PDA

View Full Version : Guilherme Sitya



delaoltenia
1st February 2015, 20:11
FC Steaua Bucuresti anunta ca jucatorul Guilherme Haubert Sitya, care a evoluat in acest sezon pentru Greuter Furth, a semnat un contract valabil pe cinci ani cu clubul nostru.

Guilherme Haubert Sitya este un fundas stanga brazilian nascut pe 1 aprilie 1990, la Porto Alegre. Acesta a evoluat, la inceputul carierei, pentru Porto Alegre FC si Caxias, din tara natala, iar in 2012 a ajuns in Romania, unde a jucat pentru Concordia Chiajna, pentru care a evoluat in 16 meciuri din returul sezonului 2011-2012. In vara aceluiasi an a semnat cu Petrolul Ploiesti, echipa alaturi de care a cucerit Cupa Romaniei si de care s-a despartit in vara anului trecut. A ajuns la Greuter Furth, in a doua liga germana, unde a evoluat, insa, in doar patru partide, iar incepand cu 1 februarie 2015 a semnat un contract pe cinci ani cu Campioana Romaniei.

delaoltenia
1st February 2015, 20:11
"Sunt foarte fericit ca am ajuns la un club foarte mare. Imi doresc foarte mult sa muncesc bine si sa ma bucur de cat mai multe trofee. Le mulțumesc celor de aici pentru încrederea acordata si sper ca, prin evolutiile mele, sa le rasplatesc efortul de a ma legitima"

aLLiin
3rd February 2015, 18:28
bun venit si succes!