PDA

View Full Version : Visul unei nopti de primavara!



sergiuvoicu
30th March 2005, 03:42
Visul meu de primavara este ca echipa nationala sa se califice la cupa mondiala. Suna asemanator cu al vostru, nu?
Lasand vrajeala la o parte, eu vad un culoar destul de accesibil prin care Romania se poate califica (e drept, de pe locul 2, dar totusi posibil).
Presupunand ca Olanda va castiga cam tot ce va juca, ramane lupta pentru locul 2 intre Romania si Cehia.
Ei au 2 puncte in fata noastra si un meci mai putin disputat, cel contra Olandei.
Daca Olanda ar castiga meciul cu Cehia sau daca macar ar face egal, diferenta ar ramane de 2 sau 3 puncte.
Bineinteles ca noi nu va trebui sa mai "calcam stramb", cum am facut pana acum, ci sa castigam toate meciurile. Totul mi se pare realizabil, pana la cel cu Olanda de la ei.

Daca (si nu radeti) batem Olanda in deplasare, Macedonia la fel si celelalte echipe, totul s-ar juca la Bucuresti, in septembrie, la Romania - Cehia.

Mie unul mi se pare realizabil, voua nu?

Hai ROMANIA!!!

sergiuvoicu
30th March 2005, 03:46
PS: trebuie sa recunosc ca m-am inspirat in alegerea titlului dupa un coleg care a facut o schema atat de optimista in vederea calificarii noastre la EURO 2004, incat mi-a schimbat viziunea asupra sanselor la fotbal. (dintre toate pronosticurile lui singurul neadeverit a fost Danemarca - Romania 2)

malmö
30th March 2005, 08:23
Visurile se sparg adesea in contact cu "stinca relitatii", precum valurile marii la tarm - totusi nu dispera, cel putin teoretic.

CoolRain
26th April 2005, 18:11
Mde... Oricum, cred ca nimeni nu mai crede in vise. Nici Piturca si nici jucatorii.

Thanya
26th April 2005, 21:44
Mda...ce sa mai zicem de suporteri!?!

S_EDD
27th April 2005, 11:51
Cat e Piti "Satana" antrenor nu ne mai calificam nici in 100 de ani...Toate visele mele legate de nationala s-au terminat cand a aparut asta.Ne baga si mai mult la fund.Cat despre sansele de acum..sunt zero :headbang:

Thanya
27th April 2005, 20:23
Da` asta are ceva in plus pe langa Iordanescu: e un arogant juma`

S_EDD
27th April 2005, 20:53
Orgolios pe pielea suporterilor...Ma intreb cat mai e pana cand se cearta iar cu presa..Sa-l vezi la conferinte..." La asha intrebari nu raspund.."; " CE e bah asta'i intrebare'..si fuge cu bretonu in vant :no:

Thanya
27th April 2005, 21:14
Pai se simte shi el cu musca pe caciula shi unele intrebari chiar sunt incomode!

S_EDD
27th April 2005, 21:38
Intrebare pentru Piti: Cati stelisti veti folositi in meciurile viitoare ale nationalei..?
-Merita Ogararu sa vina la nationala?
-De ce nu il convocati pe Pascovici?

Thanya
27th April 2005, 21:50
Shi speri sa-ti raspunda?

S_EDD
27th April 2005, 21:54
Doar daca nu are pe unde sa fuga..Da shi daca e incoltit nu'i bine...Daca devine periculos shi ma ataca...Cu Piti nu te pui..