PDA

View Full Version : Copa del Rey 2014/2015



El Pistolero
7th January 2015, 22:21
http://i62.tinypic.com/hwa6j6.jpg

Parcurs similar pentru Real ca si in sezonul trecut, doar ca acum joaca cu Atletico in optimi si probabil cu Barca in sferturi.

Prima mansa a optimilor acum, returul saptamana viitoare.

Razor
7th January 2015, 23:34
Inca un meci de toata jena...cred ca e emblema aia blestemata. :))

Nadalfan
7th January 2015, 23:36
Nu exista echipa mai bine asezata tactic decat Atletico.De forta lor la fazele fixe nu mai zic nimic.
Realul joaca slab rau de tot.Noroc ca nu vin meciuri foarte grele in urmatoarea perioada in campionat.

Razor
7th January 2015, 23:48
Partea buna in cazul unei evantuale eliminari e evitarea unei confruntari cu Barca...plus ca mai usureaza si programul echipei pentru campionat si CL.

Mai e si returul oricum , vedem cum stau atunci lucrurile...pana atunci felicitari Atletico pentru victoria meritata de azi. :ok:

Leo
8th January 2015, 00:57
O echipa disciplinata,foarte organizata in defensiva,agresiva,cu un presing avansat. Desi a avut lipsa multi titulari,a jucat foarte bine.Felicitari Atletico!

milanezu
8th January 2015, 12:29
arbitrul si-a uitat cartonasele acasa?
nu a fost nici macar un galben.
intr-un derby de madrid fara cartonase.

Johnny D
8th January 2015, 12:37
Cupa lu Rey! Mai mereu Realu se face de ras in deplasarile din aceasta competitie, pentru ca nu prea o ia-n serios.

Leo
8th January 2015, 13:23
arbitrul si-a uitat cartonasele acasa?
nu a fost nici macar un galben.
intr-un derby de madrid fara cartonase.

Ba da.

El Pistolero
8th January 2015, 14:41
N-au fost numai 10 cartonase galbene. :))

Meci foarte prost. Greu de tot sa revina in retur.

SwedishMafia
15th January 2015, 21:05
Pepe.... real sa-si ia fundas central. pacat de ramos ca joaca cu unu ca pepe.

mariomax
15th January 2015, 21:05
Real Madrid, ușor de ucis. Torreeeees!

Sir. Eko
15th January 2015, 21:22
Pepe.... real sa-si ia fundas central. pacat de ramos ca joaca cu unu ca pepe.

A gresit, dar sezonul trecut Pepe nu a fost cu nimic mai slab ca Ramos, din contra.



1-1. Inca 3.

SwedishMafia
15th January 2015, 21:24
sansa realului sa se califice, era sa nu ia gol. odata ce a luat gol, e greu de crezut ca super autobaza lui simeone, o sa ia 4

Nadalfan
15th January 2015, 21:26
A gresit, dar sezonul trecut Pepe nu a fost cu nimic mai slab ca Ramos, din contra.



1-1. Inca 3.

Si anu' asta e aceiasi situatie.

Ronaldo e ciudat azi :)).Nu avea voie sa rateze ocazia aia.
Bale e la fel de prost ca in ultimele meciuri.

Xaviesta
15th January 2015, 21:27
Ce ploaie de centrari la Real. Meci de meci acelasi lucru.

Nadalfan
15th January 2015, 21:31
Bai, mi se pare mie sau ritmul meciului e absolut nebun?

A fost penalty? :)):))

Nadalfan
15th January 2015, 21:33
Ce ploaie de centrari la Real. Meci de meci acelasi lucru.

Din moment ce aduci cate 4 oameni in atac la fiecare faza de ce sa nu centrezi.La fiecare faza de atac Realul aduce in careu cam cati fundasi are Atleti.Si oricum centreaza de la buza careului nu de la fanion...E o diferenta foarte mare.

mariomax
15th January 2015, 21:36
Ce ploaie de centrari la Real. Meci de meci acelasi lucru.

am mai zis-o si eu, cam atat joaca Realul. freaca mingea si da centrari peste centrari. si e imposibil sa nu intre. remember finala CL. asta ca si chestie...

mariomax
15th January 2015, 21:36
nu cred ca Atletico ia 4, desi in fotbal nimic nu e imposibil.

Nadalfan
15th January 2015, 21:39
Daca dadea penalty ciudatul poate,poate :))...Real joaca cu toata echipa in treimea lui Atletico...

Deci nu pot sa cred cat de prost poate sa joace Bale...Cred ca e cea mai proasta perioada a lui.

Xaviesta
15th January 2015, 21:42
Ideea e ca asta e tot ce face Real, desi poate sa mai faca si altceva lejer. Am spus si sezonul trecut ca asta e ideea de joc a lor. Si nu numai eu.

Nadalfan
15th January 2015, 21:42
am mai zis-o si eu, cam atat joaca Realul. freaca mingea si da centrari peste centrari. si e imposibil sa nu intre. remember finala CL. asta ca si chestie...

Daca si Real freaca mingea...

mariomax
15th January 2015, 21:42
sigur ca da, un penalty...cum altfel ar putea Realul sa se califice...

Nadalfan
15th January 2015, 21:45
sigur ca da, un penalty...cum altfel ar putea Realul sa se califice...

:))Intentionat am si scris treaba aia :)) Muream sa vad reactia asta a voastra.

Ia zi.A fost sau n-a fost?

mariomax
15th January 2015, 21:47
ce *****, centrari peste centrari. fain fotbal.

ii placea la Ronicã un penalty, era tot cu manuțele pe sus...

mariomax
15th January 2015, 21:47
:))Intentionat am si scris treaba aia :)) Muream sa vad reactia asta a voastra.

Ia zi.A fost sau n-a fost?

tu crezi ca imi permit sa ma uit full time la meciul asta? :rosu:

cataa.
15th January 2015, 21:50
ce *****, centrari peste centrari. fain fotbal.

ii placea la Ronicã un penalty, era tot cu manuțele pe sus...

da barca ce face? real macar centreaza:groggy:

Xaviesta
15th January 2015, 21:51
Am vazut duminica ce face Barça.

Razor
15th January 2015, 21:53
Intr-adevar e stresant stilul asta de joc...se apropie de poarta si in loc sa traga paseaza mingea in lateral de unde se centreaza.Dar nu inteleg de ce critica fanii Barcelonei treaba asta , exact asa jucau si catalanii acum 2-3 ani din cate tin minte , cu frica aia de a trage la poarta.

mariomax
15th January 2015, 21:54
da barca ce face? real macar centreaza:groggy:

face si ea ce poate.

cataa.
15th January 2015, 21:54
pacat ca nu poate:)

mariomax
15th January 2015, 21:55
Intr-adevar e stresant stilul asta de joc...se apropie de poarta si in loc sa traga paseaza mingea in lateral de unde se centreaza.

inteleg sa centrezi, dar nu numai asta sa faci. in draci, m-am uitat 2-3 minute si am vazut 10 centrari...

ba, e eficient, nu zic nu. dar nu cu Atletico, se pare.

Xaviesta
15th January 2015, 21:58
inteleg sa centrezi, dar nu numai asta sa faci. in draci, m-am uitat 2-3 minute si am vazut 10 centrari...

ba, e eficient, nu zic nu. dar nu cu Atletico, se pare.

This

Xaviesta
15th January 2015, 22:00
Haha, se pare ca dicutia asta legata de centrari e peste tot. Plm, nu ai cum sa nu observi la un moment dat.


42 crosses from Real Madrid in that first half. That's almost one cross per minute. [12 out of those 42 crosses completed]


Only Navas and Pepe did NOT attempt atleast a cross among all the Real Madrid players in the first half. Unreal stuff.

Nadalfan
15th January 2015, 22:04
Deci, cu alte cuvinte, Realul si-a sugrumat adversarul daca au reusit sa dea aproape o centrare pe minut :))
Ce bun era Modric acum in locu' lui Bale...Sa fi jucat cu Modric la mijloc langa Kroos si Isco si cu Rodriguez in locu' lui Bale.Bale a centrat cel mai mult si cel mai prost :))

mariomax
15th January 2015, 22:05
de rasul curcilor.

Nadalfan
15th January 2015, 22:05
Ba da prosti sunt!!!!Ramos!!!!!!!!!!!!!

De cand plm n-a mai dat Torres doua goluri intr-un meci ? Si-au batut joc de meciu' asta la modu' nesimtit.

Razor
15th January 2015, 22:06
E gata.

Poate daca juca Realul cum trebuie mai speram chiar si la scorul asta...dar la cum au jucat in prima repriza numai in centrari nu cred ca mai sunt sanse de revenire.

Asta e , ne concentram pe campionat si CL. :D

Inca ceva...Varane titular a.s.a.p.

Ah , si inca altceva :)) Stilul asta infect de joc cu 50 de centrari pe repriza trebuie aruncat la gunoi cat mai repede..

Xaviesta
15th January 2015, 22:07
Torres i-a rupt coloana lui Pepe :))

Cine a gresit acolo?

mariomax
15th January 2015, 22:07
care ai zis ma de Ramos...ca ala te-a auzit :))))

Xaviesta
15th January 2015, 22:07
Torres i-a rupt coloana lui Pepe :))

Cine a gresit acolo? Ramos :)) praf la ambele goluri

mariomax
15th January 2015, 22:10
Atletico nu mai e aceasi echipa in deplasare fata de anul trecut. chiar si azi cand golurile au venit pe greseli mari.

Nadalfan
15th January 2015, 22:12
Atletico nu mai e aceasi echipa in deplasare fata de anul trecut. chiar si azi cand golurile au venit pe greseli mari.

Adica?Mie meciul asta mi se pare reeditarea finalei cupei de acum 2 ani cand ne-au batut pe Bernabeu cu Falcao in forma maxima(stiu ca meciul ala nu e de acum 2 ani, but still...)

Nadalfan
15th January 2015, 22:15
Bai, cat de tampit poate sa fie Ramos azi :))
Asta e cel mai prostesc galben pe care-l poate lua un jucator :))Ii mai aduce si p'aia peste noi.

delaparis
15th January 2015, 22:36
min 74
2-2

S-a cam terminat.
Incredibil ce reusesc astia de la Atletico in perioada asta contra Real. Simeone chiar e antrenor de top pe cuvant

mariomax
15th January 2015, 22:50
Isco, prostul dracului. ce tamp zace si-n asta.

delaparis
15th January 2015, 23:00
Deci Ronaldo? Si Ramos? :mda:

Simeone?

Noroc ca exista Ballon d'or. Sa stim si noi care sunt cei mai buni :ok:

El Pistolero
15th January 2015, 23:03
E mai bine ca am iesit din cupa. Un an luam campionatul, in urmatorul cupa. :D Acum Atletico va juca 2 meciuri in 2 saptamani cu Barca. Sanse mari ca cele sa se mai incurce in campionat. :ok:

milanezu
15th January 2015, 23:30
ce echipa penibila ii si real madrid.
cum sa-ti dea o dubla mortul de torres?
asta habar nu are sa dea un gol.
ce mai conteaza cand gorila de ronaldo a castigat balon d'or.

milanezu
15th January 2015, 23:31
ce echipa penibila ii si real madrid.
cum sa-ti dea o dubla mortul de torres?
asta habar nu are sa dea un gol.
ce mai conteaza cand gorila de ronaldo a castigat balon d'or.

YoNuTzz
16th January 2015, 00:28
bravo si inca odata respect atletico madrid :ok:

au luat cupa in fata realului, apoi campionatul in fata barcei si a realului, au eliminat chelsea si barca in UCL, apoi au luat super cupa spaniei in fata realului...

iar acum in noul sezon, deja victorie pe bernabeu in tur, 4/6 cu real in cupa si au castigat si o grupa cu juventus

fantastic acest simeone !

Eddy DoubleD
16th January 2015, 00:43
Torres took out the trash :ok: S-ar putea sa fi ales foarte bine cand s-a intors la Madrid. Poate mai are ceva de spus.

SwedishMafia
16th January 2015, 01:56
mandzukic e un super atacant. greu de crezut ca torres ii ia locul.

Eddy DoubleD
16th January 2015, 02:24
Cred ca sunt niste decizii grele de facut acolo in fata. Mandzukic, Torres, Griezmann. Dificil de ales.

Razor
16th January 2015, 05:11
Intr-un fel a picat bine eliminarea acum...echipa nu merge prea bine si o dubla confruntare cu Barcelona era ultimul lucru de care aveau nevoie.

Asa raman concentrati pe campionat (unde urmeaza un program destul de lejer) si UCL unde , la fel , nu ar trebui sa fie probleme cu Schalke. :ok:

mariomax
16th January 2015, 10:50
te contrazici. avand in vedere programul lejar in campionat si dubla usoara din CL, o dubla cu Barca in urmatoarea saptamana era numai buna...

pentru Barca e clar mai bine ca joaca cu Atletico, acuma sa vedem si daca trec.

Nadalfan
16th January 2015, 13:59
te contrazici. avand in vedere programul lejar in campionat si dubla usoara din CL, o dubla cu Barca in urmatoarea saptamana era numai buna...

pentru Barca e clar mai bine ca joaca cu Atletico, acuma sa vedem si daca trec.

O dubla Real - Barca epuizeaza jucatorilor ambelor echipe enorm.Si mental, si fizic.E ok pentru Real ca a iesit.Are un program mai lejer in urmatoarele 2-3 saptamani si are timp sa-si incarce bateriile.Nu inteleg de ce s-au dus ei in pauza aia de iarna sa joace prin Emirate.Era foarte buna o vacanta acolo.Pentru Real vin doua meciuri relativ lejere, in deplasare cu Getafe si Cordoba si doua meciuri mai grele acase(pe care probabil oricum le vor castiga) cu Sociedad si Sevilla tocmai perfecte pentru a-i baga din nou in forma.Dupaia vine meciul de pe Calderon unde nu avem voie sa pierdem.

Lordul
21st January 2015, 14:54
sa vedem Barca-Atletico

El Pistolero
21st January 2015, 21:42
E cam finala competiției. Atletico dacã nu pierde azi la 2 goluri, au mari șanse sã treacã mai departe.

Johnny D
22nd January 2015, 00:46
Greu s-o bagi acolo la astia, dar a intrat cumva, cum-necum pana la urma!:))
Cu golul asta Barcelona devine favorita certa la trofeu!:yes:

Xaviesta
22nd January 2015, 00:55
Bun. Sanse mari la calificare, Atletico trebuie sa iasa la joc in retur.

Johnny D
22nd January 2015, 08:41
Mai mult ca sigur vor lua gol Atletico, si apoi au nevoie de 3, sunt in mare pa chiar daca n-au pierdut la 2 goluri cum a zis Pistolaru.

Lordul
22nd January 2015, 09:56
a fost nevoie de Messi ca sa desfaca apararea excelent gandita de Simeone...meciul a fost echilibrat..ocazii de ambele parti...Barca a meritat victoria pentru ca a fortat mai mult

Nadalfan
28th January 2015, 22:04
Torres a luat-o razna de cand a venit la Atletico :))

Luis Garcia10
28th January 2015, 22:06
Ce gol rapid :D El Nino Torres :ok:

Nadalfan
28th January 2015, 22:13
E gata!

mariomax
28th January 2015, 22:15
hai ma, se astepta cineva sa scape Atletico fara gol? nu mai e echipa de anul trecut.

Luis Garcia10
28th January 2015, 22:15
Da. Barcelona e in semifinala.

mariomax
28th January 2015, 22:18
au inceput *****ii cu "jocul"...

Luis Garcia10
28th January 2015, 22:26
Ce penibil e Jordi Alba. Dupa ce a simulat grosolan un ca ar fi fost rupt in 2 la un fault totusi destul de usor al lui Raul Garcia (desi intrarea la prima vedere pare periculoasa, a fost doar un fault de joc), apoi simuleaza la o atingere a tusierului cu mana si/sau fanionul in cap. Incredibil. RIDICOL!

Luis Garcia10
28th January 2015, 22:32
Ce usor se da penalty. :o: A fost si in afara careului.. Ridicol Gil Manzano.

mariomax
28th January 2015, 22:34
3 arbitrii acolo si tu dai penalty pentru contact in afara careului. da-o dracului...

SwedishMafia
28th January 2015, 22:35
arbitrajul din spania e ingrozitor....

Srdjan
28th January 2015, 22:35
Cate *****uri a facut arbitrul asta in doar 30 de minute :))

Nadalfan
28th January 2015, 22:45
Stim baieti, trebuia sa tina arbitrul si cu Barcelona :)):)):))

Luis Garcia10
28th January 2015, 22:45
Hentz clar in careu la Jordi Alba (+rosu) nevazut de arbitru. Iar pe contra gol. Ce circ.

sannicola
28th January 2015, 22:45
2-3 o caruta de goluri :groggy:
Ce hent :)):happy in loc de 3-2 a iesit 2-3.

El Pistolero
28th January 2015, 22:45
Haha, ce arbitraj...:))Unde e xaviiniesta ala sa ne zica ca arbitrajele sunt pro Real? Pe astea nu le vede.

mariomax
28th January 2015, 22:45
in sfarsit avem contraatac!!!!

mariomax
28th January 2015, 22:47
Hentz clar in careu la Jordi Alba (+rosu) nevazut de arbitru. Iar pe contra gol. Ce circ.

rosu? pentru ce dracu? omul nu a respins cu intentie, s-a ferit cum a putut. mingea a venit din 2 metri.

Nadalfan
28th January 2015, 22:48
N-a fost rosu.Dar a fost mai penalty decat toate penalty-urile pe care le-a primit Real sezonu' asta :))E mai tare ca ala al lui Ronaldo cu Celta :))

SwedishMafia
28th January 2015, 22:48
ce echipament de rahat are barca... zici ca-s de la drumuri si poduri sau politisti de la circulatie :)) le mai lipseste o chestia din aia pe care le folosesc noaptea cei de la politia rutiera :D

bogdan_nj
28th January 2015, 22:49
E penibil ca noi de acasa putem sa vedem la doar cateva secunde toate incidentele dar cei ce iau deciziile nu sunt lasati sa beneficieze de tehnologie.

Gol anulat aiurea lui Neymar pentru offiside.
Penalty dat aiurea pentru Atletico.
Penalty neacordat pentru Atletico.

mariomax
28th January 2015, 22:50
arbitraj infect, insa discutii inutile, Barca cu 3 clase peste o echipa care nu mai e aia pe care o stiu multi de anii trecuti.

mariomax
28th January 2015, 22:50
E penibil ca noi de acasa putem sa vedem la doar cateva secunde toate incidentele dar cei ce iau deciziile nu sunt lasati sa beneficieze de tehnologie.

Gol anulat aiurea lui Neymar pentru offiside.
Penalty dat aiurea pentru Atletico.
Penalty neacordat pentru Atletico.

per total scorul e corect.

Nadalfan
28th January 2015, 22:50
Bai, la Neymar s-ar putea sa fi fost offside...In rest ai dreptate...Arbitrajele in Spania sunt tari rau de tot :))

Xaviesta
28th January 2015, 22:52
Haha, ce arbitraj...:))Unde e xaviiniesta ala sa ne zica ca arbitrajele sunt pro Real? Pe astea nu le vede.

Am vazut penalty-ul la Mascherano. Pe ala nu l-ai vazut?:))

Ce cursa nebuna a facut Jordi la al 3-lea gol. Daca era Bale sau Ronaldo vedeam numai asta pe toate site-urile.

Primul gol e unul dintre cele mai frumoase din acest sezon. Messi ii rupe coloana aluia, Suarez cu o pasa geniala, Neymar cu finishing la bara.

Luis Garcia10
28th January 2015, 22:53
rosu? pentru ce dracu? omul nu a respins cu intentie, s-a ferit cum a putut. mingea a venit din 2 metri.

Cand salvezi gol cu mana, se da rosu.

mariomax
28th January 2015, 22:56
Cand salvezi gol cu mana, se da rosu.

stai, ca era portarul. a, tu l-ai si socotit gol...te inteleg.

bogdan_nj
28th January 2015, 22:57
In repriza a 2-a Atletico o sa iasa si mai mult la atac pe principiul ori la bal ori la spital.

Luis Garcia10
28th January 2015, 22:58
La cum venea mingea aia, n-o mai scotea Ter Stegen nici daca ii dadeai puterile personajului ala Flash sau cum ii zice. :)) Nu acuz pe nimeni oricum. E Gil Manzano la centru. Cred ca n-am vazut meci d-al lui care sa fie fara greseli.

Xaviesta
28th January 2015, 22:59
Cand salvezi gol cu mana, se da rosu.

Dupa logica asta, inseamna ca orice hent in careu (sut pe poarta) e de rosu.

No one has ever scored 3 away goals vs Atletico in the first half since Simeone became their coach.

Until today...

Barça e intr-o perioada fabuloasa, in mare parte datorita lui Lucho. Atacul ala e incredibil.

Va mai amintiti discutiile "Gotze>Neymar", "Neymar - Robinho 2" etc ? si omul asta are doar 22 de ani.

mariomax
28th January 2015, 23:01
am zis de la ultimele 3 meciuri ca incepe sa iasa "untul" din Neymar. intr-un an ii papa pe toti.

White Shadow
28th January 2015, 23:02
arbitraj infect, insa discutii inutile, Barca cu 3 clase peste o echipa care nu mai e aia pe care o stiu multi de anii trecuti.

E cu 3 puncte peste Atletico, nu cu 3 clase...mai usor cu exagerarile astea ca situatia nu e chiar asa. Atletico e de apreciat ca inca se mentine acolo sus..

Xaviesta
28th January 2015, 23:08
Rosu la Arda. ce ratati

Nadalfan
28th January 2015, 23:08
Pai stai ma ca Barca a dat anu' asta 90 de mil doar pe Suarez..Atletico a dat 100 de milioane pe toti jucatorii.Si au fost multi.

Arda arunca cu gheata la cativa metri de arbitru si comentatoru' zice ca a vrut sa arunce in el.Omu' a aruncat in orb clar :))

Luis Garcia10
28th January 2015, 23:09
Arda Turan :lol: :lol:

bogdan_nj
28th January 2015, 23:09
Asa ceva n-am mai vazut pana acum :D

Nadalfan
28th January 2015, 23:09
Rosu la Arda. ce ratati

:)):)):)) Si mie mi s-a parut ca i-a rupt tibia lui Busquets acolo, dar na....

El Pistolero
28th January 2015, 23:12
S-au tampit si comentatorii. :)) Arda era bine de arunca cu gheata dupa central. :D

mariomax
28th January 2015, 23:15
cat de frustrat poate sa fie *****ul ala de juanfran!!!!!

Xaviesta
29th January 2015, 00:25
Fabulos

http://s10.postimg.org/4e001oi6x/image.jpg

SwedishMafia
29th January 2015, 00:48
foarte fabulous..a alerga 80 de m in 13 secunde :))

YoNuTzz
29th January 2015, 01:03
so, barca bate pe atletico de 3 ori in 2015...

Nadalfan
29th January 2015, 09:41
Mai are cineva contraatacul ala al Realului din era Mou cand Ronaldo a facut 100m in vreo 10 sec? :))

El Pistolero
29th January 2015, 10:23
4HoXsXs1OPk

Sir. Eko
29th January 2015, 10:39
2 sent offs, Juanfran reminding Neymar of the World Cup, Ansaldi arrested and Arda throwing boot at linesman.

:)) Numai in Spania. Penibil. Dai frate 6 etape de suspendare sa vedem ce mai arunca apoi. O liga penibila cand vine vorba de faze de genu, toti sunt hardman, dar toti simuleaza si plang la cea mai mica atingere....si in fiecare derby se imping ca niste femei unu pe altu.


Neymar in schimb stie cum sa se bage pe sub pielea lor, il urasc aia de la Ateltico :)). Ii si pise rau in ultima vreme omu.

Barca o bate pe Atletico cu goluri marcate pe contra...interesant.

White Shadow
29th January 2015, 10:59
Adevarul e ca la cat de penibili sunt unii arbitri iti vine sa arunci cu de toate in ei.

In decembrie 2014 mai aveam pe un bilet la pariuri Roma-Milan 1 solist si luam 3000, penalty clar pentru Roma, jucau volei in careu aia de la Milan si se face asta ca nu vede..mi'a venit sa dau cu telefonul in plasma. Marti cand a jucat Chelsea cu Liverpool aveam pe un bilet tot asa la 3000 castig pe Chelsea, doua penaltiuri clare refuzate...sa te futi in ei arbitri si in ala care nu introduce tehnologia video in fotbal.

Sir. Eko
29th January 2015, 11:17
Adevarul e ca la cat de penibili sunt unii arbitri iti vine sa arunci cu de toate in ei.

In decembrie 2014 mai aveam pe un bilet la pariuri Roma-Milan 1 solist si luam 3000, penalty clar pentru Roma, jucau volei in careu aia de la Milan si se face asta ca nu vede..mi'a venit sa dau cu telefonul in plasma. Marti cand a jucat Chelsea cu Liverpool aveam pe un bilet tot asa la 3000 castig pe Chelsea, doua penaltiuri clare refuzate...sa te futi in ei arbitri si in ala care nu introduce tehnologia video in fotbal.

Nici eu nu inteleg. Se poate peste tot, doar in fotbal nu.

TenisFan
29th January 2015, 11:39
Cum adica nu intelegeti? Pai s-ar mai acorda ajutoare umanitare de arbitraj in favoarea echipelor mari? Fireste ca nu. Ca doar proba video e cat se poate de clara.
Nimeni nu doreste un meci de finala CL intre Monaco si Juventus spre exemplu. Nu merge profitul la faza asta. Daca in finala nu apar: Real, Chelsea, Barcelona, Bayern sau PSG e cam fas totul. Macar una din astea si tot e bine.
Desigur loturile echipelor astora pot prin valoare sa ajunga acolo dar in fotbal s-au mai vazut surprize...
Doar n-o sa ne taiem craca de sub picioare acum bagand probe video!?!

Sir. Eko
29th January 2015, 11:57
:)) Asa este...

Johnny D
29th January 2015, 12:34
Nici eu nu inteleg. Se poate peste tot, doar in fotbal nu.

In fotbal ia Robalardo rosu, ai proba video ca mai merita un rosu pentru box si ia pedeapsa minima, aici chiar nu conteaza reluarile video!
As zice ca mai degraba se enerveaza daca aduci in discutie ceva despre proba video, parca ar zice: deci aha, video iti tre lua-te-ar dracu, vroiam sa-i dau 3 etape dar ii dau doar 2 acum, sa te mai aud cu video de-aci-nainte, fi-ti-ar mum-al dracu sa-ti fie azi si maine!:))

aLLiin
5th March 2015, 01:30
Neymar a reusit o dubla in victoria Barcei din deplasarea cu Villarreal. Scor 3-1

Johnny D
5th March 2015, 07:57
Mi-a fost frica sa pun pe Barca, dar trebuia pus... astia cu cat is mai relaxati, cu-atat is mai distructivi.
Real Madrid e fix pe dos, mai ales in deplasari!:))