PDA

View Full Version : Cat de fair play a fost Contador in etapa 16?



Jerome LeBanner
10th September 2014, 12:45
Cunoasteti intamplarea, Froome l-a carat in carca pana in ultimul km, dupa care Contador a tasnit si l-a lasat mult in urma. Vi se pare in regula? Va rog sa raspundeti si sa argumentati.

quebec
10th September 2014, 14:10
Froome a dus trena 3-4 km, nu 10-15, era normal ca pistolaru sa vada intai ce are de gand Froome. Cand britanicul a scazut cadenta era ceva normal ca Alberto sa atace.

Nadalfan
10th September 2014, 16:23
Fair-Play clar n-a fost,dar ce era sa faca?Urmatorul in clasamentul general era Valverde care era deja in spate deci Contador deja isi indeplinese misunea.Pe Froome l-a atacat doar pentru moral.A vrut sa-i demonstreze ca-l poate lasa in spate pe munte fara prea mari probleme.

liverpool-kid
11th September 2014, 20:34
totusi contador nu a facut precum valverde, care asteapta sa-i duci trena pana la final, daca se poate sa fie trecut pe brate si primul linia de finis...am vazut in etapa de azi, 11.09

Nadalfan
11th September 2014, 21:03
totusi contador nu a facut precum valverde, care asteapta sa-i duci trena pana la final, daca se poate sa fie trecut pe brate si primul linia de finis...am vazut in etapa de azi, 11.09

Nimeni nu poate sa faca precum Valverde :))

Lordul
18th September 2014, 12:52
Nu a fost corect , dar oricum clasamentul nu il influenteaza...pana la urma trebuia sa fie ceva pe final si a fost tasnirea "Pistolarului"

Johnny D
15th January 2015, 10:50
Habar n-am de sportu asta si nici nu ma intereseaza, dar argumentul meu e simplu si general: cand cineva iti pune intrebarea daca a fost sau nu fair play, raspunsul in general(cam 80-90% din cazuri) e un mare NU, de aceea am si votat asisderea!:P

quebec
1st February 2015, 16:15
Si io care credeam ca ai devenit pasionat de ciclism JD :)))

Johnny D
2nd February 2015, 12:22
:happy Mai tare ma uit la furnici cum alearga prin musuroi, macar alea nu poarta echipament de protectie antiemotie! :)) Asta, motociclismu, Formula 1, raliurile si majoritatea sporturilor de iarna, sporturi plictisitoare la care nu poti sesiza emotia oamenilor din cauza echipamentelor ce le poarta! Parca la biathlon ma mai uit doar din sporturile de iarna, acolo-i mai arata in prim plan si fara ochelari cateodata.
Din ceva motiv Formula 1 parca ma mai atrage, viraje, tehnici de pilotaj, tactici de echipa.... parca, parca, seamana a ceva ce merita vazut.