PDA

View Full Version : The Strain



Johnny D
18th July 2014, 01:07
A aparut de cateva zile primul episod, pare al dracului de interesant, ceva in stil de Contagion meets Alien Invasion meets The Walking Dead!:o::)) S-ar putea sa iasa o porcarie dar mai degraba s-ar putea sa iasa ceva inedit si spectaculos, inceputul e promitator! Ramane de vazut!:yes:

Eddy DoubleD
19th July 2014, 00:34
Good shit:ok: Creepy, sick, gore...my taste:ok:

Freek
25th July 2014, 00:30
Episodul 2 sub 1 parca, oricum tot e de urmarit.
Dupa HoC e asa ciudat sa-l vad pe Corey Stoll cu par... :D

Johnny D
25th July 2014, 00:51
Ce tipica e faza cu doctorul genial care nu e ascultat de nimeni!
Ai zice ca prostii conduc lumea, adica reputatia in filme nu conteaza la nimic, doar ciuda!:)) Poate totusi e si cat de cat reala treaba...:rolleyes:


Ce m-a enervat faza aia din sufragerie cu prietena sotiei lui, cica "eu niciodata n-am uitat nimic despre tine, oare de ce e asta!?"
"Cine stie!? Poate din cauza ca ai mintea foarte relaxata si n-ai altceva in cap decat povestile fostei mele sotii despre mine! Bitch!"
Asa trebuia sa-i zica si era extrem de satisfacator pt privitor!:ok: Totusi, foarte reala scena, in genere iti pierzi cuvintele cand cate-o proasta scoate asemenea perle pe gura si pur si simplu n-ai replica pe moment, e chiar prea stupid sa te astepti la asa ceva.

Johnny D
12th August 2014, 02:05
And here come the romanian stories again! Meeh...
I wouldn't be surprised if "strigoi" would be translated into "gipsy" by the next episode!:rolleyes:

Johnny D
19th August 2014, 08:26
F.B.I.:cool:

Eddy DoubleD
22nd August 2014, 02:11
Ce stupide sunt insetiile alea de romana in serial :happy Mor de ras cand il aud pe mos. Se cam duce serialul asta...devine stupid.

Johnny D
2nd September 2014, 07:40
Cam asa ceva. Nu stiu ce se vrea de la serialul asta dar scade abrupt si constant sub The Walking Dead, macar aia au stiut ce vor.

Anisia
5th September 2014, 22:31
A fost tare interesanta intorsatura de situatie de acum doua episoade si asteptam cu nerabdare sa aflu ce si cum, dar se pare ca se prelungeste suspansul. Poate saptamana viitoare...

Johnny D
6th September 2014, 01:12
Sincer Anisia si Eddy... rat-people e mai aproape de tinta decat vampiri sau strigoi... :rolleyes:

Eddy DoubleD
6th September 2014, 02:31
+1 Mai e si vanatorul ala de sobolani care se prinde de situatie :)) Well, pe mine ma amuza:) Toate scenele cu vampiro-strigo-sobolanii aia sunt bestiale :))

Johnny D
8th September 2014, 16:38
O boy, do I envy him!:o:
That's what I'd like to do to my ex-girlfriends(ex-wifes) boyfriend and to be considered cleaning up and saving the world!:))

Johnny D
8th September 2014, 17:21
Oh yeh and, superworm: the german got an upgrade! Cine-i ca el!?:sneaky:
Doamne cat poate fi de dezgustator, io-i ziceam sa-si futa nemurirea, decat sa traiesc asa scarbos mai bine sa nu traiesc!:))

Freek
9th September 2014, 00:38
Tocmai ce am terminat ep. Asta mi-a placut un pic mai mult fata de ultimele doua. Oricum e lent iar daca prinde sezonul 2 cred ca il las si il vad cap coada la sfarsit.

Eddy DoubleD
11th September 2014, 02:41
http://pmctvline2.files.wordpress.com/2014/09/thestrain_master.jpg?w=625&h=299

:happy

In sfarsit au avut si astia o scena cu sex. Era si culmea :))

Freek
11th September 2014, 19:05
Zici ca-i din desene animate. Era mai interesant cu gluga :D. A si are niste maini...pff, nu mai zic ca devin carcotas.

Eddy DoubleD
23rd September 2014, 05:40
Mai stiu eu un copil prost intr-un serial cu zombie :)) Uite altul...

Misto episodul asta, cu umblatul prin "catacombe"...

Freek
23rd September 2014, 16:52
Mai are pana sa-l ajunga pe Coral.

Pana acum cred ca episodele alterneaza zi noapte nu? astept noaptea :D.

Eddy DoubleD
14th July 2015, 06:21
Pe bune daca poti sa mananci in timp ce te uiti la The Strain :))

Insertiile de limba romana sunt inca foarte funny :))

Johnny D
20th July 2015, 07:16
Mai continua serialul asta sau au terminat vocabularul limbii romane?:))

Cneazul
27th July 2015, 20:48
lizzie brochere + google search.
Cu placere! Deja ma uit la The Wedding song

Eddy DoubleD
27th July 2015, 21:21
lizzie brochere + google search.
Cu placere! Deja ma uit la The Wedding song

Ah, stiam eu ca am mai vazut-o undeva. In American Horror Story.

Cneazul
27th July 2015, 21:36
Cauta ce ti-am zis eu, te descurci tu :D Is inclusiv niste clipuri misto cu ea :D
Ce ma enerveaza noul pusti care il interpreteaza pe Zack.

Eddy DoubleD
27th July 2015, 21:38
Da, ala, am simtit eu ceva ciudat. Mi se parea mie ca nu e acelasi :)) Si asta nou e la nivelul lui Coral, batut in cap...

Ce vrei sa vad cu Lizzie? :)) Nu inteleg la care clipuri de referi...

Cneazul
27th July 2015, 21:58
Te descurci de aici :))
http://www.celebritymoviearchive.com/tour/name.php/5186

Eddy DoubleD
27th July 2015, 22:20
Stai sa ajung acasa...

Johnny D
4th August 2015, 10:23
Ai ajuns?:)):happy

Eddy DoubleD
25th August 2015, 05:11
lizzie brochere

I ain't sayin' she's a gold digger, but she ain't fucking with a broke nigga:rolleyes:

Cneazul
28th August 2015, 18:31
Sper sa am si eu bani la batranete :))

Eddy DoubleD
28th August 2015, 20:09
Poti sa fii dement si urat ca dracu'. Bani sa ai:)

Johnny D
15th September 2015, 00:29
Incredibil, a aparut si Blade, varianta rat people!:))

Johnny D
29th September 2015, 07:18
There are more ancient rat people than "The Master"...:sleep:

Johnny D
7th September 2016, 07:41
Dintre toate spurcaciunile posibile ale imaginatiei umane de "nameless hanchemen" in seriale horror, se poate zice ca "rat people" astia sunt de departe cele mai spurcate si mai greu de evitat porcarii posibile cu range atack-urile lor de limbaritza si faptul ca orice zgarietura a limbaritzei precum si orice picatura de sange a lor daca ajunge pe tine e de-ajuns sa te transforme la randu-ti intr-o spurcaciune din aia si urata mai ceva ca dracu dar si extrem de neabordabila sa zic asa. Chiar daca "circula" doar de noapte, sunt de departe cele mai spurcate, mai de speriat si mai greu de invins creaturi din astea de duzina din toate serialele horror inventate vreodata.

Am vazut cateva episoade din noul sezon... nu e cine stie ce, dar din ceva motiv tre sa-l vad pana la capat.
Probabil multe din serialele astea SF-horror sunt atractive tocmai mai ales prin eventul final, restu e caca-maca all the same.