PDA

View Full Version : Etapa 14: FC Botosani - CFR Cluj 0-1



delaparis
1st November 2014, 23:57
sambata, 8 noiembrie
FC Botosani - CFR Cluj
18:00 Look TV

sak
2nd November 2014, 14:13
Daca nici pe astia...... 2 solist(i).

delaoltenia
4th November 2014, 09:51
1.

Leo
5th November 2014, 13:34
Egal.

Ess
6th November 2014, 09:47
3-0 la masa verde, prin neprezentare.
elore!

cataa.
6th November 2014, 11:52
1.

sak
6th November 2014, 12:11
1 pe dracu. Ne dau moldovenii-n dinți ca la coasă! Suntem în grevă!:))

Sevilla86
6th November 2014, 13:24
1 pe dracu. Ne dau moldovenii-n dinți ca la coasă! Suntem în grevă!:))

Jucati in deplasare......... 1 inseamna ca bat moldovenii.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

TZEFERU
6th November 2014, 21:32
A aparut indexul de prosperitate .....Legatum Institute Prosperity Index 2014.

Romania e pe locul 60. In 2009 era pe 48. Se coreleaza destul de bine si cu fotbalul intern care devine de tip "ciurli-burli" tot mai mult.
Acum pe 48 e Bulgaria :-) for "your convenience".

Dar este o solutie...sa faca Steaua 12 echipe Steaua1 pana la Steaua 12.
Steaua 1 merge in Ch.L daca trece de tururile preliminare si isi intretine echipele. Restul echipelor pot fi de tip....FC Ciurila Tior-Tiur unde jucatorii vor putea juca pentru 3 mese pe zi.

Am impresia tot mai mult ca se apropie momentul cand se apasa butonul reset pentru multe echipe.

Sevilla86
6th November 2014, 21:44
La CFR care-i problema? Nu aveti fani? Nu ati mers de trei ori in grupele CL? Nu ati castigat trei titluri?
Din toate astea se fac bani, bani multi.

Problema e ca s-a plictisit Paszkany... de bani nu ar trebui sa va plangeti.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Novac
6th November 2014, 22:03
Nu s-a plictisit mai dar ei sunt romani imbogatiti in ultimii 10-15 ani, nu's "retrocedati" deci nu este bine sa se mai afiseze cu averile. A dosit unguru banutul la fel cum au facut si restul ... te vedeam pe topicul cu "saracirea" lui becali, ca din 200 mil nu mai are decat 40 ... plm, banul e la pusculita in conturi din Cipru ... ca nu stii cand te confisca ANAFul.

PS. Mazare a declarat astazi ca's vremuri tulburi, stii cu cine te culci dar nu cu cine te trezesti :D

ps2. Chelosul asta De Paskany se plimba cu Ferrari(uri) prin Cj ... acuma cred ca-i mai lin cu expunerea :D

TZEFERU
6th November 2014, 22:05
Nu uita ca CFR a cheltuit foarte multi bani pentru stadion inainte de participare si daca tragi linie nu ajungi nici la 0.
Nu este economie pentru a sustine echipe si cei care au bani se mai si retrag (vezi Urziceni, Vaslui).
Pe de o parte nu sant firme sa sustina echipe si pe de alta parte oameni care sa castige bani sa cheltuie pentru fotbal. Din marketing nu poti vinde tricouri la nesfarsit la oameni care castiga 800-1000 lei/luna.
Nu poti sa te astepti sa faci performanta doar din banii veniti din Ch.League. Trebuie sa existe solutii si pentru echipele care nu reusesc sa participle an de an.
Exista un recul si nu imi dau seama cum se va trece peste asta, nu vorbesc doar de CFR alte echipe o duc rau de mai demult.
Poate solutia va veni de la sine si jucatorii straini vor pleca si cei romani le vor lua locul pentru mult mai putin.

Tot ce a vrut Arpi e sa poata face profit sa sustina echipa, dar nu se poate fara sa poti produce in plus ca jucatorii vor si cer si tre sa poti acoperi gaurile. Oricum altii au iesit deja incet incet vor iesi mai multi....si se va ajunge la fotbalul de tip 3 mese pe zi.

Duba
7th November 2014, 12:26
Botsenii au prima sansa, mai ales ca cfr-istii sunt morti de foame.:D 1

sak
7th November 2014, 15:39
E plin de cunoscători pe-aici, gen novac, duba....
Amărâților, Arpică se plimbă cu ce vrea el prin Bucale, nu mai stă în Cluj-Napoca de mult!!!
Banii nu i-a dosit el, ci i-a recuperat cel ce i-a dat împrumut când echipa a intrat în prima ligă. Ăla e un unchi al fostei soții, și după divorț ăla a cerut banii înapoi....
N-au bani ceferiștii, așa-i, dar să vezi cu ce mașini se dau prin oraș!!!! Salariul unui stelist pe doi ani! Parol!!

Leul Oltean
7th November 2014, 15:51
Mama, ce tari sunt cheferistii ... se dau cu masina prin oras ! :D

Sevilla86
7th November 2014, 15:52
Pai au fost fraieri, si-au irosit banii din ultimii ani pe masini scumpe si acum nu au cu ce sa-si plateasca chiria :D
"Salariul unui stelist pe doi ani" - care stelist mai exact? Sunt diferente mari intre jucatori, asa ca-i o afirmatie cu marja mare.

Astia ameninta ca nu se prezinta la meciuri daca nu sunt platiti si ursu' imi spune ca au masini scumpe :D
Si eu pot sa-mi iau masina scumpa. Vand apartamentul si iau cel mult 70.000 euro pe el... dar dupa aia s-ar putea sa mor de foame.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

sak
7th November 2014, 16:03
E treaba lor, și așa-i cu fotbaliștii de la noi. Își iau toți mașini scumpe, apoi plâng că n-au bani de mers la bar! E fix problema lor, nu mă pasionează subietul.
Ia-ți mașină Sevilla, merită! E cea mai bună investiție! Casă? Bleah, e perimat!

Sevilla86
7th November 2014, 16:10
N-au bani ceferiștii, așa-i, dar să vezi cu ce mașini se dau prin oraș!!!! Salariul unui stelist pe doi ani! Parol!!


Își iau toți mașini scumpe, apoi plâng că n-au bani de mers la bar! E fix problema lor, nu mă pasionează subietul.

Vad ca avem probleme cu intelegerea conceptului de cauzalitate...
Deschid subiectul pe marginea masinilor jucatorilor dupa care spun ca nu ma intereseaza subiectul in cauza...
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

sak
7th November 2014, 16:19
Nu, subliniam că au ce mânca. Mi se rupe care ce mașină are! Dar atâta timp cât conduci mașini mai scumpe decât un apartament ai și ce mânca.
Și dacă nu-ți convine situația faci memoriu și pleci! Ce atâta scandal?

Ess
7th November 2014, 16:23
tuali istenem ce discutii pe-aici. :D

sak
8th November 2014, 10:56
Cica Iuliu Muresan si-a dat demisia din functia de presedinte. E clara treaba, ori e gata distractia in Gruia ori cei ce vor sa preia fraiele echipei nu-l vor. Eu merg pe a doua varianta, desi e f plauzibila si prima.

Leul Oltean
8th November 2014, 11:52
As paria pe victoria romanilor, cota e foarte buna.

sak
8th November 2014, 14:34
Ai vrut sa scrii "a moldovenilor", dar cum esti cam biiiip, ai ratat....
Ia spune, cand poti, ca amu nu poti, ai muscat din praz?

Hingherul
8th November 2014, 18:39
gol astia cu gulashul in nas! sa vezi ca iar se bat la campionat acum... :D

m8k
8th November 2014, 19:55
Victorieeeee! Sa traiasca saracia!:))

Ess
8th November 2014, 20:06
Cica Iuliu Muresan si-a dat demisia din functia de presedinte. E clara treaba, ori e gata distractia in Gruia ori cei ce vor sa preia fraiele echipei nu-l vor. Eu merg pe a doua varianta, desi e f plauzibila si prima.

deocamdata nu pleaca nici iulia, nu vine nici un nou inv.

ot: meci bun facut de tinerii de la 2!

sak
8th November 2014, 20:22
Au jucat juniorii?:))

Ess
8th November 2014, 20:25
Au jucat juniorii?:))

nush daca juniorii, da' de juma din ei, n-am mai auzit.:)
ii unu veres, de 18 ani ce a intrat in repr a 2-a de la cfr2.

btw: la un moment dat s-a desfiintat 2-ul, amu este iara?

m8k
8th November 2014, 20:26
... si-a cam batut sula miriuta cu acesti copii de acest meci!:rosu:
Tade si Muniru jucatori care au refuzat deplasarea trebuie trimisi in parc sa cerseasca bani de o panie!:ok:

Ess
8th November 2014, 20:35
... si-a cam batut sula miriuta cu acesti copii de acest meci!:rosu:
Tade si Muniru jucatori care au refuzat deplasarea trebuie trimisi in parc sa cerseasca bani de o panie!:ok:

nu-s io mare fan al lui miriutza, drept sa-ti spun, dar pune-te in situatia lui: ce dracu' sa faca?
plm...si sunda avea conditii mai bune, pe-atunci.

m8k
8th November 2014, 20:40
Putea sa il bage pe Florin Ștefăniță Costea (:))) in locul lui Veres, sau Chanturia de ce nu a jucat? A facut schimbari de-an sulea! I-a iesit, dar putea sa ne coste...

sak
10th November 2014, 10:06
Mie-mi place când văd că bagă și tineri. Pe-afară, prin fotbalul ce contează e plin de titulari ce au vârsta de 18-20 de ani! La noi la 25 esti speranță....