PDA

View Full Version : 16-imile Cupei UEFA ( tragere la sorti )



tchibos
1st December 2006, 13:59
În 16-imile Cupei UEFA

Derby-ul Steaua - Dinamo este exclus

Partidele din faza 16-imilor de finală ale Cupei UEFA se vor stabili, prin tragere la sorți, pe data de 15 decembrie. Echipele de pe locul 1 în grupe le vor întâlni pe cele clasate pe poziția a treia, iar echipele de pe locul 3 al grupelor din Liga Campionilor vor da piept cu cluburile de pe locul secund din grupele Cupei UEFA. Echipele din aceeași țară nu se pot întâlni în meci direct în 16-imi. (G.M.)

Cuget Liber

SORENSEN
1st December 2006, 14:21
Anul asta CUpa UEFA pare un pic mai buna ca anul trecut...dar depinde asta si de ce echipe vor veni din grupele UCL...

sun
1st December 2006, 18:43
Fiti cuminti si votati 2 optiuni ( nu una , nu mai multe )

Sevilla86
1st December 2006, 19:01
M-am uitat pe clasamente si parca cele mai mari sanse la locul 2 in grupele Uefa le au: Auxerre, AZ Alkmar, Lens, Nancy, Zulte Waregem, Hapoel Tel Aviv si Fenerbahce. Sunt sanse sa apara si Sevilla sau Ajax, dar parca echipele alea sunt favorite la locul 2.
Din ele as alege Hapoel Tel Aviv! Mi se par cei mai slabi.
Pt Tottenham nu va faceti griji, termina pe 1 :ok:

Pt Dinamo as alege Bordeaux.

YoYoyOi
1st December 2006, 19:05
si ce tre sa votam aici pina la urma?
Eu zic ca v-ati grabit cu pollul. Asteptati sa se termine si sa se stie clar participantele.

georg40
1st December 2006, 19:14
Citez de pe prima pagina a lui OLS:

"Cupa UEFA
Mitica Dragomir: ''UE ne da numai....cuie''
Presedintele Ligii de Fotbal, Dumitru Dragomir, crede ca echipele nu au nici o sansa sa ajunga in finala Cupei UEFA pentru ca mai marii fotbalului european nu doresc asta."

De cand il stiu pe D.Dragomir intotdeauna a vorbit prostii si s-a ascuns cu ideile lui in spatele unui complex de persecutat.
La el sunt mereu...altii de vina.

YoYoyOi
1st December 2006, 20:24
Da-l in mamica lui de profitor. Nu vezi ca mergea cu Steaua peste tot pina ce a inceput Dinamo sa se ridice, si acum merge sa le vada meciurile.
E un lingau, linge de unde curge mierea. Oriunde e performanta hop si lipitoarea:no: Daca se califica Rapid in finala UEFA uita si de Steaua si de Dinamo si se apuca sa-l linga pe Copos. E cel mai gretos personaj din fotbal dupa Nasu'.
Scuze de off-topic:)

dede
2nd December 2006, 11:01
dinamo cu Barcelona...ca tot viseaza borcea sa joace cu superechipe...ce, doar Steaua s-o faca? :evil:

georg40
2nd December 2006, 11:33
Mitica Dragomir a fost in tinerete angajat la un club, nu vreau sa-i tradez numele, si se cam misca acolo ca un elefant intr-un magazin de sticlarie. Pana cand intr-o zi presedintele i-a spus: Mitica eu, nu am nevoie de angajati destepti ci de oameni harnici. Cam asta e capacitatea lui.

SORENSEN
2nd December 2006, 12:54
Da-l in mamica lui de profitor. Nu vezi ca mergea cu Steaua peste tot pina ce a inceput Dinamo sa se ridice, si acum merge sa le vada meciurile.
E un lingau, linge de unde curge mierea. Oriunde e performanta hop si lipitoarea:no: Daca se califica Rapid in finala UEFA uita si de Steaua si de Dinamo si se apuca sa-l linga pe Copos. E cel mai gretos personaj din fotbal dupa Nasu'.
Scuze de off-topic:)

mitica Dragomir este membru fondator al societatii Dinamo atunci cand s-a reorganizat in anii 90...in primul rand de aia se duce la meciurile echipei de suflet...

sun
2nd December 2006, 13:27
Nu s-a grabit nimeni cu pollul. O sa faceti cate o sedinta de spiritism fiecare , si o sa va imaginati macar grupa din care o sa cada adversarii :ok:

Pe masura ce saptamanile viitoare se vor juca meciuri in Cl si Uefa, voi modifica pollu.

YoYoyOi
2nd December 2006, 15:26
am votat si eu sa-i fac pe plac lui sun ;)

johny bravo
2nd December 2006, 17:13
pt Dinamo as prefera Lille/AEK/Anderlecht, iar pt Steaua Lens / Osasuna / Hereenveen. contra astora zic eu ca echipele noastre ar avea cele mai mari sanse

aetius
3rd December 2006, 11:45
sper sa nu se califice olandezii, ei reincep meciurile oficiale in ianuarie pe cand noi...

georg40
3rd December 2006, 13:19
sper sa nu se califice olandezii, ei reincep meciurile oficiale in ianuarie pe cand noi...



Normal, in Romania este ,de regula, iarna grea pana prin martie, iar in Olanda sufla putin vantul rece dinspre Atlantic, iar zapada este rara ca o ...cioara alba.
Asta totusi nu va decide calificare.Din fericire.

Solutia este amenajarea in viitor a unor terenuri cu instalatie de incalzire subterana, cum au mai toate echipele din Bundesliga ,de exemplu, si-atunci se poate juca si iarna ( Anglia, Italia etc. aproape ca nu au pauza de iarna).

Liviu
3rd December 2006, 13:23
E clar . Steaua joaca primul meci acasa , Dinamo returul il joaca acasa iar Rapidul , daca se califica , va juca primul meci in Giulesti .

Alexz
3rd December 2006, 13:24
pentru steaua nu doresc deloc palermo si fener....orice alta echipa e bine venita:P

crissis
3rd December 2006, 21:32
Indiferent cu cine vor pica echipele romanesti in primavara nu cred ca se vor califica in turul urmator . S , D si R daca se califica sunt VARZA

dan
3rd December 2006, 21:40
pt steaua as vrea hapoel...sau heerenven:evil: ca sa le dam revansa
pt dinamo...ce vor ei ca sigur o sa aiba o dubla grea sau poate bat la londra si castiga grupa.
pt rapid hmmm...om vedea

georg40
3rd December 2006, 22:50
In faza aceasta a competitiei nu mai exista echipe slabe.Toate au merite si substanta daca au ajuns pana acolo !

gheran
4th December 2006, 13:19
as vrea ca dinamo sa cada cu werder sau cu barca sa vedem atunci ve mai declara borcea.dinamo in chl=jiul petrosani in serieA...

Hard
7th December 2006, 17:02
Cred ca dinamo va cadea cu o echipa care incepe cu B :D

YodaRo
7th December 2006, 17:06
ideea e ca pentru orice echipa in afara de Sevilla Steaua ar fi favorita.
Pentru Dinamo toate adversarele ar fi favorite.
De ce oare?

starsteel
7th December 2006, 17:10
La ora asta avem una din grupele care ne intereseaza cea din UCL alta probabila a castigatoarelor urmeaza sapatamna viitoare si cea de a 3-a grupa care intereseaza, a celor de pe locul 2 iar imperecherea e UCL - 2 si 1-3.
UCL
Werder Bremen
Spartak Moscova
Bordeaux
Sahtior
Benfica Lisabona
TSKA Moscova
AEK Atena
Steaua
1
Rangers
Tottenham ?
Sevilla ?
Parma
Blackburn ?
Espanyol
Panathinaikos ?
Newcastle
3
Dinamo ?

poliis
7th December 2006, 18:12
nu puteati sa asteptati sfarsitul meciurilor? mi se pare o prostie pollul asta
in primul rand, rapid nu a iesit din carti, pe urma...dinamo are sanse sa prinda primul loc...si ce is carnatii aia de 4 echipe care sa cada cu steaua

sper sa se modifice pollul saptamana viitoare sa pot vota si eu

superchumbo
7th December 2006, 18:53
sa vina sevilla

dj_jaxxx
7th December 2006, 19:15
Dar de Rapid nu zice nimeni nimic? Ca si ei au posibiliatea sa se califice pentru 16mi. Potentiali adversari ar fi echipe care termina pe locul 1 in grupe nu?

starsteel
7th December 2006, 19:27
Ar fi splendid sa se califice si Rapid insa se pare ca se repeta situatia de anul trecut echipa cu cele mai mari sanse nu reuseste calificarea.....asta bineinteles exceptand Steaua care a devenit o abonata a primaverii europene.


nu puteati sa asteptati sfarsitul meciurilor? mi se pare o prostie pollul asta
in primul rand, rapid nu a iesit din carti, pe urma...dinamo are sanse sa prinda primul loc...si ce is carnatii aia de 4 echipe care sa cada cu steaua

sper sa se modifice pollul saptamana viitoare sa pot vota si eu
E facut in pripa si din pacate greoi era bine de asteptat momentul in care se cunosteau echipele calificate numai ca singura problema era faptul ca a 2-a zi era tragerea la sorti iar pollul avea "viata" unei lumanari.

Zapada
7th December 2006, 19:35
am ales echipe mai usoare ca sa ne calificam mai departe.
anul acesta vor fi echipe mai tari ca anul trecut

AEK Atena - Dinamo
Hapoel/PSG/Mlada/Pao - Steaua

JJ
7th December 2006, 19:57
Mai bine se astepta pana se terminau grupele UEFA. Steaua poate juca cu aproape jumate din toate echipele din grupele UEFA in acest moment, in functie de rezultatele ultimei etape, iar Dinamo cam la fel, daca bate pe Tottenham, plus cu echipele din liga, daca n-o bate. In plus, mai sunt sperante (putine, ce-i drept) ca apare si Rapidul pe acolo.

apercele
7th December 2006, 20:42
deci toata lumea e de acord: e cam devreme pt acest poll

eu fiind naiv, tot sper sa batem in anglia si fara niculescu si sa picam cu locul 3 din UEFA...iar rapidul nu este descalificata, cam repede ati scos-o din ecuatie

man us, aberatiile tale continua: ia mai uite-te tu atent si zi-mi cu cine sunteti voi favoriti? in meciul cu tottenham cine crezi ca va vede favoriti?
doar GIGI cu Meme, nici voi suporterii nu credeti in sansele voastre

Sevilla86
7th December 2006, 21:22
deci toata lumea e de acord: e cam devreme pt acest poll

man us, aberatiile tale continua: ia mai uite-te tu atent si zi-mi cu cine sunteti voi favoriti? in meciul cu tottenham cine crezi ca va vede favoriti?
doar GIGI cu Meme, nici voi suporterii nu credeti in sansele voastre

Cred ca starsteel a fost destul de clar. Ultimele meciuri din Uefa se vor juca in seara zilei de 14 decembrie, iar pe 15 decembrie are loc tragerea la sorti. Pur si simplu nu avea nici un rost sa faci un poll cu doar cateva ore inaintea extrageri...

Si normal ca Steaua ar fi favorita certa cu Tottenham! Doar sezonul trecut am ajuns in Semifinale, iar Tottenham e pe 10 in Anglia! Voi inca nu cred ca realizati ceea ce a facut Steaua sezonul trecut: o semifinala de Cupa Europeana! Voi aveti in cap doar Boro...

apercele
7th December 2006, 21:42
da mai sevilla, bine ca tu te gandesti la anul trecut.....tottenham este intr-o super forma, asta conteaza cel mai mult
a batut pe chelsea (lucru care barcelona nu a putut sa faca in 2 intalniri), a maturat prin UEFA, deci deaia va fi considerata FAVORITA...

eu zic ca in inimile voastre nu va doriti cu tottenham...degeaba o dati in vrajeala ca nu va e frica de ei, dar sigur preferati alte echipa asupra englezilor

Sevilla86
7th December 2006, 21:44
Noi ne-am batut joc de Betis in deplasare care batuse si pe Chelsea si pe Barcelona sezonul ala! Sa vina Tottenham! Sa ne batem joc si de ei! Locul 10 in Anglia...

apercele
7th December 2006, 21:48
be careful what you wish for, cuz you might just get it...

atunci chiar va doresc sa picati cu tottenham, trebuia sa votez la poll cu tottenham...sa vedem cat ii umiliti voi

Sevilla86
7th December 2006, 22:01
Vad ca ai votat Ajax... sa schimbi votul si sa votezi Tottenham ar fi un gest de clementa, pt ca Tottenham este mult mai slaba decat Ajax. Asa ca lasa votul asa cum e el. Doar nu vrei ca Steaua sa intalneasca o echipa mai slaba, nu?

Nu trebuie sa raspunzi la intrebare! Stiu raspunsul.

danpuric78
7th December 2006, 22:10
In mod normal steaua e favorita in optimi. Insa daca sortii ii vor aduce pe sevilla, Ajax sau palermo/celta, va avea meciuri grele.
Cu totenham nu stim exact cum sta treaba. Vom vedea cam ce joaca tottenham in meciul cu dinamo. Insa daca tottenham ajunge sa joace cu steaua, asta inseamna ca au pierdut cu dinamo. Asta ar insemna, cel putin teoretic ca si steaua ii poate bate.

CrAzY92
7th December 2006, 22:34
cu Nancy/Blackburn avem mari sanse .... de data asta nus slabe echipe in cupa uefa :(

Sevilla86
7th December 2006, 22:36
In mod normal steaua e favorita in optimi.

Si in 16-imi cum suntem?:D

Thomas
7th December 2006, 22:50
De pe un site german de pariuri, cotele actuale pentru câstigarea cupei UEFA (asta apropo de favoriti):P


Werder Bremen 6.00
FC Sevilla 7.00
Tottenham Hotspur 10.00
Benfica Lissabon 11.00
Schachtjor Donezk 13.00
Panathinaikos 15.00
AZ Alkmaar 15.00
FC Parma 15.00
Newcastle United 15.00
Espanyol 15.00
Ajax 17.00
ZSKA Moskau 17.00
Blackburn Rovers 19.00
Steaua Bukarest 21.00
Palermo 21.00
Glasgow Rangers 23.00
Fenerbahce 26.00
AEK Athen 26.00
Bordeaux 29.00
Spartak Moskau 29.00
Celta de Vigo 34.00
Paris Saint-Germain 41.00
Dinamo Bukarest 41.00
AS Nancy 41.00
Lens 41.00
Osasuna 41.00
Bayer Leverkusen 41.00
Feyenoord Rotterdam 51.00
AJ Auxerre 51.00
Zulte Waregem 67.00
Maccabi Haifa 101.00
Rapid Bukarest 101.00
Eintracht Frankfurt 101.00
Wisla Krakau 101.00
Sporting Braga 101.00
Besiktas 126.00
Livorno 201.00
Sparta Prag 251.00
Slovan Liberec 251.00
Mlada Boleslav 251.00
Hapoel Tel Aviv 351.00
Heerenveen 351.00
OB Odense 501.00

Stau sa ma gândesc sa pun câte 10,-€ pe primele 3 si 50,-€ pe Steaua ...:rolleyes:

dj_jaxxx
7th December 2006, 22:50
Si in 16-imi cum suntem?:D


Nu se stie pt ca nu va cunoasteti adversarul inca :D

Dar de optimi treceti sigur :happy

dj_jaxxx
7th December 2006, 22:54
De pe un site german de pariuri, cotele actuale pentru câstigarea cupei UEFA (asta apropo de favoriti):P



Stau sa ma gândesc sa pun câte 10,-€ pe primele 3 si 50,-€ pe Steaua ...:rolleyes:

Pai de ce asa?

Tu investesti 80. Daca iese Werder castigi 60, Sevilia echipa castigi 70, daca iese Tottenham castigi 100 iar la steaua ...mult de tot :)

Cu alte cuvinte faci profit doar daca iese Tottenham sau Steaua.

Thomas
7th December 2006, 22:56
Ideea era sa pun relativ mult pe Steaua dar sa nu risc chiar toti banii :D

dj_jaxxx
7th December 2006, 23:02
Mai bine pui mai putin pe Steaua pt ca au cota asa mare :)

Daca chiar crezi ca una dintre cele 4 echipe mentionate de tine va castiga cupa, atunci pune aceeasi miza pe fiecare si iesi in profit indiferent care dintre ele castiga.

JJ
7th December 2006, 23:32
Uluitoare e cota foarte mare a lui Palermo, precum si faptul ca Panathinaikos, fata de AEK, Alkmaar fata de Ajax si Tottenham fata de Newcastle sunt favorite.

Acum referitor la statutul Stelei de favorit sau outsider in fata lui Tottenham: Daca ajunge sa joace cu Tottenham in turul 3, inseamna ca englezii si-au luat-o de la Dinamo, si implicit ca nici Steaua n-ar fi outsider. Asta daca nu cumva ii cumpara vreun rus in iarna. :)

Cucu
8th December 2006, 00:41
apropo .... unde sunt adversarele Rapidului?
sau deja suntem siguri ca nu se califica?

sun
8th December 2006, 17:05
MAH, SUNTETI COPII.

Joi seara sunt ultimele meciuri din UEFA iar vineri e tragerea la sorti. CAND SA VOTATI ? NU AVETI CAND... ACUM e inchis

Adversarii sunt doar pentru Steaua si DInamo, pentru ca ele sunt sigur calificate. Rapid nu se gandeste la tragerea la sorti... CE NU E CLAR?

Fac si eu ce pot sa fie mai interesant.. daca vreti doar monotonie .. Polurile astea sunt interesante cred. Totusi promit ca nu se va repeta ( pentru ca nu a avut succes , nu de alta ) .

delaparis
14th December 2006, 13:54
up

sun
14th December 2006, 16:51
Cred ca motivele mele au fost clare. Nu stiu de ce s-a deschis iar threadul, oricum iar o sa se ia lumea de poll :mda:
:rosu:

starsteel
15th December 2006, 00:03
UCL
Werder Bremen
Spartak Moscova
Bordeaux
Sahtior
Benfica Lisabona
TSKA Moscova
AEK Atena
Steaua
1
Rangers
Tottenham
AZ 67 Alkmar
Parma
Blackburn
Espanyol
Panathinaikos
Newcastle
2
Nancy
Ajax
PSG
Celta Vigo
Macabi Haifa
Sevilla
Osasuna
Dinamo
3
Feyneoord
Zulte
Hapoel Tel Aviv
Fenerbahce
OB Odense
Braga
Leverkusen
Livorno

johny bravo
15th December 2006, 00:40
echipe mult mai bune decat anul trecut. spunand asta nu vreau sa diminuez meritul Stelei sau al Rapidului pt performanta din primavara. e doar o constatare.

starsteel
15th December 2006, 00:43
Sa fim cinstiti si sa recunoastem ca suntem totusi departe de lumea buna a fotbalului.

Sevilla86
15th December 2006, 00:44
echipe mult mai bune decat anul trecut. spunand asta nu vreau sa diminuez meritul Stelei sau al Rapidului pt performanta din primavara. e doar o constatare.

Ma rog, si sezonul trecut au fost echipe ca Marseille, Schalke 04, Bolton, Alkmar, Espanyol, Stuttgart, AS Roma, Sevilla, Steaua... dar multe au fost eliminate prin 16-imi, optimi... si sezonul trecut au fost echipe puternice!

delaparis
15th December 2006, 00:45
Sa fim cinstiti si sa recunoastem ca suntem totusi departe de lumea buna a fotbalului.
Nu nu ...
aproape de PSG :drak: :D

:happy

Kainsashiki
15th December 2006, 01:01
FC SEVILLA *****
Cei mai tari
FC Sevilla e cel mai puternic adversar cu care ar putea pica Steaua. Deținătoarea Cupei UEFA este o echipă solidă, excelent compartimentată, singura capabilă să se bată cu granzii FC Barcelona și Real pentru titlu în Spania. În ultima etapă i-a învins pe madrileni cu 2-1 și a urcat pe locul 2. Francezul Kanoute e golgeterul Primerei, cu 12 reușite.

AJAX ***
Ogăraru adversar?
Dacă va fi Ajax, va fi Ogăraru. Ex-stelistul ar putea deveni inamicul foștilor săi coechipieri în “16″-imi. Formația sa, antrenată de Henk ten Cate, nu trece însă printr-o perioadă fastă, fiind pe locul 3 în Eredivisie, la 8 puncte de liderul PSV. “Lăncierii” cei mai periculoși sînt Huntelaar și Sneijder.

OSASUNA ***
Și-au revenit
Formația din Pamplona s-a trezit. Revelație sezonul trecut (locul 4), Osasuna a început actuala stagiune dezastruos și multă vreme era la retrogradare. De la mijlocul lui noiembrie crește. A cîștigat ultimele 3 etape, cînd a marcat 9 goluri.

CELTA VIGO ***
Poate fi și Tamaș
Dacă nu va fi Ogăraru, ar putea fi fostul dinamovist Gabi Tamaș pentru Steaua. Exact la jumătatea clasamentului în Spania (locul 10), Celta Vigo n-a demonstrat o formă deosebită nici în Cupa UEFA, unde a adunat doar 5 puncte în patru meciuri. Joacă mult mai bine în deplasare, iar omul de forță e brazilianul Fernando Baiano.

NANCY ***
Are 3 brazilieni
Calificată în Cupa UEFA după ce a cîștigat Cupa Ligii, echipa lui Pablo Correa, în prezent pe poziția a 7-a în Ligue 1, a pierdut primul loc în grupă în al treilea minut de prelungire la Blackburn (0-1). Correa are o trupă în formă. La Nancy sînt trei brazilieni în lot, cel mai periculos fiind atacantul Kim.

PARIS SG **
0-0 cu Rapid în C2
Un sezon dezastruos pentru PSG. Locul 15 în Franța, la două puncte de zona retrogradării, parizienii lui Guy Lacombe nu mai învinseseră de 46 de zile pînă la victoria suspectă cu Panathinaikos (4-0), care a eliminat-o pe Rapid din Cupa UEFA. Starurile roș-albaștrilor sînt atacanții Pauleta și Bonaventure Kalou.

MACCABI HAIFA *
Varianta perfectă
Cel mai accesibil adversar pentru Steaua în primăvară. Maccabi se află pe locul 7 din 12 echipe în campionat, fiind la 7 puncte de liderul Beitar. Dezavantajul e că în Israel nu se întrerupe competiția pe timpul iernii. Trupa pregătită de Roni Levy, ce a învins în grupe pe Auxerre și Partizan, are trei stranieri în lot, brazilianul Dirceu, chilianul Olarra și congolezul Masudi.
ADVERSARE DINAMO

WERDER BREMEN ****
Superofensivi
Werder e adversarul cel mai tare venit din Ligă, ce trebuie evitat. Liderul Bundesligii după 16 etape, la egalitate de puncte (33) cu Schalke, a făcut Barcelona să tremure pînă în ultimul meci și a bătut pe Chelsea. Cea mai ofensivă echipă germană, avînd o medie de aproape 3 goluri pe meci, Bremen mizează pe golgeterul Klose și pe playmakerul brazilian Diego.

ȘAHTIOR DONEȚK ***
Mircea Lucescu. Și at
Deși Dinamo a eliminat-o cu dublă victorie în toamna anului 2003, Șahtior nu este de speriat. După 16 etape, Șahtior e pe locul 2 în Ucraina, la 4 puncte de liderul Dinamo Kiev. Va fi un duel cu trupa lui Mircea Lucescu și ceilalți români din lotul “minerilor”, Marica, Raț și Stoican, refăcut în primăvară. Atenție la brazilienii Matuzalem, Elano, Brandao și Jadson!

BENFICA ***
S-a bătut cu Manchester
Traversează un sezon intern dezamăgitor, fiind la 11 puncte de liderul FC Porto și cu un meci mai puțin. Însă în grupele Ligii, Benfica s-a luptat pentru locul 2 cu Manchester și a condus pe “Old Trafford”. Piesele grele ale lui Fernando Santos sînt atacanții Simao, Nuno Gomes și Miccoli, ei marcînd împreună trei dintre cele 8 goluri ale lusitanilor în grupa F.

ȚSKA MOSCOVA ***
Greu de răpus
Recent cîștigătoare a titlului în Rusia, ȚSKA a ratat la mustață prezența în “optimile” Ligii. Are un lot echilibrat, experimentat, cu jucători care evoluează împreună de cîțiva ani. Dintre ei se detașează atacanții brazilieni Daniel Carvalho și Vagner Love, precum și căpitanul Ignașevici. Închegată, dificil de învins, trupa pregătită de Gazaev a mai întîlnit pe Dinamo în grupele ediției trecute a Cupei UEFA, pierzînd la București cu 1-0 din postura de deținătoare a trofeului.

BORDEAUX **
În picaj
Girondins este în cădere față de sezonul trecut. Dacă atunci a sperat o vreme chiar la titlu, mulțumindu-se finalmente cu poziția secundă, acum se găsește abia pe locul 8, cu 25 de puncte, la 20 de liderul Lyon. Cel mai tare suferă în defensivă, problemă nerezolvabilă din cauza cărora Bordeaux are golaveraj negativ, 20-22. Piesa de rezistență din echipa brazilianului Ricardo Gomes este coordonatorul Micoud.

SPARTAK MOSCOVA **
Nu au continuitate
A prins in extremis locul 3 în Ligă datorită neașteptatei victorii de la Lisabona, 3-1 cu Sporting. În schimb, a pierdut titlul în Rusia doar din cauza numărului mai mic de victorii față de ȚSKA, lipsa de constanță fiind principalul motiv invocat de antrenorul Fedotov. Liderul echipei e Titov. Recent, roș-albii au renunțat gratis la atacantul argentinian Cavenaghi, pe care plătiseră 11 milioane de dolari.

AEK ATENA **
Antrenați de un spaniol
Mai mereu rămasă în umbra greilor Olympiakos și Panathinaikos, AEK a ratat de puțin o calificare în “optimile” Ligii, nereușind dec un egal cu Anderlecht. Mîna spaniolului Serra Ferrer se vede în jocul echipei ce a învins la Atena pe Milan. În afara internaționalilor eleni Liberopoulos și Dellas, este de urmărit vîrful brazilian Julio Cesar, autor a două goluri în Ligă.

Nexus
15th December 2006, 02:46
Steaua - Ajax

Dinamo-Werder

Nexus
15th December 2006, 02:49
Sa fim cinstiti si sa recunoastem ca suntem totusi departe de lumea buna a fotbalului.

suntem intr-o conjunctura europeana favorabila la nivel de club asa cum au fost Turcia, Grecia si Ucraina.

Depinde cite tari definesti ca fiind "lumea buna "

Daca sunt doar 6 suntem destul de departe.

Oricum avem sansa sa avem 2 echipe direct in liga. Daca in anul respectiv troica va fi Steaua, Rapid, Dinamo va fi OK. daca nu, aia care intra in turul 3 UCL e victima clara.

Ideea e sa nu mai cadem pe locul 25 in Europa ci sa raminem in sfera 9-12.

starsteel
15th December 2006, 10:10
Nu nu ...
aproape de PSG :drak: :D

:happy
Cand ai spus aproape de PSG trebuia sa pui :mda: ..... a fost odata o echipa puternica cu numele PSG.

starsteel
15th December 2006, 10:14
Intrebarea nu e cu cine ati vrea ci cu cine credti ca vor juca Steaua si Dinamo in 16-mile UEFA Cup. Nu se ofera premii. :D

Nancy
Ajax
PSG
Celta Vigo
Macabi Haifa
Sevilla
Osasuna

Werder Bremen
Spartak Moscova
Bordeaux
Sahtior
Benfica Lisabona
TSKA Moscova
AEK Atena

Hard
15th December 2006, 10:15
Steaua-Nancy
Dinamo-W.Bremen

Mario Di Lazi
15th December 2006, 10:16
Steaua - cu aia din Israel ...
Dinamo - AEK Atena ...
Cred ca asa ar fi cel mai bine pentru cele 2 echipe ...

starsteel
15th December 2006, 10:17
Asta e dorinta.....dar pronosticul. Vrei sa pierzi premiul? :P

starsteel
15th December 2006, 10:20
Steaua - Macabi Haifa
Dinamo - Benfica Lisabona

Mario Di Lazi
15th December 2006, 10:21
Ahaa ... deci si pronosticul ?
Pai atunci sa zicem ... :
Steaua elimina pe Macabi Haifa si Dinamo ... elimina pe AEK ...
e bine asa, sau trebuie sa bag si scoruruile ?

superchumbo
15th December 2006, 10:38
apercele, CrAzY92, csaby, dan, dj_jaxxx, johny bravo, noir_desir, Sorin Blaj, vlad1607, Zapada


rugati-va copii, rugati-va la AEK .....................
puteati sa avetzi si 54 de puncte mai mult in campionat, tot nu o sa va ajute cu nimic in europa ...

Vand vise
15th December 2006, 11:04
Steaua-Sevilla
dinamo-Bremen
In turul urmator vreau sa jucam cu AZ :D

Kainsashiki
15th December 2006, 11:12
Steaua - Osasuna
Shaktior - Dinamo

Liviu
15th December 2006, 12:29
Steaua-PSG
Bordeaux-Dinamo

varaianta optimista : Steaua - Maccabi / AEK - Dinamo
varianata pesimista : Steaua - Sevilla / Werder - Dinamo