PDA

View Full Version : Barclays Premier League 2014/2015



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

jo27
24th July 2014, 06:54
Aici se poate discuta despre sezonul care sta sa inceapa in Anglia, un sezon care se anunta foarte interesant, dupa evenimentele din aceasta vara.

PS. Avind in vedere ca au fost doua solicitari pt acest topic pe cel al sezonului trecut, neonarate cu macar un raspuns din partea moderatorilor, mi-am permis sa fac eu onorurile. Daca vreunul dintre moderatori va simti nevoia sa se ocupe el, il poate sterge pe acesta.

jo27
24th July 2014, 07:06
August


Etapa 1

Saturday, Aug 16 2014
14:45 Manchester United vs Swansea
17:00 Leicester vs Everton
17:00 Queens Park Rangers vs Hull
17:00 Stoke vs Aston Villa
17:00 West Bromwich Albion vs Sunderland
17:00 West Ham vs Tottenham
19:30 Arsenal vs Crystal Palace
Sunday, Aug 17 2014
15:30 Liverpool vs Southampton
18:00 Newcastle United vs Manchester City
Monday, Aug 18 2014
22:00 Burnley vs Chelsea


Etapa 2

Saturday, Aug 23 2014
14:45 Aston Villa vs Newcastle United
17:00 Chelsea vs Leicester
17:00 Crystal Palace vs West Ham
17:00 Southampton vs West Bromwich Albion
17:00 Swansea vs Burnley
19:30 Everton vs Arsenal
Sunday, Aug 24 2014
15:30 Hull vs Stoke
15:30 Tottenham vs Queens Park Rangers
18:00 Sunderland vs Manchester United
Monday, Aug 25 2014
22:00 Manchester City vs Liverpool


Etapa 3

Saturday, Aug 30 2014
14:45 Burnley vs Manchester United
17:00 West Ham vs Southampton
17:00 Aston Villa vs Hull
17:00 Manchester City vs Stoke
17:00 Newcastle United vs Crystal Palace
17:00 Queens Park Rangers vs Sunderland
17:00 Swansea vs West Bromwich Albion
19:30 Everton vs Chelsea
Sunday, Aug 31 2014
15:30 Tottenham vs Liverpool
18:00 Leicester vs Arsenal

SwedishMafia
27th July 2014, 00:02
celso, unde esti ? :D

YoNuTzz
27th July 2014, 00:32
un lucru e clar...nu vom mai termina pe 7 :D

bogdan_nj
27th July 2014, 01:37
Dupa zeci de milioane cheltuite ar fi chiar penibil ca Man U sa termine pe 7 din nou.

jo27
30th July 2014, 21:37
Sprayul cu spuma va fi folosit in EPL incepind cu acest sezon:

http://www.premierleague.com/en-gb/news/news/2014-15/jul/premier-league-to-introduce-vanishing-spray.html

Foarte buna decizie, dpmdv :)

bogdan_nj
30th July 2014, 23:20
Da, e o decizie buna numai ca fotbalul inca e mult in urma altor sporturi in ceea ce priveste implementarea tehnologiei in ajutorul arbitrilor.

Johnny D
1st August 2014, 09:38
Iar suntem "title contenders" vorba lui Walcott, dar de data asta avand si un trofeu major in buzunar as zice ca suntem si mai bine pozitionati decat am fost in anul precedent, mai ales c-avem si-un atacant de clasa spre deosebire de sezonul tocmai incheiat!:yes:
Anul trecut absenta lui Ramsey ne-a costat cel mai scump, anul asta sper doar sa joace macar la 50% din ce-a jucat in primele 20 de etape!:))
Unde mai pui c-am scapat si de Sagna cel anti-faza ofensiva, de cand asteptam io momentul asta!/hello
Titlul se castiga cu echipele mici, faza ofensiva e cel mai important lucru in aceste meciuri! Progresul e iminent!:sneaky:


un lucru e clar...nu vom mai termina pe 7 :D

Va asteptam sa ne faceti concurenta la titlu alaturi de City, pe Chelsea nu ma bazez!:D

YoNuTzz
1st August 2014, 13:31
din pacate, principalele 2 favorite la titlu tot city si chelsea raman :(

Johnny D
3rd August 2014, 21:45
La casele de pariuri favorita e Chelsea!:)):happy
MU termina fara probleme peste ei anu asta, io garantez! Poate si City, poate si noi... favorita la titlu, buna gluma!

Cristy RVD
3rd August 2014, 21:46
Dap, poate si voi.

phife
3rd August 2014, 22:03
chelsea termina peste utd.

Cristy RVD
3rd August 2014, 22:04
Da, dar nu si peste Arsenal.

El Pistolero
3rd August 2014, 22:14
Arsenal daca pupa locul 4 e mare lucru, deci da va fi peste Chelsea. :))

Sir. Eko
3rd August 2014, 22:27
Arsenal daca pupa locul 4 e mare lucru, deci da va fi peste Chelsea. :))

Cand a fost asa ? Acum doi ani ? Sau 3 ? :D Sau a fost Tottenham pe 4 si Arsenal pe 3 atunci ?
Chelsea are echipa prea buna sa nu castige titlu. O sa castige lejer, din pacate.

El Pistolero
3rd August 2014, 22:34
Acum 2 ani cand Chelsea a castigat CL a terminat pe 5, dupa Arsenal si Spurs. :D

Eu le vad pe City, United si Chelsea sensibil egale in acest sezon. E greu de spart acest top 3.
Liverpool si Arsenal pentru locul 4.

Sir. Eko
3rd August 2014, 22:36
Acum 2 ani cand Chelsea a castigat CL a terminat pe 5, dupa Arsenal si Spurs. :D

Eu le vad pe City, United si Chelsea sensibil egale in acest sezon. E greu de spart acest top 3.
Liverpool si Arsenal pentru locul 4.

United nu joaca in europa, asta o sa conteze mult. Dar sa vedem.
Primul 11 a lui Chelsea e incredibil.

Johnny D
3rd August 2014, 22:36
Cat a fost azi cu Bremen, scor de neprezentare?:D


Liverpool si Arsenal pentru locul 4.
Liverpool de prinde EL e bine!:))

phife
3rd August 2014, 22:52
un lucru e cert , trebuie sa tine minte pe ce pagina am postat asta , liverpool prinde cel mult locul 5 anul asta.

Johnny D
3rd August 2014, 23:04
Eu nu uit, ca asta zic si io. Imi aminteste treaba asta de un pariu cu Cristy, i-am dat cote 2:1, acum trebuie sa stabilim doar miza!:D

jo27
3rd August 2014, 23:21
un lucru e cert , trebuie sa tine minte pe ce pagina am postat asta , liverpool prinde cel mult locul 5 anul asta.

Stai calm. Si eu zic ca ne batem cu Arsenal pt locul 4 si cred ca-l obtinem (cred ca am mai scris asta, de fapt).

Am sperante totusi ca United nu se va reface ca super-forta chiar atit de repede, dar trebuie sa recunosc, realist vorbind, ca au sanse mari.

Xaviesta
3rd August 2014, 23:24
Hehe, ce underrated e Arsenal pe aici. I love it.

Johnny D
3rd August 2014, 23:31
Pai in fiecare an noi avem sanse bune sa nu prindem locu 4 dar niciodata nu se-ntampla asta, gotta love your knowledged colleagues!:))

Cristy RVD
3rd August 2014, 23:37
Locul 4. Mneah, parca ar fi vreo performanta istorica locul 4.

Il obtineti degeaba, pentru ca rareori faceti ceva in UCL.

phife
3rd August 2014, 23:40
daca sanchez e fit nu avem sanse sa trecem de ei.
dar nu prea imi plac fundasii centrali. koscielny e foarte ok dar cam atat.

Cristy RVD
3rd August 2014, 23:42
Hai ma, sa fim seriosi, ajungem sa ne speriem de Arsenal?

E posibil sa faca un sezon bun, chiar sa castige titlul, dar nu e echipa care sa domine o competitie. Pot castiga doar printr-o conjunctura, iar conjunctura a fost sezonul trecut, cand noi am ratat.

phife
3rd August 2014, 23:45
oricum , in ucl nu prinde nimeni semifinala.
nu stiu de ce , epl parca scade in ochii mei. arsenal e o echipa buna , nu una care poate domina campionatul , adevarat , dar anul trecut si noi aveam un lot slab , si mai aveam si accidentati si aproape am luat campionatul.

Johnny D
3rd August 2014, 23:51
Pentru ca n-ati jucat in Europa nicaieri iar din cupele engleze ati iesit repede. Rar cineva care se bate la titlu e atat de slab.
Dar CULMEA se va intampla in EPL de 2 ori la rand, anul asta va fi United!:))

Hai ma, sa fim seriosi, ajungem sa ne speriem de Arsenal?

Nu stiu ceilalti dar tu te-ai speriat de pariul meu ca vad ca nu vrei sa aranjam miza. Ce zici, 6 luni la tine, 12 la mine?;)

phife
3rd August 2014, 23:58
ce pariu :rolleyes: ?

Johnny D
4th August 2014, 00:11
un lucru e cert , trebuie sa tine minte pe ce pagina am postat asta , liverpool prinde cel mult locul 5 anul asta.
Eu nu uit, ca asta zic si io. Imi aminteste treaba asta de un pariu cu Cristy, i-am dat cote 2:1, acum trebuie sa stabilim doar miza!:D
Te-ai prins?:cool:

phife
4th August 2014, 00:29
datorita fiecarei nenorocite de perioade de transferuri, focul sa le arda ca si anul asta ne-am comportat ca niste idioti o sa fiu multumit cu locul 5. steve e batran, suarez nu mai e. in schimb avem markovic si origi. un fundas stanga nu puteam lua.
daca everton pune mana pe lukaku ...suntem singura echipa "mare" din epl fara un world class, fara o constanta : si nu facem nimic in privinta asta de ani. m-am saturat sa avem un lot mediocru si sa aruncam bani aiurea, sa facem campionate bune doar in anumite circumstante. liverpool sta in gerrard si in fani. fara gerrard liverpool nu rezista ani astia si probabil ca aveam retrogradare la activ.

cr7luci
4th August 2014, 00:31
Baieti,nu va mai contraziceti.United ia titlul la pas fiindca Louis Van Gaal e antrenor mare iar United a jucat in amicale ca Borussia Dortmund in vremurile ei mai bune.Am tabacit niste funduri de echipe ca fotbal si nu din prisma scorului (in afara de LA Galaxy care si-a luat 7) ci din pricina fotbalului practicat.

In amicalul cu Realul,i-am facut de rusine.Nu au reusit nimic interesant iar noi mereu am avut mingea si ne-am distrat cu ei.Parca erau anemici.

In plus de asta,noi nu jucam in cupele europene.

Fac pariu cu oricine de aici ca Manchester United castiga titlul in acest sezon si pe langa titlu castiga si Cupa Ligii dar si Cupa Angliei iar in vara anului viitor va castiga si Supercupa Angliei fiindca chiar avem o echipa senzationala.O dau la pariu cu toti ca United castiga 4 trofee interne in decursul unui an. :)Ar trebui sa vorbiti despre cine o sa se claseze pe locul 2,3 si 4 in Premier League. :)

Johnny D
4th August 2014, 00:49
United are cota de 6 la titlu, foarte buna!:yes:
Care e echipa aia incredibila a lui Chelsea? Sunt f curios!:))

bogdan_nj
4th August 2014, 01:47
Doar prin aducerea unui antrenor de clasa United nu a reusit sa le ajunga pe Chelsea si City.

Sir. Eko
4th August 2014, 05:36
Hai ma, sa fim seriosi, ajungem sa ne speriem de Arsenal?

E posibil sa faca un sezon bun, chiar sa castige titlul, dar nu e echipa care sa domine o competitie. Pot castiga doar printr-o conjunctura, iar conjunctura a fost sezonul trecut, cand noi am ratat.

:)) Tu realizezi ca pana sezonul trecut Liverpool a avut 3 sezoane la rand de locul 8 nu ? Echipa de mijlocul clasamentului. Sa ne speriem de Arsenal :)). Arsenal fara cei mai buni 2 jucatori ai ei anu trecut, Ramsey 4 luni si Walcott 8 luni...plus inca vreo 10 pe parcurs, plus 20 si ceva de meciuri mai mult jucate ca Liverpool...a terminat la fix 5 puncte in spatele lui Liverpool. Nu inteleg de ce crezi ca e o diferenta atat de mare intre ele, serios ca nu.
Vezi ca nu mai e Suarez sa dea 30 de goluri si 20 de pase de gol. Vezi ca aveti de jucat in plus vreo 20 de meciuri fata de sezonul trecut.

Johnny D
4th August 2014, 07:09
Stie si el, dar na ce sa zica acuma! De aia nu mai merge pariul!:P

Cristy RVD
4th August 2014, 09:02
:)) Tu realizezi ca pana sezonul trecut Liverpool a avut 3 sezoane la rand de locul 8 nu ? Echipa de mijlocul clasamentului. Sa ne speriem de Arsenal :)). Arsenal fara cei mai buni 2 jucatori ai ei anu trecut, Ramsey 4 luni si Walcott 8 luni...plus inca vreo 10 pe parcurs, plus 20 si ceva de meciuri mai mult jucate ca Liverpool...a terminat la fix 5 puncte in spatele lui Liverpool. Nu inteleg de ce crezi ca e o diferenta atat de mare intre ele, serios ca nu.
Vezi ca nu mai e Suarez sa dea 30 de goluri si 20 de pase de gol. Vezi ca aveti de jucat in plus vreo 20 de meciuri fata de sezonul trecut.

Nici n-am zis ca suntem mai buni. Am zis doar ca Arsenal nu e genul de echipa de care sa te sperii. Nu arata constanta, in fiecare an sunt probleme cu accidentarile, n-ati fost niciodata echipa care sa calce in picioare, sa domine, sa se impuna cu adevarat in EPL si nu vad de ce s-ar schimba lucrul asta chiar acum. Sau poate Alexis, Joel, Debouchy si Chambers vor da peste cap toata istoria lui Arsenal.

Johnny, esti hot. Alegi pariul cu mai multe sanse de reusita. Dar nah, sa fie, cum vrei tu.

Johnny D
4th August 2014, 09:24
Nu-s mai multe, acum nu mai e ca si cu Chelsea sau ca si cu voi data precedenta, chiar daca luati CL nu va mai garanteaza participarea in competitie in anul urmator! De mine se poate interpreta oricum, pariul ramane ca nu mai prindeti CL in caz ca se schimba legislatia pe parcurs si se revine la cea de odinioara!:P Deci ramane la 6 luni, respectiv 1 an, ok?;)

Sau poate Alexis, Joel, Debouchy si Chambers vor da peste cap toata istoria lui Arsenal.

:happyHai las-o dracului nu mai face atata gargara ca te ineci singur, voi in toata istoria voastra n-ati avut un sezon ca si "The Invincibles"!:cool:

Cristy RVD
4th August 2014, 09:27
No. 1 an cu un an, dar e valabil doar daca Arsenal termina peste Liverpool, ca sa nu fiu magar si sa zic top 3.

Johnny D
4th August 2014, 09:32
Mie mi-ar fi convenit oricum, pentru mine e un avantaj mult mai mare decat cota de 2:1, chiar si cu locul 3 e usor mai mare.
Imi place curajul tau, 6 luni era mult mai bine pt tine, doua-jumate treceau cu sezonul intercompetitional!
Ai coaie vad ca, dar e bine sa le si arati din cand in cand! Pariul e facut!:yes:


PS: Sansele noastre de top 3 sunt mai mari decat ale voastre de top 4, daca usor mai mari sau considerabil mai mari, nu stiu, ramane de vazut.


PS*: Pentru cei care n-au inteles natura pariului, in caz ca Arsenal nu prinde Big 4(SF, deoarece e singura care-l prinde mereu:rolleyes:), si Liverpool nu prinde nici ea topul respectiv, pariul se anuleaza. Uite asta-ti dau de la mine, ca n-ai zis nicaieri ca nu se anuleaza daca Arsenal termina peste Liverpool dar in afara CL!;) Nici ca se putea un pariu mai misto!:D

Johnny D
4th August 2014, 09:47
Uite asta-ti dau de la mine, ca n-ai zis nicaieri ca nu se anuleaza daca Arsenal termina peste Liverpool dar in afara CL!;) Nici ca se putea un pariu mai misto!:D

Rectificare: se anuleaza chiar daca Arsenal termina peste Liverpool dar in afara CL, ca sa nu fie dubii. Arsenal e obligata sa prinda Top 4.
Si evident in caz ca Arsenal termina sub Liverpool dar ambele in CL, tu ai castigat pariul, nu se anuleaza, ca sa nu fie confuzii nici acolo.

Nadalfan
4th August 2014, 15:17
Baieti,nu va mai contraziceti.United ia titlul la pas fiindca Louis Van Gaal e antrenor mare iar United a jucat in amicale ca Borussia Dortmund in vremurile ei mai bune.Am tabacit niste funduri de echipe ca fotbal si nu din prisma scorului (in afara de LA Galaxy care si-a luat 7) ci din pricina fotbalului practicat.

In amicalul cu Realul,i-am facut de rusine.Nu au reusit nimic interesant iar noi mereu am avut mingea si ne-am distrat cu ei.Parca erau anemici.

In plus de asta,noi nu jucam in cupele europene.

Fac pariu cu oricine de aici ca Manchester United castiga titlul in acest sezon si pe langa titlu castiga si Cupa Ligii dar si Cupa Angliei iar in vara anului viitor va castiga si Supercupa Angliei fiindca chiar avem o echipa senzationala.O dau la pariu cu toti ca United castiga 4 trofee interne in decursul unui an. :)Ar trebui sa vorbiti despre cine o sa se claseze pe locul 2,3 si 4 in Premier League. :)

Nu te ambala atat de tare.Real a jucat cu o echipa mai mult experimentala.
Apropo,se pare ca Vidal e cam facut,iar Hummels in cazul in care Ilori va ajunge la Dortmund va veni si el.In cazu' asta eu zic ca am avea cam cel mai bun 11 din EPL la bataie cu City(care se pare ca au reusit sa-l semneze pe Mangala) si Chelsea.Probabil ca United nu va mai avea bani de Cuardado dar cred ca Valencia si Rafael isi vor face treaba sezonul asta pe acel post.

Edit : era sa uit.La noapte avem United - Liverpool.Am senzatia ca va iesi un meci foarte bun.Sper sa raman treaz si sa vad meciul.

Sir. Eko
4th August 2014, 15:23
Nici n-am zis ca suntem mai buni. Am zis doar ca Arsenal nu e genul de echipa de care sa te sperii. Nu arata constanta, in fiecare an sunt probleme cu accidentarile, n-ati fost niciodata echipa care sa calce in picioare, sa domine, sa se impuna cu adevarat in EPL si nu vad de ce s-ar schimba lucrul asta chiar acum. Sau poate Alexis, Joel, Debouchy si Chambers vor da peste cap toata istoria lui Arsenal.



Asa e. Nu e o echipa de care sa te sperii acum, de dominat am dominat totusi...acum nu chiar asa mult timp. Dar nici Liverpool nu e constanta, nu domina nimic, nu calca in picioare. Liverpool nu a mai castigat campionatul de aproape 30 de ani. 30. Iti dai seama cat ii aia ?

Arsenal a facut transferuri bune vara asta si sigur mai aducem un jucator sau doi. O sa fim mai buni ca anu trecut, dar nu o sa castigam titlu.

Liverpool e o echipa buna, dar mai slaba ca anu trecut, cu un program mai incarcat ca anu trecut si cine stie cat de ferita de accidentari. Iar daca tu crezi ca cineva poate sa faca ce facea dereglatu ala de Suarez...o sa ai o surpriza. Mai ales cand acel cineva e Lambert...Suarez iti castiga meciurile de unu singur, e o pierdere imensa pentru Liverpool.

Cristy RVD
4th August 2014, 15:35
Da, suntem constienti de chestia asta. Dar echipele care ar putea sa sperie pe cineva si sa domine competitia de la un capat la altul sunt Chelsea, City si mai ales United. In niciun caz Arsenal. :)

Johnny D
4th August 2014, 16:07
Sa n-ai stupize!:D

miril
6th August 2014, 16:08
O veste neasteptata:

Howard Webb retires from refereeing to take technical director role with PGMOL

http://www.dailystar.co.uk/sport/football/392960/Howard-Webb-retires-from-refereeing-to-take-technical-director-role-with-PGMOL

Luis Garcia10
6th August 2014, 16:23
:( Ce trist.

Cristy RVD
6th August 2014, 16:50
Manchester United dislikes this.

miril
6th August 2014, 20:16
Sa fi fost asta motivul retragerii?


jZN7OSEG0ZE

jo27
8th August 2014, 23:20
Televizari prima etapa:

Eurosport:

Simbata, 16 august, ora 19:30 Arsenal - Crystal Palace
Duminica, 17 august, ora 18:00 Newcastle - Manchester City
Luni, 18 august, ora 22:00 Burnley - Chelsea

Dolce:

Simbata, 16 august, ora 14:45 Man. Utd. - Swansea (D2)
Duminica, 17 august, ora 15:30 Liverpool - Southampton (D1)


Nu am gasit nicaieri informatii despre eventuala televizare a unui meci simbata la ora 17:00. Posibil D3 sau D4, insa nu apare programul lor pe net (nici nu am dolce ca sa stiu exact cum transmit posturile astea). Ce-i drept, nici nu este vreun meci de prima mina la ora aia.. totusi, un West Ham - Tottanham se anunta destul de interesant.

Nadalfan
8th August 2014, 23:22
Dolce nu transmite mai mult de 2 meciuri pe etapa.

Johnny D
11th August 2014, 09:30
Incepem?:)

Dolce nu transmite mai mult de 2 meciuri pe etapa.
Cu 2 prea multe.

miril
15th August 2014, 06:56
Ce pacat!

http://www.theguardian.com/football/2014/aug/14/tony-pulis-crystal-palace-leaves

corello
16th August 2014, 08:24
Deja stim prima retrogradata

koko88
16th August 2014, 11:17
1 singur meci transmis de eurosport azi. misto

sannicola
16th August 2014, 12:16
Ciudat in promo zicea ceva de 5 partide pe etapa...
Chiar aveam chef sa vad pe Man. Utd.

Xaviesta
16th August 2014, 12:46
Unde ati vazut ca transmite un singur meci?

sannicola
16th August 2014, 12:55
Televizari prima etapa:

Eurosport:

Simbata, 16 august, ora 19:30 Arsenal - Crystal Palace
Duminica, 17 august, ora 18:00 Newcastle - Manchester City
Luni, 18 august, ora 22:00 Burnley - Chelsea

Dolce:

Simbata, 16 august, ora 14:45 Man. Utd. - Swansea (D2)
Duminica, 17 august, ora 15:30 Liverpool - Southampton (D1)


Nu am gasit nicaieri informatii despre eventuala televizare a unui meci simbata la ora 17:00. Posibil D3 sau D4, insa nu apare programul lor pe net (nici nu am dolce ca sa stiu exact cum transmit posturile astea). Ce-i drept, nici nu este vreun meci de prima mina la ora aia.. totusi, un West Ham - Tottanham se anunta destul de interesant.


Aici :D

Xaviesta
16th August 2014, 13:14
Pe eurosport player or transmite toate meciurile? As lua inca o luna, mai ales ca incepe si USO.

koko88
16th August 2014, 14:50
prea tare ce au bagat astia de la televiziunea britanica ( BT Sports ).


in coltul din stanga apare o imagine mica pe tot parcursul meciului in care apar fie managerii, fie jocul live dupa o reluare daca acest s-a reluat.


plus ca auzisem de declaratii la finalul meciului direct pe teren pentru o reactie la cald.

cine vrea stream de calitate PM me

jo27
16th August 2014, 15:08
Daca intrati pe drakula, sa nu va puna draku sa dati sa vedeti HD... programul care se cere descarcat e plin de virusi... m-am patit asta-noapte la meciul Sharapovei (:D) de-abia am reusit sa scap de ei.

Hai Swansea!

Xaviesta
16th August 2014, 15:22
Hai ba scoateti macar egal.

Johnny D
16th August 2014, 15:31
Ce panarame! Si zisei ca-s printre favoritele la titlu, ba chiar principala favorita... What can I say... my bad!

Xaviesta
16th August 2014, 15:38
Hahahaha Young

https://vine.co/v/M37F1mB5IzB

corello
16th August 2014, 15:46
Dupa ce am vazut pana acum, jur ca jucau mai bine sub Moyes

SexyBoy
16th August 2014, 16:01
Un stream,va rog? :D

snookerinfo
16th August 2014, 16:05
Chelsea

phife
16th August 2014, 16:12
ce liniste e la astia doamne...

Johnny D
16th August 2014, 16:13
No, c-or egalat!:) Oricum prefer sa ma insel decat sa am dreptate in cazul lui Manchester!:))

Mda, revin, ce parasute!:))
Pistolarule, nasolie...

phife
16th August 2014, 16:19
hahaha :))

Johnny D
16th August 2014, 16:26
Foarte frumoasa combinatia dintre Gomis si... whoever, pacat ca si-a preluat-o prea lung altfel probabil era game over!:)


Ce meci frumos pt Fabianski, ma bucur pt el! Si pt Swansea, si pt Corello!:)


Partea ciudata e ca ai mai mari sanse sa bati pe MU cu Swansea decat cu Arsenal, ar fi a 2-a victorie la rand pt Swasnea in campionat, nu?:))
Nu, in cupa a pierdut Manchester anu trecut cu Swansea, in campionat au invins de 2 ori! Bravo Swansea, frumoasa premiera!:D

Xaviesta
16th August 2014, 16:36
Nici anul asta nu se poate paria pe United.

Johnny D
16th August 2014, 16:38
Unbeaten in the preseason matches, beaten when it matters most in the 1st match at home!
Incep sa ma tem pentru pariul meu cu Cristy! Mirile, sper ca Tottenhamu tau poate mai mult ca astia!:))

Nici macar proverbialul extraminut peste timpul extraregulamentar nu le-a fost de vreun folos... pathetic and weak!

corello
16th August 2014, 16:41
Bine baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!

Johnny D
16th August 2014, 16:43
Gaal continua de unde-a lasat-o Moyes, nu stiu cate sute de ani de cand n-a pierdut United acasa primu meci de campionat, alt record spart!:))

Eddy DoubleD
16th August 2014, 16:45
Deja stim prima retrogradata

ManU :))

corello
16th August 2014, 17:10
Avem echipa de PL, clar

Johnny D
16th August 2014, 18:32
ManU :))

Ioi, stai sa vezi cand afla Lucica!:o:

corello
16th August 2014, 18:35
Foarte frumoasa combinatia dintre Gomis si... whoever, pacat ca si-a preluat-o prea lung altfel probabil era game over!:)


Ce meci frumos pt Fabianski, ma bucur pt el! Si pt Swansea, si pt Corello!:)


Partea ciudata e ca ai mai mari sanse sa bati pe MU cu Swansea decat cu Arsenal, ar fi a 2-a victorie la rand pt Swasnea in campionat, nu?:))
Nu, in cupa a pierdut Manchester anu trecut cu Swansea, in campionat au invins de 2 ori! Bravo Swansea, frumoasa premiera!:D

Chiar am trecut peste lipsa lui Vorm. Pot sa zic ca avem in continuare portar. Eu cred ca aducerea lui e peste cea a lui Gomis. Un castig enorm

Cristy RVD
16th August 2014, 18:41
Sanogo titular :)) Hattrick?

Johnny D
16th August 2014, 18:45
Chiar am trecut peste lipsa lui Vorm. Pot sa zic ca avem in continuare portar. Eu cred ca aducerea lui e peste cea a lui Gomis. Un castig enorm

Mai sa vezi, lebada neagra! This is the stuff dreams are made of!:D


Sanogo titular :)) Hattrick?

-_- Nu e frumos sa-ti razi de el.

Johnny D
16th August 2014, 19:05
Asa Mirile, dau o bere! Welcome to "big 4"!:bere:

miril
16th August 2014, 19:08
To Dyre Is To Do!

Stifi Jamaicanu
16th August 2014, 19:58
Ce început frumos de campionat, încă de la primul meci :D GG Swansea.

jo27
16th August 2014, 20:08
In timp ce Hangeland arata ce si cum,

http://i.imgur.com/o4boXRA.jpg

Urmeaza Falcao :D

Eddy DoubleD
16th August 2014, 20:59
https://vine.co/v/M3K7Tlwuw60

:happy

Xaviesta
16th August 2014, 21:34
Victorie importanta pentru Arsenal. I-am mai avut si ultimul meci pe bilet.:D thank you Ramsey

phife
16th August 2014, 22:43
greu arsenal.
stati sa vedeti maine liverpool ! :)) :))

Cristy RVD
17th August 2014, 01:25
Arsenal e lider :D faceti poza cu clasamentul.

maine ar trebui sa dam multe boabe.

Sir. Eko
17th August 2014, 05:37
Arsenal e lider :D faceti poza cu clasamentul.

maine ar trebui sa dam multe boabe.

156 de zile am stat anu trecut pe primul loc :). Nu ne trebuie poze, am stat deegeaba, cam ca Liverpool. Am stat si pana la final, pana in mai de cateva ori in ultimi 30 de ani :).

Johnny D
17th August 2014, 06:41
Panarama aia de Sanogogoman a sarit fals la primu gol desi gresala a fost de marcaj, cum sa-l pui pe Sanchez sa-ti tina ditamai matahala... iar pe final de prima repriza cand i-am prins pe contre-pierd pe toti de la Palace cu o recuperare aproape de careuul lor si puteam rezolva meciul cu 2 goluri rapide, a primit o pasa perfecta central sa intre in careu sa dea gol si prostu nici n-a stiut unde e mingea care i s-a lovit de picior ca de stalp si-a ricosat la adversari! Wenger, scoate-l dracu din primu 11 daca vrei sa ai vreo sansa la ceva in PL... ori esti bolnav, ori esti dus de-acasa cu gogomanu tau cu tot!:no: Hat-trick, good one Cristy.


Victorie importanta pentru Arsenal. I-am mai avut si ultimul meci pe bilet.:D thank you Ramsey

Thank you Giroud amice, thank you Giroud, si inca un BIG THANK YOU!;)


greu arsenal.


Asta pentru ca Wenger a lasat o gramada de titulari inca in concediu in frunte cu Mertezacher si Ozil, doar am avut meci usor ce dracu!:rolleyes:
Cazorla saracu a fost all over the place, suntem dezastru cand prinde o zi slaba si s-a vazut ieri in jocul de pase absolut demential de penibil.

miril
17th August 2014, 10:27
To Dyre Is To Do!

Oh, Dier! :)

phife
17th August 2014, 15:29
stati sa ne vedeti :happy.

phife
17th August 2014, 15:54
gol :)

jo27
17th August 2014, 16:19
Slabuta prima repriza... bineinteles ca mi s-a blocat streamul exact inainte de gol :D

Cristy RVD
17th August 2014, 16:44
meh.

phife
17th August 2014, 16:56
ne facem de ras cu o echipa care se va bate sa ramana in premier

phife
17th August 2014, 17:06
finally

Xaviesta
17th August 2014, 17:08
Slaba Liverpool. Cat se vede lipsa lui Suarez... Exact genul de meci pe care Suarez il castiga de unul singur sez trecut.


https://vine.co/v/MV2j6OEr5T0 :)) dupa meciul cu Dortmund cred.

jo27
17th August 2014, 17:28
Asa e. Daca tin bine minte, Liverpool a avut procentaj mai bun al punctelor fara Suarez, decit cu el in teren sezonul trecut. Dar tu stii. Lasa sa va cistige voua meciurile de acum.

Slab, intr-adevar, nici nu meritam sa cistigam, dupa cum s-a jucat. M-a impresionat negativ Lovren, sper sa-si revina. Manquillo pe de alta parte, foarte bun :)

Xaviesta
17th August 2014, 17:34
Lasa-ma cu statisticile, procentajele etc ca nu arata mare lucru. Si nu inteleg de ce ai reactionat asa. Suarez chiar va castiga multe meciuri de genu'. E ceva adevarat, nu am voie sa vorbesc desore asta?

Long cica a ratat cu poarta goala :))

jo27
17th August 2014, 17:42
Am reactionat asa pt ca scrii timpenii. Suarez a cistigat multe meciuri de genul asta, insa a avut si suficiente meciuri in care n-a facut mai nimic. In plus, meciul asta a fost cistigat, deci nu-si avea rostul afirmatia ta. Ca Suarez este o pierdere dpdv valoric e mai mult decit corect, nici 100 de Lamberti nu o sa-l suplineasca la acelasi nivel, insa echipa n-a jucat mai slab azi din cauza plecarii lui si, la fel de posibil, chiar si cu el in teren tot pe acolo se invirteau.

Iar statisticile de ce nu spun nimic? Cum ar mai fi Messi de 4 ori balon de aur daca statisticile nu ar spune nimic? Ca doar nu l-a luat doar pt ca-l iubeste Blatter.

Xaviesta
17th August 2014, 17:48
Cica scriu tampenii cand de fapt am spus ca Liverpool a fost slaba si ca Suarez le castiga multe meciuri de genu'. God. Btw, am scris la 1-1, si daca Long nu rata cu poarta goala, se termina 2-2.

Unele statistici sunt doar prostii. Asa si Pedro a avut 19 goluri desi stie toata lumea ca a fost slab rau. Sunt destule exemple.

Johnny D
17th August 2014, 17:52
Arsenal e lider :D faceti poza cu clasamentul.

Tot sub noi, va sade bine acolo!:)

Cica scriu tampenii cand de fapt am spus ca Liverpool a fost slaba si ca Suarez le castiga multe meciuri de genu'. God. Btw, am scris la 1-1, si daca Long nu rata cu poarta goala, se termina 2-2.

Ma sperii... lasa bata si ei, spre deosbire de Mancheter ieri, azi chiar credeam ca Liverpool bate aproape sigur chiar daca avea aceeasi cota si de-aia am si jucat-o. E mai interesant asa, daca nici acuma cat CL-ul inca nici n-a inceput nu fac puncte, atunci cand!?

phife
17th August 2014, 18:00
Cica scriu tampenii cand de fapt am spus ca Liverpool a fost slaba si ca Suarez le castiga multe meciuri de genu'. God. Btw, am scris la 1-1, si daca Long nu rata cu poarta goala, se termina 2-2.

Unele statistici sunt doar prostii. Asa si Pedro a avut 19 goluri desi stie toata lumea ca a fost slab rau. Sunt destule exemple.

sezonul trecut cu suarez parca am luat bataie de la sfinti..1-0 gol lovren.
nu sunt sigur.

Johnny D
17th August 2014, 18:15
Exceptia care intareste regula. Ai cautat-o mult?:P

jo27
17th August 2014, 18:16
sezonul trecut cu suarez parca am luat bataie de la sfinti..1-0 gol lovren.
nu sunt sigur.

Era suspendat, parca.

LE. Da, n-a jucat... iar golul lui S'ton l-a marcat Lovren :D

jo27
17th August 2014, 18:17
Cica scriu tampenii cand de fapt am spus ca Liverpool a fost slaba si ca Suarez le castiga multe meciuri de genu'. God. Btw, am scris la 1-1, si daca Long nu rata cu poarta goala, se termina 2-2.

Unele statistici sunt doar prostii. Asa si Pedro a avut 19 goluri desi stie toata lumea ca a fost slab rau. Sunt destule exemple.

Bine, imi cer scuze, nu vazusem ora. Asta nu schimba ce am scris in rest, doar retractez faza cu timpeniile si spun ca exagerezi :D

Johnny D
17th August 2014, 18:30
Si butonul de edit ar trebui sa-nveti sa-l folosesti, ar fi cazu de atata timp.:P

Xaviesta
17th August 2014, 18:40
Bine, imi cer scuze, nu vazusem ora. Asta nu schimba ce am scris in rest, doar retractez faza cu timpeniile si spun ca exagerezi :D

Ok, dar tot nu vad de ce am exagerat. Suarez parca le-a castigat meciul cu Southampton in deplasare. Stiu ca Suarez a fost de multe ori invizibil, dar le-a si castigat o gramana de meciuri. In fine...

Newcastle cred ca scoate ceva azi, joaca bine. Mnah, gol Silva.

Johnny D
17th August 2014, 18:40
Degeaba, campioana si principala favorita la titlu tocmai a deschis scorul!

jo27
17th August 2014, 18:41
Dzeko, fotbalist si asta :)


Ok, dar tot nu vad de ce am exagerat. Suarez parca le-a castigat meciul cu Southampton in deplasare. Stiu ca Suarez a fost de multe ori invizibil, dar le-a si castigat o gramana de meciuri. In fine...

Newcastle cred ca scoate ceva azi, joaca bine. Mnah, gol Silva.

Hai s-o lasam balta. Ideea e ca Suarez, intr-adevar, ar fi putut sa aca diferenta intr-un meci de genul asta, la fel de bine ar fi putut sa n-o faca. Si tu ai afirmat... 'cit de mult le lipseste'... iata ca pina la urma a facut alt jucator diferenta.

Ma refer strict la meciul asta. Pe termen lung, stiu si eu ca, in caz ca nu se intimpla ceva spectaculos pina la finalul perioadei de transferuri, se va simti lipsa lui.

newcool
17th August 2014, 19:49
Am jucat slab asta e clar.
Bine insa ca am castigat pana ne intram in ritm dureaza ceva...Plus ca plecarea lui Suarez se simte.
Sper sa luam rapid un atacant de top fiinca e nevoie acolo langa Sturridge.
In rest cum ne-am inteles: YNWA!:yes:

newcool
17th August 2014, 22:23
Baieti,nu va mai contraziceti.United ia titlul la pas fiindca Louis Van Gaal e antrenor mare iar United a jucat in amicale ca Borussia Dortmund in vremurile ei mai bune.Am tabacit niste funduri de echipe ca fotbal si nu din prisma scorului (in afara de LA Galaxy care si-a luat 7) ci din pricina fotbalului practicat.

In amicalul cu Realul,i-am facut de rusine.Nu au reusit nimic interesant iar noi mereu am avut mingea si ne-am distrat cu ei.Parca erau anemici.

In plus de asta,noi nu jucam in cupele europene.

Fac pariu cu oricine de aici ca Manchester United castiga titlul in acest sezon si pe langa titlu castiga si Cupa Ligii dar si Cupa Angliei iar in vara anului viitor va castiga si Supercupa Angliei fiindca chiar avem o echipa senzationala.O dau la pariu cu toti ca United castiga 4 trofee interne in decursul unui an. :)Ar trebui sa vorbiti despre cine o sa se claseze pe locul 2,3 si 4 in Premier League. :)

Epic.:)
De Swansea ati auzit?:D

delaparis
17th August 2014, 22:29
...Plus ca plecarea lui Suarez se simte.
Sper sa luam rapid un atacant de top fiinca e nevoie acolo langa Sturridge.:

Pai ati cheltuit tot ce ati luat pe dintos. Si chiar nu am inteles bine de ce ati tot cumparat fundasi desi aveati o suta acolo.
Dar in curand e unul liber, Brandao, atacant cu un joc de cap impecabil ... in vestiare :D

phife
17th August 2014, 22:47
cu kolo toure sa te multumesti tu man , si fara fundas stanga.
totusi , un atacant daca luam si noi..

delaparis
17th August 2014, 22:57
cu kolo toure sa te multumesti tu man , si fara fundas stanga...

Pai nu e Sakho acolo? Daca am inteles bine de asta a fost cumparat

newcool
17th August 2014, 22:57
Musai un atacant la noi. Unul de world class. Va veni ascultati la mine.Daca nu... e bai...

Cristy RVD
18th August 2014, 01:32
Pai nu e Sakho acolo? Daca am inteles bine de asta a fost cumparat

Alberto Moreno, Flanagan, Johnson, Luis Enrique. Toti pot juca pe partea stanga. De Sakho e nevoie in centru, dar se pare ca BR il prefera pe Lovren.

Astazi slab spre foarte slab. Fara Coutinho in forma jocul nostru nu va avea orizont.

Johnny D
18th August 2014, 01:37
Noi nu putem zice chiar asta ca avem inlocuitori, dar cat timp e pe teren Cazorla ar fi bine sa-si faca dreku treaba, ca-n supercupa si totu e ok.

SwedishMafia
18th August 2014, 20:25
msPuPyCK8zo
o fi fost un cormoran din Liverpool:D

Johnny D
18th August 2014, 22:00
Celsocul intra si el in joc! Sa-i uram un sincer insucces!:yes:

Johnny D
18th August 2014, 22:14
Perfect! Superba faza, magnific sutu!:yes:

delaparis
18th August 2014, 22:15
Au inscris astia incepatori :D

Johnny D
18th August 2014, 22:17
Mult a condus! Ca un tavalug a venit albastreaua peste ei... saracii micutzi!:help:

delaparis
18th August 2014, 22:18
Eu nici nu stiam ca D Costa a fost cumparat de Chelsea :)

Johnny D
18th August 2014, 22:19
Oricine e mai bun ca Torres!:))


Incredibil ce face Fabregas.... L-a bagat la subnivel pe Hazard pe acest inceput de meci, incredibila pasa aia... out of this world.

El Pistolero
18th August 2014, 22:28
Viitoarea campioana face show. E loc de inca 2-3 goluri lejer. Pasa lui Cesc magistrala.

Johnny D
18th August 2014, 22:31
Penibil Costa, acolo continui si-o bagi in poarta.... absolut hilar, rosu trebuia sa-i dea!:D:))

Viitoarea campioana face show.
Cu siguranta!:ok: Insa nu neaparat in sezonul 2014/2015!:D

El Pistolero
18th August 2014, 22:37
S-a enervat Chelsea dupa acel gol luat. Se lasa cu scor de tenis azi.

Johnny D
19th August 2014, 00:22
Eh, nimeni n-a facut scor etapa asta, sa ne multimim c-am batut, Manchester loserul etapei!:D

delaparis
19th August 2014, 00:58
Daca va spun ca tot City va castiga campionatul ma credeti? :)

bogdan_nj
19th August 2014, 02:20
Eu te cred.

Johnny D
19th August 2014, 07:34
Dupa mine e tot favorita, am si zis-o pe pagina anterioara. Din simplu motiv ca are acel calm fantastic in momente critice, Celsocul oricat de valoros ar fi, parca e ushor prea trepadush sau skitish cum ar zice Vin Diesel!:P

Sir. Eko
19th August 2014, 15:40
Daca va spun ca tot City va castiga campionatul ma credeti? :)

Nu. Chelsea are lot prea bun. Prim 11 prea bun. Se bate anu asta si la CL.

phife
23rd August 2014, 20:23
everton ..jeez -.-

Luis Garcia10
23rd August 2014, 20:34
F buna repriza a celor de la Everton :ok: Fac minuni cand vor baietii astia.

sannicola
23rd August 2014, 21:27
Everton ii pusa pe 2-2 din cate vad.Cu Leicester a luat gol in minutul 86, acum cu Arsenal iar pe final(Ramsey 83 si Giroud 90).

El Pistolero
23rd August 2014, 21:28
Pacat ca n-au rezistat.

Pana una alta Chelsea a batut 2 nou-promovate. :)

Nadalfan
24th August 2014, 18:18
Fletcher si Cleverley sunt jucatori de League 1.Herrera cica s-a rupt.Pana revine Carrick ne trebuie neaparat un mijlocas central.Cel mai bine ar fi sa-l imprumutam pe Song de la Barca.
Singurul lucru bun e ca am marcat la prima ocazie de gol:))

YoNuTzz
24th August 2014, 18:34
ma uit pe echipa lui man utd de start

HORROR !

smalling, jones, blackett, cleverley, fletcher, valencia, young...

imi vine sa plang...:))

Nadalfan
24th August 2014, 18:40
Blackett asta nu e rau deloc.Cleverley,Fletcher si Young n-au ce cauta.Valencia niciodata nu mi s-a parut tocmai rau.Jones si Smalling si ei par destul de buni pana acum.

Edit: Acum ca a iesit Smalling apar problemele in aparare.

YoNuTzz
24th August 2014, 19:12
trebuie neaparat sa intre rojo si shaw in aparare...

Stifi Jamaicanu
24th August 2014, 19:23
QPR se reîntoarce în Championship dacă va juca în continuare cu 3 fundași centrali.

Numero Dieci
24th August 2014, 19:26
QPR se reîntoarce în Championship dacă va juca în continuare cu 3 fundași centrali.

Asa e.Redknapp si Hoddle trebuie sa schimbe sistemul.

Dunne si Traore au fost catastrofali.Mijlocul inexistent.

Pacat de Loic Remy.

effect
24th August 2014, 19:38
ma uit pe echipa lui man utd de start

HORROR !

smalling, jones, blackett, cleverley, fletcher, valencia, young...

imi vine sa plang...:))

Blackett pare a fi un castig..odata ce intra in ritm Rojo,Shaw si Di Maria nu o sa mai pupe Valencia sau Young primul 11. Mai naspa pe centru,dar si acolo trebuie sa apara Herrera si poate se mai realizeaza un transfer

Nadalfan
24th August 2014, 20:00
Blackett pare a fi un castig..odata ce intra in ritm Rojo,Shaw si Di Maria nu o sa mai pupe Valencia sau Young primul 11. Mai naspa pe centru,dar si acolo trebuie sa apara Herrera si poate se mai realizeaza un transfer

Pai cine sa-l scoata pe Valencia din echipa?Poate Rafael.Rojo si Shaw joaca amandoi pe aceiasi pozitie.Eu il vad mai bun pe Rojo.
In aparare nu avem probleme.Pe faza ofensiva nu facem nimic.Totusi,cand vor revenii accidentati echipa va arata altfel.
De Gea-Jones,Smalling,Evans-Valencia,Carrick,Herrera,Shaw/Rojo-Di Maria-Rooney,Van Persie.Pe Mata nu-l mai vad sa mai prinda echipa acum ca a venit Di Maria.Poate doar daca se schimba sistemul.Shaw daca o tine din petrecere-n petrecere nici eu nu va prinde echipa.Rojo e bun.

YoNuTzz
24th August 2014, 20:12
in plus - nu mi se pare ok pentru premier league sistemul cu 3 fundasi...

delaparis
24th August 2014, 20:16
Se vede un plus in joc fata de ce propunea Moyes?

YoNuTzz
24th August 2014, 20:24
Se vede un plus in joc fata de ce propunea Moyes?

momentan nu.

El Pistolero
24th August 2014, 21:50
Inceput perfect pentru United. :D Partea proasta e ca urmeaza sa joace cu toate cele 3 nou-promovate.

Ah si desigur, venirea lui Di Maria...:(

effect
24th August 2014, 22:26
Pai cine sa-l scoata pe Valencia din echipa?Poate Rafael.Rojo si Shaw joaca amandoi pe aceiasi pozitie.Eu il vad mai bun pe Rojo.
In aparare nu avem probleme.Pe faza ofensiva nu facem nimic.Totusi,cand vor revenii accidentati echipa va arata altfel.
De Gea-Jones,Smalling,Evans-Valencia,Carrick,Herrera,Shaw/Rojo-Di Maria-Rooney,Van Persie.Pe Mata nu-l mai vad sa mai prinda echipa acum ca a venit Di Maria.Poate doar daca se schimba sistemul.Shaw daca o tine din petrecere-n petrecere nici eu nu va prinde echipa.Rojo e bun.

Poate il prefera pe Di Maria in partea dreapta sa patrunda des in interior si sa se transforme in CAM,ceva pe rolul lui Robben in nationala Olandei. Nu-l vad left wing back,nu cu Rojo acolo

Johnny D
24th August 2014, 23:19
Bine ca l-am avut pe Giroud care a contribuit decisiv in minutul 90 la ambele meciuri si ne-a adus 3p pana la urma, de era Cavani ala...
L-am vazut in ultimul meci in campionat, fara Ibrahimovic PSG mortua-est, praf total Cavani, lovituri libere incete si pe centru, ocazii singur cu portaru care le da hapt in portar sau nici nu apuca sa suteze ca se incurca in minge, un dezastru de atacant! Giroud e clar mai bun de 8 luni incoace, si a si demonstrat-o in acest debut de sezon!:ok:


All in all, nu pare sa avem mari sanse la titlu, jucam prea prost un meci intreg doar sa dregem busuiocu pe final, dar de top 4 tot suntem material!
Bravo Tottenhamului lu Miril, daca MU clacheaza lamentabil iar macar tu sa-mi pastrezi pariul viu!:D:yes:

smiLey.
25th August 2014, 03:11
Glumesti, nu? In orice caz... nu l-am vazut pe Giroud sa faca de astea.

https://www.youtube.com/watch?v=dFfaHTgweT4
https://www.youtube.com/watch?v=4NMfzgImSGk

miril
25th August 2014, 09:10
Bravo Tottenhamului lu Miril, daca MU clacheaza lamentabil iar macar tu sa-mi pastrezi pariul viu!:D:yes:

Desi mai este mult pana departe, merita vazut (48 de pase consecutive pana la gol). QPR un dezastru deja implinit. COYS!

http://giant.gfycat.com/SevereScrawnyIbadanmalimbe.gif

Johnny D
25th August 2014, 10:04
Glumesti, nu? In orice caz... nu l-am vazut pe Giroud sa faca de astea.

https://www.youtube.com/watch?v=dFfaHTgweT4
https://www.youtube.com/watch?v=4NMfzgImSGk

Nici nu ma uit la ce mi-ai dat tu acolo, eu vorbeam de ultimele 8 luni, e o panarama retardata Cavani in acest rastimp in timp ce Giroud a dat goluri decisive, dintre ele unu acum in min 90 cu Everton si doua in Cupa Angliei, multumita lor am luat si trofeul, te rog frumos!;)
Apropo, un atacant adevarat se vede cand are echipa nevoie de el cum a avut Uruguay de el si-a fost praf fara Suarez, sau cum a avut in acest meci cand Ibrahimovic a lipsit si cand scorul e defavorabil mai ales pe final de meci, si el ce-a facut, a fost un rahat complet ratand si asa putinul efort al echipei cu singurele 2 ocazii singur cu portaru din meci pe care le-a mancat, nu cand bati 4-0, atunci si io dau gol!:))

Nadalfan
25th August 2014, 22:10
Nici n-a inceput bine meciul si Stevie G deja a bagat o pasa de vreo 50 de m.
Liverpool probabil ca o sa joace pe contre.

phife
25th August 2014, 22:39
nu imi vine sa cred ca stam asa bine in teren
mai ales defensiv.

jo27
25th August 2014, 22:55
Probabil ai scris aia cu citeva secunde inainte de a se da golul :D

Ce bine am jucat 35 de minute si ce cadere a urmat :(

Johnny D
25th August 2014, 23:13
De aia am zis eu si Delaparis ca astia-s favoritii la titlu!;)

El Pistolero
25th August 2014, 23:14
De cand a revenit dupa accidentare, Jovetic e fabulos. Si in amicale si in acest inceput de campionat a jucat foarte bine. :ok:

phife
25th August 2014, 23:18
o luam trist. mai primim.
nu il inteleg pe handerson. poti sa il schimbi, ai cu cine.
lovren e slabut.

Johnny D
25th August 2014, 23:26
Aguero!:sneaky:


Ma-ntreb cine e titularul in atac Jovetic sau Dzeko!?:))

El Pistolero
25th August 2014, 23:26
Gol Aguero la 5 secunde dupa ce a intrat pe teren.

Fara Suarez Liverpool cred ca va reveni la ''forma'' aratata acum 2-3 sezoane. Sper sa ma insel. :D

delaparis
25th August 2014, 23:26
De aia am zis eu si Delaparis ca astia-s favoritii la titlu!;)

Echipa solida, lotul omogen, antrenor de top ... etc.
Viitori campioni, au lovit tare asta seara :ok:

phife
25th August 2014, 23:27
lovren a doua oara cand pierde omul si luam gol

Johnny D
25th August 2014, 23:29
Echipa solida, lotul omogen, antrenor de top ... etc.
Viitori campioni, au lovit tare asta seara :ok:

Si au si atacantul nr. 1 in Anglia, ce sa mai...
Deocamdata pare clar City 1, Chelsea 2, pt restul pozitiilor ne batem mai multi, favoriti noi si Tottenham deocamdata!


Apropo, Corello ce faceti, luati titlu cu Lebada voastra cu tot!?:D

Nadalfan
25th August 2014, 23:32
Allen si Henderson sunt degeaba.
Pe Gerrard cred ca au de gand sa-l faca libero in curand.Eu l-as juca mai in fata.Poate cand o sa revina Leiva desi Rodgers nu pare sa-l placa.Mult mai bine arata o linie de mijloc cu Leiva,Gerrard si Can decat cu Gerrard,Henderson si Allen.
Sterling ala e bun rau.O sa fie cel mai bun jucator al echipei in acest sezon.

phife
25th August 2014, 23:33
sa ai de ales intre handerson, allen si emre si tu sa il ti rezerva pe can e o tampenie

YoNuTzz
25th August 2014, 23:35
m-am convins cu lovren si moreno :))

oricum balotelli ne-balotelii, suarez e o uriasa pierdere pentru liverpool..

phife
25th August 2014, 23:38
moreno resimte doar schimbarea.
leiva da, nu e pe placul lui rodgers. sa ii mai dam o sansa lui borini

phife
25th August 2014, 23:41
daca sezonul asta nu terminam in primele 4 si avem sanse slabe, sterling pleaca


lambert rateaza 3-2...ce dracu?

Johnny D
25th August 2014, 23:45
lambert rateaza 3-2...ce dracu?
Ala-i atacant, daca-i e frica sa dea pe poarta!? :| Deci, ma jur...

delaparis
25th August 2014, 23:45
Pe final nu joaca rau Liverpool dar aparaea e praf. Lovren la Lyon, Sakho la PSG si PSG campion. Nu inteleg ce a gandit BR cand a ales titularul ...

Johnny D
25th August 2014, 23:49
Da, ca atac ar fi echipa de top 4, dar ce faci cu apararea....

phife
25th August 2014, 23:51
care atac? poate cu nebunu si lallana.
dupa ce se sudeaza apararea o sa fie mai bine.

YoNuTzz
25th August 2014, 23:56
Ala-i atacant, daca-i e frica sa dea pe poarta!? :| Deci, ma jur...

atacant de nationala angliei - el si cu wellbeck :D

Cristyniku
26th August 2014, 00:03
Ce urat si-a luat-o Liverpool...Nasol. City e pe val si sezonul asta, iar United al meu e mucinceai.

Johnny D
26th August 2014, 07:54
care atac? poate cu nebunu si lallana.
dupa ce se sudeaza apararea o sa fie mai bine.

Mijlocul! Ala face jocul de atac in primul rand;), atacantii doar finalizeaza, ar trebui tot de-acolo sa-nceapa si apararea, dar...:rolleyes:


Ce urat si-a luat-o Liverpool...Nasol. City e pe val si sezonul asta, iar United al meu e mucinceai.

In lack of a better word, I must definitely concur!

dardar_3
26th August 2014, 09:32
Mario le-a adus noroc cormoranilor. :D Dupa ce a declarat ca a fost o greseala intoarcerea in Italia ii doresc cat mai multe meciuri ca cel de aseara.

Jojo e senzational! :ok: :cya:

Johnny D
26th August 2014, 13:11
A venit si Dardare, sustinatorul unei superechipe de semiamatori+Kaka sa-si exprime o parere! Sa-l primim cu bine!:bere:

dardar_3
26th August 2014, 14:01
Bre tifosule de echipe fara niciun palmares, las-o moale ca te uzi. :D

Stifi Jamaicanu
27th August 2014, 04:08
http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_554_x_389/2014/08/26/631671-bv-chmriyaatzcb.jpg

E momentul să schimbe sistemul dacă vrea să se califice în Europa.

Xaviesta
27th August 2014, 04:20
Gold!


Baieti,nu va mai contraziceti.United ia titlul la pas fiindca Louis Van Gaal e antrenor mare iar United a jucat in amicale ca Borussia Dortmund in vremurile ei mai bune.Am tabacit niste funduri de echipe ca fotbal si nu din prisma scorului (in afara de LA Galaxy care si-a luat 7) ci din pricina fotbalului practicat.

In amicalul cu Realul,i-am facut de rusine.Nu au reusit nimic interesant iar noi mereu am avut mingea si ne-am distrat cu ei.Parca erau anemici.

In plus de asta,noi nu jucam in cupele europene.

Fac pariu cu oricine de aici ca Manchester United castiga titlul in acest sezon si pe langa titlu castiga si Cupa Ligii dar si Cupa Angliei iar in vara anului viitor va castiga si Supercupa Angliei fiindca chiar avem o echipa senzationala.O dau la pariu cu toti ca United castiga 4 trofee interne in decursul unui an. :)Ar trebui sa vorbiti despre cine o sa se claseze pe locul 2,3 si 4 in Premier League. :)

Sir. Eko
27th August 2014, 05:07
E doar un meci de cupa care nu intereseaza pe nimeni.
Am impresia, e parerea mea doar....ca sunt cariva care au vrut sa ii arate un deget lui Van Gal. Dintre aia de pe teren.

miril
27th August 2014, 06:40
E doar un meci de cupa care nu intereseaza pe nimeni.
Am impresia, e parerea mea doar....ca sunt cariva care au vrut sa ii arate un deget lui Van Gal. Dintre aia de pe teren.

Corect si bine i-au facut!

Nadalfan
30th August 2014, 14:17
Echipa de azi: De Gea-Jones,Evans,Blackett-Valencia,Fletcher,Di Maria,Young-Mata-Rooney,Van Persie.
Daca Fletcher nu pierde iarasi o gramada de mingi aiurea si Young joaca si el ceva cred ca putem sa castigam desi probabil ne va fi super greu.Van Persie nu e intrat deloc in forma.Sper ca Di Maria sa schimbe putin fata jocului.

Nadalfan
30th August 2014, 14:49
Startul e fabulos.Bara si ocazie de unu' la unu' cu portarul pentru Burnley.

Julio_Zane
30th August 2014, 14:50
Va schimba.Foarte muncitor.

Nadalfan
30th August 2014, 15:00
Pff....ce pasa a dat Di Maria.El si Stevie G ce mai dau asa pase.Pacat de ratarea lui Van Persie.
Di Maria e electrizant.Totusi,ce nu pot eu sa inteleg cum un jucator ca Mata isi poate da cu stangu'-n dreptu'...

YoNuTzz
30th August 2014, 15:17
e suficient sa m uit la 30 de min si e clar ca mata desi a costat peste 40 de mil, va sari din schema in viitorul apropiat...

BlueEnergy
30th August 2014, 16:03
Deci ce fac "mieluseii" rosii? Bat si ei pe Burnley sau ba? :)

Nadalfan
30th August 2014, 16:05
Deci ce fac "mieluseii" rosii? Bat si ei pe Burnley sau ba? :)

Probabil nu.Mata e foarte slab.Young si Fletcher sunt degeaba.Nu ai de ce sa joci cu Young pe stanga in conditiile in care el trebuie sa acopere toata banda stanga fiind dreptaci.In acest mod el franeaza toate actiunile.Van Persie e mult prea static.N-are tonus deloc.Singurii care incearca ceva sunt Di Maria si Rooney.
Mata in curand o sa fie considerat un transfer mai prost si decat Anderson.

YoNuTzz
30th August 2014, 16:08
van persie = petarda meciului pana acum...

YoNuTzz
30th August 2014, 16:13
oricum cand la mijloc din cei 5 mijlocasi 4 sunt: valencia, young, fletcher si mata nu prea poti sa bati pe nimeni in premier league...

penibil...

YoNuTzz
30th August 2014, 16:38
mda...sa ii fie rusine lui van gaal...nimeni nu ii cere sa ia campionatul, dar cum plm sa ai 4 meciuri cu swansea, sunderland, MKD si burney si sa faci 2 puncte...


rusinos...

Stifi Jamaicanu
30th August 2014, 16:40
Ggmu :))

YoNuTzz
30th August 2014, 18:54
un adevarat soc: man city - stoke 0-1 :ok:

Eddy DoubleD
30th August 2014, 18:55
Bune rau echipele asta din Manchester...

sun
30th August 2014, 18:58
Fanii lui United au fost tristi doar 2 ore :))

corello
30th August 2014, 19:30
Unde se gasesc rame de calitate? Asta e de colectie :))
https://imagizer.imageshack.us/v2/479x407q90/674/bd3CtO.jpg

YoNuTzz
30th August 2014, 19:32
cat de repede deschide chelsea scorul...

El Pistolero
30th August 2014, 19:35
Viitoara campioana face show. 2-0 cat ai clipi la Everton. :D

Care zicea ma ca Diego Costa e accidentat? :))


Mata s-a ratat dupa ce a plecat de la Chelsea. A pierdut si natioanala din cate am vazut zilele astea.

sannicola
30th August 2014, 19:38
Swansea aproape salvata dupa 3 etape :D.
Nah belea ca au cazut pe 2 deja,2-0 pentru Chelsea in minutul 5...

Sir. Eko
30th August 2014, 19:58
Viitoara campioana face show. 2-0 cat ai clipi la Everton. :D

Care zicea ma ca Diego Costa e accidentat? :))


Mata s-a ratat dupa ce a plecat de la Chelsea. A pierdut si natioanala din cate am vazut zilele astea.

O groaza de site-uri ma, scria peste tot ca e rupt ma. Dar nu e ma. Taranule ma. Din care catun erai tu slabanogule ma ? Satu Mare sau Baia Mare ?
Dar ai dreptate, Chelsea o sa castige la pas anul acesta. Singurul mod in care o vad pe City putin mai in fata e daca reusesc(asa cum se pare ca vor) sa il cumpere pe Falcao.

corello
30th August 2014, 20:16
Nah belea ca au cazut pe 2 deja,2-0 pentru Chelsea in minutul 5...

Am actionat la momentul potrivit. Aia ramane :))

El Pistolero
30th August 2014, 20:21
^^Deci tu erai ala? Bine ca ai anuntat frustratule. Auzi la el catun...ai ajuns in State si te crezi smecher deja, yankeule care esti tu?

Xaviesta
30th August 2014, 20:35
Au scris absolut toate site-urile ca Costa s-a rupt. Dar asa a fost si sezonul trecut cand a iesit dupa 15 min cu Barça si Real in UCL.

Ce scria Pistolas pe Gossip:


6 saptamani va lipsi.

Sir. Eko
30th August 2014, 20:38
^^Deci tu erai ala? Bine ca ai anuntat frustratule. Auzi la el catun...ai ajuns in State si te crezi smecher deja, yankeule care esti tu?

Ha. Cica TU ERAI ALA. De parca nu ai stiut, de parca nu deaia ai postat. De parca nu asta faci mereu pe forum, stai si postezi de Arsenal de Wenger etc(sau Barca, depinde de zi, cum ai facut zilele astea pe CL). Atata ura in tine, zici ca esti Mou. Doar asta faci, un trolling ieftin..nimic interesant, total fara scop. Da eu is ala frustrat.

Oricum frustrat...pe forum, nu merge. Dar si asa chiar nu is, viata mea e foarte buna. Nu ai idee cat e de buna in momentul de fata.
Scuze ca te-am facut slabanog, nu trebuia(desi esti).

Red Sox omule, nu e bine sa te dai yanke pe aici. Nu te place lumea, pe buna dreptate...sunt niste nemernici.
Nu deaia am zis oricum. Baia Mare e un catun in mare parte. Indiferent unde traiesc eu...sau altcineva.

El Pistolero
30th August 2014, 21:06
Meciul sezonului. :D

jo27
30th August 2014, 21:09
Tufu-i cu dolcele lor, ce meci pierd, ma uit la panarama asta de Danke Shanke - Bayern :D Asta e frustrare, frustratilor!

Macar sa reziste Schalke :)

Johnny D
30th August 2014, 23:53
MU, primu punct!:o:
Trebuie sarbatorit!/OLE/:great:

phife
30th August 2014, 23:57
Ha. Cica TU ERAI ALA. De parca nu ai stiut, de parca nu deaia ai postat. De parca nu asta faci mereu pe forum, stai si postezi de Arsenal de Wenger etc(sau Barca, depinde de zi, cum ai facut zilele astea pe CL). Atata ura in tine, zici ca esti Mou. Doar asta faci, un trolling ieftin..nimic interesant, total fara scop. Da eu is ala frustrat.

Oricum frustrat...pe forum, nu merge. Dar si asa chiar nu is, viata mea e foarte buna. Nu ai idee cat e de buna in momentul de fata.
Scuze ca te-am facut slabanog, nu trebuia(desi esti).

Red Sox omule, nu e bine sa te dai yanke pe aici. Nu te place lumea, pe buna dreptate...sunt niste nemernici.
Nu deaia am zis oricum. Baia Mare e un catun in mare parte. Indiferent unde traiesc eu...sau altcineva.

universty?

Johnny D
31st August 2014, 00:11
Mai avea MU 1p!?:o:
Incredibil asa ceva, si-a dublat punctaju, si mai sarbatoare!/OLE/

YoNuTzz
31st August 2014, 03:11
dupa ce ultimele 4 sezoane au fost castigate 2 de man utd si 2 de man city, cred ca anul asta chelsea intrerupe sirul titurilor echipelor din manchester...

Numero Dieci
31st August 2014, 10:55
Arata bine Man Utd.

Scapa si anul asta de retrogradare.

phife
31st August 2014, 15:30
debutul lui balotelli.
daca avem pretentii de loc 4 trebuie sa castigam

phife
31st August 2014, 15:33
prima ratare mare balotelli
steeerling! minunata faza

El Pistolero
31st August 2014, 15:40
Frumos. :ok:

phife
31st August 2014, 16:08
de fiecare data cand ma uit la meciuri din epl si bundesliga para respir aer proaspat tot timpul. fotbal curat si ofensiv..

Nadalfan
31st August 2014, 16:21
Cat timp o sa mai joace Balotelli pentru echipa?Nu tare mult,zic eu.
Gerrard a gresit cam cel mai mult dintre toti jucatorii de pe teren,iar apararea lui Liverpool e mai slaba si decat a lui United.Agger era peste Lovren asta la orice ora.

jo27
31st August 2014, 16:30
Cat timp o sa mai joace Balotelli pentru echipa?Nu tare mult,zic eu.
Gerrard a gresit cam cel mai mult dintre toti jucatorii de pe teren,iar apararea lui Liverpool e mai slaba si decat a lui United.Agger era peste Lovren asta la orice ora.

Nu pot sa te contrazic decit intr-o privinta. Lovren e slab, intr-adevar, in acest debut de sezon. Dar Agger era si mai slab, de vreo 2 sezoane. Nu mi-a venit sa cred cind am auzit ca-l vrea Barca. Si oricit de mult mi-as fi dorit sa ajunga acolo, stiam ca aia nu-s prosti, totusi. Nu intimplator s-a intors la Brondby. Cam asta e nivelul sau actual. Lovren macar are scuza ca a jucat de-abia citeva meciuri, se mai poate integra. Cu Agger nu mai era nici o speranta.

phife
31st August 2014, 16:47
morenoooooo :happy

YoNuTzz
31st August 2014, 16:47
anul trecut liverpool i-a dat lui tottenham 5-0 si 4-0 si acum e 3-0 min 60 :))

Xaviesta
31st August 2014, 16:59
Cat de praf e Sterling la finalizare

phife
31st August 2014, 17:01
dat cat de magic e la minge.
sa te obisnuiesti cu el, in 1-2-3 ani o sa ii dea pase lu messi de gol, ca tot nu finalizeaza bine

jo27
31st August 2014, 17:02
Cat de praf e Sterling la finalizare

S-a vazut in minutul 8, mai ales.

Xaviesta
31st August 2014, 17:08
S-a vazut in minutul 8, mai ales.

Si ce? Cam toate golurile lui au venit cu poarta goala sau goluri foarte simple. Se vede clar ca nu e un goalscorer, e foarte modest la finalizare. In rest, a evoluat mult. Faza aia a fost messi-esque, pacat ca nu a dat si gol.

jo27
31st August 2014, 17:13
Nu stiu daca sa-l citez pe Sir Eko sau nu. Mai bine sa lasam, caci, vorba ta, se vede clar :)

relansat
31st August 2014, 17:13
din momentul in care am vazut echipele de start am stiut ca spurs vor pierde. sa ai un jucator atat de valoros precum chiriches in lot si sa-l tii pe banca ... :(

Xaviesta
31st August 2014, 17:17
Nu stiu daca sa-l citez pe Sir Eko sau nu. Mai bine sa lasam, caci, vorba ta, se vede clar :)

Bai, ai devenit enervat in ultima vreme, nu stiu ce problema ai cu mine. Nu iti convine ce scriu, da-mi ignore.

miril
31st August 2014, 17:31
Chirichies d'abia a revenit dupa accidentare. Bentaleb nu trebuia sa joace ci Sandro dar cum Spurs se pare ca il va vinde ca sa-i faca loc lui Benjamin Stambouli... In plus, trebuie sa marchezi din ocaziile avute, ma refer la prima repriza. Mai este mult de lucrat dar Spurs nu va fi echipa din sezonul trecut, ma refer in sens pozitiv. Pacat de Dier ca a facut un fault inutil la 1-0 dar talentul exista. La Liverpool se vede increderea si schemele automatizate din anul trecut. Balotelli are ultima sansa sa materializeze talentul urias iar Rodgers este omul potrivit in acesta situatie. Sterlig este excelent, nu poti sa-i imputi la 19 ani sa bage tot ce-i intra in bocanc, nici Messi nu o face iar Sterling nu este Messi. COYS!

jo27
31st August 2014, 18:25
Bai, ai devenit enervat in ultima vreme, nu stiu ce problema ai cu mine. Nu iti convine ce scriu, da-mi ignore.

Eu am fost enervant tot timpul, doar ca esti tu o persoana prea toleranta.

Eu am dat ignore pina acum doar la doua personaje, ambele evenimente survenind dupa celebra finala din ianuarie (sau era 1 februarie cumva?) de la AO... cred ca stii de ce si probabil presupui cui. (oricum, intre timp le-am anulat)

Tie n-am de ce sa-ti dau ignore, numai ca de-a lungul timpului ai scris multe timpenii despre jucatori ai lui Liverpool, unele ti-au fost demonstrate de subsemnatul si recunoscute de tine - gen, Liverpool nu-l merita pe Suarez - deci vezi ca nu scriu aiurea. Asa si cu Sterling. La o faza in care a facut harcea-parcea apararea lui Tottenham si a ajuns la finallizare fara suflu, tu spui ca finalizarea e praf, fara sa tii cont de toate elementele din faza respectiva si de faptul ca faza se petrecea in minutul 75, iar omul ala a alergat in meciul asta, nu s-a jucat (de altfel, daca te uitai mai atent la meci, vedeai ca deja de vreo 5 minute cam se 'clatina'). Mult mai inspirat erai daca spuneai ca are un sting de tot risul, si nu cred ca te putea contrazice cineva. Dar e dreptul tau sa spui ce vrei si despre finalizarea lui... sper ca si in cazul mentionat mai devreme, sezonul asta sa iti pot (de fapt nu eu, ci chiar cel despre care am discutat pina acum) demonstra ca iar te-ai inselat :)

Xaviesta
31st August 2014, 18:32
La o faza in care a facut harcea-parcea apararea lui Tottenham si a ajuns la finallizare fara suflu, tu spui ca finalizarea e praf, fara sa tii cont de toate elementele din faza respectiva si de faptul ca faza se petrecea in minutul 75, iar omul ala a alergat in meciul asta, nu s-a jucat (de altfel, daca te uitai mai atent la meci, vedeai ca deja de vreo 5 minute cam se 'clatina'). Mult mai inspirat erai daca spuneai ca are un sting de tot risul, si nu cred ca te putea contrazice cineva. Dar e dreptul tau sa spui ce vrei si despre finalizarea lui... sper ca si in cazul mentionat mai devreme, sezonul asta sa iti pot (de fapt nu eu, ci chiar cel despre care am discutat pina acum) demonstra ca iar te-ai inselat :)

Care multe tampenii? ca Liverpool nu-l merita pe Suarez? Ok, dar a fost doar un sezon cu adevarat bun facut de Liverpool de cand venise la ei Suarez.

Acum cu Sterling.


Si ce? Cam toate golurile lui au venit cu poarta goala sau goluri foarte simple. Se vede clar ca nu e un goalscorer, e foarte modest la finalizare. In rest, a evoluat mult. Faza aia a fost messi-esque, pacat ca nu a dat si gol.

so, wtf?! citesti doar ce vrei? Si da, Sterling e varza in fata portii, mai are mult de lucrat la capitolul asta. in rest si-a imbunatatit foarte mult jocul. Am spus ceva despre jocul lui, ce mare lucru.

Xaviesta
31st August 2014, 18:37
1-1 la Arsenal. Alexis cu primul gol in PL, Koscielny s-a accidentat.

Only Messi (45) and Cristiano (39) from Europe's top5 leagues have more goals+assists for club & country in year 2014 than Alexis (33)

newcool
31st August 2014, 18:39
Ce e mai important in victoria asta de la Spurs e faptul ca s-a demonstrat ca exista "viata" la Liverpool si dupa Suarez...
Si in sfarsit avem banca de rezerve. :yes:
Come on Reds!/hello

jo27
31st August 2014, 18:57
Care multe tampenii? ca Liverpool nu-l merita pe Suarez? Ok, dar a fost doar un sezon cu adevarat bun facut de Liverpool de cand venise la ei Suarez (1).

Acum cu Sterling.



so, wtf?! citesti doar ce vrei (2)? Si da, Sterling e varza in fata portii (3), mai are mult de lucrat la capitolul asta (4). in rest si-a imbunatatit foarte mult jocul. Am spus ceva despre jocul lui, ce mare lucru.

1. Chiar nu realizezi cretinitatea din fraza asta?
2. Ce treaba are asta cu finalizarea, despre care vorbeam? Vrei sa cad in limba ca l-ai comparat tu cu Messi (si bine ca a fost la FAZA aia ca Messi, in schimb ratarea ce a urmat e definitorie pt INTREAGA sa valoare pe atributul respectiv)?
3. Nu e varza. Poate nu e fabulos, insa nu e varza, nu insista, caci nu ne convingem unul pe altul :D
4. Corect.

El Pistolero
31st August 2014, 19:28
Nu stie cu stangul, aici e problema lui. Acolo daca avea piciorul stang o baga la vinclu. :D
Oricum victorie clara pentru Liverpool. Anul trecut au castigat cu 5-0 la Spurs si pe Anfield cu 4-0. Fac golaveraj cu astia de la Tottenham.

Sir. Eko
31st August 2014, 22:08
Wanger pierde doua puncte. Doctorul ii spune sa il scoata pe Kos ca nu vede bine dupa lovitura primita la cap. El zice ca nu, vine centrarea Kos nu vede mingea ...1-1. Apoi il scoate :)).

Noua formatie nu merge. Sanogo...nu e inca destul de bun.

Nu avem mijlocas defensiv, nu avem atacant, cerul e albastru, o zi are 24 de ore. Toata lumea stie, el nu face nimic, nu ii pasa. O sa avem un sezon greu...din vina lui. Echipa asta e la 2 jucatori distanta de a deveni o echipa foarte buna, dar nu o sa o faca. A mai facut faze de genu...treaba lui. Un mijlocas defensiv si un atacant...inca o zi de facut transferuri....prea tarziu. Locul 4 daca avem noroc.

Luis Garcia10
31st August 2014, 22:12
Wanger pierde doua puncte. Doctorul ii spune sa il scoata pe Kos ca nu vede bine dupa lovitura primita la cap. El zice ca nu, vine centrarea Kos nu vede mingea ...1-1. Apoi il scoate :)).

Noua formatie nu merge. Sanogo...nu e inca destul de bun.

Nu avem mijlocas defensiv, nu avem atacant, cerul e albastru, o zi are 24 de ore. Toata lumea stie, el nu face nimic, nu ii pasa. O sa avem un sezon greu...din vina lui. Echipa asta e la 2 jucatori distanta de a deveni o echipa foarte buna, dar nu o sa o faca. A mai facut faze de genu...treaba lui. Un mijlocas defensiv si un atacant...inca o zi de facut transferuri....prea tarziu. Locul 4 daca avem noroc.

Pai si cam ce varf ar putea sa mai gaseasca maine?

Nadalfan
31st August 2014, 22:18
Wanger pierde doua puncte. Doctorul ii spune sa il scoata pe Kos ca nu vede bine dupa lovitura primita la cap. El zice ca nu, vine centrarea Kos nu vede mingea ...1-1. Apoi il scoate :)).

Noua formatie nu merge. Sanogo...nu e inca destul de bun.

Nu avem mijlocas defensiv, nu avem atacant, cerul e albastru, o zi are 24 de ore. Toata lumea stie, el nu face nimic, nu ii pasa. O sa avem un sezon greu...din vina lui. Echipa asta e la 2 jucatori distanta de a deveni o echipa foarte buna, dar nu o sa o faca. A mai facut faze de genu...treaba lui. Un mijlocas defensiv si un atacant...inca o zi de facut transferuri....prea tarziu. Locul 4 daca avem noroc.

Esti cam pesimist.Inafara de Chelsea nicio echipa n-a impresionat pana acum.Pe 2 probabil va termina City dar Liverpool,Arsenal,Tottenham si United se vor bate pentru locul 3 unde se pleaca cu un avantaj pentru Liverpool.

YoNuTzz
31st August 2014, 23:06
Pe primele 2 locuri vor termina Chelsea si City...nu stiu in ce ordine.

Pentru locurile 3-4 se vor bate: Liverpool, Arsenal si Man Utd, cu un plus ptr Liverpool.

Nadalfan
31st August 2014, 23:14
City imi par cam limitati.Se bazeaza cam mult pe sclipirilie jucatorilor ci nu pe forta grupului.Liverpool daca nu avea apararea aia naiva cred ca-i batea.

Cristy RVD
31st August 2014, 23:49
Meci bun astazi pentru noi. Socant pentru mine, Allen s-a vazut si el pe teren. A scos chiar si un penalty. In 2-3 ani cred ca da si un gol.

Johnny D
2nd September 2014, 07:23
Cand nu mai e Giroud sa te scoata ca-n primele 2 etape, faci 1-1 la Leicester... evident cu panarama aia de Sanogogoman de care si astia mai incetii incep sa-si dea seama, chiar daca n-au inteles mare lucru... De fapt nici nu era nimic de inteles, trebuie doar sa ai ochi in cap.

PS: Complexul sadic al lui Tottenham indiferent de forma in fata lui Liverpool continua, astept primul meci cand nu si-o vor lua la scor!:))


Meci bun astazi pentru noi. Socant pentru mine, Allen s-a vazut si el pe teren. A scos chiar si un penalty. In 2-3 ani cred ca da si un gol.

Tot cu Spurs.

Johnny D
2nd September 2014, 23:38
Cum sa pierzi acasa cu Stoke!? :| Pfai de palariile lui Gulliver...

delaparis
3rd September 2014, 00:19
Milton Keynes in schimb e normal :D ... dar stai ca ala nu a fost meci pe topic

El Pistolero
13th September 2014, 14:42
Debuturi pentru Welbeck si Lampard...la Arsenal si City. :(

Spectacol sa fie. Ar merge un egal totusi. :D

phife
13th September 2014, 14:55
ce a fost in capul celor de la barça de l-au dat pe sanchez :)) ?

jo27
13th September 2014, 15:13
Ba frate, ce fotbal.