PDA

View Full Version : Etapa 6: Astra - CS "U" Craiova 5-0



delaoltenia
22nd August 2014, 08:06
31 August 2014, 19:00 /LOOK TV

Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .

delaoltenia
26th August 2014, 16:58
1 solist

stiintacv
26th August 2014, 17:28
de la 3 in sus,cu gerry pana la moarte !

cataa.
29th August 2014, 12:21
1 solist

Leul Oltean
31st August 2014, 10:57
E belea mare, am inteles ca Jerry va juca iar la victorie. Numai giurgiuvean sa nu fii diseara ... :D

Duba
31st August 2014, 12:54
Clona craiolgutei poate sa incurce Astra, care, cu siguranta, n-a iesit din euforia calificarii neasteptate. Asadar, X.

dextercioby
31st August 2014, 14:26
2 puncte cit au sint oricum prea mult. :D 1 solist, chiar si 1-0 pentru Giurgiu si scopule atins.

Bobi Cearton
31st August 2014, 20:27
Cica e 3-0 pt Astra.
Costica face furori, Jeri bagajele.

Duba
31st August 2014, 20:29
Am sperat degeaba. Sunt mult prea gloabe jucatorii clonei pesediste.

Sevilla86
31st August 2014, 20:46
Problema e ca CSU e o echipa mica ce incearca sa joace ca o echipa mare.
Astia chiar ies la joc si incearca sa joace fotbal si sa atace. Lasa spatii mari in aparare si echipele ca astra ii pedepsesc imediat.

De obicei, echipele de nivelul lu' CSU se apara tot meciul si incearca la plezneala cate un atac din cand in cand.

Leo
31st August 2014, 20:53
5-0
Masacru!

Hingherul
31st August 2014, 20:55
poate ca e momentul sa se reintoarca Piturca :D

phife
31st August 2014, 20:57
nu se supara nimeni daca era 8 / 9 - 0

Hingherul
31st August 2014, 21:02
5-0..... se alege praful de tot ce atinge P$D-ul asta jegos :(

Duba
31st August 2014, 21:07
Poate vine leul oltean si ne explica ce e cu mizeria asata de echipa clonata de Olguta pesedista. Cum poate comunitatea locala sa se identifice cu o astfel de mizerie?
Bai oltene, ia mai zi-ne ma cum sunteti asupriti???? Este ca nici acum nu va lasa Federatia sa castigati? :))

Leul Oltean
31st August 2014, 21:14
Cum poate comunitatea locala sa se identifice cu o astfel de mizerie ?:happy:happy

Bah, daca tu te identifici cu Becali sau cu Mache, nu inseamna ca orice comunitate se identifica cu o echipa de fotbal ... :))

Leul Oltean
31st August 2014, 21:16
Costica face furori, Jeri bagajele.Jerry a declarat ca nu cedeaza locul de antrenor decat lui Rafa Benitez. Mai exact : ''prietenului meu Rafa''. :D

Duba
31st August 2014, 21:20
:happy:happy

Bah, daca tu te identifici cu Becali sau cu Mache, nu inseamna ca orice comunitate se identifica cu o echipa de fotbal ... :))

Nu ma, eu ma identific cu SUPERCAMPIOANA STEAUA! Cu echipa care au facut sa se vorbeasca la superlativ in Europa despre fotbalul romanesc. Ai bagat la capatana? :D

relansat
31st August 2014, 21:21
Jerry a declarat ca nu cedeaza locul de antrenor decat lui Rafa Benitez. Mai exact : ''prietenului meu Rafa''. :D

jerry pentru noi, tu esti petre grigoras 2. cum plm sa nu te ceri singur afara dupa 5-0 cu astra?

Hingherul
31st August 2014, 21:26
jerry pentru noi, tu esti petre grigoras 2. cum plm sa nu te ceri singur afara dupa 5-0 cu astra?

nu e singurul. mai are un frate si la Concordia

"Bă, voi să știți că nu-mi pasă mie nici de Minea, nici de Tănase, nici de Narcis Răducan! Eu sînt nașul administratorului proprietăților lui Mircea Lucescu, sînt prea puternic pentru voi!".... ar fi marait ala cu putza mica spre jucatori

Leul Oltean
31st August 2014, 21:26
5-0..... se alege praful de tot ce atinge P$D-ul asta jegos :(Asta cam asa e ...
nu se supara nimeni daca era 8 / 9 - 0Scorul corect la pauza trebuia sa fie 0-2 sau 1-3. Si atunci nu prea mai iesea socoteala ta. ;)

relansat
31st August 2014, 21:38
Asta cam asa e ... Scorul corect la pauza trebuia sa fie 0-2 sau 1-3. Si atunci nu prea mai iesea socoteala ta. ;)

si cu cele doua bare ale giurgiului ce facem?:confused:

Leul Oltean
31st August 2014, 22:06
Eu in prima repriza am vazut o singura bara. Am pus-o in varianta 1-3.

dextercioby
31st August 2014, 22:09
Astia risca o retrogradare mai rusinoasa decit cele 2 ale adevaratei echipe a orasului.

relansat
31st August 2014, 22:09
numeri prost.

in minutul 30, Bukari s-a descotorosit de fundasii lui CSU si a reluat in stalpul din dreapta lui Irimia. - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/astra-pulverizeaza-craiova-csu-devine-cenusareasa-ligii-1-nid-109086/#sthash.BZrJNtaH.dpuf

Soarta l-a simpatizat pe Irimia si cu cinci minute inainte de pauza, cand Oros a trimis in bara transversala, la un corner executat de Budescu. - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/astra-pulverizeaza-craiova-csu-devine-cenusareasa-ligii-1-nid-109086/#sthash.BZrJNtaH.dpuf

Leul Oltean
31st August 2014, 22:11
Pe lui Oros nu am vazut-o. Am numarat bine ce am vazut. :D

phife
31st August 2014, 22:11
ok
8-1 ca timisorenii.

relansat
31st August 2014, 22:14
Pe lui Oros nu am vazut-o. Am numarat bine ce am vazut. :D

stii de ce nu ai vazut-o? ca a fost deviata de un jucator de-al vostru, altfel era gol :)

phife
31st August 2014, 22:15
:happy

Leul Oltean
31st August 2014, 22:17
stii de ce nu ai vazut-o? ca a fost deviata de un jucator de-al vostru, altfel era gol :) Ete fleoshk ... nu am privit tot timpul la meci, mai faceam si altceva. Mai da-i draq de clonati ... :sneaky:

Hingherul
31st August 2014, 22:21
Ete fleoshk ... nu am privit tot timpul la meci, mai faceam si altceva. Mai da-i draq de clonati ... :sneaky:

clonati, neclonati... ideea e ca trebuie sa tineti si voi cu cineva ca deja incepeti sa faceti urat de la abstinenta :D

relansat
31st August 2014, 22:23
e 22:23, jerry inca nu a demisionat?

Hingherul
31st August 2014, 22:24
e 22:23, jerry inca nu a demisionat?
si cine sa vina? Ponta? :))

mai repede dragnea ar fi bun acolo. ca el stie cu mortii :D

Leul Oltean
31st August 2014, 22:26
A aterizat Rafa ? :D

Leul Oltean
31st August 2014, 22:27
Jucatorii nu sunt morti, dar le trebuie antrenor ...;)

relansat
31st August 2014, 22:29
si cine sa vina? Ponta? :))

mai repede dragnea ar fi bun acolo. Ca el stie cu mortii :d

tom. pentru a fi in nota a ceea ce se intampla pe acolo. de domeniul desenelor animate.

Leul Oltean
31st August 2014, 22:37
Da' pe la Vaslui ce se mai intampla, sau in ce domeniu e ... ca nu mai suntem la curent. :rolleyes:

relansat
31st August 2014, 23:01
Agricultura. Da Doamne vreme buna, deci :ok:

Leul Oltean
31st August 2014, 23:02
Aha.

*Coco*
1st September 2014, 01:21
Clona e mai penibila decat echipa mititelului din Liga II

Bai si cand ma gandesc cum visau unii olteni la cai verzi pe pereti ca se bat la titlu inca din primul an:happy

*
Un lucru e sigur, daca Jerryica nu este demis nici dupa meciul asta , e clar dpdv financiar clona sta prost, nu isi permite un antrenor capabil de Liga I si un presedinte.

Si ai mei de pe Jiu care au luat 6 in ghencea au doar 9 goluri primite in 6 etape, ce sa mai vorbesc de voi cu 4 marcate si 14 primite.

*Coco*
1st September 2014, 01:30
Jucatorii nu sunt morti, dar le trebuie antrenor ...;)

Ba am spus-o de atatea ori si o repet de cate ori e ocazia, cum plm vreti voi sa scapati de retrogradare cand voi va bazati meci de meci pe BANCU SI PE BALUTA !!!!!!

Pai voi cu ala de 1,50m si cu Bancu aterizat direct in Liga I de la FC Olt vreti sa puneti probleme echipelor din Liga I ?

Sa nu mai vorbesc la nivelul liniei de fund ca acolo sunteti TERMINATI !!!!!!!!!!!!

Singurul post unde stati relativ bine e la nivelul mijlocasilor centrali si aia traiesc din perioada vremurilor bune :D

Curelea ala crede ca mai e inca la prima tinerete si are aere de fotbalist, dar uita saracul ca Liga I nu e Liga II unde are el un procentaj excelent de reusita. Momentan in Liga I are peste 100 de meciuri jucate si nu stiu daca a atins borna de 20 de goluri marcate .

stiintacv
1st September 2014, 21:02
Ba am spus-o de atatea ori si o repet de cate ori e ocazia, cum plm vreti voi sa scapati de retrogradare cand voi va bazati meci de meci pe BANCU SI PE BALUTA !!!!!!

Pai voi cu ala de 1,50m si cu Bancu aterizat direct in Liga I de la FC Olt vreti sa puneti probleme echipelor din Liga I ?

Sa nu mai vorbesc la nivelul liniei de fund ca acolo sunteti TERMINATI !!!!!!!!!!!!

Singurul post unde stati relativ bine e la nivelul mijlocasilor centrali si aia traiesc din perioada vremurilor bune :D

Curelea ala crede ca mai e inca la prima tinerete si are aere de fotbalist, dar uita saracul ca Liga I nu e Liga II unde are el un procentaj excelent de reusita. Momentan in Liga I are peste 100 de meciuri jucate si nu stiu daca a atins borna de 20 de goluri marcate .

ai subliniat bine aici,,,,,ne trebuiesc 2 fundasi centrali,si mijlocasi laterali si un antrenor,in rest stam bine :))

Bobi Cearton
1st September 2014, 21:25
ai subliniat bine aici,,,,,ne trebuiesc 2 fundasi centrali,si mijlocasi laterali si un antrenor,in rest stam bine :))


Esti aproape, cunosti situatia. Care-i situatia lui Gane?

stiintacv
2nd September 2014, 15:53
Esti aproape, cunosti situatia. Care-i situatia lui Gane?

nu cunosc chiar atat de bine,daca cei dela club se ascund de ochii lumii,maine e o conferinta de presa sa vedem ce se anunta,dar parca vad ca iar ne iau cu vrajeli,si ni se zice sa avem rabdare...,nu prea mai am mare incredere in proiectul asta.

Novac
2nd September 2014, 18:18
Ionel Gane nu mai este antrenorul echipei CSU Craiova dupa numai sase etape consumate din acest sezon.

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/universitatea-craiova/gane-s-a-despartit-de-csu-craiova-nid-109131/

Bobi Cearton
2nd September 2014, 18:35
Antrenor principal: Cartu autobaza, secunzi: Irimescu, Adrian Popescu, Silviu Lung senior.

six
2nd September 2014, 20:32
Clona e mai penibila decat echipa mititelului din Liga II

:happy:happy:happy