PDA

View Full Version : Seria 2 - sezon 2014/2015



Leo
2nd September 2014, 15:41
Etapa 1

Aug 30, 2014 11:00 CS Mioveni (AG) - ACS Poli Timisoara (TM)
Aug 30, 2014 11:00 CS Soimii Pancota (AR) - CSM Râmnicu Vâlcea (VL)
Aug 30, 2014 11:00 AFC Fortuna Poiana Campina (PH) - CS Metalul Reșița
Aug 30, 2014 11:00 ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa - CS FC Bihor Oradea (BH)
Aug 30, 2014 11:00 CS FC Caransebes (CS) - CS FC Olimpia 2010 (SM)
Aug 30, 2014 11:00 CS Unirea Târlungeni (BV) - ACS FC Olt Slatina (OT)

Etapa 2

Sep 5, 2014 11:00 ACS Poli Timisoara (TM) - CS Unirea Târlungeni (BV)
Sep 6, 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) - CS Mioveni (AG)
Sep 6, 2014 11:00 CS Metalul Reșița - CS Soimii Pancota (AR)
Sep 6, 2014 11:00 CS FC Bihor Oradea (BH) - AFC Fortuna Poiana Campina (PH)
Sep 6, 2014 11:00 CS FC Olimpia 2010 (SM) - ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa
Sep 6, 2014 11:00 ACS FC Olt Slatina (OT) - CS FC Caransebes (CS)

Etapa 3

Sep 13, 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) - ACS Poli Timisoara (TM)
Sep 13, 2014 11:00 CS Mioveni (AG) - CS Metalul Reșița
Sep 13, 2014 11:00 CS Soimii Pancota (AR) - CS FC Bihor Oradea (BH)
Sep 13, 2014 11:00 AFC Fortuna Poiana Campina (PH) - CS FC Olimpia 2010 (SM)
Sep 13, 2014 11:00 ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa - ACS FC Olt Slatina (OT)
Sep 13, 2014 11:00 CS FC Caransebes (CS) - CS Unirea Târlungeni (BV)

Etapa 4

Sep 20, 2014 11:00 CS Metalul Reșița - CSM Râmnicu Vâlcea (VL)
Sep 20, 2014 11:00 CS FC Bihor Oradea (BH) - CS Mioveni (AG)
Sep 20, 2014 11:00 CS FC Olimpia 2010 (SM) - CS Soimii Pancota (AR)
Sep 20, 2014 11:00 ACS FC Olt Slatina (OT) - AFC Fortuna Poiana Campina (PH)
Sep 20, 2014 11:00 CS Unirea Târlungeni (BV) - ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa
Sep 20, 2014 11:00 ACS Poli Timisoara (TM) - CS FC Caransebes (CS)


Etapa 5

Sep 27, 2014 11:00 CS Metalul Reșița - ACS Poli Timisoara (TM)
Sep 27, 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) - CS FC Bihor Oradea (BH)
Sep 27, 2014 11:00 CS Mioveni (AG) - CS FC Olimpia 2010 (SM)
Sep 27, 2014 11:00 CS Soimii Pancota (AR) - ACS FC Olt Slatina (OT)
Sep 27, 2014 11:00 AFC Fortuna Poiana Campina (PH) - CS Unirea Târlungeni (BV)
Sep 27, 2014 11:00 ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa - CS FC Caransebes (CS)


Etapa 6

Oct 4, 2014 11:00 CS FC Bihor Oradea (BH) - CS Metalul Reșița
Oct 4, 2014 11:00 CS FC Olimpia 2010 (SM) - CSM Râmnicu Vâlcea (VL)
Oct 4, 2014 11:00 ACS FC Olt Slatina (OT) - CS Mioveni (AG)
Oct 4, 2014 11:00 CS Unirea Târlungeni (BV) - CS Soimii Pancota (AR)
Oct 4, 2014 11:00 CS FC Caransebes (CS) - AFC Fortuna Poiana Campina (PH)
Oct 4, 2014 11:00 ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa - ACS Poli Timisoara (TM)


Etapa 7

Oct 11, 2014 11:00 ACS Poli Timisoara (TM) - CS FC Bihor Oradea (BH)
Oct 11, 2014 11:00 CS Metalul Reșița - CS FC Olimpia 2010 (SM)
Oct 11, 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) - ACS FC Olt Slatina (OT)
Oct 11, 2014 11:00 CS Mioveni (AG) - CS Unirea Târlungeni (BV)
Oct 11, 2014 11:00 CS Soimii Pancota (AR) - CS FC Caransebes (CS)
Oct 11, 2014 11:00 AFC Fortuna Poiana Campina (PH) - ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa


Etapa 8

Oct 15, 2014 11:00 CS FC Olimpia 2010 (SM) - CS FC Bihor Oradea (BH)
Oct 15, 2014 11:00 ACS FC Olt Slatina (OT) - CS Metalul Reșița
Oct 15, 2014 11:00 CS Unirea Târlungeni (BV) - CSM Râmnicu Vâlcea (VL)
Oct 15, 2014 11:00 CS FC Caransebes (CS) - CS Mioveni (AG)
Oct 15, 2014 11:00 ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa - CS Soimii Pancota (AR)
Oct 15, 2014 11:00 AFC Fortuna Poiana Campina (PH) - ACS Poli Timisoara (TM)

Etapa 9

Oct 18, 2014 11:00 ACS Poli Timisoara (TM) - CS FC Olimpia 2010 (SM)
Oct 18, 2014 11:00 CS FC Bihor Oradea (BH) - ACS FC Olt Slatina (OT)
Oct 18, 2014 11:00 CS Metalul Reșița - CS Unirea Târlungeni (BV)
Oct 18, 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) - CS FC Caransebes (CS)
Oct 18, 2014 11:00 CS Mioveni (AG) - ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa
Oct 18, 2014 11:00 CS Soimii Pancota (AR) - AFC Fortuna Poiana Campina (PH)


Etapa 10

Oct 25, 2014 11:00 ACS FC Olt Slatina (OT) - CS FC Olimpia 2010 (SM)
Oct 25, 2014 11:00 CS Unirea Târlungeni (BV) - CS FC Bihor Oradea (BH)
Oct 25, 2014 11:00 CS FC Caransebes (CS) - CS Metalul Reșița
Oct 25, 2014 11:00 ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa - CSM Râmnicu Vâlcea (VL)
Oct 25, 2014 11:00 AFC Fortuna Poiana Campina (PH) - CS Mioveni (AG)
Oct 25, 2014 11:00 CS Soimii Pancota (AR) - ACS Poli Timisoara (TM)


Etapa 11


Nov 1, 2014 11:00 CS Mioveni (AG) - CS Soimii Pancota (AR)
Nov 1, 2014 11:00 CSM Râmnicu Vâlcea (VL) - AFC Fortuna Poiana Campina (PH)
Nov 1, 2014 11:00 CS Metalul Reșița - ACS Corona 2010 Brasov - echipa retrasa
Nov 1, 2014 11:00 CS FC Bihor Oradea (BH) - CS FC Caransebes (CS)
Nov 1, 2014 11:00 CS FC Olimpia 2010 (SM) - CS Unirea Târlungeni (BV)
Nov 1, 2014 11:00 ACS Poli Timisoara (TM) - ACS FC Olt Slatina (OT)

Leo
2nd September 2014, 15:53
Etapa 1

Caransebes - Satu Mare 1 : 0
CS Mioveni - ACS Poli Timisoara 0 : 2
Pancota - Ramnicu Valcea 1 : 1
Poiana Campina - Metalul Resita 1 : 2
Tarlungeni - Olt Slatina 2 : 1


Clasament

1. ACS Poli Timisoara 3

2. Metalul Resita 3

3. Tarlungeni 3

4. Caransebes 3

5. Ramnicu Valcea 1

6. Pancota 1

7. FC Bihor 0

8. Olt Slatina 0

9. Poiana Campina 0

10. Satu Mare 0

11. CS Mioveni 0

six
2nd September 2014, 21:46
cred că câștigă :P preaminunații aia de pe primul loc această serie :D

Leo
2nd September 2014, 21:57
Asa si trebuie.

Leul Oltean
4th September 2014, 19:59
Dupa mintea viniturii Leodacin, ACS Recas este Poli Timisoara, iar CSU Craiova este o clona. :D

cip
4th September 2014, 23:03
eu tin cu preaminunatii aia de pe locul 2 :D

Leul Oltean
4th September 2014, 23:23
Preaminunatii de pe locul 2 sunt ... olteni. :))

Johnny D
5th September 2014, 00:58
Te pregatesti de ea Leule? Tine-ne si noua un loc cald!

cip
5th September 2014, 13:05
1-0 la pauza,ii sufocam pa tarlungenii aia dupa cum imi zice un precen de pe El Monumental :D

Leo
5th September 2014, 18:52
Poli castiga si meciul cu Tarlungeni, scor 1-0, gol marcat de Canu. Au fost multe ratari de partea banatenilor, dar cea mai mare in min 86, Barbut rateaza cu poarta goala.

cip
5th September 2014, 19:11
doua meciuri,6 puncte...asta se cheama "defilare"...:rasc:

Hingherul
6th September 2014, 01:12
campionii, campionii..... /hello/hello/hello/hello



































:happy:happy:happy:happy:happy

cip
6th September 2014, 10:04
campionii, campionii..... /hello/hello



:happy:happy:happy:happy:happy
tu ce cauti mah pe-aici,n-aveai treaba prin sampionlig? :D
ah,am uitat...paste mama cu Moti ala... :))

Hingherul
6th September 2014, 15:20
defilati, va rog :D

cip
6th September 2014, 16:22
pai aia si faceam pana amu,dar nah...
o trebuit sa apari tu si sa ne strici tot cheful...:rasc:

six
6th September 2014, 17:49
ah,am uitat...paste mama cu Moti ala... :)) :happy:happy:happy

cip
6th September 2014, 18:24
:))

Leo
14th September 2014, 01:41
Etapa 3


CSM Ramnicu Valcea - ACS Poli Timisoara 1-0
CS Mioveni - CS Metalul Resita 0-0
Soimii Pancota - FC Bihor Oradea 1-1
AFC Fortuna - FC Olimpia Satu Mare 2-0
FC Caransebes - Unirea Tarlungeni 0-0


Clasament

1. CS Metalul Reșița 7
2. AFC Fortuna 6
3. ACS Poli Timisoara 6
4. FC Caransebes 5
5. CSM Ramnicu Valcea 5
6. Unirea Tarlungeni 4
7. Soimii Pancota 2
8. CS Mioveni 2
9. FC Olt Slatina 1
10. FC Bihor Oradea 1
11. FC Olimpia Satu Mare 0

Leul Oltean
14th September 2014, 19:22
:))

six
17th September 2014, 21:38
:))

Leo
20th September 2014, 20:47
Etapa 4

Vineri, 19 Septembrie
ACS Poli Timisoara - FC Caransebes 2-1

Sambata, 20 Septembrie
CS Metalul Resita - CSM Ramnicu Valcea 2-0
FC Bihor Oradea - CS Mioveni 0-1
FC Olimpia Satu Mare - Soimii Pancota 3-1
FC Olt Slatina - AFC Fortuna 1-1

cip
23rd September 2014, 17:03
o deplasare la Resita etapa viitoare,ceva? :rasc:

Leul Oltean
28th September 2014, 13:31
:))

Leo
28th September 2014, 18:21
Etapa 5

Sambata, 27 Septembrie
CS Metalul Reșița - ACS Poli Timișoara 2-0
Șoimii Pâncota - FC Olt Slatina 0-0
AFC Fortuna - Unirea Tărlungeni 2-1
Duminica, 28 Septembrie
CS Mioveni - FC Olimpia Satu Mare 1-0
CSM Râmnicu Vâlcea - FC Bihor Oradea 0-0

Leo
4th October 2014, 14:30
Etapa 6


Vineri, 03 Octombrie
Unirea Tarlungeni - Soimii Pancota 2-1

Sambata, 04 Octombrie
FC Bihor Oradea - CS Metalul Resita 1-1
FC Olimpia Satu Mare - CSM Ramnicu Valcea 0-0
FC Caransebes - AFC Fortuna 0-0
FC Olt Slatina - CS Mioveni 0-2


Clasament

1. CS Metalul Reșița 14
2. AFC Fortuna 11
3. CS Mioveni 11
4. ACS Poli Timișoara 9
5. Unirea Tărlungeni 7
6. CSM Râmnicu Vâlcea 7
7. FC Caransebeș 6
8. FC Olimpia Satu Mare 4
9. FC Olt Slatina 3
10. FC Bihor Oradea 3
11. Șoimii Pâncota 3

Leo
13th October 2014, 16:57
Etapa 7


Vineri, 10 Octombrie
ACS Poli Timisoara - FC Bihor Oradea 3-0

Sambata, 11 Octombrie
CS Metalul Resita - FC Olimpia Satu Mare 1-0
CSM Ramnicu Valcea - FC Olt Slatina 0-0
CS Mioveni - Unirea Tarlungeni 0-1
Soimii Pancota - FC Caransebes 5-1


Clasament

1. CS Metalul Reșița 17
2. ACS Poli Timișoara 12
3. AFC Fortuna 11
4. CS Mioveni 11
5. Unirea Tărlungeni 10
6. CSM Râmnicu Vâlcea 8
7. Șoimii Pâncota 6
8. FC Caransebeș 6
9. FC Olt Slatina 4
10. FC Olimpia Satu Mare 4
11. FC Bihor Oradea 3

Leo
16th October 2014, 14:27
Etapa 8

Miercuri, 15 Octombrie
FC Olimpia Satu Mare - FC Bihor Oradea 2-1
FC Olt Slatina - CS Metalul Reșița 4-0
Unirea Tărlungeni - CSM Râmnicu Vâlcea 0-0
FC Caransebeș - CS Mioveni 0-1
AFC Fortuna - ACS Poli Timișoara 0-3


FC Olt a sters pe jos cu liderul, la fel si ACS Poli cu Fortuna.



Clasament



1. CS Metalul Reșița 17
2. ACS Poli Timișoara 15
3. CS Mioveni 14
4. AFC Fortuna 11
5. Unirea Tărlungeni 11
6. CSM Râmnicu Vâlcea 9
7. FC Olt Slatina 7
8. FC Olimpia Satu Mare 7
9. Șoimii Pâncota 6
10. FC Caransebeș 6
11. FC Bihor Oradea 3

Leo
19th October 2014, 20:13
Etapa 9


Sambata, 18 Octombrie

ACS Poli Timișoara - FC Olimpia Satu Mare 3-0
FC Bihor Oradea - FC Olt Slatina 0-0
CS Metalul Reșița - Unirea Tărlungeni 2-1
CSM Râmnicu Vâlcea - FC Caransebeș 4-1
Șoimii Pâncota - AFC Fortuna 2-2


Clasament

1. CS Metalul Reșița 20
2. ACS Poli Timișoara 18
3. CS Mioveni 14
4. CSM Râmnicu Vâlcea 12
5. AFC Fortuna 12
6. Unirea Tărlungeni 11
7. FC Olt Slatina 8
8. Șoimii Pâncota 7
9. FC Olimpia Satu Mare 7
10. FC Caransebeș 6
11. FC Bihor Oradea 4

Leo
1st November 2014, 20:59
Etapa 10

Sambata, 25 Octombrie


FC Olt Slatina - FC Olimpia Satu Mare 2-1
Unirea Tărlungeni - FC Bihor Oradea 1-0
FC Caransebeș - CS Metalul Reșița 1-3
AFC Fortuna - CS Mioveni 3-1
Șoimii Pâncota - ACS Poli Timișoara 0-1

Leo
1st November 2014, 21:04
Etapa 11


Sambata, 01 Noiembrie

CS Mioveni - Șoimii Pâncota 3-1
CSM Râmnicu Vâlcea - AFC Fortuna 1-2
FC Bihor Oradea - FC Caransebeș 1-0
FC Olimpia Satu Mare - Unirea Tărlungeni 1-0
ACS Poli Timișoara - FC Olt Slatina 3-0

Leo
1st November 2014, 21:13
Clasament la finele turului:

1 ACS Poli Timișoara 10 8 0 2 18-4 14 24
2 Metalul Reșița 10 7 2 1 15-8 7 23
3 Fortuna Poiana Câmpina 10 5 3 2 16-12 4 18
4 CS Mioveni 10 5 2 3 9-7 2 17
5 Unirea Tărlungeni 10 4 2 4 8-8 0 14
6 CSM Râmnicu-Vâlcea 10 2 6 2 7-6 1 12
7 FC Olt Slatina 10 2 5 3 9-10 -1 11
8 Olimpia Satu-Mare 10 3 1 6 7-12 -5 10
9 Șoimii Pâncota 10 1 4 5 12-16 -4 7
10 FC Bihor Oradea 10 1 4 5 5-12 -7 7
11 CS FC Caransebeș 10 1 3 6 6-17 -11 6

cip
6th November 2014, 21:24
foarte bine banatenii! :P
primele doua locuri /hello
si sa mai zica cineva ca nu-i Banatu fruncea,ca-l iau in...coasa :rasc:

Leo
8th November 2014, 16:28
Etapa 12


Vineri, 07 Noiembrie
ACS Poli Timisoara - CS Mioveni 1-0
Sambata, 08 Noiembrie
CSM Ramnicu Valcea - Soimii Pancota 1-0
CS Metalul Resita - AFC Fortuna 1-2
FC Olimpia Satu Mare - FC Caransebes 2-1
FC Olt Slatina - Unirea Tarlungeni 1-1


Clasament

1. ACS Poli Timisoara 27
2. CS Metalul Resita 23
3. AFC Fortuna 21
4. CS Mioveni 17
5. CSM Ramnicu Valcea 15
6. Unirea Tarlungeni 15
7. FC Olimpia Satu Mare 13
8. FC Olt Slatina 12
9. Soimii Pancota 7
10. FC Bihor Oradea 7
11. FC Caransebes 6

Leo
15th November 2014, 15:37
Etapa 13

Sambata, 15 Noiembrie
CS Mioveni - CSM Ramnicu Valcea 2-1
Soimii Pancota - CS Metalul Resita 0-0
AFC Fortuna - FC Bihor Oradea 2-0
FC Caransebes - FC Olt Slatina 1-2
Unirea Tarlungeni - ACS Poli Timisoara 1-1


Clasament

1 ACS Poli Timișoara 28
2 Fortuna Poiana Câmpina 24
3 Metalul Reșița 24
4 CS Mioveni 20
5 Unirea Tărlungeni 16
6 CSM Râmnicu-Vâlcea 15
7 FC Olt Slatina 15
8 Olimpia Satu-Mare 13
9 Șoimii Pâncota 8
10 FC Bihor Oradea 7
11 CS FC Caransebeș 6

Leo
26th November 2014, 13:42
Etapa 14

Vineri, 21 Noiembrie
ACS Poli Timisoara - CSM Ramnicu Valcea 0-0
Sambata, 22 Noiembrie
CS Metalul Resita - CS Mioveni 1-1
FC Bihor Oradea - Soimii Pancota 0-0
FC Olimpia Satu Mare - AFC Fortuna 1-1
Unirea Tarlungeni - FC Caransebea 2-1


Clasament

1. ACS Poli Timișoara 29
2. AFC Fortuna 25
3. CS Metalul Reșița 25
4. CS Mioveni 21
5. Unirea Tărlungeni 19
6. CSM Râmnicu Vâlcea 16
7. FC Olt Slatina 15
8. FC Olimpia Satu Mare 14
9. Șoimii Pâncota 9
10. FC Bihor Oradea 8
11. FC Caransebeș 6

Leo
1st December 2014, 14:53
Etapa 15

Vineri, 28 Noiembrie
CS Mioveni - FC Bihor Oradea 1-0
Sambata, 29 Noiembrie
CSM Ramnicu Valcea - CS Metalul Resita 2-2
Soimii Pancota - FC Olimpia Satu Mare 1-0
AFC Fortuna - FC Olt Slatina 0-0
FC Caransebes - ACS Poli Timisoara 0-0


Clasament

1. ACS Poli Timisoara 30
2. AFC Fortuna 26
3. CS Metalul Resita 26
4. CS Mioveni 24
5. Unirea Tarlungeni 19
6. CSM Ramnicu Valcea 17
7. FC Olt Slatina 16
8. FC Olimpia Satu Mare 14
9. Soimii Pancota 12
10. FC Bihor Oradea 8
11. FC Caransebes 7

Leo
9th December 2014, 13:34
Etapa 16


Sambata, 06 Decembrie
ACS Poli Timisoara - CS Metalul Resita 3-0
FC Bihor Oradea - CSM Ramnicu Valcea 2-0
FC Olimpia Satu Mare - CS Mioveni 1-0
FC Olt Slatina - Soimii Pancota 3-1
Unirea Tarlungeni - AFC Fortuna 5-4


Clasament


1. ACS Poli Timisoara 33
2. Fortuna P. Campina 26
3. Metalul Resita 26
4. CS Mioveni 24
5. Unirea Tarlungeni 22
6. F C Olt Slatina 19
7. CSM Ramnicu Valcea 17
8. Olimpia Satu Mare 17
9. Soimii Pancota 12
10. FC Bihor Oradea 11
11. FC Caransebes 7

cip
12th December 2014, 10:29
cine e pe primul loc,cine e pe primul loc...acsul e,acsul e...eee.../hello
muriti de ciuda,bah tarlungenilor! :rasc:

Leo
15th December 2014, 17:12
Sa inceapa sarbatoarea!

cip
23rd December 2014, 12:29
mai incolo,ce atata graba...:rasc:

Leo
27th February 2015, 14:27
Fortuna si-a anuntat oficial retragerea. Prahovenii vor pierde la masa verde toate meciurile din retur

Leo
27th February 2015, 14:30
Maine se reia returul.

Etapa 17

CS Metalul Resita - FC Bihor Oradea
CSM Ramnicu Valcea - FC Olimpia Satu Mare
CS Mioveni - FC Olt Slatina
Soimii Pancota - Unirea Tarlungeni
AFC Fortuna - FC Caransebes

Leo
6th March 2015, 11:52
Sambata, 28 Februarie


CS Metalul Resita - FC Bihor Oradea 1-0
CSM Ramnicu Valcea - FC Olimpia Satu Mare 2-2
CS Mioveni - FC Olt Slatina 0-1
Soimii Pancota - Unirea Tarlungeni 0-4
AFC Fortuna - FC Caransebes 0-3

Leo
14th March 2015, 21:16
Etapa 19

Sambata, 14 Martie

FC Bihor Oradea - FC Olimpia Satu Mare 0-0
CS Metalul Resita - FC Olt Slatina 3-2
CSM Ramnicu Valcea - Unirea Tarlungeni 2-1
CS Mioveni - FC Caransebes 0-0
ACS Poli Timisoara - AFC Fortuna 3-0

Leo
20th March 2015, 16:09
Etapa 20

Miercuri, 18 Martie

FC Olimpia Satu Mare - ACS Poli Timisoara 0-0
FC Olt Slatina - FC Bihor Oradea 2-0
Unirea Tarlungeni - CS Metalul Resita 0-0
FC Caransebes - CSM Ramnicu Valcea 1-0
AFC Fortuna - Soimii Pancota 0-3


Clasament

1. ACS Poli Timisoara 38
2. Metalul Resita 33
3. FC Olt Slatina 28
4. Unirea Tarlungeni 27
5. CS Mioveni 26
6. Fortuna Poiana Campina 26
7. Olimpia Satu Mare 23
8. CSM Ramnicu Valcea 21
9. CS FC Caransebes 17
10. Soimii Pancota 15
11. FC Bihor Oradea 13

Leo
22nd March 2015, 00:36
Etapa 21

Sambata, 21 martie
FC Olimpia Satu Mare - FC Olt Slatina 1-2
FC Bihor Oradea - Unirea Tarlungeni 0-1
CS Metalul Resita - FC Caransebes 1-2
CS Mioveni - AFC Fortuna 3-0
ACS Poli Timisoara - Soimii Pancota 1-0

Leo
28th March 2015, 15:03
Etapa 22


Sambata, 28 Martie

Soimii Pancota - CS Mioveni 0-1
AFC Fortuna - CSM Ramnicu Valcea 0-3
FC Caransebes - FC Bihor Oradea 2-2
Unirea Tarlungeni - FC Olimpia Satu Mare 1-0
FC Olt Slatina - ACS Poli Timisoara 2-2

Leo
29th March 2015, 13:57
Clasament


1 ACS Poli Timișoara 20 12 6 2 30-8 42 12
2 CS Metalul Reșița 20 10 6 4 26-19 36 6
3 FC Olt Slatina 20 9 7 4 28-19 34 4
4 Unirea Tărlungeni 20 9 6 5 22-13 33 3
5 CS Mioveni 20 9 5 6 17-12 32 2
6 FC Olimpia Satu Mare 20 7 4 9 17-19 25 -5
7 CSM Râmnicu Vâlcea 20 5 9 6 18-17 24 -6
8 FC Caransebeș 20 5 6 9 19-27 21 -9
9 AFC Fortuna 20 5 3 12 16-42 18 -12
10 FC Bihor Oradea 20 3 8 9 13-20 17 -13
11 Șoimii Pâncota 20 3 6 11 18-28 15 -15

Leo
29th March 2015, 14:20
Play Off

Primele 6 echipe, ACS Poli Timisoara (locul 1 - 42 puncte), Metalul Resita (2 - 36 pct.), FC Olt Slatina (3 - 34 pct.), Unirea Tarlungeni (4 - 33 pct.), CS Mioveni (5 - 32 pct.) si Olimpia Satu Mare (6 - 25 pct.) se vor lupta pt promovarea in Liga1.
La turneul play-off se porneste cu toate punctele acumulate in sezonul regulat, prima clasata urmând a promova in Liga 1.


Etapa I

ACS Poli Timișoara - Olimpia Satu Mare
Metalul Reșița - CS Mioveni
FC Olt Slatina - Unirea Tărlungeni

Etapa II

CS Mioveni - ACS Poli Timișoara
Unirea Tărlungeni - Metalul Reșița
Olimpia Satu Mare - FC Olt Slatina

Etapa III

ACS Poli Timișoara - Unirea Tărlungeni
Metalul Reșița - FC Olt Slatina
Olimpia Satu Mare - CS Mioveni

Etapa IV

FC Olt Slatina - ACS Poli Timișoara
Unirea Tărlungeni - CS Mioveni
Metalul Reșița - Olimpia Satu Mare

Etapa V

ACS Poli Timișoara - Metalul Reșița
CS Mioveni - FC Olt Slatina
Olimpia Satu Mare - Unirea Tărlungeni

Etapa VI

Metalul Reșița - ACS Poli Timișoara
FC Olt Slatina - CS Mioveni
Unirea Tărlungeni - Olimpia Satu Mare

Etapa VII

ACS Poli Timișoara - FC Olt Slatina
CS Mioveni - Unirea Tărlungeni
Olimpia Satu Mare - Metalul Reșița

Etapa VIII

Unirea Tărlungeni - ACS Poli Timișoara
FC Olt Slatina - Metalul Reșița
CS Mioveni - Olimpia Satu Mare

Etapa IX

ACS Poli Timișoara - CS Mioveni
Metalul Reșița - Unirea Tărlungeni
FC Olt Slatina - Olimpia Satu Mare

Etapa X

Olimpia Satu Mare - ACS Poli Timișoara
CS Mioveni - Metalul Reșița
Unirea Tărlungeni - FC Olt Slatina


Prima etapa se joaca pe 4 aprilie.

Leo
4th April 2015, 15:46
Etapa 1 Play Off

Sambata, 4 aprilie 2015

ACS Poli Timisoara - FC Olimpia Satu Mare 3-0
CS Metalul Resita - CS Mioveni 0-0
FC Olt Slatina - Unirea Tarlungeni 3-0


Etapa 1 PLay Out

FC CARANSEBES - SOIMII PANCOTA 0-0
CSM RAMNICU VALCEA - FC BIHOR ORADEA 2-1

Leo
14th April 2015, 16:45
Etapa 2 Play Off

Vineri, 10 Aprilie
Unirea Tarlungeni - CS Metalul Resita 2-2
FC Olimpia Satu Mare - FC Olt Slatina 1-1
CS Mioveni - ACS Poli Timisoara 1-1


Etapa 2 Play Out

Vineri, 10 Aprilie
CSM Ramnicu Valcea - FC Caransebes 1-0
FC Bihor Oradea - Soimii Pancota 0-0

Leo
18th April 2015, 16:31
Etapa 3 Play Off

Sambata, 18 Aprilie
ACS Poli Timisoara - Unirea Tarlungeni 1-0
CS Metalul Resita - FC Olt Slatina 1-1
FC Olimpia Satu Mare - CS Mioveni 2-4


Etapa 3 Play Out

Sambata, 18 Aprilie
FCM Dorohoi - FC Farul Constanta 5-1
ACS Berceni - CS Balotesti 1-0

Leo
27th April 2015, 16:24
Etapa 4 PLAY-OFF

Sambata, 25 Aprilie
FC Olt Slatina - ACS Poli Timisoara 0-1
Unirea Tarlungeni - CS Mioveni 1-2
CS Metalul Resita - FC Olimpia Satu Mare 2-0


Etapa 4 PLAY-OUT

Sambata, 25 Aprilie
FC Farul Constanta - FCM Dorohoi 1-3
CS Balotesti - ACS Berceni 1-1

Leo
3rd May 2015, 01:55
Etapa 5 PLAY OFF

Sambata, 2 mai
ACS POLI TIMISOARA - METALUL RESITA 2-1
OLIMPIA SATU MARE - UNIREA TARLUNGENI 3-0
CS MIOVENI - FC OLT SLATINA 3-0
FC Olt s-a retras din campionat in play-off si pierde toate meciurile la ”masa verde”.

Etapa 5 PLAY OUT

Sambata, 2 mai
FC CARANSEBES - CSM RAMNICU VALCEA 4-1
SOIMII PANCOTA - FC BIHOR ORADEA 1-0

Leo
10th May 2015, 18:23
Etapa 6 PLAY OFF

Sambata, 9 Mai
CS Metalul Resita - ACS Poli Timisoara 0-3
FC Olt Slatina - CS Mioveni 0-3
Unirea Tarlungeni - FC Olimpia Satu Mare 2-1


Etapa 6 PLAY OUT

Sambata, 9 Mai
FC Bihor Oradea - CSM Ramnicu Valcea 1-1
Soimii Pancota - FC Caransebes 1-3

Leo
23rd May 2015, 15:11
Etapa 7 Play Off


Sambata, 16 Mai
ACS Poli Timisoara - FC Olt Slatina 3-0
CS Mioveni - Unirea Tarlungeni 3-1
FC Olimpia Satu Mare - CS Metalul Resita 1-1



Etapa 8 Play Off

Sambata, 23 Mai
Unirea Tarlungeni - ACS Poli Timisoara
FC Olt Slatina - CS Metalul Resita 0-3
CS Mioveni - FC Olimpia Satu Mare 2-2


Clasament

1 ACS Poli Timisoara 28 19 7 2 51-10 64 +22
2 CS Mioveni 28 14 8 6 35-19 50 +8
3 CS Metalul Resita 28 13 9 6 38-27 48 +6
4 Unirea Tarlungeni 28 11 7 10 31-30 40 -2
5 FC Olt Slatina 28 9 7 12 28-43 34 -8
6 FC Olimpia Satu Mare 28 9 6 13 29-33 33 -9

Leo
27th May 2015, 22:12
Etapa 9 Play Off

Miercuri, 27 Mai
ACS Poli Timisoara - CS Mioveni 0-0
CS Metalul Resita - Unirea Tarlungeni 1-0
FC Olt Slatina - FC Olimpia Satu Mare 0-3