PDA

View Full Version : Primera Division 2014/2015



Pages : [1] 2 3 4

El Pistolero
27th July 2014, 10:26
In 24 august incepe o noua editie a campionatului Spaniei. Primele 2 etape:

http://i58.tinypic.com/xp0az6.jpg


In etapa a 3-a Real joaca cu Atletico, in etapa a 9-a (sfarsitul lui octombrie) va avea loc primul El Clasico pe Bernabeu, iar in penultima etapa (inceputul anului viitor) Barca va juca cu Atletico.

Nadalfan
27th July 2014, 10:50
Si Barca si Real au meci greu in a doua etapa.Cred ca una din ele va lasa 2 puncte acolo.

bogdan_nj
27th July 2014, 11:16
Se va reveni la o lupta in 2 dupa accidentul de anul trecut.

El Pistolero
27th July 2014, 11:43
Asa se pare, Atletico a slabit mult fata de sezonul trecut, nu cred ca va mai avea puterea sa tina pasul cu cele 2 si sezonul asta.

YoNuTzz
27th July 2014, 12:29
din pacate sezonul asta doar barca si real se vor bate la titlu...

real vin in plus cu james si kroos iar barca cu rakitic si suarez...momentan...

SwedishMafia
27th July 2014, 12:35
real are un antrenor f bun, plus superachizitii. or sa depaseasca 100 de puncte.barca nu a facut achizitii comparabile cu real.barca are nevoie de un fundas central.Hummels, de exemplu. stegen si bravo nu sunt portari de barca.cum nici valdes nu era un portar de asa club. daca is baieti destepti il luau pe courtois sau pe cech.

mariomax
27th July 2014, 13:57
da, Barca o sa ajunga undeva pe la 60 de puncte...hai ma.

Luis Garcia10
27th July 2014, 14:12
din pacate sezonul asta doar barca si real se vor bate la titlu...

real vin in plus cu james si kroos iar barca cu rakitic si suarez...momentan...

Cu Rakitic? :happy Iar Realul, a ales f bine cu Kroos, dar cu James e fail parerea mea. Avea deja oameni peste el in lot pe pozitia aia.

Eu zic sa stai linistit, ca Atletico se bate si anul asta la titlu. :ok:

Johnny D
27th July 2014, 17:07
Barca are nevoie de minim un fundas central de otel acolo in centru si e favorita la titlu! Daca nu, va fi Real Madrid favorita.

Luis Garcia10
27th July 2014, 17:35
Pai l-a luat pe Mathieu ... :lol:

bogdan_nj
27th July 2014, 18:23
Incep sa-mi displaca din ce in ce mai mult campionatele astea cu putine favorite clare. E ca si cum ai pune 2 super grei sa se bata la categoria pana. Poate ar fi mai bine sa-si faca marile cluburi o superliga decat sa umileasca an de an celelalte echipe.

Lordul
27th July 2014, 21:33
da l-a luat pe Mathieu dar sa vedem daca va confirma !

Real pare mai solida...dar vom vedea ce va fi..

Atletico nu trebuie scoasa din carti..mai ales daca vine Mandzukic

Nadalfan
28th July 2014, 12:48
Atletico cu Mandzukic si Griezmann cred ca vor fi din nou o forta.Am inteles ca Thiago isi va prelungi si el contractul in cele din urma.

Johnny D
3rd August 2014, 21:37
Valencia tocmai a castigat Emirates Cup cand parea foarte improbabil si il are si pe Guardado, se anunta o pretendenta la primele 4 locuri!
Bamos liliacos!:yes:

snookerinfo
16th August 2014, 16:06
Atletico Madrid

Lordul
18th August 2014, 17:49
Barca la luat si pe Vermalen ...sa vedem ce va fi !

delaparis
24th August 2014, 22:47
Va fi ca e accidentat si acum la Barca fundasii sunt Alves, Alba ,Mathieu si Mascherano

1-0 cu Elche, a inscris Messi in min 42

Sevilla86
24th August 2014, 22:52
Ce fotbal e asta? 82% posesie dupa o repriza.
Astia de la Elche au atins mingea doar cand au scos-o din poarta dupa golul lu' Messi?

mariomax
24th August 2014, 22:53
pentru cine vrea sa-l vada pe Ronaldo boxeorul

http://www.mundodeportivo.com/20140823/atletico-madrid/otro-video-demuestra-la-brutal-agresion-de-cristiano-a-godin_54413955646.html

alta maimuță, doar e neam cu...Pepe.

delaparis
24th August 2014, 22:56
Ce fotbal e asta? 82% posesie dupa o repriza.
Astia de la Elche au atins mingea doar cand au scos-o din poarta dupa golul lu' Messi?

Barca tot Barca ramane. Elche nu cunosc dar cu jocul asta catalanii au fost ... :rolleyes::)

BlueEnergy
24th August 2014, 23:02
pentru cine vrea sa-l vada pe Ronaldo boxeorul

http://www.mundodeportivo.com/20140823/atletico-madrid/otro-video-demuestra-la-brutal-agresion-de-cristiano-a-godin_54413955646.html

alta maimuță, doar e neam cu...Pepe.

Gest urat intr-adevar.

Sociedad mi se par slabi in acest debut de sezon. Atletico Madrid par hotarati sa fie iar campioni. Lupta in 3 alaturi de Real si Barca.

Lordul
24th August 2014, 23:04
GOOOOOOOOOOOL Munir ! se anunta un mare talent !

mariomax
24th August 2014, 23:04
Munir, retineti numele...

Johnny D
24th August 2014, 23:14
E fantastica Barcelona asta, cea mai talentata echipa de-a pasa si dribla pana se afla in fata portarului si apoi a se incurca inexplicabil in el!:))

GOOOOOOOOOOOL Munir ! se anunta un mare talent !
Irelevant cu astia, vedem noi cu aia mari sau cand scorul te arde la buza prin deplasari daca-si pastreaza luciditatea, daca da, atunci e altceva.

mariomax
24th August 2014, 23:22
Messi, ca nou.

Johnny D
24th August 2014, 23:29
Daca nu se accidenteaza, va fi iar golgeter fara probleme... si se-ntreaba lumea de ce are atatea baloane de aur, poftim!:rolleyes:

Xaviesta
25th August 2014, 00:22
Lucho l-a favut pe Messi sa alege ca un nebun din nou, sa faca si tackling-uri. Am fost putin socat, de cand nu l-am mai vazut asa pe Messi...

Ce face Munir la 18 ani e mare lucru. Lucho a schimbat si sistemul.
Rakitic a fost foarte bun.

queque
25th August 2014, 00:44
E fantastica Barcelona asta, cea mai talentata echipa de-a pasa si dribla pana se afla in fata portarului si apoi a se incurca inexplicabil in el!:))

Irelevant cu astia, vedem noi cu aia mari sau cand scorul te arde la buza prin deplasari daca-si pastreaza luciditatea, daca da, atunci e altceva.
Exact.Are nevoie de "norocul" lui Pedro,sa marcheze in meciurile "infundate".
Mi se pare din aceeasi categorie cu Bojan (spre exemplu),l-am vazut in pretemporada,parca se "lipeste" mai mult la gol.Nu cred ca va face multi purici dupa ce intra Suarez.
Messi arata foarte bine,sa speram ca nu e doar un foc de paie,cum a fost cand a revenit dupa accidentare.Intotdeauna mi-a placut mai mult intr-o pozitie de trei sferturi,nu in fata.

Nadalfan
25th August 2014, 21:43
Real nu joaca cine stie ce.

Sevilla86
25th August 2014, 21:48
A dominat clar. Deocamdata e ca un buldozer, forta bruta dar nu mare precizie si finete.
E abia inceputul sezonului, or sa puna la punct si celelalte aspecte.

Nadalfan
25th August 2014, 22:00
A dominat clar. Deocamdata e ca un buldozer, forta bruta dar nu mare precizie si finete.
E abia inceputul sezonului, or sa puna la punct si celelalte aspecte.

Poate deloc.

Razor
25th August 2014, 22:32
Joc destul de slab in repriza a doua , parca nu au forta sau chef sa mai atace...ar trebui si ei sa stie ca publicul de pe Bernabeu nu se multumeste cu un 1-0 amarat in fata unei nou-promovate.Dar e abia primul meci al sezonului , nu e panica.

James trebuie sa isi intre in rol cat mai repede , altfel ii ia locul Isco...pe langa asta el e "vinovatul" pentru plecarea lui Di Maria , lucru care nu il pune in relatii tocmai bune cu fanii (deocamdata). :))

El Pistolero
25th August 2014, 23:15
Slab si azi, slab si in dubla cu Atletico a fost tot jocul echipei.

Casillas e o fosila din pacate. Nu mai stie sa iasa pe centrari, e absolut catastrofal la acest capitol.

Xaviesta
26th August 2014, 00:04
Navas >>>>> Casillas desi Iker e titular.

Simeone a luat 8 etape pt faza din Supercupa, iar Ronaldo si Ramos au scapat ca de obicei pt chestii mult mai urate.


Greu meci pt Atleti la Rayo. Etapa viitoare Real si Barça au deplasari la Sociedad si Villareal. Program infernal in primele etape pt cele 3 echipe.

Johnny D
26th August 2014, 07:52
Pai cine e Simeone asta sa se puna cu sex-simbolurile Universului Madrilean!?:o:

El Pistolero
26th August 2014, 14:15
Etapa 1:
Malaga 1-0 (https://www.youtube.com/watch?v=DqcmPnuwaOU&list=UUTv-XvfzLX3i4IGWAm4sbmA) Bilbao
Sevilla 1-1 (https://www.youtube.com/watch?v=qeW4qkfV2a4&list=UUTv-XvfzLX3i4IGWAm4sbmA) Valencia
Almeria 1-1 (https://www.youtube.com/watch?v=iUl8WujRyGE&list=UUTv-XvfzLX3i4IGWAm4sbmA) Espanyol
Eibar 1-0 (https://www.youtube.com/watch?v=0KwppBYZpl4&list=UUTv-XvfzLX3i4IGWAm4sbmA) Real Sociedad
Granada 2-1 (https://www.youtube.com/watch?v=Gf6wozIZi1M&list=UUTv-XvfzLX3i4IGWAm4sbmA) Deportivo
Levante 0-2 (https://www.youtube.com/watch?v=ESasln_aKSE&list=UUTv-XvfzLX3i4IGWAm4sbmA) Villarreal
Celta Vigo 3-1 (https://www.youtube.com/watch?v=UUleaDdZt_c&list=UUTv-XvfzLX3i4IGWAm4sbmA) Getafe
Barcelona 3-0 (https://www.youtube.com/watch?v=_PDsXRAvrfY&list=UUTv-XvfzLX3i4IGWAm4sbmA) Elche
Real Madrid 2-0 (https://www.youtube.com/watch?v=SbEkh3ihgH4&list=UUTv-XvfzLX3i4IGWAm4sbmA) Cordoba
Rayo V. 0-0 (https://www.youtube.com/watch?v=qKtJfrzuSzo&list=UUTv-XvfzLX3i4IGWAm4sbmA) Atl. Madrid

Nadalfan
31st August 2014, 21:50
Barca si Atletico au suferit enorm etapa asta.Tare mi-e ca si Realului i se intampla acelasi lucru.Ronaldo nu e nici macar rezerva.

BlueEnergy
31st August 2014, 22:06
Realul e posibil sa faca scor asta-seara. Minutul 5 si au 1-0 la Sociedad.

2-0 ptr Real min 11. :D

Razor
31st August 2014, 22:14
Bine ca au deschis repede scorul si ca l-au majorat la fel de repede...acum pot juca mai relaxati.

Ce bine arata echipamentul asta. :D

Razor
31st August 2014, 22:40
2-2...puteam sa jur. :))

Nadalfan
31st August 2014, 23:22
Cu Xabi Alonso nu se juca niciodata asa...Sau Khedira.

Razor
31st August 2014, 23:23
Magnifica apararea. :ok:

Mai mare rusinea , de la 0-2 la 3-2...

Eddy DoubleD
31st August 2014, 23:24
Cat depind astia de gelat:)) Felicitari lui James si Kroos ca au ales sa se rateze ca jucatori la astia:ok:

YoNuTzz
31st August 2014, 23:28
ha ha...la 0-2 am zis ca se termina 0-5...si acum e 3-2 :))

Razor
31st August 2014, 23:29
Cam cat ar vrea conducerea sa mai astepte dupa infectul asta de Benzema ? Nu misca nimic , bine ca si-a luat Bugatti.

N-avem atacant de 4 ani de zile.

Nadalfan
31st August 2014, 23:31
Cam cat ar vrea conducerea sa mai astepte dupa infectul asta de Benzema ? Nu misca nimic , bine ca si-a luat Bugatti.

N-avem atacant de 4 ani de zile.

A venit Chicarito :headbang:

Eddy,cu ce s-au ratat Kroos si James prin faptul ca au venit la campioana Europei?

Johnny D
31st August 2014, 23:33
Buna echipa Realu asta, campioana Europei:)), favorita la titlu fara doar si poate!:yes:

Razor
31st August 2014, 23:33
4-2...bine Sociedad...infrangere 200% meritata. :ok: Poate se trezesc si ei asa...

^Pai e campioana Europei meritat...doar ca nu cu echipa asta. :))

Nadalfan
31st August 2014, 23:33
Casillas e un dezastru de portar.De ce dracu s-a oprit?Mingea asta i-a trecut la un centimetru de mana.Daca n-ar chef sa lase pe altcineva in poarta.In momentul asta e o gluma de portar.Doar o umbra a ceea ce a fost candva.

YoNuTzz
31st August 2014, 23:40
e vina lui perez...cum sa-i dai pe di maria si xabi alonso :))

si sa il dai pe diego lopez ca sa ramana titular casilias...

nu mai zic de benzema sau chicharito :))

BlueEnergy
31st August 2014, 23:42
Real Sociedad a jucat slab la Eibar in prima etapa, au si pierdut acolo cu 1-0. Joi in play-off Europa League pierd in Rusia la Krasnodar. In seara asta, bagam mana in foc ca Sociedad pierde si cu Real. Si ei fac meciul anului cred. Ce e drept, mijlocul lui Real a fost cam sters azi.

Razor
31st August 2014, 23:43
E doar a doua etapa , nu e panica mare...Kroos si James se vor integra curand , la fel s-a zis si despre Bale.

Benzema trebuie sa zboare cat mai repede , nu il mai suport.

Luis Garcia10
31st August 2014, 23:58
Depor egaleaza in minutul 94 si obtine primul punct in noul sezon! :yeah: VAMOOOS VAMOOOS DEPOOOOR! Y VAMOS VAMOS DEPOOOOOOR!

Cat despre Real, incepe inca un sezon fantastic in La Liga pentru geniul tactic Don Carlo :lol:

Johnny D
31st August 2014, 23:59
Se vor bate cu Atletico cu sanse reale la locul 2!:D

El Pistolero
1st September 2014, 00:03
Am zis si etapa trecuta ca jucam lamentabil in acest inceput de sezon. Navas trebuie sa intre in poarta cat mai repede.

Aveam nevoie de un atacant pentru ca Benzema nu poate duce un sezon intreg la un nivel ridicat. In loc sa vina Falcao a venit Chicarito. :)) Imi aduce aminte de imprumutul lui Adebayor. Alta gluma proasta.
Pana isi intra in ritm James si Kroos, Barcelona va avea 6+ diferenta.

Lordul
1st September 2014, 00:08
e vina lui perez...cum sa-i dai pe di maria si xabi alonso :))

si sa il dai pe diego lopez ca sa ramana titular casilias...

nu mai zic de benzema sau chicharito :))

cam asa s-a produs degringolada de dupa U.C.L 2002 , a venit Ronaldo dar a plecat un mijlocas defensiv f.valoros ...era un stalp la mijlocul terenului Claude Makelele ...apoi au urmat ani negri in U.C.L cand nu reuseau sa treaca de optimi...

Nadalfan
1st September 2014, 00:39
Am zis si etapa trecuta ca jucam lamentabil in acest inceput de sezon. Navas trebuie sa intre in poarta cat mai repede.

Aveam nevoie de un atacant pentru ca Benzema nu poate duce un sezon intreg la un nivel ridicat. In loc sa vina Falcao a venit Chicarito. :)) Imi aduce aminte de imprumutul lui Adebayor. Alta gluma proasta.
Pana isi intra in ritm James si Kroos, Barcelona va avea 6+ diferenta.

James nu e chiar atat de fotbalist pe cat il vad unii.Eu zic ca odata cu venirea sa si plecarea lui Di Maria echipa a slabit.
Kroos pana acum a jucat doar la procentaj,Nu si-a asumat mai deloc riscuri in pasele date.Sper sa-si schimbe putin atitudinea si el.A facut doar un meci bun de la venirea sa(cel cu Sevilla)
Realul ar trebui sa aduca neaparat maine un jucator in fata apararii.Cu Xabi Alonso in teren nu pierdeai niciodata de la 2-0 indiferent de adversar.El stia sa temporizeze jocul si sa tina de rezultat.Modric,Kross si Isco au intrat in jocul celor de la Sociedad si se avantau de fiecare data in atac lasand de foarte multe ori spatii.Si cand ma gandesc ca Khedira nu si-a prelungit contractul si cel mai probabil va pleca si el....

queque
1st September 2014, 03:21
Atatia ani la rand si aceeasi greseala si Barça si Madrid.La Bilbao,San Sebastian,Valencia si Sevilla (inclusiv Betis),nu te duci sa faci scor,te duci sa lupti 95 de minute.Chiar nu-mi vine sa cred (nu m-am uitat la meci,eram convins ca nu poate fi nici o surpriza),mai ales dupa Eibar si Krasnodar.Cu toate astea,nu cred ca Sociedad va juca in Europa la anul,e departe de ce erau acum doi ani (nu ma refer la meciul de azi) si nu au antrenor.

Johnny D
2nd September 2014, 07:32
Ce gresala de amatori, 2-0 e cel mai periculos scor in fotbal, trebuiau sa se opreasca la 1-0 sau sa mai dea una sa faca 3-0!
San Sebastian cum s-au numit ei o vreme, cei de la Sociedad au profitat de eroarea stupida a campionilor europeni si i-au indopat cu 4!:))

Rolando pe unde e, in vacanta?:rolleyes:

Luis Garcia10
2nd September 2014, 14:53
http://canalplus.es/el-dia-despues/videos/20140901plucanftb_10

Cam asta e difererenta dintre "your average La Liga team" si cei mari. La Barca, Cuenca era cel mai neimportant dintre imprumutati, la Depor i se da atentie ca unui superstar. :rolleyes:

Xaviesta
2nd September 2014, 15:20
Ma bucur pentru el. In 11/12, era cel mai important jucator tanar al nostru, il baga Pep titular in meciuri cu Chelsea, Real etc, dar apoi au urmat multe accidentari urate.

White Shadow
4th September 2014, 17:54
Ce panica pe aici :)) La Real Madrid lipseste doar....motorul

Real Sociedad e puternica acasa...intotdeauna a fost.

Johnny D
8th September 2014, 08:52
:happy:happy:happy

mariomax
13th September 2014, 19:04
arata super Barca anul asta, Luis Enrique arata ca e pe picioarele lui, sper sa confirme pana la capat.

2-0, dubla Neymar, pe final, din 2 pase ale unui Messi (altul, dar tot ala)

cat despre arbitru, care a mancat Barcei cel putin 3 goluri, un jeg.

YoNuTzz
13th September 2014, 22:19
victorii importanta si grele cu villarreal si bilbao...

mariomax
13th September 2014, 22:57
Real a avut mare bulan cu golul din finalul finalei CL, in rest, complex cat casa cu Atletico.

baietii joaca naspa rau si raman cu 3 puncte. le ajung.

uite ca treaba sta exact pe dos fata de ce spuneau cei mai multi ~cunoscatori~ pe aici. transferurile Barcei confirma, inclusiv tinerii promovati, pe cand cele a lui Real sunt, deocamdata, fasuri.

YoNuTzz
13th September 2014, 22:57
real - dubla infrangere cu sociedad si atletico - niceee :D

Xaviesta
13th September 2014, 23:00
Am spus ca Kroos-Modric-James nu va functiona. James e slab rau iar Rakitic e zeu in comparatie cu Kroos.

Perez :yes:

El Pistolero
13th September 2014, 23:14
Dezastru in jocul Realului in acest inceput de sezon. Iarasi va fi o cursa de urmarire tot sezonul. :mda:

milanezu
14th September 2014, 00:01
a inceput o noua era.
era hahalacticilor.
absolut superb.

dextercioby
14th September 2014, 00:07
Hehe, asta i-a trebuit lui tony, sa scape de guardiola. Na, acum plateste, inchizator visator. Macar prietenul lui Schweini s-a ales cu ceva dupa vara asta, cu Ana Ivanovic. :D

Nadalfan
14th September 2014, 00:09
Real e varza anu' asta.Nu inteleg cum sa dai atatia bani pe Rodriguez.Sunt cel putin 10 jucatori pe care puteai sa-i iei la nici jumatate din suma data pe el si care sa fie si mai buni.
Kroos cred o sa joace bine in viitor.Se vad ca are calitate in comparatie cu Rodriguez.Singura lui problema e ca joaca prea mult la procentaj.Nu inteleg de ce nu incearca sa dea si pase decisive.Cred ca are calitatea sa faca asta.
In rest nimic de zis.Poate doar ca echipa respira in mare parte datorita lui Cristiano.Cand el nu joaca,nici echipa nu joaca.De la el se asteapta totul.Realul imi pare mult mai dependenta de Cristiano decat e Barca de Messi.

Razor
14th September 2014, 00:10
Real a avut mare bulan cu golul din finalul finalei CL, in rest, complex cat casa cu Atletico.


Complex ? Pai astia de la Atletico erau fara victorie in fata Realului timp de 14 ani pana acum 2 ani parca...

Treaba e nasoala deocamdata , s-au facut modificari in echipa care nu isi aveau rostul.Ai luat CL si Cupa Spaniei , pentru ce naiba complici lucrurile cu transferuri in sezonul urmator ? Kroos + un varf de calitate , de atat avea nevoie Realul.

Eu am incredere totusi in echipa , mai e mult pana la final...keep hope alive. :D

dextercioby
14th September 2014, 00:16
Real e varza anu' asta.Nu inteleg cum sa dai atatia bani pe Rodriguez.Sunt cel putin 10 jucatori pe care puteai sa-i iei la nici jumatate din suma data pe el si care sa fie si mai buni.
Kroos cred o sa joace bine in viitor.Se vad ca are calitate in comparatie cu Rodriguez.Singura lui problema e ca joaca prea mult la procentaj.Nu inteleg de ce nu incearca sa dea si pase decisive.Cred ca are calitatea sa faca asta.
In rest nimic de zis.Poate doar ca echipa respira in mare parte datorita lui Cristiano.Cand el nu joaca,nici echipa nu joaca.De la el se asteapta totul.Realul imi pare mult mai dependenta de Cristiano decat e Barca de Messi.

Eu tin cu bayern, logic ca m-a intristat cum contraatacurile voastre si-au batut joc de defensiva (ne)gindita de Guardiola in semi-finale (mai ales la München). Pe plan intern in Spania tin cu echipa lui Mandzukic, Atletico. Cred ca Tony a facut un pas gresit, dar timpul va demonstra.

Razor
14th September 2014, 00:20
E absurd sa declari un transfer ratat dupa doar 3 etape.James si Kroos vor confirma...aveti rabdare.

YoNuTzz
14th September 2014, 00:23
cele mai mari greseli au fost vanzarile lui di maria si alonso...

Nadalfan
14th September 2014, 00:26
E absurd sa declari un transfer ratat dupa doar 3 etape.James si Kroos vor confirma...aveti rabdare.

Nah.Se vede ca are multe carente-n joc.Azi a facut niste preluari absolut penibile intorcand mingea catre fundasii centrali fara nico logica.Plus ca,nici nu e atat de tehnic precum a parut la Mondial.Acolo Columbia n-a avut niciun adversar cu adevarat valoros(poate doar Brazilia dar si aia au fost slabi rau,in rest Japonia,Coasta de Fildes si Grecia nu sunt echipe de prima mana,iar Uruguayul fara Suarez e la jumatate din ce poate).Niciodata James n-o sa faca ce facea Di Maria.E departe de a avea viziunea argentianului.Poate la executii intr-adevar sa fie mai bun.Sau daca nu e mai bun macar are mai mult tupeu si incearca mai des poarta.

Razor
14th September 2014, 00:35
Nah.Se vede ca are multe carente-n joc.Azi a facut niste preluari absolut penibile intorcand mingea catre fundasii centrali fara nico logica.Plus ca,nici nu e atat de tehnic precum a parut la Mondial.Acolo Columbia n-a avut niciun adversar cu adevarat valoros(poate doar Brazilia dar si aia au fost slabi rau,in rest Japonia,Coasta de Fildes si Grecia nu sunt echipe de prima mana,iar Uruguayul fara Suarez e la jumatate din ce poate).Niciodata James n-o sa faca ce facea Di Maria.E departe de a avea viziunea argentianului.Poate la executii intr-adevar sa fie mai bun.Sau daca nu e mai bun macar are mai mult tupeu si incearca mai des poarta.

James nu va avea rolul lui Di Maria , chiar daca va mai fi folosit pe postul argentinianului cateodata...Di Maria era jucator de banda , de viteza...James se potriveste mai mult la mijloc , un fel de CAM.

A rupt cumva Di Maria gura targului dupa primele 3 meciuri la Real ? Pe James e presiune doar pentru ca s-a platit mult pe el , dar asta nu inseamna ca trebuie sa devina idol dupa doar cateva meciuri.

Si din ce observ la Real problema cea mai mare acum este apararea...nu inteleg de ce nu mai e folosit Varane.

delaparis
14th September 2014, 00:38
cele mai mari greseli au fost vanzarile lui di maria si alonso...

corect

dextercioby
14th September 2014, 00:39
Lasa ca la Alonso au luat singe proaspat, tot de campion mondial. Di Maria isi aratase valoarea doar dupa ce-a plecat Özil, care il punea in umbra.

delaparis
14th September 2014, 00:49
Au luat pe Kroos si James, doi atacanti. Mijlocul nu mai exista. Echipa e rupta in doua. :cool:

dextercioby
14th September 2014, 00:53
Naah, Kroos nu e mijlocas central ofensiv, asta juca pina sa vine Goetze. Cred ca Kroos ar trebui sa tina spatele, nu sa se vrea un Messi cu pasa decisiva la Ronaldo/Bale.

patriot
14th September 2014, 01:10
DiMaria=Makelele...o sa vedeti cata dreptate am,oricum Forza Atleti....o merita cei ca mine care suntem fani de mult,imi aduc aminte de copilarie si de Paulo Futre c un 2-0 pe Bernabeu intr o finala de cupa

Luis Garcia10
14th September 2014, 11:27
Kroos-Modric e bun cand joci acasa cu Elche. Pentru restul, ai nevoie de inchizator. James nu e de Real. E sub Isco. Don Carlo acelasi rudimentar dintotdeauna. Te asteptam la Coruna, bai puscarie de antrenor! :ok:

Sir. Eko
14th September 2014, 22:59
Au luat pe Kroos si James, doi atacanti. Mijlocul nu mai exista. Echipa e rupta in doua. :cool:

Kroos ii atacant :)):))

Luis Garcia10
16th September 2014, 00:10
Prima victorie pentru Deportivo in noul sezon. 1-0 pe Ipurua, la Eibar. :ok: Gol JuanDo in primul sfert de ora. Meci urat, dar muncit. Sa vina Realul.
9. Deportivo 4
13. R. Madrid 3

Privim in jos spre ei :sneaky:

delaparis
16th September 2014, 00:23
Kroos ii atacant :)):))

Nici James :)):))

Vorba vine. Sunt mijlocasi ofensivi care pot juca atacanti daca necesar. James asta a facut la CM, sau ma insel?

Real a mai facut greseala asta cand l-a cedat pe Makelele si a distrus echilibrul echipei. Degeaba aveau galactici ofensivi in echipa ca tot au asteptat 4 ani pana la urmatorul titlu.

El Pistolero
20th September 2014, 17:37
Ronaldo si James cu 2 executii de clasa. Asa da.

Razor
20th September 2014, 18:33
6-1...cum spuneam...rabdare. :D

Edit: 7-2...a dat-o si Chicharito. :D

Adrian S.
20th September 2014, 19:13
Mie nu-mi vine sa cred ca nu se gaseste un investitor serios la Deportivo. E pacat de ce a ajuns echipa asta. Nu se mentine nici anul asta in La Liga.

Xaviesta
20th September 2014, 19:24
Nici James :)):))

Vorba vine. Sunt mijlocasi ofensivi care pot juca atacanti daca necesar. James asta a facut la CM, sau ma insel?

Real a mai facut greseala asta cand l-a cedat pe Makelele si a distrus echilibrul echipei. Degeaba aveau galactici ofensivi in echipa ca tot au asteptat 4 ani pana la urmatorul titlu.

Kroos e CM, iar la Real joaca DM. James e folosit LCM la Madrid, iar la Mondial a jucat CAM.

mariomax
20th September 2014, 21:51
merge Real. cu echipele de B.

Johnny D
20th September 2014, 22:12
Celta egaleaza pe Atletico chiar la Madrid! Lupta se incinge intre cele 2 echipe madrilene pt pozitia secunda!:yes:
Si totusi... n-as chiar scoate-o total din ecuatie si pe Valencia, cel putin la locu 4! Hai liliecii mei!/hello

Razor
20th September 2014, 22:47
merge Real. cu echipele de B.

Echipa de B ca au luat 8...ca daca ne incurcau si astia , erau eroi.

Eu nici azi nu am fost pe deplin convins de jocul Realului , in ciuda scorului final...mai e de munca la echipa , e loc de imbunatatiri...dar dupa alea 2 infrangeri au venit acum 2 victorii in care au marcat de 13 ori...e un pas inainte zic eu.

Xaviesta
21st September 2014, 22:52
Rocketić

mariomax
21st September 2014, 23:03
numa semne bune la Barca de anul asta :)

Messi pasa, Neymar gol. din octombrie si Suarez gol...

Raiden
21st September 2014, 23:30
Merge si Barcelona, cu echipele de B. :D

SwedishMafia
23rd September 2014, 21:28
a fost penalty la marcelo? din reluari, nu mi se pare... :)

Nadalfan
23rd September 2014, 21:39
a fost penalty la marcelo? din reluari, nu mi se pare... :)

N-a fost.

Nadalfan
23rd September 2014, 22:55
Inca o victorie concludenta pentru Real.5-1 cu Elche cu Ronaldo si Bale ca marcatori.Ronaldo pare ca are propria lui lupta cu recordurile.

sannicola
23rd September 2014, 22:57
Ronaldo termina iarasi cu 40+ si Real cu 100+ la goluri.
Nimica nu s-a schimbat in Spania :D.
9 goluri in 4 partide...

Sevilla86
24th September 2014, 12:09
In Spania, doar 3 echipe au dat mai multe goluri decat Ronaldo :D
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

BlueEnergy
25th September 2014, 00:53
Varzelona echipa lui peste. Au facut egal la Malaga fara sa aiba un sut pe poarta. Ahahahaha. Aceeasi echipa mediocra Varzelona cand da peste echipe care se apara bine. Luis Enrique nu e antrenor. Vorbim in primavara lui 2015. :D

Razor
25th September 2014, 02:17
Adevarul e ca e jenant sa termini un meci fara sa tragi macar un sut pe poarta...cat de defensiva o fi echipa adversa , un sut pe poarta tot tre il prinzi da-l in mama lui. :))

Sir. Eko
25th September 2014, 04:17
Varzelona echipa lui peste. Au facut egal la Malaga fara sa aiba un sut pe poarta. Ahahahaha. Aceeasi echipa mediocra Varzelona cand da peste echipe care se apara bine. Luis Enrique nu e antrenor. Vorbim in primavara lui 2015. :D

:)) Tu nu erai fan Barca ?

Eddy DoubleD
25th September 2014, 05:42
Stati ca intra Canibalul in curand :)

Y6gxiiEK7rQ

Johnny D
25th September 2014, 08:45
Si totusi... n-as chiar scoate-o total din ecuatie si pe Valencia, cel putin la locu 4! Hai liliecii mei!/hello

Valencia o are de infruntat pe Sevilla, campioana EL pt locu 4 anu asta, asa s-ar parea!
Pare o lupta interesanta de la locul 2 in jos, deocamdata!

Xaviesta
25th September 2014, 10:10
:)) Tu nu erai fan Barca ?

Lasa-l. 6 meciuri la rand cu clean sheet si locul 1 nu ii mai convine.

Nadalfan
25th September 2014, 10:15
Lasa-l ma in pace.El e unul din suporterii aia care a prins era Pep si din cauza asta e asa acum.S-a obisnuit prost.Pun pariu ca in weekend cand Barca o sa le dea 4/5 lui Granada n-o sa zica nimic despre evolutia echipei.Eventual o sa apara iarasi saptamana viitoare cand Barca cel mai probabil n-o sa castige la Paris si o sa zica din nou ca echipa e varza :)).

Mie mi se pare incredibil cum lumea inca-i subestimeaza Atletico.Iarasi nu vorbeste nimeni de ei si parca vad ca o sa joace din nou in ultima etapa cu titlul pe masa :)).

Xaviesta
25th September 2014, 11:00
Nu cred ca-i subestimeaza nimeni. Ce-i drept, s-au chinuit rau de tot sezonul asta, cred ca in toate meciurile. Si e incredibil cum castiga in continuare meciuri dupa faze fixe. Sunt incredibili la capitolul asta. Sambata urmeaza meciuri grele pentru Atletico (Sevilla acasa) si Real (Villareal deplasare).

Cat despre Barcelona, pana acum aproape toate meciurile au fost grele, Rafinha se tot rupe, Suarez inca nu joaca, Iniesta nu e la maxim, si cu toate astea, nu a primit nici macar un gol pana acum. Ce a facut Lucho cu apararea aia, nu credeam ca o sa vad asa ceva. Si sa nu mai zic de noul sistem cu Messi numar 10.

Sezonul trecut Alexis ne-a castigat multe meciuri, acum joaca Pedro si e slab rau. Si cand nu joaca Pedro, joaca 2 pusti de 19 ani care sunt buni dar au totusi 19 ani. Cand incepe si Suarez sa joace, va fi altceva. Ieri in amicalul cu Barça B a fost fabulos, a dat si 2 goluri. Ala e finalizator adevarat, sa vedeti atunci cum va arata cu Messi in spatele lui Neymar si Suarez.

Johnny D
25th September 2014, 11:29
Da, Pedro a fost senzational inca din primul minut la Barca pana undeva spre jumatatea sezonului precedent, moment in care s-a rupt ceva in el ca in toata echipa dealtfel si de acolo declinul Barcei pe final de sezon parca fara seaman! Ceilalti si-au mai revenit in acest sezon, Pedro insa pare ca inca nu poate, si pe mine unul pana acum vreo 8 luni ma incanta mult mai mult decat Sanchez!

Xaviesta
25th September 2014, 12:17
Pedro a fost slab rau in ultimele 4 sezoane.:))

Johnny D
25th September 2014, 23:22
Pacoooooooooooooo Alcaaaaceeeeer!/OLE/

Pedro a fost slab rau in ultimele 4 sezoane.:))
Eh, noi am vazut meciuri diferite!:P

Johnny D
26th September 2014, 01:08
Xaviesto spune tu, cine este lideru?:D

sun
26th September 2014, 09:54
uhm .... Valencia ??

stai calm Johnny, in etapa 20 Barca si Real o sa aiba minim 10 puncte peste restu lumii ( poate mai putin Atletico )

Luis Garcia10
26th September 2014, 10:59
Xaviesto spune tu, cine este lideru?:D

Anul asta Valencia chiar are nivel f bun. :ok:

Nadalfan
26th September 2014, 18:47
http://assets.sport.ro/assets/sport/2014/09/26/image_galleries/344951/colosal-bayern-castiga-mai-putin-ca-ultima-clasata-din-premier-league-din-drepturile-tv-banii-incasati_1.jpg

Uitati-va la castigurile celor de la Real si Barca fata de restul lumii.Diferenta mi se pare de-a dreptul perversa.D'asta pot sa cumpere echipele astea jucatori pe 70-80 de mil de euro si celelalte echipe iau numai gratis.Elche anu' asta are buget de 20 de mil de euro in conditiile in care 18 vin din drepturi TV :))

BlueEnergy
27th September 2014, 17:56
Chiar nesimtite diferentele intre Real si Barcelona si restul lumii. :D Cat despre mancatorii de rahat, eu m-am lepadat de mult de Satana (Barcelona). Eu criticam Barcelona si acum 2-3 ani. Pentru mine Barcelona de acum 10 ani, pe vremea lui Ronaldinho juca un fotbal mai spectaculos. Spre exemplu, acum la pauza Villareal - Real Madrid e 0-2 cu toate ca submarinul galben a avut, zic eu, un joc mai bun si ocaziile mai mari si numeroase. Poate invata si Varzelona de la Real ce inseamna un contra-atac in ziua de azi . :D

Adrian S.
27th September 2014, 18:07
pentru mine barcelona de acum 10 ani, pe vremea lui ronaldinho juca un fotbal mai spectaculos.

+1

Raiden
27th September 2014, 18:39
Chiar nesimtite diferentele intre Real si Barcelona si restul lumii. :D Cat despre mancatorii de rahat, eu m-am lepadat de mult de Satana (Barcelona). Eu criticam Barcelona si acum 2-3 ani. Pentru mine Barcelona de acum 10 ani, pe vremea lui Ronaldinho juca un fotbal mai spectaculos. Spre exemplu, acum la pauza Villareal - Real Madrid e 0-2 cu toate ca submarinul galben a avut, zic eu, un joc mai bun si ocaziile mai mari si numeroase. Poate invata si Varzelona de la Real ce inseamna un contra-atac in ziua de azi . :D

Cum a inceput Barcelona sa scartaie, cum a inceput sa-si piarda din fani. Tipic romanesc. :))

sannicola
27th September 2014, 21:45
Barca fara gol primit inca :).
Atletico are zeci de goluri marcate din faze fixe de cand a venit Simeone :yes:.
Frumoasa schema de la golul 2.

YoNuTzz
27th September 2014, 23:33
atletico - sevilla 4-0 wow ! :D

BlueEnergy
4th October 2014, 17:11
Min 10 si e deja Valencia - Atletico Madrid 2 - 0. Wtf! :D

Min 13 3-0. :happy

Johnny D
4th October 2014, 17:27
V-am zis eu ca liliecii mei se pot bate cu Atletico la locu 3 anu asta!:sneaky:
Dar daca nu locu 3, locu 4 chiar e accesibil, Valencia e peste Sevilla, Villareal sau Bilbao in acest moment!/hello

Nadalfan
4th October 2014, 19:14
La cum joaca Rayo cred ca sunt echipa perfecta pentru Barca :)).Astia se deschid mai mult decat Real.

Xaviesta
4th October 2014, 19:49
Ronaldo primeste penalty-uri pentru simulari nesimtite iar la Munir nu dai nimic. Si nu e prima data sezonul asta. Ok.

In fine, e din ce in ce mai clar ca Neymar a fost jucat lipit de banda sezonul trecut. Diferenta uriasa. Si ce diferenta o sa fie si cu Suarez acolo...

Johnny D
5th October 2014, 15:56
Munir a cam fost gunoi nesimtit la faza aia, din 100 de faze in 101 se paseaza la jucatorul liber central cu poarta goala...:rolleyes:

Razor
5th October 2014, 23:45
Ronaldo : 13 goluri in 7 meciuri. :ok:

Isco e boss. :D

El Pistolero
18th October 2014, 22:34
Încă un record bătut de Ronaldo. 15 goluri în primele 8 etape. Urmează El Clasico.

Nadalfan
18th October 2014, 22:44
Primeste si Barca gol campionatu' asta?

delaparis
18th October 2014, 22:53
Încă un record bătut de Ronaldo. 15 goluri în primele 8 etape. Urmează El Clasico.

A jucat doar 7 din alea 8 meciuri :)

Razor
18th October 2014, 23:10
Primeste si Barca gol campionatu' asta?

Primeste etapa urmatoare.

Sir. Eko
19th October 2014, 13:02
Incredibil cum a schimbat antrenorul asta nou a lui Barcelona apararea....inca nu a primit gol. Nu imi vine sa cred.

Nadalfan
19th October 2014, 22:18
Primeste etapa urmatoare.

Ma indoiesc.Astia de la Liga Profesionista Spaniola sunt niste cretini.Nu pot sa inteleg de ce meciul asta se joaca sambata in conditiile in care Real are un meci super greu miercuri pe Anfield.Tinand cont ca ziua de joi e compromisa Ancelotti are doar ziua de vineri in care sa pregateasca meciul cu Barca.Ca sa nu mai zic ca Barca joaca marti acasa.
Dupaia,cred ca astia de la Barca au facut ce vraji :)).Incredibil cum rateaza jucatorii adversi cand ajung la poarta lor.Ocazia aia a ciudatului ala de la Elche cu poarta goala de m-a facut sa rad copios.

Luis Garcia10
20th October 2014, 11:07
Ma indoiesc.Astia de la Liga Profesionista Spaniola sunt niste cretini.Nu pot sa inteleg de ce meciul asta se joaca sambata in conditiile in care Real are un meci super greu miercuri pe Anfield.Tinand cont ca ziua de joi e compromisa Ancelotti are doar ziua de vineri in care sa pregateasca meciul cu Barca.Ca sa nu mai zic ca Barca joaca marti acasa.
Dupaia,cred ca astia de la Barca au facut ce vraji :)).Incredibil cum rateaza jucatorii adversi cand ajung la poarta lor.Ocazia aia a ciudatului ala de la Elche cu poarta goala de m-a facut sa rad copios.

Eibar

Nadalfan
20th October 2014, 15:06
Eibar

Da,greseala mea.

Sir. Eko
20th October 2014, 16:08
Ma indoiesc.Astia de la Liga Profesionista Spaniola sunt niste cretini.Nu pot sa inteleg de ce meciul asta se joaca sambata in conditiile in care Real are un meci super greu miercuri pe Anfield.Tinand cont ca ziua de joi e compromisa Ancelotti are doar ziua de vineri in care sa pregateasca meciul cu Barca.Ca sa nu mai zic ca Barca joaca marti acasa.
Dupaia,cred ca astia de la Barca au facut ce vraji :)).Incredibil cum rateaza jucatorii adversi cand ajung la poarta lor.Ocazia aia a ciudatului ala de la Elche cu poarta goala de m-a facut sa rad copios.

Blat.

mariomax
20th October 2014, 21:15
Chiar nesimtite diferentele intre Real si Barcelona si restul lumii. :D Cat despre mancatorii de rahat, eu m-am lepadat de mult de Satana (Barcelona). Eu criticam Barcelona si acum 2-3 ani. Pentru mine Barcelona de acum 10 ani, pe vremea lui Ronaldinho juca un fotbal mai spectaculos. Spre exemplu, acum la pauza Villareal - Real Madrid e 0-2 cu toate ca submarinul galben a avut, zic eu, un joc mai bun si ocaziile mai mari si numeroase. Poate invata si Varzelona de la Real ce inseamna un contra-atac in ziua de azi . :D

ce nesimtit.

Bobi Cearton
20th October 2014, 23:41
Getafe castiga miraculos la Sociedad in minuntele 89 si 92.

Lordul
25th October 2014, 19:04
GOOOOOOOOOOOL Neymar

relansat
25th October 2014, 19:04
hai ca s-a inceput bine :D

BlueEnergy
25th October 2014, 19:06
Se joaca cel mai tare meci al planetei si pe onlinesport nici o stire. Pff...incredibil.

Lordul
25th October 2014, 19:08
nu mai e nici onlinesport-ul ce a fost

relansat
25th October 2014, 19:30
a vrut ceva cr7 acolo, dar nu e in fiecare zi primavara :D

relansat
25th October 2014, 19:34
pique e cu vaca rau

Razor
25th October 2014, 19:35
M-au exasperat astia de la digi cu transmisia lor.

Lordul
25th October 2014, 19:36
si a si cazut transmisia

mariomax
25th October 2014, 19:36
cum dracu sa joci cu Pique un astfel de meci...cea mai mare pedarda de la Barca de 2 ani incoace...

prea multe ratari...

relansat
25th October 2014, 19:36
e problema mare de satelit probabil :( deci nu numai la noi. cred ...

BlueEnergy
25th October 2014, 19:37
Pique e mana'n mana cu Real(mingea) :D

BlueEnergy
25th October 2014, 19:38
Pe BeinSport transmisia e fara probleme.

relansat
25th October 2014, 19:40
Am inteles. Deci e de la Digi, atunci :D

Sevilla86
25th October 2014, 19:48
e problema mare de satelit probabil :( deci nu numai la noi. cred ...

Am dat repede pe live stream si mergea, deci doar la noi au fost probleme.
Din cauza vremii din Bucuresti probabil. Semnalul de la satelit trebuie sa treaca prin stratul de nori.

Ambele echipe au ratat ocazii mari, dar Real are cea mai puternica ofensiva de pe planeta. Se vor mai marca goluri.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

phife
25th October 2014, 19:57
ia sa ma uit si eu ma la meciul datoriilor de miliarde de dolari.

BlueEnergy
25th October 2014, 20:06
2-1 pentru Real. Nu mai revine Barcelona.

P.s. Arbitrajul e pro Real pe fata. :D

El Pistolero
25th October 2014, 20:16
Faza scoala. Ii umilim pe astia.

Sevilla86
25th October 2014, 20:16
Lectie de contra-atac! /hello
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

SwedishMafia
25th October 2014, 20:17
isco, nu e ala care are un caine pe care il cheama... messi ? :))

Lordul
25th October 2014, 20:17
3-1....

Barca a jucat slab....Messi sters fara inspiratie....Suarez se vede ca nu are meciuri in picioare...Neymar si-a facut treaba

BlueEnergy
25th October 2014, 20:20
3-1 pentru Real. Varzelona ramane iar cu satisfactia posesiei, a jocului static si de pase inestetic. Eu cand v-am zis ca Luis Enrique e alta petarda de antrenor. :D Doua meciuri importante a avut si el si le-a pierdut pe amandoua.

mariomax
25th October 2014, 20:22
la cum a inceput ma asteptam la altceva. prea multe greseli, iar contraatacul nu inteleg de ce e negat la Barca.

SwedishMafia
25th October 2014, 20:28
am vazut doar a 2 a rep. in a 2 a repriza, real a jucat preponderent numai pe contra-atac. la fel a facut si in prima repriza ?

Sevilla86
25th October 2014, 20:28
la cum a inceput ma asteptam la altceva. prea multe greseli, iar contraatacul nu inteleg de ce e negat la Barca.

O echipa cu 70% posesie meci de meci, nu prea are ocazia sa exerseze contra-atacul.

Spune bine BlueEnergy: "jocului static si de pase inestetic"
Urat mai e stilul asta... 30 de pase consecutive ca sa nu faci nimic.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

SwedishMafia
25th October 2014, 20:34
e gata si iniesta. o sa ajunga si el pe la man city, sa isi ia ultimul contract tare, inainte sa isi incheie cariera la new York football club. xavi probabil va merge si el tot in SUA, sa joace cu Raul, la new York cosmos. pique probabil va pleca la man utd.S-a terminat cu perioada de glorie a barcelonei. Vor urma 2-3 campionate luate de real.

relansat
25th October 2014, 20:44
s-a inceput bine, dar s-a incheiat urat :D

Lordul
25th October 2014, 20:46
Barca...in genunchi in repriza a doua....

BlueEnergy
25th October 2014, 20:46
Un antrenor cu cap si curaj, cu un stil modern si rapid ar face inca treaba buna cu Barcelona. Problema e ca atat conducerea, antrenorul, echipa prefera acest stil de joc care i-a facut celebrii in perioada 2009-2011. Insa acest stil e depasit si cunoscut acum de toata lumea. Messi , Neymar , Suarez...ce atac letal ar fi cu un stil de joc adecvat.

Sevilla86
25th October 2014, 20:49
Barcelona parca are interdictie la transferuri pana in 2016?

Real vine la un punct de Barcelona, dar are de jucat si campionatul mondial al cluburilor la iarna.
Sper sa nu-i dea peste cap.

La cum se prezinta Real, e campioana in Spania sezonul asta.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

mariomax
25th October 2014, 20:52
baieti, eu zic sa va calmati. Luis Enrique trebuie lasat macar un sezon si apoi judecat.

unii deja vad 2-3 campionate pentru Real. hai ca m-am saturat de judecati de doi lei.

un meci slab al Barcei, e clar, cu prea multe greseli. Real nu a facut nu stiu ce joc, insa a profitat de greselile flagrante ale Barcei. hentul imbecil a lui Pique si mingea gresita a lui Iniesta au fost de fapt autogoluri...

altul cu Real campioana inca din octombrie :)) imi plac mult astia :))

phife
25th October 2014, 20:58
problema e ca barca a facut mai multe jocuri slabe si azi chiar era unul important.
eu cred ca aveti o aparare slabuta si acolo va face realul. bine , si pentru ca messi e fotbalist un meci pe luna cand ii se scoala lui.

mariomax
25th October 2014, 21:02
eu cred ca tu nu l-ai urmarit pe Messi sezonul asta.

la Barca se incearca schimbarea sistemului, ma mir ca multi nu vad asta. insa treaba asta nu e nici usoara nici rapid de facut.

Sevilla86
25th October 2014, 21:03
un meci slab al Barcei, e clar, cu prea multe greseli. Real nu a facut nu stiu ce joc, insa a profitat de greselile flagrante ale Barcei. hentul imbecil a lui Pique si mingea gresita a lui Iniesta au fost de fapt autogoluri...

Asta a fost un meci etalon sa vedeti cum arata Barcelona in fata unui adversar pe masura.
A fost primul meci cu o echipa din top 6 din Spania. Din primele 8 etape nu prea ai ce sa intelegi.
Cu Real si PSG s-a vazut cum sta treaba de fapt.

Da, e abia octombrie, dar Real cred ca e mare favorita.
Daca Barcelona intr-adevar nu are liber la transferuri, situatia e cu atat mai clara.
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

SwedishMafia
25th October 2014, 21:07
fanii astia... fanatici, is f periculosi :D orice le-ai spune si orice argumente le dai,ei sunt incapatanati precum catarii ! :D daca nu esti de accord cu gardirea lor de fanatici, inseamna ca nu te pricepi... :))
sincer, ma pis atat pe titluri lui real , lui barca si pe tot campionatul spaniol...asta ca sa inlatur orice suspiciune c-as avea simpatie fata de o anume echipa din spania :D

Xaviesta
25th October 2014, 21:10
Messi a fost zeu sezonul asta, alearga de rupe. Number 10 in spatele a 2 atacanti. Real e inca in spate. Real care a castigat un campionat in ultimele 6 sezoane. Ce gandire au unii.

@Neymarred: Remember when Pep's first loss was newly promoted Numancia?

Yeah me too. Now Lucho's getting slated for getting beat by Real Madrid #Logic

Nadalfan
25th October 2014, 21:31
Messi a fost zeu sezonul asta, alearga de rupe. Number 10 in spatele a 2 atacanti. Real e inca in spate. Real care a castigat un campionat in ultimele 6 sezoane. Ce gandire au unii.

@Neymarred: Remember when Pep's first loss was newly promoted Numancia?

Yeah me too. Now Lucho's getting slated for getting beat by Real Madrid #Logic

Cred ca ai vrut sa zici altceva.Azi a fost jucatorul care a alergat cel mai putin de pe teren.
Mario,la Barca nu se incearca nu stiu ce schimbare de sistem.Doar Neymar a fost dus putin catre poarta pentru a fi mai penetrant.
Nu mi se pare deloc normal sa-l bagi pe Suarez in dreapta.El ar trebui jucat in centru.Messi daca intr-adevar se sacrifica pentru echipa asta trecea el in dreapta cum o facea acum 4-5 ani.

milanezu
25th October 2014, 22:41
meciul a fost decis de ratarea imensa a lui messi.
ce pasa mai ideala sa-i dea suarez?
dupa asemenea ratare ce sa mai faci?
messi de acuma e o gluma.

Raiden
26th October 2014, 01:25
Real Madrid a jucat slab, desi e cu doua clase peste Barcelona la ora actuala, e de departe cea mai buna echipa si cu lotul cel mai bun din lume. Daca ar fi turat motoarele un pic mai tare si mai era si Bale in teren, ar fi castigat la vreo 7-8 goluri diferenta.

Cristy RVD
26th October 2014, 01:37
Adevarul e ca la ce spatii erau in apararea Barcei in repriza a doua, cu Bale pe teren Realul ar fi facut scor de tenis. Barca trebuie sa fie multumita cu 1-3-ul asta. Probabil altfel ar fi stat lucrurile daca Messi facea 2-0 la pasa aia geniala a lui Suarez.

Xaviesta
26th October 2014, 02:54
Bale era printre cei mai slabi mereu. Slab start de sezon.

Apropo, Suarez a jucat in centru azi. Nu RW. Sistemul e diferit, 2 atacanti si Messi numar 10. Nu stiu la ce se uita unii

phife
26th October 2014, 03:03
messi a fost zeu.
ihi :)))

suarez nu a jucat in dreapta? ciudat atunci ca l-am vazut mult pe acolo..cineva inseamna ca il impongea acolo.

Cristy RVD
26th October 2014, 03:15
Bale era printre cei mai slabi mereu. Slab start de sezon.


O fi el slab, dar daca era azi in locul lui Marcelo la 2-3 faze....pff...nici nu vreau sa-mi imaginez un Bale vs. Mathieu prin minutul 75 :)) scor de tenis faceau cu voi azi.

Xaviesta
26th October 2014, 04:08
Messi a fost zeu sezonul asta ca numar 10, asta am spus. Imi pare rau pt tine daca spui altceva. si da Suarez a jucat in centru, mai face schimb cu Messi etc. Intra pe whoscored si o sa vezi.

Bale in locul lui Marcelo? Pai unul e LB, altul ar fi jucat RW.

Nadalfan
26th October 2014, 08:09
Ba, da mai lasa-ne cu whoscored si alte site-uri de *****.Suarez a jucat in dreapta.Nu stiu la ce meci te-ai uitat tu.Las-o in plm de treaba.N-am idee cum poti avea atat orgoliu in tine.Esti ciudat rau.Te sfatuiesc sa te mai uiti o data la meci si sa vezi unde a jucat Suarez.Atunci, o sa-ti dai seama ca a jucat in dreapta.

Raiden,Bayern la ora actuala sterge pe jos cu oricine din Europa.

Edit : Apropo,toata lumea zice de ratarea lui Messi dar nimeni nu scoate un cuvant de dubla bara a lui Benzema.Cel putin a doua....

Hai ca am intrat si eu pe whoscored sa vad ce-i de capu' lui.
Isco cel mai slab jucator al Realului :)))).Omu' a alergat cat pentru toata echipa.Ca sa nu mai zic ca golul lui Benzema a plecat din insistenta sa.Intr-adevar pasa catre Ronaldo n-a fost cea mai buna.
Ca sa nu mai zic ca la Match Centre, Suarez a fost dat in DREAPTA :)))

Raiden
26th October 2014, 09:39
Bale in locul lui Marcelo? Pai unul e LB, altul ar fi jucat RW.

Un meci de fotbal in realitate nu e FIFA pe care-l joci acasa. Jucatorii isi mai schimba pozitiile in timpul meciului in realitate. La FIFA doar daca ai tu chef sa dai pe pauza si sa muti, de parca ar avea vreo importanta. :)) Bale putea juca RW/LW facand schimb cu Ronaldo. De altfel Ronaldo a fost si pe dreapta si pe stanga in acest meci.

phife
26th October 2014, 10:06
una din diferentele majore dintre real si barca (pe langa lot si antrenori) e ca ronaldo asa cum e el accepta sa joace si in banda. cu toate ca el are fizic de jucat in centru.

daca suarez a jucat aseara in centru ce a fost? st?:)) alexis sanchez de ce a plecat de la barcelona? :rolleyes: . excesele provoaca reactii negative.

miril
26th October 2014, 10:26
Suarez a jucat pe dreapta si acceptabil pentru debut. Bale, in lipsa, ori e slab, daca nu e accidentat, ori e...ghepard ;). Sanchez joaca excelent. La Arsenal. Messi, excelent... inainte de meci daca marca... Daca Benzema, inainte de Messi, marca... Scor final 3-1. Isco, Modric si linia de fund a Realului...factori importanti intr-un meci unde dfierenta pe tabela de marcaj putea fi mult mai mare. Ronaldo, nu asa de bun dar mai altruist ca altadata. Alvez... Cam atat despre derby.

Xaviesta
26th October 2014, 12:57
Gata, m-ati lamurit. :)) Neymar si Suarez sunt Left si Right Striker in actualul sistem, dar ei alearga mult, se duc si in banda etc. Pe whoscored la player positions se vede clar ce si cum. Daca nu iti place, atunci cauta un heatmap.

Alexis a plecat pentru ca nu voia sa fie rezerva. Punct. Suarez a jucat sistemul asta si la Uruguay, si la Liverpool.

Sir. Eko
26th October 2014, 13:37
Ma asteptam la 1x sincer, dar nu sa castige asa usor, mai ales ca a inceput bine Barca meciul.

Dar tot pe Barca o vad favorita la titlu.

Razor
26th October 2014, 20:19
Victorie absolut meritata...Ronaldo inscrie etapa de etapa si a ramas singur in cursa pentru Balonul de Aur.

Dupa cum spuneam , rabdarea e cheia...multi deja o vedeau pe Real terminata dupa cele doua infrangeri consecutive de la inceputul campionatului si criticau transferurile.La fel s-a intamplat si cand a plecat Ozil...multi spuneau ca a fost cea mai mare greseala , dar totusi echipa a mers bine.Si mie mi-a parut rau pentru Di Maria si Alonso la inceput , dar nu mai era nimic de facut la momentul respectiv...

Ah , inca ceva...cum spuneam si acum 3 saptamani :



Isco e boss. :D

Johnny D
28th October 2014, 08:24
Suarez a debutat sau si-a zis ca amana o etapa?

Bobi Cearton
1st November 2014, 08:18
Guritza pune caramida pe caramida si aduna 13 pcte dupa 10 etape, locul 9 provizoriu, dupa ce aseara a castigat la La Coruna cu 2-1. Foarte important este ca invinge echipe de calibrul ei.

Sevilla86
1st November 2014, 17:34
Gol superb pentru James.
Ronaldo gol in minutul 2, nimic nou sub soare :D
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

Sir. Eko
1st November 2014, 17:49
Ronaldo asta nu se plictiseste ? :))

Razor
1st November 2014, 19:11
Cat de bine merge echipa...37 de goluri in 10 etape...de Ronaldo nu mai zic. :yes:

Am spus ca in timp se va adapta si James , trebuie doar rabdare.Va fi bataie mare pe un loc in primul 11 intre el , Bale si Isco acum ca spaniolul a epxlodat in ultimele partide. :ok:

YoNuTzz
1st November 2014, 21:35
ronaldo depaseste 50 de goluri in la liga sezonul asta...

Nadalfan
1st November 2014, 22:16
Barcelona ruleaza fin.

YoNuTzz
1st November 2014, 22:49
nu-i mai prinde barca pe real...gata...

in alt campionat poate, dar aici in la liga, real de obicei castiga tot...

Sevilla86
1st November 2014, 22:52
Celta le-a stricat sarbatoarea si a schimbat si liderul.
Sa vedem daca ramane Real lider sau ii depaseste Sevilla.

Dar sunt de acord cu YoNuTzz, Barcelona nu-i mai prinde pe Real :)
__________________

http://oi58.tinypic.com/2vkepo9.jpg
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=4059863#post4059863

BlueEnergy
1st November 2014, 22:56
Eu va zic de acum ceva vreme ca Luis Enrique e antrenor de carton. Varzelona merge din rau in mai rau. :D Isi merita soarta, de la conducere pana la jucatorii aia profesionisti in posesie si frecatul mingii. :D

Razor
1st November 2014, 22:57
nu-i mai prinde barca pe real...gata...

in alt campionat poate, dar aici in la liga, real de obicei castiga tot...

As vrea asta , insa orice e posibil...la fel se spunea si la inceput cand Real a pierdut cele doua meciuri la rand cu Sociedad si Atletico.Dar daca Real continua cu forma asta atunci e greu de crezut ca mai pot rata titlul anul asta. :ok:

Daca Sevilla si Valencia castiga maine , Barcelona cade pe 5.

mariomax
1st November 2014, 23:15
Eu va zic de acum ceva vreme ca Luis Enrique e antrenor de carton. Varzelona merge din rau in mai rau. :D Isi merita soarta, de la conducere pana la jucatorii aia profesionisti in posesie si frecatul mingii. :D

probabil nici macar n-ai vazut meciul si nici nu vad de ce te-ai fi uitat. mai multe n-are rost sa iti adresez ca nu merita...

Luis Enrique e antrenor de carton si tocmai a fost batut de o echipa pe care el a format-o :happy bine ca esti tu mare cunoscator, vai de capul tau.

Barcelona in meciul asta tocmai ca nu a frecat nicio minge, a jucat cat se pate de direct si a ratat o gramada de ocazii, doar cele in care mingea a lovit bara fiind vreo 4.

cat despre campionat, sa fim seriosi. povestea asta cu uite campioana si nu-i campioana am auzit-o si sezonul trecut si cu privire la Barca si cu Real si cu Atletico.

El Pistolero
2nd November 2014, 11:11
Barca a ajuns sub Atletico, acolo e si locul ei. Sezonul asta cel mult locul 3 pentru ei.

Mad_max
2nd November 2014, 11:54
Paradoxal, echipa a jucat cel mai bun si mai direct fotbal de pana acum in stagiunea asta si totusi a luat bataie acasa de la o echipa mediocra....hmm, contrar a ce spune restul eu cred ca Barca e pe drumul cel bun, insa va mai dura ceva pana se va inchega ca si echipa avand in vedere schimbarile de la mijlocul terenului mai ales.

BlueEnergy
8th November 2014, 18:28
Pe drumul cel bun ziceti? Min 70 Almeria - Varzelona 1-0. Eu ma intreb ce idiot a luat decizia sa-l aduca pe petarda asta de asa zis antrenor Luis Enrique. :D Sunt curios cate meciuri trebuie sa piarda Barca sa fie demis...sau sa-si dea demisia marioneta.

Nadalfan
8th November 2014, 18:46
Pe drumul cel bun ziceti? Min 70 Almeria - Varzelona 1-0. Eu ma intreb ce idiot a luat decizia sa-l aduca pe petarda asta de asa zis antrenor Luis Enrique. :D Sunt curios cate meciuri trebuie sa piarda Barca sa fie demis...sau sa-si dea demisia marioneta.

Au intors !!!

N-am vazut meciul de azi, dar am vazut multe din partidele Barcei din anu' asta si ma intreb de ce Neymar a fost rezerva.Pentru mine e peste Messi in momentu' asta.Probabil ca si jocul s-a schimbat dupa pauza cand a intrat el.

Xaviesta
8th November 2014, 18:53
Lol motivul pt care au intors e Suarez. Lucho a schimbat in ultimele 2 meciuri in 4-3-3 cu Suarex ST. Asa.

Mad_max
8th November 2014, 18:55
Scurt rezumat:prima repriza slaba, a doua complet diferita
Messi a fost mediocru desi a lovit bara de 2 ori, diferenta a fost facuta de Suarez cu o bara si doua pase de gol "pe tava" pentru Alba si Neymar
Puteam marca cel putin de inca 3 ori(vezi cele trei bare) dar asta e, victorie sa fie.

Nadalfan
8th November 2014, 18:59
Scurt rezumat:prima repriza slaba, a doua complet diferita
Messi a fost mediocru desi a lovit bara de 2 ori, diferenta a fost facuta de Suarez cu o bara si doua pase de gol "pe tava" pentru Alba si Neymar
Puteam marca cel putin de inca 3 ori(vezi cele trei bare) dar asta e, victorie sa fie.

Sa inteleg ca isi intra in forma Canibalul?Nu-mi prea convine treaba asta.

Mad_max
8th November 2014, 19:05
In meciul de azi e clar ca Suarez a facut diferenta....mai are de pus la punct conditia fizica pentru a rezista un meci intreg dar incet incet isi revine

Xaviesta
8th November 2014, 19:07
Mascherano ne salveaza meci de meci. Genial omul. La Suarez numai cand atinge mingea iti dai seama ca e un jucator genial care ne-a lipsit.

messi19
8th November 2014, 19:23
Au intors !!!

N-am vazut meciul de azi, dar am vazut multe din partidele Barcei din anu' asta si ma intreb de ce Neymar a fost rezerva.Pentru mine e peste Messi in momentu' asta.Probabil ca si jocul s-a schimbat dupa pauza cand a intrat el.


da. ai mare dreptate. nu stiu ce s-ar face Barca fara Neymar :happy:happy
anu trecut a fost foarte slab. anul asta nu am putut sa vad nici un meci pana la meciul cu Celta.vedeam ca da goluri si ma gandeam ca incepe sa joace si asta fotbal. insa am vazut ultimile 3 meciuri si Neymar a fost la fel de slab ca si anul trecut. omul asta viteza nu are, dribling nu are, pase nu are...
de ce zic unii ca e in primii 3 din lume?? chiar si golul de azi a fost norocos.

Nadalfan
8th November 2014, 19:33
da. ai mare dreptate. nu stiu ce s-ar face Barca fara Neymar :happy:happy
anu trecut a fost foarte slab. anul asta nu am putut sa vad nici un meci pana la meciul cu Celta.vedeam ca da goluri si ma gandeam ca incepe sa joace si asta fotbal. insa am vazut ultimile 3 meciuri si Neymar a fost la fel de slab ca si anul trecut. omul asta viteza nu are, dribling nu are, pase nu are...
de ce zic unii ca e in primii 3 din lume?? chiar si golul de azi a fost norocos.

Sa spui despre Neymar ca nu are dribling mi se pare ciudat rau de tot...

Razor
8th November 2014, 19:35
Are , dar nu il ajuta fizicul...nu stiu ce tot asteapta de nu incepe sa puna ceva pe el. :)) In Europa e mai greu , nu mai ai in fata jaloane ca in Brazilia...

messi19
8th November 2014, 20:10
nadalfan... o fi avand pt Brazilia. insa la Barca reuseste unu la cinci meciuri. chiar si Balint zicea in pauza meciului cu Ajax ca nu e in stare sa dribleze pe nimeni. si in meciul ala chiar a reusit 2 driblinguri.

Sir. Eko
8th November 2014, 21:18
Sa spui despre Neymar ca nu are dribling mi se pare ciudat rau de tot...

Si mai ciudat sa spui ca e in top 3, da nu stiu cine spune asa ceva.

P.s de cand conteaza ce spune Balint ?

Xaviesta
8th November 2014, 21:29
Neymar are o medie de 2,3 driblinguri pe meci :)

Razor
8th November 2014, 22:44
Ce efect a bagat Kroos la gol. :ok:

El Pistolero
8th November 2014, 23:51
Aproape de o medie de 4 goluri pe meci...42 in 11 meciuri. Asa da. :ok:

YoNuTzz
9th November 2014, 00:21
sunt curios in ce etapa va ajunge real madrid la 100 de goluri :))

Nadalfan
9th November 2014, 10:39
Tare mi-e ca Ancelotii ii uzeaza cam repede pe Ronaldo,Benzema si James in sezonul asta.Ronaldo,cel putin n-a avut pauza deloc de cand si-a revenit.Numai cu aia in cupa n-a jucat.Ar trebui sa-i mai treaca pe banca.Acelasi lucru e valabil si pentru Modric si Kroos.

Johnny D
9th November 2014, 17:29
Mascherano ne salveaza meci de meci. Genial omul.
Ati fost dezastru iar daca ala e omu meciului!:))
Suarez a salvat atacul, cele 2 pase de gol au fost superbe, si mucialaii aia 2 cat pe ce sa le rateze!:))

Xaviesta
10th November 2014, 13:00
2 victorii are Sociedad in acest sezon. 4-2 vs Real si 2-1 vs Atletico. Si Pistolas radea de Barcelona, sa nu mai spun de haterul Blue.

Nadalfan
10th November 2014, 14:28
2 victorii are Sociedad in acest sezon. 4-2 vs Real si 2-1 vs Atletico. Si Pistolas radea de Barcelona, sa nu mai spun de haterul Blue.

Sper ca esti constient ca infrangerea Realului a fost un simplu accident.S-au relaxat mult prea mult dupa 2-0 si d'asta au luat bataie.Totusi, tind sa cred ca daca Ronaldo era pe teren ii batea Realul rau de tot pe aia.In retur cred ca le da de la 4 in sus.

Razor
10th November 2014, 16:19
Cele doua infrangeri au fost in etapele 2 si 3...dupa cum am spus si atunci , era mult prea devreme sa tragem concluzii...drept dovada , de la infrangerea cu Atletico din etapa 3 , Realul a castigat 8 din ultimele 8 meciuri , a marcat 37 de goluri si a primit doar 5.

Asta doar in campionat , daca luam si CL-ul si cupa Spaniei ar veni un total de 13 victorii consecutive in 13 meciuri...52 de goluri marcate si 8 primite...deci eu zic ca echipa si-a revenit mai mult decat bine. :))

Xaviesta
10th November 2014, 17:11
Sper ca esti constient ca infrangerea Realului a fost un simplu accident.S-au relaxat mult prea mult dupa 2-0 si d'asta au luat bataie.Totusi, tind sa cred ca daca Ronaldo era pe teren ii batea Realul rau de tot pe aia.In retur cred ca le da de la 4 in sus.

Shit happens. Asa sa spun si eu ca Barcelona a pierdut meciurile astea cu Suarez abia revenit dupa 4 luni, fara Iniesta (se vede de departe lipsa lui, chiar si daca nu era in forma), Busquets accidentat si are nevoie de operatie, Lucho incearca ceva nou etc. Pot sa spun multe. Ideea e ca se poate intampla orice in momentul de fata in La Liga, pana si Malaga s-a apropiat de celelalte. Dar sa spui ca Barcelona e maxim de locul 3 sau ce s-a mai spus...

Johnny D
11th November 2014, 13:13
Cele doua infrangeri au fost in etapele 2 si 3...dupa cum am spus si atunci , era mult prea devreme sa tragem concluzii...drept dovada , de la infrangerea cu Atletico din etapa 3 , Realul a castigat 8 din ultimele 8 meciuri , a marcat 37 de goluri si a primit doar 5.

Asta doar in campionat , daca luam si CL-ul si cupa Spaniei ar veni un total de 13 victorii consecutive in 13 meciuri...52 de goluri marcate si 8 primite...deci eu zic ca echipa si-a revenit mai mult decat bine. :))

Pai e Campioana Europei, da-o-n plm!

Nadalfan
17th November 2014, 17:45
Modric s-a rupt si o sa lipseasca 2 luni.

Xaviesta
17th November 2014, 18:28
Esti sigur ca 2 luni? Credeam ca doar 2-3 sapt.

Nadalfan
17th November 2014, 20:17
Esti sigur ca 2 luni? Credeam ca doar 2-3 sapt.

Jurnalistii nostri de ***** au zis 2 luni :headbang::headbang:
Se pare ca indisponibilitatea va fi cuprinsa intre 3 si 5 saptamani.Totusi, e destul incat sa nu mai joace anu' asta.Oricum singurul meci greu e cu Malaga asa ca nu cred ca va fi o foarte mare absenta sa.Sau cel putin asa sper.Poate asa isi da drumul la joc Illaramendi...

Razor
18th November 2014, 02:50
Partea proasta e ca va sta intre 3 si 4 luni...partea buna : Isco = titular.

Sir. Eko
18th November 2014, 12:37
Partea proasta e ca va sta intre 3 si 4 luni...partea buna : Isco = titular.

Modric e senzational, nu exista parte buna. Dupa Ronaldo e cel mai important jucator de la Real.

Xaviesta
18th November 2014, 12:53
Corect. Si nu cred ca Ancelotti va juca cu Isco langa Kroos. Probabil Illaramendi. Sau schimba inapoi in 4-3-3

Johnny D
18th November 2014, 12:57
Asa zic si eu, parte buna era daca Isco juca titular in locul oricaror altora de la mijloc in sus, mai putin in locul lui Ronaldo sau Modric.

Razor
18th November 2014, 16:29
Va gasi Ancelotti o solutie sa il integreze...Isco e probabil cel mai in forma jucator spaniol al momentului (mai ales dupa ultimul meci al Spaniei) , nu cred ca va ramane pe banca sa ii faca loc lui Illaramendi.

sannicola
22nd November 2014, 22:46
Suarez a ajuns la 5 partide oficiale parca.
A uitat sa mai inscrie :D?

El Pistolero
22nd November 2014, 23:14
N-a uitat, golul 4 era al lui, dar piticotul i-a "furat" mingea la faza aia. S-a si vazut frustrarea lui Suarez.

Pana una alta Real si-a facut norma azi. 4 goluri, 2 Ronaldo. :ok:

mariomax
23rd November 2014, 00:30
Neymar i-a dat pasa lui Messi, era si normal sa dea el. primul care ajunge mingea trebuie sa marce, al doilea nu se stie daca....

si desi m-am uitat la meci n-am vazut frustrarea lui Suarez, cred ca frustrarea e in capul tau. ca intotdeauna.

Messi il depasestepe Zarra, o zi istorica, Suarez nu are de ce sa fie suparat, din contra, se poate considera privilegiat ca joaca in aceasi echipa cu Messi.

cat despre frustrare, faptul ca ii spui piticotul spune totul. am auzit ca si Ronaldo ii spune intr-un fel ciudat. aceasi frustrare, vai mama voastra :ok:

Johnny D
23rd November 2014, 11:21
Felicitari barcelonezilor, Neymar a fost sublim, Messi a fost suprem!:yes:
Rolando si Ancelotti cu iesirile alea dupa goluri, sub ei!:D

mariomax
23rd November 2014, 21:47
N-a uitat, golul 4 era al lui, dar piticotul i-a "furat" mingea la faza aia. S-a si vazut frustrarea lui Suarez.

Pana una alta Real si-a facut norma azi. 4 goluri, 2 Ronaldo. :ok:

ia uita-te la video si cauta frustrarea lui Suarez dupa golul doi a lui Messi. atentie mare la faza cu Messi si Neymar si Suarez care se baga ca....frustratul si il sufoca pe Messi...

http://www.marca.com/2014/11/22/futbol/equipos/barcelona/1416689053.html

Nadalfan
24th November 2014, 15:15
Imediat dupa ce Messi a bagat mingea in poarta, Suarez a avut un gest clar de frustrare ridicand mainile in aer.Imediat insa si-a dat seama de greseala facuta si s-a dus sa-l felicite pe Messi.

El Pistolero
24th November 2014, 16:33
Pai da. Dar mariomax e mult prea orb sa observe asta.

Suarez se va distruge la Barca. Asta pentru ca tot jocul Barcei e facut pentru Messi. El trebuie sa finalizeze. Iar Suarez nu pare genul de atacant sa accepte asta. Va ceda la un moment dat si va pleca. Ii dau maxim 2 ani la Barca. :ok:

Xaviesta
24th November 2014, 17:06
La fel cum ai zis ca Alexis va fi flop la Arsenal si alte *****uri.

Nadalfan
24th November 2014, 17:10
Apropo de Alexis ca mor de ras :)) Presa din Romania at his best!!!

http://www.sport.ro/anglia/l-a-distrus-prietena-a-facut-prea-mult-sex-si-nu-mai-poate-juca-bine-un-star-din-premier-league-i-a-nemultumit.html

Faza cu "nu mai poate juca bine" e geniala.

Xaviesta
24th November 2014, 17:13
lol. Pana acum s-au incercat 2 sisteme diferite. Messi CAM, iar acum Messi RW, care e cel mai bun. Asta pt a-l folosi pe Suarez la maxim. Si tu spui ca jocul e facut pt Leo.

Suarez a fost intotdeauna un playmaker fabulos, doar ca la Liverpool nu mai era nimeni in afara de Sturridge. Dupa 4 luni fara mdciuri a fii cel mai bun dupa Leo, intr-o echipa noua...fabulos. vor veni si golurile.

Xaviesta
24th November 2014, 17:15
Apropo de Alexis ca mor de ras :)) Presa din Romania at his best!!!

http://www.sport.ro/anglia/l-a-distrus-prietena-a-facut-prea-mult-sex-si-nu-mai-poate-juca-bine-un-star-din-premier-league-i-a-nemultumit.html

Faza cu "nu mai poate juca bine" e geniala.

Hahahaha

campuscodi
25th November 2014, 10:00
http://www.espn.go.com/espn/feature/story/_/id/11717894/tk

messi19
26th November 2014, 07:04
aseara inca o data s-a vazut frustrarea lu Suarez la primul gol al lui Messi. plus ca s-a vazut si la golul lu Suarez ca Messi era nemultumit ca Alba i-a dat pasa aia lu Suarez ca sa dea ala gol. in loc sa il caute pe el. se vede clar ca Suarez nu mai rezista mult la Barca.

Xaviesta
26th November 2014, 08:40
What the fuck

messi19
26th November 2014, 18:02
What the fuck

tu ce ai mai patit??:groggy:

Xaviesta
26th November 2014, 18:08
Nu inteleg daca ai glumit sau nu.