PDA

View Full Version : 27. Andrei Marc



Leo
28th February 2015, 15:59
Full name Andrei Ovidiu Marc
Date of birth 29 April 1993 (age 21)
Place of birth Piatra Neamț, Romania
Height 1.89 m (6 ft 2 1⁄2 in)
Playing position Central defender


3 goluri in 66 de partide a marcat Marc pentru moldoveni în Liga 1.


"Fotbalul nu se uită, îl am în sînge. Problema este în privința pregătirii fizice, mai e ceva de muncă, pentru a veni la zi. Mi-au lipsit antrenamentele, chiar le-am dus dorul, una e să faci antrenamente cu echipa, alta e singur".


Andrei Marc este jucatorul lui Dinamo pt urmatorii 4 ani si jumatate.

Leo
4th March 2015, 18:18
Andrei Marc prezentat oficial in conferinta de presa de astazi.


http://i62.tinypic.com/2u5vvyr.jpg



''Sunt bucuros că a mai venit un jucător de calitate, un jucător tânăr care la 21 de ani are foarte multe prezențe în Liga I. E presiune mai mare atunci când ai jucători valoroși, dar mă bucur, îmi place când există presiune. Îmi place să lucrez cu jucători de perspectivă. Îi urez baftă și cu siguranță, dacă va fi cel mai bun dintre cei 3-4 fundași, va juca. Cel mai bun va juca. El mai are o perioadă de pregătire și după va fi apt sută la sută fizic'', a adăugat antrenorul principal Mihai Teja.

cimitiru' ghencea
5th March 2015, 15:46
am incredere in baiatul asta pentru ca l-am vazut jucand bine.

ThePhenom
5th March 2015, 20:12
Va fi interesanta concurenta in centrul defensivei - Machado, Bunoza, Marc, chiar si Nedelcearu, insa acesta din urma pare un pic nepregatit pentru nivelul Ligii 1, dar are destul timp.

Mario Di Lazi
7th March 2015, 07:05
Nu stiu unde am citit ca are 1,78 m... daca este cu jumate de cap peste Danciulescu, e clar ca era o greseala.

Leo
31st August 2016, 16:31
Andrei Marc (23 de ani) a semnat un contract pe trei sezoane cu echipa Șanliurfaspor, locul 6 in acest moment in liga a doua turca. Dinamo a primit 200.000 de euroi.