PDA

View Full Version : Michael Weiss demis de la Otelul Galati !



delaoltenia
27th August 2014, 15:51
Startul dezastruos de sezon la Otelul Galati nu a ramas fara urmari si primul cap cazut este cel al antrenorului german Hans Michael Weiss. - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/otelul-l-a-concediat-pe-germanul-weiss-nid-108998/#sthash.QkPQAp9c.dpuf

Daca doriti sa comentati .

delaparis
27th August 2014, 16:20
Cip sunt sigur ca rade cu un ochi dar cu celalalt plange :)

Si pe cine pun in locul neamtului?

delaoltenia
27th August 2014, 16:24
Puteam sa jur ca urmatorul post ii apartine lui tim, cand colo... :D

Doctor_Satan
27th August 2014, 16:36
Cip sunt sigur ca rade cu un ochi dar cu celalalt plange :)

Si pe cine pun in locul neamtului?

Nu vezi ca scrie pe OLS cine vine in locul lui? Marele Cristi Popovici.
Cand cumperi jucatori care nu au dat randament in ligile secunde din Turcia si Croatia si pierzi meciuri, atunci numai antrenorul poate fi de vina.
Becali a cumparat Otelul si nu stim noi?

delaoltenia
27th August 2014, 16:47
Daca v-ar fi cumparat ciobanul poate aratati mai bine acum . :D

Popovici parca a refuzat, mai verific o data stirea .

Julio_Zane
27th August 2014, 16:50
dupa ce ca platesc jucatorii dupa nu stiu cate luni,dau oamenii afara care nu au o vina clara.nu.consider ca nu atrenorul trebuia schimbat.jucatorii nu sunt platiti.

delaoltenia
27th August 2014, 16:50
“Am plecat din Galați, sunt în drum spre Bacău. Discuțiile nu s-au concretizat, deci nu vin Oțelul, sunt în drum spre casă.”

http://dunareabatrana.ro/201408274159/popovici-a-refuzat-otelul.html

Tim
27th August 2014, 17:23
Pacat de neamt, isi facea atat de bine treaba.:D

cip
27th August 2014, 17:31
Cip sunt sigur ca rade cu un ochi dar cu celalalt plange :)

Si pe cine pun in locul neamtului?
te inseli,rad cu amandoi de cate ori aud de otelul :))
iar neamtul si-o merita din plin,ce Teuffel :drak: cauta asta la Galati,numai el stie...probabil a facut un documentar pt discovery,ca aia care incearca sa convietuiasca cu diferite triburi africane sau amazoniene,altfel nu-mi explic :D

Leul Oltean
27th August 2014, 17:47
... cam ce cauta si Iancu la Timisoara. Auzise ca pe acolo sunt multi de ai lui.

cip
27th August 2014, 18:05
ce treaba are demiterea unui antrenor de la galati cu iancu,intrebati-l pe vampirul energetic arian sudist :))

sau mai bine nu,ca nu mai scapati pana nu va suge toata energia :D

Leul Oltean
27th August 2014, 18:08
Cam la fel de multa treaba ca si comparatia facuta de Ioji Carcalete, cu triburile amazoniene ... :))

Tim
27th August 2014, 18:12
Megastar scrie :


"La ora publicării articolului e posibil să aflăm că Oțelul nu mai există. Sau că și-a dat afară toți jucătorii, ori că totul s-a schimbat radical și sunt din nou bani și gânduri de performanță. Nimic nu mai e sigur aici. Totul poate fi sucit de la un minut la altul. Totuși, până la noi vești, să le luăm pe rând.
Jucătorii Oțelului sunt neplătiți. Cei vechi au strânse câteva luni bune, iar în ceea ce-i privește pe majoritatea dintre cei noi, nu știu cum arată banii primiți de la actualul lor club. Nici puștii de la echipa a doua nu și-au primit banii, iar la angajați e vorba să se fi primit doar 60%. Curios e ce salariu au Ciofoaia și Pascu, dar și dacă au banii la zi. Cu acte, nu din vorbe.
Lotul Oțelului suferă modificări inexplicabile de la o zi la alta. Onwuachi a venit, a fost titular două jocuri, apoi a dispărut complet. Acum e undeva prin Belgia. S-a vorbit la modul general că Oțelul n-ar putea legitima jucători extracomunitari. Ciofoaia a spus că se poate. Din informațiile noastre, clubul ar putea să legitimeze extracomunitari, dar trebuie să plătească o sumă considerabilă pentru fiecare în parte. Așa a picat și transferul lui Pouga, care a preferat să plece în Portugalia, deși se înțelesese deja cu Oțelul. Gruparea gălățeană s-a chinuit să transfere un portar. La Bornescu au dorit să-l vadă înainte în probe, iar goalkeeperul a ales calea Rapidului. Pe Hotoboc nu l-au putut legitima în timp util, așa că l-au chemat de nicăieri pe Plopeanu, după ce-l gonise o dată. În presa centrală au apărut informații că a fost solicitat Cristi Munteanu pentru a reveni în poarta Oțelului. Mai e cazul lui Paulinho. A fost transferat ca o speranță de îmbunătățire, dar a dispărut complet din peisaj. Nici în amicalul cu Oțelul II n-a jucat, nici banca de rezerve n-a mai prins-o la oficiale.
Banii din drepturile TV au dispărut. La startul pregătirilor, Ciofoaia asigura pe toată lumea că s-a făcut planul de buget și că ajung banii, nu vor mai fi problemele din trecut. Din prima lună sunt deja restanțe. A spus că până la startul sezonului se plătesc restanțele. Nici asta nu s-a întâmplat. Ce sumă a primit Oțelul din drepturile TV și ce s-a întâmplat cu banii încasați? Sunt întrebări la care cel mult putem primi un răspuns lipsit de credibilitate din partea conducătorilor.
Popovici, umbra lui Weiss. Înainte de meciul cu CSMS Iași, declarațiile oferite de Pascu și Ciofoaia erau menite să pregătească terenul pentru o demitere a tehnicianului german. Egalul de la Iași era un motiv în plus pentru oficiali să acționeze în acest sens. Și chiar au acționat. Cristi Popovici, ultima oară antrenor la Botoșani, a fost chemat în Galați. A fost cazat la hotelul „Dunărea”, iar acolo a purtat discuții cu majoritatea jucătorilor din lot. Popovici a trăit coșmarul asemănător cu cel al lui Geoană: s-a culcat marți seară antrenor la Oțelul și s-a trezit miercuri dimineață șomer. Jucătorii știau că astăzi se vor antrena cu Popovici, dar au aflat din presă că tot Weiss le va conduce ședința tehnică.
Ce mai caută TNG aici? E o întrebare perfect legitimă pentru oricine. N-au investit nimic. Au preluat un club fost campion cu puțin timp în urmă, cu o sumă de bani în cont. Unde am ajuns? Pe ultimul loc, după alte două sezoane ratate, cu foarte multe datorii, plus insolvență. Perspective zero. Nu mai vorbim acum de performanță, ci de a rămâne măcar la nivelul ligii secunde. N-au făcut nimic bun, ci doar și-au dovedit incompetența. Sau poate că la Oțelul e doar o escrocherie mascată de imaginea unui club de fotbal. Doar că escrocheria poate fi simțită de oricine atunci când vara, la peste 30 de grade, se joacă fotbal cu mingi roșii."

Tim
27th August 2014, 18:15
Iata ce zice Bada Otelul:


"Bada » 27-08-2014 16:47
Noi cand ziceam ca nu jucatorii si antrenorii trebuie injurati ci ra*atii astia de la TNG ne acuza lumea ca facem jocurile cuiva. http://dunareabatrana.ro/components/com_jcomments/images/smiles/redface.gif
Mie mi se pare ca astia nu urmaresc decat sa-si acopere urmele, nimic altceva. Cineva sa faca rost de niste arme de foc, alta solutie nu mai vad! "

Ioi tu, arme de foc?? Au hotarat STREJERII MOLDOVEI sa se impuste?:happy:happy:happy:happy



http://dunareabatrana.ro/201408274161/cu-crile-pe-fa-la-oelul-domnete-haosul.html

Tim
27th August 2014, 18:31
'tu-va rasa-n cur de nefericiti !

Vedeti mah rumanilor, astia au distrus o stare de spirit !:(

Leul Oltean
27th August 2014, 18:41
Doar doua necunoscute avem pe acest thread : ''rumanii'' si '''starea de spirit''. Cine/care sunt ?
Ca Ioji carcalete stie toata lumea cine e ... :D

Sevilla86
27th August 2014, 18:46
Ce-i place lu' olteanu' sa se bage in seama :D

Leul Oltean
27th August 2014, 18:48
Spre deosebire de tine care urasti atatea, in special fotbalul si mingea ... :happy

Sevilla86
27th August 2014, 18:49
Gata tataie, gata. Hai ca nu te mai supar :D

Leul Oltean
27th August 2014, 18:52
Nu superi pe nimeni, amuzi pe toata lumea. Te-ai lamurit cu 8/11 si 3/11 ? Sa stii ca prima e ceva mai mare ... :D

Sevilla86
27th August 2014, 18:54
Te-ai lamurit cu primu' 11 de la ASA care joaca impreuna de un an de zile? :D
Mai si spune ca a urmarit meciurile si stie sigur.

cip
27th August 2014, 19:09
pin-pon pin-pon,sa sune cineva la 112..iar a ramas asta fara energie :))

cip
27th August 2014, 19:15
Ce-i place lu' olteanu' sa se bage in seama :D
treaba ta,eu zic sa-ti faci cruce cu limba-n gura si sa-ti pui o ghirlanda de usturoi la usa...:D

Sevilla86
27th August 2014, 19:28
O sa scriu pe usa "academia Stelei", o sa-l faca sa turbeze si sa dea cu picioarele in usa. Macar sa-l aud venind...
Crede-ma, chestia cu academia Stelei functioneaza.

Leul Oltean
27th August 2014, 19:38
Te-ai lamurit cu primu' 11 de la ASA care joaca impreuna de un an de zile ? Tu esti ala nelamurit, inca sustii ca 8/11<3/11. :D
Stiam doar de logica, dar se vede ca si ar'metica de clasa 4-a iti pune probleme.
Si da, chestia cu academia chiar functioneaza. Lesin de ras de fiecare data cand cineva scrie asa ceva. :happy

Sevilla86
27th August 2014, 19:48
Iar o dai in alzheimer? :D
Mai gandeste-te, recapituleaza si poate pricepi ceva :D

Leul Oltean
27th August 2014, 20:04
Ioji, pana la urma te-a bagat si pe tine cineva in seama, ca n-am remarcat ? :D

megastar
28th August 2014, 09:25
Megastar scrie :




Io?????? :o::o::o:

delaoltenia
28th August 2014, 17:45
ce va mai place sa va jucati cu inima lui tim
ieri fara antrenor, azi acelasi antrenor :D

megastar
30th August 2014, 08:21
Ce sa ii facem daca n-are altceva de facut decat sa urmareasca stirile cu Otelul mai ceva ca noi? Oricum nu e singurul timisorean care face astfel, asa ca ii tratez la pachet. De cand au terminat cu invadarea centrului Timisoarei, se plictisesc baietii teribil.

cip
30th August 2014, 11:48
Oricum nu e singurul timisorean care face astfel, asa ca ii tratez la pachet.
:))

Tim
30th August 2014, 13:10
Asa, tine-l si tu frontpage !:headbang:

Bobi Cearton
30th August 2014, 14:20
Cine ii ia locul lui Vaizembaher asta?

Tim
30th August 2014, 14:22
Io sper ca......uitarea. Inca sper ca se desfiinteaza.:D


Toate bolile de pe lumea asta si-au gasit leac odata.

cip
30th August 2014, 14:41
Asa, tine-l si tu frontpage !:headbang:
decat am :D vrut sa-l fac de ras ,intr-o buna zi o sa pricepi :D

Hingherul
30th August 2014, 15:10
nu stiam eu de ce e asa aglomeratie de timisoreni pe aici.... apoi am aflat ca azi a inceput liga secunda.
vad ca aveti deja si o victorie.... practic, sunteti ca si promovati in liga 1 :D

Rezultate Liga II, seria II
CS Mioveni - ACS Poli Timișoara 0-2

a marcat Barbut? :D

cip
30th August 2014, 15:28
nu stiam eu de ce e asa aglomeratie de timisoreni pe aici.... apoi am aflat ca azi a inceput liga secunda.
vad ca aveti deja si o victorie.... practic, sunteti ca si promovati in liga 1 :D

Rezultate Liga II, seria II
CS Mioveni - ACS Poli Timișoara 0-2

a marcat Barbut? :D
tu n-auzi ca nu ne intereseaza? :ciocan:
sa promovam la ce...la liga de cacao romaneasca?:o:

Hingherul
30th August 2014, 15:33
asa.... de palmares :))

cip
30th August 2014, 15:40
nu vrem mah,n-auzi? :))

Hingherul
30th August 2014, 15:42
hai ma... macar pentru culori :))

cip
30th August 2014, 15:53
bine bre,daca tot insistati hai ca promovam...:D
clone sa nu ne mai faceti mai apoi,ca iar ne suparam...:))

Hingherul
30th August 2014, 15:54
adica cum vine asta? daca sunteti in B va credeti originali sau ce? :))

cip
30th August 2014, 15:58
bine-ti mai sade,ai facut praf thd-ul galatean...:))

Hingherul
30th August 2014, 15:59
lasa, sa le mai ridic si lor cate o mingiuca acolo.... :)

LazioRoma
31st August 2014, 19:22
lasand antipatiile deoparte.. trebe facut ceva la voi .. ca riscati anonimatul total ..exact cum am patit noi ..

megastar
1st September 2014, 11:26
La Constanta, Farul nu a prea contat niciodata. Nu exista oras in lumea asta mai stelist decat Constanta, nici macar Braila sau Buzau. La Galati inca e bine din acest punct de vedere.

LazioRoma
1st September 2014, 12:21
bai megastar .. 10 15 mii la cta .. au fost mereu cu farul ... e mult stelism pt ca la Farul nu sa gasit nimeni sa bage bani cum a fost la voi cand ati luat titlul .. dar sa nu uitam in 2006 ca am avut 3 mii in deplasare la dinamo ( cei drey moca ) ca daca le cereai 10 ron ar mai fii venit un sfert din ei! la ultimu mitting am fost 600 la voi 2 3 sute si sunteti in liga 1

megastar
1st September 2014, 12:42
De aia la orice meci pe care l-am avut cu Steaua la Constanta, erau zeci de mii de stelisti. Nici pe Ghencea nu am vazut asemenea lucruri, astfel de comentatori, etc.

Doctor_Satan
1st September 2014, 13:37
Io sper ca......uitarea. Inca sper ca se desfiinteaza.:D


Toate bolile de pe lumea asta si-au gasit leac odata.
Sper sa ai dreptate, ca Iancu inca e bine mersi.

In locul lui Weiss il avem ca antrenoir pe... Weiss.

LazioRoma
1st September 2014, 15:15
asta asa e stiu nu pot sa te contrazic ...

Tim
1st September 2014, 15:38
Sper sa ai dreptate, ca Iancu inca e bine mersi.

In locul lui Weiss il avem ca antrenoir pe... Weiss.parca esti frate cu krokobaurul. Ala nu are postare in care sa nu pomeneasca de iliescu si minerii, tu esti numai cu Iancu in gura.:))

Doctor_Satan
1st September 2014, 16:31
Pai cuvintele coruptie, mizerie, hotie sunt scrise pe fruntea lui. Si cum in 2010-2011 aparea la TV pe toate posturile de 15 ori pe zi, n-am putut sa nu observ.

Tim
1st September 2014, 16:38
te felicit, ai o semnatura unica.:)):))

Doctor_Satan
1st September 2014, 17:13
Ai vazut pe forum 2 semnaturi identice?

delaoltenia
17th September 2014, 13:47
Galatenii astia sunt dati dracului, iar l-au demis pe amaratul ala de neamt . In carti ar fi acum Liviu Ciobotaru, dar mai bine sa asteptam ziua de maine, ne trezim cu acelasi antrenor neamt . :D

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/otelul-galati/weiss-pus-pe-liber-de-otelul-nid-109417/

megastar
17th September 2014, 16:35
Nici timisorenii nu mai au curaj sa se bucure.

Tim
17th September 2014, 16:37
Cum sa te bucuri de o veste atat de trista. Neamtul ala facea o treaba atat de buna la galati.....:(

delaoltenia
22nd September 2014, 19:03
Tibor Selymes este noul antrenor de la Otelul Galati .


Am acceptat să vin pentru că este vorba de Oțelul Galați, fosta campioană a României. Mă bucur că am alături de mine oameni de fotbal, ca Munteanu și Burcă. Ei știu că este nevoie de răbdare, că performanța nu se face peste noapte