidascalescu
21st April 2015, 21:02
Diferendul se desfasoara intre mine, MD .

bre bobi, ai auzit ce zise cimitiru? cica evidenta? tu stii ce e aia evidenta? stii care e diferenta dintre evidenta si delir?

nu cred.:happy

Hingherul
21st April 2015, 21:27
gata, am luat masuri! oricum as masura tot 32 de cm ies! ce facem, inchidem threadul sau ma duc sa ii cer un test de paternitate lui Prunea? :D

Leul Oltean
21st April 2015, 21:59
Tot cu aia doi defilezi ? :D:))

cimitiru' ghencea
22nd April 2015, 09:50
Mai bine spune ca nu te poate deranja ce a spus Dascalescu cand ai un asemenea nick :D

am dus cateva razboaie pe tema nick-ului si credeam ca am stabilit ca poti sa-ti iei unul nevinovat (cum ar fi delalyon) si sa fii mult mai idiot ...
asta fara nicio legatura cu tine ...:D

cimitiru' ghencea
22nd April 2015, 09:53
Mai nea Cimi, pana la urma nu e treaba ta de unde beau oile apa.
Diferendul se desfasoara intre mine, MD si Administratia OLS.
Adiministratia a luat masuri, a motivat decizia, toate bune si frumoase.

Asa ca canta la alta masa, nu ti-a cerut nimeni parerea.

asa ca cam asa e...un thread de toata jena si un comportament tipic pentru bobi cearton ...:ok:

cimitiru' ghencea
22nd April 2015, 09:58
Tot cu aia doi defilezi?:D

Stai putin, care e al doilea?:confused:

iar interpretezi cum vrei, adica rastalmacesti...am spus ca o mie de prieteni de-ai comarniceanului (dar e la fel de valabil si pentru tine , din moment ce pe lista actualilor tai prieteni se afla personaje importante precum ariciul si vanhalenul ala oltenesc :))) nu fac cat doi prieteni de-ai mei nu cat cei doi prieteni ai mei ...
PS apropos ,daca vrei neaparat un raspuns la intrebare ,pune-te pe tine ...:))

Bobi Cearton
22nd April 2015, 11:07
asa ca cam asa e...un thread de toata jena si un comportament tipic pentru bobi cearton ...:ok:

Daca ai fi om corect te-as respecta, te-ai bagat in discutie cu ideea deja formata ca eu sunt agresorul.

Cum sa-ti vorbesc cand te pronunti partizan din prima?

Daca in locul meu era Cip-Tim ii tineai partea lui.

Bobi Cearton
22nd April 2015, 11:09
Tot cu aia doi defilezi?:D

Stai putin, care e al doilea?:confused:

Are prieteni la oferta, doi intr-unul: Cip e inginer, MD medic.
Prietenul de la oferta poate fi catalogat doctor-inginer.

Leul Oltean
22nd April 2015, 11:21
Liberal costoboc. Costi. :D

Bobi Cearton
22nd April 2015, 11:31
Liberal costoboc. Costi. :D

Mai degraba turc, tatar, ceva de genu.
Mamac han si-a facut veacul prin nordul Moldovei.
Hoarda de aur a lasat urme.:D

Johnny D
22nd April 2015, 11:32
Ce naspa e sa-l vezi pe parizian asa fara avatar, imi pare asa de parca l-ai surprinde dimineata in izmene si nebarbierit!:(

Va rog, luati masuri:help:

mihaidascalescu
22nd April 2015, 12:07
Nu stiu de unde are atata shfortza baiatul ista, io am abosit de cat il vad cum se lupta cu morile de vant!

sunt morile de vint doar din cauza societatii in care va zbateti. in orice societate civilizata cind ti-au incalcat drepturile te duci si dai de pamint cu ei.

ionica, ti-am mai spus odata dar acu mai bine: look and LEARN.

Partea interesanta e ca se pare ca a intrat vadim in frantuz cu un pic de avint. speranta moare ultima.

Johnny D
22nd April 2015, 12:35
Sa nu fi intrat in el ca de ce n-a schimbat regulamentul pana la ora asta, sa-l adapteze noilor conditii date ale forumului!:P

Si eu iti mai spun o data Dascalescule, regulamentele nu sunt altceva decat niste ghiduri pentru cei rataciti si se aplica functie de conjunctura; de exemplu si eu sunt clona ca mi-am facut un cont in 2007 de care am uitat, din 2007 pana-n 2009 am stat pe forumu lu Todose, apoi cand am revenit mi-am facut alt cont si anume acesta de pe care postez acum, crezand ca nu mai am vreun altul!;)
Xaviestu mi-a atras atentia ca postez de pe 2 conturi undeva pe la inceputuri, eu nici nu observasem!:happy

Bobi Cearton
22nd April 2015, 12:41
din 2007 pana-n 2009 am stat pe forumu lu Todose,

Devin nostalgic cand faci referire la epoca Tudose.
Cu ce amintiri ai ramas din acea perioada?

Tim
22nd April 2015, 14:06
iar interpretezi cum vrei, adica rastalmacesti...am spus ca o mie de prieteni de-ai comarniceanului (dar e la fel de valabil si pentru tine , din moment ce pe lista actualilor tai prieteni se afla personaje importante precum ariciul si vanhalenul ala oltenesc :))) nu fac cat doi prieteni de-ai mei nu cat cei doi prieteni ai mei ...
PS apropos ,daca vrei neaparat un raspuns la intrebare ,pune-te pe tine ...:))

:happy:happy


m-ai hait de tot, costobocule.:))

cimitiru' ghencea
22nd April 2015, 14:20
adevarul e ca vorba aia cu prostul care o piatra in apa si cei zece intelepti care se reped s-o scoata este mai mult decat inteleapta...vine un arici constipat ,sa-i zicem dorel ,si plesneste un "costoboc" iar inteleptii (:happy) ,sa le zicem comarniceanul, deveanul si banuiesc ca mai apar si altii ,se zbat in chinuri de atat ras...
mai rasfirati , arienilor ,mai rasfirati...

Johnny D
22nd April 2015, 14:53
Devin nostalgic cand faci referire la epoca Tudose.
Cu ce amintiri ai ramas din acea perioada?

Shahstul si Val... ei n-au venit aici, si mai era unu fan Djokovic, Henry parca... era si fan Arsenal!
Si-a facut Val forum separat si-am mai intrat si io vreo 2 ani pana-n 2011 p-acolo dar apoi doar aici!
Cel mai mare regret e ca n-au venit si ei aici desi i-am indemnat, pe forumul ala eram doar noi 4!:))

Leul Oltean
22nd April 2015, 15:20
Vadim nu poate intra in delaparis decat cu niste ... bani. Daca traficul s-a revigorat, este 99% meritul frantuzului. ;)

Bobi Cearton
22nd April 2015, 15:20
Shahstul si Val... ei n-au venit aici, si mai era unu fan Djokovic, Henry parca... era si fan Arsenal!
Si-a facut Val forum separat si-am mai intrat si io vreo 2 ani pana-n 2011 p-acolo dar apoi doar aici!
Cel mai mare regret e ca n-au venit si ei aici desi i-am indemnat, pe forumul ala eram doar noi 4!:))

De Sahistul imi aduc aminte, era baiat istet.
De ceilalti nu-mi amintesc.

Tim
22nd April 2015, 15:36
adevarul e ca vorba aia cu prostul care o piatra in apa si cei zece intelepti care se reped s-o scoata este mai mult decat inteleapta...vine un arici constipat ,sa-i zicem dorel ,si plesneste un "costoboc" iar inteleptii (:happy) ,sa le zicem comarniceanul, deveanul si banuiesc ca mai apar si altii ,se zbat in chinuri de atat ras...
mai rasfirati , arienilor ,mai rasfirati...:happy:happy

costobocule !:happy

Bobi Cearton
22nd April 2015, 15:48
:happy:happy

costobocule !:happy

Costoboc e tatal lui Boc, Costea lui Boc din Rachitele, ramas celebru dupa ce a ciocnit oul de Paste exact de capatana ex-prim-ministrului de trista amintire.

delaparis
22nd April 2015, 15:58
Partea interesanta e ca se pare ca a intrat vadim in frantuz cu un pic de avint. speranta moare ultima.

Ce se pare mai futevant? :happy
Sa vezi ce intru eu in tine acum de inveti sa postezi pe VP timp de saptamani ...

Doctor_Satan
22nd April 2015, 16:23
Iar le arde de provocari dupa ce a pierdut PSG? :no:
Dupa meciul de ieri, ma mir ca n-ai sters 4-5 conturi.

delaparis
22nd April 2015, 16:30
Sa vedem ce face Monaco azi. cine stie ... :D

Tim
22nd April 2015, 16:30
Ce se pare mai futevant? :happy
Sa vezi ce intru eu in tine acum de inveti sa postezi pe VP timp de saptamani ...

:happy:happy

Pot sa te citez in postarile viitoare fara sa risc vreo sanctiune pentru pocire de user?:happy

Sevilla86
22nd April 2015, 16:31
Ce se pare mai futevant? :happy

A incurcat-o pesegistul... acum vine MD si ii arata ce articole de regulament a incalcat :D

MD-ule, important e sa promiti ca daca te baneaza, nu-ti faci clona.
Nu risca nimeni sa piarda un user. O sa fii tolerat la nesfarsit :D
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Tim
22nd April 2015, 16:32
Sa vedem ce face Monaco azi. cine stie ... :DSa ne intelegem, fara subiectul Monaco. Am pierdut in ultima luna peste 5 000 de oiro pe blaturila astora. Ma jur ca nu mai pariez pe ei.

delaparis
22nd April 2015, 16:45
:happy:happy

Pot sa te citez in postarile viitoare fara sa risc vreo sanctiune pentru pocire de user?:happy

Toate bune si frumoase dar pana aici. Nu se posteaza in numele lui Vadim si al meu pe sectia Administrativ facand afirmatii total nefondate.

Tim
22nd April 2015, 16:59
Degeaba insisti, eu pe Monaco nu mai pariez.:D

Leul Oltean
22nd April 2015, 21:08
Costoboc e tatal lui Boc, Costea lui Boc din Rachitele, ramas celebru dupa ce a ciocnit oul de Paste exact de capatana ex-prim-ministrului de trista amintire.Pfff ... numa ce incepuse sa imi placa Mamac Han. :D

delaoltenia
23rd April 2015, 10:54
tu interpretezi cum iti convine.
Nu-s prieten deloc cu md , dar nu pot sa-l acuz de ceva impotriva evidentei...
cat despre prietenii mei ,stai linistit ...o mie de prieteni de-ai tai nu fac cat doi de-ai mei...:cool:

:)) :))

Calandrinon
23rd April 2015, 15:25
:)) :))

ce-ai gasit de ras ? Se referea la mine...

cip
23rd April 2015, 18:50
asta stiam toti,ne intrebam cine-i al 2-lea...:o:
cred ca frantuzul,l-am surprins odata spunandu-i "Delap"...:rasc:

Bobi Cearton
23rd April 2015, 20:10
Dupa o viata petrecuta pe forumuri sa ai doar 2 prieteni (si aia improbabili) mi se pare inadmisibil.

Calandrinon
24th April 2015, 10:49
asta stiam toti,ne intrebam cine-i al 2-lea...:o:
cred ca frantuzul,l-am surprins odata spunandu-i "Delap"...:rasc:

nope ! tot eu sunt, fac cat doi, doar stiai, ce dracu`te-ai zapacit in halul asta ?

Leul Oltean
24th April 2015, 11:55
Depinde ce referinta iti alegi. Daca il iei ca baza pe crusovean, atunci raportul va contine, lejer, numarul 20(douazeci).
La propriu si la figurat. :D

cimitiru' ghencea
24th April 2015, 16:22
sau or fi omuleti verzi si prostuti ? :))