PDA

View Full Version : Etapa 24: ASA Tg Mures - CSMS Iasi 1-0



Leo
25th March 2015, 11:58
Vineri, 3 aprilie 2015, ora 18.00

Doctor_Satan
26th March 2015, 11:38
La primarul Ploiestiului a venit DNA-ul pentru finantari din bani publici.
La Florea nu vine pentru finantarea FCM-ului si pentru ca vicele era si presedintele clubului?
Si acum la ASA, consilierii orasului sunt si in consiliul direcotr al clubului.

Si se pare ca pana la urma este urmasa satelitului Stelei:

Astfel, denumirea echipei a fost modificată, prin preluarea numelui formaČ›iei de tradiČ›ie a oraČ™ului, ASA Č™i a culorilor roČ™u-albastru. Pe lângă noua stemă a echipei, va fi folosit Č™i motto-ul "Un nume. O tradiČ›ie".

Doctor_Satan
26th March 2015, 16:41
Ce chestie!
Tocmai ce-am auzit la radio o stire cum ca primarul si vicele au primit invitatie la DNA sa dea declaratii pentru finantarea FCM-ului si ASA-ului.
Chiar sunt curios daca astia au fost mai destepti decat primarul Ploiestiului.

aLLiin
27th March 2015, 10:23
X...

Marius
27th March 2015, 10:53
Chiar sunt curios daca astia au fost mai destepti decat primarul Ploiestiului.

N-au fost.

Si as paria ca urmeaza minea de la chiajna, rupta aia de la craiova si probabil aia de la botosani.

Doctor_Satan
27th March 2015, 11:00
Dar echipa care a primit finantari ilegale nu plateste?
Si ce faza! Pe astia ii ancheteaza doar pentru o finantare de 1 mil de euro in 2013? Pai si restul? Doar eu stiu de una bucata finantare de 4 milioane in 2010.

Leul Oltean
28th March 2015, 11:05
Si as paria ca urmeaza minea de la chiajna, rupta aia de la craiova si probabil aia de la botosani.:))

Nu stiu ce este la chiajna ori botosani, insa la Craiova nu este chiar nimic (referitor la o finantare ilegala a echipei de fotbal). Mai degraba m-ar interesa Iasiul ... ;)

Bobi Cearton
28th March 2015, 12:07
Primarele de la Tg-Mures a fost chemat la DNA sa explice cum e cum banii alocati echipei de fotbal.

Omologii de la Ploiesti (familionul Capra si Badescu) sunt deja impachetati pt fapte similare.

Bosul de la Chiajna procedeaza la fel, baga gologani in puradeii lui Sumudica. Are voie, banii comunali difera de cei orasenesti.

delaoltenia
29th March 2015, 22:24
1.

Leul Oltean
30th March 2015, 13:54
Unirea Sannicolau Mare va pune capat invincibilitatii pe 2015 a echipei Tricolorul Breaza.

Doctor_Satan
30th March 2015, 14:51
Unirea Sannicolau Mare vopsita in fosta ASA, satelitul Stelei, ca sa fim mai exacti.


Primarele de la Tg-Mures a fost chemat la DNA sa explice cum e cum banii alocati echipei de fotbal.

Omologii de la Ploiesti (familionul Capra si Badescu) sunt deja impachetati pt fapte similare.

Bosul de la Chiajna procedeaza la fel, baga gologani in puradeii lui Sumudica. Are voie, banii comunali difera de cei orasenesti.
Faza ciudata e ca in discutie este doar o finantare din 2013, cand cica echipa ar fi avut datorii la ANAF. De restul milioanelor care s-au bagat in FCM nu zice nimeni nimic.

Johnny D
30th March 2015, 14:57
Dupa ce afla SMS Iasu ca nu mai retrogradeaza 6 numa 4 echipe se relaxeaza si nu mai castiga niciun meci pana la final si-or sa cada intre alea 4!:happy

Leo
31st March 2015, 12:42
1 solist.

cataa.
2nd April 2015, 11:24
egal

Duba
3rd April 2015, 13:37
Nicolo Napoli va pleca si de la Tg. Mures neinvins.
X

Johnny D
3rd April 2015, 18:23
1 bai DUBO, da asa le ai tu cu tenisu!...


GOOOOL! ATAT! Pohta ce-am pohtit!/OLE/

Gabriel
3rd April 2015, 18:24
Ce gol a dat Bumba! Finalizare de jucator de Real Madrid :D

Johnny D
3rd April 2015, 18:25
Pai cu portaru ala Grohaitovatz tre sa dai imparabil, ca prea si-a luat-o-n cap! I-a scos aerele, bravo!:yes:

Leo
3rd April 2015, 23:38
1
cataa., Dario, delaparis, Johnny D, leodacin


Felicitari cunoscatorilor! :D

zaplayer
4th April 2015, 09:52
Unde ii Doctorul Satan sa ne zica unde este Primarul Florea, este cumva in arest? au vreo dovada ca a facut ceva ilegal? DNA-ul il acuza pe Florea cu legii care nu au sens, adica una zice prima lege ca urmatoarea sa o anuleze sau sa o valideze pe alta.Ai mai auzit ceva noutati? Sa ne relatezi te rugam.

Doctor_Satan
6th April 2015, 10:13
Stiam ca UEFA interzice existenta echipelor pe bani publici, asa cum a fost FCM si acum ASA.
Tie ti se pare normal sa bagi milioane de euro intr-o echipa de fotbal si pe partea cealalta sa falimentezi companii de stat?
Nu am noutati, asteptam de la tine, care vad ca esti la curent cu tot ce se intampla cu primarul nostru care nu-i corupt, care nici nu are un imperiu de firme in oras si permite oricaror investitori sa intre in oras cu afaceri.

zaplayer
6th April 2015, 12:40
Stiam ca UEFA interzice existenta echipelor pe bani publici, asa cum a fost FCM si acum ASA.
Tie ti se pare normal sa bagi milioane de euro intr-o echipa de fotbal si pe partea cealalta sa falimentezi companii de stat?
Nu am noutati, asteptam de la tine, care vad ca esti la curent cu tot ce se intampla cu primarul nostru care nu-i corupt, care nici nu are un imperiu de firme in oras si permite oricaror investitori sa intre in oras cu afaceri.


Nu sunt la curent, dar pot spune ca acele milioane care crezi ca s-au bagat in echipa multe, au fost pentru centru de excelenta si pentru stadion.De aceea in primele 2 sezoane am fost mai mult in vizita in prima liga. Nu zic ca ii cel mai curat primar din Romania dar nici chiar asa murdar cum crezi tu nu este. Pana la urma el si Arafat au pus bazele SMURD care in tara este o elita din punctul asta de vedere. Targu Mures avea nevoie de fotbal in oras, am primit ,foarte putini au contestat de ce s-a facut asa o investitie. Daca ai auzit de ceva proteste ca se da bani la club sa ma anunti. Cum in toata tara fotbalul este aproape terminat ce prefer sa nu avem deloc sau sa avem totusi ce face in vinerea sau in weekend. Eu prefer sa am fotbal decat nimic. Fotbalul poate fi folosit si ca un turism, ca atragere de investitori nu numai dai bani si asta este, i-ai pierdut.Echipa nu traieste doar din banii primariei ci si din sponsorizari.

Ca sa pun punct, din ce crezi ca traiesc 75% din echipele din prima divizie? Nu tot din banii de la primarie sau stat? Indirect bineinteles.

zaplayer
6th April 2015, 12:42
Tie ti se pare normal sa bagi milioane de euro intr-o echipa de fotbal si pe partea cealalta sa falimentezi companii de stat?



Astea au falimentat imediat dupa 1989, multumita celor care sunt in conducerea tarii de dupa acei ani.

Tim
6th April 2015, 13:11
Creapa fierea-n satana ca ei mor si alti traiesc.:D

Felicit echipa TG-Muresului, 80 % e vechea Poli.

Capitanu.Burcea
6th April 2015, 14:41
Si Dinamo a fost la vremea ei tot vechea Poli, insa pe atunci aveati ceva mandrie si tineati in voi jarul ce mocnea :D

Iasul merita mai mult, chiar a jucat de la egal la egal cu vechea Poli. Care a terminat meciul asediata, cu fundasii frecandu-si curul pleznit de o minge pe care scria gol :mda:

In continuare spun ca Napoli e subapreciat. De la locul 2 in jos, Chiajna, Craiova si Iasi joaca cel mai bun fotbal -raportat la ce material au la dispozitie.

Doctor_Satan
6th April 2015, 18:02
Nu sunt la curent, dar pot spune ca acele milioane care crezi ca s-au bagat in echipa multe, au fost pentru centru de excelenta si pentru stadion.De aceea in primele 2 sezoane am fost mai mult in vizita in prima liga. Nu zic ca ii cel mai curat primar din Romania dar nici chiar asa murdar cum crezi tu nu este. Pana la urma el si Arafat au pus bazele SMURD care in tara este o elita din punctul asta de vedere. Targu Mures avea nevoie de fotbal in oras, am primit ,foarte putini au contestat de ce s-a facut asa o investitie. Daca ai auzit de ceva proteste ca se da bani la club sa ma anunti. Cum in toata tara fotbalul este aproape terminat ce prefer sa nu avem deloc sau sa avem totusi ce face in vinerea sau in weekend. Eu prefer sa am fotbal decat nimic. Fotbalul poate fi folosit si ca un turism, ca atragere de investitori nu numai dai bani si asta este, i-ai pierdut.Echipa nu traieste doar din banii primariei ci si din sponsorizari.

Ca sa pun punct, din ce crezi ca traiesc 75% din echipele din prima divizie? Nu tot din banii de la primarie sau stat? Indirect bineinteles.

:happy
Asa ti-a zis Florea? Ca e si Arafat au facut SMURD-ul? Pe Arafat l-ai intrebat?
Nu ti-a spus ca bazele le-a pus cu MAPN-ul si apoi a venit Floricica sa culeaga si el laude?
Iar de cele 5 milioane de euro despre care Primaria anunta ca se duc la FCM pentru salarii si taxe ai auzit? Asta in timp ce Energomur (culmea, cu unic actionar Primaria), era bagata in faliment, in timp ce cu 2 ani in urma a fost modernizat pe bani publici?
Si zici de cat e de corupt. Ai urmarit un pic lucrarile Valpetului sau ce se intampla cu transportul public?


Creapa fierea-n satana ca ei mor si alti traiesc.:D

Felicit echipa TG-Muresului, 80 % e vechea Poli.
Da, mie nu-mi plac echipele construite pe bani murdari. ;)
Si stim toti ca tie exact astea-ti plac. Mutam ASA-ul la Timisoara?

zaplayer
6th April 2015, 21:24
Da, mie nu-mi plac echipele construite pe bani murdari. ;)
Si stim toti ca tie exact astea-ti plac. Mutam ASA-ul la Timisoara?

As zice sa muti tu echipa de la Galati in liga a 2, unde este locul. Marius Stan al vostru ii da clasa la Florea cand vine de coruptie. Modelul Otelul a fost luat dupa modelul Urziceni, ambele falimentare.

Doctor_Satan
7th April 2015, 07:56
Eu zic sa te mai uiti un pic ce magarii a facut Florea cu Valpetul si Siletina si apoi sa mai vorbesti de primari corupti.
De afacerea Nokia iti aduci aminte?
Nu-l tin in brate pe Stan, dar daca tu zici ca a facut magarii de cand e primar, da-mi un exemplu. De el nu stiu, ca nu m-am interesat.
Ca sa-ti dau exemple cu Florea stam pana la pensie si tot nu termin.
Si de unde-l bagi in discutie pe Stan? Otelul nu primeste si n-a primit niciodata bani de la Primarie.