PDA

View Full Version : Etapa 6: Otelul Galati - Rapid Bucuresti 2-0



delaoltenia
22nd August 2014, 08:18
01 Septembrie 2014, 18:30 / LOOK TV

Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .

fl0o
22nd August 2014, 09:13
7-0 le dam

megastar
22nd August 2014, 09:32
Nu cred, se termina 7-1 pentru noi.

delaoltenia
22nd August 2014, 13:58
nu cred, mai castigati si voi ? :D

Doctor_Satan
22nd August 2014, 15:39
Cand or aduce astia niste jucatori. Cu din astia care erau praf pentru ligi secunde sau prin ligi obscure, n-avem prea multe sanse.
La cum ne prezentam, nu puteam decat sa speram ca scoatem totusi cateva puncte in tur, urmand a ne pune sperantele in campania de transferuri din iarna.

Hingherul
22nd August 2014, 16:30
bate rapiduletu la voi pana oboseste :))

eu nu inteleg de ce nu va desfiintati. chiar asa va place sa ii dati lui Tim satisfactie? :D

Doctor_Satan
22nd August 2014, 16:54
Pai desfiintarae este satisfactia lui suprema. Daca s-ar desfiinta Otelul, el ce site-uri ar mai citi zilnic daca nu dunareabatrana si fcotelulgalati?
Si de Pasti si Craciun s-ar plictisi daca nu ar avea ce blestema la biserica.

Hingherul
22nd August 2014, 16:56
oricum, stiti cum va puteti razbuna! aveti grija ca la alegeri sa nu ii votati idolul, pe cap de pla Viorel!

fl0o
22nd August 2014, 18:01
Votez pe cine vreau, probabil pe toti. Du-te si fa campanie in alta parte

Hingherul
22nd August 2014, 20:09
Tim, vezi ca astia dupa ce ca sunt galateni, mai sunt si basisti! :D

delaoltenia
22nd August 2014, 20:46
ziceai ca doar la micuti bagi batul ? :D

Hingherul
22nd August 2014, 20:56
astia m-au dezamagit din prima etapa. asa am prins o ura pe ei.... :D

fl0o
23rd August 2014, 10:53
nu cred, mai castigati si voi ? :D
http://dunareabatrana.ro/201408214133/otelul-si-a-invins-satelitul.html

Tim
23rd August 2014, 11:03
Daca ati avea un minim bun simt ,v-ati desfiinta ! Ar fi un mare pas inainte pentru igienizarea fotbalului.

delaoltenia
23rd August 2014, 11:14
cand va curatati dati de veste :D

fl0o
23rd August 2014, 14:09
Ii dau eu un bip lu tim
Pana atunci sa ne bucuram de fotbal si de alcool

Leul Oltean
23rd August 2014, 14:40
Vi s-a pus pata pe meciul asta ? Pe ala de la Iasi l-ati jucat ? :D

fl0o
23rd August 2014, 15:35
Cine plm e Csms?

Tim
23rd August 2014, 15:39
Astra Asigurari a pierdut contractul cu Tarom. Acum sunt sigur ca e gata.



Sa vina cangurii sa cumpere mortaciunea.:))

Sevilla86
24th August 2014, 23:11
rapid a jucat deja cu Steaua, petrolul si astra. Din acest moment devine o echipa inutila pana la sfarsitul turului, nu mai prezinta nici un interes cu exceptia posibilitatii de retrogradare :D dupa un inceput destul de bun de campionat, au ajuns la un punct de zona retrogradarii, otelul trebuie sa-si faca datoria si sa-i impinga sub locul 12.

Asta-i meci critic. Hai otelu' :D

Hingherul
25th August 2014, 22:08
Cine plm e Csms?

unii de pe locul 15. nu-i stii tu :))

fl0o
26th August 2014, 08:21
Gata ma, i-am vazut... e tot un fel de stea
Cu Rapid prima victorie

Tim
26th August 2014, 08:24
De unde ai furat streemul?:D

fl0o
26th August 2014, 09:05
/hello va multumim ca ne mai tolerati

Johnny D
26th August 2014, 13:03
A sosit timpul sa mai batem si noi pe cineva!
Meciurile cu Petrolul si Astra ne-au saturat de echipe mari, e timpu sa dam si noi la micutzi!:D

/hello va multumim ca ne mai tolerati
Ati scos un egal cu Iasu ca si Viitoru inainte sa-i casapim! Imi place de voi, tot asa!:yes:

fl0o
26th August 2014, 13:14
Avocatul lui Marian Iancu a fost gasit mort :P

Doctor_Satan
26th August 2014, 13:35
Care avocat? Ala care-l reprezenta in instanta sau ala pro-bono de aici de pe forum?
tim, esti bine?

Hingherul
26th August 2014, 14:04
tim, esti bine?

nu prea e bine. vad ca acum il lauda pe Emil Constantinescu :))

Doctor_Satan
26th August 2014, 14:25
L-a laudat dintotdeauna. Il adora un pic mai mult decat pe Mickey Mouse-ul de Tonta.
Desi s-ar putea sa fie ceva mai grav daca incepe sa pomeneasca din tineretile lui.

delaoltenia
26th August 2014, 16:26
aici merge un 1 solist

citii pe un alt thread ca la rapid sunt majoritari baieteii, este adevarat ? ;)

stiintacv
26th August 2014, 17:33
x2

tfsRapid
28th August 2014, 01:01
moldovenii din galati au paduchii cei mai lati

4-0 cu obositii astia

dextercioby
28th August 2014, 01:23
Sa le luam metodic: anu' trecut (vorba vine, era mai :D) s-a dus puroiul de pe Bega; anu' asta, ca tot pica 6, sa se duca hotii din Galatz, jegurile de pe Jii si clonele infecte din orasul meu,

Hingherul
28th August 2014, 01:25
daca nu incetezi cu jigniri la U Craiova, iei cartonas!

dextercioby
28th August 2014, 01:29
clubul sportiv universitatea Craiova NU E U CRAIOVA. :P

Cartonas ca imitatia de portar a bulgarilor ? :D

Hingherul
28th August 2014, 01:32
Nu conteaza numele, U Craiova e numai una!

Doctor_Satan
28th August 2014, 08:03
moldovenii din galati au paduchii cei mai lati

4-0 cu obositii astia
Vezi daca ai insomnii? Scrii numai tampenii.
Si tu ai gasit paduchi lati cand te-ai intors de la lucru?

Tyler Durden
28th August 2014, 09:36
Galatenii ar trebui respectati macar pentru ca nu-s sclavii nimanui. La Galati nu esti huiduit cand injuri Steaua sau Dinamo.

Tim
28th August 2014, 09:54
Galatenii ar trebui respectati macar pentru ca nu-s sclavii nimanui. La Galati nu esti huiduit cand injuri Steaua sau Dinamo.

Gresit, 2/3 dintre galateni sunt stelisti.


Te rog sa lasi acest thread si sa nu mai abati atentia de la subiectul zilei :MOTI !:D

megastar
28th August 2014, 10:04
Galatenii ar trebui respectati macar pentru ca nu-s sclavii nimanui. La Galati nu esti huiduit cand injuri Steaua sau Dinamo.


Ba chiar esti incurajat sa o faci. Si nu e din cauza unor frustrari imaginate, ci datorita zecilor de meciuri in care am avut de-a face cu "puterea" celor doua echipe.

fl0o
28th August 2014, 16:56
Gresit, 2/3 dintre galateni sunt stelisti.


Te rog sa lasi acest thread si sa nu mai abati atentia de la subiectul zilei :MOTI !:D

Sa mi-i aratati si mie ca mor cu ei de gat :D
Nu zic ca nu or fi, dar cred ca cineva ii tine ascunsi in case

delaoltenia
28th August 2014, 17:12
am impresia ca te manca la cartonase :D

fl0o
28th August 2014, 17:57
mecla lu aia ai tai... :D
Bravo Moti, reapect!

delaoltenia
28th August 2014, 18:00
nu te inteleg, esti la papadie ? :D

fl0o
28th August 2014, 19:12
Is pe android :-P

cataa.
29th August 2014, 12:19
egal

Duba
31st August 2014, 11:13
Meci intre cele mai slabe echipe din actuala editie de campionat.
Cred insa ca echipa de la Dunare se va impune. Mizeriile de sub pod n-au cum sa castige puncte daca nu sunt ajutati de arbitraj. Asadar, 1 solist.

Leul Oltean
31st August 2014, 11:23
Sa le luam metodic: anu' trecut (vorba vine, era mai :D) s-a dus puroiul de pe Bega; anu' asta, ca tot pica 6, sa se duca hotii din Galatz, jegurile de pe Jii si clonele infecte din orasul meu,In cazul asta, lista e mult mai lunga; trebuie adaugate Petrolul, Astra, ASA Tg Mures, CSMS Iasi ... plus, bineinteles, Steaua si Dinamo. :D

Tim
31st August 2014, 11:50
E posibil ca asta sa fie ultimul meci. E posibil zic, in ritmul in care parasesc sobolanii,corabia.:D

Duba
31st August 2014, 13:30
E posibil ca asta sa fie ultimul meci. E posibil zic, in ritmul in care parasesc sobolanii,corabia.:D

Te referi la cei care v-au luat campionatul mai mult decat corect. Daca se va intampla acest lucru, echipa sarmana va termina fara probleme pe ultima pozitie in aceasta editie de campionat. :D

rapid CFR, 11 ani ai stat in "B"!

dextercioby
31st August 2014, 14:22
In cazul asta, lista e mult mai lunga; trebuie adaugate Petrolul, Astra, ASA Tg Mures, CSMS Iasi ... plus, bineinteles, Steaua si Dinamo. :D

Eu am politele mele, tu pe ale tale. :D Otelul, Pandurii, CSU la somn vesnic + evident steaua si dinamo. :D

Bobi Cearton
31st August 2014, 14:28
CSU la somn vesnic

L-au luat si pe Pufi Balgradean, il platesc cu 8000 euro/luna.
De unde au atatia bani?

Cristy RVD
31st August 2014, 14:29
Mihai Rotaru, rosu pana in maduva oaselor. Fost ********, in relatii cu Hrebenciuc, Ponta, Olguta si alte persoane de genul.

Leul Oltean
31st August 2014, 14:54
Eu am politele mele, tu pe ale tale. Nu e vorba de polite, ci de un adevar privind ... clonele.
Toate echipele mentionate de tine, plus cele adaugate de mine, plus altele ... sunt clone.

dextercioby
31st August 2014, 14:59
La Iasi totusi au schimbat numele. Eu ii exceptez. :P

Leul Oltean
31st August 2014, 15:03
Eu nu ii exceptez pt ca sunt o echipa de la Mizil mutata la Iasi si vopsita ca o echipa studenteasca. E adevarat, nu ii zice Poli, dar tot facatura e.

Bobi Cearton
31st August 2014, 15:07
Conform informatiilor care curg (administratorul special Lucian Ciofoaia si-a anuntat demisia, contractul cu australienii de la Aspen Alpine a fost denuntat), Otelul nu apuca sf campionatului in Liga 1.

dextercioby
31st August 2014, 15:10
Asta pentru ca Iasiul (primaria) a venit cu stadionul+baza din dorinta de a le oferi localnicilor o echipa, pentru ca a lor se dusese dracu'. Si la olteni s-a-ntimplat acelasi lucru: a reusit prin forte proprii Gaz Metan sa promoveze, a venit primaria din Severin cu stadionul plus baza de cantonament, imediat s-au 'vopsit' in CS Severin. Au retrogradat si au disparut, ca banii de la Gaze s-au terminat, iar primaria din Severin n-a mai vrut echipa.

Leul Oltean
31st August 2014, 15:18
In opinia mea, a importa o echipa de la Bragadiru sau Mizil, cu tot cu locul in divizia respectiva si a o vopsi ulterior, e mult mai de cacao decat ce s-a facut la Craiova.
La urma urmei, echipa asta a fost infiintata in urma unei rezolutii a FRF (care atribuia ORASULUI un loc in divizia 2), venita dupa decizia instantei de a considera abuziva dezafilierea din urma cu un an.
Bineinteles, marea idiotenie tot FRF a facut-o ulterior, inscriind in aceeasi liga doua echipe cu acelasi nume, in baza ... nu stiu in ce baza.

dextercioby
31st August 2014, 15:27
Eu singurul lucru pe care il am impotriva echipei orasului Craiova este ca se numeste CS U Craiova, ca U ala vine de la Universitatea, ca i-au convins pe cei de la universitate (care de fix 20 de ani nu mai au nici o legatura cu fenomenul) sa spuna ca echipa NOU infiintata direct in divizia B este continuitoarea echipei universitatii, cea care chipurile ar fi disparut cel mai tirziu in 1994, cind de fapt ea fusese cumparata de mogulul de omenie basista George Constantin Paunescu (+Ilinca, cel ce-a luat-o de la GCP peste citiva ani). Pentru mine e o facatura ordinara: daca echipa se numea CSM (cu M ca la Iasi de la Municipal) Craiova, nu era nici o problema. Era noua echipa a Craiovei, dupa ce echipa Universitatea Craiova fusese ajutata de toata lumea sa moara.

P>S> Sintem off-topic aici, dar macar facem trafic pe un thread al Otelului. :D

Leul Oltean
31st August 2014, 15:42
Suntem de acord aici.

Dar ... U sau Universitatea nu mai exista (si nu este exclusiv din cauza ei).
Concret, instanta a mai decis si ''repunerea in toate drepturile dinaintea dezafilierii'', lucru care nu a fost aplicat de catre FRF. Per total, (Universitatea) Craiova a iesit in pierdere mare dupa toata povestea asta. Aici e problema.

dextercioby
31st August 2014, 15:47
Cam greu sa te repuna in drepturi. Jucatorii pierduti de Mititelu fusesera revinduti de echipele ce-au profitat de dezafiliere...

Leul Oltean
31st August 2014, 15:57
Greu, usor ... trebuia facuta sau macar inceput procesul. Exista o lista cu cotele jucatorilor (grila) si cu o suma totala. Exista si o lista cu datoriile clubului catre bugetele local si al statului plus alti terti. Incepea recuperarea debitelor de la FRF (plus eventual cluburi) concomitent cu achitarea treptata a datoriilor.
Probabil se ajungea la insolventa (de fapt, oricum s-a ajuns) insa cu sanse mari de a se evita falimentul. Echipa ar fi participat in conditii normale la competitie, poate chiar promova ...

Dar nu ca acum, ''suporteri'' ipocriti (sau ignoranti) a tot felul de clone, facaturi si insolventi sa arate catre Craiova si sa o numesca ''clona mizerabila pesedista''. De parca, daca era pedelista, era mai de soi.

dextercioby
31st August 2014, 16:07
Prietene, 7 mio. de EUR ii datora clubul lui Piturca cu efect imediat (proces pierdut). Doar 1 picatura din oceanul de datorii. Procesele in Romania in civil nu se cistiga peste noapte. FRF-ului ii trebuia plingere penala pentru ca n-a aplicat decizia instantei, proces penal nou, etc. Timpul nu era de partea suporterilor (ca de obicei, singurii pierzatori). Multi au preferat sa sara in trenul Olgutei ce-a gasit (cit de convenabil) un bucurestean cu bani sa-si faca o echipa 9. Plus mizeria cu numele si asa zisa legatura cu echipa cu trofeele in perioada 1948-1993 ...

Duba
31st August 2014, 16:08
Dar nu ca acum, ''suporteri'' ipocriti (sau ignoranti) a tot felul de clone, facaturi si insolventi sa arate catre Craiova si sa o numesca ''clona mizerabila pesedista''. De parca, daca era pedelista, era mai de soi.

PDL-ul a bagat si el destui bani in anumite echipe (Piatra Neamt, Tg. Mures), insa n-a ajuns sa cloneze echipe. Asta-i cea mai mare mizerie pe care adevaratii suporteri o pot accepta. Asa ca cei care va numesc clona creata de PSD au 100% dreptate.

Leul Oltean
31st August 2014, 16:13
PDL-ul a bagat si el destui bani in anumite echipe (Piatra Neamt, Tg. Mures), insa n-a ajuns sa cloneze echipe.:rolleyes:

Nu il cheama ***** Ion, il cheama ***** Vasile.
Gheorghita s-a ***** in lift, dar *****ul e verde, nu albastru.

Duba
31st August 2014, 16:24
Te tot bati ma campii?????!!!!!! Ceahlaul este aceiasi echipa, iar ASA-ul de acum (Asociatia Sportiva Ardealul) n-are niciun fel de legatura cu fosta echipa a Armatei din Tg. Mures. Te faci de ras daca mai contunui sa aberezi.

Retine!!!!! Din clona PSD-ista nu veti fi scosi oriunde ati juca!

dextercioby
31st August 2014, 16:25
Gramatica lb. romane si nervii lu' Duba nu fac casa buna. :D

Leul Oltean
31st August 2014, 16:31
Dubel, calmeaza-te.
ASA Tg Mures de acum este Unirea Sannicolau Mare mutata prin 2008 la Tg Mures, vopsita ca CSM sau FCM, apoi rebotezata AS Ardealul ca sa ... vezi doamne, faca legatura cu defuncta ASA.
In privinta numelui, discutam de ceva asemanator cu prezenta acelui U de la CSU.

Altfel, cum spuneam, sa importi o echipa din alt oras, sa ii distrugi identitatea si sa o vopsesti in alt fel, mi se pare cel mai jenant lucru in sport.

Duba
31st August 2014, 16:40
Mie mi se pare mai jenant sa furi identitatea cuiva. Asta a facut Olguta si sleahta ei de pesedisti nenorociti.

Leul Oltean
31st August 2014, 17:16
Nu stiu cum vedeti voi lucrurile, tu si altii ca tine, dar eu prefer sa vad asa ceva pe stadion, decat sa vad prin oras copii imbracati in tricouri cu Steaua (inca nu e cazul, dar acolo s-ar ajunge), prefer sa ii vad pe craioveni sustinand o clona, decat sa vad cum se umple orasul de stelisti ... pricepi ?

fl0o
31st August 2014, 17:18
Cred ca ati confundat threadul. Aici se vobestr despre Otelul si meciul nostru... si despre aia de la Rapid poate :P
/hello /hello mergem la victorie!

Duba
31st August 2014, 17:26
Nu stiu cum vedeti voi lucrurile, tu si altii ca tine, dar eu prefer sa vad asa ceva pe stadion, decat sa vad prin oras copii imbracati in tricouri cu Steaua (inca nu e cazul, dar acolo s-ar ajunge), prefer sa ii vad pe craioveni sustinand o clona, decat sa vad cum se umple orasul de stelisti ... pricepi ?

Asadar, iti place sa fii spalat pe creier, exact ca acei copii. Bleach!!

Leul Oltean
31st August 2014, 17:29
Decat sa vad stelisti in oras, e mult mai buna o clona. Clona Craiovei, in fond. :D

LE : Floo, mergeti, vere ... nu va opreste nimeni.

fl0o
31st August 2014, 17:43
Bine ma... vorbiti despre Craiova voastra si problemele ei plictisitoare :cya:

Leul Oltean
31st August 2014, 17:56
Sa aveti bafta ! :D

relansat
31st August 2014, 17:57
galateanul cristi mai e pe aici?

fl0o
31st August 2014, 18:06
galateanul cristi mai e pe aici?

nu

relansat
31st August 2014, 18:07
aveam nevoie de o cazare pe 2-3 nopti sapt viitoare :)) dau eu de el cumva, daca o mai fi prin the city.

fl0o
31st August 2014, 18:14
Vila Tirighina :))

relansat
31st August 2014, 18:16
am stat la hotel alex ultima data. a fost acceptabil, mai ales ca era aproape de faleza. e naspa ca-i departe de viva tenis club :( nu ai ceva mai aproape de acolo? exceptand hotelul respectiv, care e mult prea scump :D

fl0o
31st August 2014, 18:19
Stai in Vaslui daca nu-ti convine.
Joci tenis unde isi taie campionii porcul si te plangi ca e prea scump?

relansat
31st August 2014, 18:21
in sezonul rece, pentru a ma da cu sania.

fl0o
31st August 2014, 18:31
Daca chiar vrei... http://www.turism-360.ro/cazare_pensiunea-casa-teodor-_534.html
E la cativa metri de viva, e pentru soferii de tir

relansat
31st August 2014, 18:33
mersi fain, nu am gasit-o pe booking. e mai low profile asa. daca are apa calda si wi-fi, e suficient. sun acush ptr rezervare. zi buna.

Tim
31st August 2014, 19:35
Te referi la cei care v-au luat campionatul mai mult decat corect. Daca se va intampla acest lucru, echipa sarmana va termina fara probleme pe ultima pozitie in aceasta editie de campionat. :D

rapid CFR, 11 ani ai stat in "B"!De MOTI ce ne spui?:D

Tim
31st August 2014, 19:38
Mie mi se pare mai jenant sa furi identitatea cuiva. .

Aici ai dreptate, Carmen Bucuresti nu merita soarta asta.:ok:

Duba
31st August 2014, 20:25
Ce ignorantone, cum ar spune italienii!!!!!
Ma frunce, noi nu ne-am numit niciodata Carmen Bucuresti. Echipa lui Mociornita a fost desfiintata, am mai spus, din cauza mizeriilor bolsevice. Adica si din cauza Lokomotivei Bucuresti, aka Rapid, cu care Ionel Mociornita, patronul Carmenului, era intr-un razboi ideologic. Pune pana pe adevarata istorie, neispravitule, si nu mai pune botul la minciunile scrise de cretinii antistelisti.

Bobi Cearton
31st August 2014, 20:30
Ce ignorantone, cum ar spune italienii!!!!!
Ma frunce, noi nu ne-am numit niciodata Carmen Bucuresti. Echipa lui Mociornita a fost desfiintata, am mai spus, din cauza mizeriilor bolsevice. Adica si din cauza Lokomotivei Bucuresti, aka Rapid, cu care Ionel Mociornita, patronul Carmenului, era intr-un razboi ideologic. Pune pana pe adevarata istorie, neispravitule, si nu mai pune botul la minciunile scrise de cretinii antistelisti.

Ciocanul e parintele lui Dinamo?

Tim
31st August 2014, 20:47
Ce ignorantone, cum ar spune italienii!!!!!
Ma frunce, noi nu ne-am numit niciodata Carmen Bucuresti. Echipa lui Mociornita a fost desfiintata, am mai spus, din cauza mizeriilor bolsevice. Adica si din cauza Lokomotivei Bucuresti, aka Rapid, cu care Ionel Mociornita, patronul Carmenului, era intr-un razboi ideologic. Pune pana pe adevarata istorie, neispravitule, si nu mai pune botul la minciunile scrise de cretinii antistelisti.Atunci poate ne spui tu, ispravitule, in ce an ati promovat din liga secunda in prima liga?

Duba
31st August 2014, 21:03
Atunci poate ne spui tu, ispravitule, in ce an ati promovat din liga secunda in prima liga?

Bravo!!!! Uite, de data asta ai informatii bune, implicit ai pus o intrebare ok.

Da, ma, intr-adevar, am fost admisi direct in prima liga, desi erau doar doua. Nu 4 sau 5 ca acuma.
Initial am fost inscrisi in cea de-a doua, insa Ionel Mociornita nu s-a supus noii oranduiri, mai precis nu s-a lasat batut de bolsevicii de la Dinamo Tbilisi, asa cum ii ceruse mai marii federatiei de atunci. Mai mult, Bazil Marian, cel mai in voga jucator al epocii, in paranteza fie spus dupa desfiintare a ajuns la Lokomotiva Bucuresti, aka rapid, de ce nu la nou infiintata ASA Bucuresti, viitoarea Steaua?????, si-a batut joc de georgienii lui Stalin driglandu-i, apoi asezandu-se cu fundul pe minge pe linia portii. A fost un afriont care a dus la desfiintarea "ultimei ramasite bolsevice din fotbal", am citat cu aproximatie. Ca a fost admisa ASA Bucuresti, e clar ca a fost un exces din partea celor care conduceau atunci Federatia. S-au facut in zilele noastre excese si mai mari, dar in acea epoca in care totul trebuia bolsevizat.
Asta-i istoria adevarat frunce. Poate bagi la capatana si nu mai aberezi asa cum o faci de obicei.:D Sa fii iubit!:D

Tim
31st August 2014, 21:11
Bravo!!!! Uite, de data asta ai informatii bune, implicit ai pus o intrebare ok.

Da, ma, intr-adevar, am fost admisi direct in prima liga, desi erau doar doua. Nu 4 sau 5 ca acuma.
Initial am fost inscrisi in cea de-a doua, insa Ionel Mociornita nu s-a supus noii oranduiri, mai precis nu s-a lasat batut de bolsevicii de la Dinamo Tbilisi, asa cum ii ceruse mai marii federatiei de atunci. Mai mult, Bazil Marian, cel mai in voga jucator al epocii, in paranteza fie spus dupa desfiintare a ajuns la Lokomotiva Bucuresti, aka rapid, de ce nu la nou infiintata ASA Bucuresti, viitoarea Steaua?????, si-a batut joc de georgienii lui Stalin driglandu-i, apoi asezanduse cu fundul pe minge pe linia portii. A fost un afriont care a dus la desfiintarea "ultimei ramasite bolsevice din fotbal", am citat cu aproximatie. Ca a fost admisa ASA Bucuresti, e clar ca a fost un exces din partea celor care conduceau atunci Federatia. S-au facut in zilele noastre excese si mai mari, dar in acea epoca in care totul trebuia bolsevizat.
Asta-i istoria adevarat frunce. Poate bagi la capatana si nu mai aberezi asa cum o faci de obicei.:D Sa fii iubit!:D

de atunci abuzurile au continuat an de an. Restul e can-can.:ok:



Acum putem dezbate subiectul MOTI?:D

Duba
31st August 2014, 21:17
Raspuns tipic al unui frustrato-complexat. Sa-mi trimiti si mie un mail cand echipa ta de suflet va avea macar un sfert din performantele supercampioanei STEAUA in Europa.:D Hai sa fii iubit si scoate unchiuta din gatlej ca faci buba.

Tim
31st August 2014, 21:18
De cazul Moti, nimic?Totusi , asta e cea mai importanta performanta a stelei.:D

Hingherul
31st August 2014, 21:18
Duba, daca vrei sa il lovesti la punct fix pe Tim, da-i la falci. inca nu are maxilarul vindecat :D

Lordul
1st September 2014, 00:32
aici un X ar fi bun....si CSMS sa castige cu U.Cluj

fl0o
1st September 2014, 02:03
Mai da-va in plm cu steaua voastra si cu tot offtopicul vostra, da? Mai ales Steaua si cine dracu tine cu ea /hello

Hingherul
1st September 2014, 18:37
hai rapiduletuuuu /hello/hello/hello

phife
1st September 2014, 18:40
Hai Oțelul,
Joacă bine!
Tot Galațiul e cu tine
Ole, Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie.
Vă dăm sufletul din noi
Hai Oțelul fiți eroi!
Fă-ne fericiți pe toți
Hai Oțelul, hai că poți!
Hai Oțelul,
Joacă bine!
Tot Galațiul e cu tine
Ole, Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie.
Fie ploaie, fie vânt
Noi avem un singur gând
Am crescut pe Dunăre
Mergem la victorie.
Hai Oțelul,
Joacă bine!
Tot Galațiul e cu tine
Ole, Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie.
Galeria, mic cu mare,
Te aplaudă-n picioare
Să luptăm ca niște lei
Hai Oțelul, hai pe ei!
Hai Oțelul,
Joacă bine!
Tot Galațiul e cu tine
Ole, Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie.
Vom ieșim triumfători
Suntem neam de luptători
Ne jertfim pentru culori
Ne-am născut… învingători!
Hai Oțelul,
Joacă bine!
Tot Galațiul e cu tine
Ole, Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie.




da, ma bucur ca nu avem imn :))
moldovenii joaca la rupere. in a doua repriza unu tot scoate paru'

Hingherul
1st September 2014, 18:41
gol aia cu antrenor neamt :))

cred ca o sa tin la toate meciurile cu rapiduletu. am observat ca le port noroc :D

relansat
1st September 2014, 19:13
e super imnu. e facut de cel cu reclama la catena? enache? :D

phife
1st September 2014, 19:18
nu.
macar atunci avea suag.DLlzuUjpICM

phife
1st September 2014, 19:47
slab ganea.

Hingherul
1st September 2014, 19:52
asa bataie de batjocura.... 2-0 aia :))

Stifi Jamaicanu
1st September 2014, 19:57
derby-ul retrogradării

Bobi Cearton
1st September 2014, 20:43
2-0 pt Otelul.
N-am stiut ca se joaca astazi.:confused:

megastar
1st September 2014, 21:59
Ce liniste va fi pe topicurile Otelului. Asta inseamna sa fii umil, sa lupti pana la capat, sa crezi ca munca e mai importanta decat orice altceva.

iulian_1976
1st September 2014, 22:02
Ce fain ar fi sa se salveze Otelul de la retrogradare :)

Multi asteapta Otelul retrogradata :)

LazioRoma
1st September 2014, 22:27
as prefera sa se salveze otelul decat viitorul !

LazioRoma
1st September 2014, 22:29
Hai Oțelul,
Joacă bine!
Tot Galațiul e cu tine
Ole, Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie.
Vă dăm sufletul din noi
Hai Oțelul fiți eroi!
Fă-ne fericiți pe toți
Hai Oțelul, hai că poți!
Hai Oțelul,
Joacă bine!
Tot Galațiul e cu tine
Ole, Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie.
Fie ploaie, fie vânt
Noi avem un singur gând
Am crescut pe Dunăre
Mergem la victorie.
Hai Oțelul,
Joacă bine!
Tot Galațiul e cu tine
Ole, Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie.
Galeria, mic cu mare,
Te aplaudă-n picioare
Să luptăm ca niște lei
Hai Oțelul, hai pe ei!
Hai Oțelul,
Joacă bine!
Tot Galațiul e cu tine
Ole, Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie.
Vom ieșim triumfători
Suntem neam de luptători
Ne jertfim pentru culori
Ne-am născut… învingători!
Hai Oțelul,
Joacă bine!
Tot Galațiul e cu tine
Ole, Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie
Ole!
Ole!
Mergem la victorie.




da, ma bucur ca nu avem imn :))
moldovenii joaca la rupere. in a doua repriza unu tot scoate paru'


ai inebunit revian :))))))

relansat
1st September 2014, 22:31
as prefera sa se salveze otelul decat viitorul !

asta poti sa o mai spui o data

phife
1st September 2014, 22:33
as prefera sa se salveze otelul decat viitorul !

as prefera sa retrogradeze viitorul in locu' lu dinamo sau rapid

LazioRoma
1st September 2014, 22:46
as prefera sa retrogradeze viitorul in locu' lu dinamo sau rapid

cum o fii doar sa se duca !

megastar
1st September 2014, 22:49
e super imnu. e facut de cel cu reclama la catena? enache? :D

Singurul imn care chiar conteaza este Dunarea Batrana. In rest, ne fac astia imn in fiecare an, cu toate ca asta ultimul nu e mai rau decat manelele facute de Enache.
Pe langa Dunarea Batrana, ne-am mai identificat si cu imnul facut de Aurel Moldoveanu:
jrAVXjtWtXw

iar personal imi place cantecul asta, care totusi nu poate fi imn:
BlgyOtiwXs4

Sevilla86
1st September 2014, 23:38
Cine e la retrogradare?
rapidu' eee alee alee /hello

http://oi57.tinypic.com/16jm2ox.jpg

fl0o
1st September 2014, 23:49
A fost o zi de 7-0:cheer:

Sevilla86
1st September 2014, 23:52
Felicitari meseriasilor:

Dario, delaparis, Duba, megastar, Novac, Sevilla86

Hingi a votat cu rapid pentru ca "le poarta noroc" :D
Ii multumim pentru sacrificiu.

Hingherul
2nd September 2014, 00:11
tifosule, cateva cuvinte despre meci? :D

delaoltenia
2nd September 2014, 00:11
n-am vazut meciul asta, a fost pe bune ? :D

felicitari Cristian ! ;)

megastar
2nd September 2014, 09:33
Dupa un meci castigat deja nu mai suntem pe loc retrogradabil. Cool.

LazioRoma
2nd September 2014, 09:52
mai e mult pana departe ... nu zii hop pana nu sari gardu :D

Doctor_Satan
2nd September 2014, 11:08
Foarte utila aceasta victorie, dupa punctele pierdute cu Botosani si Iasi.
Ne mai sunt necesare cel putin 35 de puncte si sa nu pierdem cu contracandidatele, asa cum am facut-o pana acum.

Tim
2nd September 2014, 11:15
*****

fl0o
2nd September 2014, 11:51
unt

Doctor_Satan
2nd September 2014, 12:33
*****
Pofta buna!

Duba
3rd September 2014, 17:45
Meci intre cele mai slabe echipe din actuala editie de campionat.
Cred insa ca echipa de la Dunare se va impune. Mizeriile de sub pod n-au cum sa castige puncte daca nu sunt ajutati de arbitraj. Asadar, 1 solist.

Am pronosticat mai mult decat corect. A fot o victorie mai mult decat meritata a moldovenilor de la Dunare. Amaratii de sun pod peste 5, maxim 6 etape vor ocupa ultima pozitie in clasament. Pe pariu!:D

Tim
3rd September 2014, 17:47
De mizeria din ghencea ce cobesti?

Duba
3rd September 2014, 17:49
Mizerie esti tu, ma, impreuna cu Ponta si ceilalti bolsevici pe care-i adulezi!

Tim
3rd September 2014, 17:51
Eu am intrebat serios, dupa ultima prestatie a brigazii sinucigasul-orbulet, dar daca atata poti tu.......:(

Duba
3rd September 2014, 17:53
Iar eu am facut o afirmatie la fel de serioasa,:D

Tim
3rd September 2014, 17:56
Tylere unde esti?

Duba
3rd September 2014, 18:04
Nu ma mira afinitatea ta pt. subpodari. Limbajul te-a dat de gol.

fl0o
3rd September 2014, 20:40
No Pancu, no party :D