PDA

View Full Version : Iordanescu si Moldovan, tandem pentru Nationala !



delaoltenia
24th October 2014, 23:09
La orele 23 trecute fix Romania TV anunta tandemul la nationala Romaniei .
Daca doriti sa comentati .

Cristy RVD
24th October 2014, 23:11
as comenta eu, dar esti in urma cu stirile :D

Novac
24th October 2014, 23:15
Nu-i bre in urma ca alea erau de pe "surse" ... asa scria pe mediafax.

Cristy RVD
24th October 2014, 23:16
pai s-a schimbat modificarea.

n-auzi ca vine neamtul?

delaparis
24th October 2014, 23:22
Bai ce se mai scrie in presa si apoi se anuleaza :groggy:

Eu voi fi urmatorul selectioner :D

Novac
24th October 2014, 23:22
:))
parca avem noi ceva de castigat ca-i unu' sau altu'


Bai ce se mai scrie in presa si apoi se anuleaza

N'are ambitie Relansatu daca nu baga o stire pe prima pagina (pana maine cand are labaru ala conferinta) cu:

"Doru Isac, absolvent de licenta Pro, antrenor de perspectiva, .... "

delaoltenia
24th October 2014, 23:23
deci, nu intereseaza stirea cu tandemul pentru nationala
ce ziceti atunci de ieftinirea carburantilor cu 4 banuti, incepand cu orele 24 fix ? ;)

rrrupe-i ponta ! :D

TheIceMan
24th October 2014, 23:37
ce ziceti atunci de ieftinirea carburantilor cu 4 banuti, incepand cu orele 24 fix ? ;)

rrrupe-i ponta ! :DSauditi-s "de vina" :D

delaoltenia
24th October 2014, 23:42
ce-s astia, aditivi ? :D

TheIceMan
24th October 2014, 23:45
ce-s astia, aditivi ? :D

aditivi ai imperiului american.

Novac
24th October 2014, 23:47
Ba rusii ca le-a trebuit Crimeea ...

ba, in continuarea programului, americanii+ iuopenii ca au bagat sanctiuni,

si in continuare sauditii ca vand barilul (aia este unitate de masura pt materia prima) cu 30% mai lesne,

ba ****ponta ca la 30% ieftinire, aplicand o acciza gigantica, ajungem sa platim tot 1,5 euro per litru de benzina.

delaoltenia
24th October 2014, 23:51
ce atata vaicareala, ne facura autostrazi
te duci ca vantu acum de la Deva pan' la Sibiu :D

TheIceMan
24th October 2014, 23:55
ce atata vaicareala, ne facura autostrazi
te duci ca vantu acum de la Deva pan' la Sibiu[ :D
Da' subtil mai esti in campania asta de toamna :))

delaoltenia
24th October 2014, 23:57
stai asa, ca nu-ti spusei de autobanda Craiova-Pitesti, frumusete de lucrare . :D

app, aci exagerai, meri pe autobanda undeva dincolo de Vintu de Jos, cobori fain frumos pe europeanul ala aglomerat si faci 2 ore pan la Cluj...nu-i de ici de colo . :D

Novac
24th October 2014, 23:57
Nu mai merge deloc Vantu ... sta cumintel la pusculita.

Craiova - Pitesti acum se inaugureaza... in 2035

delaparis
25th October 2014, 00:02
Craiova - Pitesti acum se inaugureaza... in 2035

Si atunci sunt sigur ca Mircea Lucescu va fi liber de contract :)

TheIceMan
25th October 2014, 00:03
stai asa, ca nu-ti spusei de autobanda Craiova-Pitesti, frumusete de lucrare . :Dautobanda??? adica cu o singura banda? :) asta facuta la insistentele FoMoCo sau dupa viziunea lui Sova?

delaoltenia
25th October 2014, 00:03
bre Novace, Vintzu, dincolo de Sebes .

Novac
25th October 2014, 00:09
Aham , m-am lamurit ca ziceai colosa, Vintu de Jos

Oricum, francezu este singurul ontopic de pe aici :D 2035

PS. Este ca nu ti-a trimis labaru ala micu PM-ul scandalos? ca-i clar ca n'are pic de habar :cool: :))

delaoltenia
25th October 2014, 00:12
spune mai intai cine-i labaru mic, n-am intrat de o saptamana si mai bine si am pierdut firul discutiilor . :D

TheIceMan
25th October 2014, 00:14
Luat actual thread, "merge" pe auto cu threadul http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=517520

Facut alt thread cu subiectul Iordanescu, Dario nu bagat povesti cu benzinari....

Novac
25th October 2014, 00:16
PSul era pentru dlp.

Ieri a fost conflictul rozzelor ca sevilla (nu) i-a trimis un mesaj de dragoste lui paulica labarica ... ceva cu mortaciuni ... naspa. DPL a citit mesajul (ne)trimis de Sevillos si ca urmare i-a dat astuia ban pe (ne)meritatelea :D

delaoltenia
25th October 2014, 00:28
ps. acu' intelesei bre :))

Man, asta-i farmecul forumului onlinesport, offtopicul permis de moderatorii si sm acestei comunitati . Spune sincer, respiri atata libertate in alta parte ? ;)

TheIceMan
25th October 2014, 00:31
in alta parte zici? numa' la Paris :)

delaoltenia
25th October 2014, 00:31
app, ar fi o mare problema daca maine deschidem un thread cu un alt subiect legat de un alt viitor antrenor al nationalei ?

Novac
25th October 2014, 00:34
In caz ca nu apare Leo si-l inchide si p'asta .. ca ea asa face cand nu intelege (lucru care nu se intampla foarte rar)

Sa speram ca maine este conferinta de presa de la Burlica citire .. stim unde se duc banii si pe cine felicitam (injuram). El asa a zis ca la sfarsitul saptamanii anunta.

TheIceMan
25th October 2014, 00:35
app, ar fi o mare problema daca maine deschidem un thread cu un alt subiect legat de un alt viitor antrenor al nationalei ?

nu, deloc, este ceva foarte firesc

delaoltenia
25th October 2014, 00:41
Burlica asta este cam afon, sa nu zic putin tamp, l-am urmarit cu atentie la unele conferinte de presa si am ajuns la concluzia ca este paralel din toate punctele de vedere cu tot ce inseamna fotbal . Cat de mafiot era Nasu, a dovedit insa ca avea un cuvant greu de spus.

Novac
25th October 2014, 00:44
Dario, vezi ca HeiHei Pandurii si-au deschis ieri magazin oficial de cani/ fulare/ alte gablonturi albalbastre. Nu stiu daca au sectiune pe forum si nici daca-ti foloseste la ceva informatia dar na!, am scapat de ea :))

Hai nb.

Da, Burlanica este la fel de hot ca Sandu doar ca-i mai tanar ... la fel cum Ponta promite sa fie Iliescu2 asa si cu Sanducu asta micu

delaparis
25th October 2014, 00:45
PSul era pentru dlp.

Ieri a fost conflictul rozzelor ca sevilla (nu) i-a trimis un mesaj de dragoste lui paulica labarica ... ceva cu mortaciuni ... naspa. DPL a citit mesajul (ne)trimis de Sevillos si ca urmare i-a dat astuia ban pe (ne)meritatelea :D

Razi tu dar sa te vad SM pe aici si atunci ...:cool:

Novac
25th October 2014, 00:47
:)) nunu! sunt foarte bine asa cum sunt :D e culoarea mea preferata

delaoltenia
25th October 2014, 00:52
Dario, vezi ca HeiHei Pandurii si-au deschis ieri magazin oficial de cani/ fulare/ alte gablonturi albalbastre. Nu stiu daca au sectiune pe forum si nici daca-ti foloseste la ceva informatia dar na!, am scapat de ea :))

Hai nb.

Da, Burlanica este la fel de hot ca Sandu doar ca-i mai tanar ... la fel cum Ponta promite sa fie Iliescu2 asa si cu Sanducu asta micu

Stiu de la un amic pandurist, pe langa vesela pomenita de tine au mai scos la vanzare maculatura si alte rahaturi ce amintesc de marea aventura europeana de anul trecut . Nu ma intereseaza catusi de putin .

Noapte buna, bre Novac . :)

Bobi Cearton
25th October 2014, 12:30
Tata Puiu si Viorel au ajuns la ciolanel.

Istoric:
Iordanescu n-a antrenat in ultimii 8 ani
Vio - analist sportiv Dolce, antrenor Rapid (unde a facut voluntariat eroic, rapidistii trebuie sa-i faca statuie) si Nationala de juniori.

Concluzie:
Vio - om corect, demn, rezonabil.
Tata Puiu - milog batran fara minte.:D

Sevilla86
25th October 2014, 12:42
PSul era pentru dlp.

Ieri a fost conflictul rozzelor ca sevilla (nu) i-a trimis un mesaj de dragoste lui paulica labarica ... ceva cu mortaciuni ... naspa. DPL NU a citit mesajul (ne)trimis de Sevillos si ca urmare i-a dat astuia ban pe (ne)meritatelea :D

Fixed :)
In rest totul e (in)corect.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

delaoltenia
25th October 2014, 14:14
Bert van Marwijk, în vârstă de 62 de ani, este antrenorul pe care olandezii il anunta ca posibil inlocuitor al lui Victor Piturca la prima reprezentativa a tarii noastre (http://www.onlinesport.ro/fotbal/echipa-nationala/presa-olandeza-anunta-un-selectioner-surpriza-pentru-nationala-romaniei-nid-110275/)

Stifi Jamaicanu
25th October 2014, 15:57
^=))

Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal va analiza în ședința de luni, 27 octombrie 2014, propunerile președintelui FRF, Răzvan Burleanu, privind noua componență a staff-ului tehnic al echipei naționale.

Antrenor principal: Anghel Iordănescu

Antrenori secunzi: Viorel Moldovan, Daniel Isăilă, Ionuț Badea

Duba
27th October 2014, 13:21
Dupa ce creatorul cooperativei, tiganul de la 3 coceni Mircea Lucescu, a
declinat oferta Federatiei (de ce oare? io fi fost frisca de nord-irlandezi?:D), aceasta s-a orientat catre cel care are cele mai mari performante la nivel de natională, generalul Anghel Puiu Iordanescu.
Astazi Comitetul Executiv a aprobat propunerea lui Burleanu si Iordanescu revine la carma nationalei. Sa fie într-un ceas bun!

ducus
27th October 2014, 13:56
Ma bucur ca tata Puiu l-a convocat si pe Bicfalvi, cazut in uitarea piturciana, si gata-gata sa se inroleze in armata hunilor :D
La cat mai multe astfel de selectii si a celorlati multi jucatori care activeaza peste hotare si n-au fost inca luati in seama!
Acum e nevoie de o noua reconstructie si numai ochiul format al lui Iordanescu o poate face, la fel cum a facut-o in 2004 inainte sa fie debarcat!
Jucatorii under 19-18-17 tb. promovati, dar si cei care activeaza la cluburile de tineret italiene, spaniole etc. E nevoie ca de apa de sange tanar nu pt. euro 2016, ci pt. calificarea in Rusia, dar reconstructia tb. inceputa ACUM! Nu sa stam sa balmajim in preliminarii cu tot felul de experimente, cum facea Lucescu jr.!

Leul Oltean
27th October 2014, 14:37
(...) generalul Anghel Puiu Iordanescu.Pari serios ... :D

TheIceMan
27th October 2014, 19:45
ce-s astia, aditivi ? :D

lqJDuZIcQ34

delaparis
27th October 2014, 21:30
Dupa ce creatorul cooperativei, tiganul de la 3 coceni Mircea Lucescu, a
declinat oferta Federatiei

Nu prea ...
Citeste aici (http://www.onlinesport.ro/fotbal/echipa-nationala/mircea-lucescu-ar-fi-venit-gratis-la-echipa-nationala-nid-110320/)

Utilizator
28th October 2014, 10:31
sper ca e o numire temporara, altfel Iordanescu e in acest moment un antrenor depasit care nu s-a mai ocupat cu meseria asta in mod serios de vreo 10 ani.
Presupun insa ca Moldovan, Isaila si Badea vor duce greul ceea ce suna mai incurajator un pic desi niciunul dintre ei nu are referinte extraordinare.

Lucescu sr la nationala era perfect, aproape ca aveam garantia relansarii fotbalului romanesc.
cu toate defectele clamate de unii, omul asta a creat echipe si sisteme performante peste tot pe unde a fost.
dar asta e, mai vedem ce va fi.

Leul Oltean
28th October 2014, 15:48
Lucescu sr la nationala era perfect, aproape ca aveam garantia relansarii fotbalului romanesc. :thinkso:
cu toate defectele clamate de unii, omul asta a creat echipe si sisteme performante peste tot pe unde a fost. :thinkso:

Tyler Durden
28th October 2014, 16:10
Incredibil! Au adus basina asta expirata & fesenista la nationala, generalul armatei moarte. Vai de cașcheta noastra.:)).

Freek
28th October 2014, 16:56
N-am inteles foarte bine. Pupatoru' de icoane e antrenor pana la finalul campaniei, nu?

Duba
30th October 2014, 07:52
N-am inteles foarte bine. Pupatoru' de icoane e antrenor pana la finalul campaniei, nu?

"Pupatoru' de icoane" are cele mai mari performante la nivel de nationala. A calificat nationala la 3 turnee finale, de doua ori a iesit din grupa, iar o data a ajuns in sferturi, cea mai mare performanta a echipei nationale. Asa ca nu mai guitati fara rost. Iordanescu e peste Il muce la nivel de performanta cel putin la nivelul echipei nationale.

Sevilla86
30th October 2014, 12:40
"Pupatoru' de icoane" are cele mai mari performante la nivel de nationala. A calificat nationala la 3 turnee finale, de doua ori a iesit din grupa, iar o data a ajuns in sferturi, cea mai mare performanta a echipei nationale. Asa ca nu mai guitati fara rost. Iordanescu e peste Il muce la nivel de performanta cel putin la nivelul echipei nationale.

La fel de adevarat este ca nu a mai antrenat de 8 ani o echipa si a esuat la ultimul mandat la nationala.
Putem macar sa ne intrebam daca mai este relevant in fotbalul modern si daca poate sa faca fata la nivelul asta?

Avem o grupa usoara, dar si grupa pantru euro 2004 era relativ usoara. Danemarca, Norvegia, Bosnia, Luxemburg - nici una nu era o forta la nivel mondial.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Mielu Zlate
30th October 2014, 12:52
Nea Puiu este cea mai buna varianta; il recomanda varsta, talentul si spiritul de echipa.

Mielu Zlate
30th October 2014, 12:53
N-am inteles foarte bine. Pupatoru' de icoane e antrenor pana la finalul campaniei, nu?

Ce-i rau in a pupa icoane? Citeste sa vezi cate vindecari au avut loc datorita acestor icoane, nu te lasa mani****t de presa atee si antinationala.

Sevilla86
30th October 2014, 14:13
Ce-i rau in a pupa icoane? Citeste sa vezi cate vindecari au avut loc datorita acestor icoane, nu te lasa mani****t de presa atee si antinationala.

Tyler, tu esti? :))
Bine ai venit/revenit in randul celor vii :D
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Freek
30th October 2014, 16:42
Ce-i rau in a pupa icoane? Citeste sa vezi cate vindecari au avut loc datorita acestor icoane, nu te lasa mani****t de presa atee si antinationala.

Stii melodia aia cu Glorie Mielului. Faina rau :D.

Cate vindecari? nu stiu dar am vazut un grup de babe toate cu herpes la bot, veneau de la biserica :rolleyes:

Julio_Zane
31st October 2014, 15:06
criticati antrenorul,nu persoana.Cu ce conteaza faptul ca omul crede in ceva? Ca este religios.Nu are niciun context cu rezultatele lui ca antrenor.Nu prea sunteti obiectivi...

Freek
31st October 2014, 16:05
Asa e U..Julio. Fiti ba obiectivi! Comentati de icoane in loc sa imi raspundeti la intrebare. Halal comunitate :D.

Stifi Jamaicanu
2nd November 2014, 04:33
Odată cu promovarea lui Moldovan ca secund al lui Iordănescu, Mihai Teja a devenit noul selecționer la U21.
În scurt timp va ajunge și Teja secund, după ce va fi rechemat Isăilă la Astra, atunci trebuie văzut pe cine mai aduc selecționer la U21.

delaparis
19th December 2014, 21:19
Labbadia (http://www.onlinesport.ro/fotbal/echipa-nationala/bruno-labbadia-a-fost-dorit-pe-banca-nationalei-romaniei-era-mai-ieftin-decat-piturca-nid-111482/)

delaparis
28th January 2015, 23:09
Anghel Iordanescu a anuntat lotul pentru amicalele din Turcia (http://www.onlinesport.ro/fotbal/echipa-nationala/iordanescu-a-anuntat-lotul-selectionatei-divizionare-nid-112069/)

Chiar nimeni de la FCSB :mda:

delaparis
29th January 2015, 21:41
Tucudean are usa deschisa la nationala (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/tucudean-are-usa-deschisa-la-nationala-depinde-doar-de-el-nid-112088/)

Acum inteleg de ce s-a dus la Steaua... :rolleyes::D

delaparis
30th January 2015, 01:37
Curelea propus la Steaua (http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/steaua/curelea-propus-la-steaua-nid-112092/)

Deci si asta se vrea la nationala? :cool: :D

Sevilla86
2nd February 2015, 17:10
Iordănescu le-a dat pregătirea peste cap, iar acum este comparat cu un dictator. Sorin Cârțu: "Cu Ceaușescu am fost toți de acord? Nu, dar l-am acceptat, că ne punea pistolul la tâmplă"

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/iordanescu-le-a-dat-pregatirea-peste-cap-iar-acum-este-comparat-cu-un-dictator-sorin-cartu-cu-ceausescu-am-fost-toti-de-acord-nu-dar-l-am-acceptat-ca-ne-punea-pistolul-la-tampla-13798439

Iordanescu e luat usor la palme si de Cartu.
Foarte bine! Desi daca asta se plange la 3 jucatori, Steaua ce sa mai zica la 8?
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Novac
2nd February 2015, 17:18
Te bagi aiurea pe topicul parizianului ... tu nu te uiti unde postezi ?:o:

sa nu te aud ca plangi pentru punctele acumulate :)

Sevilla86
2nd February 2015, 17:45
L-am salvat ca incepea sa semene cu Paulica :D
N-auzi ca fac traffic pe forum? Nu ma baneaza nici dracu' pe mine.
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Novac
2nd February 2015, 18:02
Altul este modelul pentru postari fara numar (vezi mai sus exemple): linkurile trebuiesc doar spre olese iat titluri bolduite si mincinoase gen : Udrea a marturisit ca nu-l da in gat pe Base

delaparis
2nd February 2015, 18:08
N-auzi ca fac traffic pe forum? Nu ma baneaza nici dracu' pe mine.
__________________


Fii mai prudent deoarece si Paul facea trafic si e cu gunga acum. In plus el spre deosebire de tine punea ceva si veneau imediat 3 sa-l injure deci multiplicat deoarece raspundea etc :))

Intelegi? Nu cred :D

Sevilla86
2nd February 2015, 18:22
Io vad ca Paulica isi ispaseste fiecare suspendare. De 3 luni de zile nu cred ca a prins mai mult de doua saptamani pe forum (cumulat).
La mine pana si ban-ul permanent a expirat dupa o saptamana :D
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Novac
2nd February 2015, 18:46
Mai degraba este cu punga, de medicamente :))


http://i.imgur.com/WdK0c.jpg

Sevilla86
7th February 2015, 21:48
Cica s-a terminat 0-0 cu Bulgaria.
Am avut inspiratia de a schimba programul dupa 5 minute, nu am pierdut nimic.
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

delaparis
7th February 2015, 22:58
Ce folos au meciurile astea nu inteleg. Nu e nationala adevarata, nu sunt jucatori de la tineret, nimic. Un fel de a face vant ca sa stie lumea ca Iordanescu exista si el :)

Sevilla86
10th February 2015, 19:33
Dupa juma' de ora: România 0-0 Sioni Bolnisi
Bolnisi e la retrogradare in Georgia si domina clar la posesie :))

Asa arata nationala divizionara fara stelisti :D
Galca ar trebui sa invete de la astia cum se joaca la posesie si cum se iese din aparare cu mingea la picior.
__________________

Gigel Talibanu despre universitatea craiova:

Pe noi, comunistii ne-au tinut in viata pana in 1989.

Leul Oltean
10th February 2015, 19:41
Pe Bolnisi astia i-au batut si rezervele Craiovei, in timp ce titularii jucau cu Shanghai East ... :))

delaparis
30th October 2015, 00:25
Anghel Iordanescu, confirmat la echipa nationala (http://www.onlinesport.ro/fotbal/echipa-nationala/frf-anghel-iordanescu-confirmat-la-echipa-nationala-nid-116366/)

TheIceMan
20th November 2015, 20:08
Gata, avem pe cine da vina la Euro :D

OFICIAL. Anghel Iordănescu a parafat un nou contract cu FRF. „Generalul” va conduce naționala la Euro 2016
(http://www.evz.ro/oficial-anghel-iordanescu-a-parafat-un-nou-contract-cu-frf-generalul-va-conduce-nationala-la-euro-2016.html)

Răzvan Burleanu, președintele FRF, și Anghel Iordănescu au bătut palma, astăzi, în vederea unui nou contract de selecționer al lui „Tata” Puiu. Acordul este valabil până la finalul Campionatului European din 2016.

Astfel, după o pauză de opt ani, România va participa la Euro 2016 cu Anghel Iordănescu pe banca tehnică. „Vă pot confirma că am semnat acordul de continuare. Încă de la bun început problema nu a fost financiară. Sunt onorat și mulțumit că muncesc cu domnul Iordănescu până la finalul Campionatului European. Între 25 ianuarie și 6 februarie naționala va avea un cantonament pentru jucători din țară", a afirmat Răzvan Burleanu.

Ieri, contractul lui Iordănescu expirase, iar până astăzi, naționala României rămăsese fără selecționerul. În contractul precedent, „Generalul” primea 20.000 de euro pe lună, fiind unul dintre cei mai slab plătiți antrenori care s-au calificat la turneul final. Pentru continuarea acordului cu FRF le ceruse oficialilor de la „Casa Fotbalului” dublarea salariului și bonusuri de performanță pentru staff. Tot ieri, antrenorii secunzi ai naționalei, Daniel Isăilă, Viorel Moldovan și Ionuț Badea, au parafat deja prelungirea contractului.