PDA

View Full Version : Etapa 15: Steaua Bucuresti - F.C. Brasov 2-0



Hingherul
8th November 2014, 18:20
sâmbătă 22.11.2014
20:30 Look TV

delaoltenia
12th November 2014, 19:50
-----------> 26 /hello/hello

Capitanu.Burcea
16th November 2014, 12:48
Va rugam ca la meciurile Stelei sa treceti si brigada de albitri, daca echipa oaspete odihneste jucatori pt etapele viitoare, daca gigi motiveaza sa joace corect si adversarii campioanei, nu doar ai altor echipe :D etc. Altfel, suporterii stelisti ar fi pusi in situatia ingrata de a suporta supliciul primului meci serios din acest campionat :D

Pronostic: marcheaza Brasovul @ 1.85 :D

Leo
17th November 2014, 14:07
Egal.

cataa.
21st November 2014, 15:05
1.

delaoltenia
22nd November 2014, 11:03
STEAUA BUCURESTI: Arlauskis, Papp, Szukala, Varela, L. Filip, Prepelita, Sanmartean, Ad. Popa, Chipciu, Tanase, Keseru
Antrenor: Constantin Galca

FC Brasov: Marinescu, Vagner, Ricardo Machado, Leko, Serginho, Bruno Madeira, Diogo Santos, Constantinescu, St. Grigorie, Aganovici, L. Ganea
Antrenor: Adrian Szabo


Liga 1 - Etapa 15
Data: 22.11.2014
Ora: 20:30
Live: Look TV
Stadion: "Steaua"
Oras: Bucuresti

delaoltenia
22nd November 2014, 11:28
Alexandru Chipciu: "Este trist că meciul se va juca fără spectatori, dar noi suntem obișnuiți în ultima vreme cu acest lucru, așa că îi atenționez pe brașoveni să nu creadă că au un avantaj. Revenind la meci, noi suntem favoriți pentru că de câțiva ani avem un parcurs foarte bun în campionat și rar ne încurcăm. Brașovul are o echipa bună, mai ales în deplasare, am văzut meciul lor cu CFR Cluj când le-am ținut pumnii".

Adrian Szabo: "Avem șansa noastră, trebuie să credem în ea, să jucăm și să obținem maximum din meciul cu Steaua. Știm că vom întâlni un adversar puternic, o echipă foarte bună a campionatului, care are în lot jucători extrem de valoros și un antrenor pe care eu personal îl apreciez. Vom încerca să obținem un rezultat favorabil, chiar dacă suntem conștienți că ne va fi greu. Poate fi un avantaj pentru noi faptul că nu va exista presiune publicului, întrucât se va juca fără spectatori. Trebuie să fim isteți și atenți pentru a-i bloca pe steliști. Sunt acolo fotbaliști de mare valoare care nu te iartă. Cred că va conta și faptul că Steaua are săptămâna viitoare un meci decisiv cu Aalborg în Europa League, astfel că este greu de intuit echipa pe care o vor alinia. Totuși, Steaua are un lot valoros, astfel că Gâlcă are de unde alege. Forma lui Keserü este îmbucurătoare pentru Steaua și pentru echipa națională și este clar că noi trebuie să ne luăm măsuri. Totuși, nu doar Keserü este periculos, ci și ceilalți jucători".

zaplayer
22nd November 2014, 20:31
se pare ca acest comentator nu vede bine sau nu citeste bine pana la urma papp ii central pe cand ii dreapta iar luchin stanga iar el joaca central...interesanta tactica.

relansat
22nd November 2014, 20:58
inca un meci superb, al treilea pe ziua de azi.

zaplayer
22nd November 2014, 21:18
nu stiu ce zici tu de superb dar parca ar fi un amical.

Novac
22nd November 2014, 21:23
superb meciul!

zaplayer
22nd November 2014, 21:29
Asa de superb este meciul incat si spectatorii au facut val de valea la meci.Iar ultrasii stau pe post de dig nu cumva sa se izbeasca valurile de tsunami pe teren si sa inunde meciul cu fotbal de calitate.

zaplayer
22nd November 2014, 21:34
No comment la golul luat. Cascadorii rasului.

Hingherul
22nd November 2014, 21:37
Asa de superb este meciul incat si spectatorii au facut val de valea la meci.Iar ultrasii stau pe post de dig nu cumva sa se izbeasca valurile de tsunami pe teren si sa inunde meciul cu fotbal de calitate.

tu nu prea "nem tudom", este?
cum se zice in maghiara "meci fara suporteri"?

relansat
22nd November 2014, 21:42
hingherul, recent ajuns de la chiolhanurile lui iohannis :)) ai cetit cartea? baga un rezumat :))

phife
22nd November 2014, 21:44
Asa de superb este meciul incat si spectatorii au facut val de valea la meci.Iar ultrasii stau pe post de dig nu cumva sa se izbeasca valurile de tsunami pe teren si sa inunde meciul cu fotbal de calitate.

mi-e mila de tine :(

Hingherul
22nd November 2014, 21:50
hingherul, recent ajuns de la chiolhanurile lui iohannis :)) ai cetit cartea? baga un rezumat :))

chiolhanuri pe dracu.... iar m-a tarat asta a mea prin mall-uri doua zile la rand :(
abia acum incerc sa imi revin

relansat
22nd November 2014, 21:51
asa e in capitalism, boss. daca nu vrei cu ponta, eu ce sa iti fac? :D

Hingherul
22nd November 2014, 21:52
ai dreptate. prea multa democratile se urca la cap femeilor :D

zaplayer
22nd November 2014, 21:55
tu nu prea "nem tudom", este?
cum se zice in maghiara "meci fara suporteri"?

Am incercat sa arat cultura stelista, imi pare rau daca am parut prea obiectiv. Pentru asta imi cer scuze.Nu as dori sa am polemici cu un asa fenomen si o cultura atat de vasta.

Hingherul
22nd November 2014, 21:57
in continuare "nem tudom".... in ce limba sa iti spun ca suporterii sunt interzisi la meciul asta?

Novac
22nd November 2014, 22:02
chiolhanuri pe dracu.... iar m-a tarat asta a mea prin mall-uri doua zile la rand :(
abia acum incerc sa imi revin

Maine sa nu te mai scoli din pat in ideea ca te doare mana aia de care te-a dus dupa care luni mergi la RMN, dai nitica spaga sa-ti dea poza vreunui diform ... si gata :) scapi:))

zaplayer
22nd November 2014, 22:04
Dar de ce sunt interzisi? Au indraznit cei de la comisie sa suspende? Oricum un jucator al stelei a spus ca meciurile de acasa sunt fara suporteri oricum. Deci un incult te-a facut o nulitate (asta daca mergi la meciurile de acasa).

phife
22nd November 2014, 22:06
e bolnav saracu :(

Hingherul
22nd November 2014, 22:06
2-0, ce pana mea :D

zaplayer, iti dedic golul asta! sanatate multa :))

Hingherul
22nd November 2014, 22:08
Maine sa nu te mai scoli din pat in ideea ca te doare mana aia de care te-a dus dupa care luni mergi la RMN, dai nitica spaga sa-ti dea poza vreunui diform ... si gata :) scapi:))

nu merge nimic de genul. imi cunoaste toate trucurile :(

date dracu stelistele astea. trebuia sa iau o dinamovista :D

zaplayer
22nd November 2014, 22:12
Da acesta este un meci de toata frumusetea. Intradevar in acest meci jucatorii s-au dat la o parte ca sa reuseasca fenomenul si cultura miticilor sa dea gol. Frumos meci. Sunt bolnav de fotbal de calitate. Nu este de mirare ca sunt in ultimii ani sanatos tun.


@reivan is sanatos tun.Ce mai zici obsedatule? Ai mai gasit inca o obsesie?Hai omul poate avea mai multe obsesii nu numai una. Omul "normal" ma refer.

phife
22nd November 2014, 22:14
cu sarmana limba romana ce ai ma? :(
saracu ba, e grav.

zaplayer
22nd November 2014, 22:19
Locuiesc in Germania de cativa ani buni. Din pacate a trebuit cumva sa ma desprind de aceasta limba si m-am reapucat de limba materna. Totusi daca imi poti demonstra ca nu am scris corect sunt deschis la critici. Dar sa critici fara dovada demonstraza lipsa ta de caracter si incultura.

phife
22nd November 2014, 22:21
se lauda la mine ca sta in Germania :(
nu ai coerenta man :(

zaplayer
22nd November 2014, 22:29
se lauda la mine ca sta in Germania :(
nu ai coerenta man :(


La cate banuri si suspendari ai luat presupun ca esti scurt la minte.

Bobi Cearton
22nd November 2014, 22:31
Locuiesc in Germania de cativa ani buni. Din pacate a trebuit cumva sa ma desprind de aceasta limba si m-am reapucat de limba materna. Totusi daca imi poti demonstra ca nu am scris corect sunt deschis la critici. Dar sa critici fara dovada demonstraza lipsa ta de caracter si incultura.

Si l-ai mai votat si pe Iohanis ca sa le faci pe plac lui alde Reivan si Hingherul...Acum ai recunostinta:ok::D

Novac
22nd November 2014, 22:33
Asa Bobi, starpeste-i pe unde-i prinzi ... mama lor de apatrizi :))

Bobi Cearton
22nd November 2014, 22:38
Asa Bobi, starpeste-i pe unde-i prinzi ... mama lor de apatrizi :))

Incerc sa-l apar de voi, ati tabarat pe el.
Poate castig 1 votant pt 2016.:D

Novac
22nd November 2014, 22:42
Eheeei, eu l-am lasat de saptamana trecuta ... am avut senzatia intr-o seara ca plange si gata :))

phife
22nd November 2014, 23:05
La cate banuri si suspendari ai luat presupun ca esti scurt la minte.

termina ma cu jignirile astea ca plang.. :(
uite ca am inceput deja

Leo
22nd November 2014, 23:26
Mai usor cu jignirile.

SwedishMafia
22nd November 2014, 23:41
Iorgulescu la ce naiba nu decerneaza titlul Stelei ? :D