PDA

View Full Version : Etapa11: Viitorul - Otelul 3-0



delaparis
7th October 2014, 19:51
sambata, 18 octombrie
Viitorul - Otelul 16:00 Look Plus

fl0o
7th October 2014, 22:44
avem meci SAMBATA :o:

Hingherul
7th October 2014, 22:45
voi aveti BATUTE nu meci :))

delaparis
7th October 2014, 22:49
avem meci SAMBATA :o:

Ce te surprinde asa ?

fl0o
7th October 2014, 23:23
voi aveti BATUTE nu meci :))

Baute se scrie doar cu un singur T analfabetule

fl0o
7th October 2014, 23:26
Ce te surprinde asa ?

De ce Chiajna... sau Viitorul... cine dracu or mai fi aia de acolo au norocul sa joace in weekend iar noi numai luni?

Hingherul
7th October 2014, 23:28
Baute se scrie doar cu un singur T analfabetule

Nu si cand sunt de suparare. Caz in care se scrie cum am scris eu

fl0o
7th October 2014, 23:31
Niciodata nu e de suparare :D
Moldovean si alcoolist niciodata trist

delaparis
7th October 2014, 23:33
Niciodata nu e de suparare :D

Ok
Deci data viitoare cand pierdeti cu Steaua si nu va suparati sa nu ziceti ca va banez pt blat :D

Hingherul
7th October 2014, 23:33
Adevarul ca voi si la inundatii faceti chef :))

Bobi Cearton
8th October 2014, 09:11
Derbiul suferintei.
Mai mult ca sigur Hagi va fi ajutat si in acest sezon sa scape de liga 2.
Vezi meciul cu Astra:rolleyes:

cip
8th October 2014, 19:52
sfortza pustii regelui analfabet! :rasc:
prin comparatie,pana si astia par echipa frumoasa :))

delaoltenia
8th October 2014, 20:02
cel mai 1 solist al etapei :D

megastar
10th October 2014, 18:16
Meciul adevarului. Trebuie sa batem la Chiajna si vom bate.

delaoltenia
10th October 2014, 18:36
mega, jucati la Chiajna cu revelatia turului de campionat :D ;)

megastar
12th October 2014, 09:42
Clar revelatie. Hagi e si bun antrenor si bun manager si poet si pictor si ce vrea el. Eu nu stiu cum de nu castiga doar el titlul, ca doar e Hagi. Cum ar fi Viitorul campioana Romaniei?

Tim
12th October 2014, 11:58
Daca pana si otelul a fost facuta odata campioana, Viitorul de ce nu ar fi?

fl0o
12th October 2014, 12:20
Hagi nu e Marius Stan :D

megastar
12th October 2014, 19:55
Daca pana si otelul a fost facuta odata campioana, Viitorul de ce nu ar fi?

Previzibil. Te ramolesti nene.

Razvan T.
13th October 2014, 15:30
Un X merge de minune aici. :P

Sevilla86
13th October 2014, 16:27
Stiu ca abia au trecut 10 etape, dar in momentul asta, otelul nici cu doua victorii consecutive nu iese din zona retrogradarii.
E deja greu sa mai revina. O victorie a viitorului ar clarifica si mai mult lucrurile.

Bate Hagi.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

megastar
13th October 2014, 21:17
Daca stiai istoria noastra ai fi vazut ca am mai trecut prin situatii asemanatoare. Noi trebuie sa ne punem la punct cu rezistenta fizica. Calitate exista la jucatorii adusi si se va vedea asta. Vad ca toata lumea il lauda pe Sanmartean. Cernat e de cel putin acelasi nivel cu el, conditia e sa aiba motivatie si sa isi revina din punct de vedere fizic. Partea buna e ca in sfarsit avem preparator sportiv. Partea proasta e ca e posibil sa dam iar peste un Popa care sa nu ne lase sa jucam.

Leo
15th October 2014, 13:36
Castiga oaspetii.

fl0o
15th October 2014, 18:27
Adica noi, nu? :kiss:

cataa.
15th October 2014, 20:32
1.

delaparis
18th October 2014, 01:44
Daca Otelul pierde aici atunci e clar ca vor juca cu Rapid sezonul viitor :D

megastar
18th October 2014, 13:51
Si noi suntem constienti de asta. Vom vedea daca si jucatorii. Din declaratii par montati, sa vedem daca si pot ceva pe teren.

relansat
18th October 2014, 16:39
ce penalti a primit viitorul :))))

Leo
18th October 2014, 17:01
Cat e scorul?

relansat
18th October 2014, 17:02
numai 2-0. pare-se ca sebica a dezvoltat o pasiune pentru viitorul, dupa steaua :)))

LazioRoma
18th October 2014, 17:04
greu tare otelul anu asta ..

Bobi Cearton
18th October 2014, 17:10
Viitorul scapa, Otelul pica, cam asta e scenariul.

LazioRoma
18th October 2014, 17:17
asa o vad si eu ..

LazioRoma
18th October 2014, 17:18
ori stiu si jucatori otelului lucru asta si au inceput sa tranteasca tot .. ca pe viitorul astia .. nu prea ii vad sa bata pe nineni pe teren ..

Bobi Cearton
18th October 2014, 17:20
Am vazut o schema bine lucrata de Viitorul. Din 3 pase si un triunghi au sutat la poarta din 10 m.

Hingherul
18th October 2014, 17:23
pana vine si Leul...

2
delaparis, leodacin, megastar, snookerinfo

:happy:happy:happy:happy:happy

Sevilla86
18th October 2014, 17:23
Viitorul scapa, Otelul pica, cam asta e scenariul.

Nasol :D

Astazi otelul devine lanterna rosie si capata puteri paranormale. Sau ceva de genul asta :D

https://lh4.googleusercontent.com/-8l8ZZcUrBpc/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAACM/BstLwsysXcM/photo.jpg
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Hingherul
18th October 2014, 17:24
cu Otelu in forma... se duc dracu sperantele mele sa vad rapiduletu pe ultimul loc :D

Hingherul
18th October 2014, 17:27
3-0 :))

rrrupe-i floo!

LazioRoma
18th October 2014, 17:28
mama ce campionat de la anu .. metalu resita sageata sau academica .., va dati seama ce derby uri?

Hingherul
18th October 2014, 17:33
pacat ca nu se joaca la Constanta. vedeau si galatenii marea ca de televizor s-or fi saturat :D

Leo
18th October 2014, 17:35
Felicitari Sevilla pt pronostic. Al doilea prins etapa asta.

Tim
18th October 2014, 17:35
superb, mirific, mirobolant ! :D

Sevilla86
18th October 2014, 17:39
Felicitari Sevilla pt pronostic. Al doilea prins etapa asta.

Vai, merci :floricica:

Am votat cu inima la Viitorul, Brasov, Dinamo si Steaua :D
Cred ca doar la astea am votat... sper sa iasa toate.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Hingherul
18th October 2014, 17:39
superb, mirific, mirobolant ! :D
uite-l si pe nea lipici :))

la lipit afise baaaa! nu la cascat gura pe forum :D

Tim
18th October 2014, 17:53
Iar i-au furat arbitrii pe hotii de la dunare?:D

Hingherul
18th October 2014, 17:57
mai pastrati din poante si pentru mai tarziu. azi avem rasi la TV ;)

Leo
18th October 2014, 18:10
mai pastrati din poante si pentru mai tarziu. azi avem rasi la TV ;)

Taci ma dinamovistule!

SwedishMafia
18th October 2014, 21:19
Numai investitii serioase ii mai scapa de retrogradare pe otelul. Iar la ce saracie e la echipa, ma indoiesc c-o sa vina cineva cu bani seriosi ca sa-i salveze.

Hingherul
18th October 2014, 22:03
clasament actualizat:

http://s30.postimg.org/411ax2gpd/untitled.jpg

Leo
18th October 2014, 22:05
Sadicule!

Sevilla86
18th October 2014, 22:06
Cei din urma vor fi cei dintai.

Profetia din biblie s-a adeverit :))
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

relansat
18th October 2014, 22:08
prunea deja s-a apucat sa caute antrenor pentru retrogradarea iasului. locul 2 nu ii convine, el are prima ptr retrogradare :))

Tim
19th October 2014, 11:48
clasament actualizat:

http://s30.postimg.org/411ax2gpd/untitled.jpg




FLOO :


" traiesc un vis " ! :evil:



MEGASTAR :

" baietii sunt mai montati ca niciodata, dau totul pe teren , fac risipa de ultima picatura de energie. " :groggy:

phife
19th October 2014, 12:28
:happy

fl0o
19th October 2014, 14:22
FLOO :


" traiesc un vis " ! :evil:



MEGASTAR :

" baietii sunt mai montati ca niciodata, dau totul pe teren , fac risipa de ultima picatura de energie. " :groggy:
Inca am motive sa zambesc :) mancamiai *.
Echipa are istorie, nume, culori, palmares, stadion :D echipa ta n-are nici macar echipa

Tim
19th October 2014, 19:53
Si tiganii au istorie, si cacaniul e culoare, ala nu e palmares e cazier ,iar daca voi numiti maidanul ala stadion........

Zambeste , e numai inceputul. Trei generatii trec greu.:D

megastar
19th October 2014, 19:55
Ce veselie baieti pe aici. Ce-i, va sta Otelul in gat tare nu? Nu suntem una dintre echipele "afiliate" si nu vreti din astea in Liga I? Stati linistiti, Otelul nu retrogradeaza. Cat timp vor mai fura arbitrii? Am terminat cu Steaua, Dinamo, Viitorul, CFR si restul echipelor cu "putere" . Nu ne vor da arbitrii rosu in fiecare meci pana la final. Vom strange puncte, fie ca reti, fie ca nu.
Oricum, ne onoreaza atentia voastra.

megastar
19th October 2014, 19:59
Numai investitii serioase ii mai scapa de retrogradare pe otelul. Iar la ce saracie e la echipa, ma indoiesc c-o sa vina cineva cu bani seriosi ca sa-i salveze.

Ce investitii? Care sunt echipele alea peste Otelul? Avem nevoie sa nu mai luam cartonase rosii ca in meciurile astea cu Steaua sau Viitorul, avem nevoie sa nu mai primim penalty-uri aiurea ca in meciul cu Dinamo, etc.
Daca Otelul e lasata sa joace se salveaza fara probleme de la retrogradare. Avem 6-7 jucatori de calitate, ne mai trebuie niste fundasi centrali, poate un portar si ne vom descurca. Trebuie sa vina si punctele, trebuie sa intalnim si arbitri corecti.

fl0o
20th October 2014, 21:20
Si tiganii au istorie, si cacaniul e culoare, ala nu e palmares e cazier ,iar daca voi numiti maidanul ala stadion........
Inafara de stadion ai descris fix ceea ce numesti tu "Poli":D
Tigani, cacaniu si cazier... bine ca v-ati dus dracului

SwedishMafia
20th October 2014, 22:51
Ce investitii? Care sunt echipele alea peste Otelul? Avem nevoie sa nu mai luam cartonase rosii ca in meciurile astea cu Steaua sau Viitorul, avem nevoie sa nu mai primim penalty-uri aiurea ca in meciul cu Dinamo, etc.
Daca Otelul e lasata sa joace se salveaza fara probleme de la retrogradare. Avem 6-7 jucatori de calitate, ne mai trebuie niste fundasi centrali, poate un portar si ne vom descurca. Trebuie sa vina si punctele, trebuie sa intalnim si arbitri corecti.

alo, cad 6. pe etapa ce trece, otelul e tot mai departe de primul loc care I-ar mentine in liga1.sunteti atat de buni, ca in poarta e... hotoboc:)) pregateste-te de liga2.se poate si mai rau: desfintarea.

megastar
21st October 2014, 09:50
alo, cad 6. pe etapa ce trece, otelul e tot mai departe de primul loc care I-ar mentine in liga1.sunteti atat de buni, ca in poarta e... hotoboc:)) pregateste-te de liga2.se poate si mai rau: desfintarea.

In loc sa spuneti de faptul ca Otelul e tocata marunt de tot ce inseamna arbitrajul romanesc, in loc sa atacati nedreptatea, inclusiv in meciul cu Steaua, voi va bucurati ca am ajuns pe ultimul loc. Ipocrizia e mare printre suporterii romani. Cu atat mai mare va fi satisfactia cand ne vom salva inca odata.

SwedishMafia
21st October 2014, 11:41
Traiesti in lumi paralele....saracutu de tine .

megastar
21st October 2014, 13:57
Aroganti si atat.
Eu in schimb vad cum joaca echipa, vad cum echipele din fata gen Steaua si CFR Cluj au nevoie de arbitraje sa ne bata, vad cum echipele de la locul 5 in jos nu au nimic mai bun decat noi, vad ca la Otelul exista speranta.

Cristy RVD
21st October 2014, 14:12
Pe undeva are dreptate si megastar. Cand iei 10 rosii in 11 etape, e greu sa poti face multe.

Cu Viitorul, Coltescu i-a facut grav. Rosu + penalty foarte usor date, Zaharia iese probabil cu ruptura de ligamente de pe teren, iar el nici fault n-a dat la intrarea lui Manea. Greu in conditiile astea.

Tim
21st October 2014, 14:59
Pe undeva are dreptate si megastar. Cand iei 10 rosii in 11 etape, e greu sa poti face multe.

Cu Viitorul, Coltescu i-a facut grav. Rosu + penalty foarte usor date, Zaharia iese probabil cu ruptura de ligamente de pe teren, iar el nici fault n-a dat la intrarea lui Manea. Greu in conditiile astea.Dar in anul in care au furat de la UEFA 20 de milioane de euro prin cele mai jegoase arbitraje de care au beneficiat , atunci cum a fost? Le aduceau arbitrii punctele pe tava. Unde erai atunci Cristy sa ii jelesti?

Novac
21st October 2014, 15:17
Mai taie si tu din suma ca cel putin jumate a luat Sandu.


ps. vezi ca-i dna-ul pe la voi prin primarie ... ridica acte. Rasufla tiganu MareanIancu ... din parnaie.

fl0o
21st October 2014, 16:11
Dar in anul in care au furat de la UEFA 20 de milioane de euro prin cele mai jegoase arbitraje de care au beneficiat , atunci cum a fost?
A fost bine
V-am batut cand ne furati ca-n codru... nu ti-e rusine deloc? Un campionat intreg am stat pe primul loc, voi ati condus o etapa si jumatate, v-am tavalit in ambele meciuri directe... si ai tupeul sa sustii si acum, dupa dracu mai stie cati ani, ca ati fost mai buni? :mda:

megastar
21st October 2014, 16:16
Dar in anul in care au furat de la UEFA 20 de milioane de euro prin cele mai jegoase arbitraje de care au beneficiat , atunci cum a fost? Le aduceau arbitrii punctele pe tava. Unde erai atunci Cristy sa ii jelesti?

Sunt maxim doua partide in tot campionatul de care tot vorbiti, iar Otelul a fost defavorizata clar cel putin in ambele meciuri cu voi, asa ca timisorenii sunt cei care primii trebuie sa se abtina. Demonstram cand vreti voi ca ati venit la Galati sa ne furati cu arbitrul cum ati facut-o si la Timisoara. Avem peste 20 de ani in care am fost defavorizati in prima divizie, deci unde e dreptatea?
Faptul ca acum va bucurati ca se produc ilegalitati ( indiferent de domeniu) dovedeste inca odata cine sunteti ( de fapt cine e tim ca restul nu au intrat pe aici).

Doctor_Satan
21st October 2014, 16:25
Pai tu mai pui vreun pret pe caracterul lui tim?
Ala care blestema de ani de zile pe forum, pentru ca apoi sa spuna de onesteanul ca plateste pentru ca a blestemat?
Cel care o da la-ntors cum ii convine? Ala care miorlaie pe tot forumul cand este injurat, dar care nu observa ca moderatorii il pasuiesc de zeci de sanctiuni?

fl0o
21st October 2014, 16:29
camasa de forta

Cristy RVD
21st October 2014, 16:48
Dar in anul in care au furat de la UEFA 20 de milioane de euro prin cele mai jegoase arbitraje de care au beneficiat , atunci cum a fost? Le aduceau arbitrii punctele pe tava. Unde erai atunci Cristy sa ii jelesti?

Tot aici si eram impotriva lor, poate la fel de inversunat ca tine. Cauta niste posturi mai vechi.

Tim
21st October 2014, 17:58
A fost bine
V-am batut cand ne furati ca-n codru... nu ti-e rusine deloc? Un campionat intreg am stat pe primul loc, voi ati condus o etapa si jumatate, v-am tavalit in ambele meciuri directe... si ai tupeul sa sustii si acum, dupa dracu mai stie cati ani, ca ati fost mai buni? :mda:Ca nu aveti capacitatea si caracterul sa recunoasteti marea mizerie pe care ati facut-o in acel campionat inteleg, doar sunteti galateni, dar sa mistificati si rezultatele de pe teren , e semn medical:



21.11.2010 FC Timisoara 2 - 0 Otelul Galati

http://campionate.gsp.ro/competitii/fotbal/national/romania/liga-1/2010-2011/

fl0o
21st October 2014, 19:03
Nu la scor ma refeream, a fost meciul nostru desi am pierdut cu 2-0. Scor care a fost in capul arbitrului de la inceput, nu pe teren.
Nu am criticat de multe ori arbitrajele dar in meciurile alea doua clar asta s-a dorit dinainte sa inceapa ... nu doar sa pierdem ci sa ni se rupa si jucatorii.
Evident ca presa a ramas doar cu fazele de la Otelul - U Craiova, doar nu se putea sa critice echipa lui Iancu care aparea la televizor o data pe ora facand circ si rating.

Tim
21st October 2014, 19:08
Atunci e clar, meritati sa va desfiintati.Si o sa va desfiintati.:ok:

fl0o
21st October 2014, 20:02
Ati meritat sa va desfiintati si v-ati desfiintat :D singuri, intre voi... faptul ca v-ati mutat la Timisoara v-a distrus

SwedishMafia
21st October 2014, 20:27
Aroganti si atat.
Eu in schimb vad cum joaca echipa, vad cum echipele din fata gen Steaua si CFR Cluj au nevoie de arbitraje sa ne bata, vad cum echipele de la locul 5 in jos nu au nimic mai bun decat noi, vad ca la Otelul exista speranta.

am zis sa-ti dau o sansa:D M-am uitat peste primul 11 din meciul cu viitorul. In afara de jula si cernat, care, poate mai stie ceva fotbal la cei 6793 ai sai, in rest, numai puscati. Cu asa lot, crezi ca otelul se salveaza? Esti pe etnobotanice? :mda: Bucura-te cat mai poti de liga1, ca anul viitor liga 2 o veti vedea la galati.

megastar
22nd October 2014, 08:57
Eu iti mai dau doua nume. Popa si Dan Popescu. Asta asa la prima mana. Deasemenea Zaharia, daca nu va mai fi accidentat asa dur ( fara a se da macar fault), Karlik ( care dupa meciul cu Viitorul are si el fisura la metatarsiene).
Repet, la noi e problema de conditie fizica. Inca nu putem alerga 90 de minute pentru ca echipa a fost stransa dupa inceperea campionatului. Lucram insa la asta si vom vedea o alta fata a Otelului in curand.
Cu o conditie, sa fim lasati sa jucam. Din iarna veti avea niste surprize interesante la Otelul in legatura cu transferurile.

Doctor_Satan
22nd October 2014, 09:44
Tot aici si eram impotriva lor, poate la fel de inversunat ca tine. Cauta niste posturi mai vechi.

Asa e. Eu mai tin minte cum jigneai si ti se permitea din postura de moderator. :rolleyes: