PDA

View Full Version : Continuam cu Galca la Steaua ?



delaoltenia
12th December 2014, 19:57
Suntem pe primul loc in campionat la final de tur dar am ratat doua obiective importante in competitia europeana intercluburi. Dupa ratarea calificarii in grupele Ligii Campionilor am reusit o alta "performanta" ieri seara, ratarea calificarii in primavara EL cu o infrangere pe teren propriu in fata celor de la Dynamo Kiev . Nu stiu ce-ar mai fi de comentat, sau poate ca doriti sa comentati .

delaoltenia
12th December 2014, 20:01
Am un singur comentariu, Europa nu e de Galca .

TheIceMan
12th December 2014, 20:04
Am un singur comentariu, Europa nu e de Galca .

Galca nu e de Europa. :D

delaoltenia
12th December 2014, 20:07
Steaua nu e de Galca . La lotul actual, comparat cu orice alta echipa din liga lui iorgulescu, chiar un incepator in ale antrenoratului se descurca fara prea mari probleme .

Novac
12th December 2014, 20:10
In primul rand nu-l cheama Galca ci Galma iar in al doilea ... cred ca trebuie sa ne intrebi pe noi atunci cand vom avea statut de socios.

delaoltenia
12th December 2014, 20:12
Intreb acum . :D

Novac
12th December 2014, 20:18
Gigi de abia a invatat acum sa scrie (bineinteles prin metoda dictare) ... cum nu avem date noi despre abilitatile lui de a citi texte pe internet consider ca-i un demers prematur (asta ca sa nu-l numesc inutil) ;P

delaoltenia
12th December 2014, 20:24
Stai putin, pur si simplu discutam, stiu foarte bine ca si daca gigi ar citi aici tot direct in cot il doare de ce vreu eu, tu, sau oricare altul . Pentru el sunt banii pierduti, pentru mine nemultumirea ca avem un antrenor plafonat .

Novac
12th December 2014, 20:34
Personal nu prea vreau sa-l schimbe ca mi-e frica de mai rau :D

Tu pe cine "vezi"?

patriot
12th December 2014, 20:47
va spun eu antrenorul ideal pt geigei:stoichita pipi....ala de juca cu Parpas si Tall

eventHorizon
12th December 2014, 21:29
Daca zic ceva strict legat de Galma, iar ma face Novac malitios, asa ca ma abtin de la alte epitete :))

Au fost la greseli cu asta la conducere de l-a depasit chiar si pe Stoichita sau Ilie Stan la prostii si abrambureala.
Nu stiu daca meciurile din campionat au vreo relevanta anul asta la ce dezastru e peste tot, dar in Europa ne-au calarit toti de la anonimii Stromgodset si Aktobe, pana la "mari" echipe ca Rio Ave si Aalborg.

Ok, sa mergem pe varianta alora ce inca mai cred in Galca, antrenorul e bun, in schimb jucatorii sunt problema. Da' atunci de saracul Bergodi in 2008-2009 ce sa mai zicem, care juca cu practicanti de fotbal ca Emil Ninu, Andrei Ionescu, Tudose, Onicas, Grzelak, Szekely, Toja sau Bibishkov? :happy :))
Ba mai mult, italianul il avea pe cap si pe cretinoid si tot reusea sa aduca oamenii la stadion (erau vreo 25.000 pe Ghencea cu Ujpest sau Motherwell:)))

Unii dintre antrenori au luptat cu adeversari mult mai tari prin campionat sau Europa, cu handicapatii din media, cu cretinul din loja, cu plafonul de salarii la jucatori, cu prafuri ca Lovin sau aia de mai sus etc si tot au reusit ceva, pe cand Galca... a reusit doar sa ne aduca 10 ani inapoi.
Norocul lui e ciobanul, ca de avea un sef normal la cap era zburat de mult...

La anul si la multi ani! :D

TheIceMan
12th December 2014, 22:30
Personal nu prea vreau sa-l schimbe ca mi-e frica de mai rau :D

Tu pe cine "vezi"?

Ca si in politica, trebe nume noi, tineri sau mai putin tineri dar care au rezultate in divizia B.

Stifi Jamaicanu
13th December 2014, 15:55
Deși am votat "nu", n-aș vrea să fie schimbat. Cel puțin nu acum, oricum a mai rămas doar campionatul și cele 2 cupe unde putem să câștigăm fără prea mari bătăi de cap.
La vară ar fi cel mai bine. Acum orice schimbare la nivel de antrenor ar dezechilibra echipa în opinia mea, fie că va fi Dică/Roșu interimar sau că vine Lăcătuș ori Bergodi, de exemplu.

Novac
20th December 2014, 16:09
indiferent ca vine bursucul ori Stoicjita tot Dario e de vina :rosu: http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/lovitura-la-steaua-galca-demis-se-cam-stie-cine-vine-nid-111310/

delaoltenia
22nd December 2014, 09:45
4 la 4 in poll, ai dreptate, dario e de vina . :D

Johnny D
22nd December 2014, 13:30
R: Sigur. M-am saturat de Steaua in CL!:D

Novac
31st January 2015, 18:38
5la 5

Pare ca Reghe e cam in joc de glezne cu arabii ... s-a pisat contra vantului :D

Sevilla86
31st January 2015, 19:15
Ar fi bine sa fie schimbat, chiar si mai bine sa vina Reghe mai ales daca vine cu Neubert de mana.


Nu stiu ce-ar mai fi de comentat, sau poate ca doriti sa comentati .

A pierdut si Supercupa... n-a mentionat-o nimeni.
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Novac
31st January 2015, 19:52
Sa mai stea p'acolo un an, doi ca iar incepe mahalagioaica aia (sotul lui Reghe) sa-si dea cu parerea pe la toate televiziunile.


Si in plus lasati bre omu' sa-si termine de zis toata fraza ... avem pace si liniste cu Galca, campioni de toamna, acusiacusi suntem la 26 ... continua hegemonia anuntata de mimi :D

aLLiin
31st January 2015, 19:56
Eu as vota sa plece. A ratat momentele cruciale, datorita lipsei de experienta.

Marius
31st January 2015, 21:34
sa vina regheblat, sa faca din nou istorie pentru fcsb! sa-l aduca si pe doru blatu', sa fie echipa completa.

eventHorizon
31st January 2015, 22:18
regheblatul, asa manelist si paralel cu tactica, e mai antrenor decat nulitatea asta de galca "spaniolul". Mi-e si sila sa le scriu numele cum trebuie...

Ca tot vad avatarele lui Marius si Sevilla pe threadul asta, oare un Olaroiu cu un Sanmartean, Varela, Szukala, Rusescu, Keseru etc facea tot asa o laie ca prostii astia doi in Europa?
Eu cred ca se distra... de-l facea pe Forjinho sa se lase de mimat fotbalul si sa-i faca concurenta lu' Salam :D

aLLiin
31st January 2015, 22:55
sa vina regheblat, sa faca din nou istorie pentru fcsb! sa-l aduca si pe doru blatu', sa fie echipa completa.

Dar tu pe cine ai vrea, Marius? Da-ne un nume, unul realist de adus...

Sevilla86
1st February 2015, 02:05
Ca tot vad avatarele lui Marius si Sevilla pe threadul asta, oare un Olaroiu cu un Sanmartean, Varela, Szukala, Rusescu, Keseru etc facea tot asa o laie ca prostii astia doi in Europa?

Hehe, ai vazut ce a facut cu Carlos si Banel :D
Cu astia de acum, sigur avea apararea organizata mai bine. Restul venea de la sine. Steaua ar fi calcat in picioare pe Ludogoret. Off...
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Marius
1st February 2015, 07:29
regheblatul, asa manelist si paralel cu tactica, e mai antrenor decat nulitatea asta de galca "spaniolul".

Deci un gigel care e paralel cu tactica si se bazeaza exclusiv pe pregatire fizica si bafta e mai antrenor decat un antrenor care incearca sa impuna un stil de joc bazat pe posesie. Asa logica...

aLLiin
1st February 2015, 09:48
In definitiv nu ne intereseaza rezultatele? Nu vrem in UCL? NU AM RATAT ODATA ucl? INTREB, rEGHE RATA? EU NU CRED.

Sevilla86
1st February 2015, 11:49
Deci un gigel care e paralel cu tactica si se bazeaza exclusiv pe pregatire fizica si bafta e mai antrenor decat un antrenor care incearca sa impuna un stil de joc bazat pe posesie. Asa logica...

Reghe se baza pe pregatire fizica, dar a facea bine.
Galca se bazeaza pe posesie, dar o face prost.

Intre astia doi, il aleg pe Reghe. Posesia si stilul de joc conteaza doar daca sunt executate corect.

Care posesie? Ne-a dominat si Rio Ave la Bucuresti la posesie.
Am avut 59% cu Aktobe, in rest nu am depasit 54% in nici un meci in Europa.
Sa nu-mi spui ca avem posesia in Liga 1... cu descultii astia si cand ai la dispozitie jumatate de Nationala Romaniei, e greu sa nu o ai. Cand am dat peste echipe decente in Europa, ne-au dominat inclusiv la posesie. Sa spunem merci ca Aalborg nu a avut 5-0 la pauza la Bucuresti.

Putea sa ne elimine si Stromsgodset in primul tur, dar am avut noroc. Am avut mare noroc si cu Aalborg in tur, cu Aktobe ne-am chinuit, cu Rio ne-am chinuit, Dinamo Kiev nici nu ne-a bagat in seama si Ludogotet ne-a umilit. Nu e vorba de diferenta de scor, dar maniera in care am pierdut cu Moti in poarta.

Galca se bazeaza mai mult pe noroc decat pe posesie.

Reghe pregatea foarte bine jucatorii d.p.d.v. mental. Le punea filmulete inainte de meciuri, era un bun psiholog, era foarte autoritar desi este inca tanar, tinea grupul unit si nu tolera indisciplina. Plus, cum ati spus si voi, pregatire fizica exemplara. O sa vedem vreodata cu Galca o dubla ca cea cu Ajax?
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Marius
1st February 2015, 13:41
INTREB, rEGHE RATA? EU NU CRED.

Binenteles ca nu, se emotiona moti si lasa toate golurile :))

aLLiin
1st February 2015, 13:44
dar poate nu ajungeam la penalty. la asta nu te gandisi? :))

Novac
1st February 2015, 13:54
Ooo tooot frecati pe toate partile.... si degeaba :D

<<“La urma urmei este foarte simplu. Este vorba de un contract, dar nu se pune problema in momentul de fata. Eu mai am contract pana in 2016 si nu este cazul”, a completat Reghecampf.>>

Continuam la anu' :D

eventHorizon
1st February 2015, 15:33
Reghe se baza pe pregatire fizica, dar a facea bine.
Galca se bazeaza pe posesie, dar o face prost.

Intre astia doi, il aleg pe Reghe. Posesia si stilul de joc conteaza doar daca sunt executate corect.

Care posesie? Ne-a dominat si Rio Ave la Bucuresti la posesie.
Am avut 59% cu Aktobe, in rest nu am depasit 54% in nici un meci in Europa.
Sa nu-mi spui ca avem posesia in Liga 1... cu descultii astia si cand ai la dispozitie jumatate de Nationala Romaniei, e greu sa nu o ai. Cand am dat peste echipe decente in Europa, ne-au dominat inclusiv la posesie. Sa spunem merci ca Aalborg nu a avut 5-0 la pauza la Bucuresti.

Putea sa ne elimine si Stromsgodset in primul tur, dar am avut noroc. Am avut mare noroc si cu Aalborg in tur, cu Aktobe ne-am chinuit, cu Rio ne-am chinuit, Dinamo Kiev nici nu ne-a bagat in seama si Ludogotet ne-a umilit. Nu e vorba de diferenta de scor, dar maniera in care am pierdut cu Moti in poarta.

Galca se bazeaza mai mult pe noroc decat pe posesie.

Reghe pregatea foarte bine jucatorii d.p.d.v. mental. Le punea filmulete inainte de meciuri, era un bun psiholog, era foarte autoritar desi este inca tanar, tinea grupul unit si nu tolera indisciplina. Plus, cum ati spus si voi, pregatire fizica exemplara. O sa vedem vreodata cu Galca o dubla ca cea cu Ajax?


Ai spus cam 90% din ce aveam de gand sa spun si eu. :ok:
Inca ceva, "antrenorul" Galca incearca cu disperare jocul de posesie si tiki-taka de la jucatori fini mingicari, ca Bourceanu, Popa sau Chipciu, iar asta nu poate decat sa ne dea sperante ca peste 5-7 ani o sa vina si rezultatele dorite. :cool:

Adevarul e ca ii inteleg si pe sustinatorii lui Galca, la meciurile din Europa (mai ales la returul cu Lodogoretz) s-a putut observa foarte usor ca omu e foarte inspirat, fie ca e vorba de alcatuirea echipei, de tactica de joc, de motivarea jucatorilor sau de minutele necesare pt Stanciu sa arate ce poate de la momentul cand e bagat si apoi scos de pe teren. Practic, tot ce-i lipseste este norocul :(


:))

phife
1st February 2015, 16:18
si faptu ca nu l baga pe iancu e tot un plus
de ce sa joc un pusti de 20 de ani cand pot sa joc cu imprumutatu bourceanu, vaca de breveld, chipciu care maine are meci la super bowl : cica incearca sa treaca printre toti jucatorii cu mingea la picior, popa sau dodel...

Marius
1st February 2015, 16:50
Adevarul e ca de la suporterii fcsb pretentiile nu-s foarte mari :drak:

eventHorizon
1st February 2015, 17:41
Adevarul e ca asa sunt desteptii, ataca persoana cand nu le mai fata mintea argumente prin care sa-si sustina ideea :yes:

Marius
1st February 2015, 18:29
Nu exista argumente pentru sustinerea unuia care a facut blaturi crunte la bisnita, snagov si chiajna. Iar "valuarea" lui se vede la Hilal, unde Neubert nu-l mai poate ajuta.

eventHorizon
1st February 2015, 19:10
Lasa ca asa si Balaci a fost print sau seic pe la arabi, iar in Romania nici n-a reusit macar sa-si traduca diploma de antrenor :)

E o nuanta in ceea ce am spus in celalalt post pe care nu ai observat-o. Manelistul, regheblatul etc (cum oi vrea tu sa-l numim aici) e mai antrenor decat Galca, cu toate lipsurile pe care le are sotul Prodancei. Ceea ce e foarte grav tinand cont ca si ala e mediocru sau, mai bine spus, limitat rau :D

Macar Reghe stia ca stilul ala pe forta, pe pressing continuu, cu jocul direct pe poarta (stil "furat" din Germania ca si ideea cu pregatirea fizica dusa la extrem, deci nimic inovator din partea lui;)) se potrivea jucatorilor din lot, pe profilul lor tehnico-tactic.
In schimb, Galca se viseaza in Spania si o tine una si buna cu posesia aia prelungita care nu se vede nici de-a dracu in jocul echipei. Surprinzator ca nu merge stilul asta? Cred ca doar pt el, care nu vrea sa priceapa dupa atatea luni cu impiedicatii aia ca alde Popa si pasa-inapoi-Bourceanu nu le au cu tehnica!!! Dupa ce ca a reusit performanta sa fie eliminat de castraveti si anonimi din Europa, mai si apare la interviuri cu declaratii hazlii cum ca el a schimbat jocul echipei in bine si joaca pe posesie :headbang:
Ar fi de ras, daca nu ar fi de plans...

Marius
1st February 2015, 19:16
Pai si-atunci cum poti spune ca un antrenor care practic nu antreneaza, banzadu-se aproape exclusiv pe forta si fizic, e mai antrenor decat un antrenor care incearca sa impuna un stil de joc modern, bazat pe posesie? E o fractura logica aici...

Cu Balaci povestea e altfel, el nici n-a prea vrut sa antreneze in Romania alta echipa decat o craiova incompatibila cu performanta. La arabi a demonstrat ca avea stofa, pacat ca l-a invins alcoolul.

eventHorizon
1st February 2015, 19:32
Nu e nicio fractura, cred ca manelistul a aratat ceva mai multe semnalmente de antrenor :D decat Costelus, fie si prin faptul ca a reusit sa califice echipa in Liga si sa "ghiceasca" felul de a juca...

Cand o reusi Galma sa impuna la echipa ceea ce incearca el acum, atunci o sa scriu eu bolduit si mare pe aici: Galca e antrenor si dinamo e o echipa de fotbal!!!

Pana atunci, permite-mi sa ma abtin de la a scrie prostii :D

Sevilla86
1st February 2015, 19:50
Pai si-atunci cum poti spune ca un antrenor care practic nu antreneaza, banzadu-se aproape exclusiv pe forta si fizic, e mai antrenor decat un antrenor care incearca sa impuna un stil de joc modern, bazat pe posesie?

Ala din urma nu e antrenor... iti trebuie minte sa vezi ca nu ai jucatori tehnici care sa joace pe sistemul ala, cum bine spune si eventHorizon. Oricine poate sa incerce sa impuna un stil modern, dar putini reusesc.

Daca vine tataie la Steaua si incearca sa impuna un stil modern, e mai antrenor decat Reghe?
O faci sa sune ca pe "intentia conteaza", mai putin important daca reuseste sau nu, important e ca vrea...
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Marius
1st February 2015, 20:02
In primul rand, Galca e de juma de an la echipa. Daca un fotbalist are nevoie de sase luni sa se adapteze cand ajunge la o noua echipa, de cat timp are nevoie un antrenor sa faca echipa respectiva sa joace cum vrea el?

In al doilea rand, nu vad unde e esecul. E pe primul loc in campionat, e in cupe, in Europa a jucat grupe EL. Pentru o echipa fara jucatori tehnici, ba dimpotriva, e mai mult decat decent.

Sevilla86
1st February 2015, 20:12
Reghe a avut nevoie de timp sa se adapteze? In primele 6 luni a castigat grupa de Europa League, ne-a calificat in primavara Europeana si a dus Steaua pe primul loc in campionat (Steaua care nu mai luase campionatul de 6 ani).
Galca a pierdut Supercupa, ratat calificarea in grupele CL, eliminati dintr-o grupa destul de modesta.

Reghe nu este atat de slab pe plan tactic pe cat se spune.
Nu cred ca am eliminat Ajax si batut Chelsea prin intamplare.

Inainte de returul cu Molde, i-a simtit pe baieti prea relaxati. Le-a pus clipul ala cu Susan Boyle si i-a mobilizat. De asa ceva am fi avut nevoie si la returul cu Rio Ave.

Si totusi nu a creat o echipa de atleti ca echipa Greciei care castiga EURO.
A creat o echipa care juca un fotbal foarte frumos, nu s-a axat niciodata doar pe forma fizica.
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Marius
1st February 2015, 20:23
Ba fix o echipa de atleti era, in primul rand. Si inca un lucru extrem de important, o echipa in foame de rezultate. Pe cand Galca a luat o echipa blazata, cu primadone care se plang ca vor in strainatate si resapati care au esuat in strainatate. Una e antrenezi Steaua in perioada de crestere si alta e s-o preiei cand e in varf si exista pericolul avalansei. Parca nu-s chiar aceleasi conditii.

Cat priveste motivarea, asta este unul dintre putinele plusuri pe care le are reghe. Dar motivarea nu tine de foame si nici nu te face antrenor.

aLLiin
1st February 2015, 21:45
Bag de seama ca alea doua titluri cu Reghe put...unora le place sa se contrazica doar asa,de placere...

Sevilla86
3rd February 2015, 19:56
Stoichita la digi, se intreaba si el unde este jocul de posesie al Stelei :D
Galca asta nu e antrenor. Dat afara de la Almeria B in liga a patra dupa juma de sezon si cu 9 meciuri la U-17.

Ce bun ar fi fost un Teja asta-toamna...
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Marius
3rd February 2015, 20:24
stoichita zis si "limbbi"? Pai daca a zis el asta... :happy:

eventHorizon
3rd February 2015, 20:40
Daca a ajuns pana si panarama aia de chichita sa faca misto de Galca, e clara treaba :))

Stoichita la digi, se intreaba si el unde este jocul de posesie al Stelei :D
Galca asta nu e antrenor. Dat afara de la Almeria B in liga a patra dupa juma de sezon si cu 9 meciuri la U-17.

Ce bun ar fi fost un Teja asta-toamna...


Zici prostii, habar nu ai ce spui. E vina jucatorilor ca joaca sarba in caruta, nu a lui mister Galca. El e un antrenor modern, scolit in Spania, are atatia ani jucati la Steaua, Espanyol si echipa nationala. Ce, nu stie fotbal?
Sa-i dam timp zic, dar sa nu mai facem greseala sa ne uitam la meciurile lui vreo cativa ani :D


Apropo, unde pot sa cer inapoi alea 45 de minute din viata pierdute din meciul cu TSKA?:( Nici in curtea scolii nu vedeai atatia prosti batand mingea ca in prima rerpiza cu bulgarii...
Eh, macar am ras cu/de Nikolici :)):happy

Marius
3rd February 2015, 20:55
Bag de seama ca cineva n-a vazut amicalele de iarna trecuta :)

eventHorizon
3rd February 2015, 21:07
Sincer, nu prea am vazut amicalele alea, dar am aflat de scorurile penibile si am auzit aceleasi scuze cu "suntem in pregatire, jucatorii sunt obositi". Inclin totusi sa cred ca Neubert chiar facea pregatire fizica, nu ca astia de acum :D
Partea nasoala pt Galca e ca si in jocurile oficiale ai lui joaca la fel de incalcit si slab, mai ales in aparare.
Nu ma mai contrazic cu tine, fiecare cu parerea si gusturile lui. Timpul ne va spune cand si daca ii va reusi omului cu posesia aia. :)

Novac
3rd February 2015, 21:40
Bina macar ca ati terminat cu Reghensburg - ala nu mai vine inapoi ever, ca nu-i tamit.

a prins mirosul banului de la arab acolo moare, La revedere!

Novac
19th February 2015, 18:47
Un motiv pentru care NU doresc sa se intoarca Reghe este ca odata cu el revine baragladina asta pe langa echipa si iarasi o sa umple presa de mizerii gen:


<< Eu stau si citesc de citeva saptamini bune cam tot ce apare in presa sportiva din Romania ... este incredibil ca un popor sa aiba numai oameni rai si uriti din toate punctele de vedere. Acest popor are citiva antrenori ( o mina) care fac cinste Romaniei ... Acest Reghecampf la 39 de ani a ajuns sa joace finala de CL Asia ! Acest Reghecampf la 39 de ani joaca numai finale de cupa... A printului sau a reghelui... acest Reghecampf la 39 de ani a jucat CL Europa. Acest Reghecampf la 39 de ani este de 2 ori campion.... Super cupa... Meciuri cu Chelsea, cu Ajax... Memorabile. Cum sa fii atit de frustrat ,de urit la suflet sa amintesti numai lucruri de genul... REGHE NE A FACUT DE RIS, nu e bun.... Ma intrebati de ce i injur pe acesti neica nimeni? Pt faptul ca sint vai de mama lor, pt faptul ca frustrarea lor vine probabil din faptul ca scriu de o viata la o mie de ziare si nimeni nu le retine numele!!!! Pe bune! Acest antrenor in " lunga lui cariera de 4 ani"a realizat atit de multe lucruri... Mii de alti antrenori nu reusesc in 3 vieti sa faca un afert din cit a facut Reghe. Oare nu se simt penibil cind scriu ca Reghe nu este decit unul care face pregatire fizica bine?! Oare tactica meciurilor memorabile a facut o mama lor??? Oare tot mama lor a dus echipele conduse de el in finale???repet cit de gol si urit sa fii ca om sa refulezi in halul asta?!as putea sa spun ca ne caracterizeaza pe noi romanii rautatea si frustrarea! As putea sa spun ca sintem un popor pe care nimeni nu da 2 bani din cauza acestor specimene rele si invidioase. Dar cred ca finalul tr sa sune asa.... Sintem un popor mic si sarac... Oamenii care locuiesc in aceasta tara sint frumosi si inimosi.... Dar aceste cioturi ies ca paduchii in frunte si umbresc tot ceea ce a mai ramas frumos din aceasta tara ! Noi romanii ne slavim virfurile numai dupa ce acestea dispar... Mor.... Si atunci tot ca sa iesim in evidenta... Iar daca vb despre noroc si stiinta.... Draga jurnalist... Tu ai avut noroc in viata sa faci parte din anturajul acestui ziar... Reghe a avut parte de stiinta in viata lui .. Noroc au si prostii..... Stiinta vine mai greu.... Ce zici? Poate pt faptul ca te ai afundat atit de mult in tainele acestui sport ai inceput sa crezi ca esti antrenor. Dragul meu de la tv pare usor... Incearca sa joci o finala te rog..... Dar ce visam noi la finala? Incearca sa stai in fata unei echipe sa vb ! Iti spun eu dragul meu ca iti tremura picioarele numai cind vezi cita lume pe stadion se uita la tine. Reghecampf a avut onoarea sa si auda numele scandat pe multe stadioane mari din lume.... Tu? Ai avut onoarea asta? Nu! Si nici nu o sa apuci in viata ta sa o ai! O sa ti spun de ce dragul meu! Pt faptul ca nu ai pe cineva ca mine linga tine sa moara aparindu si familia si sotul in primul rind. . Pt faptul ca nu ai talentul sotului meu si nici intr o suta de vieti nu o sa l ai! Pt faptul ca nu te cunoaste nimeni si nimeni nu vb despre tine! Doar tu vb despre sotul meu:) pt ca el este vedeta iar tu un simplu muritor. Asa vei ramine forever dragul meu! Si nu ti spun asta din rautate! Pur si simplu iti aduc aminte ca Reghe este prea mare pt tine! Ca trebuie sa multumesti in culcare si in sculare ca ti a dat Dumnezeu sansa sa poti scrie despre o vedeta precum este Reghecampf! Si ca sfat dragul meu... In loc sa scuipi frustrare si rautate in momentul in care iei un pix in mina.... Respira adinc, zimbeste, gindeste te ca nu ai cum sa l ajungi pe Reghe sau sa fii la degetul lui mic.... Dar ai aceasta sansa sa l vezi citeodata in fata ta si sa schimbi 2 cuvinte. Dragule tu chiar ai ce invata de la Reghecampf!!!! Fata de tine Reghecampf este un invingator! Un om care face cinste acestei tari! Un ambasador al acestei tari! Tu ce esti ? Sau ce reprezinti? Ce ai facut in viata ta? Sorry nu mi amintesc! Multa bafta dragul meu! Sa ti lumineze Dumnezeu mintea si sufletul! Asta ti doresc eu tie! PS. APELATIVELE NU L VIZEAZA PE VOCHIN in cazul unui proces intentat de domnia sa.>>


Anamaria Prodan Reghecampf/facebook

eventHorizon
19th February 2015, 21:57
:)) :happy
Am vazut multi fatalai sub papucul femeii, dar reghetonul ii intrece pe toti cu nerusinare!!! Sumudica o are mica si reghe are pasarica :ok:

La dinamo nu o vrea... cu Galca secund? :D

Stifi Jamaicanu
19th February 2015, 23:36
Târfa a uitat când făcea blaturi prin liga a 2-a?

NvxVvSkNoU4

eventHorizon
3rd March 2015, 13:41
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/avem-dovada-gigi-face-schimbarile-in-timpul-meciurilor-o-445163.html

Acum intelegem de ce pana si Stoichita face misto de el, i-a luat abuziv si cu nerusinare locul de carpa penibila cu care sa se stearga la fund ciobanul :ok:

Am zis dintotdeauna ca e o catastrofa de antrenor, un imbecil dpdv tactic si un balbait mai rau ca Ilie Stan sau Bloc notes Raducanu, dar ca e si lipsit de coloana vertebrala... la asta nu ma asteptam. NOT :))

Galma, lasa-te dracu de meseria asta ca nu e de tine!!!

delaoltenia
20th March 2015, 11:08
Nu pot să cred ce citesc și ce aud despre Alex Bourceanu. Băiatul ăsta ar trebui să tacă și să pună capul în pămînt cînd vorbește Costel Gâlcă. A ajuns Bourceanu să comenteze?

Bourcene, învață să dai o pasă în gaură, așa cum spunem noi fotbaliștii, și abia atunci să te apuci să vorbești. El știe să dea pasă doar la portar. Este incredibil tot ce se întîmplă! Chiar nu mai putem avea un minimum de respect? Băiatule, pe postul tău au jucat Loți Boloni, Tudorel Stoica, Costel Gâlcă și Ilie Stan, fotbaliști adevărați și băieți de mare caracter.

Cîte meciuri ai jucat, Bourcene, ca să spui că nu te simți capabil să joci la Piatra Neamț? Ai obosit? Înnebunesc cînd văd cîte figuri au unii în cap, de zici că au jucat în nu știu ce mari campionate

Nu mi-am propus sa-l apar pe marele antrenor Galca dar nici nu pot sa fiu de acord cu mister Bourceanu . Bai baiatule, uiti atat de usor ca ai avut o mana intinsa si te-au scos astia din kkt cand accidentat fiind faceai tusa la Trabzonspor . Rusine ba tentativa de fotbalist . :(

delaoltenia
20th March 2015, 11:15
Majordomul care s-a visat conaș (http://blog.prosport.ro/mihai-mironica/majordomul-care-s-a-visat-conas-14017342)


Majordomul Bourceanu a ajuns să se viseze conaș. Înapoi la bucătărie și așteaptă să fii chemat în salonul în care se află jucătorii de fotbal.

eventHorizon
20th March 2015, 15:21
Am pus doar cursorul pe linkul tau si era sa cad de pe scaun. Dario, te credeam om serios, nu cititor de maronica. Poti mai bine de atat! :D

Ca Bourceanu e o tentativa de fotbalist acum, de acord. Dar macar omu si-a dat mereu sufletul pe teren si a fost util la vremea lui, atunci cand era in forma si jucat pt fotbalul la care se pricepea.
Acum e un gladiator de jucarie cu bateriile descarcate pus de marele Guardiola de Romania sa joace rolul lui Busquets. Mai bine ii dadea o cazma sa sape gropi in fata apararii si avea mai multe sanse sa fie folositor echipei :rolleyes:

Iar faptul ca Prodan ii ia apararea limbutului... e chiar hilar. Nu stiu de ce dar Didi si Costelus imi amintesc de aia din Dumb and Dumber :D

Jeleul
20th March 2015, 15:25
Da ce aveti cu omu mai ? Aaa, nu va mai place ca asta nu e manelist si nu aduce tigani prin cantonament sa cante manele fara numar pentru Dodel & co.

Impielitatilor, vreti sa-l sabotati ca sa vina Regheton cu zdreanta Ana si cu tot alaiu de tigani manelisti si nespalati. Sa vina bairamu si manelele fere numer la baEti.

Nici nu stit cat sufar pentru echipa noastra draga. :D

Sevilla86
13th April 2015, 11:58
Nu mai exista demisia de onoare in Romania. Tine si asta cu dintii de post.
Un antrenor bun castiga si cu un lot slab, dar noi inca avem cel mai bun lot.

Sa fim sinceri, Steaua a scartait inca de la Stromgodset si Aktobe. Au urmat dezastrele de la Ludogoret si Rio Ave. S-a pierdut calificarea in grupele CL, calificarea in primavara Europeana, Supercupa Romaniei, ne-a batut pana si rapid... suntem in finala cupei ligii, de parca ar interesa pe cineva. Am avut 13 puncte avans fata de ASA la inceputul returului, au mai ramas doua puncte.

In sapte etape din 26, Steaua nu a reusit sa marcheze in acest sezon. De doua etape nu am mai marcat, totul intr-un campionat falimentar in care ar trebui sa defilezi chiar si cu rezervele Stelei cand ai un avans de 10 puncte.

Galca nu stie sa negocieze cu Becali, nu stie sa vorbeasca, nu stie sa-si impuna punctul de vedere si cel mai important, nu stie sa antreneze.

Bah, du-te la dinamo! Cred ca l-as prefera pe stoican decat pe tine!
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

eventHorizon
13th April 2015, 16:14
Cum sa isi dea demisia butaforia aia de pe banca cand e pe pe cale sa-si treaca in CV niste cupe? Dupa ce pleaca de aici nu-l mai ia nicio echipa din Romania, nici macar alea de la sat, dar macar are sanse sa tepuiasca niste straini cu un CV mincinos. :ok:

Daca tot ai pomenit de Stromgodset si Aktobe, adu-ti aminte si de pacalelile din turul de campionat, de victoriile chinuite gen 1-0 cu Viitorul in 9 oamani, 1-0 cu CFR-ul in 10 oameni, 1-0 cu Iasi in min 96, sau de alte atatea meciuri in care jucam bambilici cu tot cu Sanmartean, Keseru si alte vedete invocate acum de panamara aia de antrenor.
In aparare ii aveam pe Varela si Szukala, de departe cei mai buni fundasi pe care i-a avut Steaua de la Belo incoace, si totusi pe faza defensiva erau lacune din ce in ce mai mari de la un meci la altul. Eu zic ca asta e cel mai bun exemplu ca nu jucatorii au fost problema, ci jocul colectiv care a scartait grav. Cine o fi de vina pt asta? :))

Ne-a facut capul calendar la toti dupa orice meci mediocru cu posesia aia pe care o viseaza el si cu stilul de joc imbunatatit (:happy) fata de perioada Reghe, de parca pe noi, restul lumii, trebuia sa ne convinga ca trebuie sa pasam sau sa jucam ce vrea el. Si acum avem tupeul sa ne miram de ce aia nu joaca nimic si intra pe teren ca mortii?

Iar despre schimbari in timpul jocului... :happy Aseara singurele faze de atac porneau de la Tamas care centra mingi pe Tucudean (ca mijlocul era mort inca de la vestiar) si totusi, in min 55!! Galca a considerat ca e nevoie de un alt mort la mijloc si l-a bagat pe Neagu. Dupa aceasta schimbare de geniu, in atac zero mingi si Tamas verticaliza pe Arlauskis :happy

Galma... :groggy:

delaoltenia
13th April 2015, 19:31
Galca, demisia de onoare . Macar si pentru faptul ca ai avut 13 puncte avans si ti-ai batut joc de ele .
gheorghe berbecali, muta ##e, ai vandut in vara, ai vandut la sfarsitul turului, si ai adus doar expirati .


STELISTI, aia care mai suntem, sa dovedim fratilor ca suntem uniti si sa sustinem echipa asta asa cum este in momentul de fata .
MEREU ALATURI DE STEAUA !!
LUPTA STEAUA !!

delaoltenia
14th April 2015, 12:13
"pe surse"

galca va fi demis dupe meciul cu Otelul, posibil chiar azi .

Sevilla86
14th April 2015, 12:24
Fac cinste la sursele alea daca e pe bune :D
Am aflat de ce e greu de demis Galca, am citit in prosport ieri: are clauza conform careia nu poate fi demis atata vreme cat e pe primul loc :)) poate fi demis, dar primeste bani multi compensatie. A pus clauza asta dupa ce a patit Zenga care a fost demis desi era pe primul loc.

Ideea e ca nu trebuie demis, mai bine ar fi tinut pe statul de plata pana la finalul contractului. Asa nu ii mai platesti despagubiri dar nici nu mai antreneaza echipa.
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

delaoltenia
14th April 2015, 12:27
Ar fi ajuns la un compromis cu gheorghe becali . Revin daca mai am si alte informatii .

eventHorizon
14th April 2015, 14:54
Si ce dor ne va fi de el... :(

Acum 2 minute am dat si eu pe google sa vad ce s-a scris despre cariera de antrenor a lui Costelus si am gasit un articol din gsp din 19 ianuarie 2010.


Înfrîngerea cu Loja, 1-2 pe teren propriu, i-a fost fatală lui Costel Gâlcă. Fostul mijlocaș român a fost concediat de la conducerea Almeriei B, din liga a 4-a spaniolă, în urma unei reuniuni a Consiliului de conducere a clubului.

"Echipa nu juca rău, însă contează rezultatele. Am făcut multe partide bune, dar nu am înscris. Dacă mi se mai acorda ceva timp, sînt sigur că situația s-ar fi îmbunătățit. Almeria B este o formație cu destul potențial, pe care nu am știut să-l exploatez sută la sută", a afirmat Gâlcă după ce a fost dat afară.

Socant!!! :o: Nu-mi vine sa cred, cum au putut sa puna nestemata pe liber?! Niste amatori :D

:happy:happy

Liviu
15th April 2015, 01:08
Din pacate antrenorul Galca seamana cu jucatorul Galca. El isi face treaba in legea lui, are lumea lui, e foarte linistit, n-are nicio treaba. Daca mai ramane antrenor si coboara pe 2 o sa spuna ca e temporar, nu-i panica man; cand o sa avem 4 puncte in spate o sa spuna ca e increzator si ca nu-si face griji; cand o sa pierdem campionatul o sa spuna ca sunt lucruri mai importante in viata decat fotbalul si ca o sa incercam din nou la anul. Unii ar zice ca e zen, eu zic ca e altfel (limbaj licentios).

Bre, pe de alta parte e adevarat ca au plecat in vara vreo 4 jucatori, in iarna inca 3, acum unii nu joaca din motiv de cioban altii ca sunt accidentati. Dar ce vedem e doar ca mingea nu ajunge la atacanti ca noi avem pretentia sa jucam tikikaka cu Neagu si Filip si pe final cand trebuie sa dam gol scoatem un varf sa intarim mijlocul sa ajunga mai repede mingea la varfuri, dar care varfuri ca le-ai scos pe toate sa joci 4-6-0 ca Barca, tikikaka veritabil.

Deci pa :cya:

Johnny D
15th April 2015, 08:28
Cu Galca pana la locu 2!:yeah:


Dar ma-ndoiesc ca rabdarea becaliota e pe masura dorintelor mele!:D

cristy1110
15th April 2015, 13:55
Din pacate antrenorul Galca seamana cu jucatorul Galca. El isi face treaba in legea lui, are lumea lui, e foarte linistit, n-are nicio treaba. Daca mai ramane antrenor si coboara pe 2 o sa spuna ca e temporar, nu-i panica man; cand o sa avem 4 puncte in spate o sa spuna ca e increzator si ca nu-si face griji; cand o sa pierdem campionatul o sa spuna ca sunt lucruri mai importante in viata decat fotbalul si ca o sa incercam din nou la anul. Unii ar zice ca e zen, eu zic ca e altfel (limbaj licentios).

Bre, pe de alta parte e adevarat ca au plecat in vara vreo 4 jucatori, in iarna inca 3, acum unii nu joaca din motiv de cioban altii ca sunt accidentati. Dar ce vedem e doar ca mingea nu ajunge la atacanti ca noi avem pretentia sa jucam tikikaka cu Neagu si Filip si pe final cand trebuie sa dam gol scoatem un varf sa intarim mijlocul sa ajunga mai repede mingea la varfuri, dar care varfuri ca le-ai scos pe toate sa joci 4-6-0 ca Barca, tikikaka veritabil.

Deci pa :cya:
nici predecesorii lui Galca nu au fost mari strategi , au avut jucatori mai buni decat astia si au prins si conjuncturi favorabile...era MM care a fost mai smecher decat toti si stia sa il fraiereasca pe JJ , a mai fost si preparatorul fizic la precedentul antrenor , preparator care stia meserie ca lumea , din ce sa vazut...daca ii gasim tapi ispasitori pe Filip si Neagu , ar trebui sa ne uitam la alte sporturi nu la fotbal..sa scoti vinovati pe cei care nu joaca este un lucru care trebuie sa iti dea de gandit..facem pariu ca daca joaca astia doi mijlocasi centrali nu pierdem titlul si atacantii vor primi pase perpendiculare pe poarta ...sa ne uitam la cum joaca Bourceanu , Popa , Chipciu si Breeveld si chiar si Prepelita , acesta din urma atat de laudat si dupa aia sa tragem concluzii...sa ne intrebam pe ce criterii au fost adusi Guillerhme , Breeveld sau Enceanu , toti pe niste posturi care erau acoperite de cel putin 3 jucatori...cand va reveni MM sau va fi pus un conducator capabil vom avea din nou echipa in sensul adevarat al cuvantului...pana atunci stie Vali Argaseala ce are de facut...

delaoltenia
18th April 2015, 18:36
rezumat corect Cristi, tiki-kaka cu un lot submediocru .

cataa.
18th April 2015, 23:27
Continuam :D

Liviu
19th April 2015, 00:33
...daca ii gasim tapi ispasitori pe Filip si Neagu , ar trebui sa ne uitam la alte sporturi nu la fotbal..sa scoti vinovati pe cei care nu joaca este un lucru care trebuie sa iti dea de gandit..facem pariu ca daca joaca astia doi mijlocasi centrali nu pierdem titlul...
Stai linistit ca nu ii scoate nimeni vinovati pe ei. Daca e sa gasim vinovati dintre jucatori ne putem uita la corifeii care castiga 20, 30 mii pe luna. Dar ce sunt pusi baietii astia sa joace, ce schimbari idioate se fac in meci n-am mai vazut de pe vremea lui Lacatus.

Nu are solutii? De ce nu a cerut in iarna intariri?
Daca nu i s-au adus acele intariri de ce nu a pus piciorul in prag ?
I-a fost teama ca-l da ciobanul afara daca pune piciorul in prag? Asta e de fapt problema... Galca dormi in pace, Steaua campion te face!

Stifi Jamaicanu
19th April 2015, 01:26
Chipciu mare arogant e.

delaoltenia
19th April 2015, 23:04
Steaua - Otelul 1-2

Galca, depasesti orice limita a bunului simt . DE-MI-SI-A !

YoNuTzz
20th April 2015, 00:11
galca a reusit niste contra-performante uluitoare

l-a eliminat moti, stand in poarta
l-a eliminat o echipa anonima din danemarca in grupa
l-a batut acasa ceahlaul, rapid si acum otelul
va reusi sa piarda un campionat "castigat inca din tur"

Novac
20th April 2015, 12:48
<<"Normal că sunt supărat. Vorbesc de tot returul, nu doar de acest meci. Am avut un parcurs foarte slab. A fost penalty clar la Prepelită.
Totuși, jucătorii mei au intrat relaxati în prima repriză. ................................. Avem nevoie de un arbitraj corect.
Este normal să mi se ceară demisia, principalul vinovat sunt eu. Dar nu plec.Domnul Becali a discutat mai mult cu echipa ieri, eu am discutat foarte putin cu el. Prea multă diferentă între jocul Stelei din tur si cel din retur" >>

Galca ramane la echipa pana-i inchide complet mustaria jupanului Cacareaza :D

delaoltenia
20th April 2015, 12:53
Are tot dreptul . Echipa inca este pe primul loc si sansele de castigare a campionatului cresc pe zi ce trece . :))

Novac
20th April 2015, 12:55
Asta este agent infiltrat de Peluza Sud :))

delaoltenia
20th April 2015, 12:59
sa stii ca nu m-am gandit . :D
il duce in sapa de lemn pe cioban, fapt greu de realizat de armata sau "armata" de juristi a aiss-ului .

Novac
20th April 2015, 13:01
:) stai sa apara Duba... sa vezi tipete si acuze. Mai bine sterg postarea :))

delaoltenia
20th April 2015, 13:03
Duba este unul de-al nostru, un stelist aflat din pacate in alta lume, sa zicem una paralela . :)
Cred ca suntem apropiati ca varsta, ii mai dau 4, 5 ani peste . De multe ori il inteleg, sincer, varsta-i permite sa faca o comparatie intre Steaua de glorie a anilor '80 si Steaua actuala . Este totusi un nostalgic, in ruptul capului nu recunoaste ca vremurile s-au schimbat, ca omul a evoluat si ca alte pretentii au mai tinerii suporteri stelisti ai zilelor noastre . Aici am impresia ca gresesc, cuvantul potrivit ar fi simpatizanti . :D

Novac
20th April 2015, 13:08
Este chiar normal comparativ cu ceva dezaxati ce frecventeaza ols-ul.


Noi sa fim sanatosi :)

delaoltenia
20th April 2015, 13:14
Aici suntem pe aceeasi lungime de unda, sanatate sa fie . Ramane intre noi, trebuie sa recunosc ca si eu sunt un nostalgic . Astept sa judece altii daca traiesc in lumea paralela cu Duba . :)

delaoltenia
20th April 2015, 16:29
1. VPM in gura ******* de fariseu puscarias!!! ai cea mai mare vina cand rezultatele sunt slabe si cel mai mic merit atunci cand rezultatele sunt bune! simplul fapt ca bagi bani nu te califica sa culegi si roadele, pentru ca tu ti-ai recuperat banii bagati inzecit!!!

2. Galca e cel mai prost antrenor din instoria campionatului nostru, indiferent de cum s-a numit vreodata competitia!!! asta ca sa nu zic ca e cel mai prost antrenor din toata istoria fotbalului, indiferent de divizie, sau grupa de varsta.

pe langa asta, Galca are cel mai slab caracter dintre toti antrenorii care au trecut pe la acest club in toata istoria de aproape 70ani!!!

Galca trebuie sa se faca pachet si sa se expedieze in cosmos, daca vrea binele fotbalului in general! cu el ca antrenor ar retrograda Real Madrid!!!

3. am vazut aseara ca unii useri au raspuns unui atac al meu la chipciu, spunandu-mi sa nu mai injur jucatorii, pentru ca ei nu au nicio vina! BA AU O VINA DOMNILOR!!! sunt mandri si aroganti si cred ca li se cuvine totul… degeaba!!! ei nu sunt fotbalisti mari!!! ei sunt fotbalisti de duzina pe care un antrenor a reusit sa-i faca sa functioneze ca o echipa!!! dupa calificarea in grupele CL acel antrenor a inceput sa-i scape din mana. dar din vina sa si a ciocanitoarei de nevasta-sa, pentru ca au cocalarizat si mai mult caracterele fotbalistilor!!! s-a vazut caracterul acelui antrenor cand a ales sa ne paraseasca pentru miraje din desert! caracterul de momaie a lui Galca nu a facut decat sa dea frau liber indolentei si vedetismelor care zaceau nativ in mai toti imbracatorii de tricou ros-albastru! de acolo s-a ales praful!

cica e doar vina fariseului si a lui Galca… NU!!! e si vina jucatorilor!!!

– nu Galca i-a spus lui chipciu sa rateze cu seninatate fiecare ocazie uriasa! sau sa fuga ca bou cu capu in pamant si sa traga in primul adversar.
– nu Galca i-a spus lui rusescu sa isi bata joc de 2 lovituri libere periculoase cu astra si de un penalty aseara!
– nu Galca i-a spus patachinei de latovlevici sa impinga o minge in poarta, cand putea sa o bubuie in tribuna! sau sa creeze numai situatii favorabile adversarilor.
– nu Galca i-a spus lui papp sa stea numai in fata si sa lase bulevarde pe partea sa!
samd.

vina lui Galca este ca este incompetent, prost si slab! aseara au fost inca 2-3 faze ale oaspetilor pe contra-atac desfasurate in acelasi fel ca si la goluri. dupa primul gol, Galca nu a facut nimic pentru a preveni repetarea greselii!

vina jucatorilor este ca sunt niste cocalari care au dat de mediatizare si cred ca e suficient sa intre in teren pentru a castiga!

am mai vazut comentarii gen: a plecat sanmartean, szukala, keseru… pai cu ei in teren am luat bataie de la ceahlaul si asa, fara sa punem probleme adversarului. cu cine sa joace sanmartean combinativ si in viteza? cu chipciu??? cu rusescu??? cu tanase??? tanase are o scuza ca mai vine in aparare si mai recupereaza cateva mingii… cine sa ii dea pase de gol in permanenta lui keseru? sanmartean, care aducea mingea in 20-30m, sau chipciu, rusescu si tanase, care jucau mai avansat??? sau voi voiati ca sanmartean sa faca exact cum a desenat pe tabla personajul lui Pele din Drumul Spre Victorie? eu unul m-am convins si de caracterul lui sanmartean in finala cu astra… in fine…

TOTI SUNT DE VINA!!! de la fariseu, la ultimul jucator!!! nu-i mai menajati pe unii in defavoarea altora!

cat despre chipciu – vreau sa lamuresc de acum, sa nu mai existe discutii pe viitor: eu nu il injur pe asta, ca samantarii din tribune!!! eu il critic pentru ca nu are atitudinea si valoarea pentru a juca in prezent la Steaua! are el tupeul sa se compare cu Lacatus? pai daca juca in echipa cu Lacatus, il batea ala pe teren, fara sa mai astepte sa ajunga la cabine, in stilul in care joaca. chipciu pentru mine e semedo!!! si gata


Comentariu scris de @sikander .
aprilie 20, 2015 la 15:26, fcsteaua.ro

Sevilla86
21st April 2015, 20:45
Se vorbeste inca de azi-dimineata ca se negociaza intreruperea contractului.
Inca nu s-a anuntat nimic deci zdreanta tine cu dintii in continuare.

Sper sa pierdem etapa urmatoare si astfel putem sa scapam de Galca. Doar clauza aia cu primul loc il mai tine in viata.
Orice s-ar spune ca il sapa jucatorii, dar pentru tur ce scuza are? Supercupa, grupele CL si primavara europeana... ca sa nu mai spun ca e slab si il iau toti peste picior, de la nea Puiu pana la rivalii din campionat. O sa ne amintim doar de umilinta cu ludogoret si de el cu fata aia de pocait prost pe care il iei la palme si indura in tacere. Slab, fara coloana vertebrala, fara onoare!
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

phife
21st April 2015, 22:23
nu tine cu dintii. daca are contractul care e speculat e clar , cineva e gata sa dea din sperantele pentru ucl pentru 500 000 €

Sevilla86
25th April 2015, 21:18
Pana mea... ASA a fost pe primul lot timp de 40 de minute... de ce nu l-a dat afara pe Galca in pauza dintre meciuri?
Daca doar clauza aia il impiedica, acum avea posibilitatea sa scape de el.

Nu stim cum este formulata clauza, poate totusi nu putea fi activata pana nu se termina intreaga etapa...
__________________

Gigel Talibanu despre echipele craiovei:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Tg Mures, Astra, Petrolul clone mult mai jegoase decat asta de la Craiova.

Stifi Jamaicanu
25th April 2015, 22:05
Gâlcă e ultima persoană de la fcsb care ar trebui să fie numită zdreanță :))

delaoltenia
29th April 2015, 23:31
Steaua - Tg Mures 0-1

Mai continuam cu galca la Steaua ?

Sevilla86
29th April 2015, 23:45
De la 13 puncte avans, am ajuns la doua puncte in urma.
Trebuie sa recunoastem ca a stabilit si Galca niste recorduri in Liga 1.
__________________

Gigel Talibanu despre echipele craiovei:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Tg Mures, Astra, Petrolul clone mult mai jegoase decat asta de la Craiova.

delaoltenia
29th April 2015, 23:53
Bun baiat, o sa ne amintim de el pan' la adanci batraneti . Inca nu am vazut declaratiile date de sluga argaseala, va spune ca am jucat senzational dar am fost furati ca in codru . Era un rezultat previzibil Sevilla, acum la final pot spune chiar meritat .

Sevilla86
3rd May 2015, 21:51
Dolce Sport a aflat ca antrenorul Stelei a fost avertizat inaintea meciului cu Dinamo ca, in cazul unui esec, va fi suta la suta dat afara.

In locul sau va fi numit Laurentiu Reghecampf, chiar daca titlul va fi ca si pierdut.

http://www.dolce-sport.ro/fotbal/fotbal-intern/exclusiv-daca-pierde-si-cu-dinamo-galca-va-fi-demis-si-inlocuit-cu-reghecampf-49336/

De ce asa tarziu? :headbang:
__________________

Gigel Talibanu despre echipele craiovei:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Tg Mures, Astra, Petrolul clone mult mai jegoase decat asta de la Craiova.

Novac
3rd May 2015, 21:54
Spune te rog si procentele pentru egal si victorie.

Rupe-i Galma!

delaoltenia
3rd May 2015, 23:56
ne-a rupt . :drak:

delaparis
25th May 2015, 22:37
Becali ofera noi detalii (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/becali-ofera-noi-detalii-despre-venirea-lui-radoi-ca-antrenor-tandem-cu-galca-nid-113989/)

Sevilla86
25th May 2015, 22:56
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/becali-necenzurat-s-autopropus-dan-petrescu-steaua-vrut-reghe-revina-banca-peste-galca-stiti-mi-zis-nici-spun-ma-cert-radoi-milionul-euro-l-miscat-latifundiar-14333663

Parise, da si tu link-uri de pe site-uri adevarate, nu parodia asta de ols.

Sa-mi bag picioarele... asta chiar ia in considerare sa ramana Galma...
Sa speram ca vine Radoi. Orice mai bine decat galma. Si mai bine ar fi Oli sau Reghe.

Iar Bourceanu, sa se duca si el.
__________________

Gigel Talibanu despre echipele craiovei:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Tg Mures, Astra, Petrolul clone mult mai jegoase decat asta de la Craiova.

delaoltenia
28th May 2015, 09:16
Ciobanul antrenor a revenit dupa o bine meritata "pauza" la mai vechile obiceiuri . Face si desface, numeste antrenori cand mai sunt doua etape . Concluzia, manca kkt cu polonicu . FMM de cretin . :mda:

Novac
28th May 2015, 13:46
Nu era problema de daca ci doar cand revine la vechiele obiceiuri. si nu vorbim aici despre obisnuinta ci de viciu ... taranul grandoman trebuie sa se vada pe sticla.


FMM de branzar, de ce nu l-ai luat pe Dan Petrescu???

delaoltenia
28th May 2015, 14:54
Bre, chiar ai impresia ca Dan s-a cerut sa vina la Steaua . Moca si de dragul ciobanului ? :D

delaoltenia
28th May 2015, 15:27
App, am fost de la bun inceput impotriva numirii lui Galca la Steaua, la fel si acum . Sper sa plece, langa Radoi va avea parte de inca un sezon de umilinte .