PDA

View Full Version : Coupe de la Ligue 2014/2015



delaparis
28th October 2014, 23:11
16'mi
Primele rezultate:

Bastia 3 - 1 AJ Auxerre
RC Lens 0 - 2 Créteil-Lusitanos
Nantes 4 - 0 Stade Lavallois
Montpellier Hérault 0 - 1 AC Ajaccio
Evian TG 1 - 2 FC Lorient

SwedishMafia
29th October 2014, 00:17
La ce buna competitia asta? Fiind o competitie in care se joaca un singur meci, surprizele pot aparea.Franta se poate trezi ca in EL va fi reprezentata de o echipa din ligue2 sau o echipa care termina dupa locul 10 in ligue1.

delaparis
29th October 2014, 00:20
La ce buna? La bani pt drepturile TV la liga. Atat.

SwedishMafia
29th October 2014, 00:23
Sa joace, insa castigatoarea sa nu evolueze in EL, ca afecteaza coeficientul frantei :D In plus, mai este si cupa frantei. :)

delaparis
29th October 2014, 00:30
Alti bani :yes:

SwedishMafia
29th October 2014, 00:31
de cand ai patron araboi, gandesti f economic... :))

delaparis
29th October 2014, 00:33
gandesc performanta :D

SwedishMafia
29th October 2014, 00:38
adevaru e ca pana sa vina araboii, erai obisnuit cu performanta la psg...2 titluri :)) real Madrid va invidia atatea titluri :D

delaparis
29th October 2014, 00:43
2 titluri in doar 15 ani de Ligue 1. Procent maxim :D

SwedishMafia
29th October 2014, 00:45
ligue 1 e din 1930 :D

delaparis
29th October 2014, 00:47
Vorbeam de participarea PSG :)

delaparis
29th October 2014, 01:40
Toulouse FC 1 - 3 Girondins de Bordeaux
SM Caen 4 - 3 Clermont Foot
Stade de Reims 2 - 3 Arles-Avignon

Deci pana acum 3 echipe din Ligue 1 eliminate :cool:

delaparis
30th October 2014, 00:56
Stade Rennais 2 - 1 Olympique de Marseille
OGC Nice 3 - 3 (2-3) Metz

Marseille si Nice out :)

delaparis
17th December 2014, 22:20
Am uitat sa postez meciurile de azi.

Min 19 scorurile sunt cam asa

Lille OSC 0 - 0 Girondins de Bordeaux
Stade Rennais 0 - 0 Créteil-Lusitanos
Olympique Lyonnais 0 - 0 Monaco
Arles-Avignon 0 - 1 En Avant Guingamp
AC Ajaccio 0 - 0 Paris Saint-Germain

Johnny D
17th December 2014, 22:32
Ce echipa de paraziti Pe Se Jale asta, dupa ce o bate nimeni in campionat, acuma conduce si Ajaccio cu 1-0!:))

delaparis
17th December 2014, 22:53
Da, la pauza 1-0 pt Ajjaccio, echipa de pe locul 12 se pare in ligue 2.
Nimeni nu prea intelege ce se intampla cu PSG in acest moment dar toata umea a inteles ca daca Ajaccio castiga azi Blanc e mazilit in 24 ore.

delaparis
17th December 2014, 23:56
rezultate:
Stade Rennais 1 - 0 Créteil-Lusitanos
Arles-Avignon 0 - 2 En Avant Guingamp
AC Ajaccio 1 - 3 Paris Saint-Germain
FC Lorient 0 - 1 AS Saint-Etienne

Prelungiri la Lille si Lyon

delaparis
18th December 2014, 01:17
Sferturi 14-15 ianuarie 2015:

Bastia - Rennes
Monaco - Guingamp
Lille - Nantes
Saint-Etienne - PSG

Johnny D
18th December 2014, 09:57
Nimeni nu prea intelege ce se intampla cu PSG in acest moment
Numa prostii nu inteleg, se vede de la o posta ca-s 2 lucruri de bai:
1. Daca Ibrahimovic nu merge, nimic nu merge.
2. Cavani e praf cand echipa are nevoie de goluri, el e bun doar cand echipa conduce sau scoru e egal pe debut de meciuri.
Cel mai infect tip de atacant posibil, te induce in eroare cu jocuri bune cand meciul e oricum castigat, cand e greu de tot, e muci de tot!

De-asta-mi place asa de mult de Giroud, omul ala joaca la fel indiferent de scor, e praf, e bun, e genial, e lamentabil, cert e ca nu conteaza scorul; din acest punct de vedere e peste Van Persie care de multe ori e praf cand ai nevoie de el, pe cand Giroud depinde pur si simplu de moment, tabela e irelevanta pentru el si mereu te poti astepta sa te salveze!;)

delaparis
13th January 2015, 19:33
Azi avem Saint-Etienne - PSG si in caz de eliminare presa afirma ca Blanc va fi mazilit.

delaparis
13th January 2015, 23:41
PSG conduce cu 1-0 in min 72 si meciul e intrerupt momentan. Suporterii verzi arunca cu tot felul de prostii pe teren deoarece nu au vazut ca golul lui Ibra a fost perfect valabil.

Intre timp Bastia a castigat acasa contra Rennes cu 3-1

delaparis
14th January 2015, 00:07
PSG in semi, scor final 1-0

Johnny D
14th January 2015, 08:07
Si asta fu cu scandal, au vrut sa plece la cabine ca s-au simtit furati!?
Se pare ca toti vor sa scoata ceva cu voi, daca nu reusesc inseamna ca sunt furati de arbitru!:))


PS: Sa nu crezi ca-mi place sa ma uit la voi, aveam pe un bilet PSG se califica cota 1.65 mi s-a parut prea mare, ca altfel... in veci!:))

delaparis
14th January 2015, 22:10
Nu mai rade ca e drama mare la PSG in aceasta perioada. Exemplu Blanc care e in pericol sa fie mazilit deci sa incaseze 6 milioane de euro imediat fara sa mai poata antrena echipa :o: :))
Ca el sunt mai multi jucatori printre care si Cavani care e in pericol sa incaseze 15 milioane si sa fie liber de contract. :)

Si acum serios ca tot intereseaza lumea, Monaco a castigat mai devreme cu 2-0 contra Guingamp iar acum se joaca Lille - Nantes, ultimul sfert de finala. Lille conduce cu 1-0 in min 10

delaparis
15th January 2015, 00:15
Lille castiga cu 2-0
Urmeaza tragerea la sorti

delaparis
15th January 2015, 00:33
Semifinale 3 si 4 februarie 2015

Lille - PSG
Monaco - Bastia

Johnny D
15th January 2015, 08:04
Finala: PSG - Monaco, verdict necunoscut, probabil tot jelistii vor lua trofeul ca si consolare pt surclasarea Lyonului din campionat!:D

delaparis
3rd February 2015, 21:20
Azi avem prima semifinala Lille - PSG

Lille :
Enyeama - Corchia, Basa, Kjaer, Sidibé - Mavuba, Gueye, Balmont - Traoré, Origi, Kumbemba

PSG :
Douchez - Marquinhos, T Silva, D. Luiz, Maxwell - Motta, Matuidi, Verratti - Cavani, Ibrahimovic, Lucas

delaparis
3rd February 2015, 22:29
Ce gol Maxwell :o:/hello/hello/hello

delaparis
4th February 2015, 00:10
Lille - PSG 0-1 /hello/hello/hello

Si acum sa trec la moderat datorie :drak:

Johnny D
4th February 2015, 12:21
Ui la el ca avu emotii!:))

delaparis
4th February 2015, 14:13
Pai normal. In deplasare la Lille nu e usor :)

Johnny D
4th February 2015, 14:16
Eh nu, Pe Se Jale e echipa de meciuri tari, nu de alea mici, acolo-s problemele.
Mult mai greu cu Bastia si Evian decat cu Lille, St. Ettienne sau Marseille.

delaparis
4th February 2015, 21:35
PSG are dificultati cu orice echipa in perioada asta. Am mai spus, jocul lent si fara orizont e de vina.

Acum incepe a doua semifinala Monaco - Bastia

Monaco :
Stekelenburg, Fabinho, Carvalho, Wallace, Elderson, Moutinho, Silva, Toulalan, Berbatov, Germain, Martial.

Bastia:
Aréola, Diakité, Squillaci, Modesto, Marange, Gillet, Cahuzac, Boudebouz, Sio, Palmieri, Danic.

delaparis
4th February 2015, 23:53
0-0 la sfarsitul timpului regulamentar.
Dupa ce ca meciul asta nu intereseaza pe nimeni si plictiseste pe putinii care il urmaresc, mai avem si prelungiri :headbang:

delaparis
5th February 2015, 00:51
Bastia se califica in finala dupa penaltyuri /hello/hello/hello

Finala 11 aprilie
PSG - BASTIA

YoNuTzz
5th February 2015, 00:52
ce fail pe monaco...

ne-a privat de un derby in finala cupei ligii...

asa psg isi va pastra trofeul...

delaparis
5th February 2015, 00:59
La inceput de prelungiri, la 0-0, Jardim l-a scos pe Berbatov si a bagat pe Kurzawa, un fundas stanga :confused:
Oare ce a jucat portughezul aici?

delaparis
11th April 2015, 21:07
Incidente serioase la Paris cu cateva ore inainte de finala. Se pare ca suporterii celor doua echipe s-au provocat pe internet si au decis sa se intalneasca face to face. Cateva zeci de raniti spune presa ...

Lordul
11th April 2015, 22:50
Zlatan a rezolvat meciul pana la pauza ! Zlatan-Bastia 2-0 , corsicanii joaca in 10 dupa eliminarea lui Squillaci

delaparis
11th April 2015, 22:57
Arbitrul a stricat meciul in min 19 cand a dat penalty si rosu. Dar nu e vina lui ci a regulii tampite cu dubla pedeapsa care pt mine mai mult strica decat previne. Se vrea spectacol deci disuadare de antijoc dar exemplu de asta seara este cat se poate de clar. Penalty a fost la limita deoarece mai mult Lavezzi intra in Squillaci iar fundasul corsican era in pozitie de ultim aparator. Total aiurea dar arbitrul e obligat sa aplice regulamentul. :nope:

Ma rog, sper sa nu fie accidentati la PSG deoarece vine meciul cu Barcelona :cool:

delaparis
12th April 2015, 00:17
Scor final PSG - Bastia 4-0 :yes:

Cavani 90’, 80’
Ibrahimovic 41’, 21’


PSG a castigat primul titlu sezonul asta. Mai raman trei in joc :cool:

YoNuTzz
12th April 2015, 01:18
delaparis, eu cand iti ziceam ca psg va lua macar ambele cupe, tu imi ziceai ca pierd tot...

sa fim seriosi :))

probabil va fi chiar tripleta -> campionat, cupa ligii, cupa frantei...istoric...

delaparis
12th April 2015, 02:13
Ok.
Crezi ca ma intereseaza Cupa Ligii sau Cupa "Frantei de kko" vorba lui Zlatan? :)
Da, e bine ca PSG castiga titluri pe care le-a castigat deja inca de cand aveam eu 18 ani :D dar parca tare doresc ceva mai important ...

YoNuTzz
12th April 2015, 02:56
in opinia mea orice trofeu e important, si evident mai bine decat nimic...

messi19
12th April 2015, 07:28
delaparis, eu cand iti ziceam ca psg va lua macar ambele cupe, tu imi ziceai ca pierd tot...

sa fim seriosi :))

probabil va fi chiar tripleta -> campionat, cupa ligii, cupa frantei...istoric...

tu chiar l-ai crezut pe delaparis, cand a zis chestiile alea??
se da si el in spectacol, ca vai doamne ce greu e pt PSG.
in CL probabil o sa fie eliminati. in campionat are OL o sansa. dar, avand in vedere ca PSG is cam impinsi de la spate, in momentele grele, probabil o sa ia titlul. iar cupele, una s-a dus, a doua e ca si luata. si, stie si el asta. dar daca tot poate sa se planga, de cat e de grea viata de arab, de ce sa nu o faca??

delaparis
12th April 2015, 22:34
Da, e dificil pt PSG sezonul asta, mult mai dificil decat sezonul trecut.
Pt inceput "mondialistii" italieni si brazilieni au revenit la club deprimati dupa rezultate la CM dezamagitoare. Din start Ibra s-a accidentat si a lipsit doua luni aproape si i-a trebuit inca doua ca sa revina la forma maxima. Am avut grupa dificila in CL cu Barcelona. Parcursul in cupele Frantei si Ligii a fost si el dificil cu adversari de ligue 1 in fiecare tur. Optimi in CL cu o favorita a competitei etc ...
Si cu toate astea PSG este calificata in toate competitiile in care participa. Una a si castigat-o :ok: