PDA

View Full Version : Etapa 3: Dinamo - ASA Tg Mures 1-1



Leo
1st August 2014, 11:28
Sambata, 9 august, ora 21.00, Look TV.

Leo
2nd August 2014, 12:55
1 solist.

delaoltenia
3rd August 2014, 23:42
1.

Doctor_Satan
7th August 2014, 09:46
Cainii vor turba cand vor vedea noile culori ale echipei PDL-iste. Sa vedem daca vor alerga la fel ca niste caini turbati sau daor vor musca aiurea si vor fi trimisi la eutanasiat.
A-propos, a numarat cineva al catelea satelit al Stelei sunt PDL-istii vopsiti?

delaoltenia
7th August 2014, 09:56
Doctore, ASA-ul nu mai e demult echipa armatei, ar trebui sa stii asta .

Doctor_Satan
7th August 2014, 10:08
N-o mai fi, dar echipa PDL-ului a ales sa se vopseasca in culorile Stelei.

delaoltenia
7th August 2014, 10:10
Nu stiu a cui echipa este, dar daca nu ma insel au avut echipament ros-albastru de cand ii stiu . Chiar si atunci cand erau satelitul Stelei, cu multi ani in urma . :D

Doctor_Satan
7th August 2014, 10:13
Pai asta ziceam: din PDL-isti au revenit ca Stelisti. Din rau in mai rau. :P

delaoltenia
7th August 2014, 10:24
Ei, si tu, am inteles de la bun inceput, doar ca am vrut sa te mai trag putin de limba . ;)

App, acum ca ai echipa in oras cred ca ai uitat de Otelul din Galati ? :D

Doctor_Satan
7th August 2014, 10:48
Cum sa uit de Otelul? N-am nici o legatura cu satelitul vostru. Nu cred ca voi merge la vreun meci de-al lor, asa cum n-am fost nici la ale FCM-ului. Ce crezi, ca daca am echipa in oras, devin suporter?
Am o problema cu primarul si viceprimarul de aici in privinta provenientei banilor cu care au facut aceasta echipa.

delaoltenia
7th August 2014, 10:54
Interesant, un galatean interesat de banii si primaria din Tg Mures, un altul, timisorean interesat de afacerile voastre . Sincer, s-a-ntors lumea cu tzru-n sus . :))

cataa.
7th August 2014, 11:26
egal

Doctor_Satan
7th August 2014, 11:45
Interesant, un galatean interesat de banii si primaria din Tg Mures, un altul, timisorean interesat de afacerile voastre . Sincer, s-a-ntors lumea cu tzru-n sus . :))

Pai sunt interesat, ca aici platesc taxele si jigodiile PDL-iste si-au facut echipa de fotbal in timp ce falimentau CET-ul local.
In privinta timisoreanului, ala din lipsa de ocupatie la pensie si invidie ne urmareste si la buda. Bine, la faza cu buda il banuiesc ca ne urmareste pentru ca are un fetish.
"Mmmm! Galateni la buda. Fuga la scuturat papusa!"

Johnny D
7th August 2014, 12:22
Inca o sansa pt dinamovisti sa ajunga pe mult doritul loc 1! A 3-a la rand, insa eu cred ca va fi un meci cu probleme.

Razvan T.
7th August 2014, 14:12
Daca joaca cum au jucat cu noi mai mult de un egal nu scot dinamovistii.

Johnny D
7th August 2014, 15:13
Important e sa nu scoata mai putin, amice Clujean!!!

solaris
8th August 2014, 02:23
Meci interesant. Cred ca Dinamo se va impune foarte greu in fata lui ASA. La un gol diferenta: 1-0, 2-1, 3-2, 4-3!

Sevilla86
9th August 2014, 20:43
Meci de 1, x, 2 :D
dinamo e favorita dar tg mures poate realiza surpriza.

Hingherul
9th August 2014, 21:05
avem rasi la TV! /hello

Sevilla86
9th August 2014, 21:09
Ala chiar era de rosu :))

delaparis
9th August 2014, 21:09
Trebuia rosu acolo la Stancioiu :rosu::rosu::rosu:

Razvan T.
9th August 2014, 21:10
Noi am luat rosu, aici se da galben.:rolleyes:

Hingherul
9th August 2014, 21:10
bine, voi ati mai luat si niste bani pentru asta :D

Hingherul
9th August 2014, 21:11
goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool babaiatuleeeeeeee


Rusinea Romaniei in actiune :))

delaparis
9th August 2014, 21:12
Samoila e PSD'ist? :D

Sevilla86
9th August 2014, 21:13
Gol de mondiale :D

Hingherul
9th August 2014, 21:15
bijuterie de gol :D

delaparis
9th August 2014, 21:24
Arbitru' e de vina. In loc sa dea rosu acolo si sa decida meciul asa cum era stabilit, el ii lasa pe astia de la targ sa conduca :mda::D

Hingherul
9th August 2014, 21:31
11 metri contra rasi :))

pariziene, la finalul meciului o sa te rog pe tine sa feliciti cunoscatorii. suna a aroganta daca o fac eu :D

Hingherul
9th August 2014, 21:33
jegosul de n2 rateaza. inca mai are sentimente pentru rasi

Sevilla86
9th August 2014, 21:33
'tu-ti freza aia de panarama :D

delaparis
9th August 2014, 21:33
Popa prostu' a incercat sa ingroape pe Dinamo dar noroc cu adevaratul dinamovist N2 :D

Bobi Cearton
9th August 2014, 21:43
Nu ma uit la meci, am citit ca a dat gol Ndoi.

delaparis
9th August 2014, 21:45
Nu, el a ratat.
Gol a dat Muresan

patriot
9th August 2014, 21:54
ce craci are Roxanica,uite bre Hinghi aici ****re de rasa

delaparis
9th August 2014, 21:56
Look la cracii lui Roxana si mai lasati Antena 3 :D

phife
9th August 2014, 22:23
n2, de mic in insolventa
ce pumn in fata

Hingherul
9th August 2014, 22:24
pana la urma, jegosul ala infect de n2 a fost cartita. a ratat 11 metri si dupa ce si-a facut treaba a lasat echipa in 10.
alt blat...

Sevilla86
9th August 2014, 22:25
Ce zdreanta... prea pe fata
S-a dus sa salute galeria lui dinamo

delaparis
9th August 2014, 22:27
Tg Mures trebuia sa fie in 9 acum :)

JH
9th August 2014, 22:36
As putea baga mana in foc ca n2 asta e cumparat. Dinamo rusiea fotbalului romanesc!

Bobi Cearton
9th August 2014, 22:42
Saktar a batut pe Harkov dupa ce a a jucat 75 min in 10 oameni.

Sevilla86
9th August 2014, 22:46
Tg Mures trebuia sa fie in 9 acum :)

Au fost in 10 inca din primul minut.
n2 a jucat pentru dinamo. rusine bai! :rosu:

delaparis
9th August 2014, 22:54
Nicio rusine. Avem suporteri adevarati peste tot :D

Hingherul
9th August 2014, 22:54
1-1.... ce loseri :))

Razvan T.
9th August 2014, 22:55
daca joaca cum au jucat cu noi mai mult de un egal nu scot dinamovistii.

hehe :D

TZEFERU
9th August 2014, 22:57
Am si eu o intrebare, nu a fost vandut meciul ? Cum naiba a dat gol Gabi Muersan de la 1000 de m ? Nu cumva s-a dat zidul la o parte ? Am impresia ca Dinamo e mana in mana cu ASA. Asa "cum CFR e cu Otelul" ...nu ? Sau nu ? Sau da ? sau cum ?

phife
9th August 2014, 22:57
si cunoscatorii
cataa., Johnny D , Razvan T., reivan,
Sevilla86.

Sevilla86
9th August 2014, 22:58
Vorba lu' duba: "dumnezeu nu doarme"
Daca exista oameni cu coloana vertebrala la tg mures, n2 nu mai prinde nici un meci pe teren sezonul asta. Sa-l lase sa se antreneze de unul singur, sa-i puna sapun in mancare si sa-l scoale din somn de 5 ori pe noapte. Zdreanta de om!

Hingherul
9th August 2014, 23:00
felicitari Duba pentru pronostic! i-ai mirosit perfect pe blatistii astia mici :D

delaparis
9th August 2014, 23:00
Mda...
Se putea si mai bine daca arbitru' nu era PSD'ist :D

Oricum am vazut ca jocul la Dinamo scartaie in etapa trecuta deci nu e mare surpriza acum.
Tg Mures are echipa totusi, nu stiam. Goga, Muresan, N2, Sepsi, Zicu ... :rolleyes:

phife
9th August 2014, 23:01
those legs :rolleyes:

patriot
9th August 2014, 23:03
asta e fotbal?,uitati ba ce bulane are aia,iapa de rasa....ps:Rotariu e cel mai umflat jucator din campionat,acelas aluat ca Tanase,Zicu si Cristea

bogdan_nj
9th August 2014, 23:15
Totusi e vina antrenorului ca nu l-a simtit pe N2.

Sevilla86
9th August 2014, 23:26
Bai, nu zice nimeni nimic?

dinamo lider autoritar cu 7 puncte :D

delaparis
9th August 2014, 23:31
Rezultat viciat. Tg Mures trebuia sa aiba rosu la 0-0 acolo la inceput.
Am probe :D

Bobi Cearton
10th August 2014, 10:13
Buna dimineata.
Ca suporter neutru resping atitudinea lui Ndoie.
Si dinamovistii ar trebui sa procedeze la fel, prestatia africanul ii pune intr-o situatie neplacuta.

Daca iti faci treaba esti respectat, apreciat, nu trebuie sa-ti arati atasamentul fata de echipa favorita prin non-combat gretos, atitudine slugarnica, maimutzareli antiSteaua.:rolleyes:

torinezu
10th August 2014, 10:28
comportamentul lui d'doye dovedeste ca a ramas acelasi saltimbanc care umplea tabloidele cu iesirile lui in cluburile de noapte intr-o vestimentatie penibila inca de pe vremea cand juca la dinamo. un neserios demn de paginile din can-can...

despre meci: dinamo slabuta, fara vlaga, fara atitudine, haotica. fara antrenor. atat.

Novac
10th August 2014, 10:45
<<
N'Doye a mancat meciul celor de la Dinamo, ratand un penalty care ar fi putut aduce victoria cainilor rosii in fata fostei sale echipe din Targu Mures, dar nu are nici o apasare >>

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/dinamo/ndoye-nu-are-nici-o-apasare-si-ce-daca-am-ratat-penaltyul-nid-108721/

Astia se transfera peste noapte sau? :)))

Sevilla86
10th August 2014, 11:08
N2 e neserios, penibil, sifilitic si se face de ras
Dar si ols are "redactori" neseriosi, penibili si sifilitici care se fac de ras :D

Razvan T.
10th August 2014, 11:27
<<
N'Doye a mancat meciul celor de la Dinamo, ratand un penalty care ar fi putut aduce victoria cainilor rosii in fata fostei sale echipe din Targu Mures, dar nu are nici o apasare >>

http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/dinamo/ndoye-nu-are-nici-o-apasare-si-ce-daca-am-ratat-penaltyul-nid-108721/

Astia se transfera peste noapte sau? :)))

si finalul e demential: "N'Doye a ratat un penalty la scorul de 1-0 pentru Dinamo, iar apoi cei de la Targu Mures au egalat. In repriza a doua, N'Doye a fost eliminat de pe teren primind doua cartonase galbele in nici cinci minute." :))

Paul Atreides
10th August 2014, 11:49
Sabotaj clar în „Ștefan cel Mare”


ASA Tg.Mureș a ratat victoria pe „Dinamo” din cauza celui mai experimantat jucător al ei. O premieră în fotbalul românesc.



N'Doye, teoretic unul dintre cei mai experimentați jucători de la ASA a „jucat” pentru Dinamo sâmbătă seara. La propriu. Până în minutul 29, N'Doye a făcut figurație în teren, dar nu s-a cunoscut, pentru că mureșenii au jucat foarte bine. În minutul 30, la 1-0 pentru ASA, penalty pentru oaspeți, la un hands în careu. Execută penibil N'Doye și modestul portar Samoilă reține. La 2-0 și după modul în care a evoluat Dinamo, ASA nu avea cum să mai piardă meciul. Dinamo a egalat în minutul suplimentar al primei reprize printr-un autogol, iar „recitalul” lui N'Doye a continuat în partea a doua a meciului. În minutul 60, senegalezul comite o simulare și primește un cartonaș galben, iar peste numai trei minute face un fault complet inutil la centrul terenului dar utilizează palmele pe care și le „lipește” de fața unui adversar. Urmează firescul cartonaș galben și fiind al doilea și cel roșu. O eliminare 100% căutată cu lumânarea. Dar asta nu a fost totul. Ieșind de pe gazon, N'Doye s-a îndreptat spre tribuna a II-a și a salutat galeria gazdelor ca un veritabil „câine roșu”, a scandat împreună cu galeria împotriva celor de la Steaua, după care a plecat spre vestiar cu un fular al lui Dinamo în jurul gâtului.

Paul Atreides
10th August 2014, 11:53
Imi pare rau pentru Delaparis - daca ar fi corect, asa cum a promis ieri seara, l-ar penaliza pe Hinghi asa cum a promis daca dinamo pierde. Si realitatea e ca in realitate dinamo a pierdut! Daca nu era maimutoiul ala pe teren.

Novac
10th August 2014, 21:23
Redactorul mirobolant al ols e convins 100%: N2 este din gasca cu cei de la TgMures :)

... au corectat eroarea dp pg1, e bine.

delaparis
10th August 2014, 21:25
Imi pare rau pentru Delaparis - daca ar fi corect, asa cum a promis ieri seara, l-ar penaliza pe Hinghi asa cum a promis daca dinamo pierde. Si realitatea e ca in realitate dinamo a pierdut! Daca nu era maimutoiul ala pe teren.

Stai ca sunt sanse ca Steaua sa castige asta seara :drak: :D

SwedishMafia
10th August 2014, 22:16
nici cu blatistul din Africa n-ati fost in stare sa invingenti ...:)) la ce mizerie a facut cetateanul african, tg mures ar trebui sa-l trimita la putina munca prin ceva cultura de banane din Africa.

SwedishMafia
10th August 2014, 22:39
doamne, prost e africanu... :)) ce circ face la digisport. Daniel stanciu de la tg mures, a zis ca africanu a sarit gardu. sa il dea afara.

cimitiru' ghencea
11th August 2014, 09:15
nu e prima data cand mascariciul asta de rucsandru ia decizii imbecile impotriva lui dinamo..
nu putem fi siguri ca dinamo castiga meciul daca stancioiu era eliminat pentru intrarea sa criminala ,fara nicio intentie de a juca mingea ,dar m-am saturat de arbitri incompetenti si stelisti...:D

Sevilla86
11th August 2014, 09:24
Nu ti-e ma rusine? :D
Dupa circul lui N2 si blat pe fata, dupa ce ca aia au jucat in 10 din primul minut si N2 a jucat pentru dinamo, mai dati vina pe arbitraj?
Sunteti o rusine nationala.

cimitiru' ghencea
11th August 2014, 10:02
eu am vazut circ aseara,la cluj...nu ti-e rusine ,mah ?

Sevilla86
11th August 2014, 10:05
Ce circ? :D
Te pomenesti ca nu a fost de rosu la Negrut? :D

cimitiru' ghencea
11th August 2014, 10:16
ba a fost,eu am puterea sa recunosc ...
asta cer si pentru dinamo,arbitraje corecte...

Sevilla86
11th August 2014, 10:29
Bun, da nu mi-ai spus care a fost circul de la cluj :D
Ce, ca am castigat doar cu 1-0 desi am jucat o repriza cu un om in plus?

Vezi ca Steaua a jucat deja 9 meciuri oficiale, dinamo a jucat 4. Noi trebuie sa ne dozam efortul ca deocamdata jucam de doua ori mai multe meciuri decat voi :D

Duba
11th August 2014, 10:32
nu e prima data cand mascariciul asta de rucsandru ia decizii imbecile impotriva lui dinamo..
nu putem fi siguri ca dinamo castiga meciul daca stancioiu era eliminat pentru intrarea sa criminala ,fara nicio intentie de a juca mingea ,dar m-am saturat de arbitri incompetenti si stelisti...:D

Ce intrare criminala ma????!!!!!! A fost o intrae cu corpul in adversar. Mai mult, al vostru si-a facut mingea mult in lateral, deci nici pomeneala de rosu. Ce sa mai spunem de intrarea lui Bornescu din meciul cu Viitorul, intr-adevar la rupere, care a fost sanctionata tot cu galben?

delaoltenia
18th August 2014, 18:38
Dupa meciul echipei din groapa am aflat ca cel mai bun jucator 5inamovist de pe teren a fost tiganul ala...na, ca-mi scapa numele, ala de-a ratat 11 m si a cautat cu lumanarea doua galbene . Si dupa cum spunea unul dajtept, ne batem pt locul 1 . :D