PDA

View Full Version : 30. Fabien Farnolle



Mario Di Lazi
12th February 2015, 14:54
Francezul Fabien Farnolle a devenit noul jucător al lui Teja.

În cantonamentul din Spania, Mihai Teja, tehnicianul lui Dinamo, l-a testat pe francezul Fabien Farnolle. În vârstă de 30 de ani, portarul a impresionat încă de la intrarea pe teren, atunci când suporterii au putut să vadă un jucător de 1,96 de metri: "E cât poarta!", s-au putut auzi jucătorii pe înregistrarea audio a amicalului jucat împotriva lui IF Elfsborg. Născut la Bordeaux, Fabien Farnolle a venit la Dinamo liber de contract, după ce a jucat patru sezoane pentru Clermont, echipă din liga a doua franceză.

Originar din Benin, Fabien Farnolle a semnat un contract cu Dinamo pentru o perioadă de doi ani și jumătate. Anunțul a fost făcut chiar de portar, pe pagina sa de Facebook: "O nouă provocare. Dinamo București", a scris francezul, atașând o poză cu tricoul echipei din Ștefan cel Mare. Se va lupta pentru un loc de titular cu alți trei portari ai lui Dinamo: Traian Marc, Naumovski și Vlad Muțiu.

Fabien Farnolle are cinci selecții la naționala Beninului.

prosport

Lordul
12th February 2015, 15:27
e bun...sa-l vedem in oficiale :ok:

Leo
20th February 2015, 11:22
„Mă simt foarte bine, jucătorii, staff-ul, fanii sunt foarte afectuoși. M-au primit foarte bine. Înainte de a venit aici am vorbit cu Joel Thomas, care mi-a vorbit de bine despre Dinamo, mi-a spus multe lucruri bune”

Leo
29th April 2015, 13:13
Si-a reziliat contractul cu Dinamo.