PDA

View Full Version : Coupe de France 2014/2015



delaparis
3rd January 2015, 21:59
32-mi de finala
Ceva rezultate azi:

Valenciennes FC 2 - 0 OGC Nice
Avranches 1 - 0 FC Lorient
Boulogne-sur-Mer 5 - 4 Sarre Union
Bobigny AC 0 - 3 Evian TG
US Lusitanos 1 - 3 Stade de Reims
Nantes 4 - 0 Club Franciscain
Red Star FC 2 - 1 Arles-Avignon
Stade Brestois 1 - 0 Stade Lavallois

delaparis
3rd January 2015, 22:37
Luni PSG va juca contra Montpellier pe un stadion unde terenul a fost "arat" azi la un meci de rugby intre Montpellier si Toulon in Top 14 :headbang:

http://media.culturepsg.com/image/divers/cap2.jpg
http://media.culturepsg.com/image/divers/cap3.jpg
http://media.culturepsg.com/image/divers/cap7.jpg

delaparis
5th January 2015, 20:59
PSG a cerut amanarea sau delocalizarea meciului de asta seara dar FFF nu a acceptat.

Iata cum arata terenul azi la cateva ore inaintea meciului

http://www.lemeilleurdupsg.com/images/news/images/stades/Altrad-stadium-pelouse2.jpg

http://www.lemeilleurdupsg.com/images/news/images/stades/Altrad-stadium-pelouse3.jpg

delaparis
20th January 2015, 23:05
Ceva surprize azi in 16-mi

Yzeure 2 - 0 Valenciennes FC
Avranches 0 - 3 Metz
Jura Sud 0 - 1 AJ Auxerre
Andrezieux SF 1 - 2 Iris Club de Croix
Quevilly 1 - 1(3-1) Bastia

Acum se joaca Nantes - Lyon
La pauza Nantes conduce cu 2-1

delaparis
20th January 2015, 23:56
Scor final Nantes - Lyon 3-2. Excelent meci. :ok:

Maine avem PSG - Bordeaux

Lordul
21st January 2015, 09:53
Vincent Bessat a marcat toate cele 3 goluri pentru Nantes

delaparis
21st January 2015, 21:52
PSG :
Douchez (G) - Marquinhos, Camara, Thiago Silva (Cap.), Digne - Pastore, Cabaye, Rabiot - Bahebeck, Cavani, Lavezzi

Bordeaux: :
Carrasso (G) - Mariano, Yambere, Ilori, Pallois, Contento - Plasil, Sertic, Maurice-Belay - Rolan, Touré

delaparis
21st January 2015, 22:55
La pauza 2-0 pt PSG cu un joc spectaculos si eficace. Cavani si Lavezzi joaca extraordinar. Parca vor sa se puna in valoare pt un eventual transfer asta iarna :)

delaparis
21st January 2015, 23:57
rezultate

Paris Saint-Germain 2 - 1 Girondins de Bordeaux :ok:
SO Choletais 1 - 3 Stade Brestois
Bressuire FC 0 - 1 Vendée Poiré sur Vie Football :))
Boulogne-sur-Mer 1 - 0 Grenoble
Tours FC 3 - 5 AS Saint-Etienne
En Avant Guingamp 2 - 0 Châteauroux
Monaco 2 - 0 Evian TG

delaparis
22nd January 2015, 22:49
Optimi:

Yzeure (CFA) - Guingamp (L1)
Metz (L1) - Brest (L2)
Red Star (NAT) sau Marseille Consolat (NAT) - Saint-Etienne (L1)
Monaco (L1) - Rennes (L1) sau Reims (L1)
Boulogne-sur-Mer (NAT) - Quevilly (CFA)
Croix (CFA) - Concarneau (CFA)
Poiré-sur-Vie (NAT) - Auxerre (L2)
Paris SG (L1) - Nantes (L1)

Deci se vrea cu orice pret eliminarea PSG si Monaco din CL. Trei adversari la rand din ligue 1. Altfel avem tot felul de echipe "ciudate" care se intalnesc in fiecare tur.

bogdan_nj
23rd January 2015, 01:52
Mai bine asa decat cu capi de serie ca-n Romania. Si in Spania, Atletico - Real si castigatoarea cu Barcelona.

sun
23rd January 2015, 09:10
Optimi:

Yzeure (CFA) - Guingamp (L1)
Metz (L1) - Brest (L2)
Red Star (NAT) sau Marseille Consolat (NAT) - Saint-Etienne (L1)
Monaco (L1) - Rennes (L1) sau Reims (L1)
Boulogne-sur-Mer (NAT) - Quevilly (CFA)
Croix (CFA) - Concarneau (CFA)
Poiré-sur-Vie (NAT) - Auxerre (L2)
Paris SG (L1) - Nantes (L1)

Deci se vrea cu orice pret eliminarea PSG si Monaco din CL. Trei adversari la rand din ligue 1. Altfel avem tot felul de echipe "ciudate" care se intalnesc in fiecare tur.

din cei 15 adversari posibili pentru PSG, 6 erau din Ligue 1. Asta inseamna fix 40% sanse sa cada cu unul din ei. Asta e manareala pentru tine??

Nu ti-e un pic rusine sa te plangi, cand echipa ta favorita a luat ostatic campionatul francez cu petrodolari? Inainte de asta fiind incapabila de performante timp de ani buni.

Acum au picat saracii de ei cu Nantes, si tu faci legaturi cu eliminarea din CL??? :)) esti de toata jena...

delaparis
23rd January 2015, 16:57
Deci,
In 32-imi picam cu Montpellier, in 16-mi cu Bordeaux si acum Nantes. Desi in toate tragerile astea erau echipe de trei centi gen Poire-sur-Vie etc ...
In Cupa Ligii la fel cu Saint-Etienne in sferturi si acum cu Lille. De fiecare data in deplasare...
Practic PSG nu isi permite sa bage echipa a doua decat daca abandoneaza competitia.
Iar in perioada asta intre campionat, Cupa Frantei, Cupa Ligii si CL va urma o serie de 5 meciuri in 14 zile :ok: Cele doua meciuri din campionat sunt cu Saint-Etienne si Lyon ambele in deplasare. /hello
Si ca sa terminam cu bine la sfarsitul seriei vine meciul cu Chelsea. Perfect.
Pricepi acum unde e legatura cu eliminarea in CL?
De toata jena esti tu ca te bagi cu bocancii fara sa te informezi cat de cat unde pasesti. :rosu:

Si pt informatia ta, este o veche meteahna la FFF sa tot traga in echipele de top si cu bani. Asa a fost si cu Marseille in anii '90 si cu Lyon in anii 2000 etc .. Le e teama ca pierd din putere si influenta daca un club are prea mult succes.

sun
24th January 2015, 19:23
ah ok. cred ca am inteles. FFF are interesul ca echipele de club franceze sa NU faca performanta in Europa.

Oare cat de prost am putut fi ca nu mi-am dat seama de asta pana acum ? :D

delaparis
24th January 2015, 22:36
E bine ca ti-ai dat seama deoarece FFF nu are niciun interes ca un club privat sa devina important. Prin asta nu afirm ca ai fost prost :D

Asta e adevarul in Franta desi pare ciudat privind din Romania ... si chiar din Franta. FFF este o adunatura de functionari care depind de Ministerul sportului care are interes ca doar nationala Frantei sa fie echipa cea mai po****ra si reprezentativa fotbalului francez.
Sunt multe absurditati de observat in functionarea acestei federatii incepand cu cea mai vizibila si anume numirea selectionerului national. Ani la rand au fost numiti doar cei care fac parte din DTN (directia tehnica nationala FFF). De asta aveam tot felul de anonimi sau incompetenti gen Platini. A trebuit sa ajungem la maxim penibil cu Domenech ca sa se schimbe ceva.
Dar deocamdata schimbarea este doar la nationala. :rolleyes:

delaparis
9th February 2015, 21:18
Abia a terminat cu Lyon ca PSG trebuie sa se dueleze cu Nantes miercuri in meci eliminatoriu in cupa.
Apoi sambata iar campionat contra Caen si marti 17 aprilie optimi CL contra Chelsea ... cum spuneam au regim infernal. Un meci la fiecare 3 zile deci o zi recuperare, o alta antrenament si iar meci. Cum dracu sa nu se accidenteze jucatorii in ritmul asta? :headbang:

delaparis
11th February 2015, 20:20
Red Star FC 1 - 2 AS Saint-Etienne
Iris Club de Croix 0 - 0 (1-4) Concarneau

delaparis
11th February 2015, 21:44
https://pbs.twimg.com/media/B9leuGAIQAE5Dij.jpg:large

delaparis
11th February 2015, 23:59
Cu dezbaterile IT pe intern nu am apucat sa vad niciun gol la PSG :D


Paris Saint-Germain 2 - 0 Nantes
Monaco 3 - 1 Stade Rennais
Yzeure 1 - 3 En Avant Guingamp

delaparis
12th February 2015, 01:18
:rolleyes:Deci e clar ce am spus mai devreme. PSG trebuie sa piarda undeva :rolleyes:

Sunt echipe de rahat in sferturi iar dar PSG pica cu Monaco :drak:

pipi pe FFF :ok::drak:


Brest (D2) - Auxerre (D2)

Paris SG - Monaco

Boulogne-sur-Mer (D3) - Saint-Etienne

Concarneau (D4) - Guingamp

delaparis
2nd March 2015, 23:19
Maine avem Boulogne-sur-Mer - Saint-Etienne :)

delaparis
3rd March 2015, 21:45
Deci azi :)

Saint-Etienne :
Ruffier - Théophile-Catherine, Perrin, Sall, Brison - Nguemo, Clément - Hamouma, Corgnet, Mollo - van Wolfswinkel

Boulogne-sur-Mer :
Viviani - Gbizie, Dembélé, Rolland, Mercier, Soubervie, Gope-Fenepej, Bègue, Fabien, Vandenabeele, Jacques

delaparis
3rd March 2015, 23:11
Daca nu va intereseaza atunci va informez :D
0-0 in min 53

delaparis
3rd March 2015, 23:39
1-0 Boulogne-sur-Mer :ok:
Penalty care nu a fost

delaparis
4th March 2015, 00:12
Bun, deci nimeni nu se intereseaza de meciul asta asa ca va spun ca sunt prelungiri 1-1 :D

delaparis
12th March 2015, 22:41
Semifinale:

7 aprilie:
Auxerre - Guingamp

8 aprilie:
PSG - Saint Etienne

Acum ca sunt calificati in sferturi sefii de la PSG au cerut federatiei sa amane meciul deoarece are un program nebun. Pe 5 aprilie va juca in campionat la Marseille un meci decisiv probabil pt titlu si pe 11 aprilie va disputa finala cupei Ligii contra Bastia.
Meciul tur din CL va avea loc pe 14 aprilie.

delaparis
8th April 2015, 00:06
AJ Auxerre 1 - 0 En Avant Guingamp

Surpriza in prima semifinala. Detinatoarea trofeului, Guingamp, a pierdut la Auxerre

AJA va juca in finala contra PSG sau Saint-Etienne.

delaparis
8th April 2015, 23:40
Daca urmareste cineva semifinala PSG - Saint Etienne este 3-1 . Ibra tocmai a marcat un gol senzational in min 81 /hello

delaparis
9th April 2015, 00:20
Scor final 4-1 pr PSG

https://pbs.twimg.com/media/CCGNnG5WMAAfFlT.jpg:large

delaparis
16th May 2015, 23:59
PSG la un pas de record istoric in fotbalul francez.

Finala PSG - Auxerre
sambata 30 mai, Stade de France, Saint-Denis

YoNuTzz
30th May 2015, 23:21
nu prea merge treaba in finala din ce vad...0-0 min 60...

YoNuTzz
31st May 2015, 00:07
pana la urma da cavani gol si psg realizeaza tripla interna istorica (dupa modelul benfica 2014)

urmeaza si steaua maine :))

Eddy DoubleD
31st May 2015, 00:32
Parca si Juve si Barcelona sunt in aceeasi situatie, nu?

YoNuTzz
31st May 2015, 00:51
nu, barca si juve au ocazia sa realizeze tripleta pe toate planurile (cu UCL-ul)

in spania si italia nu exista cupa ligii...

Eddy DoubleD
31st May 2015, 01:01
Meh, cupa si campionatul. Cupa Ligii nu se pune. Iar UCL sau EL iar nu, pt ca doar o echipa le poate lua.

delaparis
31st May 2015, 22:14
Victorie scurta PSG dupa un meci slab. Toata lumea cu mintea in vacanta sau la Copa America.
La PSG Cavani, Marquinhos, Silva, Luiz, Lavezzi si Pastore vor continua sezonul pana in iulie. Restul sunt in vacanta sau la nationale pt meciuri Euro 2016.
Pregatirea pt sezonul urmator va incepe la sfarsit iulie cu cateva meciuri amicale de top contra Benfica, Fiorentina, Chelsea si Manchester United

Nadalfan
31st May 2015, 22:46
Victorie scurta PSG dupa un meci slab. Toata lumea cu mintea in vacanta sau la Copa America.
La PSG Cavani, Marquinhos, Silva, Luiz, Lavezzi si Pastore vor continua sezonul pana in iulie. Restul sunt in vacanta sau la nationale pt meciuri Euro 2016.
Pregatirea pt sezonul urmator va incepe la sfarsit iunie cu cateva meciuri amicale de top contra Benfica, Fiorentina, Chelsea si Manchester United

Am modificat eu pentru tine.Nu cred ca sunt atat de prosti incat sa inceapa pregatirea la sfarsitul lui iulie cand campionatul incepe la inceputul lui august :)).Cam toate echipele de top din Europa incep pregatirea la inceputul lui iulie.United stiu sigur ca incepe pe 1 iulie pregatirea.

delaparis
31st May 2015, 22:53
Da, iunie era acolo corect :)
Mai exact lotul se reuneste pe 29/06. Lipsesc sudamericanii care probabil vin la inceput august ca anul trecut.