PDA

View Full Version : Etapa 4: ASA Tg. Mures – Chiajna 2-0



delaoltenia
7th August 2014, 12:04
15-18 august 2014
Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .

cataa.
13th August 2014, 19:20
1 solist

Duba
16th August 2014, 11:30
Cred si sper ca muresenii vor pune punct carierei de antrenor a lui Sumpanzica. O panarama de antrenor ca asta mai rar.

Bobi Cearton
16th August 2014, 11:46
Tg-Mures are jucatori unul si unul: Stancioiu, Sepsi, G. Muresan, Ndoie, Bumba, Zicu, Hora, Goga.

Dupa numele jucatorilor, ASA-ul e favorit.

Dar Sumi poseda momente de ratacire cand renaste din cenusa.:D

Bobi Cearton
17th August 2014, 18:57
Chiajna se ineaca la mal, goluri luate in minutele 90 si 91:(

Sumi e pe faras.

Doctor_Satan
18th August 2014, 11:17
Surprinzator satelitul stelei. 8 puncte in 4 etape si da semne ca nu-i una dintre candidatele la retrogradare.

phife
18th August 2014, 14:35
de unde pana unde satelitul stelei coaie?
de aia retrogradeaza otelul , au poate cei mai idioti fani din romania .. si asa e ceva.

Novac
18th August 2014, 16:59
Sumudica a ramas tot cu masura mica la chilotei, jaba a mai inaintat in varsta - acum plange pe la radio (sptfm) ca l-au facut arbitrii etapa asta, etapa trecuta, ... ca doar ei sunt dezavantajati si ca urmatorul meci ie "farte greu" (are meci cu rasii D)

Doctor_Satan
18th August 2014, 17:38
de unde pana unde satelitul stelei coaie?
de aia retrogradeaza otelul , au poate cei mai idioti fani din romania .. si asa e ceva.
Daca intrebai ca un om normal, iti raspundeam.

phife
18th August 2014, 18:08
Daca intrebai ca un om normal, iti raspundeam.

ma scuzati doctore , puteti sa imi explicati - pe cat de simplu se poate pentru o minte odihnita ca a mea- de ce considerati dumneavoastra ca numita echipa ASA Tg Mures functioneaza ca un satelit al stelei?:groggy:

Novac
18th August 2014, 18:27
Acuma-ti bati direct joc de el ... iarasi aduni penalizari :happy

delaoltenia
18th August 2014, 18:43
Felicitari echipei in echipament ros albastru . ;)

Lordul
18th August 2014, 18:51
ASA are lot de Europa League...proiectul e interesant...dar sa vede cat va tine

LazioRoma
18th August 2014, 19:26
nu pica ASA ...au echipa buna !

Numero Dieci
18th August 2014, 21:50
Ce sa pice ca termina in primele 6.

Sevilla86
18th August 2014, 22:14
Imposibil de spus cu echipele astea nou promovate.
Sezonul trecut Botosani era pe primul loc dupa 8 etape si la sfarsit a terminat la 5 puncte de retrogradare.
Orice e posibil cu echipele mici, nu au constanta.

Doctor_Satan
19th August 2014, 08:36
ma scuzati doctore , puteti sa imi explicati - pe cat de simplu se poate pentru o minte odihnita ca a mea- de ce considerati dumneavoastra ca numita echipa ASA Tg Mures functioneaza ca un satelit al stelei?:groggy:
Datorita trecutului "glorios" al ASA-ului, a culorilor si a faptului ca majoritatea targumuresenilor (inclusiv primarul si viceprimarul, fondatorii echipei) sunt stelisti.

phife
19th August 2014, 11:23
word.
primarul e stelist. noi nu le dam lor bani, nu avem nicio relatie, ei din proprie initiativa au ales sa fie satelitul stelei (cum?)

Doctor_Satan
19th August 2014, 11:32
Oricum, la origini au fost subordonatii Stelei, ASA-ul fiind si ea echipa armatei.
Vom vedea comportamentul lor prin octombire, in etapa 12.

phife
19th August 2014, 12:00
dezgropati morti pana va gasiti pe voi?

Doctor_Satan
19th August 2014, 12:06
Pe care "noi"?

Sevilla86
19th August 2014, 12:15
Vom vedea comportamentul lor prin octombire, in etapa 12.

Da, in mod normal Steaua nu are cum sa bata o noupromovata, asa ca rezultatul ne va spune multe :D
Daca se realizeaza surpriza si bate Steaua, sigur e blat.



Oricum, la origini au fost subordonatii Stelei, ASA-ul fiind si ea echipa armatei.

ASA Targu Mures abia a fost infiintata in 2004 si nu are nici o legatura cu armata.
Tu faci confuzie grava intre:
Asociația Sportivă Ardealul - de astazi
Asociația Sportivă Armata - de acum 50 de ani

:happy :happy :happy :happy :happy

phife
19th August 2014, 12:28
Pe care "noi"?

niste baieti cu fruntea de otel, nu ii stii tu.

Doctor_Satan
19th August 2014, 12:47
Da, in mod normal Steaua nu are cum sa bata o noupromovata, asa ca rezultatul ne va spune multe :D
Daca se realizeaza surpriza si bate Steaua, sigur e blat.
Parca ziceam "comportament", nu "rezultat". Dar pentru tine e totuna.


ASA Targu Mures abia a fost infiintata in 2004 si nu are nici o legatura cu armata.
Tu faci confuzie grava intre:
Asociația Sportivă Ardealul - de astazi
Asociația Sportivă Armata - de acum 50 de ani

:happy :happy :happy :happy :happy

Eu stiam o singura ASA. Iar daca au preluat-o pe cealalta, atunci cu atat mai rau ca au culorile Stelei.

Sevilla86
19th August 2014, 13:02
Pe astia ii cheama Asociația Sportivă Ardealul Targu Mures.
La infiintare i-a chemat FCM Tg Mures dar in 2013 au schimbat in ASA fara legatura cu armata.
Au cumparat locul in Liga a II-a de la Unirea Sânnicolau Mare in 2008, nici macar nu joaca pe acelasi stadion pe care juca fosta ASArmata...

Dar sunt satelitu' Stelei ca asa vrea muschiu' tau :D
Chiar daca nu are nici o legatura cu realitatea.

Toti astia cu ASA sunt comunisti mana in mana cu armata. Aveti grija...
http://www.amstat.org/
http://www.asa.org.uk/
http://acousticalsociety.org/

Noroc ca initialele ASA ii da de gol :D

Doctor_Satan
19th August 2014, 13:17
Ti-am spus: stiam de celebra ASA si avand aceleasi culori, am zis ca-s tot ei. Oricum culorile sunt ale Stelei.

De FCM stiam si am o problema cu ei pentru asta. Club infiintat cu bani publici, in timp ce firma de termoficare era in faliment si avand ca unic actionar Primaria. Banii care s-au bagat in club doar pentru bugetul primului sezon in prima liga puteau scoate firma din faliment.
Iar cei 2 din fruntea clubului (priarul si vicele) mai au si alte manevre pentru care ar trebui spanzurati.
ASA-ul de acum nu e decat noua versiune de echipa a PDL-ului vopsita in culorile Stelei.

Sevilla86
19th August 2014, 13:34
Ce a facut primaria cu banii publici si alte manevre nu ma intereseaza.

Bun, deci ne-am lamurit ca a fost doar o neintelegere, ASA de astazi nu are treaba cu armata si cu Steaua, nu e satelitul Stelei etc.
reivan a avut dreptate, mergem mai departe si gasim alte subiecte pe marginea carora sa ne certam, nu pe asta :D

Doctor_Satan
19th August 2014, 13:49
Ba, conexiunea cu Steaua a ramas la culori. Din culorile PSD-ului le-au ales pe cele steliste si asta cand era sa spun ca nu se puteau manji mai tare.

Si ar trebui sa intereseze cum a luat fiinta o echipa, daca este murdara de la radacini, asa cum sunt si alte cateva din prima liga, asa cum a fost si FC Timisoara.

Sevilla86
19th August 2014, 13:57
Nu o sa stau sa enumar cate echipe in Europa au rosu-albastru... asta nu inseamna nimic.
Ai spus ca e satelitul Stelei pentru ca ai crezut ca are legaturi cu armata...
Cand ti-am demontat argumentul, ai inventat altul pentru ca nu vrei sa recunosti ca ai gresit... daca ti-l demontez si pe asta, o sa gasesti altul.

Dar e pierdere de vreme...

Novac
19th August 2014, 13:58
deschideti mah firma de demontat :D

phife
19th August 2014, 14:01
psd, plm ..ce legatura are? echipa precedenta era portocalie in stema asta inseamna ca erau pidilijti?
sa ii tragem de maneca pe messi si neymar sa le amintim ca in UCL nu ii obliga nici partidul nici culorile sa ne dea 6 puncte precum fratii mureseni.

Doctor_Satan
19th August 2014, 14:07
Nu o sa stau sa enumar cate echipe in Europa au rosu-albastru... asta nu inseamna nimic.
Ai spus ca e satelitul Stelei pentru ca ai crezut ca are legaturi cu armata...
Cand ti-am demontat argumentul, ai inventat altul pentru ca nu vrei sa recunosti ca ai gresit... daca ti-l demontez si pe asta, o sa gasesti altul.

Dar e pierdere de vreme...

Ca are legaturi cu armata, plus culorile. Asta am zis-o de la inceput, citeste cu atentie.

psd, plm ..ce legatura are? echipa precedenta era portocalie in stema asta inseamna ca erau pidilijti?
sa ii tragem de maneca pe messi si neymar sa le amintim ca in UCL nu ii obliga nici partidul nici culorile sa ne dea 6 puncte precum fratii mureseni.
Stai linistit, ca Barcelona n-a recurs la blaturi si arbitri ca sa ia campionate, deci in mod sigur nu se vor manji la un blat cu niste desculti.

phife
19th August 2014, 14:10
._. doh
cand ramai fara argumente dai in steaua.
azi n-ai ce manca... dai si injura, poate iti umple cineva de sus frigiderul.
trist.

Doctor_Satan
19th August 2014, 14:14
Hai, ca delirezi si inca n-a revenit canicula. Plimba ursu'.

Sevilla86
19th August 2014, 14:16
Nu a ramas fara argumente... nu a avut niciunul de la bun inceput :D

Doctor_Satan
19th August 2014, 14:17
Ca fapt divers, i-am catalogat ca sateliti de la inceput, nu din discutia de azi, dar daca atat pricepe reivan...

Sevilla86
19th August 2014, 14:19
Ti-am spus: stiam de celebra ASA si avand aceleasi culori, am zis ca-s tot ei.

O simpla prejudecata si o opinie formata in lipsa unor informatii relevante.
A crezut ca ASA inseamna Asociația Sportivă Armata cand de fapt insemna Asociația Sportivă Ardealul.
Nimic mai mult, nimic mai putin.

"am zis ca-s tot ei"

Ai zis prost :D

phife
19th August 2014, 14:48
pai tocmai asta e ..vai ce moldovean.
te-ai trezit tu ca asa e satelitul stelei, logica e fucked up si tot tu esti arogant.
frustrarea si ura iti strica judecata.

Doctor_Satan
19th August 2014, 14:51
Eu vad ca voi sunteti frustrati, din moment ce va crizati pe aici ca am numit o echipa satelitul vostru.
Ce v-am lezat echipa imaculata!

phife
19th August 2014, 14:56
logica functioneaza altfel pt galateni :groggy:
ce au facut aia de la asa sa fie numiti satelit?

Sevilla86
19th August 2014, 15:04
Nu am interactionat prea mult cu tine pe forum, nu stiu daca te bucuri de respect sau credibilitate din partea userilor. Dar nu ne-ai lezat pe noi sau Steaua, dar cu siguranta ai reusit sa pari un paranoic care arunca judecati pe baza a ceea ce i s-a parut lui sau ce a auzit.

Avand in vedere ca locuiesti in Tg Mures, ar fi trebuit sa fii mai bine informat.

Nu vreau sa posteze cineva din Tg Mures ca ASA e satelitul Stelei si sa nu spun nimic, pentru ca atunci se va interpreta ca o acceptare tacita a acelui fapt si maine sigur o sa vad ideea preluata de cimitiru ghencea, aurica si altii care la fel ca tine habar nu au ce vorbesc dar posteaza din auzite.

Cand vad pe unu' ca debiteaza tampenii si absurditati, trebuie sa-i dau cu tarnacopu' in cap si sa pun capat dezinformarii.
Sa-ti fie rusine! :D

Doctor_Satan
19th August 2014, 15:26
Bine, bravo, esti un erou si ti-ai aparat cu indarjire echipa.
Pa!

Tim
19th August 2014, 16:01
Nu am interactionat prea mult cu tine pe forum............. :DFericitule !:ok:

Doctor_Satan
19th August 2014, 16:06
Ce faci? Si aici codita dupa mine?

Tim
19th August 2014, 16:20
Doar aici. Doar aici te pot face prost fara sa ma sanctionezi.:D











Erata: nu eu te-am facut prost.:D

Doctor_Satan
19th August 2014, 16:33
Nici eu nu te-am facut pe tine asa cum esti.
Si ca tot vorbim de prostie, doar pe o sectiune a acestui forum te pot sanctiona eu.

Tim
19th August 2014, 16:37
Si ai facut-o ca un meltean frustrat.

Doctor_Satan
19th August 2014, 16:58
Nu, tu ai fost ala. Eu nu te-am injurat niciodata si nici nu te-am jignit.
Si nu uita ca ti-am dat doar avertisment la alte 10-12 postari sanctionabile. Am facut asta crezand ca exista o farama de bun simt in tine, dar m-ai contrazs cu vehementa si o faci in continuare.

Tim
19th August 2014, 17:26
Mah nea litza, uita-te pe infractiunile mele. Am 9 , 5 sunt date de frustrarile tale si a vietii tale de *****. Ce vina am eu ca tu esti un nefericit?

phife
19th August 2014, 17:27
._.
uneori devine prea personal.

Tim
19th August 2014, 17:29
._.
uneori devine prea personal.

Da'de unde, cand i-am aratat ca il stiu , s-a speriat si a disparut ca un rahat frematand. Intre timp a uitat si iar se crede Zorro.:)

Doctor_Satan
20th August 2014, 06:21
Vezi ca-mi dai dreptate? Jignesti ca ultimul om si tot tu esti ala suparat ca ia sanctiuni. La tine realitatea e denaturata rau de tot.
De 3 ani ma injuri pe forum fara ca eu sa-ti fi raspuns vreodata cu aceeasi moneda si tot tu esti ala nedreptatit.
Gandeste un pic, daca ai aceasta capacitate.

Doctor_Satan
20th August 2014, 07:17
._.
uneori devine prea personal.

Asa e tim. Fiind singurul dintre galateni care nu l-a injurat, il roade foarte tare.
De 3 ani imi urmareste postarile ma jigneste si injura, iar apoi miorlaie pe tot forumul ca a primit sanctiuni incorect, desi primeste o sanctiune la 10 postari cu injuraturi.