PDA

View Full Version : Etapa 9: CS U Craiova - ASA Tg Mures 1-0



Leo
19th September 2014, 13:43
Duminica, 28 septembrie 2014, ora 16.00

Leul Oltean
19th September 2014, 13:47
Iar poceste Leodacina numele echipelor ... :rolleyes:

stiintacv
19th September 2014, 21:16
cine e cs craiova?echipa de handbal feminin?

stiintacv
19th September 2014, 21:17
ca si cum ai zice leoda caine in loc de leodacin,nasol cu pocirea asta

dextercioby
19th September 2014, 21:37
Ce chestie, lipseste fix U-ul pentru care ii injura lumea. :D

six
20th September 2014, 10:56
cine e cs craiova?echipa de handbal feminin?:happy:happy:happy

Leul Oltean
20th September 2014, 11:02
cine e cs craiova ? echipa de handbal feminin ?Avem si d-aia ... ii spune SCM si merge bine. :ok:

cip
20th September 2014, 11:17
cine e cs craiova?echipa de handbal feminin?
ceva clona,nu te lua dupa ariciul oltean ca ala numai tampenii debiteaza...bine,e fugit demult de-acasa,noi ii spuneam Nila dincolo...sau Paraschiv,nu mai retin :))

Leul Oltean
20th September 2014, 12:16
Iar i s-a facut foame lu Ioji Carcalete ... in partea cealalta ii spuneam Lenoir de Caras pt ca e foarte blond si nu e crusovean fugit la TM. :))

delaoltenia
22nd September 2014, 19:17
1 solist aici

Leo
23rd September 2014, 01:31
Castiga oaspetii. Poate marcheaza si Osman. :D

cip
23rd September 2014, 18:34
austriecii cu francezii,cum s-ar zice...:D
2,bat francezii :rasc:

cataa.
24th September 2014, 11:00
egal

Leul Oltean
24th September 2014, 13:17
Dupa logica Sevillana :

Tg Mures - Cluj 0-0
Cluj - Craiova 0-2
________________________
==> Craiova - Tg Mures 4-0

MAXIM ! :D

Sevilla86
24th September 2014, 16:13
craiova mica a avut noroc sa joace cu gloabe ca Otelul si U Cluj, dar urmeaza ASA si dinamo.
Lucrurile reintra in normal. Clona ramane in zona retrogradarii.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Leul Oltean
24th September 2014, 18:33
Nu e nici o surpriza daca o nou promovata, cu 15 jucatori noi in lot, se va afla in zona retrogradarii dupa 10 etape cu program foarte greu, in care a intalnit doar 2 echipe ''slabe''. Si nici vreun lucru savant daca remarci asta.
Totusi, eu cred ca vor face minim 3 puncte in urmatoarele 2 jocuri, deci constructia ta filosofica se cam prabuseste.

Sevilla86
24th September 2014, 19:10
In fiecare an retrogradeaza si promoveaza echipe in zeci de campionate.
Pana acum si-au dat seama ce-i mai bine, sa pastrezi lotul din liga a II-a sau sa aduci alti jucatori.
Au investit in jucatori, in transferuri si in salarii mari. Tu zici ca 15 jucatori noi e buba? Eu zic ca au procedat bine. Poate a fost problema la antrenor, nu la lot. Sa vedem cum se descurca acum cu Cartu si Sandoi.

Procedezi ca de obicei, nu ai votat in poll si nu ai dat nici un pronostic la meciul asta.
Dar o sa fii primul care rade de aia care au votat pronosticul gresit :D
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Leul Oltean
24th September 2014, 19:53
Tu zici ca 15 jucatori noi e buba? Eu zic ca au procedat bine. Poate a fost problema la antrenor, nu la lot. Sa vedem cum se descurca acum cu Cartu si Sandoi. Da, e normal sa se aduca jucatori noi la echipa cand treci pe un nivel superior. Dar problemele de omogenizare sunt inerente. Nu te poti astepta sa ai ''o echipa'' in primele 6 etape, in mod normal ai nevoie de un tur de campionat.
In privinta valorii jucatorilor, eu m-am pronuntat inainte sa inceapa campionatul, am facut si o comparatie cu ce are Steaua, ne-am si contrazis ... se dovedeste ca am avut dreptate. ;)
Are si Gane partea lui de vina (nu stie sa se apere, aici se vede lipsa de experienta, in primul rand). Totusi, a reusit sa structureze destul de bine lotul actual (din ce a avut la dispozitie), in mare Cartu si Sandoi merg pe formula propusa de el si cred ca o vor face in continuare. ;)
A fost si programul greu, cu cele mai bune echipe din campionatul trecut; acum C&S beneficiaza si de munca lui Gane dar si de 2-3 plombe inspirate, jucatori cu experienta. Sunt 100% convins ca vor termina in primele 10.
Procedezi ca de obicei, nu ai votat in poll si nu ai dat nici un pronostic la meciul asta.De obicei nu votez in poll, nu ma intereseaza genul asta de joaca. E ca si cum as juca poker pe chibrituri.
Rareori pun ceva, o fac doar daca meciul ma intereseaza si/sau daca am informatii suficiente.
Cand am ras de altii, votasem in poll (verifica !) si ori am nimerit rezultatul, ori am fost aproape, dar nu in extrema opusa, ca tine si ceilalti. :D
Nu am votat acum (poate o voi face) pentru ca nu e ... momentul (btw, tu ai facut-o deja si asta tradeaza ceva carente, mai ales ca te lauzi cu un stil bazat pe statistici, informatii corecte, cunoasterea detaliilor). Craiova mai are de jucat maine un meci destul de greu si nu am idee pe ce jucatori se poate baza Cartu duminica. Avem deja ceva indisponibili, mai pot aparea.

Sevilla86
24th September 2014, 20:15
Nu pierd bani daca am votat ASA. Astia merg mai bine in campionat, am votat pe o schita de informatii, doar nu o sa pierd timpul sa ma documentez pentru orice poll de pe ols.
Din putinele date pe care le-am luat in considerare (pozitia din clasament, rezultatele recente etc) am considerat ca ASA e fovorita. Totusi CSU are doar doua victorii cu echipe slabe. O sa vedem daca a fost intamplare sau nu.

Ma intereseaza mai mult meciurile cu echipele care se bat la titlu.

Nu stiu cu ce ai avut tu dreptate... te tot lauzi cu un pusti care are un meci la U21 si care nu prinde echipa la CSU... nu vreau sa reiau, oricum s-au schimbat multe si la Steaua, au mai venit jucatori. Acum nu mai poate nimeni sa spuna ca titularii lui CSU sunt mai buni decat rezervele Stelei.

CSU tine pe banca un pusti cu un meci la U21? Steaua tine pe banca vreo 4, 5 jucatori care au trecut pe la nationala mare ;)
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Leul Oltean
24th September 2014, 21:19
Pai vezi daca nu stii ce e derivata ? :D
Din putinele date pe care le-am luat in considerare (pozitia din clasament, rezultatele recente etc)Foarte putine si foarte putin relevante.

1.Pozitia din clasament e cel mai slab indicator, pentru ca e cel mai inselator. Este rezultatul unui cumul de factori, este insumarea mai multor elemente intr-o perioada mare de timp. Ora jocului e ora jocului, nu prea are legatura cu perioada asta.
2.Mult mai importanta este tendinta, gradientul (asta calculeaza derivata ;)), curba (crescatoare sau descrescatoare) pe care se afla echipa la ora jocului. Cred ca aici se anuleaza reciproc tendinta pozitiva a Craiovei si statuquo-ul de la ardeleni.
3.Rezultatele recente sunt un indicator ceva mai bun decat clasamentul, dar depinde cum sunt interpretate. Pentru cazul de fata, as zice ''mic avantaj Craiova'' doar datorita moralului bun castigat in ultimele 2 saptamani, a unei sigurante pe care am vazut-o la jucatori. Stau mult mai bine in ghete fata de primele 7 etape si au in fata jucatori de valoare comparabila, nu au de ce sa le fie frica. La capitolul asta, anticipez ceva superficialitate la ardeleni, care se cred mai buni (''rezultate recente + clasament'').
4.Antrenori : mic avantaj Craiova, C&S>Falub.
5.Disponibilitatea jucatorilor cheie ai Craiovei. Cred ca e cel mai important indicator.
In opinia mea, acestia sunt : Balgradean-fundasii centrali-Madson, Brandan- Rocha,Bancu,Bawab-Curelea. Madson sigur nu joaca (nasol !), Curelea nu stiu daca se reface pana duminica, Bawab a iesit cu dureri la Cluj, sper sa nu mai apara si altii dupa meciul de maine. Cred ca si aici se compenseaza cu jucatorii cheie de la Tg Mures, desi nu stiu acum ce (in)disponibilitati au.
In afara de astea mai sunt vreo cateva secundare, dar care pot avea pondere : conditii meteo, public, arbitraj.
La prima vedere, miroase a 1X, dar maine seara si mai ales in dimineata meciului vom sti mai bine.
Nu stiu cu ce ai avut tu dreptate (...) oricum s-au schimbat multe si la Steaua, au mai venit jucatori. Pai ... tocmai cu asta. Faptul ca au venit multi jucatori dovedeste ca aveam dreptate atunci. Banca Stelei era foarte slaba, pana sa vina astia.
Acum nu mai poate nimeni sa spuna ca titularii lui CSU sunt mai buni decat rezervele Stelei. Sunt comparabili, totusi.

CSU tine pe banca un pusti cu un meci la U21 ? Nici macar ! Pricepi ? :rolleyes:
(poate il vedem pe banca duminica, datorita problemelor de lot)

Sevilla86
24th September 2014, 21:43
Faptul ca au venit multi jucatori dovedeste ca aveam dreptate atunci. Banca Stelei era foarte slaba, pana sa vina astia.

Au mai venit pentru ca de atunci au mai si plecat, plus au mai aparut si accidentari.
Gardos, Radut au plecat, Tanase accidentat. Szukala a intrat in ultimul an de contract...


Sunt comparabili, totusi.

lol :D


Nici macar ! Pricepi ? :rolleyes:
(poate il vedem pe banca duminica, datorita problemelor de lot)

Tocmai, daca e asa bun ar trebui sa i se acorde mai multa incredere.
Poate e si el un fel de Rotariu :D asteptari mari dar neputinta de a confirma.
L-am vazut cateva minute cu Steaua, a si marcat un gol prin minutul 90 (cand deja nu mai conta)...
Nu l-am vazut destul cat sa-mi formez o parere.

Deocamdata e greu de spus daca e bun de ceva sau tanara speranta umflata cu pompa.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Leul Oltean
25th September 2014, 13:22
Ce va spuneam ieri ? :))

CSU Craiova - ASA … mergem sa zguduim Bania !!!

Si iata ca la 6 luni de la ultimul meci jucat in Banie (un derby pentru promovare pe care l-am castigat) ne inalnim din nou cu CSU ; vreau sa le multumim si celor care au dus greul in acele meciuri si care momentan nu mai sunt in lot si sa speram ca cei de acum vor castiga .

Cred ca va fi un meci pe care il vom domina si cred ca vom reusi sa marcam de cel putin doua ori ; dupa cum remarcau si baietii pe site , incepe o serie de meciuri mai grele dar cu siguranta ca nu imposibil de castigat … avem un lot valoros si experimentat .

(articol pe un site al suporterilor ASA)

stiintacv
26th September 2014, 20:01
Ce va spuneam ieri ? :))

CSU Craiova - ASA … mergem sa zguduim Bania !!!

Si iata ca la 6 luni de la ultimul meci jucat in Banie (un derby pentru promovare pe care l-am castigat) ne inalnim din nou cu CSU ; vreau sa le multumim si celor care au dus greul in acele meciuri si care momentan nu mai sunt in lot si sa speram ca cei de acum vor castiga .

Cred ca va fi un meci pe care il vom domina si cred ca vom reusi sa marcam de cel putin doua ori ; dupa cum remarcau si baietii pe site , incepe o serie de meciuri mai grele dar cu siguranta ca nu imposibil de castigat … avem un lot valoros si experimentat .

(articol pe un site al suporterilor ASA)
cam infumurati bozgorii,,,,s au vazut pe locul 5 si acum nu ii mai bate nimeni :headbang:

Leul Oltean
26th September 2014, 20:21
Trecand peste aiureala din articol (la ultimul meci in Banie a castigat Craiova cu 2-0), treaba este ca si jurnalistii gresesc ridicandu-i in slavi.
Este adevarat ca au echipa destul de buna, dar ei au jucat pana acum cu toti parlitii campionatului : Chiajna, Rapid, Dinamo :D, Iasi, Cluj etc ... normal ca au facut puncte.
Sunt curios cate puncte iau in urmatoarele 5-6 meciuri ...

Duba
28th September 2014, 08:10
X-ul e ok pt. ambele echipe.

delaoltenia
28th September 2014, 10:25
CS Universitatea Craiova: Balgradean, S. Achim, Frasinescu, Kay, Vatajelu, Plesan, Brandan, Tarnacop, Bawab, Bancu, Curelea
Antrenor: Emil Sandoi
Director tehnic: Sorin Cartu

ASA Targu Mures: Viciu, Feussi, M. Constantin, Bejan, Sepsi, Muresan, N'Doye, Szekely, Hora, Bruno Martins, Goga
Antrenor: Adrian Falub


Liga 1 - Etapa 9
Data: 28.09.2014
Ora: 16:00
Live: Look TV
Stadion: "Ion Oblemenco"
Oras: Craiova

Sevilla86
28th September 2014, 10:47
Inca se mai joaca pe Oblemenco?
Au anuntat inca de la meciul cu petrolul ca ala e ultimul meci disputat acolo inainte de demolare.
S-o fi razgandit Olguta :D
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

delaoltenia
28th September 2014, 10:51
Prea multe nu pot sa-ti spun, incearca mai bine cu Leul . ;)

ciorbicafaristu
28th September 2014, 11:12
leutule, aveti ceva osari in echipa?:D

Leul Oltean
28th September 2014, 11:37
Eu nu cred ca Sorinaccio va incepe chiar in formula aia de sus. Mai degraba, fundasi centrali vor fi Acka-Frasinescu iar Kay va fi urcat langa Brandan.
Osari ? ar fi vreo doi ... dar nu e cazul. C&S vor aplica teoria marcajului strans.

stiintacv
28th September 2014, 12:06
ma astept la aproximativ 15 mii de spectatori la acest meci

*Coco*
28th September 2014, 12:14
Vise nene :groggy:

Maxim 7000 mii !!! Daca vor fi si aia

Leul Oltean
28th September 2014, 12:15
ma astept la aproximativ 15 mii de spectatori la acest meciCel putin.

*Coco*
28th September 2014, 16:09
Unde sunt ma aia 15.000 ?:happy

Cum ziceam, nu cred ca sunt nici 7000 la cat de goala e Tribuna II.

delaoltenia
28th September 2014, 16:21
muresenii leaga mai bine jocul, apararea olteana cam visatoare

relansat
28th September 2014, 16:24
cica ar fi vreo 4000. tot e bine avand in vedere conditiile meteo :D

*Coco*
28th September 2014, 16:26
Pana acum clonatii erau suparati ca ii pun astia sa joace Lunea si de aia e stadionul gol la meciurile lor.

Acum ce plm de scuza mai aveti ma? meci duminica la ora 16 00, vreme excelenta pentru fotbal .

Acceptati naiba realitatea ca nu toata lumea se da cu echipa asta infiintata peste noapte de psd.

relansat
28th September 2014, 16:27
doar n-or fi 4000 de membri de partid :))

delaoltenia
28th September 2014, 16:27
cica ar fi vreo 4000. tot e bine avand in vedere conditiile meteo :D
adica soare arzator ;)

relansat
28th September 2014, 16:29
pai da, nu vor sa se bronzeze :))

scuze, la noi la iasi e vreme de toamna :D

delaoltenia
28th September 2014, 16:32
scuze, brandan, 1-0 :ok:

"mai aproape de adevar ar fi un x" :no: :D

*Coco*
28th September 2014, 16:32
Sunt vreo 6000-7000, a mai venit ceva lume la T2 intre timp .

Duba
28th September 2014, 16:34
Ce furaciune!!!!! Marca PSD sau Ponta, cum va place. Penalty dat cu mare, mare usurinta. Doar,...il va vota pe plagiator. Mi-e sila!

delaoltenia
28th September 2014, 16:36
Duba, atentie la limbaj, jignesti gratuit .

relansat
28th September 2014, 16:38
penalti dat cu mare usurinta :))) auzi la el :))))))))))))))))))))))))

Duba
28th September 2014, 16:40
Da ma, cu mare usurinta. Mai uita-te inca o data la faza si ai sa vezi ca am dreptate.

relansat
28th September 2014, 16:40
in pauza boss, cu roxana :D

Duba
28th September 2014, 16:41
Ok, ok! :D

relansat
28th September 2014, 16:41
vine acus crainicul cu 15.000 :))

delaoltenia
28th September 2014, 16:42
la pauza vor fi 10 mii

relansat
28th September 2014, 16:43
daca dau drumu la porti, probabil :D daca nu, se fac "din pix" (la microfon) 10.000

delaoltenia
28th September 2014, 16:44
ne spune Leul dupa terminarea partidei, este mult mai credibil :D

relansat
28th September 2014, 16:45
ii numara pana in minutul 90 :))

delaoltenia
28th September 2014, 16:47
:))

relansat
28th September 2014, 16:50
slab de tot asa-ul in aceasta dupa amiaza

delaoltenia
28th September 2014, 16:52
ce zici, incerc sa felicit meseriasii OLS ? ;)

relansat
28th September 2014, 16:53
nope, am incredere ca asa-ul marcheaza dupa pauza. :) nu cred ca poate repeta prestatia slaba din prima repriza. e prea mult totusi in fata unui adversar asa si asa.

relansat
28th September 2014, 16:56
muresan e jucator instinctual (sau instinctiv? :) ). a fost penalti. neglijenta acolo.

Sevilla86
28th September 2014, 17:04
Ce televiziune de *****... nu am vazut nici o reluare buna la faultul ala in careu. Dar a fost fault.
Astia nu stiu ce-i ala stop cadru, ultra slow motion... si zici ca filmeaza meciul cu 3 camere.

Daca imi dai 7 oameni cu telefoane mobile bune, cred ca pot sa realizez o transmisie mai buna.
Fotbal 0, transmisie de amatori. Bine ca are Roxana decolteu.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

relansat
28th September 2014, 17:06
de asta regret eu digi-ul. erau de pe alta planeta cu super transmisiunile lor.

relansat
28th September 2014, 17:06
s-au facut 8000 :)))) au rotunjit cu 3000, ma gandesc :))

Duba
28th September 2014, 17:09
Bai, daca beneficia Steaua de un asemenea penalty, tota lumea urla ca din gura de sarpe ca Steaua e ajutata de arbitrii. Cum sa dai penalty cand atacantul nu e cu fata la poarta, iar adversarul doreste sa atace mingea. O mizerie de penalty!
Cretinii din studio, cu exceptia unuia, au spus ca a fost penalty. Mi-e scarba de cat e mizerie exista si printre comentatori.

relansat
28th September 2014, 17:10
in opinia ta trebuie sa fie atacantul cu fata la poarta ca sa se dea?:))) a fost penalti clar. a intrat ca ciobanul acolo. a fost prea sigur pe el si nu i-a iesit. asa a incasat si cartonasele rosii din cv-ul sau :) multe din ele :D

Duba
28th September 2014, 17:13
Repet, daca beneficia Steaua de un asemenea penalty, cu totii urlati ca Steaua fura. Pai la Chipciu, in meciul cu Ceahlaul, a fost un penalty mult mai clar, insa mizeria de arbitru pt. a nu acorda penalty a scos galbenul, al doilea, pt. a-i convinge pe *******i ca el e corect. Corect fata cu cine????!!!!

relansat
28th September 2014, 17:16
ti-am zis si atunci, chipciu a platit pentru ce a facut in trecut. nu zic ca e bine asa, greseala e greseala. dar parca e bine cand si-o ia chipciu ca in bancul cu petrica si lupul :D poate asa se invata minte sa nu mai cada aiurea la fiecare contact. sa nu se adipopizeze, cu alte cuvinte.

relansat
28th September 2014, 17:16
odata cu intrarea lui amauri sunt aproape convins ca da gol asa-ul :D

Duba
28th September 2014, 17:22
Cu alte cuvinte, Curelea are voie sa ceara penalty, iar Chipciu, nu!!!!! Ce tare esti!!!!
Curelea se tavalea si se uita spre arbitru, mai, mai sa-i spuna ce faci ma, nu dai penalty. La ce naiba v-ati uitat???!!!!

Sevilla86
28th September 2014, 17:23
Mi-l si imaginez pe Duba tipand la monitor si dand cu pumnii in tastatura :D

Se joaca in aceeasi nota... asta-i vreme ideala de gratar, nu de fotbal :D
Macar cade rapidu' pe loc retrogradabil. Cred ca se termina 1-0.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Duba
28th September 2014, 17:25
Pai si daca se termina egal, tot pe loc retrogradabil vor fi.

relansat
28th September 2014, 17:25
Cu alte cuvinte, Curelea are voie sa ceara penalty, iar Chipciu, nu!!!!! Ce tare esti!!!!
Curelea se tavalea si se uita spre arbitru, mai, mai sa-i spuna ce faci ma, nu dai penalty. La ce naiba v-ati uitat???!!!!

si unde vroiai sa se uite? e logic sa te uiti la arbitru sa vezi ce da cand tu ai fost faultat in careu :))

chipciu are si el voie sa ceara. dar vezi tu, duba, in viata lucrurile tind spre un echilibru aproape perfect. si cum chipciu a primit un 11 metri cu corona, sezonul trecut, acum cand a fost nu l-a mai primit :)) e simplu :D


am spus mai sus, "greseala e greseala" asa cum steaua este steaua :happy

Duba
28th September 2014, 17:28
Cel cu Corona a fost exact ca acesta de astazi. Mai precis, n-a fost.

Sevilla86
28th September 2014, 17:29
Pai si daca se termina egal, tot pe loc retrogradabil vor fi.

Tot retrogradabil, dar se duce CSU la 3 puncte in fata.
Mai bine 1-0 decat 1-1.

Danger! Danger! Intra zicu :D
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

relansat
28th September 2014, 17:30
Cel cu Corona a fost exact ca acesta de astazi. Mai precis, n-a fost.

bine, bine

Duba
28th September 2014, 17:30
Nu, nu! Mai bine 1-1, pt. ca eu vreau si clona Olgutei, respectiv a PSD-ului in B.

Sevilla86
28th September 2014, 17:31
Doar de o atingere de balon a avut zicu nevoie sa-i pune pe craioveni in pozitie de unu la unu cu portaru' :))
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

relansat
28th September 2014, 17:32
Doar de o atingere de balon a avut zicu nevoie sa-i pune pe craioveni in pozitie de unu la unu cu portaru' :))
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

:)))

Sevilla86
28th September 2014, 17:49
Sa-mi bag picioarele, merge stream-ul ca uns. Nu s-a oprit nici o secunda, nici un glitch, nimic.
Si cand ma uit la un meci al Stelei... e varza. Mult mai multa lume se uita la meciurile Stelei si mananca din bandwidth.

Rosu la craioveni. Si la N2 se impunea tot rosu.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

relansat
28th September 2014, 17:51
pe seenow e impecabil :) e logic ca la steaua sa se intample asa :)

delaoltenia
28th September 2014, 17:51
'te-n bot brandaneeeeeeeeeeeeee...pana una alta Cartu si Sandoi salveaza Stiinta din Craiova . :ok:

Sevilla86
28th September 2014, 17:54
CSU joaca la dinamo si cu Concordia fara Brandan. Nu o sa le fie usor.
Cartu cred ca sparge un plexiglass daca egaleaza ASA.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

delaoltenia
28th September 2014, 17:57
bre, ia nu mai cobi acilea . :D

delaoltenia
28th September 2014, 17:59
Dario, stiintacv

cine stie cunoaste ! :D


Universitatea Craiova - ASA Targu Mures 1-0
Brandan, minutul 28 .

relansat
28th September 2014, 18:00
slaba de tot asa.

Sevilla86
28th September 2014, 18:01
Dario, stiintacv

cine stie cunoaste ! :D

A votat si mblue dupa fluierul de final, ca sa fie sigur ca-i iese :))
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Duba
28th September 2014, 18:02
Stiinta Craiova ! :ok:

delaoltenia
28th September 2014, 18:05
Duba, am impresia ca locul tau azi era langa idol la berarie . Atentie, jignesti useri si suporteri fara sa te atace cineva .

Leul Oltean
28th September 2014, 18:06
CSU joaca la dinamo si cu Concordia fara Brandan. Nu o sa le fie usor.Astazi a jucat fara Izvoranu, Madson, Mateiu, Bawab ... dupa juma de ora si fara Kay. Le-a iesit, pana la urma. ;)

phife
28th September 2014, 18:07
ce dreacu ma , pe 2 bilete am avut pus x.
m-a scos asa u . :|
vai ce transmisii au astia de la look :)) :))

pai cum ma dario , cand se ia de ai tai nu e bine ?:)

Sevilla86
28th September 2014, 18:09
A spart Duba plexiglassu' :D

Balgradean a fost sigur pe el la fiecare faza. Nu a fost pus la incercare de multe ori, dar cand a fost nevoie a iesit la rampa.
El, Brandan si Muresan au fost cei mai buni de pe teren. Dar Muresan a acordat penalty iar Brandan a reusit sa ia rosu.
Mai ramane doar Balgradean :D
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

delaoltenia
28th September 2014, 18:10
nu ma, nu se ia neaparat de ai mei .

Duba
28th September 2014, 18:11
Nu, nu jignesc decat pe cei care se identifica cu aceasta clona. Ceea ce face Olguta cu sprijinul PSD-ului se numeste furt de identitate. Mititelu a facut o groaza de greseli, nu merita insa sa i se bage mana in buzunar. Pt. ca pt. orice om onest asta a facut PSD-ul si Olguta.

ciorbicafaristu
28th September 2014, 18:13
Osari ? ar fi vreo doi ... dar nu e cazul. C&S vor aplica teoria marcajului strans.
bre, m-am luat dupa tine si am stat cuminte:headbang:

delaoltenia
28th September 2014, 18:13
Acelasi lucru l-am spus si eu Duba, dar sub o alta forma . Vine Leul, te jigneste la randul lui (si intre noi fie spus ar avea motive bine intemeiate), va aruncati pe rp-uri si vine Dario cu sanctiunea . Nu e bine Duba, nu e bine .

Leul Oltean
28th September 2014, 18:14
Duba, spre deosebire de tine care te identifici cu tot ce tine de Steaua (inclusiv marlaniile din trecut), nimeni nu se identifica cu aceasta clona. Totusi, craiovenii care tin cu aceasta echipa gandesc normal.
Nu ma chinui sa iti explic de ce, tu nu poti intelege.

phife
28th September 2014, 18:15
mereu m-am intrebat ce dracu e in poza de la avataru lu duba.
ce reprezinta treaba aia ?

Duba
28th September 2014, 18:16
Sa fie sanatos daca se identifica cu hotii.
Mie nu-mi plac hotii! Pricepi?
Poate, poate se trezeste si leul. Sau poate, cine stie, are si el vreo misiune in toata aceasta mizerabila poveste.

Leul Oltean
28th September 2014, 18:17
Bineinteles ca am. Eu fac echipa, eu stabilesc cine joaca la inchidere.

delaoltenia
28th September 2014, 18:17
mereu m-am intrebat ce dracu e in poza de la avataru lu duba.
ce reprezinta treaba aia ?
o duba care salta suporterii unei ecchipe, te las sa ghicesti care :D

Duba
28th September 2014, 18:19
mereu m-am intrebat ce dracu e in poza de la avataru lu duba.
ce reprezinta treaba aia ?

Hai ma sa-ti spun sa nu mai mori de curiozitate. Reprezinta o duba de politie in care sunt cativa suporteri ai lui dinamo. :D Mai precis, dupa ce au fost evacuati la un meci cu Farul, iar unii dintre ei au fost luati cu duba.:D

delaoltenia
28th September 2014, 18:21
ce-ti spusei ma reivane :D

Duba
28th September 2014, 18:24
Duba, spre deosebire de tine care te identifici cu tot ce tine de Steaua (inclusiv marlaniile din trecut), nimeni nu se identifica cu aceasta clona. Totusi, craiovenii care tin cu aceasta echipa gandesc normal.
Nu ma chinui sa iti explic de ce, tu nu poti intelege.

Ceea ce faceti voi acum se numeste, intr-adevar, marlanie! Noi in trecut am facut performante pe care nicio alta echipa de la noi nu le va realiza. Ca in mintea ta si a altor frustrato-complexati performantele formidabile realizate in anii '80 de Steaua reprezinta "marlanii" e doar problema voastra. Eu ma mandresc si ma identific cu absolut intreaga istorie a STELEI!

Leul Oltean
28th September 2014, 18:30
Noi in trecut ...Care noi, mah ? :rolleyes:
Esti var din frati cu Ceausescu ? (varsta ar corespunde ...:D)

Performantele nu au fost (toate) marlanii, dar nu ai tu treaba cu ele. Au merite Ceasca, niste generali, apoi PSD-ul ;) (care a permis finantarea de la MApN in anii '90).
Cand ati castigt cupa campionilor, Steaua nu avea nici galerie.

Duba
28th September 2014, 18:36
Care noi, mah ? :rolleyes:
Esti var din frati cu Ceausescu ? (varsta ar corespunde ...:D)

Performantele nu au fost (toate) marlanii, dar nu ai tu treaba cu ele. Au merite Ceasca, niste generali, apoi PSD-ul ;) (care a permis finantarea de la MApN in anii '90).
Cand ati castigt cupa campionilor, Steaua nu avea nici galerie.

Mitomanie in stare pura! Marca leul oltean!:D

"Care noi?"
NOI, STEAUA! NOI, STELISTII! NOI, POPORUL ROS'ALBASTRU! :D

Leul Oltean
28th September 2014, 18:41
Eu ma mandresc si ma identific cu absolut intreaga istorie a STELEI !Stiam. :))

delaoltenia
28th September 2014, 18:43
Nu vad ce gasesti de ras Leule, cu gura pan' la urechi .

Leul Oltean
28th September 2014, 18:44
Nu ma surprinde ca nu intelegeti. :)

Sevilla86
28th September 2014, 18:47
Nu are cum sa inteleaga Leul. Noi am acceptat Steaua si cu bune si cu rele.
Leul inca nu s-a hotarat daca se dezice de Staicu, omul care avea Universitatea si muzeul dedicat comunismului si lui Ceausescu :D
E in faza de negare, cica Universitatea a fost buna si pura 100%.

Steaua e rea ca a fost condusa de comunisti. Craiova nu e rea chiar daca a fost condusa de un comunist.

Pricepeti?
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Leul Oltean
28th September 2014, 18:49
Steaua e rea ca a fost condusa de comunisti. Craiova nu e rea chiar daca a fost condusa de un comunist.
:happy:happy:happy

Sevilla86
28th September 2014, 18:54
L-am mai intrebat pe leul ce crede de Staicu, Netoiu si Mititelu dar a evitat sa raspunda cu toate puterile.
Baga doar smilies si se face ca rade :D
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Leul Oltean
28th September 2014, 18:59
Numai faptul ca intrebi asa ceva denota lipsa de logica. :))

Cum sa compari marfa cu ambalajul ? Staicu avea (se pare) simpatii comuniste, fiind probabil un nostalgic. Dar voi ati beneficiat de sustinerea directa a statului comunist, Steaua s-a identificat cu PCR, MApN, Ceausescu ... e cu totul altceva.
Pricepi ? :D

stiintacv
28th September 2014, 19:03
nu ma iau de steaua,ca e dario om cu bun simt,dar duba ala e un jeg frustrat cu boala pe olteni,fie ca era vorba de fc u craiova sau cs u craiova la fel vorbea,tzaranu draq,,,au fost 10 mii de oameni,spiritul stiintei merge mai departe !

Duba
28th September 2014, 19:04
Leul inca nu s-a hotarat daca se dezice de Staicu, omul care avea Universitatea si muzeul dedicat comunismului si lui Ceausescu :D
E in faza de negare, cica Universitatea a fost buna si pura 100%.

Steaua e rea ca a fost condusa de comunisti. Craiova nu e rea chiar daca a fost condusa de un comunist.

Pricepeti?

Craiova a fost condusa de comunisti in toata istoria ei. Mai putin in perioada Mititelu.
S-au infiintat in '48, la un an dupa Steaua, deci dupa ce comunistii pusesera bine mana pe putere, iar regele Mihai abdicase.
Imbecilitatile pe care asa-zisii suporteri ai echipelor disidente (in mintea lor bolnava), care, spun ei, n-au fost comuniste asa cum a fost Steaua sau dinamo, le tot propaga fara niciun rationament, fara nicio dovada. Ba din contra, absolut toate echipele au fost conduse de comunisti, fie ca au fost din armata, militie, ministri sau secretari de partid.
Trebuie sa fi batut rau in cap ca sa nu intelegi dupa atatia ani ca intreg fotbalul romanesc a fost confiscat de comunisti si a functionat asa cum si-au dorit acestia.

Leul Oltean
28th September 2014, 19:11
Trebuie sa fi batut rau in cap ca sa nu intelegi dupa atatia ani ca intreg fotbalul romanesc a fost confiscat de comunisti si a functionat asa cum si-au dorit acestia.Tocmai ca nu. I-a mai incurcat Craiova, nu a iesit tot timpul cum au dorit ei. ;)

Tu ce nu ai facut ? Armata sau scoala primara ? :D