PDA

View Full Version : Cup of China 2014



whisper
29th September 2014, 22:02
ISU GP Lexus Cup of China 2014
ISU Grand Prix
Shanghai / CHN
07.11.2014 - 09.11.2014

Participanti

Men:
1 Nam NGUYEN CAN 1
2 Nan SONG CHN 2
3 Yi WANG CHN 2
4 Han YAN CHN 2
5 Alexei BYCHENKO ISR 3
6 Yuzuru HANYU JPN 4
7 Keiji TANAKA JPN 4
8 Zhan BUSH RUS 5
9 Maxim KOVTUN RUS 5
10 Richard DORNBUSH USA 6
11 Joshua FARRIS USA 6
12 Misha GE UZB 7


Ladies:
1 Gabrielle DALEMAN CAN 1
2 Zijun LI CHN 2
3 Kexin ZHANG CHN 2
4 Kanako MURAKAMI JPN 3
5 Anne Line GJERSEM NOR 4
6 Hae Jin KIM KOR 5
7 Julia LIPNITSKAIA RUS 6
8 Elizaveta TUKTAMYSHEVA RUS 6
9 Viktoria HELGESSON SWE 7
10 Ashley CAIN USA 8
11 Polina EDMUNDS USA 8
12 Christina GAO USA 8


Pairs:
1 Cheng PENG / Hao ZHANG CHN 1
2 Xuehan WANG / Lei WANG CHN 1
3 Xiaoyu YU / Yang JIN CHN 1
4 Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA 2
5 Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE RUS 3
6 Vera BAZAROVA / Andrei DEPUTAT RUS 3
7 Tatiana VOLOSOZHAR / Maxim TRANKOV RUS 3
8 Tarah KAYNE / Daniel O SHEA USA 4



Ice Dance:
1 Alexandra PAUL / Mitchell ISLAM CAN 1
2 Shiyue WANG / Xinyu LIU CHN 2
3 Yiyi ZHANG / Nan WU CHN 2
4 Yue ZHAO / Xun ZHENG CHN 2
5 Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON FRA 3
6 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA 4
7 Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN RUS 5
8 Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI USA 6

Tracoromana
29th September 2014, 22:59
La perechi Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE s-au retras:
http://isuprod.blob.core.windows.net/media/169580/gp_pairs_updated-sept29.pdf
.

sisy
11th October 2014, 20:58
La perechi Julia ANTIPOVA / Nodari MAISURADZE s-au retras:
http://isuprod.blob.core.windows.net/media/169580/gp_pairs_updated-sept29.pdf
.

Am citit ca si Tatiana VOLOSOZHAR si Maxim TRANKOV au declarat ca nu o sa participe la seria de GP sezonul asta pt ca Maxim se reface dupa o accidentare.

Imi pare rau pt Julia am citit ca pb ei de sanatate o sa o impiedice sa se mai antreneze o perioada :(.

Spiridonova.Fan
15th October 2014, 15:11
Cat va fi perioada de recuperare pentru Julia?

sisy
17th October 2014, 20:41
Cat va fi perioada de recuperare pentru Julia?
Vorbeau de 6 luni dar eu nu cred ca o sa o mai vedem :(, a avut cateva declaratii dure la adresa antrenoarei cum ca nu ar fi vb cu ea si ca a amenintat o ca o trimite inapoi la indvidual daca nu slabeste.

Pare sa se repete istoria si fosta partenera a lui Nodari a avut declaratii dure la adresa antrenoarei si apoi a disparut din peisaj abia acum, dupa 2 ani, au lasat o rusii sa concureze pt Canada

Spiridonova.Fan
18th October 2014, 11:12
Vorbeau de 6 luni dar eu nu cred ca o sa o mai vedem :(, a avut cateva declaratii dure la adresa antrenoarei cum ca nu ar fi vb cu ea si ca a amenintat o ca o trimite inapoi la indvidual daca nu slabeste.

Pare sa se repete istoria si fosta partenera a lui Nodari a avut declaratii dure la adresa antrenoarei si apoi a disparut din peisaj abia acum, dupa 2 ani, au lasat o rusii sa concureze pt Canada

Of ce pacat, sunt o pereche talentata. Macar daca ar schimba amandoi antrenorii?

florik2000
8th November 2014, 11:24
Mai urmareste cineva? Ce soc in proba de dans....Au fost buni francezii, dar parca nici chiar asa:groggy:
Oricum, bine macar ca italienii sunt pe 3...Groaznica pereche si mai sunt si campioni mondiali:jerk:
Ce dor imi e de Elena & Nikita...Ar fi castigat detasat sezonul asta tot...Se vede diferenta dintre Elena si Ruslan de pe luna:(

Spiridonova.Fan
8th November 2014, 11:57
Lipnitskaia SP: https://www.youtube.com/watch?v=BG0t2m8cOYM
Absolut sublim, dar nu inteleg constumul deloc :groggy:

Spiridonova.Fan
8th November 2014, 11:59
Cat despre Elena si Ruslan, cred ca e prea devreme sa ne formam o opinie. Ceva imi place, dar inca ceva nu imi place si nu sunt sigur inca ce. Mi-a placut ce muzica au ales pentru acest sezon, dar inca in memorie imi imaginez Swan Lake cu Nikita.

Spiridonova.Fan
8th November 2014, 13:03
Cate probleme pentru Julia la FS :o: sper sa-i iasa mai bine data viitoare, parea foarte dezamagita.

florik2000
8th November 2014, 13:12
Cred ca anul acesta nu va fi anul ei:( In schimb, Liza e mai buna ca oricand:yes: Putina mai multa viteza si acoperire a ghetii nu ar strica totusi:)
Bravo ei ca a revenit. In schimb, Sotnikova confirma ceea ce spuneau multi despre ea...O noua Sarah Hughes:(

ice_girl
8th November 2014, 13:46
Oau ce de surprize atat la dans cat si la fete:shocked:
Nu-mi vine sa cred ca au castigat francezii, i-au vazut ieri la SD si mi-au placut f mult, stiam ca au sanse la o medalie dar nu ma asteptam la aur, dar probabil cei care ii vad ca urmatorii Marina/Gwendal au dreptate:ok:. Pe Elena/Ruslan nu i-am vazut ca sa-mi formez o parere ( oricum eu inca sufar dupa Elena/Nikita :( ) Si ma bucur ca italienii s-au clasat pe locul 3 :drak:
Bv Liza/OLE/ inseamna ca o vom vedea in finala de GP, iar Julia inseamna ca a gresit destul de mult fiind o diferenta de 20 pct intre ele...
Ma bucur si pt Kanako/hello!
La baieti se uita cineva? Ce program superb a avut Misha Ge:), imi plac pasiunea si implicarea cu care patineaza, pacat ca nu are si cvadrupla in bagajul tehnic...Mi-a mai placut si Keiji Tanaka din Japonia,mi-a amintit cumva de Daisuke, oricum am vazut un patinator care promite:ok:

Spiridonova.Fan
8th November 2014, 14:07
Nici la SP Julia nu prea arata 100% in forma. Poate o fi inca prea devreme in sezon? Vom vedea. La FS a cazut de 2 ori parca, plus a ratat vreo 2 sarituri. Sper doar sa nu se mai intample, e preferata mea :sneaky:

ice_girl
8th November 2014, 14:20
Sper ca atat Yuzuru cat si Han Yan sunt bine, dupa bandajul si plasturii pe care ii are Yuzuru pare ca a fost o coliziune destul de serioasa intre ei :(

miafangina
8th November 2014, 14:28
Ce s-a intamplat la incalzirea baietilor,a vazut cineva?am inteles ca s-au ciocnit Yuzuru si chinezul si s-a lasat cu lesin,chinezul n-a mai aparut la incalzire,japonezul bandajat...sa vedem ce urmeaza.
Mie mi-au placut azi Polina si Elizaveta iar pe Julia nu vreau s-o mai vad atat de trista si dezamagita,e foarte tanara,trebuie sa aiba rabdare si daca nu e pregatita,mai bine sa mai astepte,nu-i un capat de tara.

miafangina
8th November 2014, 14:43
Off,e cam nebun copilul asta,mai bine ar fi renuntat,eu nu-s de acord cu asa ceva dar nu le stiu eu pe toate.
Ce iubit este,gheata s-a acoperit de flori si jucarii!

ice_girl
8th November 2014, 14:49
Saracul Yuzuru, ce mila mi-a fost de el la sfarsit :( Si cum mai plange :nope:
Mia, de acord cu tine ca mai bine ar fi renuntat, lovitura de cap pare a fi una destul de serioasa, numai sa nu aiba repercursiuni pe mai tarziu, mai ales cum e el asa de fragil si sensibil..
Programul lui Kovtun nu mi-a placut deloc dar avand de vedere ce a facut Yuzuru a meritat sa castige el.
Si ce ma bucur ca Misha a terminat pe locul 5:cheer:

P.S.Ce tare a fost Ivonne cand a intrebat-o Cornel Ghoerghe cum ar fi sa castige Yuzuru si ea a raspuns ca s-ar bucura:happy

florik2000
8th November 2014, 14:56
Ce voma de arbitraj...Da, ma rog...:jerk:

sisy
8th November 2014, 15:02
Numai suprize pana acum la Cupa Chinei. Ma bucur pt Liza si pt Kovtun (chit ca a gresit si el cam mult) dar imi pare rau pt Julia, Polina si Yuzuru (parea debusolat pe gheata) :(.

Eu cred ca dupa Olimpiada Julia, Yuzuru, Javi si Adelina au avut multe gale si nu prea mult timp de antrenat programele noi. Sa o vedem pe Adelina cum arata

florik2000
8th November 2014, 15:05
Adelina s-a retras de la Grand Prix-ul de saptamana viitoare. Nu ma mira. Oricum ar fi trebuit sa ii dea arbitri 10 la PCS sa o intreaca pe Anna, la cum au aratat cele doua la ultimele competitii. Cu atat mai bine...Mai mult loc in echipa Rusiei pentru fetele care chiar merita asta:yes:

roxella
8th November 2014, 16:38
accidentul dintre yuzu si han yan...destul de serios...am inteles ca dupa concurs yuzuru a fost dus la spital pt investigatii,s-a accidentat destul de tare :( sper sa fie bine pe viitor,sa nu aiba vreo urmare neplacuta lovitura asta,la urma urmei sanatatea e cea mai importanta...

https://www.youtube.com/watch?v=BTTLNea4Kpo

roxella
8th November 2014, 16:40
Adelina s-a retras de la Grand Prix-ul de saptamana viitoare. Nu ma mira.

adelina ar face bine daca s-ar retrage de tot din patinaj...sunt rautacioasa dar sunt multe alte fete la rusi mult mai bune decat ea si care intr-adevar merita sa fie prezente in competitiile mari. punctaj ca la olimpiada nu mai pupa ea in vecii vecilor :D:groggy:

florik2000
8th November 2014, 16:48
Probabil va urma si retragerea....Nu e mare pierdere din partea mea. Pacat de talentul ei...dar la ce porcarii de programe a avut in ultima vreme si sa nu mai zicem nimic de evolutii. Dar nah, nu orice e preferata lui Putin:drak:

ice_girl
8th November 2014, 17:24
Probabil va urma si retragerea....Nu e mare pierdere din partea mea. Pacat de talentul ei...dar la ce porcarii de programe a avut in ultima vreme si sa nu mai zicem nimic de evolutii. Dar nah, nu orice e preferata lui Putin:drak:
Mie mi-e dor de Adelina care patina cu atata dezinvoltura si naturalete "Welcome to burlesque":yes:
Multi sportivi care au castigat Olimpiada au avut parte de un sezon post-olimpic dificil, pe de o parte e si normal, insa sper ca ea sa nu-i urmeze exemplul Tarei Lipinsky sau a Sarei Hughes, la 18 ani e in plina forma si maturitate sportiva:)

florik2000
8th November 2014, 19:38
Stiti la ce ora este maine gala si cine va patina?:)

maddoc
8th November 2014, 20:43
Oare de ce a lipsit Julia de la festivitatea de premiere? Dupa parerea mea ar trebui sanctionata, daca nu are o scuza plauzibila, desi nu prea vad care ar fi aceasta. In alte sporturi, medaliatii care nu au fost prezenti la festivitate au primit diverse sanctiuni.

irinaidu
8th November 2014, 23:53
of, nu am reusit sa urmaresc nici un grand prix pana acum. mama ei de treaba. si weekendul viitor o sa am treaba. sper macar sa vad finala.
vad ca s-au intamplat tot felul de lucruri la cupa chinei. acum ma pun pe uitat la programe.

irinaidu
9th November 2014, 00:28
o, mama - https://www.youtube.com/watch?v=rvRMFueqlgY