PDA

View Full Version : Ending.



Sir. Eko
21st January 2015, 11:05
Vorbeam cu cineva de sfarsitul de la How I met Your Mother. Eu nu l-am vazut...dar el era super dezamagit. Ma gandesc ca a fost o porcarie infecta la fel ca ultimile 2-3 sezoane din serial.

Am zis ca fac un topic sa vorbim despre asta. Care serial a avut cel mai bun, cel mai prost sfarsit etc...

Poate facem si un poll.


Deci sa discutam, care e cel mai bun ending din istorie si de ce e cel de la SIX FEET UNDER ?

http://vignette4.wikia.nocookie.net/sixfeetunder/images/3/31/Six_feet_under.jpg/revision/latest?cb=20121017040337

Sa imi zica cineva un sfarsit mai bun ca asta...(pro tip: nu ai cum)

Freek
21st January 2015, 11:49
Futurama. Lewl.

Sopranos pentru mine. Six feet under e in top 3.

Eddy DoubleD
21st January 2015, 15:10
Breaking Bad

Sir. Eko
21st January 2015, 15:15
Sopranos pentru mine.

Sopranos a fost mult prea sec.

Breaking Bad a fost chiar bun.

Julio_Zane
21st January 2015, 15:26
Cel mai rau imi pare rau cum s-a terminat Dexter.Faza cu Debra a facut toti banii,dar ultimele minute din serial...nu mi s-a parut bun.Ca sa nu zic mai multe..spoiler...Si Dexter chiar e serial bun,nu gluma.

Inca un serial terminat cam slab..Chuck,cand practic a fost tabula rasa..aici chiar trebuia alt happy end intre Chuck si Sarah...alt fel de memorie,in opinia mea.

Freek
21st January 2015, 17:00
Sopranos a fost mult prea sec.

Da si nu. Adica a fost sec nu mult prea sec :D. Arta ba!

Astept sa zica careva Lost.
I'll be lurking.

Xaviesta
22nd January 2015, 17:38
Breaking Bad

Raiden
22nd January 2015, 22:35
Lost !!! Incadrati-l unde vreti, in categoria good ending, bad ending sau ambele. Pentru mine a fost good. Cel mai prost final l-a avut Dexter. Prison Break a mai avut un ending de *****.

Johnny D
26th January 2015, 09:56
In general finalurile toate sunt proaste prin insasi definitia lor. De ex finalul din serialul Dexter si filmul Godfather a fost similar, ambele se termina cu actorii principali care stau pe scaun si asteapta contemplativ, diferenta ar fi doar ca-n Godfather crapa inima-n el!:)) Oricum, orice final e neplacut in primul rand pentru ca e final si nu se mai continua, si-n al 2-lea rand pentru ca daca e dramatic ca si in Breaking Bad ti-ai fi dorit ca actorul principal sa aiba un sfarsit mult mai pozitiv dupa cate-a indurat si sa aiba un fel de closure(engl), nu sa fie certat cu absolut toti pentru care s-a sacrificat; daca se termina sec ca-n Dexter ai fi dorit sa aiba un final incendiar care sa te lase sa-ti doresti continuarea, dar nu ti-ar fi placut acel final tocmai pentru ca nu va mai fi vreo continuare doar tocmai ce-a fost finalul!:))
Nu prea se exista finaluri superbe de film, putine sunt exceptiile, ce e frumos la un film sau serial e orice altceva in afara de final!
Parerea mea.

Sir Black
26th January 2015, 18:14
diferenta ar fi doar ca-n Godfather crapa inima-n el!

vorbesti de al 3 lea film? eu niciodata nu mai voi uita la el probably....am auzit ca e destul de naspa si nu vreau sa stric sentimentu ala de fericire cand aud de godfather......cel mai bun ending pe care l am vazut eu e prob breaking bad, dar nici sopranos nu a fost rau nici primu sez din true detective...desi era misto daca tipu ala de zici ca era homeless ca am uitat numele, murea in fight ....app la lost nu numai finalul a fost varza, ci tot serialul...dexter a avut un ending mai crap decat lost....astaa spune ceva...lumberjack my ass....

White Shadow
27th January 2015, 03:34
Gossip Girl, nu mi'a placut cum s'a terminat :|