PDA

View Full Version : Etapa 20: FCSB - CFR Cluj 1-0



Leo
28th February 2015, 17:33
Duminica, 8 martie, ora 20.30

Bobi Cearton
2nd March 2015, 20:15
1-0 pt CFR.
Gol Costea.

stiintacv
3rd March 2015, 00:22
ar cam fi cazul sa fie delegat brad pitt,sa ii scoata din criza pe fc gazde.

delaparis
3rd March 2015, 00:58
Bat gazdele. E prima victorie in istoria clubului

delaoltenia
3rd March 2015, 09:47
1.

Calandrinon
3rd March 2015, 11:34
2.

gazdele n-au palmares, n-au identitate, nimic. Un copy-paste jalnic

six
4th March 2015, 21:53
io zic sa nu aruncati plashili alea cu ochi :P visiniul creaza multa durere fecesebistilor :happy;)

Leo
5th March 2015, 12:28
Egal.

cataa.
5th March 2015, 15:57
1.

Capitanu.Burcea
6th March 2015, 09:49
Handicap pe fecesebe si suporterii ei :D

cimitiru' ghencea
6th March 2015, 10:06
echipa gazda are mult de munca pentru a obtine prima victorie in liga I si a marca primul ei gol.
daca va avea parte de un arbitraj la fel de "bun" ca in cel cu petrolul din cupa ,pesemne ca vor si reusi...

aLLiin
6th March 2015, 14:46
1 solist
am votat 2 din greseala

six
6th March 2015, 17:10
1 solist
am votat 2 intentionat la mishto

Hingherul
8th March 2015, 17:50
Acces gratuit pentru femei la meciul Steaua - CFR Cluj

Clubul Steaua a anuntat, pe site-ul oficial, ca femeile care doresc sa fie prezente la meciul din aceasta seara cu CFR Cluj, din etapa a XX-a a Ligii I, vor beneficia de invitatii, cu ocazia zilei de 8 martie.

"Toate doamnele si domnisoarele care isi doresc sa participe la partida cu CFR Cluj din aceasta seara vor beneficia de o invitatie la meci, pe care o vor putea ridica de la casele de bilete ale stadionului, dupa cum urmeaza: doamnele si domnisoarele care vor veni singure la meci vor primi o invitatie la Tribuna 0 a stadionului; doamnele si domnisoarele insotite de partenerii de viata vor primi o invitatie in zonele in care acestia din urma isi vor achizitiona bilet (Tribuna 0, Tribuna II, Peluze)", se arata pe site-ul FC Steaua.

Meciul Steaua - CFR Cluj, din etapa a XX-a a Ligii I, este programat la ora 20.30, pe stadionul din Bulevardul Ghencea.

delaoltenia
8th March 2015, 18:18
FC Steaua Bucuresti: Arlauskis, Papp, Tamas, Varela, Guilherme, Breeveld, Bourceanu, Chipciu, Rusescu, Tanase, Tucudean
Antrenor: Constantin Galca

CFR Cluj: Minca, Szilard, Larie, Carp, Tiago Lopes, Jakolis, Muniru, Deac, Chanturia, Jazvici, Tade
Antrenor: Eugen Trica


Liga 1 - Etapa 20
Data: 08.03.2015
Ora: 20:30
Live: Look TV, Digi Sport
Stadion: "Steaua"
Oras: Bucuresti

delaoltenia
8th March 2015, 18:23
Helmuth Duckadam: "Costel n-a găsit formula ideală sau acel jucător care să facă diferența la mijlocul terenului. Eu cred că în România exista un singur jucator, și acesta este Teixeira, care poate să scoată unul doi adversari din joc. Dar are o vârstă, 35 de ani. Avem o problemă când echipele adverse se pun pe două linii în spate, avem o probleme să desfacem jocul, să ne creăm situații clare. Cu toate astea am avut două bare cu Rapid, un penalty, la meciul cu Craiova vreo trei ocazii plus un penalty clar".

Paul Papp: "Suntem pregătiți, sperăm să facem o partidă bună și să câștigăm. Nu ne uităm noi la situația nimănui, noi vom intra pe teren și o să-i vedem ca o echipă bună, care în tur a terminat pe locul 2. Sunt doi jucători periculoși cred eu, Chanturia și Deac. Au plecat mulți jucători de valoare, dar cred că în continuare e o echipă destul de bună și noi vom încerca să nu-i privim de sus și să intrăm foarte concentrați pe teren".



Eugen Trica: "Cum trec etapele, cum vin meciurile, pare că jucam. Ar trebui să jucăm la meciul următor direct în 10 oameni. Asta e situația, în 10 jucători, în 11 , cu trei accidentați, cu suspendați, e foarte greu meciul pe care îl pregătesc eu, dar îl pregătesc la victorie să știți, indiferent de echipă. N-ar fi vorba de surpriză, deci dacă CFR bate pe Steaua nu e nicio surpriză, vă spun eu".

Tiago Lopes: "Jucăm la victorie, acum suntem într-o situație grea, cu jucători suspendați și accidentați. E complicat, avem un lot restrâns de jucători, dar mergem cu intenția de a câștiga".

Novac
8th March 2015, 18:24
1 solist
nu am votat 2 de-al dracului :D




si pt ca franarii sunt vai mama lor.

delaoltenia
8th March 2015, 18:27
Ei sunt vai mama lor, la gazde vai steaua lor . :D

sun
8th March 2015, 18:33
Elore CFR! :D

Zic, daca ramane Clujul fara echipa in Liga 1 la anu, ma mut in Alaska :ok:

Novac
8th March 2015, 18:34
Apoi si cu sufletul in rai si cu paula in cur nu se poate.

Vrei spectacol si in acelasi timp vrei sa nu vinzi oameni importanti ca de ex Sanmartean... e greu spre imposibil.


"Bate Gazdele"

Stifi Jamaicanu
8th March 2015, 18:46
Joacă Trică?

P4_XD0WBUVs

Leo
8th March 2015, 21:34
Foarte multi spectatori. :)) Mai multi au fost ieri in Liga 4. :)

Hingherul
8th March 2015, 21:37
mi se pare normal. cine ar vrea sa vada pe CFR? :D

Leo
8th March 2015, 21:42
2 ocazii mari pt clujeni in primele 8 minute de joc.

Hingherul
8th March 2015, 21:47
te pomenesti ca vezi si aici un 2 pauza, 1 final :drak:

Leo
8th March 2015, 21:49
X pauza, X final.

Hingherul
8th March 2015, 21:51
e greu. acusi le-o baga Cutzudean de cateva ori :D

Leo
8th March 2015, 21:52
E clar. :))

Leo
8th March 2015, 21:54
Cica Bourceanu merita rosu.

Hingherul
8th March 2015, 21:55
Cica luam partida in stapanire.

phife
8th March 2015, 21:57
ahahaha :happy :happy
gigel a luat amenda de pe urma ..cetatenilor de la tribuna din meciul cu Rapid :happy :happy :happy
acei huligani absenti de la meci , numai din cauza lor :)))))))))))))

patriot
8th March 2015, 22:03
eu sunt profund impresionat de becalisti,cate femei si cati copiii pe stadion,aveau dreptate:daca n ar mai veni drogatii de la sud ei vor lua cu asalt stadionul,estimez vreo 25.ooo despectatori si ce atmosfera si ce cantece,am fost nevoit sa dau sonourl mai incet la tv,sunt convins ca suspendarea din cupele europene si cea de la meciul cu Rapid se datoreaza celor de la sud care au fost infiltrati printre cetatenii onesti....sa strigam cu totii in cor:inainte fcsb,inainte gigi becali

Leo
8th March 2015, 22:25
0-0 la pauza.
usor, chiar foarte usor.

phife
8th March 2015, 22:32
eu sunt profund impresionat de becalisti,cate femei si cati copiii pe stadion,aveau dreptate:daca n ar mai veni drogatii de la sud ei vor lua cu asalt stadionul,estimez vreo 25.ooo despectatori si ce atmosfera si ce cantece,am fost nevoit sa dau sonourl mai incet la tv,sunt convins ca suspendarea din cupele europene si cea de la meciul cu Rapid se datoreaza celor de la sud care au fost infiltrati printre cetatenii onesti....sa strigam cu totii in cor:inainte fcsb,inainte gigi becali

sa vezi de maine distractie , iese gigel , foc si sabie , prapad :))

eventHorizon
8th March 2015, 22:40
Ciobanul a mutat la pauza, Iancu cu Stanciu si Breeveld cu Neagu. Galma se conformeaza ca doar faci ce spune becali, nu? :cool:

Stifi Jamaicanu
8th March 2015, 22:42
Doar ăsta-i numele echipei :D

Stifi Jamaicanu
8th March 2015, 22:44
eu sunt profund impresionat de becalisti,cate femei si cati copiii pe stadion,aveau dreptate:daca n ar mai veni drogatii de la sud ei vor lua cu asalt stadionul,estimez vreo 25.ooo despectatori si ce atmosfera si ce cantece,am fost nevoit sa dau sonourl mai incet la tv,sunt convins ca suspendarea din cupele europene si cea de la meciul cu Rapid se datoreaza celor de la sud care au fost infiltrati printre cetatenii onesti....sa strigam cu totii in cor:inainte fcsb,inainte gigi becali

Nu uita de celebrul "SUS SUS SUS", dar asta când iese și se poate urca pe Maybach.

phife
8th March 2015, 22:46
cum o fi sa te joci football manager asa , live?

eventHorizon
8th March 2015, 22:50
ce altceva putea sa faca si animalu in puscarie?
noroc cu balbaitul ala de pe banca, ca altfel murea de plictiseala :D

Novac
8th March 2015, 22:50
Mai are o treime de pedeapsa in care trebuie sa paseasca foarte atent... este eliberat conditionat/ orice amenda poate sa-l duca la loc.

Abia dupa aia o sa fie jale/ apara debuseurile de personalitate... ies la iveala personajele de top din el: Stefan ca Mare, Mihai Viteazu, etc

Hingherul
8th March 2015, 23:07
Cutzu.... parca v-am si zis :D
primul a fost mai greu. sa vezi de acum :))

phife
8th March 2015, 23:10
stadionul e in delir , forumul la fel , scandal , bucurie , implinire..****

Hingherul
8th March 2015, 23:16
asta e genul de meci dupa care iti vine sa-ti freci un nes. asa alert este :)

Novac
8th March 2015, 23:24
Pariem ca Argaseala sau chiar un jucator momit cu o prima de x mii de euro.... dedica victoria eliberarii gibonului?

Hingherul
8th March 2015, 23:24
ei au stiut ca Lorena Trica o ia la mansarda in seara asta:

cataa., Dario, delaparis, Duba, Hingherul, Novac, stiintacv

felicitari :D

Leo
8th March 2015, 23:25
Din cate ocazii au avut clujenii nu au fructificat niciuna.

Hingherul
8th March 2015, 23:26
sa privim si partea buna. suntem aproape la fel de prosti ca dinamo. ceea ce inseamna ca macar o sa avem parte de un derby interesant :D

Novac
8th March 2015, 23:26
Lorena este olteanca deci o ia cu placere :D


Deci, dedicatii?

TZEFERU
8th March 2015, 23:30
Parca vad ca vine Viitorul si ne bate etapa viitoare. Oricum evolutie peste asteptari la CFR si prea mult ghinion. Arlauskis a cam facut 11 m la Lopez.....dar la CFR nu se prea vad 11 m impotriva Stelei chiar daca sant 2/meci. Daca CFR castiga cum a castigat Steaua azi toti ar fi zbierat ca a cumparat arbitrii.
A castigat o echipa care nu a facut aproape nimic tot meciul si a scapat de penalty si eliminare.

Hingherul
8th March 2015, 23:42
nene, cine nu are un Cutzudean, sa-si cumpere :D

acum serios, ne cam jucam cu bucile fleoscaite goale pe langa petrolistii excitati. daca nu zboara Galma ala cat mai repede tare mi-e ca salutam alta campioana

delaparis
8th March 2015, 23:45
Salutam salutam ... :D

Novac
8th March 2015, 23:45
Eu nu am vazut meciul dar inteleg perfect ce vrei sa zici :D Problema nu este ca Petrolul joaca un fotbal de calitate ci....

Leul Oltean
9th March 2015, 00:00
(...) tare mi-e ca salutam alta campioana:))

Mai ramane sa gasim categoria potrivita. :D

Hingherul
9th March 2015, 00:01
ia uite-l si pe nea Marin. verde ca un fir de praz :))

Leul Oltean
9th March 2015, 00:15
Eu vad ca unii aveti la semnatura ''doar Steaua''. In seara asta a jucat fcsb, deci pentru ce va tot agitati pe aici ? ... :confused:

Sau cine pana mea e Steaua ? :D

dextercioby
9th March 2015, 00:18
La ei e un soi de Dr Jeckyl si Mr. Hyde. Cind cistiga, <forza steaua!>, cind e egal sau infringere, <sclavii astia ai lui Becali> :D

delaparis
9th March 2015, 00:52
Sau cine pana mea e Steaua ? :D

Sau, unde e?
In divizia 4? :D ... cu Poli acolo se bat la titlu, sigla, palmares etc ... campionat :))

Leul Oltean
9th March 2015, 01:05
rapid e echipa mica ce crede ca are rivalitati cu Steaua. O sa iasa la joc in loc sa se inchida in aparare. Cand o echipa mica incearca sa joace ca una mare din orgoliu, incaseaza de la 5 in sus :D

Steaua 5-0 rapid.
Bate olguta cu 2-1.
1-0 pentru caile ferate. Ultima picatura si scapam de Galca.Sevi. :D

zaplayer
9th March 2015, 01:34
nene, cine nu are un Cutzudean, sa-si cumpere :D

acum serios, ne cam jucam cu bucile fleoscaite goale pe langa petrolistii excitati. daca nu zboara Galma ala cat mai repede tare mi-e ca salutam alta campioana

Il preferi pe RegheBlat sau pe femeia MOP. Oricare ar veni sa stii ca ei doar antreneaza echipa, tactica o face beeehehehekali.

delaparis
9th March 2015, 01:35
Tucudean explica absenta suporterilor stelisti de la stadion: ''E frig afara'' (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/george-tucudean-explica-absenta-suporterilor-stelisti-de-la-stadion-e-frig-afara-nid-112830/)

Daca doriti sa comentati :D

Leul Oltean
9th March 2015, 01:48
Tucudean explica absenta suporterilor stelisti de la stadion: ''E frig afara'' (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/george-tucudean-explica-absenta-suporterilor-stelisti-de-la-stadion-e-frig-afara-nid-112830/)

Daca doriti sa comentati :DE ca si cum am saluta alta campioana. :))

OnixTM
9th March 2015, 07:38
Tucudean explica absenta suporterilor stelisti de la stadion: ''E frig afara'' (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/george-tucudean-explica-absenta-suporterilor-stelisti-de-la-stadion-e-frig-afara-nid-112830/)

Daca doriti sa comentati :D

au comentat cei de la Bucuresti http://www.sport.ro/fotbal-intern/atmosfera-de-senzatie-in-romania-in-liga-a-iv-a-5-000-de-oameni-la-meci-au-cantat-nebuneste-video.html ce sens mai are sa comentam noi, cei desculti?

:happy:happy

Duba
9th March 2015, 08:50
Tucudean, 'prietenul' lui reivan:D, na ca si rimeaza:D, ne-a adus 3 puncte f. importante.
Un meci in care nu meritam sa castigam. Se compenseaza insa cu cele in care am fost peste adversari, respectiv cu gustul ciorbii si craiolguta, insa ghinionul si nu numai au facut sa nu castigam. Asa-i in fotbal.

Johnny D
9th March 2015, 09:03
Gustul ciorbii le-a dat clasa CSB-istilor, era cat pe ce sa zic v-a dat clasa, dar voi nu sunteti astia, nu?:rolleyes:

Fedayn
9th March 2015, 09:50
sa traiasca chivulete!!!!!!!!!!

Capitanu.Burcea
9th March 2015, 09:51
Asa cum a spus si confratele mai experimentat :D, totul in jocul fecesebeului este despre compensare, recalculare, troc, barter. Regularizarea continua.

Marius
9th March 2015, 10:41
Cate comentarii la meciul dintre o nou infiintata si lanterna rosie falimentara. Da' sunteti fani, babaeti :D

Duba
9th March 2015, 10:51
'nou infiintata'?????!!!!! Urla frustrarea in voi astia 'apatrizii'!!!!:D Chiar ma Mariuse, tu cu cine votezi????:D Este ca-i nasol cand n-ai echipa???? Si din pacate pt. tine, reivan, patriot si alte cateva sute, poate mii de loosarache mult iubia Aramata nu mai infiinteaza alta echipa.:D Sa fiti iubiti!:D

Marius
9th March 2015, 10:56
Exista echipa de baschet, handbal, hochei. Stai realx :D

Duba
9th March 2015, 11:08
Exista, dar sunt praf. Poate cu exceptia baschetului. Dar parca vad ca nici acolo nu castigam nimic. La handbal daca scapam de retrogradare sa spunem sarut mana. La hochei, locul 3, daca nu chiar 4, este al nostru. Bat ungurii la noi de ani de zile. Mai este polo, unde parca vad ca vom pierde finala cu Digi Oradea. In rest praf si pulbere. Volei - retrogradare, rugby, locul, cine mai stie. Cum dracu' faceti sa va identificati cu incompetentii, pt. ca asa se numesc cei care conduc acum sectiile clubului sportiv, nu inteleg!

Capitanu.Burcea
9th March 2015, 13:14
In al 12-lea ceas, fac un apel pt identificarea cu adevaratele valori ale neamului romanesc: armata si biserica; mai pe scurt, cu echipa care intruchipeaza aceste simboluri.

Dvd-ul cu finala din 86, respectiv tabloul cu Sf Gheorghe ucigand balaurul trebuie sa reprezinte pildele de inchinaciune ale fiecarui microbist competent! Piara in focurile Ghe(nc)ei paganii care se identifica cu incompetenta, cu luzerii, cu amaratii care n-au coaie sa ridice o cupa deasupra capului!

Imi amintesc cum, cu mana sangerand, presedintele nostru onorific a ridicat trofeul cel mare deasupra intregii Europe. Si atunci am zis: futu-va pastele mamelor voastre de incompetenti, echipa asta nu merita data din mana la greu, pt ca ce e-n mana, nu-i minciuna! :D

Asa cum grait-a George, protopopul Pindului si Cogealacului, stropi-ma-vei cu isop si ma voi albi si o Stea mai curata voi deveni! Pe Iisus rastignit si aurit mandru vei face intr-o zi! Aliluia, aliluia, Sfinte Policarp si cuvioasa mucenica Evghenia!

Dumnezeu s-o ierte!

six
9th March 2015, 15:32
Elore CFR! :D

Zic, daca ramane Clujul fara echipa in Liga 1 la anu, ma mut in Alaska :ok: Asa-i zice la Zalau :rolleyes: Alaska :P
Io cred ca ramaneti fara ambele echipe sezonul viitor in liga 1 :D parerea mea ;)