PDA

View Full Version : Etapa 24: Gaz Metan - FCSB 1-2



Leo
25th March 2015, 12:21
Duminica, 5 aprilie 2015, ora 20.30

delaoltenia
29th March 2015, 22:27
2.

Leo
31st March 2015, 12:46
Egal.

cataa.
2nd April 2015, 11:24
2.

aLLiin
3rd April 2015, 12:03
2 solist

Duba
3rd April 2015, 13:39
Vom avea un meci extrem de dificil la Medias.
X

delaoltenia
5th April 2015, 19:25
Gaz Metan Medias: Plesca, Zaharia, Abrudan, Muth, L. Szilagy, Velazquez, Llullaku, Elton, Tahar, C. Petre, D. Roman
Antrenor: Dan Matei

FC Steaua Bucuresti: Cojocaru, Papp, Varela, Tosca, Guilherme, Breeveld, Prepelita, Ad. Popa, Iancu, Tanase, Rusescu
Antrenor: Constantin Galca



Liga 1 - Etapa 24
Data: 05.04.2015
Ora: 20:30
Live: Look Plus, Digi Sport 1, Dolce Sport 1
Stadion: "Gaz Metan"
Oras: Medias

delaoltenia
5th April 2015, 19:39
Dan Matei (antrenor Gaz Metan): "Nu putem spune că este un meci ca oricare altul, pentru că jucăm cu Steaua, echipa campioană. Este un meci dificil pentru noi. De altfel, toate meciurile până la finalul campionatului sunt dificile pentru noi. Avem nevoie de punct sau puncte în fiecare meci, așa că și la meciul cu Steaua ne propunem să obținem punct sau puncte. Nu știu dacă este rău sau bine că s-a întrerupt campionatul după ce am bătut la Pandurii. Este bine că am câștigat și este foarte bine că am luat primele 3 puncte din retur. Victoria a fost cu atât mai frumoasă cu cât a fost în deplasare. La meciul cu Steaua vom vedea dacă întreruperea campionatului a fost de bun augur sau nu pentru noi. Steliștii au avut și câțiva jucători la națională, iar joi seara au disputat meciul din Cupă și probabil vor folosi cei mai buni jucători. În mod normal, o să conteze pentru duminică faptul că au avut și meciul de joi, și jucătorii la echipa națională, însă Steaua este obișnuită cu jocurile din 3 în 3 zile, a jucat foarte mult și în cupele europene, așa că vom vedea dacă vor conta jocurile mai multe disputate de ei. Eu cred că în mod normal ar trebui să conteze".

Gabriel Iancu (atacant FC Steaua Bucuresti): "Nu știu nici un jucător de la Mediaș, fără nici o aroganță. Nici nu știu pe ce loc e echipa, sincer să fiu. Noi mergem acolo să câștigăm și nu contează cu cine jucăm. Echipa avea nevoie de un meci ca cel cu Petrolul pentru că ne-a dat încredere. Sper ca și în celelalte meciuri să evoluăm la fel de bine. Dacă jucăm bine și vom câștiga tot, nu avem de ce să ne temem. Ne uităm doar la noi și atât. Gâlcă a făcut treabă bună și ar fi normal să rămână. Sperăm să câștigăm cele două Cupe și campionatul".

Stifi Jamaicanu
5th April 2015, 21:42
Îți dai seama cât de slab e campionatul nostru când Popa are 5 goluri marcate.

sax
5th April 2015, 22:33
saracul mATEI ,vorbeste la fel de prost si pe dinafara precum si antreneaza .PATETIC,PATETIC,PATETIC .hOROBAreala in toata regula

Duba
6th April 2015, 16:43
Îți dai seama cât de slab e campionatul nostru când Popa are 5 goluri marcate.

Imi dau seama ca nu te pricepi absolut deloc la fotbal. Pe bune-ti spun. Apuca-te de altceva. Iti pierzi timpul.