PDA

View Full Version : Extant



Johnny D
18th July 2014, 00:53
Un serial nou SF cu Hale Berry. Acesta e ca un prospect de umanizare a subiectului tot mai des intalnit in societatea noastra si care are si o denumire de film de Steven Spielberg daca nu ma insel si anume: Inteligenta Artificiala. Au aparut deja primele 2 episoade pe care deja le-am urmarit, spre deosebire de Almost Human cred ca abordarea umana a subiectului e mult mai complexa, si crerd ca ne va captiva printr-o ingustare si mai acuta a granitei dintre om si masina decat a facut-o marele Steven Spielberg in capodopera sa de film artistic. Acesta fiind un serial are un potential deosebit de dezolvtare a subiectului si cred ca vom vedea mai mult de un sezon din el, eu sper si mai mult de doua cum a fost cu Stargate Universe pe care l-au taiat fix cand era mai interesant doar ca ****rile sa se uite la telenovele, burlacitzele si alte porcarii de 2 lei.
Nu cred insa ca aceasta va fi si soarta si acestui serial, sau cel putin sper cu incredere.;)

Freek
18th July 2014, 00:56
Meh. Asa si asa. Nu m-a dat pe spate primul episod. Al doilea il iau si eu acum sa vad daca merita sa ma uit mai departe.

Johnny D
18th July 2014, 01:11
Pe mine al 2-lea m-a facut sa deschid acest thread, sunt la minutul 17 si-mi place tot mai mult cum se dezvolta idea de AI!
E drept ca deocamdata e subiect secundar, cel principal e cu "invizibilii" aia, daca-s doar in creierul ei sau sunt reali si ceilalti nu-i pot vedea, si care e motivul existentei si provenientei lor, dar asta sincer ma intereseaza pe mine mult prea putin comparativ cu subiectul de fundal al inteligentei artificiale si posibilei umanizari a acesteia care incepe sa capete colti tot mai ascutiti in atentia mea!:yes:

Freek
18th July 2014, 07:34
Al doilea episod in aceeasi nota cu primul. Tot la stadiul de "meh" am ramas. Adica ideea am inteles-o de la primul episod dar, nu stiu, e ceva ce imi puche la serial. Cred ca ma deranjeaza ca e fortata un pic conspiratia asta, nu stiu... La final oricum aflam ca era vorba de niste reptilieni ceva :D.

Bai nici Halle Berry nu mai e cum fu odinioara :nope:

Cneazul
21st July 2014, 17:05
Am inceput multe seriale vara asta, iar asta mi se pare cel mai dezamagitor. Nu spun ca e slab, dar pur si simplu nu ma atrage. Probabil ca dezamagirea e mai mare pentru ca ma asteptam la o calitate superioara din partea Spielberg.
Dupa cum zicea si Freek, nu sunt prea convins de el. Singurul personaj care imi place din serialul asta e Harmon Kryger. Sunt curios de Yatsumoto, pentru ca are un rol extrem de asemanator cu cel din Helix, iar acolo e genial.
Am inceput acum Tyrant, The Strain, Louie, Rectify, The last ship si Fargo. Pe langa astea mai am destule din anii trecuti, iar daca nu o sa am timp de toate atunci cu siguranta la Extant o sa renunt.
In alta ordine de idei, astept cu mare interes premierele astea:

https://www.youtube.com/watch?v=12-nyZLqvxo

https://www.youtube.com/watch?v=-JmVnyJ16d4

Johnny D
21st July 2014, 21:17
E prea devreme sa ne pronuntam daca e bun sau rau, in opinia mea.
Deocamdata se poate spune ca e mediocru, dar de obicei Spielberg nu incepe senzational, ii sta in obicei asa sa termine doar.

Freek
22nd July 2014, 23:40
Au noroc ca nu are lumea ce sa vada vara ca altfel garantat nu pupa sezonul 2. Bine nici asa nu e sigura treaba :D


Nu incepe Spielberg. Ce sa inceapa? ca e producator :thinkso:

Johnny D
25th July 2014, 02:09
Answer: tz gettin interesting, Freeko!:D

Freek
25th July 2014, 20:33
La fel de "meh", ma :D. Nu-l las totusi, ma uit ca altceva n-am ce sa vad.

Johnny D
25th July 2014, 21:20
Am crezut ca esti rapidist si nu oaie, dar tu insisti!:))
Las ca te scoate nea Spielberg din situatia neplacuta pana la urma!:ok:

Freek
25th July 2014, 21:55
Dafuq, Joni? :))
Sa imi schimb parerea dupa 2 minute okish de la final? nope.
Sigur ca ma scoate Spielberg... Sau Greg Walker, Mickey Fisher, Brooklyn Weaver, Justin Falvey, Darryl Frank :rolleyes:

Johnny D
1st August 2014, 08:55
Singurul lucru misto la episodul 4 e ca-l asteptam pe 5!:))

Johnny D
22nd August 2014, 01:10
Tare episodul 7, asta pentru c-a si durat aproape cat un film, peste 80 de minute! A fost ceva special, chiar reusit! 8/10 pt episod!:yes:

Freek
28th August 2014, 00:57
Hai ca a inceput sa imi placa. Are totusi niste faze de te doare bostanul.

Johnny D
28th August 2014, 09:09
Azi apare urmatorul, nu? Ia sa-l vedem!:)

Anisia
5th September 2014, 22:43
Sunt binevenite episoadele duble, dar tot ne tin in ceata, in ciuda...dezvaluirilor recente. Oare se pastreaza ce e mai bun pentru sfarsitul sezonului? (Hmm, dar eu nu m-am uitat azi, poate e vreo "surpriza")

Johnny D
6th September 2014, 01:08
Sunt binevenite episoadele duble, dar tot ne tin in ceata, in ciuda...dezvaluirilor recente. Oare se pastreaza ce e mai bun pentru sfarsitul sezonului? (Hmm, dar eu nu m-am uitat azi, poate e vreo "surpriza")

Nu stam prea bine la capitolul surpriza, dar antitech-guy Otis sau cum il cheama, deja incepe sa ma calce pe nervi.

Odin, mda... Mai exista idioti oare in realitate care sa vada tehnologia drept unealta Diavololui!? Intreb si eu asa...!:))

Freek
15th September 2014, 22:58
Ep 12. Primul episod bun. :yes:



Mai exista idioti oare in realitate care sa vada tehnologia drept unealta Diavololui!? Intreb si eu asa...!:))

BOR poate? http://i.imgur.com/xIRZAEH.gif

Freek
19th September 2014, 10:22
Mdea. Profund neimpresionat de finalul sezonului.

Cneazul
29th August 2015, 23:16
Dupa ce l-au omorat pe John chiar in debutul sez 2 am zis ca nu ma mai uit. Au compensat insa repede prin introducerea lui Toby si JD, insa acum vad ca l-au omorat si pe Toby. WTF man?

Johnny D
1st September 2015, 07:56
Bine ca n-ai facut spoiler macar, ca oricum nu vroiam sa ma mai uit la el!:headbang::headbang:

Cneazul
1st September 2015, 13:36
plm, n-a mai postat nimeni aici de un an, ce spoiler? Daca ai vazut ca a scris cineva ceva dupa un an la ce te asteptai?

Johnny D
1st September 2015, 13:37
La un "Sezonul asta e mai bun decat precedentul, sau mai slab... si lucruri vagi, evident!"
Sau "Tipu, tipa aia e tare:D, e tare prost sau proasta" cel mult "e ciudat ce se-ntampla cu el/ea" dar niciodata "a murit"! Nu se face asa ceva!
Spoiler-ele se pun in chenar de spoiler, de aia exista si butonul pe tab pt asa ceva! Te anunt eu acum in premiera!:sneaky: