PDA

View Full Version : Daredevil



Xaviesta
12th April 2015, 14:41
http://s28.postimg.org/qjhrr6hf1/image.jpg

A blind lawyer with his other senses superhumanly enhanced fights crime as a costumed superhero.


Primul sezon are 13 episoade, au aparut toate pe 10 aprilie. Cica ar fi foarte, foarte tare, are deja 9.4 pe IMDB. Acum il incep si eu.

Eddy DoubleD
12th April 2015, 16:00
Il bag si eu din mai dupa ce scap de cursuri :ok: Si asa mai am si House of Cards de vazut.

Cneazul
12th April 2015, 16:33
vai ce nu-mi plac astea care apar toate deodata. Inca nu m-am apucat de HoC tocmai din cauza asta. Parca nu e fain daca nu ai de asteptat o saptamana :D

Xaviesta
12th April 2015, 22:52
Fuck, cum e asta. Am ajuns la ep. 6. Wilson Fisk e foarte tare.

Surpriza anului imo. E neasteptat de bun.

Freek
14th April 2015, 08:25
Bun bun! :D
Sa le dea sanatate al barbos la astia de la Netflix. Cum plm sa nu-ti placa sa ai tot sezonul pe tava? Foarte tare serialul. Scenele de lupta foarte bine facute chiar daca mai exagereaza cu cate un triplu surub pe ici pe colo dar sunt misto.

Johnny D
14th April 2015, 08:29
Aha, deci pe actori i-au selectat din trupele de patinaj artistic!:D

E mai bun ca filmul cu Ben Affleck!?:o: Ar si si greu sa nu fie!:))

Eddy DoubleD
14th April 2015, 13:23
Am vazut primele trei. De abia a aparut si Fisk. Cox joaca foarte bine :ok:, desi stiam asta din Boardwalk Empire.

Xaviesta
14th April 2015, 14:07
Azi il termin :d

Eddy DoubleD
19th April 2015, 08:26
Fisk, trecutul lui si relatia actuala cu Vanessa...astea sunt partile cele mai misto :ok:

Eddy DoubleD
26th April 2015, 05:53
L-am terminat si eu. E cam la acelasi nivel cu Arrow/The Flash, dar are acting-ul ceva mai bun.

Cneazul
30th May 2015, 11:39
Am vazut si eu pilotul.
1. Nu-mi place ca e...orb. Da stiu, asa e povestea, dar parca e prea de tot cum ii bate pe toti. In filmul cu Ben Affleck vedea putin. Ce sa mai zic ca atunci cand ploua, vedea destul de bine. Pana acum nu s-a mentionat nimic de faza asta. Nu a fost nici macar un cadru vazut "prin ochii lui Matty". Sa speram ca o sa dezvolte chestia asta in urmatoarele episoade.
2. Nu-mi place Foggy Nelson. Deloc!
3. Mi s-a parut o ciudata decizia mafiotilor. Adica tot episodul au vrut sa o omoare pe tipa aia, dar l-a final dupa ce i-a expus au zis" Na, asta e. Da-o in p**a, o lasam in viata ca nu stie mai mult". Pai tocmai pentru ca i-a dat de gol trebuia sa se razbune si sa o omoare.
4. Nu-mi place ciorapul ala pe care il are pe fata cand se lupta. Zici ca e un violator de babe din Vaslui. Asta nu o auzit de masca?

Eddy DoubleD
30th May 2015, 15:29
4. Nu-mi place ciorapul ala pe care il are pe fata cand se lupta. Zici ca e un violator de babe din Vaslui. Asta nu o auzit de masca?

Isi schimba costumul in sfarsitul sezonului cu cel clasic :) La restul nu comentez, e preferinta ta:)) Dar nu poti spune ca e mai rau ca Arrow sau The Flash.

Cneazul
30th May 2015, 18:13
Am vazut doar un episod, trebuie sa vad mai mult, dar nu-mi plac deloc astea la care apare tot sezonul odata. :))) Tare greu ma apuc de ele.

Eddy DoubleD
30th May 2015, 18:18
Neah, nici mie :)) Parca te tine mai bine in priza de la o saptamana la alta.

Cneazul
31st May 2015, 00:15
Am vazut si episodul 2. Imi retrag cuvintele despre Foggy. A baut toata noaptea, e un om pe gustul meu :D Speram la un moment dat ca blonda aia sa faca ceva interesant, dar na, mai e timp. Nici Claire nu-i rea.
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11330018_1638019643079285_6268472731153964614_n.jp g?oh=82915c1d230e9e454ba1e18b3906633e&oe=55F8E9B8
Ce nu mi-a placut la episod a fost inceputul si finalul. Episodul a inceput cu el batut, practic pana in minutul 15 nu stiai cine si de ce l-a batut. In final, cand il tortura pe rusul ala pe acoperis, la un moment dat i-a dat un pumn, apoi s-a oprit pentru ca nu mai putea de durere, avea 3 coase rupte. In faza imediat urmatoare il ia pe ala pe sus si il duce la marginea acoperisului. Pai nu te poti misca, dar apoi iei un om pe sus? Ce sa mai zic ca apoi s-a dus si i-a batut pe toti, desi era pe jumatate mort. Asta mi-a adus aminte de o alta faza naspa rau, lupta dintre Ragnar si Earl Haraldson. Si atunci Ragnar a fost aproape mort, dar l-a batut pe conte.

Cneazul
1st June 2015, 01:06
Cum sa nu-ti placa serialul cand e cu tipa asta? Daca moare, nu ma mai uit.
http://www.xvideos.com/video6079525/rosario_dawson_s_all_nude_scenes_in_trance_blu-ray_

Hopshio
2nd June 2015, 23:47
l=am inceput si eu duminica seara..is la episodul 9.. :D ma prinde :D mi se pare buna actiunea..imi place cum joaca frisk si imi place cum il prezinta..si trecutul lui...e mult mai bun ca arrow...desi la inceput mi-a placut si arrow, acum l-am abandonat...mi se pare prea telenovelistic

Cneazul
3rd June 2015, 01:34
inca astept multumiri pt linkul ala...

Johnny D
3rd June 2015, 07:38
:))

Hopshio
4th June 2015, 23:48
am terminat si eu sezonul :D... im place serialul//mi se pare mult mai bun ca Flash..is curios cum o sa continue..eu vreau sa afle si tipa ca el e daredevil :D

PS:multumesc Cneazule pentru link :D

Cneazul
5th June 2015, 00:24
Cu placere. Acum am terminat episodul 10. Vezi ca mi-ai facut spoiler, acum stiu ca nu afla si blonda de el :(

Hopshio
5th June 2015, 01:01
eu ma refeream la alta tipa. nu am zis de blonda.

Cneazul
8th June 2015, 00:22
Ce ma enerveaza cand personaje din astea bad-ass is omorate in cele mai penibile moduri. Cum naiba sa il omoare proasta aia pe Wesley? Pai asta a fost meticulos, nu lasa nimic la voia intamplarii, planifica totul. Cand a luat aia arma si a indreptat-o spre el, iar Wesley i-a zis ceva de genul: "proasto, doar nu credeai ca iti pun in fata o arma incarcata?", mi-am zis: "haha, the bitch got slapped". Pe cand colo ce sa vezi? Arma chiar era incarcata. De ce naiba i-a pus-o in fata atunci? Eu inca mai sper sa fi fost cartuse cu vopsea, si vor sa ii inscenze o crima, da ala e bine mersi :D
PS. Ca tot l-ati laudat pe actorul care joaca rolul lui Fisk, si Wesley mi s-a parut un personaj jucat extrem de bine.

Xaviesta
8th June 2015, 23:03
Dap, Wesley a fost tare, si a fost penala faza aia.

Cneazul
9th June 2015, 11:28
In episodul 11 a murit Wesley, in ep 12 Ben Urich. Wtf? Mai are rost sa ma uit la season finale? Mai ramane cineva in viata? Astia cu cine naiba vor sa faca season 2 daca au omorat toate personajele tari?

Eddy DoubleD
10th June 2015, 00:26
http://comicbook.com/2015/06/08/jon-bernthal-cast-as-punisher-in-daredevil-season-2/

Niiiiiiiceeeee :ok:

Xaviesta
10th June 2015, 09:17
:ok:

Doctor_Satan
6th July 2015, 11:07
Am ajuns si eu la episodul 8.
Pana acum imi place de King Pin, doar ca e un pic cam slabut, trebuia sa fie dublu in latime. E drept, e greu sa gasesti un tip patrat care sa nu fie nici obez, nici plin de steroizi si sa para si inteligent.
O faza care m-a suparat, a fost ca Stick si Matt aveau nevoie de lumini aprinse in casa.

Xaviesta
19th March 2016, 19:02
Sezonul 2 e goat. ireal.

Eddy DoubleD
21st March 2016, 02:47
Cum e Jon Bernthal?

Johnny D
21st March 2016, 07:12
Deci merita sa ma apuc?:)

Freek
21st March 2016, 08:07
Si asta e goat? e lista destul de mare :D

Sunt mai curios acum de sezonul 3 decat am fost de sezonul 2.

Cum e Jon Bernthal?

Excelent. He stole the show, parerea mea.
Chiar ma gandeam in timp ce ma uitam la serial, ca imi cam pare rau ca nu mai este in TWD, omu' are talent.

@Johnny
Dap. Incearca ep. pilot vezi daca ii pe gustul tau, dar pana mea, n-are ce sa-ti puta, e bun.

Johnny D
21st March 2016, 08:24
Mersi, o sa ma apuc dupa ce vad ultimu ep din TWD, bine ca n-ai bagat spoiler ca vreau sa-l vad dupa masa!:)
Pacat ca nu mai e Suits, lunea era misto cu TWD cu un ep din Suits complementat!:P

Xaviesta
21st March 2016, 12:47
Excelent. He stole the show, parerea mea.
Chiar ma gandeam in timp ce ma uitam la serial, ca imi cam pare rau ca nu mai este in TWD, omu' are talent.



this.

sezonul 2 chiar a fost la nivelul ala de goat. nu ai ce sa zici.

phife
21st March 2016, 12:50
Mersi, o sa ma apuc dupa ce vad ultimu ep din TWD, bine ca n-ai bagat spoiler ca vreau sa-l vad dupa masa!:)
Pacat ca nu mai e Suits, lunea era misto cu TWD cu un ep din Suits complementat!:P

Suits aparea joia, lunea e better call saul :)

Johnny D
21st March 2016, 17:48
Marti e, adica maine urmatorul episod din B.C.S.:)

Johnny D
28th March 2016, 08:12
Superbestial serialu asta, peste Arrow sau Flash cu un nivel! 9/10 ii dau!:yes:
Dialogul, scenele de lupta dar mai ales actorul in rolul principal se ridica la nivelul supereroului pe care-l joaca!
In 3-4 zile am ajuns deja la episodul 5 din sezonul 2! Ben who!?:D

irinaidu
28th March 2016, 21:16
Nu stiu pe voi, dar pe mine bla bla-ul despre cum e Matt mai catolic decat Papa ma cam plictiseste. Sunt la ep 5 din sez 2 si trebuie sa recunosc ca, impotriva vointei mele, imi place The Punisher .... cu toate ca nu l-am putut inghiti pe actor in TWD.
De asemenea povestile de amor, oarecum siropoase, intre Matt si fetele bune ( la suflet vreau sa zic :P ) ma lasa rece. Imi place Elektra, dar am senzatia ca nu o sa fie cum as vrea eu personajul.
Si last but not least, Foggy rocks !!!

Johnny D
28th March 2016, 21:41
Foggy rocks! Ai vazut ca ai gasit si tu ceva bun!:D
Faza cu povestele amoroase nu sunt de amor, sunt glume si tre luate ca atare, oricum pt mine amorul n-are nici un efect emotional, deci mi-era perpendicular pe perplex!:)) De fapt, daca s-ar fi insistat peste masura probabil ca mi-ar fi neplacut.

Daca e ceva ce nu-mi place la serialu asta e ca prea se sutureaza ei unu pe altu, se leaga, se coase singuri, numa ca nu-si scot organele si le schimba cu altele ca si componentele de calculator... adica, in realitate daca ai avea o rana de aia in abdomen, te-ar lua dracii de n-ai avea noroc. Nu poti face operatii d-alea fara anestezic, hai sa zic pe brat dar si acolo e groaznic, dar cu o mana sa te cosi pe bratu opus e deja de domeniul SF-ului. Adica am inteles ca Rambo a facut-o o data in primul film dar de acolo pana sa ne apucam tot la 2 episoade sa ne tot coasem unii pe altii si pe noi insine in timpu liber asa intr-o veselie, e putin cam prea... prea.

Some doctors have unliked this!:))

Eddy DoubleD
29th March 2016, 07:00
The Punisher is the shit :ok: Jon Bernthal e perfect pentru rol.

Cneazul
30th March 2016, 15:32
Am vazut si eu primul episod din sezonul 2, sper ca am rabdare sa ma uit la tot. A aparut si House of Cards, nici la ala nu m-am uitat inca pentru ca urasc cand apar toate episoadele deodata :(

Johnny D
30th March 2016, 21:35
Sezonul 2 a fost dezamagitor pt mine, au sapat aia o groapa si...
n-au dat nici o explicatie pt ea! :mad:

Freek
31st March 2016, 00:35
Daca e ceva ce nu-mi place la serialu asta e ca prea se sutureaza ei unu pe altu, se leaga, se coase singuri, numa ca nu-si scot organele si le schimba cu altele ca si componentele de calculator... adica, in realitate daca ai avea o rana de aia in abdomen, te-ar lua dracii de n-ai avea noroc. Nu poti face operatii d-alea fara anestezic, hai sa zic pe brat dar si acolo e groaznic, dar cu o mana sa te cosi pe bratu opus e deja de domeniul SF-ului. Adica am inteles ca Rambo a facut-o o data in primul film dar de acolo pana sa ne apucam tot la 2 episoade sa ne tot coasem unii pe altii si pe noi insine in timpu liber asa intr-o veselie, e putin cam prea... prea.

Some doctors have unliked this!:))

Whatevs. Relizezi ca lucruri rupte de realitate se intampla in tot serialul. Gen nu stiu... invie din morti? adica, in realitate nu prea se intampla chestii de genul asta. :sneaky:Dar daca tu zici ca-i prea prea, o fi. E serial dupa comic book. Sper sa nu faca astia serial dupa Deadpool ca am belit-o cu observatiile tale agere :D.

Am vazut si eu primul episod din sezonul 2, sper ca am rabdare sa ma uit la tot. A aparut si House of Cards, nici la ala nu m-am uitat inca pentru ca urasc cand apar toate episoadele deodata :(

Da di shie? Pentru mine sunt aur astea aparute dintr-o bucata.

p.s. Foggy sux.

Johnny D
31st March 2016, 07:23
Whatevs. Relizezi ca lucruri rupte de realitate se intampla in tot serialul. Gen nu stiu... invie din morti?

Pai se zicea ca ii transforma in nemuritori, deci teoretic era posibil, ala o fi fiind ceva in gen!
Insa nu toti sunt nemuritori, aici e faza ce nu o-ntelegi tu! Mai sunt si oameni obisnuiti ca n-o disparut toti!:))


E serial dupa comic book.

Nu ma-ndoiesc ca sunt nemorituri acolo, insa ma-ndoiesc ca se tot coase unu pe altu intr-o veselie astia de nu sunt!:)):sneaky:

PS: U suck!:D

Freek
31st March 2016, 08:07
Nu bai gogule, eu de inteles inteleg dar tu esti fixat ca se repara aia cu scotch-u' :D. Tu cauti realism unde nu trebuie, daac as face si eu ca tine in cazul de fata zau ca n-as putea sa urmaresc un asemenea serial/film. Lasa faptul ca il coase ca il drege ca il pupa si ii trece, gandeste-te in primul rand ca un orb se foloseste de ecolocatie... E film cu supereroi, ia-l ca atare. :)


p.s. si Karen sux.
In sezonul 2 a ras ca proasta la fiecare glumita subtila, evident cu primplan pe ea, ca n-a mai vazut lumea roscati care rad pe sub mustata :D.

Johnny D
31st March 2016, 09:38
Eu insist ca tu tot nu intelegi ceva!:P
Exista lucruri iesite din comun in orice SF/fantasy si ele se cunosc, ecolocatia si imortalitatea sunt cateva dintre ele in acest caz, de la ele facem exceptie cand judecam o scena, un episod sau un serial, deoarece sunt premise acceptate de toata lumea, asta e baza fantasiului! Dar mereu exista lumea reala care e 70-80-90% din lumea totala real+fantasy, pe aceea trebuie s-o judecam ca pe o lume reala, nu poate fi fantasy peste tot, reperul e mereu lumea reala si aia n-are voie sa fie trasa de par, parerea mea.:)
Oricum nu e o chestie esentiala, e asa doar de decor, se insista cam prea mult cu coaserile astea pe cand in Arrow de exemplu ni-l arata pe motanul Queens direct vindecat de toate bolile mereu, nu-l coase nimeni, nimic!:))


p.s. si Karen sux.
In sezonul 2 a ras ca proasta la fiecare glumita subtila, evident cu primplan pe ea, ca n-a mai vazut lumea roscati care rad pe sub mustata :D.
Nu stiu daca a vrut sa rada acolo in penultimu episod dar i-a iesit un grin oribil cand i-a zburat creierii lu mosu ala in autobuz pe nerasuflate doar pentru c-a avut ceva de comentat, trebuia sa mearga la baie sau ceva. N-a reusit ea sa-si termine comentariul suport pt batran, i-a venit un gand haios si toate au culminat c-o executie necinstita si neanuntata! Urata scena oricum, dar poate de aia a parut si realistica, in realitate cand se-ntampla executii asa subite si neanuntate si apoi executantu te-ntreaba "You wore saying!? - Excuse the interrupt!" parca iti amuteste cuvantu si gandu-n gat cam ca si ei si nu te mai preocupi in principiu cu cat de simpatica-ti arata moaca in acel moment!:P

Freek
31st March 2016, 10:12
Auzi cica nu inteleg. HA! Avem opinii diferite, e ok. Te-am injurat de doua ori in gand si e ok :D.

Mai bag o fisa apoi ma intorc la ale mele. Esti sofer banuiesc, cand da zapada si tu te sui in masina iti setezi ca trebuie sa conduci intr-un anumit stil pentru ca vorba aia dulce, iarna nu-i ca vara... Eh asa sunt eu cu serialele de genul. Da, ne raportam la "lumea reala" dar eu am setat din start ca e fantasy si ce se intampla se intampla si inchid ochii la chestiile care tie ti se par deranjante. Dracu, asa cand ii fuche una in coaste cu barosu ar trebui sa arate perioada de recuperare a lui Matt, in jur de o luna :P D-aia iti zic sa il iei ca atare, ca asa si eu cu putin talent cred ca scriu 4 5 6 randuri cu gafe de genul asta.

Bai pe mine Karen m-a enervat la culme in sala de judecata cand pleda Foggy. Cum scotea ala ceva smechereste pe gura, pac, asta mica fara suflet radea ca fraiera. Nu stiu, poate mi s-a pus mie pata aiurea pe fata, dar am o problema cu ea de mult timp nu de ieri.

Johnny D
31st March 2016, 10:20
Dracu, asa cand ii fuche una in coaste cu barosu ar trebui sa arate perioada de recuperare a lui Matt, in jur de o luna :P

Deh, de parca baga el in seama trei, patru, cinci-jda' coaste rupte!:P Cand i-a bagat Nobu lancea aia-n stomac acolo unde i-a zis lu Elektra ca e speciala2(speciala1 o pastreaza pt o tipa mai putin ucigasa:D), am crezut ca-i scoate vreo 2-3 mate, dar m-am mai linistit apoi!:yes:



Bai pe mine Karen m-a enervat la culme in sala de judecata cand pleda Foggy. Cum scotea ala ceva smechereste pe gura, pac, asta mica fara suflet radea ca fraiera. Nu stiu, poate mi s-a pus mie pata aiurea pe fata, dar am o problema cu ea de mult timp nu de ieri.

Am impresia ca pe tine te enerveaza toti in afara de Matt!:)) Blondina saraca face si ea ce poate, macar are dedicatie!:P La final mi-a placut cum a ramas blocata ca la robingo parca cersindu-i regizorului sa-nchida o data filmarea dar ala numa nu vroia nici de-al dracu!:))

PS: Tre sa fie tare naspa sa joci rolu unui orb, tot timpu tre sa te uit aiurea si nu vezi ce reactie are ala cu care vorbesti!:))

Freek
4th April 2016, 09:45
Nope, ti se pare. Foggy si cretinuta asta (mai ales pentru faptul ca rade ca bleaga) ma enerveaza, nu rau dar suficient :D. Joaca slab dpmdv. Pe Karen am suportat-o suficent si in True Blood, de acolo imi este antipatica. Ugh, cand ma gandesc ca am vazut cap coada TB :headbang:

irinaidu
4th April 2016, 10:12
Am termiat si eu sezonul 2 din DD si nu cred ca ma va mai interesa sezonul 3. In sez asta scenaristii cred ca mergeau la cate o betie tot la 2 zile.

A fost ceva de genul - un tip merge si omoara oameni prin oras, apoi aflam ca-i baiat bun si omoara doar baieti rai si ii executa pe cei care i-au omorat familia. Dar de fapt toata treaba cu familia a fost pusa la cale de fostul lui comandant din motive pe care nu le explica nimeni. Apoi Punisher e fraierit de FIsk sa mearga sa-l omoare pe Dutton - but what do you know, Dutton chiar stie ceva detalii despre crima de la carusel si apoi din motive niciodata explicate Fisk il elibereaza pe Punisher. Dar pe la 1/2 din sezon scenaristii simt ca decat sa explica ca lumea povestea lui Punisher, mai bine o mai baga si pe Elektra si apoi avem juma de sezon de - Matt o vrea pe Karen, ba pe Electra, ba pe Karen ba pe ..... oh fuck that ( plus, sa fim seriosi - Electra all the way, chiar si daca esti orb :P ). Apoi avem multi ninja, fabulos de multi dar cumva cand incepe DD sa-i omoare nu mai sunt la fel de multi. Si avem si-o groapa neexplicata. Apoi Electra afla ca ea e Black Sky si e all this is my destiny - dar noua nu ne-a explicat nimeni wtf e BLack sky. Si ninja nu au inima pt ca ... cine dracu stie......Si Matt ne omoara cu catolicismul si cu idei care dupa el sunt moraliste dar nu au nici un sens..... Fuck that! Si Karen se face jurnalista in 3 secunde si Foggy primeste mega post si salariu pt ca a vorbit 1 data. Si sa nu mai vorbim de replicile cu mega bullshit - I know now how it feels to be good. Does it always hurt like this? - oh, just piss off ..... Cam atat :P

Johnny D
4th April 2016, 12:26
Adica cam tot!:)) Problema e cu groapa aia, dupa primu episod abia asteptai sa vezi ce diavol iese de acolo, si asa ai murit cu asteptatu...

Cneazul
20th April 2016, 17:09
Am termiat si eu sezonul 2 din DD si nu cred ca ma va mai interesa sezonul 3. In sez asta scenaristii cred ca mergeau la cate o betie tot la 2 zile.

A fost ceva de genul - un tip merge si omoara oameni prin oras, apoi aflam ca-i baiat bun si omoara doar baieti rai si ii executa pe cei care i-au omorat familia. Dar de fapt toata treaba cu familia a fost pusa la cale de fostul lui comandant din motive pe care nu le explica nimeni. Apoi Punisher e fraierit de FIsk sa mearga sa-l omoare pe Dutton - but what do you know, Dutton chiar stie ceva detalii despre crima de la carusel si apoi din motive niciodata explicate Fisk il elibereaza pe Punisher. Dar pe la 1/2 din sezon scenaristii simt ca decat sa explica ca lumea povestea lui Punisher, mai bine o mai baga si pe Elektra si apoi avem juma de sezon de - Matt o vrea pe Karen, ba pe Electra, ba pe Karen ba pe ..... oh fuck that ( plus, sa fim seriosi - Electra all the way, chiar si daca esti orb :P ). Apoi avem multi ninja, fabulos de multi dar cumva cand incepe DD sa-i omoare nu mai sunt la fel de multi. Si avem si-o groapa neexplicata. Apoi Electra afla ca ea e Black Sky si e all this is my destiny - dar noua nu ne-a explicat nimeni wtf e BLack sky. Si ninja nu au inima pt ca ... cine dracu stie......Si Matt ne omoara cu catolicismul si cu idei care dupa el sunt moraliste dar nu au nici un sens..... Fuck that! Si Karen se face jurnalista in 3 secunde si Foggy primeste mega post si salariu pt ca a vorbit 1 data. Si sa nu mai vorbim de replicile cu mega bullshit - I know now how it feels to be good. Does it always hurt like this? - oh, just piss off ..... Cam atat :P

Azi am terminat si eu sezonul 2. Mi-a luat vreo 2 luni sa ma uit la porcaria asta. Au fost foarte multe chestii neexplicate. De exemplu ce i-a zis politistul ala lui Castle la proces, de s-a razgandit Frank si s-a autosabotat? Apoi acelasi politist a mai aparut la inchisoare, dar din nou nu au explicat faza. Ce sa mai zic ca Fisk nu a reusit sa iasa din inchisoare avand atatia bani si relatii, insa a reusit sa il scoata pe Frank dupa ce a ucis jumatate din puscarie si din gardieni :))