PDA

View Full Version : 3. Ricardo Machado



Mario Di Lazi
8th February 2015, 08:23
Dinamo, al 11-lea transfer. Machado a semnat un contract până la finalul sezonului și se va alătura lotului pentru ultimul amical

La începutul lunii ianuarie, Ricardo Machado a devenit liber de contract, părăsind FC Brașov, după un sezon în care a evoluat în 15 partide și a marcat două goluri: "Pentru mine au fost două luni foarte grele, dar în cele din urmă s-a făcut dreptate. Sunt jucător liber. Voi decide în cel mai scurt timp unde voi merge. Am oferte și din România, dar și din străinătate", declara fundașul în vârstă de 26 de ani. Sâmbătă, Machado a semnat un contract cu Dinamo, valabil până la finalul sezonului, având opțiune de prelungire în vară, anunță DigiSport.

Jucătorul urmează să se alăture lotului antrenat de Mihai Teja în Spania, acolo unde Dinamo mai are de disputat două partide amicale, cu Elfsborg (sâmbătă, 7 februarie) și Atletico Paranaense (9 februarie).

Machado este cel de-al 11-lea transfer al lui Dinamo din acest an, după Marius Niculae, Hatem Abd Elhamed, Henrique, Valentin Munteanu, Nicolae Grigore, Serginho, Lucian Goian, Naumovski, Cristescu și Gicu Grozav.

prosport

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/13808886/1/ricardo-machado-publimedia-bogdan-iordache.jpg?width=815

Leo
8th February 2015, 13:18
Inca nu a semnat, se asteapta actele de la Liga. Poate maine.

Leo
20th February 2015, 11:19
„Mă simt bine la Dinamo, o echipă mare, ăsta era obiectivul meu. E un pas mare pentru mine, Dinamo are istorie, e cunoscută peste tot, și în Portugalia. Acum e adevărat că nu are un moment bun, dar încercăm să schimbăm asta. De asta am venit aici. Eu vreau ca anul acesta să câștigăm un trofeu și anul viitor să ne batem la titlu. Colegii m-au primit foarte bine, știu limba română și mă înțeleg bine cu ei. Sută la sută putem câștiga la Galați. Știm ce trebuie să schimbăm față de meciul cu Pandurii pentru a câștiga cu Oțelul Galați. Am avut o discuție cu antrenorul și ne-a spus ceea ce trebuie să schimbăm. Eu mă simt bine fizic și dacă antrenorul va avea nevoie de mine eu sunt gata să intru. Sunt nerăbdător să joc la Dinamo, să ajut echipa”