PDA

View Full Version : Etapa 23: Rapid - Otelul 2-0



Leo
16th March 2015, 13:39
Sambata, 21 martie 2015, ora 18.00

Leo
19th March 2015, 21:43
Egal.

delaoltenia
20th March 2015, 10:22
1.

aLLiin
20th March 2015, 12:05
X...

cataa.
20th March 2015, 12:14
egal

megastar
20th March 2015, 21:16
E timpul sa batem. Cu o victorie ne creste moralul si mai raman de adunat 19 puncte din 33.

phife
21st March 2015, 18:27
1-0 rapid

Redboy
21st March 2015, 18:48
Mda. Cartonaș roșu Tudorie. Nu că ar fi făcut el diferența, dar nici astăzi n-avem nicio șansă...

megastar
21st March 2015, 20:34
Pacat de eliminare. Am jucat de la egal la egal cu Rapidul. Pacat ca nu avem atacanti. Poate dupa pauza intra Cristea.

Hingherul
21st March 2015, 21:15
na dracie, cand zici ca se ineaca la mal, rapiduletu mai trage o bula de oxigen pe nari :))

scafandrilor :happy

Tim
21st March 2015, 21:48
:happy:happy:happy:happy:happy


Ciprica » 21-03-2015 20:06


Citez pe zaza:

galatenii nu merita o așa ,,echipa,,! gălățenii merita o echipa adevărata,care sa se bata la cupele europene .poate ca așa a vrut Dumnezeu si este mai bine pentru Otelul sa meargă 1 an in liga 2 sa se reorganizeze si poate,nu se știe si un sponsor bun si sa reveniti in forță in L 1. Orice șut in dos este un pas înainte.D-zeu le randuieste pe toate! lăsată si pt titlul castigat de voi ...cam.....

Tim, mă-ta ziceai ca e moarta deja, de ce nu mergi și tu după ea? :)http://dunareabatrana.ro/201503215035/avancronica-rapid-otelul-azi-ora-1800.html#comment-29370





Ciprica, acum in Postul Pastilor ma jur ca nu am avut si nu am cont pe Dunarea Batrana. Asta nu inseamna ca nu va citesc fiecare comentariu, e hrana spiritual zbaterea voastra acum.

Nemernicule, iti promit ca in ultimele etape , atunci cand voi fi sigur ca va duceti dracu, imi voi face cont si va voi spune tot ce trebuie sa va fie spus la POMELNIC!/hello/hello/hello

Capitanu.Burcea
22nd March 2015, 08:16
Ja, ja, gut gespielt, herr temesvar-bacsi! Trebuie cineva cu experienta la spus pomelnice. Si cine ar putea fi mai potrivit, decat unul care a asistat la ingropaciunea a 3 sau 4 politehnici intr-o viata de om? :D

Duba
22nd March 2015, 09:39
E clar, pt. a scapa de locul 13, ultimul retrogradabil, gustul ciorbii se va bate cu Brasov, Iasi si Chiajna. Cred ca meciurile directe vor face diferenta.

megastar
22nd March 2015, 11:04
Nemernicule, iti promit ca in ultimele etape , atunci cand voi fi sigur ca va duceti dracu, imi voi face cont si va voi spune tot ce trebuie sa va fie spus la POMELNIC!/hello/hello/hello


Vei astepta mult si bine. Ai incredere in mine cand iti spun ca o retrogradare s-ar putea sa fie cel mai bun lucru ce i s-a intamplat Otelului de cand a luat titlul. E singurul mod in care scapam de Adamescu si gasca sa. Chiar de ar fi sa o luam de la zero, avem sansa sa demonstram cine suntem si nu vei avea altceva de facut decat sa ne respecti intr-un final.

Tim
22nd March 2015, 12:40
Ai dreptate, desfiintarea otelului este cel mai bun lucru ce s-ar putea intampla in fotbalul romanesc. O echipa mincinoasa, trisoare care a facut orice ca sa fure cu niste suporteri de nimic care s-au bucurat de mizeriile facute de marius stan.

Inca cateva saptamani si scapam de voi. Inteleg ca va orientati spre hochei acum!:rolleyes::happy:happy:happy




PS Transmite-i salutari lui Ciprica, spune-i ca ma simt flatat ca se gandeste la mine!:D

stiintacv
22nd March 2015, 14:08
eu cred ca Rapidul se salveaza ,si pica Brasovul,dar daca Cfr recupereaza cele 24 de puncte,e groasa rau si pentru Rapid.

megastar
22nd March 2015, 18:41
Ai dreptate, desfiintarea otelului este cel mai bun lucru ce s-ar putea intampla in fotbalul romanesc. O echipa mincinoasa, trisoare care a facut orice ca sa fure cu niste suporteri de nimic care s-au bucurat de mizeriile facute de marius stan.
Inca cateva saptamani si scapam de voi. Inteleg ca va orientati spre hochei acum!:rolleyes::happy:happy:happy
PS Transmite-i salutari lui Ciprica, spune-i ca ma simt flatat ca se gandeste la mine!:D


Desfiintare? Repet, nu scapi tu asa usor de noi. Mai ales daca scapam de Adamescu. Ti-am promis acum ceva timp inca o participare in Liga Campionilor, si am de gand sa ma tin de cuvant.
Ciprica? Nu stiu cine e.

fl0o
22nd March 2015, 19:34
Inca cateva saptamani pentru Otelul, apoi pauza si incepem sezonul viitor.

Tim
22nd March 2015, 20:43
Corect! Un sezon nou, intr-o lume noua, intr-un mediu nou.....fara sansa de a va mai apropia de Banat!:D


Sa va intoarceti cand va chem eu!:cya:

Hingherul
22nd March 2015, 21:04
ce-i mai place lui timache sa dea cu petu` de asfalt... :))

Johnny D
23rd March 2015, 09:24
eu cred ca Rapidul se salveaza ,si pica Brasovul,dar daca Cfr recupereaza cele 24 de puncte,e groasa rau si pentru Rapid.

Brasovu tocmai a batut pe Dinamo si ne-a dat noua sah, acum suntem obligati sa-i batem pe U Cluj sa ne mentinem sansele bune de salvare!


E clar, pt. a scapa de locul 13, ultimul retrogradabil, gustul ciorbii se va bate cu Brasov, Iasi si Chiajna. Cred ca meciurile directe vor face diferenta.

Eu pe Botosani sper sa-i depasim, daca nu vor castiga nici un meci in acest retur, avem sanse. Gazul iar a batut pe parazitii aia de Pandurii chiar la ei acasa dupa ce si-au luat 4 de la Viitorul, si pe aia putem sa-i depasim daca-i batem in meciul direct.

Leul Oltean
23rd March 2015, 12:25
Eu pe Botosani sper sa-i depasim, daca nu vor castiga nici un meci in acest retur, avem sanse. Gazul iar a batut pe parazitii aia de Pandurii chiar la ei acasa dupa ce si-au luat 4 de la Viitorul, si pe aia putem sa-i depasim daca-i batem in meciul direct.Da' le gasisi. :))

megastar
23rd March 2015, 13:13
Corect! Un sezon nou, intr-o lume noua, intr-un mediu nou.....fara sansa de a va mai apropia de Banat!:D
Sa va intoarceti cand va chem eu!:cya:

Pana ajungeti voi din Liga a IV-a mai e. Avem tot timpul din lume sa promovam.

Tim
23rd March 2015, 14:18
Chiar si cei din liga IV vor ajunge mai repede de..........3 generatii!:ok::drak::evil:


PS transmite-i salutari lui Ciprica.:D

Tim
23rd March 2015, 14:34
ERATA: sa ne intelegem, 3 generatii doar daca veti intelege raul facut si va pocaiti.:D

megastar
23rd March 2015, 16:09
Cred ca ai CS la numarul de la masina de tot nu intelegi ca pedeapsa divina v-a transformat in ceea ce sunteti acum.

Tim
23rd March 2015, 17:57
Suntem ce am fost , chiar mai mult decat atat. Nu ai tu cum sa intelegi.

megastar
23rd March 2015, 17:58
"Chiar mai multe" e mai corect.

Tim
23rd March 2015, 18:02
Sa nu uitati de Sidex, sa nu ziceti ca nu v-am spus.:D

Cristy RVD
23rd March 2015, 18:05
Suntem ce am fost , chiar mai mult decat atat. Nu ai tu cum sa intelegi.

:))

Capitanu.Burcea
23rd March 2015, 18:14
"chiar mai multe" e mai corect.

:)) :))

Lol, game, set, match :D

Hingherul
23rd March 2015, 18:22
ce faceti bre, trenuletul cu timache? :))

Tim
23rd March 2015, 18:25
:)) :))

Lol, game, set, match :DAm vrut sa iti raspund ieri, nici azi nu e tarziu: 6 (sase) , remember?

dextercioby
23rd March 2015, 18:59
8, remember ? :D

Tim
23rd March 2015, 19:02
8, remember ? :D

Avem solutii pentru orice:

http://www.bzza.ro/2013/09/decizie-istorica-la-timisoara-oltenii-care-calca-n-banat-vor-fi-microcipati-si-castrati/



:D

Hingherul
23rd March 2015, 19:02
8, remember ? :D
acum e buna Steaua, nu? :))

dextercioby
23rd March 2015, 19:05
hingherule, ma refeream la ceva instoric, plm. http://www.romaniansoccer.ro/statistici/fotbal/compara/?t1=1.universitatea-craiova&t2=1.politehnica-timisoara

02.04.1983
Divizia A Etapa 23
FC Universitatea Craiova
8 - 0
CSU Timişoara

Hingherul
23rd March 2015, 19:06
aaaa, scuze bre, credeam ca noi i-am dezvirginat :))

Tim
23rd March 2015, 19:08
Cititi acolo si nu ma condamnati: amenda e de 3000 de ron daca nu va denunt!:D

dextercioby
23rd March 2015, 19:10
Haha, tot in acelasi campionat 82-83:
16.10.1982
Romania - Divizia A Etapa 11
Dinamo București
7 - 2
Politehnica Timișoara

Un pic mai devreme:
:D

04.05.1980
Romania - Divizia A Etapa 31
Steaua București
7 - 1
Politehnica Timișoara

Tim
23rd March 2015, 19:11
OT:
Deja pute a blat urmatorul meci intre sholdoveni si muicii olguti!

Si cand te gandesti ce mwie le-au dat strajerii in 2011. Poate e bine ca istoria sa se repete pentru unii.

cip
23rd March 2015, 19:15
ce se mai cramponeaza de Timisoara csucistii si fecesebistii...:o:
cum ar zice poetul,doua clone tinandu-se de mana...:))

Tim
23rd March 2015, 19:28
@ tanga


totusi 3000 de ron e mult, trebuie sa imi fac datoria de cetatean. hai mah , ce dracu, decat va cipeaza nu va eutanasiaza.:D


Sa stim si noi unde va infometati.



http://www.bzza.ro/2013/09/decizie-istorica-la-timisoara-oltenii-care-calca-n-banat-vor-fi-microcipati-si-castrati/

megastar
23rd March 2015, 20:43
Avem solutii pentru orice:

http://www.bzza.ro/2013/09/decizie-istorica-la-timisoara-oltenii-care-calca-n-banat-vor-fi-microcipati-si-castrati/



:D

Exista site-uri de glume banatene? Am trait sa o vad si pe asta. E cel mai bun banc al serii. :happy

Johnny D
23rd March 2015, 20:56
Da' le gasisi. :))

Pai restul sunt greu de depasit ca tot bat, nu vazusi?:))

Capitanu.Burcea
23rd March 2015, 22:59
Romania - Divizia A Etapa 11
Dinamo București
7 - 2
Politehnica Timișoara


:)) :))

Sunt un pic suparat pe apararea noastra, insa au si baietii o scuza. Venise antrenorul cu 5-6 casete video la sedinta tehnica. Cica astia-s adversarul vostru de diseara: Fulgerul Rocar Bragadiru Aek ACS AU HAU BAU CIPI RIPI CREEPY! :D

stiintacv
23rd March 2015, 23:11
ce se mai cramponeaza de Timisoara csucistii si fecesebistii...:o:
cum ar zice poetul,doua clone tinandu-se de mana...:))

nu va mai luati de csucisti,pentru ca cioby ala e fcuist de alu muicelu :cool:

stiintacv
23rd March 2015, 23:13
OT:
Deja pute a blat urmatorul meci intre sholdoveni si muicii olguti!

Si cand te gandesti ce mwie le-au dat strajerii in 2011. Poate e bine ca istoria sa se repete pentru unii.

si daca batem te scuipi singur?

Doctor_Satan
24th March 2015, 09:03
ce faceti bre, trenuletul cu timache? :))

Pai el era locomotiva pentru multi. Unde aparea el, hop si vagonasele.

Chiar, unde-i threadul unde se milogea sa-i lasati clona asta nebanata? Sau a facut petitii pe PM-uri?


Haha, tot in acelasi campionat 82-83:
16.10.1982
Romania - Divizia A Etapa 11
Dinamo București
7 - 2
Politehnica Timișoara

Un pic mai devreme:
:D

04.05.1980
Romania - Divizia A Etapa 31
Steaua București
7 - 1
Politehnica Timișoara

Cum se citeste caracterul ala? "Ci"?

Doctor_Satan
24th March 2015, 13:18
si daca batem te scuipi singur?

El scuipa doar masinile cu numar de Galati. Bine, cand n-au sofer in ele, evident.
Sunt curios, daca vede trecand pe langa el vreo masina cu numar de Galati se apuca de scuipat dupa ea sau doar se apuca de injurat in gura mare, in mijlocul strazii?

Leul Oltean
24th March 2015, 13:28
muicii olguti Auch ! :))

Mda, te poti gandi ca o postare ca a lui Ciobi ar putea deranja intrucatva :D, macar pe unii cu sange albastru ...
Dar se vede treaba ca a fost o lovitura fix in plex. http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-laughing021.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

Tim
25th March 2015, 09:23
blaturi peste blaturi......

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/insolventa-ilegala-dna-otelul-a-facut-blat-cu-unul-dintre-judecatorii-acuzati-de-coruptie-426448.html

Doctor_Satan
25th March 2015, 09:35
Tu vezi de cand e articolul ala? Sau acolo ai ajuns cu realitatea?

Tim
25th March 2015, 11:03
De cand ne tutuim noi? Ce, am fost la furat sigurante impreuna?:))

Doctor_Satan
25th March 2015, 13:18
Ce glume au clonele.

megastar
25th March 2015, 14:41
blaturi peste blaturi......
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/insolventa-ilegala-dna-otelul-a-facut-blat-cu-unul-dintre-judecatorii-acuzati-de-coruptie-426448.html

http://debanat.ro/2014/06/acs-poli-a-pierdut-ultima-spirant-pentru-liga-i/

Oare de ce ne mai chinuim sa iti explicam?

Doctor_Satan
25th March 2015, 14:44
Mai lasa-l un pic, nu-l bombarda cu informatii, ca el inca n-a ajuns cu lectura la iunie 2014.

Capitanu.Burcea
25th March 2015, 20:34
Si ce va mirati? Voi daca ati avea 6-7 echipe in oras, nu ati incerca sa le gasiti un loc unde sa joace?

Doctor_Satan
26th March 2015, 08:04
Pai ei n-au avut concomitent mai multe echipe in primele esaloane. Cand pica una in B si o lua la vale, aduceau o echipa din alt oras, o vopseau si-i ziceau Poli.
Dar am vorbit suficient despre vopsitorii si spalatorii de bani.

Adamescu, la puscarie si cu banii restituiti la Otelul!

Capitanu.Burcea
26th March 2015, 08:25
Asa e-n viata. Banii nemunciti se duc pe p...apa sambetei cel mai repede :P :))

Doctor_Satan
26th March 2015, 08:31
Daca nu lasa clubul sau ne baga in lichidare, o sa incep sa-i urez sa cheltuie toti banii pe lumanari pentru neamul lui.
Spre deosebire de unii, imi voi indrepta ura spre adevaratul responsabil.
Jigodia asta a demonstrat clar ce vrea sa faca la faza cu politele de asigurare pe post de investitie.

Capitanu.Burcea
26th March 2015, 08:52
Inseamna ca singura solutie de a vedea banii este de a rupe picioarele catorva fotbalisti, asiguratorul fiind obligat sa acopere daunele :sneaky:

Dar despre ce sume se discuta acolo? Otelul sa fi luat vreo 15-18 mil din liga, nu? Dar de ce nu a facut cineva un plan cu banii astia inainte sa vina Adamescu? Adica a fost mai usor de gestionat o societate care a facut din rahat bici, decat una cu buzunarele doldora? :)

Btw, in perioada cand se vorbea prima data despre banii care dispareau din cont, la hotelul Intercontinental din Buc se faceau lucrari serioase de infrastructura si consolidare, odata cu preluarea de catre Adamescu. Coincidenta.

Tim
26th March 2015, 09:21
Aici e problema, ei nu au fotbalisti!:)):))

Doctor_Satan
26th March 2015, 09:28
Aia cu politele a fost in 2013. As putea baga mana-n foc ca au fost pe un singur an.
Desi nu e rea ideea ta, daca le-am rupe picioarele macar ne-am simti mai bine.

In ceea ce priveste cursul banilor, eu stiu o varianta.
Imediat ce am castigat titlul, patronatul (Mittal) i-au revocat drepturile de semnatura lui Stan, ramanand doar Bors si consiliul stapani pe bani.
Astia au luat o parte din bani ca profit si i-au impartit cu indianul. Cat? Din ce zice Stan, ar fi facut picioruse vreo 10 milioane.
Apoi a venit Adamescu si faza cu politiele de asigurare pe post de finantare a fost 4 milioane de euro.
El si-a pus firma lui la paza, unde a mai scos pe la vreun milion pe sezon.
Apoi, la toate deplasarile la Bucuresti, ghici unde a cazat echipa? In hotelul lui.
Iar faza cu imbunatatirile la hotel, banuiesc ca acolo figureaza ca ar fi si sediul clubului, deci au trebuit facute investitii.
Deci numai din fazele astea banditul asta a umflat 7-8 milioane de euro din contul clubului.
Sunt curios daca nu cumva si transferul jucatorilor penali ce au venit de 2 sezoane incoace n-or fi costat cateva milioane de euro, ca doar au CV-uri, ca au stat in vestiare de echipe mari.

Novac
26th March 2015, 10:07
Poate ca asta este adevarul dar si voi v-ati bucurat de titlul ala... :D


Serios vorbind acum lumea vorbeste ca din banii aia si-au cam facut parte atat Sandu Mircea (transferat la voi pentru un sezon), ceva arbitrii cat si cateva echipe din Liga 1 care au fost pe post de cocampioane, contribuind deciziv la titlu

Doctor_Satan
26th March 2015, 10:51
Pe noi ne-au ajutat arbitrii in acel sezon cam cat o ajuta pe Steaua intr-un tur de campionat normal. ;)
Ai vazut meciurile directe cu Timisoara, cum jucau aia ca la K1 si arbitrul nici nu dadea fault? Toata lumea stie doar ce latra Jabba cand facea turul de televiziuni dupa fiecare meci al nostru.
Noi n-aveam banii lor, sa platim la toate televiziunile pentru a-i discredita. Daca folosea banii aia sa plateasca datoria la Sporting, nu retrogradau.

Johnny D
26th March 2015, 10:56
Pe noi ne-au ajutat arbitrii in acel sezon cam cat o ajuta pe Steaua intr-un tur de campionat normal. ;)


:o::no:

Doctor_Satan
26th March 2015, 11:02
Bine, bine, cat pe Steaua in 10 meciuri, ca sa fim mai aproape de adevar.

Johnny D
26th March 2015, 11:05
Treaca, mearga de la noi...
Dar nu asta era ideea, ideea era cum de v-ati permis voi sa furati cat fura Steaua in 10 zile/juma de campionat!?!?:o:
Este ce-a de-a dreptul bolnav!:no:

megastar
26th March 2015, 18:16
Serios vorbind acum lumea vorbeste ca din banii aia si-au cam facut parte atat Sandu Mircea (transferat la voi pentru un sezon), ceva arbitrii cat si cateva echipe din Liga 1 care au fost pe post de cocampioane, contribuind deciziv la titlu

Lumea vorbeste dar eu apelez la logica celor care inca o mai au. Cum ar fi putut lua Sandu banii veniti din Liga Campionilor? Stan era doar un angajat si imediat dupa ce a castigat Otelul, consiliu de administratie ( actionari de care abia stiam ca exista) i-au luat dreptul de semnatura lui Stan. La momentul respectiv imi aduc amitne ca pregateam un protest pentru ca, desi venisera ceva bani ( nu toti), Ionel Bors refuza sa semneze plata salariilor si a datoriilor clubului catre terti ( mancare, apa, etc). Abia dupa lungi discutii, aparitia in presa, o sedinta a consiliului de administratie ( in care i s-a spus clar lui Stan sa nu mai faca galagie ca e doar un angajat), in sfarsit s-au platit o parte din salarii. E foarte greu sa cred ca un mafiot ca Ionel Bors sa dea ceva din bani cuiva, fara sa fie obligat sa o faca. Pur si simplu il durea in fund pe acest individ de Sandu sau arbitri.

Novac
26th March 2015, 18:24
Poate ca asa este dar zvonurile astea nu cred ca's aparute din galagia facuta de Tim :D

:thinkso:De ce tin eu minte ca Stan avea ceva functie in FRF fix in perioada aceea?

megastar
27th March 2015, 08:07
Era reprezentantul cluburilor din Liga I daca nu ma insel. Dar repet, cautati ce fel de personaj e Ionel Bors. Baiatul s-a trezit cu multe milioane in cont si in niciun caz nu i-ar fi impartit cu Sandu sau orice arbitru. Nu a fost nicio secunda implicat in viata echipei pana dupa castigarea titlului.