PDA

View Full Version : Etapa 2: Steaua – CSU Craiova 3-1



delaoltenia
25th July 2014, 10:41
Sambata, 2 august 2014, ora 21:00/LOOK TV .
Discutii doar aici, pe cel mai mare forum de sport din Romania .

Hingherul
25th July 2014, 20:30
oltean oltean da` campionatul e pe puncte.... le dam cat sa iasa 1 final :D

Tim
26th July 2014, 10:17
Adevarul e ca nici noroc nu mai au, asa inceput nefavorabil de campionat , mai rar. Cat ghinion sa ai sa joci in primele 2 etape cu Rapid si Craiova?:D

stiintacv
26th July 2014, 11:41
nu il mai avem pe nea adi patron sa vanda meciurile stelei,2 solist fara dubii

Leul Oltean
26th July 2014, 18:58
Singura sansa a oltenilor este ca antrenorul Costel sa introduca titularii. Altfel e jale. Se stie ca rezervele nr.2 si nr.3 ale Stelei sunt mult peste titularii CSU. :sneaky:

cataa.
30th July 2014, 13:42
1...

Leul Oltean
1st August 2014, 13:44
Sevilla, uite ce ai scris, mai exact. Este pe threadul Rapid-Steaua din cupa ligii.
Nu prea are rost sa continuam discutia, pur si simplu nu vrei sa pricepi.
Nu poate nimeni sa-mi dea 2, 3 jucatori din primul 11 al craiovei care sa se ridice la nivelul lui Iancu, Valceanu, Filip, Stanciu sau Pirvulescu.Am incercat sa postez pe acolo unde iti faci tu veacul, dar cica ''you have not permission ..." :))

Scuze ca rad iar, nu ma pot abtine.

Johnny D
1st August 2014, 13:49
As zice astia saracii au vreo 10-15 infrangeri la rand cu Steaua, doar ei si U Cluj fac parte din clubul select al rusinii, dar apoi mi-am dat seama ca asta nu e Craiova, e doar o copie, deci va juca in premiera cu Steaua, cine stie, poate scoate cu un miracol un egal!:))

Alex1986
1st August 2014, 13:53
Nou promovata, invinsa de rapid, echipa neinchegata -- contra -- unei campioane care nu se regaseste.
Departe de forma din ultimi ani Steaua se va impune oricum. Sper sa nu ma fac inteles gresit, Steaua chiar si slabita ramane echipa de top in Liga 1 pentru ca avem un campionat slab.

Leul Oltean
1st August 2014, 13:55
Johnny, traversezi o pasa proasta, frecventa tampeniilor scrise de tine in ultima vreme e destul de mare. E problema ta insa, de aia nu insist.

Am fost pe stadion la ultimul meci Steaua-Craiova. Si am asistat acolo, kukuru pe scaun albastru stacojiu, la al nu stiu catelea furt din istoria meciurilor directe. Stii tu ... Nila, Onicas, Avram poponaru, d-astea.
A fost si ultimul meci de fotbal vazut pe stadion. Ma mir ca nu am vomat in ziua aia.

Johnny D
1st August 2014, 14:05
Johnny, traversezi o pasa proasta, frecventa tampeniilor scrise de tine in ultima vreme e destul de mare. E problema ta insa, de aia nu insist.

I-ati batut si nu stiu io?:o: Cand? Ceva amical in care au jucat cu echipa a 2-a? Escuzamentele mele atunci, d-le Leutz!:))

Leul Oltean
1st August 2014, 14:07
Johnny, ai o problema. Chiar nu insist.

Din alea ultimele 10-15 intalniri directe, majoritatea au fost blaturi boovene si furturi. Vazute pe stadion, nu citite prin carti sau presa online.

Johnny D
1st August 2014, 14:18
Asa e Leule, nu contest, te compatimesc dar doar putin.
Tot prin blat ati privat voi cu cainele ala imputit si retardat moral, un gunoi uman cu ochi numit Netoiu pe FC National de singurul titlu din istorie si binemeritat si l-ati trimis in Stefan cel Mare, de aia doar putin. Daca va lasati sa va conduca ba dinamovistii, ba stelistii n-am cum in veacul veacului amin sa va compatimesc ca suporteri ai acestei echipe, poate doar pe cate unu ici si colo, nimic prea semnificativ.
De fapt n-a fost blat, a fost prostitutie... mai rau decat blat, deoarece toata Craiova vroia sa invinga Nationalu si voi ca niste tarfe v-ati vandut cainilor pe bani, n-o sa uit treaba asta cat traiesc eu, cat am suferit atunci...


Si in aceeasi etapa merg cainii la Brasov si zice antrenoru lor "Cine suntem noi sa stam in fata lui Dinamo?", ia Danciulescu, cel mai tehnic jucator din istoria Romaniei mingea din centru terenului, se duce pana-n poarta cu ea prin centru apararii, te doare capu. Ala a fost blat, cu-atat mai dureros ca Dinamo a facut 2 blaturi simultan sa ia titlu, pe bani cu Craiova cu Netoiu dinamovistu din conducere si cu Brasovu care nici macar de jaloane n-au tinut si uite asa se fura o munca de un an constituita intr-o istorie decimata de-un dublu blat mizerabil in ultima etapa a unei echipe amarate ce nu mai exista.


Aproape ca-mi doresc sa va bata Steaua mereu pentru porcaria aia care-ati facut-o atunci, doar c-ati permis unui rahat uman ca si Netoiu sa va conduca!

Leul Oltean
1st August 2014, 14:28
Asa e Leule, nu contest, te compatimesc dar doar putin.
Tot prin blat ati privat voi cu cainele ala imputit si retardat moral, un gunoi uman cu ochi numit Netoiu pe FC National de singurul titlu din istorie si ... ... si tot acolo ajungem, problema ta de moment. Sunt sigur ca o poti rezolva, de asta nu incerc sa te ajut, stii tu mai bine ... ;)

Ce trebuia sa faca Stiinta in ultima etapa din 2002 ? Sa se dea la o parte ? :confused: Esti sigur ca ai proprietatea cuvintelor si stapanesti notiunea de ''blat'' in sport ? :rolleyes:

La cine te referi cand spui ''voi'' ? La mine, ca suporter ? Eu vroiam sa bata National. Si nu doar eu, toata lumea de pe stadion le-a facut galerie, cred ca e ceva unic in istoria fotbalului. N-au avut progresistii tai, in toata istoria lor, 30,000 de suporteri infocati sa ii sustina. De asta au si venit la meci.

Repet, esti destul de confuz in saptamana asta, dar rezolvi tu. :)

Alex1986
1st August 2014, 14:54
Scuze ca intervin, dar cel mai corect este sa citam o sursa impartiala.
transfermarkt coteaza 12 jucatori de la Steaua peste cel mai bine cotat jucator al CSU. Madson nu prinde primul 11 la Steaua cel putin ca valoare pe piata transferurilor. Avem jucatori mai buni pe banca de rezerve decat are CSU in primul 11. Partile vor si subiective dar este confirmat de surse externe impartiale. Nu cred ca poate exista o discutie pe marginea acestui subiect.
http://www.transfermarkt.co.uk/steaua-bukarest/startseite/verein/301
http://www.transfermarkt.co.uk/cs-u-craiova/startseite/verein/40812

phife
1st August 2014, 14:55
imi lipseste progresul. los platanos erau geniali..

Leul Oltean
1st August 2014, 15:08
Scuze ca intervin, dar cel mai corect este sa citam o sursa impartiala.Nici o problema, Sevilla, pe mine nu ma deranjezi.
Nu am de gand sa ma leg de persoana ta, insa cred ca esti contabil sau informatician. Poate castigi bine in viata reala, ca aici sigur nu poti castiga ceva. :D
Parerea mea este ca nu te pricepi la fotbal (nu ca nu te-ar duce capul), se vede usor din felul cum iti sustii afirmatiile : cifre, statistici, linkuri, nr de meciuri jucate in UCL si alte balarii.
In opinia mea, strict pe teren, Steaua are un singur argument : zona din fata careului craiovean, acolo unde fundasii centrali oaspeti sunt destul de lenti (punctul slab al echipei) si unde Steaua sta cel mai bine (jucatori destul de tehnici si rapizi, oricare ar intra). Plus ca oaspetii au accidentati 2 inchizatori de meserie, o alta mare problema.
Insa Craiova are fix 2 argumente : cele doua benzi, unde sunt sigur ca ''va face'', asta e si motivul pt care am votat X in poll. Adica sunt 80% convins ca CSU nu ia bataie.

Bobi Cearton
1st August 2014, 15:09
x2. Curelea o sa-si revina din blocaj.

phife
1st August 2014, 15:15
Nici o problema, Sevilla, pe mine nu ma deranjezi.
Nu am de gand sa ma leg de persoana ta, insa cred ca esti contabil sau informatician. Poate castigi bine in viata reala, ca aici sigur nu poti castiga ceva. :D
Parerea mea este ca nu te pricepi la fotbal (nu ca nu te-ar duce capul), se vede usor din felul cum iti sustii afirmatiile : cifre, statistici, linkuri, nr de meciuri jucate in UCL si alte balarii.
In opinia mea, strict pe teren, Steaua are un singur argument : zona din fata careului craiovean, acolo unde fundasii centrali oaspeti sunt destul de lenti (punctul slab al echipei) si unde Steaua sta cel mai bine (jucatori destul de tehnici si rapizi, oricare ar intra). Plus ca oaspetii au accidentati 2 inchizatori de meserie, o alta mare problema.
Insa Craiova are fix 2 argumente : cele doua benzi, unde sunt sigur ca ''va face'', asta e si motivul pt care am votat X in poll. Adica sunt 80% convins ca CSU nu ia bataie.

ok.

Leul Oltean
1st August 2014, 16:06
ok.Nu stiu daca esti serios, afirmativ sau ironic ... astia sunt cei 18 jucatori ce ajung azi in Bucuresti :
Brac, Straton, Dănănae, Achim, Velcovici, Frăsinescu, Kay, Acka, Vătăjelu, Madson, Nuno Rocha, Ivan, Ferfelea, Bancu, Neacșa, Băluță, Curelea, Herghelegiu.
Vad ca este si Acka, sper sa nu aiba o idee tampita Jerry sa inceapa cu el titular, ca al doilea inchizator. Il stiu bine de la ai nostri, ''adevarata''. E puternic, deposedeaza bine pe faze statice, dar e cam rupator. Genul care ia rosu din nimic.
Eu l-as pune pe Nuno Rocha langa Madson. Nu e redutabil pe defensiva, dar e piston pe posesie. Tine mingea aproape de picior, stie sa accelereze, sa paseze cand trebuie ... e mai fotbalist. Steaua nu are unul ca el acolo, la mijloc (doar Prepe, cu destula indulgenta).

Alex1986
1st August 2014, 17:11
Romtelecom a scos look tv din grila. Pe mine nu ma afecteaza dar cei care au romtelecom vor trebui sa gaseasca alte alternative pentru a vedea meciurile.
Singura problema a CSU e zona centrala din aparare? O sa ma uit cu atentie sa vad daca CSU domina la mijloc sau pune probleme in atac. Dar daca e asa cum cred eu, CSU va fi dominata la toate capitolele si pe stanga si pe dreapta, in fata, la mijloc, pe centru, in fata careului, in varful nocturnei, la nivelul gazonului, pana si la vestiare.

phife
1st August 2014, 17:20
keseru titular si dodel pe banca.
stanciu in centru, chipciu pe dreapta, pirvulescu in stanga. asa arata doua benzi echilibrate si rapide. nu cu dodel. poate intra si popa il locul lui chipciu cu mentiunea ca atunci merge sanmartean in centru.
de fapt, maine ar fii ok sa fie titular sanmartean. oricum dodel trebuie scos de acolo.
sau, mai frumos : keseru in spatele lui lemnaru

Tim
1st August 2014, 17:25
Ai de PLM ce meci. Mititelu nu mai e, Concordia nu e..........
Asa imi vine sa fac un APEL aici.....:D

Hingherul
1st August 2014, 20:22
tu ce tot umbli bezmetic pe liga 1? ai perdut ceva pe aici campionatul trecut? :D

Joe Cole
1st August 2014, 20:39
Oltenii aștia sunt alu' Olguța? :groggy:

Johnny D
2nd August 2014, 08:19
Repet, esti destul de confuz in saptamana asta, dar rezolvi tu. :)
Nu sunt confuz, repet, sunteti vinovati c-ati lasat un dinamovist sa va conduca si sa-si bata joc de noi in acel an si de voi pana la urma ca nu v-a respectat dorinta si pe urma v-a mai si transat echipa in jumate si-a dus-o la Dinamo...
Asa se-ntampla daca lasi un suporter al altei echipe sa-ti fie patron, pentru asta sunteti vinovati!
La noi daca ar incerca Becali sa cumpere Rapidu, cred ca i-am lua beregata si lui si familei lui inainte s-o lasam sa se petreaca!:))


In opinia mea, strict pe teren, Steaua are un singur argument
Ca va bate iar fara probleme. Daca si noi v-am batut cand am fost cu 12-13 jucatori doar si adunati care de pe unde!:))

Leo
2nd August 2014, 12:28
Echipa Olgutei nu este capabila sa scoata un egal, deci 1 solist.

Duba
2nd August 2014, 13:08
Johnny, traversezi o pasa proasta, frecventa tampeniilor scrise de tine in ultima vreme e destul de mare. E problema ta insa, de aia nu insist.

Am fost pe stadion la ultimul meci Steaua-Craiova. Si am asistat acolo, kukuru pe scaun albastru stacojiu, la al nu stiu catelea furt din istoria meciurilor directe. Stii tu ... Nila, Onicas, Avram poponaru, d-astea.
A fost si ultimul meci de fotbal vazut pe stadion. Ma mir ca nu am vomat in ziua aia.

Al catelea ma??? Ba, mitomane, Steaua nu a furat niciodata ma! Om baran si complexat, asa ca tine, mai rar. Ma frustratule, daca fua ajungea sa se faca de ras in Europa cu echipe de doi bani asa cum v-ati facut si voi, nu numai dinamo sau rapid. Iti spune ceva Apollon Limasol? V-au dat aia afara inca din primul tur dupa ce le-ati furat campionatul Stelei, editia 1990-1991. Blaturi peste blaturi ati facut in acel campionat, culminand cu cel de la Hunedoara, echipa care nu pierduse 1 punct pe tren propriu. V-am batut la Bucuresti si am facut egal la Statina, deci am obtinut 3 puncte din 4 (se dadeau 2 la victorie). Degaba! Toata Federatia, arbitrii si f. multe echipe s-au dat la o parte sa luati campionatul, vezi doame ati fost oropsiti. Da ma ati fost oropsiti, mai ales in editia in care v-am dat punct sa treceti peste FC Arges si sa jucati voi in UEFA, amaratilor. Niste nenorociti ati fost mai oltene, la fel ca si tiganii. De aceea s-a ales praful de voi. Acum a venit mizerabilul de Ponta si prin intermediul curvei de Olguta ati fost clonati, ati fost adusi cu japaca in prima liga. Niste mizerii!! Ti-e scarba cand ii vezi pe unii ca vomita numai si numai minciuni si nu-si vad mizeriile pe care le-au facut de-a lungul vremii.

Bobi Cearton
2nd August 2014, 13:58
Ba, mitomane, Steaua nu a furat niciodata ma!


De celebrul meci din 88 de la Oradea cu FC Bihor ce parere ai?. A prelungit arbitru meciu 10-12 min pana a intors Steaua meciu, de la 1-2 la 3-2.

Spui ca ai peste 60 ani, mai mult ca sigur il ai salvat in memorie.

Duba
2nd August 2014, 14:28
Bai asta care te arzi cand cu Craiova, cand cu Petrolul, retine!!!!!! Acel meci a avut un istoric aparte.Bihorul trebuia sa piarda la 1 gol diferenta, mai precis sa nu-i batem rau. Asa era intelegerea. Daca-ti amintesti bine, si cred ca da, si tu esti din aia batrani cu floci la cur:D, adica ai prins acea perioada, Steaua juca de la egal la egal cu aproape orice echipa din Europa. De exemplu, tot in acel an am eliminat Omonia Nicosia, ca tot am amintit in postul anterior rusinea pe care ati pati-o cu cipriotii, cu o dubla victorie, un 5-1 la general, daca nu m-a lasat memoria (nu mai caut acum). Deci era normal sa n-avem probleme cu o echipa ca Bihorul care nici macar nu era din plutonul fruntas. Cum spuneam, acel meci trebuia sa se incheie cu o victorie la un gol pt. Steaua. Mateianu, un alcoolic si un frustrat pt. ca Steaua nu l-a adus niciodata la echipa, le-a spus jucatorilor oradeni sa joace tare, ce-o iesi o iesi, fara ca ai nostri sa stie. Iovan, Bumbi, Hagi, Balint@comp, repert era aproape inteaga nationala a Romaniei care urma sa se califice la CM din Italia, a luat meciul usor, stiind ca vor castiga oricum. Dupa ce au vazut ca se face 2-0 pt. oradeni si ca acestia joaca tare (baga material cum spun fotbalistii) au inceput sa se dezmeticeaza, Ivan chiar spunandu-le celorlati ca astia nu vor sa respecte intelegerea. Si din minutul ... hanar n-am cat s-a inceput sa se joace pe bune. Am egalat in min. 89, si prin 96, poate 97, nicidecum 112 (astea-s minciun de-ale voaste de-ale frustratilor) Balint a adus victoria. Meciul s-a prelungit pe buna dreptate, pt. ca oradenii stateau pe jos la fiecare contact, spectatorii tineau mingea in tribune ( se juca cu o singura minge, cred ca-ti amintesti) si era absolu normal. De ce nu pui problema ca si oradenii puteam marca in cele 6-7 minute de prelungire??????? Si daca vrei iti dau si eu un exemplu in care Steaua a patit la fel si pe buna dreptate. Cu Napoili pe Ghencea, arbitrul a prelungit 7 minute pt. ca se tragea de timp. Absolut corect in opinia mea. Si s-a intamplat ca Napoli sa egaleze in ultima faza a meciului.

Ba, ce-ai vrea tu sa vezi fotbal sau antijoc???? Tu te duci la meci pt. spectacol sau pt. trageri de timp?

Bobi Cearton
2nd August 2014, 14:38
Bai asta care te arzi cand cu Craiova, cand cu Petrolul, retine!!!!!! Acel meci a avut un istoric aparte.Bihorul trebuia sa piarda la 1 gol diferenta, mai precis sa nu-i batem rau. Asa era intelegerea. Daca-ti amintesti bine, si cred ca da, si tu esti din aia batrani cu floci la cur:D, adica ai prins acea perioada, Steaua juca de la egal la egal cu aproape orice echipa din Europa. De exemplu, tot in acel an am eliminat Omonia Nicosia, ca tot am amintit in postul anterior rusinea pe care ati pati-o cu cipriotii, cu o dubla victorie, un 5-1 la general, daca nu m-a lasat memoria (nu mai caut acum). Deci era normal sa n-avem probleme cu o echipa ca Bihorul care nici macar nu era din plutonul fruntas. Cum spuneam, acel meci trebuia sa se incheie cu o victorie la un gol pt. Steaua. Mateianu, un alcoolic si un frustrat pt. ca Steaua nu l-a adus niciodata la echipa, le-a spus jucatorilor oradeni sa joace tare, ce-o iesi o iesi, fara ca ai nostri sa stie. Iovan, Bumbi, Hagi, Balint@comp, repert era aproape inteaga nationala a Romaniei care urma sa se califice la CM din Italia, a luat meciul usor, stiind ca vor castiga oricum. Dupa ce au vazut ca se face 2-0 pt. oradeni si ca acestia joaca tare (baga material cum spun fotbalistii) au inceput sa se dezmeticeaza, Ivan chiar spunandu-le celorlati ca astia nu vor sa respecte intelegerea. Si din minutul ... hanar n-am cat s-a inceput sa se joace pe bune. Am egalat in min. 89, si prin 96, poate 97, nicidecum 112 (astea-s minciun de-ale voaste de-ale frustratilor) Balint a adus victoria. Meciul s-a prelungit pe buna dreptate, pt. ca oradenii stateau pe jos la fiecare contact, spectatorii tineau mingea in tribune ( se juca cu o singura minge, cred ca-ti amintesti) si era absolu normal. De ce nu pui problema ca si oradenii puteam marca in cele 6-7 minute de prelungire??????? Si daca vrei iti dau si eu un exemplu in care Steaua a patit la fel si pe buna dreptate. Cu Napoili pe Ghencea, arbitrul a prelungit 7 minute pt. ca se tragea de timp. Absolut corect in opinia mea. Si s-a intamplat ca Napoli sa egaleze in ultima faza a meciului.

Ba, ce-ai vrea tu sa vezi fotbal sau antijoc???? Tu te duci la meci pt. spectacol sau pt. trageri de timp?


Tu justifici hotia de la Oradea in mod subiectiv, necredibil.

Steaua avea echipa traznet in acea perioada, poate cea mai buna din istoria ei, mult mai buna decat cea din 86.
Meciul de la Oradea a fost japca.

Daca esti om corect asa trebuie sa spui.
Daca nu, o sa continui sa fii subiectul de bascalie favorit al adolescentilor de pe forum.

Duba
2nd August 2014, 14:52
Tu justifici hotia de la Oradea in mod subiectiv, necredibil.

Steaua avea echipa traznet in acea perioada, poate cea mai buna din istoria ei, mult mai buna decat cea din 86.
Meciul de la Oradea a fost japca.

Daca esti om corect asa trebuie sa spui.
Daca nu, o sa continui sa fii subiectul de bascalie favorit al adolescentilor de pe forum.

Care hotie, ma?????!!!!!!!! Ai vazut tu meciul?????? A vazut cineva din afara Oardei acel meci???? Retine!!!!! Acel meci nu l-au vazut decat cei din stadion, pt. ca n-a fost televizat. S-a ajuns sa se vorbeasca la modul cum o faci tu, frustratule, pt. ca masina de propaganda a echipei securitatii, dinamo, a fost pusa in actiune, iar niste fraieri au pus botul la dezinformare.
Ti-am explicat ca la tampiti si tot n-ai inteles. Mai mult n-am cum sa fac sa te conving ca mizeria a fost in curtea oradenilor la acea partida.

Steaua a avut cea mai buna echipa din ISTORIA FOTBALULUI ROMANESC, nu din istoria ei. Baga la capatana! Japca a fost pt. un naiv ca tine, usor de mani****t de, repet, masina de dezinformare a securitatii.

Cat priveste parrea unor adolescenti ignoranti de-a dreptul, marea majoritate dintre ei, ma lasa rece. Eu pe prosi si ignoranti nu-i bag in seama. Minciunile pe care tu sau altii le propagati trebuie demontate cu argumente, asa cum am facut eu. Tu, in schimb, na-i absolut niciun argument. Doar minciunile preluate din folclor, respectiv de la masina de propaganda dinamovosto-********a.

Johnny D
2nd August 2014, 16:04
Al catelea ma??? Ba, mitomane, Steaua nu a furat niciodata ma! Om baran si complexat, asa ca tine, mai rar.
Dubo, sunt unii oameni care sunt atat de dereglati de si cand ii prinzi cu cutitu injunghiind striga in gura mare ca sunt nevinovati!
Tu esti cel mai bun exemplu ca exista clasa respetciva de oameni, nu e doar un mit ori o inventie de fatada!:))

Duba
2nd August 2014, 16:13
Ba asta din Zalau, tu nu intelegi nimic ma! Si nici n-ai cum, pentru ca esti spalat pe creier la fel ca marea majoritate a frustratilor de pe acest forum, si nu numai. Canta la alta masa!

Johnny D
2nd August 2014, 16:22
Spalat pe creier? Nimeni nu poate spala pe creier furtu mizerabil cu Hilarioiu ala al vostru de pe banca, cand ati avut un joc de rahat total, sub locul 10, tin bine minte ca dupa tur erati pe 6 si ziceau astia pe la TV care ca si mine au vazut cam toate meciurile voastre ca sunteti mult prea sus pt ce ati jucat, si pe urma a venit returul in care ati jucat si mai infect de atat cu victorii 1-0 la Craiova si Otelu unde numa aia jucau fotbal si voi cumva tot dadeati pe langa minge care sarea in poarta din devieri o data per meci si se termina 1-0 cu bari si megaghinioane ale adversarilor. Apoi ati furat pe Urziceni cu penalty-ul clar a lui Lovin nedat, cele 2 penalty-uri nedate CFR-ului si meciul furat de voi la comisii cu noi de care stelistilor cu caracter le-a fost rusine de nici in mormant de s-ar fi ascuns n-ar fi fost suficient de adanc; ba chiar Lovin cel care a fost cea mai femeie atunci a recunoscu acu 3 ani ca acu ii e rusine de acel moment. Per total ati terminat pe 2 cu un joc ce nu era nici de top 10, nu s-a mai intamplat asa ceva cred decat in Coreea de Nord, probabil nici acolo! Continua sa traiesti in lumea ta Dubo, de aceea ne provoaca zambele atat de multe existenta ta, e atat de penibila de e greu de crezut ca e reala!:))

Duba
2nd August 2014, 16:39
Mie imi provoaca zambete, si chiar compasiune, frustrarea si complexul vostru de inferioritate ce se multiplica pe zi ce trece. Imi provoaca zambete negarea evidentei! Mai precis rezultatele uluitoare pt. fotbalul romanesc pe care STEAUA le-a obtinut de-a lungul vremii. Sa negi evidenta insemna fie ca esti TAMPIT de-a binelea, fie ca esti un frustrato-complexat feroce.

STEAUA a fost si este cea mai valoroasa echipa din Romania, punct!.

phife
2nd August 2014, 17:18
Care hotie, ma?????!!!!!!!! Ai vazut tu meciul?????? A vazut cineva din afara Oardei acel meci???? Retine!!!!! Acel meci nu l-au vazut decat cei din stadion, pt. ca n-a fost televizat. S-a ajuns sa se vorbeasca la modul cum o faci tu, frustratule, pt. ca masina de propaganda a echipei securitatii, dinamo, a fost pusa in actiune, iar niste fraieri au pus botul la dezinformare.
Ti-am explicat ca la tampiti si tot n-ai inteles. Mai mult n-am cum sa fac sa te conving ca mizeria a fost in curtea oradenilor la acea partida.

Steaua a avut cea mai buna echipa din ISTORIA FOTBALULUI ROMANESC, nu din istoria ei. Baga la capatana! Japca a fost pt. un naiv ca tine, usor de mani****t de, repet, masina de dezinformare a securitatii.

Cat priveste parrea unor adolescenti ignoranti de-a dreptul, marea majoritate dintre ei, ma lasa rece. Eu pe prosi si ignoranti nu-i bag in seama. Minciunile pe care tu sau altii le propagati trebuie demontate cu argumente, asa cum am facut eu. Tu, in schimb, na-i absolut niciun argument. Doar minciunile preluate din folclor, respectiv de la masina de propaganda dinamovosto-********a.

esti un retardat
exista filmari pe net din meci. de la amatori , bineinteles.

phife
2nd August 2014, 17:24
Spalat pe creier? Nimeni nu poate spala pe creier furtu mizerabil cu Hilarioiu ala al vostru de pe banca, cand ati avut un joc de rahat total, sub locul 10, tin bine minte ca dupa tur erati pe 6 si ziceau astia pe la TV care ca si mine au vazut cam toate meciurile voastre ca sunteti mult prea sus pt ce ati jucat, si pe urma a venit returul in care ati jucat si mai infect de atat cu victorii 1-0 la Craiova si Otelu unde numa aia jucau fotbal si voi cumva tot dadeati pe langa minge care sarea in poarta din devieri o data per meci si se termina 1-0 cu bari si megaghinioane ale adversarilor. Apoi ati furat pe Urziceni cu penalty-ul clar a lui Lovin nedat, cele 2 penalty-uri nedate CFR-ului si meciul furat de voi la comisii cu noi de care stelistilor cu caracter le-a fost rusine de nici in mormant de s-ar fi ascuns n-ar fi fost suficient de adanc; ba chiar Lovin cel care a fost cea mai femeie atunci a recunoscu acu 3 ani ca acu ii e rusine de acel moment. Per total ati terminat pe 2 cu un joc ce nu era nici de top 10, nu s-a mai intamplat asa ceva cred decat in Coreea de Nord, probabil nici acolo! Continua sa traiesti in lumea ta Dubo, de aceea ne provoaca zambele atat de multe existenta ta, e atat de penibila de e greu de crezut ca e reala!:))

daca vorbersti de returul din 2008 vorbesti prostii.episodul de pe giulesti a fost trist. atat. care plm penaltyuri cu cfr? unul putea fii dat , dar cel de-al doilea a fost penibil. (2007 - 2008 )

Tyler Durden
2nd August 2014, 17:31
Praful si cu pulberea sa se aleaga de echipa care incarneaza hotia: steaua bucu. :DForza Stiinta ( sau ma rog, ce echipa o fi asta).

Duba
2nd August 2014, 17:36
esti un retardat
exista filmari pe net din meci. de la amatori , bineinteles.

Ba nu te credeam asa de cretin sa le tii partea mizeriilor care ne injura non-stop. Dar m-ai convins, esti prost rau! Puti de prost ce esti!!

Filmarile alea le-am vazut si eu, *******! Un filmulet de cateva minute. Acolo se vede clar minutul 89 si cateva secunde in care am egalat, ceea ce am si scris si in postarea mea.
Fostul oltean, actualul ga(o)zar, spune ca an dat doua goluri dat in prelungiri, ceea ce este total eronat.

six
2nd August 2014, 17:39
.... Niste nenorociti ati fost mai oltene, la fel ca si tiganii. De aceea s-a ales praful de voi. Acum a venit mizerabilul de Ponta si prin intermediul curvei de Olguta ati fost clonati, ati fost adusi cu japaca in prima liga. Niste mizerii!! Ti-e scarba cand ii vezi pe unii ca vomita numai si numai minciuni si nu-si vad mizeriile pe care le-au facut de-a lungul vremii. :rolleyes: :D:D:happy

Tyler Durden
2nd August 2014, 17:43
Sper sa fie miril prin preajma, ca sa povesteasca ce a scris Mateianu in Memorii referitor la acel meci. Bai Duba, sunteti singura echipa din lume care a castigat un trofeu parasind terenul! Si cu asta am incheiat. Ca in sfarsit vine troleul.: D

patriot
2nd August 2014, 17:43
Tylere nu te lasa,cand apare asta hop si tu......reivane,cred ca cel din Zalau se referea la anu ala cu Olaroiu cand a vrut sa plece si i facea jiji echipa,se terminau meciurile cu 1-0 joc infect si greseli de arbitraj pe fata pt noi,rusinos campinat

Bobi Cearton
2nd August 2014, 17:48
Fostul oltean, actualul ga(o)zar, spune ca an dat doua goluri dat in prelungiri, ceea ce este total eronat.

Jignesti ca ultimul nemernic.

De ce arbitrul a prelungit meciul 10 min?

Ca sa dea gol FC Bihor, zici tu.

Duba
2nd August 2014, 17:57
Jignesti ca ultimul nemernic.

De ce arbitrul a prelungit meciul 10 min?

Ca sa dea gol FC Bihor, zici tu.

In primul rand ca nu l-a prelungit cu 10 minute! Ti-am mai explicat, spalatule pe creier. Cat sa-ti desenez ca sa pricepi????? Sau voi astia din Ploiesti suntei mai grei de capatana????

Te-am mai intrebat, ai vazut meciul???? De unde ai informatiile???

Bobi Cearton
2nd August 2014, 18:04
In primul rand ca nu l-a prelungit cu 10 minute! Ti-am mai explicat, spalatule pe creier. Cat sa-ti desenez ca sa pricepi????? Sau voi astia din Ploiesti suntei mai grei de capatana????

Te-am mai intrebat, ai vazut meciul???? De unde ai informatiile???

Informatiile le am din ziarul Sportul din 88 si de la radio fotbal minut cu min.

Steaua a dat gol in min 98, in 1988 reprizele tineau 50 min?

Tim
2nd August 2014, 18:15
Dupa spume , e clar, in seara asta au iemotii.:D



Craiolguta nu e Concordia./hello

Bobi Cearton
2nd August 2014, 18:15
http://www.prosport.ro/sport-life/special/eroul-meciului-bihor-steaua-din-1988-au-vrut-sa-ne-bata-pe-gratis-8354012

Tim
2nd August 2014, 18:18
Lasa-l Bobule in plata ciobanului, berbecul nu poate mai mult.El crede ca ii prosteste pe aia mai tineri cu blazonul lor de tinichea.

Duba
2nd August 2014, 18:19
Informatiile le am din ziarul Sportul din 88 si de la radio fotbal minut cu min.

Steaua a dat gol in min 98, in 1988 reprizele tineau 50 min?

In ziarul Sportul nu scrie absolut nimic in acest sens. N-ai vazut meciul asa ca stai in banca ta si nu mai propaga minciuni auzite prin stadioane.
Vad ca acum spui min. 98, iar acum ceva vreme spunean 112, pt. ca adineauri sa spui 110. Numai si din acest melanj al tau oricine isi da seama ca habar n-ai ce s-a intamplat cu adevarat.
Deci pt. tine era normal sa traga aia de timp, sa se tavaleasca la orice contact, sa arunce mingile in tribuna, iar spectatorii sa le tina zeci de secunde pana le da drumul, iar asta nu o data??????
In viziunea ta despre jocul de fotbal antijocul, respectiv tragerile de timp, este o chestiune absolut normala, si nu trebuiesc acordate minute de prelungire ??????
Ba, esti dus cu capu', republicane, pe bune iti spun!!!! N-ai absolut nicio logica, niciun argument. Urala in tine frustrarea si atat!

Duba
2nd August 2014, 18:21
Lasa-l Bobule in plata ciobanului, berbecul nu poate mai mult.El crede ca ii prosteste pe aia mai tineri cu blazonul lor de tinichea.

Fugi la plagiatorul de Ponta, ba, si da-i o limba-n dos, derbedeule PSD-ist! Nu-i de tine fotbalul, carciumare!:D

phife
2nd August 2014, 18:28
Ba nu te credeam asa de cretin sa le tii partea mizeriilor care ne injura non-stop. Dar m-ai convins, esti prost rau! Puti de prost ce esti!!

Filmarile alea le-am vazut si eu, *******! Un filmulet de cateva minute. Acolo se vede clar minutul 89 si cateva secunde in care am egalat, ceea ce am si scris si in postarea mea.
Fostul oltean, actualul ga(o)zar, spune ca an dat doua goluri dat in prelungiri, ceea ce este total eronat.

vai ..
era in varianta full. vai.
putea fii cumparat pe caseta de catre colectionari, scump era.

Tyler Durden
2nd August 2014, 18:29
Cica in ziarul sportul! Pai ziarul sportul nu se punea rau cu odioasa familie Ceausescu!

Bobi Cearton
2nd August 2014, 18:37
In ziarul Sportul nu scrie absolut nimic in acest sens. N-ai vazut meciul asa ca stai in banca ta si nu mai propaga minciuni auzite prin stadioane.
Vad ca acum spui min. 98, iar acum ceva vreme spunean 112, pt. ca adineauri sa spui 110. Numai si din acest melanj al tau oricine isi da seama ca habar n-ai ce s-a intamplat cu adevarat.
Deci pt. tine era normal sa traga aia de timp, sa se tavaleasca la orice contact, sa arunce mingile in tribuna, iar spectatorii sa le tina zeci de secunde pana le da drumul, iar asta nu o data??????
In viziunea ta despre jocul de fotbal antijocul, respectiv tragerile de timp, este o chestiune absolut normala, si nu trebuiesc acordate minute de prelungire ??????
Ba, esti dus cu capu', republicane, pe bune iti spun!!!! N-ai absolut nicio logica, niciun argument. Urala in tine frustrarea si atat!

Tu ai spus ca Steaua nu a furata niciodata. De aici am pornit discutia.
Meciul pe care-l discutam intruneste conditia de hotie. Doreati sa obtineti punctele fara sa platiti. Ce mai e de demostrat?

Mateianu a facut preinfract dupa aceasta partida.


Meciul nu a fost televizat. Unde sa-l vad? La Europa Libera?

Hingherul
2nd August 2014, 18:39
daca ati pastra si un limbaj decent chiar ar fi interesante discutiile

Duba
2nd August 2014, 19:00
daca ati pastra si un limbaj decent chiar ar fi interesante discutiile

Lasa hingherule ca-i facem Vadim trafic si nu-i niciun bai. :D




Tu ai spus ca Steaua nu a furata niciodata. De aici am pornit discutia.
Meciul pe care-l discutam intruneste conditia de hotie. Doreati sa obtineti punctele fara sa platiti. Ce mai e de demostrat?

Mateianu a facut preinfract dupa aceasta partida.


Meciul nu a fost televizat. Unde sa-l vad? La Europa Libera?

Acum vad ca o dai in aberatiile produse de Prosport dupa zeci de ani de la acel meci. Hai ca esti hazliu, pe cuvant. Eu am spus de la inceput ca initial se vorbise de un aranjament, iar cei de la Oradea nu au respectat intelegerea. Practic, Steaua a inceput meciul de la 0-2.

Nu, Matieianu n-a facut preinfarct dupa acea partida, ci la multe luni dupa. O alta minciuna scoasa de propaganda dinamovisto-********a cu care eram in razboi la acea vreme.

Pai vezi ma Bobi ... asa spune, frateleu meu, ca n-ai vazut meciul. Mai inteleg si cei care-ti citesc postarile ca de fapt cu stii nimic despre acel meci si ca tot ce ai aflat e o abureala.:D Ce tot o arzi cu folclorisme????:D Pai e frumo:Ds???!!!

Tyler Durden
2nd August 2014, 19:02
Dati pe google :eroul meciului bihor steaua, ca sa aflati intreaga poveste. Duba, cum e ma ceauselule sa castigi un trofeu dupa ce parasesti terenul?

Johnny D
2nd August 2014, 19:16
daca vorbersti de returul din 2008 vorbesti prostii.episodul de pe giulesti a fost trist. atat. care plm penaltyuri cu cfr? unul putea fii dat , dar cel de-al doilea a fost penibil. (2007 - 2008 )

N-a fost penibil, a fost de 50-50 dar trebuia dat daca nu-l dai pe primu care a fost flagrant, dar de... nu impotriva Stelei!:rolleyes:


Praful si cu pulberea sa se aleaga de echipa care incarneaza hotia: steaua bucu. :DForza Stiinta ( sau ma rog, ce echipa o fi asta).

Atat de multa incredere am in Craiova asta copiata de mi-am pus toti banii pe Steaua azi! Sper sa-i pierd, dar sperantele imi sunt desarte!:))


Tylere nu te lasa,cand apare asta hop si tu......reivane,cred ca cel din Zalau se referea la anu ala cu Olaroiu cand a vrut sa plece si i facea jiji echipa,se terminau meciurile cu 1-0 joc infect si greseli de arbitraj pe fata pt noi,rusinos campinat

Pai a fost rusinos ca-n campionat nu jucati nimic, luati locu de CL cu arbitrii, sa va pastrati doar pt Europa si sa ne scoateti ochii cu ea!
Pai asa putea si Rapidu lu Lucescu sa nu joace nimic in campionat si sa-l ajute arbitrii sa ia usor campionatu si sa se concentreze doar pe CL, dar l-a lasat cineva ca pe Steaua?:rolleyes:

Bobi Cearton
2nd August 2014, 19:37
Lasa hingherule ca-i facem Vadim trafic si nu-i niciun bai. :D





Acum vad ca o dai in aberatiile produse de Prosport dupa zeci de ani de la acel meci. Hai ca esti hazliu, pe cuvant. Eu am spus de la inceput ca initial se vorbise de un aranjament, iar cei de la Oradea nu au respectat intelegerea. Practic, Steaua a inceput meciul de la 0-2.

Nu, Matieianu n-a facut preinfarct dupa acea partida, ci la multe luni dupa. O alta minciuna scoasa de propaganda dinamovisto-********a cu care eram in razboi la acea vreme.

Pai vezi ma Bobi ... asa spune, frateleu meu, ca n-ai vazut meciul. Mai inteleg si cei care-ti citesc postarile ca de fapt cu stii nimic despre acel meci si ca tot ce ai aflat e o abureala.:D Ce tot o arzi cu folclorisme????:D Pai e frumo:Ds???!!!

Cum sa-l vad daca nu a fost televizat? Am ascultat la radio si am aflat marturii de la martori credibili (Mateianu, Mujnai).

Tu zici ca ai fost prezent la Oradea:rolleyes::confused:

N-ai priceput nimic din turca alora:rolleyes:
Sau esti smecher si vrei sa prostesti lumea:rolleyes:

phife
2nd August 2014, 19:44
doar duba si leul stiu fotbal. bine, ei nu spun mai nimic inteligent, doar se lauda si jignesc.
probabil sunt amandoi batrani...

patriot
2nd August 2014, 19:48
a fost cu cantec meciul,trebuia sa se termine egal dar la un moment dat prietenul bun a lui Lucescu ,Mateianu n a mai vrut si jocul s a imputit deodata,cu arbitrii poate de partea ei,Steaua a egalat tarziu in prelungiri

Duba
2nd August 2014, 19:51
a fost cu cantec meciul,trebuia sa se termine egal dar la un moment dat prietenul bun a lui Lucescu ,Mateianu n a mai vrut si jocul s a imputit deodata,cu arbitrii poate de partea ei,Steaua a egalat tarziu in prelungiri

Alt tampit!

Razvan T.
2nd August 2014, 19:52
Duba casca gura ca vine pilula. :D

Hingherul
2nd August 2014, 19:57
daca nu ma lasati sa vad regalul Otelu - Chiajna linistit, va banez pe toti :D

Johnny D
2nd August 2014, 20:08
daca nu ma lasati sa vad regalul Otelu - Chiajna linistit, va banez pe toti :D

Inca un egal, Hingherule? Asa sa-i ajute Dumnezeu, haide Sumi tine de rezultat!:D

Hingherul
2nd August 2014, 20:10
il vrei la rapid? :D

Johnny D
2nd August 2014, 20:14
Nu, vroiam doar sa ne ajute in scopul nostru de-a ramane in Liga 1, dar acum ca mentionezi asta...
Nu mi-a placut cum s-a infranat Ganea in a sari pe burta dupa golul de 1-0 cu voi, cam suspect!:D

Hingherul
2nd August 2014, 20:17
pai nu ai vazut cata porcul s-a facut? daca dadea cu burta de gazon facea numai transee :D

Johnny D
2nd August 2014, 20:23
Hai ca nu m-a ascultat si-a intors rezultatul, dar macar a fost de bun simt si-a avut grija sa nu bata la 2g dif, doar la 1 sa ramana sub Rapid!:P

Hingherul
2nd August 2014, 20:25
da, pai sunt convins ca face strategia meciurilor in functie de locul rapidului din clasament. :))

Johnny D
2nd August 2014, 20:27
Absolut! Va intra pe teren si-si va da si autogol daca va fi sa fie in ultima etapa Chiajna ori Rapid!;)

Bobi Cearton
2nd August 2014, 20:28
Mititelu a declarat ca tine cu Steaua.

Hingherul
2nd August 2014, 20:30
toata lumea tine cu Steaua dar multi nu recunosc :D

six
2nd August 2014, 20:34
Mititelu a declarat ca tine cu Steaua. :happy:happy:happy

Johnny D
2nd August 2014, 20:34
toata lumea tine cu Steaua dar multi nu recunosc :D

Si eu tin cu Steaua, tin ca argument pro razboi nuclear, e unul din putinele!:D

Bobi Cearton
2nd August 2014, 20:38
:happy:happy:happy

Mititelu l-a parlit pe Gigi cu 1.1 mil euro, Nila Costea obiectul tranzactiei.

E normal sa fie stelist.

phife
2nd August 2014, 20:39
keseru titular si dodel pe banca.
stanciu in centru, chipciu pe dreapta, pirvulescu in stanga. asa arata doua benzi echilibrate si rapide. nu cu dodel. poate intra si popa il locul lui chipciu cu mentiunea ca atunci merge sanmartean in centru.
de fapt, maine ar fii ok sa fie titular sanmartean. oricum dodel trebuie scos de acolo.



Arla / Rapa - Varela - Szukala - Latovlevici / Prepelita - Stanciu / Popa - Sanmartean - Pirvulescu - Iancu.

m-am vorbit cu galca oare? :))

Hingherul
2nd August 2014, 20:39
Si eu tin cu Steaua, tin ca argument pro razboi nuclear, e unul din putinele!:D

poate va lansam o bomba cu detergent peste stadionul din sfantul giulesti :D

six
2nd August 2014, 20:43
De ce am impresia ca Geri :D il va urma pe magiun dupa meciul aista :P

Hingherul
2nd August 2014, 20:52
pentru ca stii sa recunosti o echipa valoroasa atunci cand o vezi :D

ia uite aicisa:

Steaua: Arlauskis - Rîpă, Varela, Szukala, Latovlevici - Prepeliță, L. Sînmărtean - Ad. Popa, N. Stanciu, Pîrvulescu - G. Iancu
Rezerve: Cojocaru, Chipciu, Tănase, Neagu, Keșeru, Aldea, Vîlceanu

CSU: Brac - F. Achim, Frăsinescu, Silveira, Vătăjelu - Madson, Nuno Rocha - Băluță, Ferfelea, Bancu - Curelea
Rezerve: Straton, Velcovici, Neacșa, Ivan, Herghelegiu, Dănănae, Acka

Nici o echipă nu are jucători suspendați, însă tehnicianul oltenilor, Ionel Gane, nu se va putea baza pe Mihăiță Pleșan și Alexandru Mateiu, accidentați.

imi pare rau de Mihaita. stiu ca tine cu CSU de mic si cat isi dorea sa joace in seara asta :))

Hingherul
2nd August 2014, 21:03
ce verzi sunt juvetii. zici ca jucam cu un praz alergator :))


da-o dracu ca prea repede gol. nici nu am apucat sa imi pun cracii pe birou :D

phife
2nd August 2014, 21:03
pirvulescu s-a distrat deja cu doi micuti in careu.
am o presimtire buna..

Johnny D
2nd August 2014, 21:04
Mult a rezistat! Cica avea 1.40 cota Steaua, eu ii dadeam 1.12!:P

phife
2nd August 2014, 21:05
eu nu ma pricep..

Marius
2nd August 2014, 21:06
A vazut careva care e noul sponsor? Tot domo, ca si catelusii? :))

Hingherul
2nd August 2014, 21:08
iote cum vin oltenii in jumatatea noastra.... cica la 5 incursiuni d`astea curajoase li se da un penalty din oficiu :))

Johnny D
2nd August 2014, 21:08
Problema e ca nici chiar asa nu cred ca e justificata cota de 1.40, 1.35 maxim!:))

phife
2nd August 2014, 21:13
pe gazon bun pasam frumos.
pierdem mijlocul ca nu avem inchizator

Hingherul
2nd August 2014, 21:23
o zguduim cam mult. asta e meci de 8-0 si sa ne cocotam pe locul unu unde sa ramanem pana la finalul campionatului.
spre disperarea... :)

Johnny D
2nd August 2014, 21:26
...celor onesti si increzatori in dreptate!:)

iulian_1976
2nd August 2014, 21:26
ce verzi sunt juvetii. zici ca jucam cu un praz alergator :)):D

Nici nu m-am pus la meci si Steaua a marcat,nu mai prezinta interes meciul.
Un fel de PSG a Romaniei :D

Hingherul
2nd August 2014, 21:34
mai bine mai jucam o data cu rapidu. oltenii astia vad ca ne pun probleme :D

bine, 2-0 asta e un scor fals dar mai avem timp de inca doua pana la pauza :D

phife
2nd August 2014, 21:35
care probleme ma?

Hingherul
2nd August 2014, 21:36
fac si eu misto de Johnny :D

phife
2nd August 2014, 21:39
am spus asta, vatajelu nu e fundas

Johnny D
2nd August 2014, 21:41
fac si eu misto de Johnny :D

De parca oltenii v-au dat 5-1! Aia dupa revolutie nu v-au dat 5 goluri in total!:)):happy

Hingherul
2nd August 2014, 21:41
asa de frumusetea meciului, parca l-as chema pe Tim sa faca un APEL ceva :))

phife
2nd August 2014, 21:42
johny e cu noi.
nu fortam :)

Johnny D
2nd August 2014, 21:44
Sunt cu voi, eu sunt responsabilu cu mila fata de Craiova, voi cu coasa!
Jignitor ca o echipa ca si Craiova sa fie rapusa atat de usor de Steaua cu sau fara blat, meci de meci... vai, vai, Leutzule dragutule...:nope:

Hingherul
2nd August 2014, 21:46
doar 2-0 la pauza. asa noroc ce au oltenii astia..... :D

Bobi Cearton
2nd August 2014, 21:49
Echipa fantezista CSU, luati in parte jucatorii sunt bunicei, in ansamblu nu sunt articulati.

Hingherul
2nd August 2014, 21:50
mi-as lua un oltean d`asta pe post de animal de companie. vad ca e mai bland ca un caine. :D

phife
2nd August 2014, 21:52
buna roxana :)

Bobi Cearton
2nd August 2014, 21:52
In ce hal e imbracata Ciuhuleasca:(

Stiati ca de pamant e din Sinaia?:D

Hingherul
2nd August 2014, 21:54
il intaratati pe patriot :)

patriot
2nd August 2014, 21:54
buna roxana :)

ce craci are,ma apuca toate pandaliilele de l iubesc pana si pe delaparis :))

phife
2nd August 2014, 21:55
babaiatule asa picioare? :floricica:
fata asta pe platforme de 15 e cat mine..

iulian_1976
2nd August 2014, 21:57
Nu imi dau seama cine poate urmari emisiunea Chiuhulescai ,foarte greu de digerat,cu ea se poae discuta pe alte teme mai interesante :groggy:

patriot
2nd August 2014, 22:00
babaiatule asa picioare? :floricica:
fata asta pe platforme de 15 e cat mine..

eu am spre peste 1,90 si mi plac fetele inalte,nu stiu daca stiti sentimentul dar sunt unele femei care ti provoaca erectie numai gandul la ele ,nici nu trebuie sa le vezi......

Hingherul
2nd August 2014, 22:02
gata cu erectiile ca a inceput meciul. sa le mai bagam astora de vreo patru ori ratonul la veverita si apoi puteti face ce vreti :D

phife
2nd August 2014, 22:02
micut
2,01

six
2nd August 2014, 22:03
mi-as lua un oltean d`asta pe post de animal de companie. vad ca e mai bland ca un caine. :D :D păi este unu prin bukale de origini praziliene :drak: îl cheamă cervantes :P

Hingherul
2nd August 2014, 22:12
daca e deja in bucuresti nu mai e bun ca e smecherit. eu vreau unul pur
chiar, stii cum chemi un caine fara picioare in Oltenia?


nu imi place cum jucam. parca ne miscam greoi. in ritmul asta nu mai apucam noi sa dam alea 8 goluri pana la final... :D

phife
2nd August 2014, 22:17
frumos sut pirvulescu

phife
2nd August 2014, 22:19
intra proasta..

phife
2nd August 2014, 22:37
tanase nu e de steaua
atat de prost sa fii?

Hingherul
2nd August 2014, 22:38
sa ne fie rusine. au batut oamenii aia atata drum si noi ii trimitem inapoi doar cu doua boabe... :rosu:

phife
2nd August 2014, 22:40
4 contra atacuri cu ratare intr-o repriza.
inca suntem prea relaxati

Hingherul
2nd August 2014, 22:48
3-0
asa babaiatule. sa aiba oltenii macar o trilula de drum :))

3-1
na ca nu ne-am lasat pana nu am luat si noi un gol. o sa ne omoare politetea asta...

patriot
2nd August 2014, 22:56
cum se uita porcu de Ivanovici la Roxanica noastra,huoooo libidinosule

phife
2nd August 2014, 22:56
echitabil, au miscat si ei in a doua repriza.
per total sunt multumit. nu am fortat si le-am dat fix cat rapidistilor.
sanmartean foarte bun, gol si pasa de gol.
victorie lejera

phife
2nd August 2014, 23:21
4/4 etapa asta.
vine leul si ne invata fotbal.

Hingherul
2nd August 2014, 23:43
uite d'aia nu prea imi place mie cand ne zdrobim adversarul.
dupa meci nu mai gasesti un hater cumsecade oricat ai cauta pe forum.... toti stau ca harciogii bagati la vizuina si doar cu urechile afara sa fie la curent totusi cu barfele. :))

Hingherul
2nd August 2014, 23:45
mai ieri se plangea leul oltean ca e sevilla banat si ca nu are de cine sa rada in seara asta. acum gaseste olteanu' scoate-i ochii... :))

Cristy RVD
2nd August 2014, 23:48
lumea se pastreaza pentru miercuri :D

Hingherul
2nd August 2014, 23:54
ati si uitat sa radeti de cand tot stati dupa Steaua :))

Duba
3rd August 2014, 10:13
N-am vazut meciul, pt. ca n-am renuntat inca la DIGI. Am inteles, de la cunoscatori, ca, din nou, n-am jucat cine stie ce, si ca jocul este la ani lumina de cel din perioada Reghe. Nema agresivitate, nema o idee clara de joc.
Am inteles, de asemenea, ca echipa PSD-ului din Dolj e vai si amar si ca, asa cum le e obiceiul, prazarii urla ca au fost dezavantajati. Bine, ei si "tiganii' cand pierd numai si numai arbitrajul de e vina, cunostem placa.



tanase nu e de steaua
atat de prost sa fii?

Inca o data dai dovada de ca habar nu ai de fotbal. Tanase este, alaturi de Sanmartean, singurul care-si depaseste cu usurinta adversarul direct si creeaza superioritate. In puls, insa, Tanase face si faza defensiva si are o constitutie fizica mult superioara lui Sanmartean.

Leul Oltean
3rd August 2014, 11:18
Nici eu nu am vazut meciul, dar am vazut azi niste imagini si am discutat si cu niste cunoscatori adevarati :rolleyes:, nu ca agaricii de la TOOLai doamne TV :D, care nu sunt in stare macar sa puna o camera pe linia portii sau macar in dreptul careului.
Am aflat ca Steaua e o echipa clar mai buna decat CSU (nu ca n-as fi stiut) si victoria este meritata.
Dar am mai aflat si ca scorul final nu e in concordanta cu realitatea din teren, de fapt asta spun si cifrele :
Suturi la poarta 15-14 (pe poarta 7-7);
Cornere 6-7;
Actiuni de poarta 47-41;
Cartonase galbene 3-3.
Si sunt cifre care, pentru Steaua, arata binisor datorita in special ultimelor 10 minute. In min 80 erau mult mai rele.

Si am mai aflat (fara sa urle cineva) ca la primul gol (probabil) a fost fault pe deposedare, ca prin min 8 CSU a avut gol valabil, ca executia ''magistrala'' a lui Sanmartean a venit dupa ce s-a fluierat fault inexistent la marginea careului, ca in min.45 (cand Rapa a luat galben) mai degraba a fost penalty ... Toate in prima repriza. ;)

Eu am vazut mai inainte doar asta :

https://www.youtube.com/watch?v=gBwXCeeJnH8

Duba
3rd August 2014, 11:41
Daca vedeai doar aia, observai ca catstrova voastra de jucator piede singur mingea, Popa o preia, facea acea cursa si-l executa cu un sut excenent pe sarbul vostru din poarta.
Mai observai, ca sa-zisul gol n-a fost si ca doar mintile voastre de olteni complexati si frustrati pot emite asemenea minciuni.
Sunteti vai de mama voastra, clonelor!:D

phife
3rd August 2014, 11:52
duba, puti...rau.
tanase in supercupa nu a trecut o data de adversarul direct chiar daca era un fundas dreapta improvizat. in campionat cu rapidul la fel si aseara idem, numai ca a mai si ratat vreo doua ocazii si a dat un luft de poveste.
sanmartean e la ani lumina de dodel.
cum **** mea puteti sa vorbiti despre un meci pe care nu l-ati vazut?
imi confirmati ca sunteti doi aroganti, doi ipocriti batrani.
am un bilet pus cu toata etapa asta de liga 1, pana acum am 4/4, daca imi iese va platesc eu pensiile luna asta, sa platiti netul, sa ne mai distram cu voi.

Leul Oltean
3rd August 2014, 12:20
... observai ca catstrova voastra de jucator piede singur mingea ...Nu trebuie sa te balbai si nici sa faci spume.
E adevarat, ce face Nuno Rocha acolo e chiar catstroval :D, insa nu pierde mingea pur si simplu, e impiedicat de Iancu (eu asa vad), care se si uita de 2 ori spre arbitru dupa aia ... hm, era nevoie de o reluare la faza asta, din unghi diferit (camera in spatele portii). Dar daca asta nu a fost fault, ala de la golul ''magistral'' al lui Sanmartean nici atat. Poate are cineva o inregistrare.
La faza din min 8 nu am gasit reluare de pe linia portii (nici nu cred ca aveau cu ce), decat un stop cadru, dintr-un anumit unghi. Tinand cont ca Parvulescu are tot corpul in spatele liniei portii, trageti concluzii ...
Pt faza cu ''penaltyul'' nu am nici video, nici foto.
Insa chiar si asa, eu ma bucur ca erorile din defensiva Craiovei (pe care le anticipam) au fost speculate din plin de stelisti. Altfel, cine stie, scoteau astia vreun egal (ce nu le folosea deloc) si le intra in cap ca sunt mari fotbalisti.

Reivane, pe tine oricand te pot invata fotbal, dar cu o conditie : sa pui mana sa inveti regulamentul, altfel nu te primesc la cursuri.
De cateva luni (fara sa iti acord atentie speciala) observ ca singurul tau argument pe aici e faptul ca ai 2 metri si nu stiu cat la biceps (din cate se vede, nu te ajuta la nimic :))).
Poate sunt mai batran ca tine, dar te asigur ca mai am muuuuult pana la pensie (din pacate :D) asa ca tine-ti banii deocamdata, te contactez eu cand voi avea nevoie.

phife
3rd August 2014, 12:23
4/4 etapa asta.
vine leul si ne invata fotbal.

la faultul asupra lui iancu nu a fost fault :happy:
cum spuneam prieteni , sunteti extrem , extrem de penibili.
ba da penibili rau.
leutule , dupa ce ca 80% din craiova a tinut cu steaua , in loc sa te multumesti ca aseara au fosti baietii relaxati si nu v-au bagat vreo 6-7 bucati mai si faci gura..
e greu cu astia ..
btw , da man , am 2.01 - 45 biceps. faptul ca am ales sa traiesc sanatos ma face mai putin pasionat de fotbal? ce **** mea sa ma inveti tu? ca numai rahat mananci de cand sunt eu pe forum. eu macar incerc sa imi vad de treaba mea sau sa nu ma bag , pe teme fix de fotbal cred ca am avut discutii contradictorii cu 1-2 oameni , si alea pe extern unde nu pot sa cunosc tot ce stiu alti.
pe intern e mai greu , am castigat din intern la bani cat sa te duc intr-o vacanta unde vrei tu in lume.. ce imi spui tu mie cu regulamente , ca ma inveti tu fotbal..spune sincer , chiar cu aroganta asta a ta de om prost : ce poti sa ma inveti? ce dracu poti sa ma inveti?

Bobi Cearton
3rd August 2014, 12:25
Echipa Craiovei a jucat dezlanat, cu spatii mari intre jucatori, fara presing, fara zvac, fara nimic. Un rol important in atitudinea jucatorilor il are TomsiGeri Gane. Nu m-a convins deloc ca poseda stofa de antrenor, isi pune mainile in cap si se vaicareste victimizant pe margine.

De partea cealalta Tanase ramane acelasi visator incoruptibil.
Ai impresia ca nu-l intereseaza nimic din ce se petrece in proximitatea sa, o bomba daca explodeaza langa el nu se da la o parte.

Leul Oltean
3rd August 2014, 12:35
Echipa Craiovei a jucat dezlanat, cu spatii mari intre jucatori, fara presing, fara zvac, fara nimic.Asa o fi, nu te contrazic.
Totusi, chiar in conditiile astea, si-a creat un numar de faze periculoase mai mare decat al stelistilor (daca excludem golurile, nistea alea aiurite, in opinia mea) si a marcat un supergol (toata faza + preluarea, conducerea mingii si executia de superclasa a pustanului de 17 ani).
Fara jocul slab din aparare, echipa ar arata cu totul altfel.

phife
3rd August 2014, 12:40
Asa o fi, nu te contrazic.
Totusi, chiar in conditiile astea, si-a creat un numar de faze periculoase mai mare decat al stelistilor (daca excludem golurile, nistea alea aiurite, in opinia mea) si a marcat un supergol (toata faza + preluarea, conducerea mingii si executia de superclasa a pustanului de 17 ani).
Fara jocul slab din aparare, echipa ar arata cu totul altfel.

pai cum:)) el nu a vazut meciul dar craiova a avut mai multe faze periculoase decat Steaua.

vorba lu hingherul , astora trebuie sa le dai multe sa taca.

Bobi Cearton
3rd August 2014, 12:43
Asa o fi, nu te contrazic.
Totusi, chiar in conditiile astea, si-a creat un numar de faze periculoase mai mare decat al stelistilor (daca excludem golurile, nistea alea aiurite, in opinia mea) si a marcat un supergol (toata faza + preluarea, conducerea mingii si executia de superclasa a pustanului de 17 ani).
Fara jocul slab din aparare, echipa ar arata cu totul altfel.


Jucatorii sunt talentati, tehnici, mingicari, dar nu sunt eficienti.

Aceste calitati trebuie insumate intr-un sistem tactic bine conturat, care in acest moment nu prea se vede.

Leul Oltean
3rd August 2014, 13:13
Pai nu sunt eficienti, ca mr.Curelea are nevoie de fix 10 ocazii pt a da un gol. Atatea a avut in primele 3 meciuri oficiale.

Normal, echipa nu e omogena, asta dureaza ... Sunt 14 nou veniti doar in vara asta. Probabil spre sfarsitul turului se poate vedea ceva concret.
Despre Gane : eu nu cred ca e asa slab cum zic unii. Un singur lucru ii reprosez : a zis ca e multumit de lot, insa echipei ii lipsesc ... fix 2 fundasi centrali (desi pe hartie sunt 4 in lot), un numar 10 si un varf.
Aseara au fost si 2 inchizatori accidentati, deci axul central a fost in aer ... cam asta rezulta.

catel.insolvent
3rd August 2014, 13:25
la faultul asupra lui iancu nu a fost fault :happy:
cum spuneam prieteni , sunteti extrem , extrem de penibili.
ba da penibili rau.
leutule , dupa ce ca 80% din craiova a tinut cu steaua , in loc sa te multumesti ca aseara au fosti baietii relaxati si nu v-au bagat vreo 6-7 bucati mai si faci gura..
e greu cu astia ..

Cum sa inteleaga o tarfa ca la 2-0 in min 34 esti deja plictisit de ea si-ti pastrezi potentialul de penetrare pentru urmatoarea artista a trotuarului? :) craiolguta, ca orice traseista nesatula, ar vrea sa pompam neobositi in ea, iar si iar.
Bai pielea leului, stiu ca-i greu de acceptat, dar voi nu existati! nici tu, cel mai prost personaj de pe forum, nici toate echipele emanate de craiovita, pe care le tot batem in sila de 25 de ani.

Duba
3rd August 2014, 13:25
Saracii olteni, ce mai tin ei cu clona Olgutei. Ce le mai place furtul, pentru ca, nu-i asa, sa apari peste noapte in prima liga si sa ai bani multi de la buget cu care sa cumperi o echipa intreaga cam asa se numeste.

Mizeriilor, toata tara din craiolguta nu o sa va scoata!

Leul Oltean
3rd August 2014, 13:37
Si se zice ca sunteti peste 5 milioane ... :))

phife
3rd August 2014, 14:26
cine zice?
mai mult de 2 nu sunt.
comparabil cu duba , spune leutule , cum e sa fii Dumnezeu?

Johnny D
3rd August 2014, 21:54
N-am vazut meciul, pt. ca n-am renuntat inca la DIGI.
Stii tu ca sunt sanse s-o vezi pe Steaua la Digi?
Inainte dadeau astia si amicalele Stelei in timp ce alte echipe jucau oficiale, acum nu mai pot sa dea nici reluarea golurilor fara permisiune!:))


Fara jocul slab din aparare, echipa ar arata cu totul altfel.
Asa zicem si noi.

Cristy RVD
3rd August 2014, 21:58
sa apari peste noapte in prima liga !

adica la fel ca steaua?

Sevilla86
4th August 2014, 10:54
N-am putut sa vad meciul, dar din cate inteleg fake universitatea a scapat usor.
O sa fie un sezon lung, asa ca trebuie sa dozam efortul corespunzator.


http://www.prosport.ro/sport-life/special/eroul-meciului-bihor-steaua-din-1988-au-vrut-sa-ne-bata-pe-gratis-8354012

Ca să-i lăsăm să ne bată, am cerut să ne plătească prime de victorie. N-au vrut. Din momentul ăla, nimeni nu ne-a mai putut convinge să ne dăm la o parte.

Foarte nobil, au cerut mita si pentru ca nu au primit au jucat de-a iesit sufletul din ei :D
Si eu care credeam ca Gigi a inventat auto-denuntul.


De parca oltenii v-au dat 5-1! Aia dupa revolutie nu v-au dat 5 goluri in total!:)):happy

Oltenii ne-au batut de 9 ori dupa revolutie. rapid de cate ori ne-a batut?
Eu stiu de cate ori, dar pun pariu ca tu nu stii.


tanase nu e de steaua
atat de prost sa fii?

Partea trista e ca nu a fost titular pentru ca l-a odihnit pentru Aktobe...
Deci nu l-a lasat pe banca pentru ca e varza, ci din alte considerente.

Bobi Cearton
4th August 2014, 11:07
Ca să-i lăsăm să ne bată, am cerut să ne plătească prime de victorie. N-au vrut. Din momentul ăla, nimeni nu ne-a mai putut convinge să ne dăm la o parte.

Foarte nobil, au cerut mita si pentru ca nu au primit au jucat de-a iesit sufletul din ei :D
Si eu care credeam ca Gigi a inventat auto-denuntul.




Bihorul era la vreamea aia satelitul Stelei.
Atitudinea oradenilor a fost similara cu revolta gladiatorilor lui Spartacus.

Johnny D
4th August 2014, 11:08
Oltenii ne-au batut de 9 ori dupa revolutie. rapid de cate ori ne-a batut?
Eu stiu de cate ori, dar pun pariu ca tu nu stii.

Asa e, la mine fotbalu incepe doar cu 2001, dar risc un pronostic, 12 ori?:D

Sevilla86
4th August 2014, 11:08
De fapt n-a fost blat, a fost prostitutie... mai rau decat blat, deoarece toata Craiova vroia sa invinga Nationalu si voi ca niste tarfe v-ati vandut cainilor pe bani, n-o sa uit treaba asta cat traiesc eu, cat am suferit atunci...

Blaturile ie rele si nu trebuiesc facute... dar, in anumite circumstante, parca vrem sa vedem un blat. Uite, lumea sufera si in ziua de azi pentru ca stiinta nu s-a lasat batuta de National.

De ce nu a aruncat craiova meciul ala? De ce?!

Vezi bre, asta-i dublu standard in esenta pura.

Blaturile ie rele daca le-ar face Steaua, dinamo...
Blaturile ie bune daca sunt facute impotriva unei echipe pe care avem noi boala.

Asa cum a spus si Einstein, lucrurile ie relative.

Johnny D
4th August 2014, 11:14
Totul e relativ, dar ce nu pricepi tu e ca Nationalul nu e o echipa avantajata de arbitraje sau sistem, ar fi luat pe merit campionatul ala!
Avea 3 victorii in Cotroceni cu Steaua, Dinamo, Rapid si n-a pierdut cu niciuna in deplasare, daca nici aia nu e campioana atunci nu stiu care e!
Si s-a dovedit ca in anul urmator, dupa ce-a plecat Olaroiu rupt de amaraciune, dupa ce-a plecat coordonatorul nostru fabulos de joc care acuma comenteaza fotbal pe la TVR Gabi Popestu, care a fost si omul campionatului si dupa ce-au mai plecat vreo 2-3 jucatori, daca nu cumva si Petre Marin la Steaua care era poate cea mai buna extrema de linie de fund din campionat, si tot am fost prima echipa romaneasca, care a ajuns in turu 2 Cupa UEFA dupa 9 ani de absenta a echipelor romanesti din aceasta faza! A deschis practic drumul spre performanta acel National furat si decimat, care daca ar fi luat campionatul nicodata n-ar fi plecat Olaroiu si jucatorii nostrii de baza din el, si am fi avut chiar sanse reale si la Champions League, la ce echipa aveam.
Lasa c-a mers Dinamo lu Netoiu cu cei 11 craioveni furati din insasi inima Craioivei si le-a spart Mendoza lu Brouge rozeta, tur-retur, nici macar 1p amarat n-au scos, si Brouge a trecut si de baraj si-a ajuns in CL, sunt ferm convins ca aveam sanse f mari sa-i eliminam, echipa aia a Nationalului a fost superioara fara probleme oricarei echipe din campionatul Romaniei.
Totul e relativ, dar nici chiar atat de relativ!;)

phife
4th August 2014, 11:26
aaa, salut platane!
si mie mi-a parut rau de progresul :(

Leul Oltean
4th August 2014, 11:29
aaa, salut platane!
si mie mi-a parut rau de progresul :(:))

Da' de Rapid nu ti-a parut rau ? - ca tot asa a pierdut titlul in '98, nu a vrut Craiova sa se dea la o parte in ultima etapa ... :D

Johnny D
4th August 2014, 11:33
Rapid e floarea de colt dintre stanci si ierburi
Toata lumea joaca meciuri, numai Rapid joaca derby-uri
Vrem sa va predomine in suflet visiniu'
Si cat am plans in '98, sa planga si savaniu
Vrem dreptate si competitii corecte
Fara deaconi, salomiri, valize si brichete
Vrem campionatele furate-napoi, ajunge
Destul ne-am scris istoria cu lacrimi de sange

Golul ala anulat de un imbecil, ala a fost cel care ne-a costat titlul nu Craiova, noroc ca p-atunci nu stiam eu ce e fotbalul decat prin animeuri!:rolleyes:

Sevilla86
4th August 2014, 11:37
si tot am fost prima echipa romaneasca, care a ajuns in turu 2 Cupa UEFA dupa 9 ani de absenta a echipelor romanesti din aceasta faza! A deschis practic drumul spre performanta acel National furat si decimat, care daca ar fi luat campionatul nicodata n-ar fi plecat Olaroiu si jucatorii nostrii de baza din el, si am fi avut chiar sanse reale si la Champions League, la ce echipa aveam.

Hai sa nu exageram... turul 2 uefa? Dupa ce ai tremurat serios cu Tirana si Heerenveen... 3-2 la general cu ambele. Totusi, turul 2 nu e performanta, poate doar la nivel de Andora, Luxemburg.


si tot am fost prima echipa romaneasca, care a ajuns in turu 2 Cupa UEFA

si am fi avut chiar sanse reale si la Champions League, la ce echipa aveam.

Ce am descoperit? Exprimare proasta, sau ai fost fan national?
Sa inteleg ca nu esti rapidist de mic :D



Da' de Rapid nu ti-a parut rau ? - ca tot asa a pierdut titlul in '98, nu a vrut Craiova sa se dea la o parte in ultima etapa ... :D

Io am zis ca toate ie relative :D

Leul Oltean
4th August 2014, 11:38
@Johnny : Nu, tati ... goluri ca ala se anuleaza peste tot, de cand s-au introdus barele rotunde (sau eliptice, sa le ia dracu) prin '82, parca ...
Nu le vede arbitrul de centru, probabil sunt greu de vazut si de catre tusier. Exemple celebre : Craiova-Bordeaux (Camataru) si Romania-Bulgaria (D.Munteanu).
Si acum injura rapidistii Craiova pt meciul ala din 1998. :rolleyes:

Johnny D
4th August 2014, 13:13
Ti-am mai zis ca nu pe Craiova, ci pe Salomir, tu mereu asculti doar cu juma de ureche, si aia cu nitzcai noroi oltenesc prin ea. Ai uitat de Tottenham - Manchester United acu ceva juma de deceniu doar, cand a intrat mingea in poarta 1 m, dar tot nu i-a costat un campionat!;)


Ce am descoperit? Exprimare proasta, sau ai fost fan national?
Sa inteleg ca nu esti rapidist de mic :D

Nu, in clasa a 6-a mi-am ales o echipa preferata si am facut-o dupa echipa anime-ului meu preferat din vremea aia FC Nancatzu, FC National era cea mai aproape denumire, ca sa nu raman si eu mai pe din dos fata de colegii mei care tineau cu alte echipe.
Rapidismu mi-a parvenit usor injectie cu injectie observandu-l in cu coada ochiului intre timp, si dupa ce mi-a bagat rahatu de Netoiu o piua mare-n piept in 2003 am simtit cum imi more sufletul si cum incep sa ma satur de rahatu asta de fotbal romanesc condus de gunoaie, blatisti si furaciosi care merg la o echipa s-o patroneze in furt pentru alta echipa. Si rapidismu m-a salvat dupa moartea Nationalului... am tot sperat eu sa se repuna pe picioare echipa asta dar tare ma tem ca echipa copilariei mele rapusa de Netoiu si gunoaiele de dinamovisti care daca aveau caracter refuzau titlu in acel an, e rapusa pe veci, amin.

Hai sa nu exageram... turul 2 uefa? Dupa ce ai tremurat serios cu Tirana si Heerenveen... 3-2 la general cu ambele. Totusi, turul 2 nu e performanta, poate doar la nivel de Andora, Luxemburg.

Si Romania, care era in pauza de aproape un deceniu de o astfel de performanta!;) Am tremurat ca ne-a fost decimata echipa si de un antrenor genial si de creierul de la mijlocul terenului care avea si viteza si o tehnica fantastica, el practic facea tot jocul.
S-a saturat si ala de mizeriile fotbalului romanesc si-a plecat in Coreea, macar aia nu-l fura, acolo e civilizatie de 10 ori cat aici.

Sevilla86
4th August 2014, 13:48
Nu, in clasa a 6-a mi-am ales o echipa preferata si am facut-o dupa echipa anime-ului meu preferat din vremea aia FC Nancatzu, FC National era cea mai aproape denumire, ca sa nu raman si eu mai pe din dos fata de colegii mei care tineau cu alte echipe.
Rapidismu mi-a parvenit usor injectie cu injectie observandu-l in cu coada ochiului intre timp, si dupa ce mi-a bagat rahatu de Netoiu o piua mare-n piept in 2003 am simtit cum imi more sufletul si cum incep sa ma satur de rahatu asta de fotbal romanesc condus de gunoaie, blatisti si furaciosi care merg la o echipa s-o patroneze in furt pentru alta echipa. Si rapidismu m-a salvat dupa moartea Nationalului... am tot sperat eu sa se repuna pe picioare echipa asta dar tare ma tem ca echipa copilariei mele rapusa de Netoiu si gunoaiele de dinamovisti care daca aveau caracter refuzau titlu in acel an, e rapusa pe veci, amin.

Tu ai tinut cu National cam intre 2002-2009... in clasa a 6-a erai prin 1997-1998, nu stiu ce sa zic, ceva da cu virgula. Oricum, cam ciudat modul de alegere al echipei favorite, puteai la fel de bine sa dai cu banu' :D

Ma rog, fie ca tine. Nu vreau sa sparg firu'n patru acum.

Pacat ca nu erau pe vremea aia Star Driver sau Starship Troopers ca acuma erai pe garduri cu Steaua :D

sun
4th August 2014, 15:15
daca era Sailor Star in loc de Sailor Moon erai pe stadion miercuri :ok:

phife
4th August 2014, 15:23
:))

Da' de Rapid nu ti-a parut rau ? - ca tot asa a pierdut titlul in '98, nu a vrut Craiova sa se dea la o parte in ultima etapa ... :D

nu.
au luat cupa anul ala si in super cupa i-am batut rau.
parca a fost si in tur si in retur 1-1 anul ala.

Johnny D
4th August 2014, 16:04
Tu ai tinut cu National cam intre 2002-2009... in clasa a 6-a erai prin 1997-1998, nu stiu ce sa zic, ceva da cu virgula. Oricum, cam ciudat modul de alegere al echipei favorite, puteai la fel de bine sa dai cu banu' :D

Ma rog, fie ca tine. Nu vreau sa sparg firu'n patru acum.


Mi-am ales-o atunci dar in liceu am inceput sa fiu microbist cu adevarat doar!;)

Leul Oltean
5th August 2014, 09:31
eu nu ma pricep ...Este bine ca tot repeti, poate iti intra in cap pana la urma.
Mie imi pare rau ca nu am putut verifica in meciul asta ceea ce ati trambitat voi (tu si prietenul tau) vreme de 2 saptamani : ca rezervele Stelei sunt mai bune ca titularii CSU. Nu ne-a dat ocazia antrenorul Costel. ;)

Sevilla86
5th August 2014, 12:28
Oltene, retorica asta la care te bagi suna a Duba.
Ai potential, in 10 ani o sa ajungi la nivelul ala.

transfermarkt a cam decis argumentul in favoarea noastra. Titularii CSU sunt sub rezervele Stelei.
Acum ca vine Luchin, poate si Hamza plus ca se mai anunta un jucator, banca de rezerve va deveni si mai valoroasa.

phife
5th August 2014, 13:14
Este bine ca tot repeti, poate iti intra in cap pana la urma.
Mie imi pare rau ca nu am putut verifica in meciul asta ceea ce ati trambitat voi (tu si prietenul tau) vreme de 2 saptamani : ca rezervele Stelei sunt mai bune ca titularii CSU. Nu ne-a dat ocazia antrenorul Costel. ;)

el e duba ma :)) parca il vad "baga la cap!!! " :)))

Leul Oltean
5th August 2014, 14:12
Acum ca vine Luchin, poate si Hamza plus ca se mai anunta un jucator ... ... ei bine, acum ca sunt doriti la echipa toti astia, avem inca o dovada ca banca voastra nu era grozava, ceea ce spuneam in urma cu 2 saptamani.
Nu stiu cum suna retorica mea, dar logica ta nu miroase prea bine. Transfermarkt ? Sa fim seriosi, ala e cel mult orientativ, nu el ia deciziile. Mult ''mai argument'' mi se pare mie insasi decizia antrenorului de A RISCA ENORM, abordand meciul cu CSU folosind formula de baza, trimitand in teren tot ce avea mai bun la ora jocului. Nu crezi ca antrenorul Costel este oleaca mai priceput decat mine & tine & reivan ?

Btw, reivan dovedeste din nou ca aia 2 metri nu ii folosesc la nimic. :D

phife
5th August 2014, 14:18
care formatie de baza coi? chipciu, dodel, keseru pe banca tati.

Leul Oltean
5th August 2014, 14:24
Hai, lasa vrajelile ... Singura absenta din 11-le de start a fost Chipciu (introdus si el, pana la urma). Ce e cu Tanase ? Parca il faceai albie de porci si te bucurai ca e pa banca ...

phife
5th August 2014, 14:29
:)))))))
mi-ai facut ziua frumoasa :)))))
adica dodel - capitanul nu face parte din echipa se start si keseru - cel mai bun marcator nu face parte din primul 11? :)))
am jucat si fara inchizator de meserie :happy:
capitanul nu face parte din primul 11 :)) :happy:

solaris
5th August 2014, 14:29
Echipa din Craiova nu are echipa de prima liga. Daca nu se face nimic, nu rezista, se intoarce de unde a venit!

Leul Oltean
5th August 2014, 14:33
Nici bicepsu ala nu iti foloseste, e clar. :D
Keseru nu e titular, mah ... indiferent cine e antrenor. Nu e de 90 minute. Nu a fost nici la Reghe, nu e nici la antrenorul Costel.

phife
5th August 2014, 14:37
duba gol ma frate :)))
leule, mai si semnalizezi...pe bune acum, stai lucid!

phife
5th August 2014, 14:39
Hai, lasa vrajelile ... Singura absenta din 11-le de start a fost Chipciu (introdus si el, pana la urma). Ce e cu Tanase ? Parca il faceai albie de porci si te bucurai ca e pa banca ...

asta e pusa la pastrare :))

Leul Oltean
5th August 2014, 14:39
Nu, mah, tu esti ala care semnalizeaza intr-una, zi si noapte ... mai esti si foarte vizibil. :))

Pai cati titulari aveti voi, mah ? Cinspe ?

phife
5th August 2014, 14:44
:)))
uite, sa nu te mai chinui, echipa de start de la meciul cu aktobe e cea de baza, ok?
acum, ce spui sa-ti iei figurile si sa te duci sa faci pe Dumnezeu in alta parte pana nu te faci de ***** de tot.

Leul Oltean
5th August 2014, 14:47
Dispari, mah ...
Cu cine imi pierd eu timpul ... :confused:

Sevilla86
5th August 2014, 15:01
Keseru nu e titular, mah ... indiferent cine e antrenor. Nu e de 90 minute. Nu a fost nici la Reghe, nu e nici la antrenorul Costel.

Pai daca-l pui pe Keseru la rezerve, chiar ca rezervele Stelei se pisa pe titularii CSU.
Oltene, asa e la echipele mari. Fac transferuri ca sa aiba competitie, rezervele e bine sa fie de valoare apropiata cu titularii. Tu de unde sa stii?

Bre, noi doi suntem subiectivi, transfermarkt e obiectiv.
Luchin e ca si semnat, daca vine si Hamza o sa avem cel putin 4 rezerve peste cel mai bun titular al CSU.

Leul Oltean
5th August 2014, 15:09
Observ ca, la nivelul suporterilor stelisti, egalizarea valorilor se face in jos. :D
Luchin e ca si semnat, daca vine si Hamza o sa avem cel putin 4 rezerve peste cel mai bun titular al CSU.Discutia noastra era acum 2 saptamani si se referea doar la CE AVEATI IN LOT ATUNCI, nu la ce presupuneti voi acum ca veti avea in viitor. :rolleyes:

Cred ca e nevoie sa citez inca o data ce spuneai atunci. Nu e greu, am salvat. :))

phife
5th August 2014, 15:11
[ QUOTE=Leul Oltean;4058548] Sa vezi ce rad eu de voi cand or sa va dea
kazacii de nu puteti duce ...
In rest ... putintica rabdare, ca in etapa a 2-a
CSU vine la Steaua. Mai sunt doar 2 saptamani.
L-am vazut azi pe Parvulescu. Un jucator
foarte ... talentat. Plin de talente. [/QUOTE]


cu cine imi pierd eu timpul. ai ras ma bine?

Leul Oltean
5th August 2014, 15:13
Oltene, asa e la echipele mari. Fac transferuri ca sa aiba competitie, rezervele e bine sa fie de valoare apropiata cu titularii.Pai asta va spuneam eu voua, raportandu-ma la UCL, unde vreti sa va calificati. Ma uitam la ce aveati pe teren in meciul cu Rapid si am zis ca sunt ... subtirei.
De aici a plecat toata discutia.

phife
5th August 2014, 15:16
Pai asta va spuneam eu voua, raportandu-ma la UCL, unde vreti sa va calificati. Ma uitam la ce aveati pe teren in meciul cu Rapid si am zis ca sunt ... subtirei.
De aici a plecat toata discutia.

iti spuneau cand erai mic sherlock?
si liverpool are banca subtire pt ucl.

Sevilla86
5th August 2014, 15:35
Pai asta va spuneam eu voua, raportandu-ma la UCL, unde vreti sa va calificati. Ma uitam la ce aveati pe teren in meciul cu Rapid si am zis ca sunt ... subtirei.

Ce am avut pe teren cu rapid nu e relevant.

Arlauskis, Nita, Cojocaru, Szukala, Gardos, Parvulescu, Lato, Varela, Rapa, Filip, Prepelita, Sanmartean, Gradinaru, Stanciu, Valceanu, Tanase, Popa, Chipciu, Keseru, Iancu.

Uite 20 de jucatori de la Steaua. Cu rapid in cupa ligii au fost titulari Pham, Aldea, Tosca, Neagu etc jucatori care de obicei nu prind primul 18 de pe foaia de joc.

Cu rapid nu au jucat rezervele. Au jucat juniorii, rezervele rezervelor.
Tu ai judecat primul 11 din meciul cu rapid ca fiind banca de rezerve a Stelei, ceea ce nu este adevarat.

Pricepi?

Leul Oltean
5th August 2014, 15:38
Am mai discutat asta.
Am o intrebare : daca la antrenamentul de azi se accidenteaza Rapa, cine intra maine ?

Cu rapid nu au jucat rezervele. Au jucat juniorii, rezervele rezervelor.Keseru, Parvulescu ... sunt rezervele rezervelor ?

Sevilla86
5th August 2014, 15:41
Ne pisam pe Aktobe si cu juniorii.
Nu-ti face griji.

Nu evita discutia, aia care au jucat cu rapid de obicei nu prind lotul la Steaua.
Nu poti sa-i consideri rezervele Stelei.

phife
5th August 2014, 15:43
cel mai probabil prepelita.

Leul Oltean
5th August 2014, 15:43
Ne pisam pe Aktobe si cu juniorii.
Nu-ti face griji. Eu nu ma refeream la Aktobe, ci la grupele UCL.

Sau : daca in meciul cu CSU se accidentau Varela si Prepelita, cine joaca maine ?

Sevilla86
5th August 2014, 15:46
Eu nu ma refeream la Aktobe, ci la grupele UCL.

Cand revine Gardos nu va mai fi o problema.

eventHorizon
5th August 2014, 15:48
... ei bine, acum ca sunt doriti la echipa toti astia, avem inca o dovada ca banca voastra nu era grozava, ceea ce spuneam in urma cu 2 saptamani.
Nu stiu cum suna retorica mea, dar logica ta nu miroase prea bine. Transfermarkt ? Sa fim seriosi, ala e cel mult orientativ, nu el ia deciziile. Mult ''mai argument'' mi se pare mie insasi decizia antrenorului de A RISCA ENORM, abordand meciul cu CSU folosind formula de baza, trimitand in teren tot ce avea mai bun la ora jocului. Nu crezi ca antrenorul Costel este oleaca mai priceput decat mine & tine & reivan ?

Si se mai intreaba saracii de ce se fac glume pe seama oltenilor :))

phife
5th August 2014, 15:49
Eu nu ma refeream la Aktobe, ci la grupele UCL.

Sau : daca in meciul cu CSU se accidentau Varela si Prepelita, cine joaca maine ?

filip in centru, neagu titular. si neagu e un jucator bun. sper sa mai primeasca minute

Leul Oltean
5th August 2014, 15:52
Horizontule, ai probleme cu cititul. Nu ai inteles ce scriam acolo.
Si sa stii ca glumele pe seama oltenilor le fac ... oltenii. ;)

phife
5th August 2014, 15:53
da, oltenii emigrati.

Sevilla86
5th August 2014, 15:56
Horizon are dreptate. Nu a riscat nimic, nu era nevoie sa odihnim jucatori pentru Aktobe ca doar nu jucam cu Real.
Si nici nu riscam vreo accidentare, oltenii aia sunt clone fara rautate. Cred ca joaca fotbal ca fetitele. Daca i-a batut si rapid :))

Leul Oltean
5th August 2014, 15:59
De asta ziceam eu ca a riscat foarte mult antrenorul Costel. Daca astia de la CSU aveau aceeasi abordare ca in meciul cu Pandurii (cand au fost 3 accidentari), cred ca acum nenea antrenorul avea ceva probleme.
Hm, Neagu si Filip ...

LE : Horizontu nici nu a inteles ce scriam. ;)

phife
5th August 2014, 16:02
comentezi fara sa vezi meciul
steaua nu a fortat. daca forta acum erai in concediu pe forum
da, neagu, 24 ani, 2 selectii la nationala.

Sevilla86
5th August 2014, 16:04
Esti ca ala cu drobu' de sare.
Nu s-a intamplat nimic, nici o accidentare. Ce pana mea tot bati campii cu chestia asta?
Nici tu nu intelegi ce scrii. Revine Gardos, vine Luchin si suntem acoperiti in spate.

Leul Oltean
5th August 2014, 16:05
Am vorbit cu mai multi, care au vazut meciul si se pricep. Toti mi-au spus acelasi lucru : oltenii au fost foarte ''moi'', nu stiu de ce.
Nu e nici un drob de sare. Am zis - la Craiova cu Pandurii, 3 jucatori s-au accidentat destul de rau. Nu a fost acum, dar putea fi.
Iar antrenorul Costel a riscat foarte mult, punand in pericol un meci mult mai important decat cel de sambata (pentru club si mai ales ... pentru el).

Iar asta e dovada cea mai buna ca s-a temut de CSU si nu a jucat ''cu rezervele''. Deci nu impartasea punctul vostru de vedere ... ''super-rezervele Stelei, mai bune ca titularii Craiovei''.

eventHorizon
5th August 2014, 16:06
Horizontule, ai probleme cu cititul. Nu ai inteles ce scriam acolo.
Si sa stii ca glumele pe seama oltenilor le fac ... oltenii. ;)

Ai un tupeu in tine...
Sa spui ca o echipa nou-promovata cu jucatori de 2 lei in lot, se poate compara cu campioana, care, din intamplare?! da si vreo 8-9 jucatori la nationale. E clar si pentru un copil de tzatza ca aberezi in voie, de aia si banuiesc ca tu stai pe aici mai mult ca sa ne amuzi :))
Si apropo de glumele cu olteni, stai linistit ca sunt facute de toata tara, inclusiv de catre ai vostri. Asta spune multe :D

phife
5th August 2014, 16:06
cei de la csu? moi? au luat 5-6 galbene.

Sevilla86
5th August 2014, 16:10
cei de la csu? moi? au luat 5-6 galbene.

Doar 3 :D au fost 6 cartonase in total ambele echipe.
Nu am vazut meciul dar am vazut statistica.



Si apropo de glumele cu olteni, stai linistit ca sunt facute de toata tara, inclusiv de catre ai vostri. Asta spune multe :D

Pentru ca merita! L'Oreal...

De ce baga oltenii capu' sub apa cand trece un vapor?
Ca sa vada rotile...

phife
5th August 2014, 16:12
da, asa e. totusi au jucat dur. baluta a avut 3 intrari urate pana sa ia cartonas.
apropo, vatajelu slabut im aparare, nu e fundas..

Leul Oltean
5th August 2014, 16:15
Ai un tupeu in tine...
Sa spui ca o echipa nou-promovata cu jucatori de 2 lei in lot, se poate compara cu campioana ...Pai tocmai ca nu am spus asta. Ti-am zis de la inceput ca nu ai inteles, m-am prins repede ca nu esti pe faza. :))

Discutia era alta si a inceput acum mai bine de 2 saptamani.

Johnny D
5th August 2014, 16:19
Dispari, mah ...
Cu cine imi pierd eu timpul ... :confused:

Cu amaratul care a nimerit toate rezultatele etapa asta.:P


Ne pisam pe Aktobe si cu juniorii.


Asa facem si noi cand ne vizitati prin Giulesti, sa nu zici ca sunt datini tiganesti exclusiviste!:D

Leul Oltean
5th August 2014, 16:21
Cu amaratul care a nimerit toate rezultatele etapa asta.:PNu e mare lucru ... a fost etapa usoara, fara surprize.

Cand o sa imi arate bilet cu 12/13 la serie B, atunci il iau in serios ... :D

Johnny D
5th August 2014, 16:22
Toti mi-au spus acelasi lucru : oltenii au fost foarte ''moi'', nu stiu de ce.

A 17-a oara la rand se-ntampla si toti sunt surprinsi de parca ar fi fost prima oara, ca fata virgina la derozetat!:o:


:rolleyes:




Cand o sa imi arate bilet cu 12/13 la serie B, atunci il iau in serios ... :D

O sa-ti arate, in Italia.

Leul Oltean
5th August 2014, 16:24
Si la meciul anterior in Ghencea ... au fost moi ? Sau a fost Onicas prea tare ? :rolleyes:

Johnny D
5th August 2014, 16:25
Ori sunteti voi prea moi ori va baga cineva la inmoi, vai de sholtenimea voastra!:))

Leul Oltean
5th August 2014, 16:27
O sa-ti arate, in Italia.Acum nu mai e cazul, au trecut vremurile alea ...
Eu le-am prins, cu cate 13 meciuri impuse ;), uneori doar serie B (ca serie A era intrerupt) si mi-au iesit de mai multe ori 11 ...

eventHorizon
5th August 2014, 16:28
Sevilla, stai usor cu glumele ca-l sperii pe oltean si fuge. Si apoi, noi nu vrem sa piarda Vadim din trafic, nu? :D

Pai tocmai ca nu am spus asta. Ti-am zis de la inceput ca nu ai inteles, m-am prins repede ca nu esti pe faza. :))

Discutia era alta si a inceput acum mai bine de 2 saptamani.

Am vazut discutia, stiu despre ce vorbeati. N-ai niciun argument logic si aberezi in voie. Bine, adevarul ca pe tine nu te intelege nimeni, esti in lumea ta in care CSU e cea mai tare echipa din tara. :))

phife
5th August 2014, 16:29
daca o dam asa, 2bundesliga cum iti suna?

Johnny D
5th August 2014, 16:31
Sevilla, stai usor cu glumele ca-l sperii pe oltean si fuge. Si apoi, noi nu vrem sa piarda Vadim din trafic, nu? :D

Chiar mi s-a parut neobisnuit de activ azi p-aici, da din coada de zici c-ar fi scos Craiova 1p in ultimii 10 ani cu Steaua!:D

daca o dam asa, 2bundesliga cum iti suna?
Aia nu poate fi Serie B niciodata, eventual Bundesligen Tzvai!:))

Leul Oltean
5th August 2014, 16:34
Horizontule, considera ca esti pe ignore, nu te mai obosi. Esti complet pe dinafara, te-ai bagat si tu ca musca in lapte ... :mda:

LE : Nu stiu cum e 2Bundesliga, nu am jucat niciodata si nici nu am de gand. Eu vorbeam de vremurile cand mergeai la Pronosport si acolo gaseai cele 13 meciuri. Alea erau, nu puteai juca altceva, decat bilet de 13.
Si, cum eram mic si sarac, nu imi permiteam mai mult de 5 duble. Castigai doar cu 11-12-13 (rareori cu 10, cand nu facea nimeni 13). He, he ...

phife
5th August 2014, 16:37
merg pana in regionale :D.
bagam si finlanda :))
am urmarit intens serie a / b pana prin 2009.
leule, fan juve? :D

six
5th August 2014, 20:35
Băăă :o: voi vă puneți mintea cu cervantes :o: :D
ce dracu....:D:happy

Leul Oltean
5th August 2014, 23:10
leule, fan juve? :DNu, sunt juve-hater. Nu i-am suportat niciodata, nu stiu de ce. :D

Am ''tinut'', de-a lungul timpului, cu Napoli, Milan, Sampdoria, Parma (niciodata cu Inter sau Brescia :D).

On topic : ai putea sa imi scrii echipa ''de titulari'' din meciul de maine ? :D

phife
5th August 2014, 23:13
banuiesc ca o sa arate asa :
arla / rapa - varela - szukala - latovlevici / prepelita (filip) - sanmartean / popa - chipciu - dodel / keseru

Leul Oltean
5th August 2014, 23:29
Ok, multumesc.