PDA

View Full Version : Problem...



Corrado*
30th March 2005, 00:57
Vadime de catva timp (3 sapt.) am o problema... pe Franta nu vad decat sticky`urile, si asta ma enerveaza la culme, pentru ca imi place fotbalul francez, si voiam sa ma tin de promisiune, si anume sa scriu pe toate forumurile si thread`urile legate de fotbal... :mda: Macar zi`mi daca e de la user...

Ce pot sa fac, sau... am ce sa fac?

Mihai
30th March 2005, 01:43
Vin eu cu o problema:

Fia apare ca fiind online la 2-3 ore de cand GARANTEZ EU, nu mai era nici macar in fata unui calculator! Si culmea e ca la who's online scrie Viewing Thread: Moderator, care a fost facut dupa ce el nu mai era prezent pe forum!

Am atasat si o poza in caz ca exista dubii :ok:

Vadim
30th March 2005, 02:05
Mai ramin unii "agatati" nu imi dau seama de ce.

inter
30th March 2005, 02:12
probleme la conexiunea lor ...il stiu eu pe unul iulian care ramanea "agatat" cate 2-3 ore lejer ... si cate si-a furat de la mine din cauza asta!:P

Corrado*
30th March 2005, 02:30
Dar totusi, daca ai timp si pentru mine, stimate Vadim, as dori si eu sa mi se raspunda... Te asigur ca nu iti va lua mai mult de 2 minute din timpul tau pretios...

Marquise MGP
30th March 2005, 10:17
corrado ai uitat sa treci la ekpe favorite si una din franta si de asta nu tia raspuns vadim :D

Mihai
30th March 2005, 12:17
Mai ramin unii "agatati" nu imi dau seama de ce.

Da raman agatati de threaduri care nici nu existau cand au iesit ei ?:o:?

fia
30th March 2005, 14:41
Pai daca e bug mai conteaza ce arata?... Bug-ul e bug indiferent de cat de grav e :D

Mihai
30th March 2005, 16:18
Vorbea domnul de la debugging tztztzt :evil:

Vadim
30th March 2005, 17:16
Dar totusi, daca ai timp si pentru mine, stimate Vadim, as dori si eu sa mi se raspunda... Te asigur ca nu iti va lua mai mult de 2 minute din timpul tau pretios...
Vezi acum pe Franta.

Corrado*
30th March 2005, 18:55
Acum merge... Scuze pt limbaju` de mai devreme, dar eram nervos... Merci...

Vadim
30th March 2005, 19:00
Oricum puteai sa vezi si tu threadurile, daca iti selectai din optiuni. Default la Franta era sa arate numai threadurile active din ultima luna, de aia nu apareai toate.

MARCEL55
13th April 2005, 14:37
Am o problema. De 2-3 zile nu mai pot sa intru pe OnlineSport, de acasa. Nu se deschide de loc site-ul. Locuiesc in zona Titan. Avem o retea de la Evolva. S-a intamplat ceva? E cumva vorba de reteaua noastră? Stiti cumva ce poate fi? Pot sa intru numai de la servici. Multumesc.

Vadim
13th April 2005, 15:12
Ai incercat sa vorbesti la Evolva sa ii intrebi?

Paul
13th April 2005, 15:58
Am o problema. De 2-3 zile nu mai pot sa intru pe OnlineSport, de acasa. Nu se deschide de loc site-ul. Locuiesc in zona Titan. Avem o retea de la Evolva. S-a intamplat ceva? E cumva vorba de reteaua noastră? Stiti cumva ce poate fi? Pot sa intru numai de la servici. Multumesc.

Auzi aici...
Du`te in Start ==> Run si da asa :

ping www.onlinesport.ro

O sa iti apara uin ping la vipnet ... daca si Destination Protocol Unreachable

In cazul asta (adica e normal ca apara asa) , probleme e la tine in calculator (routerul iti face "legatura"

Daca nu iti recunoste serveru si IP de la www.onlinesport.ro 193.250.219.37 ,
inseamna ca ori un firewall te`o belit , ori ceva nu e ok ...din retea

MARCEL55
14th April 2005, 12:55
Multumesc mult, ajung acasa si incerc sa o rezolv.

MARCEL55
16th April 2005, 16:58
Multumesc inca o data, s-a rezolvat, a fost de la Evolva.