PDA

View Full Version : Grecia - Romania 0-1



Bobi Cearton
3rd September 2014, 17:34
Meciul se disputa duminica, 7 sept

In ultimii 10-15 ani nu stiu ca meciurile din preliminariile CE sa se fi disputat duminica:confused:


http://www.onlinesport.ro/fotbal/echipa-nationala/cum-ar-putea-arata-primul-11-al-romaniei-cu-grecia-nid-109144/?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss-website-feeds&utm_campaign=last-news

Stifi Jamaicanu
4th September 2014, 17:39
Poză de la antrenamente :))
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/General/02/14/21/02/2142102_w1.jpg

Lordul
4th September 2014, 19:38
@Bobi e decizia lui Platini...anul asta se joaca joi-duminica , iar in 2015 joi-sambata sau cv de genu

Cristyniku
4th September 2014, 21:15
Abia astept meciul:D. Alaturi de tricolori/hello!

delaparis
4th September 2014, 21:30
Poză de la antrenamente :))
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/General/02/14/21/02/2142102_w1.jpg

Pai il asteapta probabil pe Piturca. Dar asta e ca si plecat (http://www.onlinesport.ro/fotbal/echipa-nationala/piturca-e-ca-si-plecat-de-la-echipa-nationala-nid-109156/):D

cip
4th September 2014, 21:49
fortza astia cu nas subtire! /hello
cata vreme e boul asta de pizdurca la Nationala o sa tin mereu cu adversarii :D

Leul Oltean
4th September 2014, 22:25
Alaturi de tricolori/hello!Inseamna ca esti fie in spatele bancii, fie in spatele pozarului, fie la dusuri.

Cristyniku
4th September 2014, 22:31
Inseamna ca esti fie in spatele bancii, fie in spatele pozarului, fie la dusuri.

Eu fac poza:));).

Leul Oltean
4th September 2014, 22:37
Am inteles ... presupun ca Moti te-a interesat, ceilalti sunt din intamplare pe acolo. :D

Cristyniku
4th September 2014, 23:02
Am inteles ... presupun ca Moti te-a interesat, ceilalti sunt din intamplare pe acolo. :D

Da. Am vrut sa-l scot cel mai urat si mi-a iesit:)).

Leul Oltean
4th September 2014, 23:11
Am inteles ca si lui i-a iesit ... :D

stiintacv
4th September 2014, 23:28
e un avantaj pentru noi ca nu joaca Tanase,daca nu ar juca nici Stancu,am avea sanse mari sa castigam

Johnny D
5th September 2014, 07:27
Ar trebui sa vina Moldovan antrenor sa avem sanse sa jucam ceva fotbal si aici...:rolleyes:

Fabuloasa revenirea "tricolorilor mici" ieri si nici macar nu exista thread unde se poate discuta! Dupa ce au deschis scorul si apoi au fost egalati rapid, au lasat in stilul lor clasic larg deschis fusta si muntenegrenii le-au mai bagat 2 pana la pauza, 1-3 si dezastru uzual era asigurat. Nu stiu ce le-a zis Moldovan la pauza dar am asistat la una din cele mai tari reveniri din istoria meciurilor nationale, 4-3 pt ai nostrii la final!
Bravo Viorele, n-ai tu vreo treaba cu organizarea jocului dar macar ofensiv stii sa-ti faci echipele sa joace!:yes:

Cristyniku
5th September 2014, 15:16
Ar trebui sa vina Moldovan antrenor sa avem sanse sa jucam ceva fotbal si aici...:rolleyes:

Fabuloasa revenirea "tricolorilor mici" ieri si nici macar nu exista thread unde se poate discuta! Dupa ce au deschis scorul si apoi au fost egalati rapid, au lasat in stilul lor clasic larg deschis fusta si muntenegrenii le-au mai bagat 2 pana la pauza, 1-3 si dezastru uzual era asigurat. Nu stiu ce le-a zis Moldovan la pauza dar am asistat la una din cele mai tari reveniri din istoria meciurilor nationale, 4-3 pt ai nostrii la final!
Bravo Viorele, n-ai tu vreo treaba cu organizarea jocului dar macar ofensiv stii sa-ti faci echipele sa joace!:yes:

Haha:)). Si eu am cautat thread-ul. Foarte tare. Bravo lor. Credeam ca mancam bataie cu 3-1 si cand am vazut ca au egalat, apoi ca e 4-3.../hello

@Leul Oltean: Nu ti-ai gasit stelista potrivita pe care s-o tachinezi:)).

phife
5th September 2014, 16:01
alo, totu pana la cristyniku...

Stifi Jamaicanu
6th September 2014, 18:57
"România e o echipă bună, cu jucători valoroși. Mă bucur că nu e Mutu, care e ca fiul meu, dar Marica și Stancu pot compensa."

Ce zice Ranieri, încerc să mă gândesc dacă a fost sau nu ironic.

Sevilla86
6th September 2014, 19:51
Nu, nu cred ca a fost ironic.
El l-a adus pe mutu la Chelsea si i-a acordat multa incredere. Tin minte ca s-a si certat cu Abramovici din cauza ca-l tot folosea pe mutu desi nu dadea randament. Intotdeauna a avut o parere exagerat de buna despre drogat.
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Adrian S.
6th September 2014, 20:16
Ce zice Ranieri, încerc să mă gândesc dacă a fost sau nu ironic.

A fost ironic. Poate il credeam si eu daca incheia fraza intr-o alta nota decat una hilara.

delaparis
6th September 2014, 22:45
Interes scazut pe forum pt meciul asta desi e totusi important. Thd nu are poll si nimeni nu l-a cerut :D

Hingherul
6th September 2014, 22:49
nu mai e nimeni "roman de mic" :D

delaparis
6th September 2014, 22:54
Pa da :D
Ne intereseaza mai mult ca pleaca Piturca si pe ce bani in loc sa vorbim de meci, echipa etc ... Moti e in poarta sau pe banca? Piti se scrie "Pizzi" sau "Pitzi" ? :)

Sevilla86
6th September 2014, 22:57
Da, eu cred ca pleaca Pitzi.
As vrea un poll pe subiectul asta.
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Taquito
7th September 2014, 00:15
11-le probabil pentru meciul de la Atena: Tatarusanu - Tamas, Grigore, Chiriches, Rat - Pintilii, Hoban - Torje, Chipciu, Maxim - Marica

Cristyniku
7th September 2014, 01:02
Interes scazut pe forum pt meciul asta desi e totusi important. Thd nu are poll si nimeni nu l-a cerut :D

Eu ma gandeam sa zic, dar am crezut ca se simt moderatorii intr-un final:)).

Luis Garcia10
7th September 2014, 12:03
Ce rost are? se stie deja scorul...

Freek
7th September 2014, 12:36
Tamas? In ce an suntem? Daca nu intra beat pe teren si il bate pe Mitroglou joaca degeaba asta, zic eu.
Bine acum dupa ce am scris asta probabil iese omul meciului...
N-avem poll? :D

Leul Oltean
7th September 2014, 13:38
Eu ma gandeam sa zic, dar am crezut ca se simt moderatorii intr-un final:)).Nu cred ca e dinamovistul potrivit sa il tachinezi ... :sneaky:

Bobi Cearton
7th September 2014, 13:44
Chiri joaca la nunti, Tamas la tot ce se numeste paranghelie, Tata joaca cand nu joaca Neto, adica mai deloc:D, Ratz a ajuns sa joaca (cand apuca) prin Grecia.

delaoltenia
7th September 2014, 14:19
Ce zice Ranieri, încerc să mă gândesc dacă a fost sau nu ironic.
Un om cu mult bun simt care stie ca va face instructie cu un adversar slabut . ;)

effect
7th September 2014, 14:34
Nu luam gol astazi,linia defensiva cu care vom incepe e mult peste ce am avut in ultimii ani. In fata va fi o problema ca de obicei,ne-ar fi trebuit Tanase,dar si asa cu Maxim-Chipciu-Marica ii putem surprinde daca lasa spatii. Nu sunt asa sigur ca Ranieri va fi peste Piturca in pregatirea meciului ,la echipele nationale se joaca altceva si cred ca experienta din barajul trecut si cea overall il va avantaja pe al nostru antrenor.
Hai Romania!

YoNuTzz
7th September 2014, 15:38
rezultatul final e simplu de anticipat: 1-0 pentru greci :D

TaciAcolo
7th September 2014, 15:57
ne-ar fi trebuit Tanase
clar:D
sper la un 3-0 sa joace baetii fara presiune in urmatoarele meciuri

Freek
7th September 2014, 16:42
Pesimistilor. X cu boabe sa plece Neapiti cu orgoliul nepatat. Sau nu mai pleaca?

cip
7th September 2014, 17:19
alo, totu pana la cristyniku...
uite si un comentariu la obiect,era cat pe ce sa inchid de plictiseala...:D

lupta Gretzia,falca pizdi! :rasc:

Lordul
7th September 2014, 17:36
Inceputul unor noi preliminarii...aceleasi discutii..un nou inceput ? jucatori proaspeti? suflu nou ? sa vedem ce va fi...pana acum debutul a fost oscilant...un 0-3 cu Lituania la Cluj in preliminariile World Cup 2010 , un egal 1-1 cu Albania la Piatra Neamt in preliminariile Euro 2012 si apoi o victorie 2-0 in Estonia in preliminariile World Cup 2014. Ultima calificare dateaza de la Euro 2008 cand am debutat cu un 2-2 acasa cu Bulgaria.A trecut mult timp..poate prea mult...iar nationala este in cautari in continuare...

La prima vedere pare un adversar echilibrat..ei fiind prezenti la ultima Cupa Mondiala noi nu...dar acum in reconstructie dupa retragerile lui Karagounis si Gekas...iar Katsouranis nu are echipa...si un antrenor nou Ranieri in locul lui Fernando Santos.

Noi tot cu Piturca...cu Maxim noul nr.10 , multa speranta...si o arie de selectie in continuare restransa...problema fundasului dreapta nu s-a rezolvat inca...Matel e in conflict cu clubul...iar alte solutii par sa nu fie/apara...Sapunaru e in confilct cu selectionerul....

Probabil va fi un meci de lupta...inchis...si se va termina egal...1-1 sau 0-0....prima echipa care va marca ...are sansa victoriei...sa castige cel mai bun !

Lordul
7th September 2014, 18:00
Si repet atentie la Mitraliera Mitrouglou !

YoNuTzz
7th September 2014, 19:17
grecii au o aparare foarte buna...manolas, holebas, torosidis joaca la roma, sokratis la borussia, papadopoulos la leverkusen...

Cristyniku
7th September 2014, 19:35
Inceputul unor noi preliminarii...aceleasi discutii..un nou inceput ? jucatori proaspeti? suflu nou ? sa vedem ce va fi...pana acum debutul a fost oscilant...un 0-3 cu Lituania la Cluj in preliminariile World Cup 2010 , un egal 1-1 cu Albania la Piatra Neamt in preliminariile Euro 2012 si apoi o victorie 2-0 in Estonia in preliminariile World Cup 2014. Ultima calificare dateaza de la Euro 2008 cand am debutat cu un 2-2 acasa cu Bulgaria.A trecut mult timp..poate prea mult...iar nationala este in cautari in continuare...

La prima vedere pare un adversar echilibrat..ei fiind prezenti la ultima Cupa Mondiala noi nu...dar acum in reconstructie dupa retragerile lui Karagounis si Gekas...iar Katsouranis nu are echipa...si un antrenor nou Ranieri in locul lui Fernando Santos.

Noi tot cu Piturca...cu Maxim noul nr.10 , multa speranta...si o arie de selectie in continuare restransa...problema fundasului dreapta nu s-a rezolvat inca...Matel e in conflict cu clubul...iar alte solutii par sa nu fie/apara...Sapunaru e in confilct cu selectionerul....

+1:yes:

Dupa ce ca n-avem jucatori, si aia mai rasariti sunt in conflict cu clubul, vezi Matel.
Trebuie sa recunosc ca imi e cam frica de greci. Am ramas cu sechele:))))), mai ales ca meciul de la Bucuresti l-am vazut pe viu...:(. Mi-e sa nu ne luam bataie...rau.

Sevilla86
7th September 2014, 20:09
Mai conteaza? Eu cred ca noul sistem a redus cu mult dramatismul calificarilor.

9 grupe, primele doua din fiecare grupa se califica = 18 echipe
Din echipele de pe locul 3, cea cu cele mai multe puncte se califica direct = 1 echipa
Din echipele ramase de pe locul 3 se va organiza play-off. Din 8 echipe se califica 4 = 4 echipe

In total 23 de echipe la care se adauga Franta.

De calificat ne calificam aproape sigur. Chiar daca termini pe 3 in grupa, poti sa prinzi o echipa accesibila in play-off.

Cu grecii ar fi bun si un egal, iar cu o victorie practic transezi calificarea :))
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Bobi Cearton
7th September 2014, 20:57
Ne va scoate Stancu peri albi sau va marca 2 goluri si va deveni eroul natiunii?:D

Stifi Jamaicanu
7th September 2014, 20:59
Mai conteaza? Eu cred ca noul sistem a redus cu mult dramatismul calificarilor.

9 grupe, primele doua din fiecare grupa se califica = 18 echipe
Din echipele de pe locul 3, cea cu cele mai multe puncte se califica direct = 1 echipa
Din echipele ramase de pe locul 3 se va organiza play-off. Din 8 echipe se califica 4 = 4 echipe

In total 23 de echipe la care se adauga Franta.

De calificat ne calificam aproape sigur. Chiar daca termini pe 3 in grupa, poti sa prinzi o echipa accesibila in play-off.

Cu grecii ar fi bun si un egal, iar cu o victorie practic transezi calificarea :))


Proști să fim să nu terminăm cel puțin pe locul 2 grupa.

Hingherul
7th September 2014, 21:00
Ungaria 1-2 Irlanda de Nord

bozgori inapti :D

Adrian S.
7th September 2014, 21:01
Ne va scoate Stancu peri albi sau va marca 2 goluri si va deveni eroul natiunii?:D

Toti banii pe prima varianta.

Sevilla86
7th September 2014, 21:01
Proști să fim să nu terminăm cel puțin pe locul 2 grupa.


Exact. Dintre Spain, Germany, Netherlands, Italy, England, Portugal, Greece, Russia, Bosnia and Herzegovina, ti-a cazut Grecia.
Iar din urna 2 ai Ungaria care de 30 de ani nu a mai jucat la un turneu final. Suntem favoriti la top 2.
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Hingherul
7th September 2014, 21:03
bai dar nu avem si noi poll?????

Freek
7th September 2014, 21:05
Cica tre sa facm o petitie online pentru poll.

Vai, dupa ce a jucat Hoban la Petrolul in EL, nu stiu ce dracu cauta in primul 11. Bine acum toti suntem antrenori, lasati-ma :D.

Stifi Jamaicanu
7th September 2014, 21:10
Grecia: Karnezis - Torosidis, Manolas, Sokratis, Holebas - Samaris, Tachtsidis, Mantalos - Salpingidis, Mitroglou, Samaras;

România: Tătărușanu - Tamaș, Chiricheș, D. Grigore, Raț - Pintilii, Hoban - Maxim, Chipciu, B. Stancu - Marica;

Bobi Cearton
7th September 2014, 21:11
Lipseste Adi Popa.

Leul Oltean
7th September 2014, 21:17
Ma uit la ce avem in fata apararii si in aparare. Anul trecut am scapat ieftin. :))

Stifi Jamaicanu
7th September 2014, 21:19
Absența lui Tănase e un plus, mai trebuia să scăpăm de Tamaș și Stancu și era aproape cea mai bună echipă.

Cristyniku
7th September 2014, 21:20
Fundasii laterali sunt prastie:headbang:.

Hingherul
7th September 2014, 21:22
zici ca e threadul plangeri si reclamatii aici :))

Stifi Jamaicanu
7th September 2014, 21:26
Cea mai bună veste după meciul de diseară nu ar fi o eventuală victorie a tricolorilor, ci să anunțe Pițurcă că pleacă să antreneze la arabi;
Proprietarii greci de taverne au fost extrem de dezamăgiți când au aflat că Mutu nu se află printre jucătorii convocați. Asta doar pentru că ei nu au auzit de Tamaș, care e în lot;

TNR le zice bine http://www.timesnewroman.ro/sport/zece-lucruri-despre-partida-grecia-romania

Adrian S.
7th September 2014, 21:28
Asteptam si livescore-ul de la kamikaze. Laitmotivul va fi plictiseala.

Leul Oltean
7th September 2014, 21:28
:headbang:Aurica, mori de ciuda ! :D

delaparis
7th September 2014, 21:34
zici ca e threadul plangeri si reclamatii aici :))

De ce? Iar se injura mamele? :o::D

Sevilla86
7th September 2014, 21:40
Mamele joaca la viitorul si nu e convocat la nationala :D

Fara spectatori? Poate fi un avantaj pentru noi, dar e dezolant...
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Leul Oltean
7th September 2014, 21:41
De ce? Iar se injura mamele? :o::DSe discuta despre gaurile negre din echipa Romaniei, in care dispar si timpul si lumina ... :D

Cristyniku
7th September 2014, 21:48
Bine ca a lasat-o prostul ala de Tatarusanu sa iasa.

Tim
7th September 2014, 21:49
Joaca Mitroglu? Atunci e OK.:D

Cristyniku
7th September 2014, 21:55
Nu ma uiiiiiiit. Schimb postu'.

sun
7th September 2014, 21:55
tocmai ai ratat golu :D

Cristyniku
7th September 2014, 21:56
tocmai ai ratat golu :D

Bine ca a fost:))/hello.

Eddy DoubleD
7th September 2014, 21:56
Nu stiu daca a fost penalty, dar hai sa nu fim 100% corecti :drak:

Freek
7th September 2014, 21:59
A fost pinalti ca la Steaua cu Ludogorets. Contact a fost. Sa fie primit ce sa zicem. :D

Eddy DoubleD
7th September 2014, 22:00
A fost pinalti ca la Steaua cu Ludogorets. Contact a fost. Sa fie primit ce sa zicem. :D

N-am vazutfaza aia asa ca nu comentez:) Zic doar ca Chipciu stie sa pice...uneori.

Cristyniku
7th September 2014, 22:01
Cred ca nici n-au dat reluare cu faultul...

BlueEnergy
7th September 2014, 22:02
Cica nu ar fi fost penalty. Oricum, in mod normal grecii ar trebui sa intoarca scorul fara probleme. :D

Cristyniku
7th September 2014, 22:03
Nu mai fiti asa cobeee:(.

Leul Oltean
7th September 2014, 22:04
A fost pinalti ca la Steaua cu Ludogorets. Contact a fost. Sa fie primit ce sa zicem. :DAici a fost penalty. La Steaua cu Moti :D nu a fost.

Luis Garcia10
7th September 2014, 22:05
Penalty dpmdv.

delaparis
7th September 2014, 22:15
Nu stiam ca grecii au asa de multi spectatori si nici ca Piturca poarta ochelari :)

BlueEnergy
7th September 2014, 22:18
Poate grecii au vreo sanctiune de la Uefa si joaca fara suporteri.

BlueEnergy
7th September 2014, 22:20
Tamas e beat...aia nu poate fi numita centrare. :))

Luis Garcia10
7th September 2014, 22:20
Poate grecii au vreo sanctiune de la Uefa si joaca fara suporteri.

Da. Au terenul suspendat dupa barajul cu noi.

Julio_Zane
7th September 2014, 22:20
Rezultatbun,pana acum.

delaparis
7th September 2014, 22:23
Se discuta despre gaurile negre din echipa Romaniei, in care dispar si timpul si lumina ... :D

Filozof, fizician si astronom bag de seama. Ce bine face un ban la casa omului :D


Da. Au terenul suspendat dupa barajul cu noi.

Nu terenul ci publicul daca inteleg bine. Se joaca la Atena daca nu ma insel...
Au si ei ca stelistii :D

Julio_Zane
7th September 2014, 22:23
ce sut Maxim...

apropo de preliminarii,I.lele Feroe se tin bine de Finlanda 0-0 min 38.Go on.

Freek
7th September 2014, 22:24
N-am vazutfaza aia asa ca nu comentez:) Zic doar ca Chipciu stie sa pice...uneori.

Pai asta zic si eu. Nu neaparat ca stie sa pice dar e talentat la a cauta contactul, picatul vine de la sine. :D

Trist e fara specatori. Trist a fost si Tamas mai devreme.

delaparis
7th September 2014, 22:25
Rezultatbun,pana acum.

Credcanevomcalifica,sunt sigur.

Julio_Zane
7th September 2014, 22:27
Cica nu ar fi fost penalty. Oricum, in mod normal grecii ar trebui sa intoarca scorul fara probleme. :D

nu prea par a fi in forma.nu sunt nici pregatiti.Posibil un 1-1,mai mult,miram-as,spre surprinderea mea.

Julio_Zane
7th September 2014, 22:27
1-0 Feroe!!!!! :happy

cataa.
7th September 2014, 22:29
slab chipcicu asta..

Hingherul
7th September 2014, 22:29
1-0 Feroe!!!!! :happy
:))

Cristyniku
7th September 2014, 22:30
Sa-mi bag pixu' ce ocazii am avut in cateva minute. Da' cineeeeeeee sa le fructifice.

Julio_Zane
7th September 2014, 22:32
Stam bine fratilor.

Cine e pe primul loc,cine eeee? Roomaaaaaniaa! :ok:

Hingherul
7th September 2014, 22:33
sa vezi ca nici nu mai pleaca Pitzi acum de dragul nationalei :D

Cristyniku
7th September 2014, 22:33
Mi-era frica sa nu cumva sa ne egaleze panaramele astea pana la pauza.

Julio_Zane
7th September 2014, 22:34
sa vezi ca nici nu mai pleaca Pitzi acum de dragul nationalei :D

aoleu...


Dan Petrescu for president :D

/in caz ca se razgandeste Piti :)

BlueEnergy
7th September 2014, 22:35
Cum draq sa te conduca Feroe? :)) Finlandezii astia is mai slabi ca noi. :))

Stifi Jamaicanu
7th September 2014, 22:37
Mai avem nevoie de câteva meciuri în Grecia ca să își dea seama și comentatorii TVR că stadionul lui Olympiakos nu e în Atena.

Adrian S.
7th September 2014, 22:37
Daca Romania castiga pentru Piturca nu mai e cale de-ntors. Pleaca cu gandul ca va fi regretat cand succesorul o va da in bara.
Si lasa o portita deschisa pentru urmatoarea descalecare.

Daca pierdem sau facem egal mai sta o tura.

delaparis
7th September 2014, 22:38
sa vezi ca nici nu mai pleaca Pitzi acum de dragul nationalei :D

Pleaca oricum.
Sa vezi daca nu ne calificam ulterior ce cota va avea sa revina inapoi :)

Taquito
7th September 2014, 22:38
iar jucăm la ciupeală ?? hai poate se dau ăia cap in cap si scapa unul de la noi singur cu portaru

Freek
7th September 2014, 22:39
Cum draq sa te conduca Feroe? :)) Finlandezii astia is mai slabi ca noi. :))

Lasa ca la anu trecut parca RO u21 au facut egal cu ei :D. Viitorul suna ghinie.

iulian_1976
7th September 2014, 22:40
Nu am nimic cu Stancu e un baiat ok dar slab,slab.
Romania slaba,Grecia si mai slaba.

YoNuTzz
7th September 2014, 22:41
sa vezi ce ne da peste nas nea piti daca pleaca dupa o victorie la greci acasa :))

oricum cu infrangerea ungariei si o posibila infrangere a finlandei, grupa asta devine penibila rau de tot...

Adrian S.
7th September 2014, 22:41
Nu am nimic cu Stancu e un baiat ok dar slab,slab.


Printre cele mai neindreptatite convocari din ultimii ani. E acolo alturi de Codrea, Cocis si Florescu.

bogdan_nj
7th September 2014, 22:42
Stam bine fratilor.

Cine e pe primul loc,cine eeee? Roomaaaaaniaa! :ok:

Deocamdata e Irlanda de Nord :D

phife
7th September 2014, 22:43
chill.
daca si Stancu juca prin romania il cereau astia la nationala.

slabi grecii. slabi rau

Freek
7th September 2014, 22:44
Antrenor nou, obositi dupa parcursul lung de la Mondial, ce vreti mai mult de la ei saracutii ?:D

eventHorizon
7th September 2014, 22:44
sa vezi ce ne da peste nas nea piti daca pleaca dupa o victorie la greci acasa :))

oricum cu infrangerea ungariei si o posibila infrangere a finlandei, grupa asta devine penibila rau de tot...

Mai da Feroe un gol si va fi lider de grupa :happy:happy:happy

Julio_Zane
7th September 2014, 22:47
sa vezi ce ne da peste nas nea piti daca pleaca dupa o victorie la greci acasa :))

oricum cu infrangerea ungariei si o posibila infrangere a finlandei, grupa asta devine penibila rau de tot...

mai degraba extrem de uoara.daca batem Ungaria si Finlanda in deplasare,cat si Irl de N,e clar.Vom defila in grupa asta.

Sau locul 2,in spatele grecilor

Sau locul 3,in locul nordirlandezilor?:thinkso: si asa putem ajunge la europene...play-off.Dar eu zic ca terminam in primele 2.Ar fi chiar culmea...

Julio_Zane
7th September 2014, 22:50
Deocamdata e Irlanda de Nord :D

nu,fiindca au gol primit.

NOI suntem pe primul loc,la egalitate cu Insulele Feroe :thinkso: :happy:))

Julio_Zane
7th September 2014, 22:52
cartonas rosu la feroezi.cred ca vor egala finlandezii,sau intorc rezultatul...

edit: na ca au egalat.

bogdan_nj
7th September 2014, 22:56
nu,fiindca au gol primit.

NOI suntem pe primul loc,la egalitate cu Insulele Feroe :thinkso: :happy:))

2-1 e mai bun ca 1-0 in clasament

Cristyniku
7th September 2014, 22:57
Am dat-o dracu'...Am ramas in 10 si Marica o sa lipseasca cu ungurii.

Freek
7th September 2014, 22:57
Adio. Visul frumos s-a terminat! :D

Nu mai zic de ghinion ca nu e ghinion.

phife
7th September 2014, 22:57
marica ..

Eddy DoubleD
7th September 2014, 22:57
Tampit...

YoNuTzz
7th September 2014, 22:58
retard rau marica...

cum sa iti iei 2 galbene ca atacant...daca era mijlocas defensiv mai intelegeam :))

cu ungurii va juca budescu :D

phife
7th September 2014, 22:58
eu spun ca nu o sa conteze prea tare...

Julio_Zane
7th September 2014, 22:58
ofMarica.Sa speram ca macar terminam egal.Ar fi un rezultat foarte bun.

Taquito
7th September 2014, 22:58
ce a pățit Marica ? nu mai are femei de e așa impulsiv ?

o echipa bunicica ar fi avut deja 2 la 0 la cat de slab joaca Grecia acum

Adrian S.
7th September 2014, 22:59
Acum Stancu va rata cat pentru doi oameni

Eddy DoubleD
7th September 2014, 23:00
E cazul sa folosim ce avem noi mai bun: autobaza:ok:

Julio_Zane
7th September 2014, 23:02
Unde naiba a dat-o Chiriches?? Cica asta-i cel mai bun...de unde.

Al mai bun e Tatarusanu sau Pantilimon imo

BlueEnergy
7th September 2014, 23:04
Hai ca ne egaleaza/bat grecii. Bravo Marica! Poti fi mandru! :))

Freek
7th September 2014, 23:05
Raman si grecii in 10 pana la final. Deci ics-ul e echitabil.

BlueEnergy
7th September 2014, 23:05
Mie bomba serii mi se pare Portugalia-Albania min 60 0-1. :))

Julio_Zane
7th September 2014, 23:05
Oricatde betivan ar fi Tamas,da joaca foarte solid.

Albania conduce pe Portugalia :))

Of,credeam ca va fi penalty...

portughezii nu-l au pe Ronaldo,Meireles tinut pe banca.ce tampenie...pai cum sa-l tii ma pe ala,e o comoara,la cat de puternic este.

Germania egalata..

Freek
7th September 2014, 23:08
Mie bomba serii mi se pare Portugalia-Albania min 60 0-1. :))

Dupa ce mondial au avut sa zicem o semi-bomba :D.

Mario375
7th September 2014, 23:08
Un autogol sau doua ar fi misto, ca vad ca grecii nu reusesc sa prinda cadrul portii!

Julio_Zane
7th September 2014, 23:11
Dupa ce mondial au avut sa zicem o semi-bomba :D.

men,joaca acasa,nu in deplasare.

iese maxim.cine naiba e Enache? :thinkso:

2-1 Germania

Julio_Zane
7th September 2014, 23:13
Am o stima deosebita pentru Tatarusanu si Pantilimon.Ambii sunt exrtraordinari.

Freek
7th September 2014, 23:14
men,joaca acasa,nu in deplasare.

iese maxim.cine naiba e Enache? :thinkso:

Man nu men ca-s unul singur nu doi nu mai multi :D. Poa sa joace unde vor ei.

delaparis
7th September 2014, 23:15
Daca ar fi fost poll cu cine ati fi votat? :D

YoNuTzz
7th September 2014, 23:16
portugalia dupa ce s-a facut de ras la mondial se pare ca se mai face de ras inca odata...

oricum daca luam 6/6 cu grecia si ungaria suntem calificati :))

Freek
7th September 2014, 23:17
Daca ar fi fost poll cu cine ati fi votat? :D

Sa facem un poll sa vedem ce am fi votat in poll :D

X /hello

Stancu impecabil pe faza defensiva cica. Si atunci de ce se chinuie in fata? :(

Julio_Zane
7th September 2014, 23:22
Un autogol sau doua ar fi misto, ca vad ca grecii nu reusesc sa prinda cadrul portii!

Nu ar fi misto deloc.Si cred ca nu se va intampla asta.

Bobi Cearton
7th September 2014, 23:23
Noroc cu grecii ca sunt slabi.

Julio_Zane
7th September 2014, 23:25
3-1 Finlanda.Au intors.

E de bine pentru noi...minutul 80 deja.

Bobi Cearton
7th September 2014, 23:26
Betivanul Tamas presteaza meciul vietii.
Cu Mutu alaturi facea furori.

Julio_Zane
7th September 2014, 23:27
Man nu men ca-s unul singur nu doi nu mai multi :D. Poa sa joace unde vor ei.

Ai fost vreodat in Timisoara? Acum intelegi... :)

Julio_Zane
7th September 2014, 23:28
O dat Szukala gol pentru polonezi,Lewandowski hattrick.

Chipciu ma-s...

Bravo Tata!!

Cristyniku
7th September 2014, 23:31
E si Chipciu uneori....Zici ca are picioarele legate.

LE: Ce noroc am avut.

delaparis
7th September 2014, 23:31
Bai da prost jucam cand avem ocazia :headbang:

Freek
7th September 2014, 23:32
Ai fost vreodat in Timisoara? Acum intelegi... :)

Aha engleza de frunce. Am inteles.

Ne-a prins bine eliminarea lui Marica. Jucam prost dar avem o scuza. -1.

BlueEnergy
7th September 2014, 23:33
Arbitrajul mi s-a parut slab si clar in favoarea grecilor. :)

Julio_Zane
7th September 2014, 23:33
mai 3-4 minute si luam 3 puncte f f fimportante,neasteptate,sincer.ma asteptam maxim la egal.

Bobi Cearton
7th September 2014, 23:33
Luptam heroic:D
Intra Mesi din Banat.

Julio_Zane
7th September 2014, 23:34
Aha engleza de frunce. Am inteles.

Ne-a prins bine eliminarea lui Marica. Jucam prost dar avem o scuza. -1.

nu mai,dialectul...fratele meu,nu are de-a face cu nicio engleza

Cristyniku
7th September 2014, 23:34
Eu ii astept p-astia la Bucuresti:).

Freek
7th September 2014, 23:35
nu mai,dialectul...fratele meu,nu are de-a face cu nicio engleza


Da mai. Dialectul fruncean, inteleg.

Julio_Zane
7th September 2014, 23:36
mai2 minute!!

Julio_Zane
7th September 2014, 23:38
GATA! VICTORIE!!!!!!!!! Ce surpriza!

Freek
7th September 2014, 23:38
PITI NU PLECA!!!111

Bune 3p.

Bobi Cearton
7th September 2014, 23:39
Am invins/hello/hello
Piti nu ne lasa, ca ca tine nu ma gasim.

phife
7th September 2014, 23:39
eu spun ca nu o sa conteze prea tare...

yep..

Luis Garcia10
7th September 2014, 23:39
Hai sictir retardatilor care laudau nationala 0 fotbal a Greciei. Grazzie Ranieri!

Eddy DoubleD
7th September 2014, 23:39
I-am batut cu propriile arme :) Dar sa nu ne pacalim: ramanem o echipa de kkt:D Si astia n-au fata de echipa de optimi la CM...

Pa, Piti :cya:

Mario375
7th September 2014, 23:39
Si... e GATA, e gata, ne-am calificat! :D Tocmai ne-am pricopsit cu Piturca antrenor pe viata la nationala Romaniei.

Freek
7th September 2014, 23:41
I-am batut cu propriile arme :) Dar sa nu ne pacalim: ramanem o echipa de kkt:D

Pa, Piti :cya:

Rusine!
Asta e generatie ce ne va califica la un turneu final dupa...6 ani. iedit: ups, 8 ani.

BlueEnergy
7th September 2014, 23:41
Slabi rau grecii. :)) Totusi bomba serii ramane victoria Albaniei in Portugalia. :))

delaparis
7th September 2014, 23:42
Ranieri du-te la arabi :pace:
:))

Hingherul
7th September 2014, 23:42
sa vina bozgorii :evil:

YoNuTzz
7th September 2014, 23:43
rezultat aproape socant...

eram convins ca se termina 1-0 sau 0-0...

acum trebuie sa batem neaparat ungaria...facem 6 si ii lasam pe ei cu 0 :))

iulian_1976
7th September 2014, 23:45
Nu inteleg cum poate juca Stancu la nationala.
In final este un inceput ok cu victorie;vedem ce va fi toamna asta.

delaparis
7th September 2014, 23:45
PITI NU PLECA!!!111

Bune 3p.

Tu esti serios? Asta doar cand pleaca face rezultate la nationala.

PITI DU-TE LA FIECARE MECI /hello/hello/hello

Adrian S.
7th September 2014, 23:46
In acest moment putem bate pe oricine. Maine, mai vedem.

Lordul
7th September 2014, 23:46
victorie importanta....meciul a inceput slabut...s-a animat treptat...Chipciu a scos penalty-ul transformat de Marica ...Marica jucator care a luat 2 galbene in 8 minute ! cat de cretin tre sa fii sa faci asta ?

Luis Garcia10
7th September 2014, 23:46
I-am batut cu propriile arme :) Dar sa nu ne pacalim: ramanem o echipa de kkt:D Si astia n-au fata de echipa de optimi la CM...

Pa, Piti :cya:

Am prevazut dinainte de meci ca sunt sanse sa batem. Grecii n-au fotbal nici sa treaca strada. Dar scoru asta nu reprezinta nimic. Suntem nimeni pe lume noi. Dar echipe d-astea de carton, ca grecii, le mai frigem. :ok:

Freek
7th September 2014, 23:47
Tu esti serios? Asta doar cand pleaca face rezultate la nationala.

PITI DU-TE LA FIECARE MECI /hello/hello/hello

Am si avatar de om serios :nope:

Sa stii ca se duce la fiecare meci, chiar daca sta pe banca sau e suspendat si sta in tribuna, da? :D

Bobi Cearton
7th September 2014, 23:52
Stancu n-a jucat pe postului lui, din acest motiv nu s-a vazut in joc.
Daca ar fi postat acolo unde-i convine atunci sa vezi.

YoNuTzz
7th September 2014, 23:52
cum ne-cum a reusit si "marele" piti cu echipa asta de carton 2 victorii mari: 1-0 in turcia si 1-0 in grecia :))

delaparis
7th September 2014, 23:53
I-am furat si noi pe greci: Romania debuteaza cu dreptul in campania pentru EURO 2016 (http://www.onlinesport.ro/fotbal/echipa-nationala/romania-debuteaza-cu-dreptul-in-campania-pentru-euro-2016-nid-109235/)

Daca doriti sa comentati ...
Pt mine a fost clar penalty si nimeni nu a furat :cool:

... incredibil la romani dar totusi adevarul :D

Lordul
7th September 2014, 23:56
Tatarusanu-evolutie sigura , a dat siguranta apararii...a avut noroc la ocazia lui Torosidis , nota 7,5
G.Tamas-a jucat excelent pe flancul drept 7,5
D.Grigore-a jucat exact in centru 7
V.Chiriches-un joc bun...nu prea s-a remarcat ofensiv..7
R.Rat-a arat banda stanga ...s-a stins spre final 7
A.Chipciu-a scos penalty-ul 8
O.Hoban-s-a zbatut mult la centrul terenului , a jucat exact 7
A.Maxim-nu a fost nr.10 de care avem nevoie , a avut ocazie apoi s-a stins 6,5
M.Pintilii-a jucat bine...nu a gresit...7
B.Stancu-defensiv a jucat bine...ofensiv nu s-a vazut 6,5
C.Marica-putea fi inger si demon ..a transformat penalty-uri cu multa siguranta...dar a fost eliminat stupid...9 pt penalty cu 4 pt eliminare iese 6,5 sorry dar mai mult nu se poate
G.Enache-a avut cateva sarje..pare un jucator interesant 7
A.Prepelita-a jucat bine cat a facut-o 7
Torje-a jucat prea putin pt a fi notat

Per total o partida de nota 7 pentru tricolori

delaparis
7th September 2014, 23:56
Am si avatar de om serios :nope:

Sa stii ca se duce la fiecare meci, chiar daca sta pe banca sau e suspendat si sta in tribuna, da? :D

Vad ca ai modificat.
Eu vorbeam sa se duca undeva dar nu la meci la fiecare meci :D
Nu esti serios :(:))

Bobi Cearton
7th September 2014, 23:58
Tatarusanu-evolutie sigura , a dat siguranta apararii...a avut noroc la ocazia lui Torosidis , nota 7,5


Are momente cand viseaza pe linia portii, ceea ce reprezinta un minus mare pt el

Si din acest motiv nu e titular la Fiorentina.

Sevilla86
8th September 2014, 00:01
Cu grecii ar fi bun si un egal, iar cu o victorie practic transezi calificarea :))

Calculele sunt destul de simple cu noul sistem :D
Suntem ca si calificati. Grupa usoara, calificare usoara...
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Freek
8th September 2014, 00:03
Vad ca ai modificat.
Eu vorbeam sa se duca undeva dar nu la meci la fiecare meci :D
Nu esti serios :(:))

N-am modificat dom'le nimic, pi cuvant. :D

Sa se duca da-l in melcii lui de melc. Cu ochelari. :mda: Dar ce ne lasa el? nu nu ne lasa ca avem 3 puncte.

Adrian S.
8th September 2014, 00:07
Calculele sunt destul de simple cu noul sistem :D
Suntem ca si calificati. Grupa usoara, calificare usoara...

E tot mai greu sa citesti sarcasmul pe forumul asta. Dar ce zici tu cred ca e pe bune, adica te-am vazut optimist dinainte sa inceapa meciul.

Sa ne potolim totusi ca daca victoria asta nu e dublata de una cu ungurii e fix zero. Si nu ne-am obisnuit ca acesti jucatori de fotbal s-o dea de gard cand ti-e lumea mai draga?

Lordul
8th September 2014, 00:15
nu pe unguri tre sa-i batem..parerea mea..ci mare grija cu Irlanda de Nord ...

Julio_Zane
8th September 2014, 00:18
acelasi gand plus Finlanda in deplasare...nu sunt adversari asa de facili cum par.

Cu Irl.de Nord am mai pierdut surprinzator.Si era de-o calificare mare....parca decisiv.

Sevilla86
8th September 2014, 00:19
E tot mai greu sa citesti sarcasmul pe forumul asta. Dar ce zici tu cred ca e pe bune, adica te-am vazut optimist dinainte sa inceapa meciul.

Nu eram deloc optimist, a fost meci de 1, X, 2.
Ungaria chiar e slaba. Dupa 3 puncte in deplasae in Grecia, esti aproape sigur de calificare.
Nu pentru ca ar fi Romania buna, dar sunt ceilalti prea slabi.

Leul Oltean
8th September 2014, 00:19
I-am furat si noi pe greci: Romania debuteaza cu dreptul in campania pentru EURO 2016

Daca doriti sa comentati ...Daca nu o face nimeni, o sa comentez eu.
Prostul meciului, arbitrul, nu le-a acordat grecilor un penalty clar ca sticla (goala :D) ...

YoNuTzz
8th September 2014, 00:56
urmatorul obiectiv pe termen scurt: 7 puncte dupa luna octombrie - victoria cu ungurii si egal la finlandezi...

Julio_Zane
8th September 2014, 01:27
cumegal la finlandezi? victorie,sa fie sarbatoare,sa iasa oamenii in strada :D :D

queque
8th September 2014, 03:22
Nu eram deloc optimist, a fost meci de 1, X, 2.
Ungaria chiar e slaba. Dupa 3 puncte in deplasae in Grecia, esti aproape sigur de calificare.
Nu pentru ca ar fi Romania buna, dar sunt ceilalti prea slabi.
Sa ma gandesc (nu am vazut meciul)...
Romania e slaba (aici ii dau dreptate lui Pitzi).Chipciu (cu toate tampeniile din ultimele meciuri) e cel mai bun jucator roman in acest moment (fara gluma,e convingerea mea absoluta).Grecia nu e atat de mare incat sa bata pe oricine,dar e destul de buna sa incurce pe oricine (asa au castigat un Euro).
Irlanda (de Nord,sau de Sud) ,Ungaria,sau Finlanda nici n-ar trebui sa le punem in calcul.Acum 15 ani,in grupa asta dupa victoria de la Atena,aveam o cota de 1.15 sa facem maxim de puncte.
Seamana foarte mult (sau vrem sa credem) acest scenariu,cu cel care incepuse cu victoria de la Porto.Dar am o presimtire sumbra cu nu vom bate Ungaria,mai mult cred ca ne vor da un gol si vor castiga (pentru ca nu va mai fi Hagi,sau golul lui Marica,sau al lui Pintilii).Si vom ajunge in situatia in care vom mai avea de jucat un meci acasa cu Grecia,o dubla cu Irlanda de Nord,una cu Finlanda si o deplasare in Ungaria.Si locul 3 de baraj va fi "tot ce putem in momentul de fata"...
Pitzi,mie personal,nu mi-a placut din momentul in care incepuse sa antreneze Steaua.Nu-mi placea nimic (venea dupa Dumitriu,cred).Acum,chiar nu stiu ce sa cred.Poate o sa ne dumirim peste ani,ca a facut prea mult cu "materialul" pe care-l are,s-au poate,daca pleaca,vom defila in grupa (improbabil,nu imposibil).
In fine,ca orice roman frustrat,m-am bucurat de rezultat,am incercat sa nu par prea accelerat ca sa nu-si dea seama lumea de ce ma bucur si am venit acasa sa vad rezumatele,declaratiile si comentariile.
N-am crezut c-o sa spun asta vreodata,dar sper sa nu plece idiotul!

Johnny D
8th September 2014, 08:26
Haha:)).
Cam asa ziceam si eu cand l-am vazut pe Ronaldu si ai lui a su casa cu albanoviolezii!
Nici astia nici Madridu n-au treaba fara Ronaldu, zici ca sunt posedati!:))

Duba
8th September 2014, 10:41
Si uite asa, cum un lot de jucatori mult sub cel al grecilor, il grande Piti le-a mai dat una peste bot carcotasilor. Cu precadere celor care-l doreau pe terminatul Mutu in echipa.
Eu in locul lui as pleca in secunda doi daca, intr-adevar, acea oferta fabuloasa de la arabi ar exista.
Mi-a placut intreaga echipa, poate cu exceptia lui Maxim, care nu reuseste sa faca faza defensiva. Mi-au placut fundasii laterali, chiar si Tamas a facut o partida buna. Nu mai spun de centralii Chiriches si Grigore.
Marica a jucat f. bine, pacat de excesul de zel de care a dat dovada.
Pintili a fost mai mult decat ok. Sincer, nu credeam ca poate juca la acelasi nivel.
Chipciu bun spre f. bun, la fel si Stancu, care a jucat defensiv admirabil.
In concluzie, Piti a gasit formula optima pt. ca nationala sa se impuna cu o echipa superioara valoric.

Paul Atreides
8th September 2014, 11:44
Chipciu - singura valoare reala. Restul sunt mediocri. Asa cum e si antrenorul.

Johnny D
8th September 2014, 11:48
il grande Piti
Buna asta!:)):happy

le-a mai dat una peste bot carcotasilor.
:| Incep sa cred ca nu glumesti...

Stancu, care a jucat defensiv admirabil.
Din cat fotbal stiu eu si din cate am inteles, noi am jucat doar cu 2 mijlocasi defensivi...:rolleyes:
Daca tot insisti cu o panarama care n-are habar de faza ofensiva doar s-o pui pe aparare, adu macar una de meserie frate, si da-ti pace.

Chipciu - singura valoare reala. Restul sunt mediocri. Asa cum e si antrenorul.
:yes: Returul fara Chipciu dealtfel a si marcat semifalimentul Stelei de-un sezon intreg.

Ferko
8th September 2014, 11:52
Doar rezultatul a fost bun. Am castigat cu fff mult noroc, deci nu cred ca e cazul sa "cantam si sa chefuim". Chiar nu avem motive. Eu tot nu am incredere in piturca, n-a aratat nimic. Sa vedem cum gestionam aceasta victorie. Sper ca nu vom proceda ca acum 2 ani dupa victoria cu Turcia si ce-a urmat dupa obisnuitele osanale s-a vazut. Sincer, nu am prea multe motive de optimism.

Duba
8th September 2014, 12:00
Buna asta!:)):happy

Razi ca proasta-n targ.


:| Incep sa cred ca nu glumesti...

Nu glumesc ma! Acest Piti a calificat de doua ori, cu niste jucatori mediocrii in marea lor majoritate, nationala Romaniei la turneele finale. Mai mult, a ajuns la baraj intr-o grupa unde de departe aveam sansa a treia.

Trebuie sa fi absolut lipsit de creier sau ignorant in ceea ce priveste fotbalul sa nu intelegi ca Piti a scos foarte, foarte mult din niste jucatori mult inferiori Turciei, de exemplu, sau Greciei.



Daca tot insisti cu o panarama care n-are habar de faza ofensiva doar s-o pui pe aparare, adu macar una de meserie frate, si da-ti pace.

Doar in mintea ta si a celor care n-au habar de fotbal Stancu nu stie faza ofensiva. Poate n-ai aflat, dar in Turcia este golgeterul echipei si unul dintre cei mai prolifici din campionat. Asa ca termina cu imbecilitatile.

Johnny D
8th September 2014, 12:16
Doar in mintea ta si a celor care n-au habar de fotbal Stancu nu stie faza ofensiva. Poate n-ai aflat, dar in Turcia este golgeterul echipei si unul dintre cei mai prolifici din campionat. Asa ca termina cu imbecilitatile.
Ce golaveraj are echipa aia, 1-14 cu gol din penalty!?:o:
Mai e unu care e zmeu la echipa de club si praf la nationala, e spurcaciune din aia de-a ta din Gheena, sigur o stii...:rolleyes:

Duba
8th September 2014, 12:23
Ce golaveraj are echipa aia, 1-14 cu gol din penalty!?:o:
Mai e unu care e zmeu la echipa de club si praf la nationala, e spurcaciune din aia de-a ta din Gheena, sigur o stii...:rolleyes:

Spurcaciune esti tu ma cocalare!!!!!

Esti debil mintal????? Echipa aia - Gençlerbirlii - a terminat la mijlocul clasamentului intr-un campionat net superior celui romanesc. Repet a fost golgeterul echipei cu 13 goluri.

Stifi Jamaicanu
8th September 2014, 12:42
Degeaba marchează 13 goluri într-un campionat dominat de blaturi dacă la echipa națională ratează cu poarta goală.

Leul Oltean
8th September 2014, 12:43
Incep sa cred ca nu glumesti... Poate mai glumeste :D Duba asta din cand in cand, dar in privinta lui nea Piti cam are dreptate. ;)

Johnny D
8th September 2014, 12:48
Spurcaciune esti tu ma cocalare!!!!!

Mai zi-mi ca ma exciti, imediat ma apuc si sa citesc fotbal de placere!
Nu-mi recomanzi si o carte, preferabil scrisa de tine? Asta m-ar aduce in extaz direct!
Sper ca ai si un capitol Stancu "om sau zeu", altfel n-are rost!:sneaky:

Poate mai glumeste :D Duba asta din cand in cand, dar in privinta lui nea Piti cam are dreptate. ;)
Ca face din rahat brici? Eu as zice ca baga ciment in el si-l intareste, atata tot, in rest habar n-are ce se afla in rahatul ala defapt!;)

Degeaba marchează 13 goluri într-un campionat dominat de blaturi dacă la echipa națională ratează cu poarta goală.
Vocea suporterului adevarat n-o opreste nici o Duba, oricat de cititoare de fotbal ar fi ea!;)

Leul Oltean
8th September 2014, 13:03
Parerea mea este ca, daca il dam la o parte pe nea Mircea (care a avut totusi niste conditii speciale ;)), Piturca e cel mai bun antrenor roman din ultimii 20 de ani. La fel de valabil si pt momentul de fata.

Johnny D
8th September 2014, 13:13
Si eu sunt de aceeasi parere avand in vedere ca ii dai cea mai buna masina si cele mai bune incaltari si-l lasi sa concureze in mai bine de jumatate din perioada asta. Iar in scurta perioada cand vin altii, le dai niste sandale de lemn si niste trabant-uri cu care sa concureze in aceleasi competitii; insa una e cand concurezi cu alte masini bune, alta e cand concurezi cu alte trabanturi ca-n aceaste preliminarii.
Singura data cand chiar a meritat laudele a fost cu Olanda, dar si acolo l-a scos Goian la manutza cu arbitru, ca antrenor e praf total, dar are la bulan iesit din comun. Problema e cand nu tine bulanul, vine Lituania si-ti da 3-0, asemenea rusine nici cu ultimu betiv din cea mai inigienica si insalubra carciuma pe banca nu ti s-ar fi intamplat!
Singurul antrenor care s-a facut mai de kkt decat el a fost Hagi cu Slovenia, in rest nu prea au mai fost sanse reale pentru altii si nu doar una cum a avut Hagi ci o gramada cum a avut el, si dintre toate cum ziceam abia cu arbitru si cu Goian A NIMERIT-O, ca n-are el treaba cu procesul de-a gandi, e prea prost drum si pentru a intelege bazele unui asemenea proces!
Mutu a explicat corect cat de rudimentar si de handicapat e la sesiunile tehnice cu echipa, si sunt ferm convins ca repeta ca o moara stricata mecanic ce-a invatat ca si jucator convins fiind ca detine adevarul absolut mostenit din mosi-stramosi, si nimeni si nimic nu-i poate pune la indoiala genialitatea mostenita si lucrata personal intr-un mod cu totul fabulos, cam ca si cea a Dubei cititoarea de fotbal!:)) De fapt a mai fost una, sa nu uit de ea, Puiucu Iordanescu cu Armenia... dar repet, astia o dat-o-n bara urat doar o data, nu-n repetate randuri!;)

Si concluzia: Hagi si Iordanescu au platit cu posturile gafa, iara asta pierde tur-retur cu rahatu asta de echipa de Grecia in frunte cu panarama aia nociva bunului-simt fotbalistic de Stancu si e rasplatit cu a 3-a incercare de calificare, incercare pe care si Duba cred c-ar duce-o la bun sfarsit la cat de permisiva e si grupa de preliminarii, si nr de locuri promovabile! Halucinant!:))

Leul Oltean
8th September 2014, 13:21
Acel 0-3 cu Lituania seamana foarte mult cu 0-3 acasa cu Bulgaria 1990 (tot asa, dupa un turneu final). Si pentru Grecia e rusinos ce a facut aseara, din aceleasi motive.
Eu spun ca a asezat foarte bine echipa in teren, problema e ca jucatorii nostri nu prea au calitate. Adica, la cat de praf erau grecii, trebuia sa le mai dea un gol.
As pune pariu ca, daca ar veni acum 'nea Mircea la nationala, nu ar face mai mult decat Piti.

Johnny D
8th September 2014, 13:25
Citeste-mi concluzia si spune-mi ce nu-ti convine!:rolleyes:

Sevilla86
8th September 2014, 13:34
Citeste-mi concluzia si spune-mi ce nu-ti convine!:rolleyes:

E o diferenta.
La Euro 2000 a calificat echipa fara infrangere si totusi l-au dat jucatorii afara.
Omu' a spus ca daca mai ia nationala vreodata, o sa faca un contract beton cu obiective, clauze, prime etc. Si pe buna dreptate, e dreptul lui. De ce sa califici echipa si sa te dea jucatorii afara?

Ar fi raspuns cu postul si federatia vrea sa scape de el, problema e contractul ala beton si clauza de reziliere ;)
Daca-i puneau obiectiv Cupa mondiala 2014, atunci putea fi dat afara, dar i-au pus obiectiv Euro 2016.
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Leul Oltean
8th September 2014, 13:35
Am vazut ce ai scris. Ca detine adevarul absolut etc.
Pai orice antrenor crede ca detine adevarul absolut, 'nea Mircea fiind chiar fruntas pe ramura. Devenise subiect de bancuri prin anii '90, nu ca acum n-ar fi. :D

https://www.youtube.com/watch?v=z79VS9u9wjs

Nationala condusa de el juca exact ca echipele lui fiu-sau, fricos, maxim un gol (si ce jucatori avea seniorul in anii 80), selectie foarte subiectiva etc.

La fel si alti antrenori/selectioneri, de la noi si aiurea.

Johnny D
8th September 2014, 13:36
Cu alte cuvinte de vina e Sandu, ca e mai prost decat el!;)
Tare mi-e ciuda ca au fost doar vorbele de Mititelu, tot a promis el ca-i baga la inchisoare pe hoti, pana la urma cum, necum i-a alungat, fie el, fie si multe altele, dar prea tarziu, mult prea tarziu, acest 2014 putea fi al nostru! Putea...:rolleyes:

Am vazut ce ai scris. Ca detine adevarul absolut etc.
Nu, asta am scris in final:


Si concluzia: Hagi si Iordanescu au platit cu posturile gafa, iara asta pierde tur-retur cu rahatu asta de echipa de Grecia in frunte cu panarama aia nociva bunului-simt fotbalistic de Stancu si e rasplatit cu a 3-a incercare de calificare, incercare pe care si Duba cred c-ar duce-o la bun sfarsit la cat de permisiva e si grupa de preliminarii, si nr de locuri promovabile! Halucinant!:))
Gresesti = platesti, insa nu si maratonistul nationalei Romaniei ce dupa vreo 5 curse se mandreste ca e cel mai bun c-a iesit o data pe primul loc!:rolleyes:

E o diferenta.
La Euro 2000 a calificat echipa fara infrangere si totusi l-au dat jucatorii afara.

Esti bolnav? Pai io i-as fi bagat cutitu-n gat nu doar sa-l fi dat afara, ca asta mai mult ii incurca pe jucatori decat sa-i ajute!
Aia se calificau si mai lejer fara el la vremea aia, numa cu victorii nu fara infrangere! Ehe, de stiam io(noi) la vremea aia!:rolleyes:
Vinovati sunt cei din preajma nationalei si federatiei, ei au stiut inca de p-atunci ca nu stie sa comunice cu jucatorii, ca e rudimentar si incapatanat, ca e prost cu alte cuvinte... dar nu ne-au zis si noua si l-au tot reales, de ce!? Habar n-am...

Ehe, acuma s-a prins si prostimea intre timp care e treaba cu Pitziurca!
Ivanovici, tare rau imi pare ca nu te-am crezut pe deplin cand ai strigat in gura mare acu 3-4 ani treaba asta! Cata dreptate ai avut!

Johnny D
8th September 2014, 13:47
Gresesti = platesti, insa nu si maratonistul nationalei Romaniei ce dupa vreo 5 curse se mandreste ca e cel mai bun c-a iesit o data pe primul loc!:rolleyes:

Si pana si atunci, l-au impins arbitrii peste linia de finish!;)

Leul Oltean
8th September 2014, 13:49
Habar n-am...Simplu, nu exista alta solutie. Eu, de exemplu, nu am acum o alta idee, decat una foarte scumpa, din afara. Pe care federatia nu si-o permite, simplu si pur.

Hagi ... ce e cu Hagi ? Pai ala nici nu trebuia sa ajunga acolo, Hagi nu e bun nici pt o echipa de judeteana ...
Iar Grecia care ne-a eliminat nu era un rahat de echipa, in primul rand avea jucatori de calitate net superioara. Si acum au jucatori mult mai buni, noi am avut norocul ca i-am prins cum i-am prins.

Sevilla86
8th September 2014, 13:51
Gresesti = platesti, insa nu si maratonistul nationalei Romaniei ce dupa vreo 5 curse se mandreste ca e cel mai bun c-a iesit o data pe primul loc!:rolleyes:

Nu e frumos ce faci.

Hai sa nu negam tot ce a facut Piturca la nationala.
De 15 ani am ajuns la un turneu final doar de doua ori, de fiecare data ne-a calificat Piturca.
Euro 2000 si Euro 2008. Daca nu ne ingropa muta cu panalty-ul ala ratat, acum Piturca era erou national ca am fi trecut de grupe.

Iar in preliminariile campionatului mondial 2014, am terminat pe locul 2 intr-o grupa in care aveam de departe sansa a 3-a, asa cum bine spunea Duba.

Fara sa pun la socoteala ce a facut Piturca la tineret, tot are performante notabile la nationala.
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Leul Oltean
8th September 2014, 13:55
Sevilla, vrei sa fii moderator pe TRICOLORII ? :D

Sevilla86
8th September 2014, 13:57
E visul meu de cand eram mic.

Leul Oltean
8th September 2014, 14:00
Duba e stelist de mic. Tu esti moderator de mic. Doar la Johnny nu e clar.

Johnny D
8th September 2014, 15:02
Eu sunt antistelist de mic, doar ca mi-a fost dezvaluit talentul prea tarziu sa mai pot face ceva util cu-adevarat cu el!:)
Tu Leule ce esti? Pisic de mic, acum abia ai descoperit insa la ce servesc mustatile in afara de a echilibra mersu leganatu!:D

Hingherul
8th September 2014, 15:23
Pițurcă liniștește suporterii: ”Încă putem rata calificarea, suntem capabili să pierdem cu Feroe” (http://www.timesnewroman.ro/sport/piturca-linisteste-suporterii-inca-putem-rata-calificarea-suntem-capabili-sa-pierdem-cu-feroe)

phife
8th September 2014, 15:50
Parerea mea este ca, daca il dam la o parte pe nea Mircea (care a avut totusi niste conditii speciale ;)), Piturca e cel mai bun antrenor roman din ultimii 20 de ani. La fel de valabil si pt momentul de fata.

:happy :happy :happy

Marius
8th September 2014, 16:13
Cel mai bun selectioner a fost Boloni. Pacat ca l-au matrasit ca sa-i faca loc lui Hagi. Boloni a fost singurul care a dat sanse tuturor, indiferent de varsta sau de club. A facut trialuri, a cautat jucatori, a impus o filosofie moderna de joc... Cu parere de rau, Piturca nu are decat o organizare defensiva oarecum decenta. Si rezultate, astea nu i le poate nega nimeni.

Pana la urma, depinde ce vrem. Vrem joc inchis, urat, dar calificari pe la turneele finale? Sau vrem un joc deschis, placut ochiului, cu rezultate nu tocmai foarte bune.

Hingherul
8th September 2014, 16:14
cine l-a matrasit pe Boloni? eu imi amintesc doar ca ne-a vandut pe cativa arginti

phife
8th September 2014, 17:14
ne-a vandut o pl..
aveam o sansa sa iesim din amatorism cu omul ala, si la nivel de cluburi. clanul impresarilor si federatiei l-au indepartat.

Hingherul
8th September 2014, 17:19
a fugit ca un dezertor. nu cred ca l-a obligat federatia sa semneze cu altii

mie impresia asta mi-a lasat-o si e greu de sters.

Johnny D
8th September 2014, 17:25
Pițurcă liniștește suporterii: ”Încă putem rata calificarea, suntem capabili să pierdem cu Feroe” (http://www.timesnewroman.ro/sport/piturca-linisteste-suporterii-inca-putem-rata-calificarea-suntem-capabili-sa-pierdem-cu-feroe)

Si cand credeai ca e antrenor slab, uite cum vine atacul din uuummbraaaaaaaahh!:sneaky:
Ca sa ne dea la toti peste nas inca o data, vorba Dubei.

Bobi Cearton
8th September 2014, 19:09
Jucatorii se pot califica singuri, fara sa fie condusi de pe margine de antrenor.

Se califica 3 echipe din 5. Feroe nu se pune.
Europa ne ubeste.

Sevilla86
8th September 2014, 19:31
Se califica 3 echipe din 5. Feroe nu se pune.

De fapt 2,5 pentru ca locul 3 merge in play-off.
Cred ca a mai spus cineva de Feroe ca nu conteaza. De ce?
Rezultatele cu ultima clasata nu conteaza in clasamentul general sau ce se intampla?
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Marius
8th September 2014, 19:36
cine l-a matrasit pe Boloni? eu imi amintesc doar ca ne-a vandut pe cativa arginti

Sandu l-a matrasit ca sa-i faca loc lui Hagi.

Hingherul
8th September 2014, 19:40
pentru mine ramane o tarfa care a preferat madularele portughezilor!

in fine, accept orice antrenor care nu are de gand sa convoace drogatul cu nari sangerii

Bobi Cearton
8th September 2014, 19:43
De fapt 2,5 pentru ca locul 3 merge in play-off.
Cred ca a mai spus cineva de Feroe ca nu conteaza. De ce?
Rezultatele cu ultima clasata nu conteaza in clasamentul general sau ce se intampla?
__________________


Cum se califica? 2 direct si 1 da baraj:confused:

Sevilla86
8th September 2014, 19:46
9 grupe, primele doua din fiecare grupa se califica direct = 18 echipe
Din echipele de pe locul 3, cea cu cele mai multe puncte se califica direct = 1 echipa
Din echipele ramase de pe locul 3 din fiecare grupa se va organiza play-off (baraj). Din 8 echipe se califica 4 = 4 echipe

In total 23 de echipe la care se adauga Franta.
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Hingherul
8th September 2014, 19:50
nu te mai da smecher ca nici tu nu stiai daca stateai noaptea sa lipesti afise cu ponta presedinte :D

Freek
8th September 2014, 19:57
In total 23 de echipe la care se adauga Franta.
[/CENTER]
Adica juma' din Europa ce sa mai.

PITI NU PLECA!! daca nu ne calificam parca vad ca tipa lumea ca ne calificam daca ramanea Piti :D.

Sevilla86
8th September 2014, 20:03
nu te mai da smecher ca nici tu nu stiai daca stateai noaptea sa lipesti afise cu ponta presedinte :D

:D

Nu am mai votat de la 18-19 ani pentru ca mi-am dat seama ca nu am ce alege.
Toti sunt varza si niciunul nu o sa faca nimic.

Stiu cine cum se califica, dar nu stiu de chestia cu Feroe de ce nu conteaza...
La ultimele preliminarii Euro 2012, Feroe a batut pe Estonia cu 2-0 echipa care a terminat pe locul 2 si a jucat barajul. Deci au capacitatea de a influenta topul in grupa, deci conteaza.

Normal ar fi ca in grupele de 6 echipe, rezultatele cu ultima clasata sa nu conteze pentru ca ocupanta locului 3 in grupa I (grupa Spaniei cu 5 echipe) sa aiba aceleasi sanse ca grupele cu 6 echipe. Locul 3 cu cele mai multe puncte din toate grupele merge direct la Euro, asta inseamna ca ai un dezavantaj jucand in grupa cu 5 echipe.

Dar nu stiu la ce s-a referit Bobi.
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Adrian S.
8th September 2014, 20:16
Stiu cine cum se califica, dar nu stiu de chestia cu Feroe de ce nu conteaza...
La ultimele preliminarii Euro 2012, Feroe a batut pe Estonia cu 2-0 echipa care a terminat pe locul 2 si a jucat barajul. Deci au capacitatea de a influenta topul in grupa, deci conteaza.



Punctajul final nu include si punctele obtinute cu ultima clasata din grupa (Greu de crezut ca va fi alta decat Feroe) pentru a avea si locul 3 din Grupa I sanse egale sa se califice direct daca va avea cel mai bun punctaj.

In cazul meciului din 2012 exact asta s-a intamplat. Chiar daca Estonia a pierdut acel meci, la final n-a mai contat.

Sevilla86
8th September 2014, 20:20
Punctajul final nu include si punctele obtinute cu ultima clasata din grupa (Greu de crezut ca va fi alta decat Feroe) pentru a avea si locul 3 din Grupa I sanse egale sa se califice direct daca va avea cel mai bun punctaj.

In sfarsit un raspuns. Multumesc.
Are sens dar nu stiam ca s-a implementat. Sau stiam de la ultimul Euro dar am uitat...
__________________

http://oi61.tinypic.com/6z8zz8.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Bobi Cearton
8th September 2014, 20:58
Nu exista grupa mai slaba ca a noastra nici in Oceania si Papua-Noua Guinee.

Lordul
8th September 2014, 21:11
a fugit ca un dezertor. nu cred ca l-a obligat federatia sa semneze cu altii

mie impresia asta mi-a lasat-o si e greu de sters.

a fugit si cu banii....si la Sporting...pacat...macar bani trebuia sa-i dea inapoi...nu a fost dat afara ...a plecat singur

Johnny D
8th September 2014, 21:12
Nu exista grupa mai slaba ca a noastra nici in Oceania si Papua-Noua Guinee.

Trabanturile lu Pitzi...:rolleyes:

Leul Oltean
8th September 2014, 21:32
Sandu l-a matrasit ca sa-i faca loc lui Hagi.De unde stii tu asta ?
Eu tin minte declaratia lui din 2001, cand a plecat la Sporting : '' ... este o foarte buna ocazie de a intra in circuitul marilor cluburi din Europa si nu o pot rata. Acolo se patrunde foarte greu ... '', cam asta a spus.
Sunt tentat sa dau crezare spuselor lui, nu la tot felul de speculatii. Aia cu matrasitul e un nonsens, nu te angajeaza nimeni pentru cateva meciuri.

Marius
8th September 2014, 22:08
De unde stii tu asta ?
Eu tin minte declaratia lui din 2001, cand a plecat la Sporting : '' ... este o foarte buna ocazie de a intra in circuitul marilor cluburi din Europa si nu o pot rata. Acolo se patrunde foarte greu ... '', cam asta a spus.
Sunt tentat sa dau crezare spuselor lui, nu la tot felul de speculatii. Aia cu matrasitul e un nonsens, nu te angajeaza nimeni pentru cateva meciuri.

Tot el a spus de mai multe ori, in cateva ocazii de fata cu m sandu, ca dupa infrangerea aia cu italia i s-a dat de inteles ca ar fi mai bine sa-si vada de treaba. Omul renuntase la o parte importanta din generatia de aur, rezultatele nu erau cele asteptate, desi nu stiu de unde asemenea asteptari, iar Hagi, proaspat retras pentru a doua sau a treia oara, o ardea pe la tv ca ar fi onorat sa preia nationala. Asa s-a ajuns ca omul sa isi caute echipa si sa accepte o oferta foarte buna, pentru ca la mondial, chiar daca ne califica dupa baraj, Hagi ar fi fost selectioner.

Sandu nu a negat asta niciodata, a spus doar o data ca nu a fost "chiar asa", dar n-a dezvoltat.

delaparis
8th September 2014, 22:32
Sandu l-a matrasit ca sa-i faca loc lui Hagi.

Nu cred.
Dar oricum numirea lui Hagi la nationala ne-a costat o calificare. A fost cea mai tampita decizie a lui Sandu, imediat dupa numirea lui Iordanescu ulterior :)

Leul Oltean
8th September 2014, 22:34
Tot el a spus de mai multe ori, in cateva ocazii de fata cu m sandu, ca dupa infrangerea aia cu italia i s-a dat de inteles ca ar fi mai bine sa-si vada de treaba. Pai nationala juca prost ... si cu asta raspund si celor extaziati de ''valoarea'' ca antrenor a marelui Loti.
Eu am fost pe stadion la meciurile cu Italia si Ungaria din acele preliminarii si m-am uitat atent la ce joaca ai nostri.
Pe unguri i-am batut ca erau prosti, intre cele 2 goluri ai nostri nu au jucat mai nimic. Bun, sa zicem ca Italia era Italia, dar echipa era praf in defensiva, dadea impresia ca fiecare actiune a adversarilor poate fi gol.
Singurele plusuri in jocul romanilor erau pe faza de atac, dar asta se datora mai degraba valorii sau formei unor jucatori ofensivi (Ad Ilie, Mutu, Marius Niculae).
Si sa nu uitam un lucru : Boloni avea la dispozitie jucatori mult mai buni decat ce are Piturca acum.

Marius
9th September 2014, 00:09
Nationala nu juca mai prost ca acum. In plus, Boloni renuntase la cativa veterani, incerca sa refaca nationala, la insistentele lui se infiintase Romania B, cu meciuri internationale...

Johnny D
9th September 2014, 07:52
Nu exista grupa mai slaba ca a noastra nici in Oceania si Papua-Noua Guinee.

Apropo de asta, eu propun sa-i facem contract pe viata lu Pitzi sa mearga doar el la tragerile la sorti!

Duba
9th September 2014, 08:51
Punctajul final nu include si punctele obtinute cu ultima clasata din grupa (Greu de crezut ca va fi alta decat Feroe) pentru a avea si locul 3 din Grupa I sanse egale sa se califice direct daca va avea cel mai bun punctaj.

In cazul meciului din 2012 exact asta s-a intamplat. Chiar daca Estonia a pierdut acel meci, la final n-a mai contat.

Intr-adevar, punctajul final nu include si punctele obtinute cu ultima clasata din grupa pt. locul 3. Repet, in caz ca termini pe 3. Pt. locul 1 sau 2 sunt f. importante, deoarece este posibil ca in cazul unui esec sau semiesec, doamne fereste, sa pierzi una dintre cele doua pozitii si sa termini pe 3. Automat esti la baraj.

Leul Oltean
9th September 2014, 20:41
Nationala nu juca mai prost ca acum. Nici nu avea cum. Am scris mai sus, lotul de atunci era net superior celui de acum.
Dar echipa a fost sparring partner in cele 2 meciuri cu Italia (0-3 si 0-2) si dadea impresia de fragilitate, in general (joc defensiv foarte slab, pierdeau usor mijlocul terenului), chiar daca in atac aveau ceva realizari cu echipele slabe.

Lordul
9th September 2014, 20:47
la tineret ne facem urat de cacao.....8-0 !

phife
9th September 2014, 20:56
Germania - Romania 8-0 (u21)
daca doriti sa comentati.
:happy

delaparis
9th September 2014, 21:12
Comentez ca daca acum nu ne calificam nu vom mai pupa turneu final timp de 8 ani iar :))

Leul Oltean
9th September 2014, 21:14
De ce ? :confused:

Bobi Cearton
9th September 2014, 21:17
Puradeii germani bateau si echipa mare a Romaniei.

delaparis
9th September 2014, 21:26
De ce ? :confused:

Pai la ce valoare au sperantele U21 ale noastre ce te astepti?

Leul Oltean
9th September 2014, 21:30
Valoarea individuala a unor jucatori u21 si evolutia lor in timp nu sunt vizibile in competitii u21. ;)

delaparis
9th September 2014, 21:36
Este totusi un reper. Nu vorbim de copii de 14-16 ani.
Imi aduc aminte de un meci echivalent in 2002 parca unde Romania si Olanda terminau la egalitate 1-1. La noi jucau Rat, Tamas si multi care s-au calificat la CE 2008 iar la olandezi jucau Persie, Robben si compania.

Leul Oltean
9th September 2014, 21:51
Nici 1-1 ala nu mi se pare relevant. Generatia lui Robben, Van Persie a jucat finala de CM, a fost pe podium la ultimele doua CM; Tamas&co merg la Mamaia si prin Bamboo. Ca echipe de club : Genclerbirligi, pt ai nostri.
Nu au relevanta rezultatele acestor meciuri pentru evolutia ulterioara a jucatorilor si valoarea nationalei de peste cativa ani.

phife
9th September 2014, 21:57
adevarul e ca numai in Romania mai tinem sperante de 23 de ani :))
hofmann juca la borussia mai mult decat iancu la steaua de 2-3 ori. acum l-au dat imprumut. si nu e un mare talent doar ca rupe munca. iancu o arde prin cluburi. pleaca afara si vin inapoi ca afara e greu. de aia dam fail dupa fail.

delaparis
9th September 2014, 22:14
Nici 1-1 ala nu mi se pare relevant. Generatia lui Robben, Van Persie a jucat finala de CM, a fost pe podium la ultimele doua CM; Tamas&co merg la Mamaia si prin Bamboo. Ca echipe de club : Genclerbirligi, pt ai nostri.
Nu au relevanta rezultatele acestor meciuri pentru evolutia ulterioara a jucatorilor si valoarea nationalei de peste cativa ani.

Cum spuneam, e un reper. Deveniti titulari la nationala A s-au calificat cativa ani mai tarziu la CE. Apoi sigur Tamas s-a apucat de baut, Rat de fumat etc ... :D
Astia care au pierdut azi cu 8-0 nu cred ca vor apuca un turneu final. Asta e scor de Feroe, Lichtenstein sau mai nou Gibraltar

Lordul
9th September 2014, 22:43
pai nu prea e relevant....nici asta ok 0-8...dar cum ramane cu victoria cu Italia in amical..cu 4-3 cu Muntenegru ?

delaparis
9th September 2014, 22:51
cum ramane cu victoria cu Italia in amical..?

Am spus eu ca Italia are mare sperante? :D
Au o echipa pe imaginea campionatului lor azi. In cadere libera. Cei mai buni jucatori din Serie A sunt ... francezi :D

newcool
9th September 2014, 22:53
Puradeii germani bateau si echipa mare a Romaniei.
Vezi ca putem fi si noi doi de acord cateodata ?:D